TELEVISIE TOEGELICHT Geri Allen Masters Jazz De Mahabharata TV-RUBRIEK Radiovoer Glasnost PAGINA 34 RADIO-TV ZATERDAG 24 JUNI 1989 N HET WEEKEINDE Tuin van Eden Vandaag komt de eerste uitzen ding van de nieuwe NCRV-na- tuurserie 'De tuin van Eden' op het scherm. Deze Britse serie, ge maakt door David Attenborough, gaat in op de ontstaansgeschiede nis van de wereld rondom de Mid dellandse Zee. Zowel de biolo gische als de culturele ontwikke ling van het gebied wordt op fas cinerende wijze in beeld ge bracht. Ook wordt de actuele milieuproblematiek behandeld. Attenborough toont aan, dat de mens met zijn wil de natuur te be heersen, al duizend jaren lang het milieu schade toebrengt. (Zat, Nederland 1, 18.10 uur). Rondom Tien Het NCRV-praatprogramma 'Rondom tien' gaat vandaag over> operaties en verdoving in het al gemeen. Jaarlijks worden rond 1 miljoen mensen geopereerd. Urenlang geven mensen hun le ven in handen van andere. Henk Mochel praat met operatiepatiën ten over positieve en negatieve er varingen rond zo'n ingrijpende gebeurtenis. Met name het onder werp verdoving komt uitgebreid aan bod. Een flink aantal mensen heeft zeer goede ervaringen met plaatselijke verdoving, en met na me bij bevallingen. (Zat, Neder land 1, 21.32 uur). Wijnexpres Het Veronica televisieprogram ma 'Wijnexpres' gaat deze keer over het Rijn en Moezel-gebied dat behoort tot de noordelijkste wijnstreken van Europa. Het be roemde wijngebied Valckenberg in het stadje Worms is bekend om haar excellente wijnen die Lieb- fraustift heten. Rijn-afwaarts wordt een bezoek gebracht aan klooster Eberbach, waar een overzicht te zien is van bijna alle wijnranken ter wereld. Verder wordt in het Moezel-gebied een bezoek gebracht aan bekende plaatsjes als Zeil, met de Schwart- ze Katz-wijnhellingen en Bern- kastel. Een hoogtepunt zijn de unieke beelden die Wijnexpres maakte van de oogst van de Eis- wein. (Zat, Nederland 2, 19.25 uur). Film Vanavond brengt Veronica 'The outsiders', een Amerikaanse speelfilm uit 1983 die geregisserd is door Francis F. Coppola. Het is een verhaal over de jeugd gezien door de ogen van iemand die zelf in de situatie verkeerde waar deze film zich afspeelt: het grensge- Hanneke Kappen neemt mor genavond in het programma 'Avonduur met Kappen' de rela tie tussen mens en dier onder de loep. (foto GPD) bied tussen de arme en rijke buurt van Tulsa. De rijke jongelui worden de 'Soes' genoemd en de arme groep 'De Greasers'. De twee groepen leven in voortdu rende staat van vijandschap. Cen traal in dit verhaal staat de 14-jari- ge Greaser Ponyboy die samen met een vriend van huis weg loopt. Als het tweetal door een groepje Soes wordt overvallen en Ponyboys's vriend een van de Soes uit zelfverdediging neer steekt, begint de ellende pas goed. (Zat, Nederland 2, 22.10 uur). Kappen Zondagavond brengt de VARA het eerste deel van het televisie programma 'Avonduur met Kap pen'. In de vier afleveringen is ge kozen voor vier locaties waar het in het seizoen wemelt van de re creanten. In het eerste program ma bevindt Hanneke Kappen zich in de dierentuin Artis in Am sterdam waar ze de relatie tussen mens en dier onder de loep neemt. De gastvrouw praat onder andere met een man die uit han den van de nazi's wist te blijven door zich in het berenverblijf te verschuilen. Ook praat Kappen met oppassers die zich aap met de apen en zebra met de zebra's voe len. (Zon, Nederland 1, 20.44 uur). Zomergasten Joop van Tijn is zondag te gast in het VPRO-televisièprogramma 'Zomergasten'. Samen met pre sentator Peter van Ingen kijkt Van Tijn in een directe