China veroordeelt bemoeienis Westen Kritiek Oostbloklanden op naleving mensenrechten Aanval partijtop DDR op Hongaren Executies gaan ondanks kritiek door Amerikaan mag vlag in brand steken uit protest Papandreou opgenomen na ademhalingsklachten Proces tegen bemanning Herald of Free Enterprise heropend Sovjetunie wil defensie Iran versterken VRIJDAG 23 JUNI 1989 PEKING (GPD/AP/Rtr) De Chinese leiders hebben vanmorgen opnieuw zes mensen geëxecuteerd. De zes waren even voor de uitvoering van het vonnis ter dood veroordeeld in de zuidelijke stad Changsha. De afgelopen drie dagen zijn in totaal 33 mensen terechtge steld, ondanks de storm van protesten in het buitenland. WASHINGTON (AFP) - Het Ame rikaanse Hoogegerechtshof heeft woensdag bepaald dat de Amerika nen het recht hebben hun vlag te verbranden als teken van protest. Volgens het Hof valt dit onder de vrijheid van meningsuiting. De uitspraak kwam als een ver rassing, gezien de meerderheid die vatieven in het hoogste brand steken rechtscollege van de VS hebben, vlag bij een betoging onder de_vrij Het Hooggerechtshof is de afgelo- heid pen jaren flink naar rechts opge- mensen die de vlag schenden te schoven. Dat is voornamelijk te oordelen kan men de vlag niet heilig danken aan de vroegere president maken, omdat men daardoor juist Reagan. Die kreeg in de acht jaar de vrijheden beperkt waarvoor dat dat hij aan de macht was driemaal geliefde symbool staat", zo oordeel de kans een conservatief in het ne- de rechter Brennan namens de gen rechters tellende hof te benoe- meerderheid van het Hof. men. Daarentegen vonden de andere De rechters besloten woensdag vier rechters, onder wie opperrech- met 5 tegen 4 stemmen dat het in de ter Rehnquist, dat er wel een straf de Amerikaanse mag worden gesteld op het 'onthei had gestoken. Verder geeft het Hof met de uitspraak een standje aan de Senaat, die drie maanden geleden met algemene stemmen een voor stel aannam om het 'opzettelijk' op de grond leggen van de vlag straf baar te stellen. Liberale organisaties als de bur gerrechtenclub 'People for the American Way' waren opgetogen over de uitspraak, maar organisa ties van oorlogsveteranen reageer den woedend. "Dit is een zwarte dag voor de Amerikaanse democra- Met de uitspraak haalde het Hof tie", zo zei voorzitter Gierke van het 'American Legion', de belangrijkste veteranenclub. Een andere verte genwoordiger van deze organisatie riep de Amerikanen de vlag uit te steken en een vlaggetje in het knoopsgat te dragen bij wijze van protest. ligen' van de vlag. die al 200 jaar meningsuiting valt. "Door "unieke positie inneemt als sym bool van de natie". i streep door de straffen die van de 50 Amerikaanse staten staan op het verbranden van de Ameri kaanse vlag. Hetzelfde geldt voor het vonnis tegen een betoger die in 1984 werd opgepakt, omdat hij de Amerikaanse driekleur in brand i Shanghai i de onderdrukking a i Pe- de democratiseringsbeweging king die gisteren een nekschot kre gen, staat vast dat ze voor hun aan deel in de democratische protestbe weging zijn veroordeeld. Van de zes mensen in Changsha en de zeven tien .die volgens een plaatselijke krant gisteren in de noordwestelij ke stad Jinan zijn geëxecuteerd, is minder duidelijk of de vonnissen verband houden met de onderdruk- gen met Peking belangrijk zijn. king van het democratisch protest. Inmiddels werd in de Chinese pers bekend dat nog vier studenten leiders zijn gearresteerd. Eén van hen zou de medische verzorging hebben geregeld voor de studenten die op het Tiananmenplein in hon gerstaking wa China scherp wordt veroordeeld. De Democratische leider in de Se naat, Mitchell, pleitte voor een krachtiger veroordeling. De rege- ring-Bush heeft tot nu toe gekozen voor een voorzichtig kritische op stelling tegenover de Chinese rege ring, met het argument dat de zo zorgvuldig opgebouwde betrekkin- Het ministerie van buitenlandse zaken in Peking noemde