'Het was warm en opwindend' Oude rotten terug op podia Parkpop biedt Golden Earring, little Steven en Kristi Rose INGEN TV-10 zeker van 2 miljoen aansluitingen aan voor hêt ongerief Rlm&jr Geen tv-registratie musical 'Barnum' Snelle driewieler Een experimentele driewieler op zonne-energie is door de Zwitser se politie bekeurd wegens te hard rijden. Het karretje, de Spin ge naamd, reed 88 km per uur op een weg waar een limiet van 80 geldt. De Spin doet binnenkort mee aan een speciale ronde van Zwitser land voor voertuigen op zonne- energie. "We hadden nog geluk," zei ontwerper Jeanneret. "We had den iets veranderd aan de ver snellingsbak, anders hadden we wel zo'n 100 km per uur gereden." Sanitaire stop Een Airbus van de Arabische Emiraten heeft in Pakistan een noodlanding gemaakt, omdat bij na 100 van de 139 overwegend Bengalese passagiers ziek waren geworden na het nuttigen van be dorven voedsel aan boord. Zeven passagiers liggen nog in het ziekenhuis, maar zij zijn aan de beterende hand. De achtkop- pige bemanning had haar eigen lunchpakket meegebracht en at wijselijk niet van het door een ho tel in Karachi bereide vliegtuig- voedsel. McKay Wie vroeger, wonend in noord- Schotland, het telefoonnummer wilde opzoeken van iemand die McKay of MacKay heette, was wel even zoet. Het telefoonboek voor de Schotse Hooglanden en de Eilanden van British Telecom, waar men op aangewezen was, telde ongeveer 2.000 abonnee's met die naam, die meestal alleen met de eerste voorletter werden aangeduid. Tot wanhoop gedreven heeft Ann Allan, een voormalige waar din, nu een eigen telefoonboek uitgegeven voor haar dorp Farr en het omliggende district. Het 12 pagina's tellende boekwerk telt ongeveer 600 abonnee's, van wie eenderde McKay of MacKay heeft. De mannen zijn aangeduid met zoveel mogelijk voornamen, omdat veel Schotten traditionele, en vaak dubbele voornamen heb- Robin de Levita, naast Bart de Groot uitvoerend producent, geeft toe dat er problemen ont stonden over de salarissen. De NTB (Nederlandse Toonkunste naars Bond) kwam er aan te pas om te bemiddelen. Uiteindelijk ging de bond akkoord met het voorstel van Joop van den Ende. "Desondanks", aldus De Levi ta, "stelden cast en company nieuwe eisen. Die lagen hoger dan wij hen konden bieden. Daar- AALSMEER (GPD) - De nieuwe commerciële zender TV 10 kan op dit moment al rekenen op twee miljoen aansluitingen. Daarover is overeenstemming bereikt met een aantal kabelexploi tanten, zo meldt het station. Volgens TV 10 is het nu is het al zeker dat op 28 okto ber, de dag waarop met uit zenden begonnen wordt, bij na de helft van het totale aantal aansluitingen (4,2 miljoen) in Nederland, het programma-aanbod van TV 10 kan ontvangen. „De ver wachting is dat op 28 oktober 3,5 miljoen aansluitingen zijn gerealiseerd," aldus een woordvoerder. Esselte Abonnee TV in Woerden, dat de onderhan delingen namens TV 10 met de kabelexploitanten voert, heeft een standaardcontract voor de al gerealiseerde en nog te realiseren aansluitin gen opgesteld. Dat contract is goedgekeurd door de Ve- cai, de overkoepelende orga nisatie van kabelexploitan ten en inmiddels opgestuurd naar alle kabelexploitanten. Daarin is overeengekomen dat TV 10 voor elke aanslui ting een gulden entree be taalt en daarna, over een pe riode van tien jaar, genmid- del een dubbeltje per abon nee per maand. door Jacques d'Ancona om gaat het niet door en dat be treuren wij ten zeerste na een zo succesvol seizoen met 208 voor stellingen". Hoofd- en titelrolspeler Mike Burstyn kijkt terug: "Soms zon gen de mensen de tune, op weg naar de garderobe. Dat is goed. Het was warm en opwindend. Soms was een voorstelling moei lijk, soms onmogelijk. Er komen nu allerlei dingen in me op". "De twee maanden in Theater Carré in Amsterdam waren echt de zwaarste. We hebben zeven keer per week gespeeld, waarvan twee voorstellingen op zondag Van de ruim tweehonderd keer dat we 'Barnum' hebben gedaan, heb ik er slechts vier gemist..." Fred Butter was zijn under study, de man die hem moest ver vangen toen Burstyn een pijnlij ke rugblessure had opgelopen. Mike Burstyn was er zó bij be trokken dat hij zich toch naar het theater liet rijden en zich naar