uitzending naar een aantal televisieprogram ma's of fragmenten daarvan die hij zelf heeft uitgekozen. Tussen de beelden door komt de gast uit voerig aan het woord om zijn of haar keuze te verantwoorden. Joop van Tijn is sinds 1965 re dacteur van Vrij Nederland waar hij vanaf 1985 de functie van ad junct-hoofdredacteur bekleedt. Van Tijn heeft in het verleden aan een aantal spraakmakende tv- programma's meegewerkt. Zo was hij in het begin van de jaren zestig presentator van het satiri sche programma 'Zo is het toeval lig ook nog eens een keer". Later maakte hij het voorlichtingspro gramma 'Open en bloot' en hij werkte mee aan 'Haagse kringen' en het Capitool. Verder werkt hij al jaren mee aan het Vpro-radio- programma 'Welingelichte krin gen'. Op verzoek van Joop van Tijn vertoont de Vpro onder meer een aflevering van 'All in the family', twee afleveringen van 'Poets' en een gesprek met de weduwe van de Chileense vrijheidsstrijder Victor Jara. (Zon, Nederland 2, 20.10 uur). Film Zondagavond brengt de VPRO- televisie 'Twist and shout', een Deense speelfilm uit 1985 over een drietal klasgenoten in hun tie- neijaren die abrupt uit hun veili ge jeugd wakker worden geschud door een aantal 'volwassen pro blemen'. Björn, Kirsten en Erik zitten in dezelfde klas op een mid delbare school. Kirsten, een eli tair meisje, probeert de aandacht van Björn op zich te vestigen. Björn wordt plotseling verliefd op Anna, een meisje dat hij op een dansavond leert kennen. Anna wordt zwanger en ondergaat een illegale abortus. (Zon, Nederland 2, 23.51 uur). Panoramiek HILVERSUM (ANP) - Panora miek, de buitenlandrubriek van de NOS, heeft zondag (van 20.40- 21.10 uur via Ned. 3) een reporta ge uit Israël waar premier Shamir het dezë week aan de stok kreeg met woedende joodse kolonisten. De woede en frustratie onder de kolonisten over de nog altijd voortdurende Intifadah is tot een kookpunt gestegen. Verder een reportage over de dreigende sprinkhanenplaag in de Sahel, waardoor een nieuwe hongers nood dreigt. Capitool In het Capitool wordt zondag (12.00 tot 12.45 uur via Ned. 3) ge discussieerd over hulpverlening bij incest naar aanleiding van een internationaal congres dat hier over afgelopen week in Gronin gen werd gehouden. Gasten zijn onder anderen G. Hoefnagels, hoogleraar criminologie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en B. Rensen, jeugdarts bij de GG &GD in Utrecht. Presentator is Fred Verbakei. I A Blagen- llftf f Kenn Vos Ralph Peterson Trio: 'Triangular', Somethin' Else (cd) George Adams: 'Nightingale' Somethin' Else (cd), ook op Blue Note cd en lp) De Japanse licentiehouder van de platengigant EMI, brengt sinds een jaar platen uit voor de binnenlandse markt, onder het label Somethin' Else. Deze produkties worden via de Duitse tak van EMI geïmpor teerd of in de V.S. op het Blue Note- label uitgebracht. Dat laatste is met de cd van George Adams gebeurd. Dat deze albums eerst in Japan uit komen. is minder belangwekkend dan de muziek die erop staat. Maar al te vaak zijn in New York opgeno men Japanse produkties nogal commercieel en met veel bop-stan- dards op het brede publiek gericht. Dat is hier geenszins het geval. Deze tweede cd van drummer Ralph Pe terson is nog beter dan de al zeer goede eersteling, 'V'. Voor een groot deel is dat te danken aan pianiste Geri Allen, die door haar inventieve en puntige spel een van mijn favo rieten op dit instrument is. Daar naast is Peterson zelf een niet on verdienstelijke componist, die zijn gevoel voor timbre ook in zijn drumspel laat doorklinken. Op hetzelfde hoge