maatrege len als het besluit van de Ameri kaanse regering om de contacten op hoog niveau af te breken "onver standig en nutteloos". China vond dat president Bush en andere wes terse leiders zich met hun eigen za- Afge- ken moesten bemoeien. Een aantal diplomaten in het buitenland zou niet-bindende resolutie zijn overgelopen. ATHENE - De demissionaire pre- hartklachten. Hij werd toen daags mier van Griekenland. Andreas Pa- daarop ijlings naar Londen overge- pandreou (70), is gisteravond met bracht en onderging enkele weken ademhalingsmoeilijkheden opge- later een zware hartoperatie. In de nomen in een Atheens ziekenhuis, loop van de avond verzamelde zich Zijn Vriendin Dimitra Liani en en- voor de deur van het ziekenhuis een kele (oud-)ministers vergezelden grote menigte aanhangers, die hem toen hij te voet het hospitaal spreekkoren aanhieven. binnen ging. door Frans van Hasselt Papandreou's socialistische Pa sok leed bij de parlementsverkie zingen van afgelopen zondag een nederlaag. Mitsotakis (71), leider van de rechtse Nieuwe Democratie, die zondag de grootste partij werd geen absolute meerderheid bekend maken of zijn in- waarvoor de Zijn toestand werd uitstekend ge noemd, maar dat werd ook gezegd kreeg, toen hij zich, onder gelijksoortige formatie-opdracht, omstandigheden, in augustus vorig Grondwet drie dagen uittrekt, jaar bij het ziekenhuis meldde met lukt. Waarschijnlijk is dat niet het geval, omdat de Alliantie van Links en Vooruitgang (ALV) hem niet vol doende steunt. Papandreou zou dan, als leider van de nu tweede partij, aan de beurt zijn voor een informatiepo ging. Maar hij maakt nog minder kans, omdat zowel rechts als links Bosbrand teistert eiland bij Sovjetunie MOSKOU (AP) Het eiland Sacha- lin aan de oostkust van de Sovjetu- nie dreigt ten prooi te vallen aan fel- hem j betrokken achten bij de vele le bosbranden die aan weerszijden schandalen van de laatste tijd. van het eiland al meer dan 90.000 De Nieuwe Democratie had de hectare in de as hebben gelegd en nu langzaam maar zeker het tussen- liggende gebied insluiten. Het pers- verkiezingen gewonnen, maar de bureau Tass repte over êen dreigen- Pas°k bleef regeren, compleet met de ecologische catastrofe. gunsten en beloften De situatie is Volgens het partijdagblad Pravda n°g extra vertroebeld door alweer woeden de bosbranden al sinds 8 ju- nieuw bankschandaal, waarbij ni en zijn brandweerlieden uit ver- ditmaal de Griekse bank van onroe- schillende steden en zelfs parachu- re^d ëoed zou zJJn betrokken, tisten naar het eiland gedirigeerd Irï e,en s^ec xr11 om het vuur te bestrijden. Tot dus- de Verenigde Staten verre is men er echter niet in ge- heeft de FBI14 Griekse directeuren slaagd de steeds verder oprukken- yan agentschappen van deze bank de vuurmassa onder controle te laten oppakken. Ze zouden hebben kHi meegewerkt aan het illegaal naar Griekenland overmaken van min stens 700 miljoen dollar via de At lantic Bank, een dochteronderne ming van de Bank van Griekenland. Grote bedragen van onduidelijke herkomst, uit gokclubs en wellicht Vliegtuigongeluk zelfs drugshandel, zouden op die Alle 60 inzittenden van een toestel manier zijn aangetrokken en door van de Peruaanse luchtmacht zijn naar Griekenland zijn ge- gisteren om het leven gekomen toen het vliegtuig in de het oerwoud Japan heeft begin deze week een miljarden lening bevroren, de VS hebben de internationale financie ringsinstellingen gevraagd voorlo pig geen leningen te overwegen aan China. In een poging de regeringsversie over het bloedbad op het Plein van de Hemelse Vrede te verspreiden heeft de communistische regering kopieën van een videoband naar Chinese ambassades en buitenland se televisiestations gestuurd. De 40 minuten durende video, met Engels en Chinees commentaar, laat slechts zien hoe militairen worden aangevallen door demonstranten. Er wordt met geen woord gerept over de tanks, die over de tenten