Breu pakt leiderstrui terug in Zwitserland Scherpe tijd Dielis op 1500m Axel Hermans superieur in Ronde van Zoeterwoude Alphians onderuit bij NDC Eerste plaats meisjesploeg AV Holland Van Egmond moet voor finish afliaken MAANDAG 19 JUNI 1989 PAGINA 17 BADEN (AFP) Beat Breu heeft de leiderstrui heroverd in de Ronde van Zwitserland. De 31-jarige renner uit de ploeg van Walter Godefroot was gisteren de sterkste in de klimtijd- rit over 7500 meter in Baden. De Fransman Jerome Simon won gisteren de Midi Libre. Breu legde het parkoers licht bergop af met een gemiddelde snel heid van 37,316 kilometer per uur. Breu was acht seconden sneller dan zijn ploegmakker Wegmüller. Neo- prof Steiger gaf zestien tellen toe en werd derde. Leider Joho verloor 32 seconden, de Canadees Bauer 38. ■In het begin van de jaren tachtig maakte Breu naam. In 1981 won'hij de Ronde van Zwitserland. Het jaar erop vestigde hij zijn reputatie als klimmer door twee bergetappes in de Tour de France te winnen. Breu leek op weg naar een grote carrière, maar kon de weelde niet aan. De kleine Zwitser viel terug in de ano nimiteit en had moeite een ploeg te vinden. Walter Godefroot zag wel wat in de klimmer van weleer. Hij trok Adri van de Poel voor de klassie kers aan en Breu voor het ronde- werk. De veteraan trok afgelopen dinsdag de leiderstrui aan. Hij maakte deel uit van de kopgroep, die dertien minuten voorsprong nam en alle spanning uit de ronde zoog. Een dag later nam Joho de trui over door een bonificatiesprint te winnen. De eerste bult van betekenis in dé ronde greep Breu aan om de leiding te heroveren. De klimtijdrit was voor een handjevol renners interes sant. De kansloze vedetten maakten er een trainingsritje van. Delggdo eindigde met 1.42 achterstand op Breu in de achterhoede. Rooks (10e) en Theunisse (13) vonden het goede ritme maar forceerden niet. In de ochtenduren had de West duitser Stumpf de vijfde etappe ge wonnen. In een acrobatische sprint versloeg hij Vanderaerden en Kelly. De sprinters uit de ploeg van Peter Post en Jan Gisbers weigerden gro te risico's te nemen en gingen niet voluit. Dat deed Teun van Vliet za terdag in de sprint na de 166 kilome ter van Liestal naar Bad Zurich wel. De Nederlandse Italiaan maakte deel uit van een kopgroep van vijf, die ruim een minuut voorsprong had op het peloton. Hij werd in spurt verslagen door de Zwitser Kuttel. Simon De Fransman Jerome Simon heeft voor het eerst in zijn loopbaan een etappekoers bij de profs gewonnen. Gisteren, in de zware, afsluitende rit van de Midi Libre over 182 kilome ter van Alès naar Espalion, kwam zijn leidende positie niet meer in ge vaar. Fabrice Philipot en Martial Gayant reden meer dan honderd ki lometer van de rit met drie bergen van de eerste categorie voor de groep uit. De eerste won de sprint. Jerome pakte woensdag in de rit naar Lodève de leiderstrui om die tot het einde te blijven dragen. Charly Mottet vergrootte zijn voor sprong op Sean Kelly in het FICP- klassement door als vierde te eindi gen. Klimkoers De Spanjaard Federico Echave heeft de vijfdaagse klimkoers van Arrate in Baskenland gewonnen. In de slotrit eindigde Echave gisteren achter de Fransman Claveyrolat en Munoz als derde in dezelfde tijd. Het trio was de laatste etappe, 187 kilometer van Eibar naar Arrate, met een zelfde totaaltijd begonnen. De aankomsten moesten daardoor over het eindklassement beslissen. Op punten was de 26-jarige Span jaard het best. In de vierde etappe, een rit over 181 kilometer naar Eibar, ontsnap ten Moreno Argentin en Luc Suy- kerbuyk op de laatste helling. Het duo wist buiten de greep groep te blijven. Argentin de we reldkampioen van 1987 gaf Suyker- buyk geen kans op de laatste me ters. In de vijfde rit werd het peloton ongeveer gehalveerd. Van de 139 renners die de vijfdaagse waren be gonnen, kwamen