peil staat 'Nightingale' van tenorsaxofonist George Adams, hier voor is een aar dig concept gekozen door de van huis uit zeer 'zwart' klinkende Adams een programma van spiritu als en gedragen standards te laten inspelen. Wie Adams werk kent, weet dat zijn affiniteit met de 'roots' en de rhythm blues hem geknipt maakt voor een dergelijke opzet. Hits als 'Bridge over Troubled Wa ter' en 'What A Wonderful World' krijgen door zijn wat de Amerika nen vroeger 'preaching' noemen on verwachte emotionele meerwaarde. Zijn fraaie toon maakt het Adams mogelijk om elke frase een gerichte nuanace mee te geven. Beide cd's zijn uitstekend opgenomen. Don Cherry: 'Art Deco' A&M. Trompettist Don Cherry is een van de smaakmakers van de jazz en ver wante muziek. Hij bezit een onor thodoxe techniek, zodat hij al na een enkele noot te herkennen is, ook is hij een van de meest ruim denkende personen ten westen van de Chinese Muur. Elke plaat van hem is een verrassing en deze is geen uitzondering. Na het speelse en funky 'Home Boy, Sister Out' komt nu een schijf met akoestische jazz, op zich niet zo verwonderlijk, als de aanwezigheid van Het zal u wel eens zijn opgevallen dat de uren en halve uren op de te levisie meestal korter duren: 25 minuten, 50 of 55 minuten. Eens zal er een dag komen dat de geza menlijke tv-maatschappijen er bij de Verenigde Naties (en de We reldraad van Kerken) op zal aan dringen de huidige verouderde uren en halve uren van 60 en 30 minuten te veranderen in Nieuwe Tijdeenheden van 25 en 50 minu ten. En lacht u dat idee vooral niet zorgeloos weg. Om mindere rede nen werd in 45 voor Christus de Juliaanse kalender ingevoerd, en ik bespaar u alle handige wijzi gingen die deze Juliaanse kalen der sindsdien onderging, - daar kunnen de basketbalspelregels nog een puntje aan zuigen'. Desondanks werd de Juliaanse kalender in 1582 vervangen door de Gregoriaanse, en nadat er tij dens de Franse Revolutie nog een manhaftige maar vergeefse po ging is gedaan de kalender wat overzichtelijker te maken door al le herbenoemde maanden 30 da gen lang te laten zijn en de over schietende dagen als feestdagen te bestempelen (dit schitterende idee zou weer eens uit de kast moeten worden gehaald!), waren de Rus sen voor zover mij bekend de laatsten die, nog in deze eeuw, hun kalender dusdanig verander den dat hun 'Oktoberrevolutie' te genwoordig op 7 november moet worden gevierd! Ik bedoel maar: de televisie is een machtig medium, als vroeger een Romeinse keizer (Julius Caesar) met behulp van een astro noom (Sosigenes) de kalender min of meer in zijn eentje kon veran deren, moeten we niet vreemd op kijken als een machtige televi sielobby dat vandaagdedag ook kan klaarspelen. Dit alles ter in leiding van een uniek program ma, dat volgende week vrijdag avond door de NOS op Nederland 3 wordt uitgezonden en alle tv-re- gels van 25 en 50 minuten aan zijn laars lapt. Het duurt (ik hoop dat u uw veiligheidsriemen goed hebt vastgegespt) van 19.25 uur tot 01.25 uur, houdt dus in schijn vast aan die 25 minuten-intervals, maar duurt toch ZES UUR, ofte wel vier voetbalwedstrijden ach ter elkaar. Dat is pas leven!... De NOS geniet de eer van de we reldpremière. Afgelopen woens dag kregen we als voorproefje een documentaire (van 56 minuten!) te zien over de totstandkoming van deze film van regisseur Peter Brook en scenarioschrijver Jean Claude Carrière, die zich baseer den op 'Het Grote Epos van de strijd der nakomelingen van Bha- rata', een Indisch epos in het Sans kriet van 180.000 regels, ontstaan en steeds meer aangegroeid tus sen 400 voor