het toneel liet slepen. In de coulissen beleefde hij het debuut van But ter. Burstyn: "Fred deed het prach tig. Ik weet wat het is. In New York heb ik de rol 280 keer ge speeld. Als je me vraagt een ver gelijking te maken, vind ik de Ne derlandse voorstelling beter dan de Amerikaanse, omdat de spe lers er hier méér bij betrokken zijn. Ze doen het stralender, en thousiaster, niet op de automati sche piloot. In de USA accepteer de de cast de show als een van zelfsprekend karwei. Dat mag niet. Je moet elke avond alles ge- Wedden dat...? HILVERSUM (GPD) - Het commerciële satellietstation .TV-10 en de Vlaamse commer ciële zender VTM brengen vanaf 16 december gelijktijdig acht af leveringen van Wedden dat...? op het scherm. Presentator van de uitzendingen is Jos Brink. Wie hem in de presentatie zal bijstaan is nog niet.bekend. Wedden Dat...? wordt vanaf 16 december acht zaterdagavon den lang op prime time uitge zonden. Iedere aflevering duurt honderd minuten en zal worden aangekleed met een ballet en een buitenweddenschap. i| WIJ B/ED^ 0HZEEXCUSE^ T9DENS de VERBOUWING - *- de Directie a DEN HAAG Parkpop: komen de zondag, 25 juni, wordt dit popfestival voor de negende maal in successie in het Haagse Zuiderpark gehouden. Zoals de traditie het wil, is Parkpop weer gratis toegankelijk. De VARA maakt er dit jaar opnamen van. bedoeld om in een later stadium op zowel radio als tv uit te zen den. De presentatie van het festi val is day, ook in handen van VARA-disc jockey Jan Douwe Kroeske. Parkpopis in de loop der ja ren uiterst populair geworden. In 1988 wisten ruim 215.000 mensen de weg naar het Zuider park te vinden en Parkpop werd daarmee het grootste gratis pop festival van Europa. De organi satie hoopt dat aantal dit jaar nog te overtreffen. Dat tracht ze met 'namen' als Golden Earring, Little Steven, Kristi Rose The Midnight Wal kers, Living Colour en Kevin McDermott Orchestra. De optre dens beginnen om één uur 's middags en eindigen rond de klok van half negen 's avonds. Er zijn twee podia voor beschik baar. Voor de allerkleinste festival bezoekers wordt in een theater tent, tussen de twee podia, een doorlopend programma met goochelen, gekheid, schmink en acrobatiek verzorgd. En dege nen die Parkpop eens vanuit de lucht willen bekijken, kunnen plaatsnemen in een reuzenrad. Markt Achter op het festivalterrein is ruimte gereserveerd voor de tra ditionele Parkpopmarkt. In 120 kramen is hier van alles te koop. variërend van LP's, tweede hands kleding, kunst en siera den tot pop-artikelen en bedrukt textiel. Tijdens de pauzes op podium 1 zullen in het veld Thai Box- vechtdemonstraties worden ver zorgd door de Muay Tai Bond Nederland. Hieraan verleent oii- der andere de huidige wereld kampioene Annemarie ten Cate haar medewerking. Der complete programmering ziet er als volgt uit. Op podium 1 komen achtereenvolgens aan bod Kevin McDermott Orchestra (13.00), Kristi Rose The Mid night Walkers (14.05), Golden Earring (15.25), Living Colour (16.45), Jim Capaldi Friends (18.00) en Aswad (19.25). En op podium 2: Vengeance (13.00), Then Jerico (14.00), Londonbeat (15.10). New Model Army (16.20), Flaco Jimenez (17.35) en Little Steven and the Disciplines oj Soul (18.35). Er rijden zondag extra trei nen naar Den Haag; vanaf de beide Haagse stations rijden biLSsen naar het Zuiderpark en voor de automobilisten worden er borden 'Parkpop' aange bracht. AMSTERDAM - 'Barnum' ligt, zoals dat heet in theatertermen. Het seizoen is voorbij voor de zware musical- produktie die r.u definitief wordt bijgezet in het theatermuseum. Enige tijd leek het erop dat de show ver lengd zou worden via een televisie-registratie. Joop van den Ende Productions kreeg, na slopende onderhan delingen met Amerika en Engeland, de rechten in handen en Apeldoorn werd voor de opnamen als locatie gekozen. De zaak is echter afgeblazen. ben, zoals Angus John, of Willie John. Alleen van de alleenstaan de vrouwelijke MacKays worden de initialen vermeld, om hen te behoeden voor te vrijpostige tele foontjes. De opbrengst van het 'MacKay - telefoonboek' is bestemd voor de locale medische kliniek. Noten gezond Het eten van noten beschermt mogelijk tegen hartziekten. Dat