er slechts 64 over de laatste finishlijn. Tot de uitval lers behoorden Suykerbuyk, Hane- graaf, Schurer en Van Loenhout. De aankomst op de hoogte van Arrate, een beklimming van eerste catego rie, scheidde de bokken van de schapen. Zweden De Noor Atle Kvalsvoll heeft in het afgelopen weekeinde de eerste plaats in de Ronde van Zweden ver overd en succesvol verdedigd. In de rit van zaterdag, over 200 kilometer, had de Scandinaviër na een lange solo een voorsprong van een mi nuut op het peloton. In de etappe van gisteren, een tijdrit over 20,2 ki lometer in de buurt van Husqvarna, kwam zijn eerste plaats niet in ge vaar. Kvalsvoll eindigde weliswaar niet bij de beste tien, maar van de concurrenten deden alleen de Sov jet Jekimov en de Nederlander Cor- des dat. Remig Stumph blijft Eric Vanderaerden enkele millimeters voor bij de fi nish van de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland. (foto anp) ZOETERWOUDE - De eerste de beste ontsnapping bleek meteen de beslissende, gisteren in de Ronde van Zoeterwoude voor amateurs. Van de negen renners die al na vijf ronden uit het peloton wegsprongen toon de uiteindelijk een van de favo rieten, Axel Hermans uit Voor burg, zich na tachtig kilometer de sterkste. Al snel werd duidelijk dat de win naar zou voortkomen uit de kop groep, waarvan de renners uitste kend samenwerkten op het bochti ge parcours van ruim anderhalve ki lometer in Zoeterwoude. Omdat bo vendien in het achtervolgende pelo ton niet werd gereageerd bedroeg de voorsprong na vijftien van de vijftig af te leggen ronden al ruim 45 seconden, enkele omlopen verder was het verschil al opgelopen tot boven de minuut. Daarvoor vooral verantwoordelijk waren Gert-Jan Moraal van Swift, die zich vooral leek te bekommeren om de zogehe ten leidersprijs (één punt voor elke keer dat als eerste de streep werd gepasseerd), Voorhouter Ronald van der Tang en Tom de Jong uit Roelofarendsveen. De andere leden van de kopgroep - Frank Rutte (Haarlem), Ton Zwirs (Badhoeve dorp), Axel Hermans, Piet van Beu- sichem (Hoek van Holland), Mare den Hoed (Pijnacker) en Kees Ver- nooy (Leimuiden) - beperkten zich aanvankelijk tot het controleren van de koers. Sein Met nog ongeveer twintig kilometer voor de wielen gaf Swift-renner Tom de Jong het sein voor een boei ende slotfase. Door de hitte en het hoge tempo was het peloton inmid dels al sterk uitgedund. De demar rage van Dé Jong zorgde er voor dat de kopgroep, waaruit Mare den Hoed door een stuurbreuk was te ruggeworpen, werd uiteengereten. De Jong werd enkele kilometers verder teruggepakt, waarna Her mans, Zwirs, Van der Tane. Ver- nooy en Van Beusichem zich met enkele gedubbelde renners losmaakten. Gert-Jan Moraal, die onlangs nog werd geopereerd aan zijn neus, miste de slag door een bloedneus. Ook De Jong viel af. In de eindsprint toonde Hermans zich ten slotte superieur, vóór Van der Tang en Zwirs. Vernooy eiste de vierde plaats voor zich op, terwijl Van Beusichem vijfde werd. Bij de liefhebbers en veteranen, die eerder op de dag 45 kilometer moesten afleggen, was de zege voor Gijs Nederlof uit Maarssen. Hij bleef in de sprint van een vijf man sterke kopgroep de plaatselijke fa voriet Frans Paardekoper en de sterke Dirk Sassen uit Uithoorn voor. De vijf waren halverwege de koers uit het peloton ontsnapt. HERMAN JOUSTRA LEIDEN - De Rijnsburgse wiele- ramateur Hans van Egmond liet zich zaterdag in de Omloop van de Krimpernerwaard van zijn goede zijde zien. De Swift-renner maakte deel uit van een kopgroep van 16 renners die maar liefst 170 kilome ter voorop bleef. Toch kwam Van Egmond niet in de kopgroep aan de finish. In de slotfase kreeg de wiel rennende schaatsenrijder last van zijn maag en moest zich terug laten zakken naar de tweede groep met de Bollenstrekers Ronald van der Tang en André Biesbroek. Van