Christus en 400 na Christus, en al bij al vijftien keer zoveel tekst bevattend als de bij bel. Jean Claude Carrière wees er in de documentaire terecht op, dat over de hele aardbol wel Mozart, Rembrandt en Shakespeare wor den gekend en erkend als de grote scheppers van grote kunstwerken, maar dat de scheppers van grote werken van eenzelfde portuur en kwaliteit in de niet-westerse lan den niet eenzelfde algemene be kendheid genieten. Noch de schep pers, noch de werken zelf. Een grote onrechtvaardigheid. De Mahabharata is een conglo- moraat van fabels, legenden, epen, spreuken, aforismen, theolo gische en sociaal-moralistische verhandelingen (de Bhagavadgi- ta maakt er een onderdeel van uit), en heeft eenzelfde soort func tie als bijvoorbeeld de bijbel en de koran. Een zes uur durende 'ver beelding' van dit epos is dus nog aan de korte kant. Drie jaar geleden heb ik het op gevoerd gezien in een nieuw, in de rotsen uitgehakt openluchttheater dat geloof ik Petropolis heette, vroeger een steengroeve was en vrij ver buiten Athene lag, in aan wezigheid van Melina Mercouri en Irene Papas, die beiden, zoals het tragediennes betaamt, door verregaande uitverkochtheid voor de tribunes op de grond gin gen zitten,- Melina met de knieën van de burgemeester van Athene als ruggesteuntje. Maar ook zonder dat zou het een onvergetelijke gebeurtenis zijn geweest. Onze Griekse vriendin had sandwiches meegenomen en drank, achter ons lag Athene met al zijn lichten aan betoverend te wezen, er was een riviertje op de speelvloer gecreeerd, de wind speelde bij vlagen mee en parten. naarmate de avond vorderde trokken de toeschouwsters vestjes aan over hun blote schouders (Me lina een rode, goed zichtbare om slagdoek). op het toneel was nu eens sprake van Carel Briels, dan weer van volkstoneel, dan weer van King Lear, het was gestileerd en ook weer 'net echt', we gingen, kortommet een hoofd en een hart vol indrukken na drie uur naar huis en we aarzelden dan ook niet ook de volgende avond weer naar deel II te gaan, en aarzelden even min om de daaropvolgende avond deel III (want het toneel stuk duurde minimaal 9 uur, als ik mij niet vergis) met een gevoel van kwajongensachtige stoutheid en grote opluchting te laten schie ten om lekker op het Syntagma plein op een terrasje te blijven zit ten en de cultuur de cultuur te la ten... zijn vroegere companen van het Or- nette Coleman Quartet, Charlie Ha- den (bas) en Billy Higgens (drums). Deze produktie onderscheidt zich door twee zaken: de aanwezigheid van de Texaanse tenorsaxofonist James Clay en de aard van de mu ziek. Om met het laatste te begin nen, er worden bekende standards als 'When Will The Blues Leave', 'Body And Soul' en 'Bemsha Swing' gespeeld, en wel in een voor Cherry behoudende stijl en meestal duidelijk in het akkoordenverloop. Het aardige is natuurlijk dat Cherry veel spannender en origineler fra seert en improviseert dan vele colle ga's die zich louter en alleen met de bop bezighouden. James Clay is geen saxofonist met een vlekkeloze techniek, wel een waardig vertegenwoordiger van de Texas-school der tenoristen met een solide, rondborsting geluid. Clay is zelden op de plaat te horen, terwijl hij met zijn oorspronkelijke soli hier duidelijk bewijst dat we meer van hem zouden moeten hor ten. Haden en Higgens klinken op hun best, Cherry heb ik nooit slecht horen spelen. Als uitsmijter dient Coleman's 'compute', het enige stuk op de plaat dat aan het milieu doet denken, waarin je Cherry eer der zou verwachten. Clay brengt het er als 'conservatieveling' in dit vrije re nummer goed