van de studenten rolden en de stu denten platwalsten en over dron ken soldaten die weerloze burgers doodschoten. Buitenlandse getui gen gaan ervan uit dat zeker 3000 mensen door de militairen zijn doodgeschoten. Volgens de rege ring zelf kwamen maar 300 mensen om het leven, voornamelijk solda ten. Om aan te tonen dat de door stu denten geleide democratisch bewe ging was gesteund door Taiwan, zijn de veiligheidsautoriteiten nu een landelijke actie begonnen om mensen op te pakken, die er van worden beschuldigd te hebben ge spioneerd door nationalistische re gering in Taipeh. De Chinese staat stelevisie meldde, dat er in Shang hai en in Peking dertien mensen zijn opgepakt. Volgens de Chinese autoriteiten wilden deze mensen de demonstraties omzetten in een anti communistische opstand. De regering pakt nu ook de 'ideo logische opvoeding' van schoolkin deren aan. Een van de recente maat regelen is, dat leerlingen in de zo mervakantie worden doordrongen van de "gevaren van decadente ka pitalistische ideeën". De kinderen wordt respect bijgebracht voor het leger, aldus de instructie aan de schoolhoofden. Inmiddels is ook bekendgewor- den dat de directeur en hoofdredac teur van het Volksdagblad is ver vangen. Een woordvoerder van het Volksdagblad, het orgaan van de communistische partij, verkaarde dat Qianm Liren in een ziekenuis is opgenomen. Hij is opgevolgd door Gao Di, directeur van de propagan da afdeling van het Volksleger. Het blad stond op het hoogtepunt van de pro-democratische beweging achter de studenten in hun eis voor een dialoog met de regering over de corruptie in de top van de partij en regering en over vrijheid van me ningsuiting. JOHANNESBURG Vijf leden van de neo-fascis- tische Afrikaner Weerstand Beweging (AWB) zijn gis teren gearresteerd toen zij probeerden een midtiracia- le zwempartij te verhinderen. De zwempartij vond plaats in het overdekte zwemband in het centrum van Johannesburg en was onderdeel van een actie tegen rassendiscriminatie in openbare gelegenheden. Vijfentwintig AWB-leden in vol ornaat probeeraen de deelnemers aan de actie de toegang tot het zwembad te beletten. De opvallend snel aanwezige politie vatte echter de grootste raddraaiers bij de uniformkraag, waarna er gemengd gezwommen kon worden. De actie kreeg bijna nog een tragisch einde toen een Indiër die niet kon zwemmen, in het diepe sprong. Een persfoto graaf wist hem nog net te redden. (foto EPA) LONDEN De kapitein van zijn bemanningsleden gekapseisde Herald of Free Enter- derzoek door de politie van Kent, de boeg te sluiten. Het nog open dat in februari vorig jaar werd afge- staan daarvan was de directe oor- sloten. Aanvankelijk bestond de in- zaak van het kapseizen toen de veer- prise* zullen zich op beschuldiging druk dat het niet tot strafvervolging boot buiten de haven sneller ging toch voor de Britse zou komen. varen. Al eerder toonde het grote open bare onderzoek, in opdracht van de regering Thatcher, grote nalatighe den aan bij zowel een deel van de bemanning als de directie van de re derij, die meerdere veerdiensten drie rechter moeten verantwoorden. Ook drie leden van de directie van de P&O-rederij zullen worden ge dagvaard. Deze onderneming was eigenaar van de veerboot, die in maart 1987 even buiten de haven MOSKOU (AFP/Rtr/AP) - Sovjet president Gorbatsjov en de Iraanse parlementsvoorzitter Rafsanjani hebben gisteren een gemeenschap pelijke verklaring ondertekend om de prille samenwerking tussen bei de landen te bezegelen. In de ver klaring belooft de Sovjetunie bij te dragen tot "de versterking van het defensievermogen" van Iran en bei de landen zullen ernaar streven "de wereld te bevrijden van agressie". Rafsanjani liet zich gisteren lo vend uit over zijn tweedaagse over leg met Gorbatsjov. Hij zei dat de eens zo koele betrekkingen tussen Moskou en Teheran tot het verleden behoren en dat de twee landen nu de weg naar nauwe samenwerking