der Tang (17), Van Egmond (21), Bies broek (23) en de voor Swift rijdende Amerikaan Todd Cassan (34) reden zich in de prijzen. In het Zeeuwse Vogelwaarde kwamen de nieuwelingen en lief hebbers aan bod. Alleen in de laatste categorie kwamen de regio renners redelijk aan de bak. Pieter Evelein werd vierde en Hans Schoe- link kwam op de zevende plaats. Mede door de prestaties van Her man de Jong (13) en Cees van Haast- regt (17) kwam Swift op de derde plaats in het ploegenklassement. In de Ronde van Zoeterwoude kwam nieuweling Mike Hassing (Noordwijk) op de derde plaats. Een dag eerder had Hassing in Roter- dam (vierde) ook al succes. Walter Doeswijk (10), Robert van Dongen (13), Mark Varkevisser (16) en Stefan Diederiks (19) reden even eens in de prijzen. Bij de liefhebbers volgden Hans Schoelink (4), Marcel Hogervorst (6), Karei Teeuwen (7). Herman de Jong (8), Stan Paarde- kooper (9) en Richard Ippel (10) het goede voorbeeld van Frans Paarde- kooper die net naast de zege greep. Corina Ouwehand, die op zondag 16 juli in Moskou ons land vertegen woordigt bij het wereldkampioen schap, werd gisteren derde in Ros malen. Henriêtte Vooys werd ze vende. In Almere-stad werd een koppel- tijdrit voor vrouwen verreden. Pe tra de Bruin en haar Amsterdamse koppelgenoot Tilly Minne werden derde. Robert Karremans, die zaterdag in de Omloop van de Krimperner waard een 17e plaats opeiste, werd gisteren in Hilversum knap tweede. Edwin Hofstee uit Boskoop pakte de derde plaats. SITTARD De 22-jarige Anneke Schutte (800 m) en de een jaar oude re Bob Dielis (1500 m) hebben zich het afgelopen weekeinde bij de West Athtetic wedstrijden onder de ideale omstandigheden op het Lim burgse kunststof op overtuigende wijze gepresenteerd. Anneke Schutte, een pupil van de vorig voorjaar naar Nederland ge vluchte Roemeen Nico Voinu, liep een uitstekende 800 meter, die zij in 2 minuten en 02,88 seconden won. Schutte liep gisteren alsof zij al ja ren gewend is op internationaal ni veau te strijden. Zij durft op kop te lopen en blijkt dan ook nog over een scherp eindschot te beschikken. De geroutineerde Belgische Regine Berg werd er het slachtoffer van. Voinu verwacht dat Anneke Schut te dit seizoen de 800 meter nog bin nen de twee minuten zal lopen. Zij zou dan na Van Hulst de tweede Ne derlandse worden, die dit presteert. Bob Dielis, die vorig jaar de natio nale titel op de 1500 meter verover de, had afgelopen woensdag bij in ternationale wedstrijden in Ko blenz met een 800 meter in 1.46,93 als aangetoond in een voortreffelij ke vorm te steken. De in Enschede studerende Limburger won de 1500 meter in 3.37,50, de tweede tijd dit seizoen door een Europeaan gelo pen. Met zijn tijd van Sittard kwalifi ceerde Dielis zich voor de strijd om de Europese titels, die volgend jaar augustus in Split wordt gehouden. Marjan Olijslager en Tineke Hid- ding bevestigden in Sittard hun naam. Olijslager, die nog zegt dat dit seizoen haar laatste is, presteert zonder druk het beste. De atlete uit Cappelle aan den IJssel liep met een rugwind van 1,9 meter, de 100 meter horden in 12,88 seconden, waarmee zij slechts vijfonderdste boven haar nationale record van vorig jaar au gustus (Brussel) bleef. Zevenkampster Tineke Hidding is op weg naar de topvorm, die er komende maand moet zijn bij de na tionale kampioenschappen in Hen gelo en de strijd om de Europese be ker zevenkamp, een week later in Helmond. De Noordhollandse won met slechts twee geldige pogingen het verspringen met 6,44 meter. De tweede Nederlandse zeven kampster van internationaal ni veau, Marjon Wijnsma, kan het in middels veertien jaar oude nationa le record hoogspringen (1,89 m) bin nenkort uit de boeken schrappen. De Eindhovense fysiotherapeute nam alle hoogten tot 1,83 m in haar eerste poging en had daarna voor de 1,85 en l,87m twee