vanaf. Een zeer leuk initiatief van Cherry en produ cer John Snyder die weer eens een jazz-serie op mag zetten van A&M, 'Moderne masters jazz' geheten. Hoe lang zal dat ditmaal duren? De opname is uitstekend, mijn persing (Amerikaanse lp) kon er mee door. Miles Davis: 'Amandla' (1988 en 1989. Warner Bros. cd: 925873-2; lp: 925873-1). Dit is de derde Miles Davis/Marcus Miller-produktie sinds Davis' over stap naar Warner Bros. Toen is hij ook een meer pop-achtig materiaal gaan opnemen. In die zin is 'Amandla' een logische voortzetting van zijn recentere werk. Wederom is de bijdrage van de trompettist be perkt tot musiceren alleen. De ar rangementen en composities van zijn anderen, voornamelijk Marcus Miller, waarin Davis een groot ver trouwen lijkt te hebben. Het is een album geworden dat de harten van de meer puristische jazzliefhebbers zeker niet sneller zal doen kloppen. Dat is natuurlijk niet de eerste keer, maar nu zijn er toch echt teveel stukjes muziek op middelmatig ra diovoer lijken. Er bestaat tenslotte ook goede pop of rock. Van de Miles Davis die werd ge karakteriseerd door het functionele gebruik van de stilte in de muziek, is getuige deze produktie weinig meer over. Dat wordt nog eens ver ergerd door excessen in de arrange menten, zoals in de achtergrondge luiden van het verder geslaagde 'Mr. Pastorius'. Naast dit nummer zijn er slechts twee stukken, het up tempo 'Catémbe' en het titelnum mer, waarin de kwaliteiten van Da- vis goed uit de verf komen en de be geleiding functioneel blijft. Voor de rest zijn de composities en de uit voeringen, op een enkele solo na, te middelmatig en maken deze luiste raar onrustig, zodat hij de behoefte krijgt aan iets lezenswaardigs of voedzaams. Een groot lichtpunt in deze plaat is het werk van altsaxofonist Ken- ney Garrett die met zijn vinnige en heldere improvisaties de aandacht afleidt van Davis' gemakzucht en Millers fantasieloze loopjes. Naar moderne maatstaven is het geluid niet vlekkeloos, waarvan ik ver moed dat dit te wijten is aan te veel sleutelwerk in de mixing. Miles een zesje, Miller een vier, Garrett een negen. Zoals wel vaker het geval is, was er in de jazz eerder sprake van glas nost dan in de andere kunstvormen. Dat het in het begin moeilijk ging, wordt wel bewezen door het feit dat hun eerste lp voor het staatslabel Melodiya in 1976 werd opgenomen, maar pas in 1980 voor publicatie is vrijgegeven. Ook hier waren de Po len voorlijker dan de Russen; de eerste plaat van Vyacheslav Gane- lin (voornamelijk piano). Vladimir Chekasin (rietinstrumenten) en Vla dimir Tarasov (slagwerk) verscheen op het Poolse label Muza. Dat uitge rekend deze groep nu de bekendste vertegenwoordiger is van de Sovjet- jazz, is een leuke eigenaardigheid, aangezien de heren een soort geïm proviseerde muziek maken die niet bepaald voor een heel breed pu bliek geschikt lijkt. Inmiddels heeft dit trio al meer dan twintig platen op zijn naam staan, die alle gekenmerkt worden door een mengeling van stevig swingende jazz, vrije, spontane im provisaties en volksmuziek-achtige stukjes. Vaak hebben de optredens een suite-achtige vorm, waarbij de spanning erin wordt gehouden door kennelijk op afspraak thema's of motiefjes in te zetten. De muziek heeft daardoor een collage-achtig karakter, hetgeen de continuïteit niet altijd ten goede komt. Dit wórdt meer dan goedgemaakt door de uitstekende techniek van de mu sici en hun natuurlijk gevoel voor dynamisch verloop. Vooral dit laatste geeft hun latere opnamen een extra charme. Het be treft een oudere opname, kennelijk met matige apparatuur