blijkt uit een Amerikaans onder zoek. Een Japans team heeft ontdekt- dat het eten van appels te hoge bloeddruk omlaag brengt. Beide onderzoeksresultaten zijn be kendgemaakt in Washington op het tweede internationale con gres over preventieve cardiologie dat deze week is gehouden. In het 'noten-onderzoek' zijn zes jaar lang 34.000 Zevende Dag Adventisten uit Californië ge volgd, die over het algemeen ve getarisch eten. Mensen die toch Het is nog net geen ark van Noach, maar het heeft er wel wat van weg. De streek ten noorden van Montgomery (VS) staat onder water als gevolg van overvloedige regenval. Het re gent er al een week en de huizen staan blank. Een koppeltje gei ten heeft een goed heenkomen gezocht in een bootje. <foto ap> vlees, vis en kip aterj liepen een verhoogd risico. Volkorenbrood, citrusvruchten en vooral noten hadden een beschermende wer king. Een deel van het congres was gewijd aan hartziekten en vrou wen. Er is nog veel onduidelijk heid of er verschil is tussen man nen en vrouwen bij het ontstaan van hart- en vaatziekten, zo bleek op het congres. Wel bestond over eenstemming over het feit dat hart- en vaatziekten bij de vrouw gemiddeld zeven tot acht jaar la ter optreden dan bij de man. ven. De mensen hebben er recht op dat ze precies hetzelfde te zien krijgen als het première-publiek. Dat is het unieke van de show business: mensen kopen iets dat ze nog niet gezien hebben. Ze ko pen je vertrouwen en dat wil ik nooit beschamen". Op Broadway eindigde de mu sical 'Barnum' abrupt tijdens de Burstyn-periode. Er kwam niet voldoende publiek meer naar het theater en de producenten beslo ten er acuut mee te kappen. Een dergelijke keiharde beslis sing is in Amerika gebruikelijk. Als er verliezen worden geleden, is de lol er voor de financiers snel af. NEW YORK (AP) - Verscheidene oude bands uit de jaren '60 en '70 zul len deze zomer in de Verenigde Staten reünieconcerten geven, terwijl the fameuze Britse band The Who zelfs na jaren weer op tournee gaat. The Who, die in 1982 met een afscheidstournee de gezamenlijke acti viteiten voor gezien hield, treedt deze zomer in maar liefst 36 stadions in de VS op. De tournee is bedoeld om het 25-jarige bestaan van de band luister bij te zetten. De Rolling Stones gaan dit najaar op tournee, terwijl Ringo Starr, ooit de drummer van de Beatles, zich voor het eerst aan een solo-tour nee waagt. Ringo's nieuwe band bevat veteranen als Billy Preston, Nils Lofgren, Joe Walsh, Levon Helm en Rick Danko. De tour begint op 23 juli in de Amerikaanse stad Dallas en eindigt op 3 september in Los Angeles. Ook de ex-leden van The Band storten zich weer op de podia. De Doobie Brothers en de Allman Brothers ten slotte houden het bij reü nieconcerten. Leugentje? Er loopt een hardnekkig verhaal dat Mike Burstyn op Broadway de Barnum-hoofdrol geen jaar, maar slechts hooguit drie maan den heeft gespeeld, omdat het op eens gedaan was met het succes van de show. Zélf blijft hij bij het getal van 280. In de tekst van het souvenir- boek zegt hij letterlijk: "We heb ben in een jaar tijd een kleine driehonderd voorstellingen gege ven. Toen was ik na afloop com pleet kapot". Dat is hij opnieuw na dit Neder landse seizoen. Burstyn: "Deze 210 zijn het maximum. Mijn li- Mike Burstyn: zes kilo afgevallen door 'Barnum'... (foto gpd> chaam kan niet verder. Ik ben in middels zes kilo afgevallen... Met mijn gezin blijf ik tot het einde van deze maand in Neder land. Daarna ga ik terug naar New York. Ik doe daar twee kleine to neelvoorstellingen in het voor portaal van Broadway. Eerst een rol in een klassiek stuk van Neil Simon. 'Prisoners of 2nd. Aven ue'. Daarna stap ik in de revival van een musical over de steenrij ke, legendarische familie Roth schild. Dat betaalt niet. Maar ik kan me het na een jaar Holland permitteren. Ik dank God dat ik het hier commercieel heel goed heb gehad..." Die RUZIE 15 NU BIJGELEGD HOE KON DE VERZOENING TOT STA NP KOM5N 7 BEIDE GELOVEN ZE NIET MEER ZO STERK IN HET MARKISME- LENINISME DERTIG JAAR LANG HEBBEN TWEE OP HET MARXISME - LENINISME GESTOELDE STATEN,, DE SOVJETUNIE EN CHINA, ALS VIJANDEN TEGENOVER ELKAAR GESTAAN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26