sprongen nodig. De Westduitser Birgit Kahler, die op l,87m in de eerste aanloop was geslaagd, won de wedstrijd. Hans Koeleman gebruikte de wedstrijd als een harde training. De Nederlandse recordhouder op de 3000 meter hindernis nam na 500 meter afstand van de concurrentie en liep daarna onbedreigd naar de winst in 8.28,70. Marathonloper Marti ten Kate maakte het specialis ten als de Zwitsers Wirz en Machler op de 10 kilometer knap lastig. In de eindsprint kwam de fel vechtende Twent echter net iets te kort. Zijn 13.38,92 ontsiert een lange-afstands- pecialist bepaald niet. Van Maurik Ruud van Maurik heeft in Sittard zijn snelste seizoentijd op de 110 meter horden aangescherpt tot 14.25 seconden. Deze tijd liep de at leet van AAV'36 zowel in de serie als in de finale waarin hij vijfde werd. In die finale speelde een ontoelaat bare rugwind de atleten parten. Van Maurik is op dit moment weer de snelste hordenloper in ons land en favoriet voor de Nederlandse titel. De dienstplichtige Alphenaar kon overigens terugzien op een ge slaagd weekeinde, want vrijdag avond werd Van Maurik militair kampioen op het verspringen met een uitstekende 7.17 meter. Streekgenoot Hanno van der Loo (AV'47) kwam in Sittard uit op de tienkamp. De Boskoper zette een evenwichtige reeks resultaten neer en behaalde een puntentotaal van 7006, precies twee punten minder dan anderhalve maand geleden bij de Nederlandse titelstrijd in Lei den. Van der Loo werd daar vijfde, nu reikte hij in het internationale veld tot een zevende plaats. Zijn prestaties waren achtereenvolgens: 100 meter: 11.64, ver: 6.76, kogel: 11.82, hoog: 1.86, 400: 50.63,110 hor den: 15.74, discus: 38.22, polshoog: 4.10, speer: 50.88, 1500: 4.17.14. Bij internationale atletiekwed strijden in Granada (Spanje) heb ben Elly van Hulst en Frans Maas voor Nederlandse overwinningen gezorgd. Van Hulst zegevierde op de 1500 meter in 4.10.82 voor de Sovjet-loopster Natalja Artemova. Maas won het verspringen in 7.83 meter. Rob Druppers en Han Kulker vol deden niet aan de verwachtingen. Beiden sukkelen al geruime tijd met liesblessures. Druppers is juist hersteld van dat lichamelijk onge mak en liep in Granada de eerste wedstrijd van het seizoen. De Utrechter eindigde op de 800 meter als vierde in 1.47,2. De Kenyaan Ro- no won in 1.46,66. Kulker, tijdens de Spelen in Se oul zesde, werd op de 1500 meter op grote achterstand gelopen. De Leid- se atleet finishte acht seconden na winnaar Ondieki (3.44). Druppers, Kulker en Maas doen woensdag mee aan wedstrijden in Sevilla. On middellijk daarna zal Kulker zich onder behandeling laten stellen. Leroy Burell heeft zich op de twee de dag van de Amerikaanse atle- tiekkampioenschappen geschaard onder de snelste lopers ter wereld. Hij won de titel in 9.94 seconden. Drie sprinters waren ooit sneller: Ben Johnson, wiens wereldrecord van 9.83 nog steeds staat, zijn vriend en mentor Carl Lewis en Calvin Smith. Leroy Burrell leverde zijn top prestaties vrijdagavond op zijn thuisbaan in Houston kort nadat Dawn Sowell de 100 meter vrouwen had gewonnen in een eveneens uit stekende 10.91 seconden. De win nende tijd van Burrell is de beste van dit seizoen in de wereld. Sowell, die in Houston door twee valse starts werd geplaagd, plaatste zich zelf twee weken geleden reeds aan de seizoentop met een op hoogte ge lopen 10.78. Verspringer Larry Myricks liet zien dat hij ook met Carl Lewis als tegenstander de titel had kunnen winnen. Myricks zegevierde in 8.70 meter bij zijn derde poging. Slechts eenmaal sprong hij verder; vorig jaar haalde hij 8.74 meter in Indiana polis. Het betekende de beste sei zoensprestatie en de dertiende sprong aller tijden. Bij internationale atletiekwed strijden in Rome heeft de Italiaanse Ileana Salvador het wereldrecord snelwandelen op de 10 kilometer voor vrouwen verbeterd. Ze