live opgeno men in Novosibirsk, 1978. Hier en daar is blijkbaar stevig geknipt, zo dat niet alle elementen van het op treden goed op elkaar aansluiten. Dat deze cd toch zijn verdienste heeft, ligt gelukkig niet alleen aan de documentaire waarde, doch ook aan de virtuositeit van de musici. Het is de eerste opname van het la bel van Leo Feigin, die uitsluitend op cd verschijnt, gezien de lengte (60 minuten) een logische zaak. Het Brits-Franse merk heeft nu een gro te catalogus van interessante Oost en Midden-europese jazz en geïm proviseerde muziek opgebouwd. kend verzoek, 29. zilverpopu lier, 30. keukenzoutoplossing, 32. vervelend persoon, 33. klei ne visotter, 35. heks, 36. tennis- term, 38. afgunstig, 39. grote steen, 41. tijdseenheid, 42. over schot, 44. hetzelfde, gelijk, 45. deel v.e. ei, 48. flater, vergissing, 49. smekend verzoek, 50. zot, dwaas, 51. strak, stijf, 53. vrou welijk dier, 56. pijnlijk, 58. lange smalle ondiepte in zee, 60. be vel, 62. silicium (scheik. afk.), 63. aan zee (afk.). Horizontaal: 1. mededeling, 6. roofvogel, 11. fam. lid, 12. dwaas, 13. middag, 15. scheik. verbinding, 17. waarschijnlijk heid, 19. fam. lid, 20. been, 21. lust, trek, 22. vochtig, 23. het zelfde (afk.), 25. woonpl. (lat.), 28. kledingstuk v. kloosterling. 29. vierhandig zoogdier. 31. ver tragingsmiddel, 32. telwoord, 34. mankement, euvel, 36. altijd, 37. ijzeren hefboom, 38. kanjer, iets groots, 40. iemand die treu zelt, 43. deel v.h. oor, 44. een ze kere, 46. rechercheur (barg.), 47 loco-burgemeester (afk.'), 49. hel eerste deel v. iets, 51. naschrift (lat. afk.), 52. wilde haver, 54 naaldboom, 55. opening, 56. vol doende, genoeg, 57. eekhoordn 59. uier, 60. muziekteken in de psalmen, 61. met gezag uitge drukt verlangen, 63. ongeluks godin, 64. edelgesteente, 65 veldhospitaal. Verticaal: 1. roofdier, 2. be dwelming, 3. elektr. geladen deeltje, 4. centimeter (afk.), 5. voelspriet v.e. insekt, 6. diep in gaande baai, 7. ter gedachtenis (lat. afk.), 8. bergplaats, 9. aan drift, 10. in die tijd, 14. bejaard, 15. het morgenrood (Gr. Myth.), 16. bundel vlas, 18. beker, 24. bloeiwijze, 26. gemis, 27. sme- i de Leidsch Dag blad-handdoek zijn: J.M, van der Sterre, Acacialaan 18, 2351 CC Lei derdorp en M. de Jonge, Kagersin- gel 20, 2172 XG Sassenheim. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Radio 1 na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: 19.03 De Samenloop met Homo- Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Quarlier Latin. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's country time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Dnespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee pop special: Joe Cocker; 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Avondstemming. 20.00 Nws. 20.02 Holland Festival Journaal. 20.10 Holland Festival 1989: Het Moskou Kwartet, rechtstreekse uitzending. KRO: 22.30 KRO-Klassiek op za terdagavond: Laudate. 23.00-24.00 Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler. 18.25 Kayen Rasja. IOS: 18.40 Arabisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wij den. 21.14 EO-Metterdaad hulp verlening. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00-23.00 Zaterdag avonduur. OMROEP RUNLAND VLOK KATWUK 09.00-10.00 muziekprogramma met Hans Susan 10.00-11.00 'Informatief', nieuwf en actualiteiten 11.00-13.00'Jongerensoos', jon gerenprogramma 13.00-14.00'Groeten en verzoe ken'. populair verzoekplatenpro- gramma 14.00-15.00'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00'Het overstuur', mu ziekprogramma ZONDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van NOS: 21.02 Play it again. Radio 2 voor 18 uur NOS' elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Josepha Men- dels (1). AVRO: 10.30 Muziekmo- zaïek. 