zijn ingeslagen. Tijdens het staatsbanket woens dag nodigde Rafsanjani Gorbatsjov uit uit voor een bezoek aan Iran. Als Gorbatsjov de uitnodiging aan vaardt, zal hij de eerste Russische leider zijn die Teheran bezoekt sinds de Islamitische Revolutie van 1979. Rafsanjani en Sovjetpresident en -partijleider Gorbatsjov hebben de ze week akkoorden ondertekend die betrekking hebben op samen werking tot het jaar 2000 op econo misch, wetenschappelijk en techno logisch gebied. Het gaat om samen werking op 15 terreinen, waaronder dat van de kernenergie. Na twee gesprekken met Gor batsjov verklaarde Rafsanjani dat zij het eens waren over bijna alle in ternationale, regionale en bilaterale onderwerpen. Verder prees hij de warme sfeer waarin de gesprekken plaatshadden. Luchtbrug naar Namibia stuit op grote problemen Zeebrugge kapseisde. Bij de onderhoudt tussen de Britse zuid kust en het continent. Aangenomen wordt dat de zaak tegen de zeven voor een jury zal worden behandeld in de historische strafzaal van de Londense Old Bailey. Daarbij zal de nadruk komen te liggen op het verzuim van de be manning van de Herald of Free En- i doodslag is terprise om bij de afvaart in Zee- brugge de waterkerende deuren in Tot de gedagvaardigden behoort kapitein David Lewry, een gebro ken man sinds de catastrofe. Het zelfde geldt voor de jonge bootsman Mark Stanly, wiens taak het boegdeuren te sluiten. De directie JOHANNESBURG (GPD) - De van de P&O wordt verweten dat er onvoldoende veiligheidsvoorzie- n, die op de brug van de terugbrengen naar hun vaderland, door Haye Thomas veerboot hadden moeten waarschu wen dat de boegdeuren niet wa gesloten. De rechter kan de directie leden van P&O veroordelen tot ho- kampt met ernstige problemen. Door blunders in de organisatie en onbetrouwbaarheid van de charter maatschappijen is het nagenoeg c BUDAPEST Aan de vooravond van een belangrijke vergadering van het centraal comité van de Hon gaarse communistische partij, die wordt verwacht wijzigingen i Twaalf van de 14 Grieks-Ameri- buurt van Tarma in het midden kai)en zijn intussen alweer op borg- de partijleiding zal brengen,°heeft het land tegen een berg vloog. Dit heeft een luchtmachtwoord voerder meegedeeld. Non Een Amerikaanse non is gisteren zwaar gewond geraakt toen vier on bekenden het vuur openden op auto waarin zij onderweg Griekse kranten, die bijna allemaal anti-Papandreou zijn, zoeken ook in dit schandaal de hand van de pre mier. De betreffende bank is im mers een staatsbank en de direc- =>en teur' Anomeritis, door de regering auiu waaiJJI ulluclï,c wco. De benoemd. Volgens Mitsotakis 72-jarige Mary Staniflauf Mackey mocht hij geen dag langer aanblij- werd in het hoofd getroffen door ve*l- een kogel. Haar toestand is kritiek. Volgens Anomeritis zijn er door Mackey was werkzaam in de kloos- z,Jn bank geen onwettige handelin- tergemeenschap, waar tocht vrijgelaten en hun proces de Oostduitse partijtop harde kri- vindt op 30 juni plaats. Maar de tiek op de Hongaarse hervormingen door Hans Geleijnse kinderen ge" verricht. Haar Amerikaanse worden opgevangen die hun ouders df™adeeanPPb^ lisme hebben verloren in de burgeroor- Ji, log. Gaza-strook reclame gemaakt voor aantrekkelijke depo- Het sito's op andere banken in de VS, het ging om kleine bedragen geuit. Partijideoloog Herrmann zei gisteren voor het centraal comité van de Socialistische Eenheidspar tij Duitsland (SED), dat in Honga rije 'onder de dekmantel van demo cratische hervormingen' het kapita- wordt hersteld. In de door Israël bezette Gaza- honderdduizenden leden de het eerst dat de DDR-lei- ding zich openlijk uitspreekt tegen de democratisering in andere Oost- europese landen. De kritiek richt strook is gisteren een Amerikaanse Griekse gemeenschap die met hun zich in de eerste plaats tegen de hulpverlener ontvoerd. Volgens geld in de Griekse economie wilden ,L - Arabische berichten hebben de ont- investeren, voerders