liep in eigen land 42 minuten en 39,2 se conden. Carla Beurskens is gisteren in de Great North Run als tweede ge ëindigd met een tijd van 1.11.08. De lange-afstandsloopster uit Belfeld moest tijdens de sterk bezette halve marathon in Newcastle alleen de Australische Lisa Martin voor zich dulden (1.11.03). Alphians 2 sloeg tegen Key town Hitters in de laatste innings haar slag. Al t van de werper. ALPHEN AAN DEN RIJN - De honkballers van Alphians boekten het afgelopen weekeinde wisselend succes. Zaterdag leverde het thuis duel tegen Bloemendaal een ruime 14-4 overwinning op, maar gisteren werd in Rotterdam met liefst 18-8 van koploper NDC verloren. Tegen het als zevende, geklasseer de Bloemendaal speelde midden moter Alphians op de eerste innings na een goede wedstrijd. Door vier veldfouten keek de thuisploeg al snel tegen een 0-3 achterstand aan. In die eerste innings produceerde Alphians slechts één honkslag en dat was niet voldoende om tegen te scoren. Onder de bekwame leiding van werper Huib Interna (8-1-7-4) namen de Alphenaren daarna het heft in handen. In de tweede in nings werd de stand gelijkgetrok ken (3-3) en vervolgens liep de mar ge onder aanvoering van uitblinker Ron Agterberg (3 uit 5) gestaag op tot een j-oyale eindscore: 14-4. Omdat de koplopers in de eerste klasse die dag verloren, kreeg Al phians even het idee nog een kans te maken op een van de twee pro motieplaatsen. Die hoop werd door NDC evenwel grondig de bodem in geslagen. Na drie innings was er al een grote achterstand opgelopen: 8- 1. Coach Robert Maat haalde toen werper Glynnis Kenepa (0-1-7-4) van de heuvel voor Remco Koppen- ol (3-4-8-3). Dat leverde na vijf in nings een hoopvolle 8-6 tussen stand op. Maar in de gelijkmakende beurt sloeg NDC wederom hard toe: 14-6. Vervolgens kreeg de Alphense ploeg geen voet meer aan de grond: 18-8. Ron Agterberg (3 uit 4) was op nieuw de beste slagman aan Alp hense zijde. De Leidse honkballers van de AMSTERDAM - Tijdens de tweede ronde A/B-Juniorencom- petitie die gisteren in Amsterdam plaatsvond, is de jongensploeg van AV Holland in de eerste klas se op de tweede plaats geëindigd. De atleten van De Spartaan wer den in dezelfde poule derde. In de tweede klasse behaalde het meis jesteam van Holland een overtui gende eerste plaats, terwijl de jon gens van De Bataven in hun pou le derde werden. Op de zonovergoten Amster damse kunststofbaan vielen gis teren enkele goede prestaties te noteren. Bij de jongens van AV Holland was Jeroen Sunter weer snel met zijn 10.8 op de 100 meter sprint. Onno van Heiningen reik te met de polsstok tot een hoogte van 3.90 meter, terwijl Fabian Ros en Armd Broecke zonder hulp van de stok tot 1.80 kwamen. De laatste had ook nog een uitsteken- de speerworp van 43.62 meter. Op 110m horden bleef Pascal van Dooren met 15.9 nog net onder zestien seconden. Marco Kortle ver had een prima dag getuige zijn twee persoonlijke records.De 400 meter ging in 52.1 en bij het verspringen kwam hij tot 6.26 me ter. De atletes van Holland hadden een uitstekende dag, waardoor zij in september in de finalepoule kunnen uitkomen. Margriet Loos sprong er letterlijk boven uit met 1.65 meter bij het hoogspringen. Een eerste plaats was ook wegge legd voor Bianca Vermond met 59.9 seconden op de 400 meter, terwijl de 100m door Jolanda van Royen in 12.8 werd afgeraffeld. Van de jongens van De Spar taan kwam Stephan Molenaar tot 6.65 rpeter bij het verspringen en tot 45.26 meter met de speer. Ri chard van der Horst was zeer snel op de 110 meter horden met een tijd van 15.6 seconden. Peter Reinsburger van De Ba taven was iedereen te snel af op de 3000 metei: 8.52.7. Johan van Velzen reikte tot een afstand van 46.54 met de speer. Srintster Sonja de Rijk (AAV'36) verraste op de 100 me ter. Met haar 12.6 duidde ze aan voorgoed afgerekend