12.02 AVRO muziektheater. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Nederlands.op AVRO 2.15.02 Mu ziek met Meta. 16.30 Kom 's langs in Stillness. Radio 2 na 18 uur 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Ssssssst19.30 Hersengymnas- Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest, dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. Radio 3 na ïöuur 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye, 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op slag van maandag. Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nws. 8.04 H-Vier. 9.00 Onder de Groene Linde. 9.15 Musi- ca Religiosa et Profana. 9.55 Pro- gr.-overz. 10.00 Nws. KRO: 10.02 Eucharistieviering. NOS: 11.00Zo- meracademie 1989: NOS-Conser- vatoriumproject 1988/1989. 13.00 Nws. 13.02 Opera Matinee. 14.00 Concert op de zondagmiddag. Concertgebouworkest, Groot Om roepkoor en vocale solisten. Carml- denis. 16.30 Diskotabel. Radio 4 na 18 uur 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek, 20.00 Nws. NOS: 20.02 Holland Festival Journaal. 20.10 Holland Festival 1989: Groot Om roepkoor en Radio Kamerorkest Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te deum laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Zo moet het kun nen. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. NOS: 16.55 Mededelingen en schippers berichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. NOS° 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Liturgie en kerkmuziek. IOS: 18.40 De onbekende Islam. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO/NOS 21.20 Medelan ders Nederlanders. 21.45 Mede landers Nederlanders. NOS: 22.10- 22.40 Jazz uit het historisch archief LOKALE OMROEP ALPHEN 21.00-22.00 Sport carrousel VLOK KATWUK 09.30Kerkdiensl OMROEP RIJNLAND 10.30-11.00 Radio Gezondheid 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijk9rhout Lo kaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.30 Nieuwsoverzicht Hier en Nu. 8.32 Maandagmorgen magazi sproken. 12.49 Moment. NOS: 12.55 Meded. t.b.v. Land- en Tuin bouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Veronica Nieuwsradio. Radio 2 voor 8 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua). 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 TROS Dierenbingo. 13.04 Tros Ak- tua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Muziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Rendez-vous in Peru. 16.57 EO-Metterdaad hulpverlening. 17.04 Ronduit Radiokrant. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 Rondom de revolutie (4). ca. 11.00 KRO-Klassiek op maandag morgen. Radio symfonie Orkest Stuttgart. 11.50 Over muziek. 12.00 Le jugement de Midas, opera van Grétry. 13.00 nws. 13.02 KRO- Klassiek op maandagmiddag: Fragmenten uit zrzuela's. 14.00 NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Ontwikkelingssamenwerking. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten van en over oude ren. NOS: 12.00 Nws. HUM.VER BOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel: Perestrojka. NOS: 13.00 het koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 Broken arrows, ongeluk ken met kernwapens. 17.55 Me- RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersberich- 12.00-13.00 Lunch-uur, met n overzicht, progr.aank., br.. weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 34