in ruil voor zijn vrijlating geëist dat Israël Palestijnse gevan genen op vrije voeten stelt. name aan te duiden. "Wij volgen met grote bezorgdheid de pogingen van krachten die onder de vlag van vernieuwing het socialisme in Hongarije ontmantelen", aldus Her- Op de bijeenkomst van het cen traal comité in Budapest zullen de hervormers proberen de positie van partijleider Grosz ter discussie te stellen. Eén van hen, parlements voorzitter Matias Szuros, zei giste ren dat partij een nieuwe krachtige leiding nodig heeft. "Wij willen in telligente hervormers die een vaste koers aanhouden", aldus Szuros. De kritiek uit het buitenland zal zeker een rol spelen tijdens de bij eenkomst in Budapest. Eerder deze week beschuldigden Roemenië en Tsjechoslowakije de Hongaarse ka meraden van afwijkingen van de so cialistische lijn. Dat was naar aan leiding van de herbegrafenis en ge deeltelijke rehabilitatie van de lei ders van de Hongaarse opstand in 1956. De Roemeense kritiek, waarin zelfs v sprake blemen tussen beide landen ge boetes. De maximale straf voor mogelijk geworden dat alle vluchte- de beschuldigde bemanningsleden lingen volgens plan kunnen worden is levenslang. gerepatrieerd. De VN-functionarissen hadden bij het begin van de operatie al ge waarschuwd dat de termijn van zes weken om de vluchtelingen terug te brengen, aan de te krappe kant zou zijn. Nu de luchtbrug bijna twee we ken onderweg is, zijn een kleine 7000 ballingen aangekomen. fascistische tendenzen' belangrijkste handelspartner kwam vanwege de pro- Hongarije. De voornaamste aanlei- Verdere vertraging kan de autori- aard van de Ceausescu-dictatuur niet echt als een verrassing Hongaarse autoriteiten. i de ding voor de DDR-kritiek is volgens teiten in de Namibische hoofdstad Dat ligt echter anders bij de aan vallen vanuit Praag en Oost-Berlijn. Op de kritiek vanuit Praag kwam al leen een afwijzende reactie van een onderminister van buitenlandse za ken. Op de uitlatingen van Herr mann werd gisteren in het geheel niet gereageerd, een aanwijzing dat de Hongaarse partijtop met de kwestie in de maag zit. Budapest, dat de po- de litieke hervormingen grotere vrijhe den en reismogelijkheden voi Hongaarse burger hebben bracht. Windhoek zelfs nopen tot uitstel de verkiezingen voor de Grond de wetgevende ergadering. Die verkie zingen moeten in de eerste week van november worden gehouden. Dat uitte zich eerder dit jaar bij voorbeeld in het weghalen van grensversperringen en elektroni sche signaleringssystemen aan de Hongaarse-Oostenrijkse grens. Veel Oostduitsers zijn nu uiterst be zorgd dat de DDR-leiding om 'vluchtroutes' onmogelijk te Wel sprak de meest radicale her- ken, het reisverkeer met Hongarije vormer in de Hongaarse partijtop, zal bemoeilijken of zelfs formeel Imre Pozsgay, gisteren de hoop uit verbieden. Nu al is het zo dat aan- dat de andere socialistische landen vragen i begrip kunnen opbrengen voor het rije in s< w w r Hongaarse hervormingsproces. "Ik gave van redenen worden gewei- verwacht dat de discussie die uitgebroken met enkele buurlan den slechts een episode blijvende verslechtering relaties", zo zei hij gerd. Omdat ook het reisverkeer met geen Polen en Tsjechoslowakije al aan de onze nodige beperkingen is onderwor pen, raakt de DDR-bevolking i De DDR is na de Sovjetunie de dan ooit gevangene in eigen land. Maar de Zuidafrikaanse gouver neur van Namibia, Pienaar, is er van overtuigd dat alle ballingen terug zullen zijn om zich voor deze verkie zingen te kunnen inschrijven. De kiesregisters sluiten pas op 15 sep tember. Een ander probleem VN-mensen worstelen, betreft de opvang van de vluchtelingen. Vol gens plan zouden zij maar een week na aankomst in de kampen bij Windhoek en bij de grenzen met Angola en Botswana blijven. De Swapo-aanhangers voelen er wei nig voor naar huis te gaan en plaats te maken voor nieuw aangekomen ballingen, uit angst voor intimidatie door