te hebben met de hatelijke dertien secon- dengrens. Erik van Caem pakte eveneens uit, maar dan op de 3000 meter. Hij vermorzelde zijn oude recordtijd met twintig seconden en zette de nieuwe neer op 9.15.4. Brian Bunnik (AV'47) is nog maar eerstejaars B-junior, maar begint nu reeds volwassen tijden te lo pen op de 800 meter. Met 2.00.6 vestigde hij een dik persoonlijk record. Liselore Zeelenberg (AAV'36) snoepte opnieuw luttele secon den af van haar snelste tijd op de 800 meter. Gisteren versloeg zij ri vale Sonja Klein (AV'47) voor het eerst op de dubbele ronde en fi nishte met 2.21.8 een fractie eer der dan Klein (2.22.2). Maar Klein kon als excuus aandragen dat zij haar vertesprongen nog in de be nen voelde zo vlak voor het start schot van de race. En dat ver springen was haar lang niet slecht afgegaan met 4.82. Voor de derde achtereenvol gende keer liet Mare van der Jagt (AAV'36) 52.3 klokken op de 400 meter. Michel de Groot (AAV'36) sprong weer wat hoger en pas seerde de lat nu op 1.80. Dat deed Falko Koster (AV'47) eveneens. Rieneke Lamoree flopte over 1.60 en tevens sprong zij 5.19 ver. Een niet fitte Wouter Hertzberger zorgde toch nog voor veel punten met 15.4 op de 110 meter horden. Daarmee was hij net iets sneller dan Pe^er Verkade, die 15.7 liet noteren. Verkade sloeg met de polsstok een goed figuur door 3.50 te springen. De C-juniorenploegen van De Spartaan, AV Holland en De Ba taven en AAV'36 hebben zich za terdag geplaatst voor de districts finale. Vooral De Bataven maak ten indruk want zij wonnen in de poule met 12.212 punten. In Alphen sneuvelden drie Ba taafse clubrecords bij de wedstrij den van de C-jongens. Chris Tam- minga sprong 6.13 meter ver. Fir- min Candido (15,0 op de 100m horden) en de 4x100m estafette ploeg die een tijd van 47,0 reali seerde, waren de andere 'record- brekers'. Bij de C-meisjes kwam Yildiz van der Zijde tot een verbetering van de beste prestatie op de 1000 meter (3.15,4), Thirza Horn zette een clubrecord neer door de speer 27.60 meter ver te werpen terwijl ook het 16 jaar oude clubrecord op de 4x80 meter eraan ging: 41,4. (zie ook scorebord) Keytown Hitters hebben gisteren op een knullige wijze de punten moeten laten aan Alphians 2. Een zeker lijkende voorsprong van 14-10 werd in de laatste inning weggege ven: 14-15. De mannen van coach Milo de Wind waren beter dan de Alphena ren en door scores van Jurgen van Rooyen (3), Toy Francisco (2), Jop- pe van der Reyden (2), O'Neil Loui se (2), Rodney Conzalez (2), Cheril Sirvania (2) en Rodney Hansen bouwden de Leidenaars een 14-10 voorsprong op. De Alphians straf ten in de laatste inning de gemak zucht van de Hitters af. Ook voor Adegeest was het giste ren een slechte dag. De mannen van Jaap Bijl gingen in Den Haag tegen de nummer twee, Celeritas, met 16- 2 kopje onder. Bijl verklaarde na af loop dat zijn ploeg een slechte wed strijd had afgeleverd. "Ons veld was zo lek als een zeef' verklaarde hij de hoog uitgevallen score van Celeri tas. De twee punten voor de Voor schotenaren kwamen op conto van Jan van Tuyl. Softbal De vrouwen van Alphians boekten in de dubbel tegen het Groningse Carribe twee overwinningen (6-0 en 5-2) en delen nu samen met Carribe en Robur '58 de laatste plaats in de tweede klasse. Anja Salemink (3-1- 8-2 en 1-0-5-3) had op de plaat een belangrijk aandeel in de Alphense victorie. In de eerste wedstrijd was zij bovendien de beste slagvrouw (3 uit 3) van Alphians, dat via Sale mink, Louise Spanhaak, Barbara en Yvonne Lodder in de tweede, derde en laatste innings de toon zette. Ook in het tweede duel gaven deze speel sters, met Anja Salemink en Barba ra Lodder (beiden 0.667) als beste slagvrouwen, kleur aan het spel van Alphians. Yvonne Lodder viel toen op met vier mooie vangballen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17