de Zuidafrikaanse politie. Bougainville De premier van Papua New-Gui nea, Namiliu, heeft aangekondigd dat met ingang van' maandag de staat van beleg op het eiland Bougainville zal worden ingesteld om een einde te maken aan een op stand van grootgrondbezitters. Doodgestoken Het lijk van de vooraanstaande Is raëlische historicus Stern is giste- ren aangetroffen bij het parlement Rudolph Bclkk©! in Jeruzalem. De politie vermoedt dat de man, die is doodgestoken, het slachtoffer is geworden van de Palestijnse opstand. Noriega De Socialistische Internationale heeft gisteren de regerende Demo cratische Revolutionaire Partij (PRD) van de Panamese militaire machthebber generaal Noriega ge schorst, omdat zij geknoeid heeft met de verkiezingen. Een Latijns- Amerikaans schorsingsvoorstel werd door het congres van 81 wes terse socialistische partijen met al gemene stemmen aangenomen. PARIJS De Conferentie over Veiligheid en Samenwerking in Eu ropa (CVSE) is vandaag na vier we ken vergaderen zonder slotcommu niqué beëindigd. De Nederlandse delegatieleider, oud-minister van buitenlandse zaken Van der Stoel, door legde dit uit als een normale ont wikkeling. Volgens hem ging het in Parijs om de eerste fase van overleg na de conferentie van Wenen in ja nuari van dit jaar tussen de 35 deel nemende landen uit Oost- en West- europa, met inbegrip van de Vere nigde Staten en Canada. Het over leg zal immers volgend jaar in Ko penhagen en vervolgens in Moskou worden voortgezet. De bijeenkomst in Parijs was de consequentie van de eerste confe rentie over mensenrechten in Hel- i 1975. Ze had allereerst ten i januari in Wenen ge- sinki doel o maakte controle-afspraken over het naleven van de rechten van de mens op hun praktische bruikbaarheid te toetsen. Oud-minister van der Stoel ver telde aan de vooravond van de slui ting van de conferentie dat de afge lopen maand een aantal actuele schendingen van de mensenrech ten opnieuw op de noodzaak van dit soort samenkomsten had gewezen: zo is er de bouw van de Roemeense 'muur' aan de grens met Hongarije, terwijl de afbraak van dorpen in Roemenië doorgaat. Tegelijkertijd worden opnieuw Turken in Bulgarije over de grens gezet. Om nog niet te spreken van de ontwikkelingen in China, die op de conferentie wel ter sprake wer den gebracht - onder andere door de Nederlandse delegatie - hoewel ze niet tot de directe competentie van Een beeld van het twee meter hoge hek van prikkeldraad dat door de Roe meense autoriteiten langs de grens met Hongarije is neergezet. (toto anpi Tsjechoslowakije de bijeenkomst behoorden omdat China nooit de verdragen van Hel sinki heedt ondertekend. Herhaaldelijk beklemtoonde Van der Stoel hoezeer binnen de veran derende verhoudingen in het Oost blok druk van buitenaf achteraf een belangrijk element blijkt te zijn bij het beter handhaven van de men senrechten. De oud-minister achtte het hoopgevend om te zien hoe "vrij zich de delegaties van Polen en Hongarije op de conferentie bewo gen". Tenslotte waren het de Hongaren, aldus van der Stoel, die er hier op hebben gewezen dat de Roemenen bezig zijn de gemeenschappelijke Hongaars-Roemeense grens met prikkeldraad te versperren. "Het is nieuw", aldus Van der Stoel, "dat de Oostblokstaten elkaar nu om de oren slaan met overtredingen van mensenrechten. Roemenië, de DDR raken steeds verder geïsoleerd in het Oostblok, waar de wind van de ver andering waait", aldus Van der Stoel. In Kopenhagen liggen 33 r voorstellen op de delegaties te wachten. Van der Stoel had in dit verband veel vertrouwen in het ge zamenlijke Frans-Russische idee tot een vergelijkende studie van de rechtssystemen op het gebied van de mensenrechten. "Steeds meer dingen worden bespreekbaar", al dus de Nederlandse delegatieleider. "De tijd is voorbij dat problemen in wolken van woorden werden ver pakt en er daarna niets meer ge beurde".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5