'Ik heb een visie' Olsen scoort bij afscheid •8VER =DE GRENZEN' HB herhaalt kunststuk Eerste slag voor RCH Rus Aleinikov wijkt uit naar Italië PAGINA 14 SPORT MAANDAG 19 JUNI 1989 KOPENHAGEN (SID) - Mor ten Olsen heeft zijn imposante interlandloopbaan besloten met de Deense overwinning in het drielandentoernooi met Zwe den en Brazilië. Denemarken won gisteren voor 38.900 toe schouwers in Kopenhagen met 4-0 van Brazilië. Olsen leidde de ploeg, scoor de en sprak na de ereronde met de beker een woordje: „Ik dank iedereen, die me op mijn weg door de voetbalwereld geholpen heeft. Ik zou graag in de toe komst iets van wat ik gekregen heb, terug geven aan de voetbal ler^." Olsen is volgend seizoen trainer bij landskampioen Bröndby. Olsen, die eerder by FC Köln afscheid nam, reikte tot 102 in terlandwedstrijden. Hij behoort daarmee bij de nog altijd vrij kleine groep van spelers met honderd of meer „caps". Leider is Pat Jennings uit Noordier- land en 119 keer de nationale kleuren verdedigde. Het toernooi in Kopenhagen werd gehouden ter ere van het 100-jarige bestaan van de Deen se voetbalbond. Voor de ploeg van Sepp Piontek, die met Roe menië strijdt voor directe toe gang tot de wereldtitelstrijd, werd het een korte triomftocht. De overwinning van 6-0 op buurland Zweden werd nog eens dunnetjes overgedaan te gen de Brazilianen, die zich voorbereiden op de strijd om de Copa America en de kwalifica tiewedstrijden voor het eind- toernooi in Italië. Morten Olsen opende na 29 minuten de score uit een strafschop. Het was zijn vierde treffer als international. Michael Laudrup (54. en 61.) en Lars Olsen (66.) voerden de sco re op naar 4-0. De Braziliaanse aanvallers lieten veel kansen lig gen. Oude telling in Frans voetbal NICE (AFP) - De Franse prof voetbalclubs, in vergadering bij een te Nice, hebben zich zater dag in meerderheid uitgespro ken voor een onmiddellijke te rugkeer naar het oude punten- stelsel: 2 punten voor een ge wonnen duel, 1 voor een gelijk spel. Het afgelopen seizoen werd geëxperimenteerd met drie punten voor een overwin ning om aanvallender voetbal te propageren. Dit is de clubs niet goed bevallen. Bovendien vond de profliga zaterdag dat de competitie met ingang van het seizoen '91-'92 in de eerste divisie ingekrompen moet worden naar achttien clubs in plaats van twintig. Racing Paris, de voormalige club van Sonny Silooy, blijft ko mend seizoen actief in de Franse eerste divisie. De ploeg verkeer de in problemen door terugtrek king van sponsor Matra. Een fu sie met het naar de tweede klas se gedegradeerde Lens werd goedgekeurd. Oudjes doen het best op Curacao WILLEMSTAD (ANP) - Oud- Oranje, het elftal van Neder landse oud-internationals, heeft op Curacao een driehoekstoer- nooi gewonnen, waaraan ook veteranenteams van Brazilië en de Nederlandse Antillen heb ben deelgenomen. Het Oranjeteam won vrijdag avond met 3-0 van de Antilliaan se ploeg, de doelpunten werden gemaakt door Johnny Rep. Eer der had Nederland, door een doelpunt van Willy van de Kerk hof Brazilië met 1-0 verslagen. De Nederlandse oud-interna tionals hebben ook gespeeld op Sint Maarten en Bonaire, waar overwinningen van 2-0 en 9-0 werden behaald. WK-winst VS NEW BRITAIN (AFP) - Voor de Concacaf-zone van de voor ronden van het wereldkam pioenschap voetbal heeft Ame rika zaterdag in New Britain ge wonnen van Guatemala: 2-1. Voor het team van de Verenigde Staten scoorden Murray (3) en Eichmann (67). Het doelpunt van Guatemala werd gemaakt door Chacon (22). Drie minuten voor het einde werd Funes (Gu atemala) uit het veld gestuurd. Er waren 10.000 toeschouwers. Weer titel Steaua BUKAREST (AFP) - Steaua Bukarest, kansloos in de Eu ropese bekerfinale tegen AC Milan, heeft zich op de voor laatste speeldag van de competi tie verzekerd van de Roemeense titel. De prolongatie werd een feit door een overwinning van 4- 1 op Flacara Moreni. Dinamo Bukarest, dat de uitwedstrijd te gen Victoria Bukarest met de zelfde cijfers won, bleef op drie punten achterstand. ROTTERDAM (GPD) - Hij kan zich levendig voorstellen dat voor een aankomend wielrenner Eddy Merckx het grote voorbeeld is. Het beeld van de 'ideale sportman' doemt op. Voor Cor van der Gijp, de kersverse technisch coordinator van Feyenoord, was vroeger de Bel gische middenvoor Rik Coppens zijn idool. "Zoals die de lucht in ging, met z'n ellebogen werkte, vrije trappen en penalty's veroorzaakte, daar kon ik intens van genieten. Ik heb veel van hem overgenomen". Hans Kraay kan daar over-mee praten. Van der Gijp, die dertien keer het Oranje-shirt droeg, heeft zelf gedurende tien jaar de velden in naam van Feyenoord onveilig ge maakt. Vier jaar heeft Kraay, begin zestiger jaren, in de Kuip met Cor van der Gijp samengespeeld, maar als rots in de branding in de DOS- defensie heeft hij ook meer dan eens oog in oog gestaan met die dekselse Feyenoord-spits. Van der Gijp: "Ik vond het altijd machtig om oorlog te maken. Tegen Kraay speelde ik graag. Het was bekend dat hij zwakke wenkbrauwen had, dus was het leuk bij een kopduel uit te halen naar achtereh". Vandaag de dag ziet Cor van der Gijp (bijna 57) weinig Cor van der Gijps meer. Hij zegt niet eigenge reid te willen overkomen, maar het moet hem van het hart dat spitsen die hem kunnen bekoren met een Van der Gijp aan de slag in de Kuip lantaarntje te zoeken zijn. "Ik heb eens een jongen gesproken, die had geen moed. Dat gaf-ie ook toe. Als hij de lucht inging, was hij bang voor zijn wenkbrauwen en zijn ge bit. Hij miste lef, persoonlijkheid. En dat heb je ook nodig om te sla gen. Voetballen doe je niet alleen met je benen, maar ook met je hoofd. Het gaat erom wat er in dat koppie omgaat". Piet Keur noemt hij een goed voorbeeld van een doeigerichte en meevoetballende spits. "Een com binatie met een jongen als Van Loen zou ideaal zijn. Iemand erbij die oorlog maakt in de zestienme ter, dat spreekt me wel aan ja. Maar of aankopen functioneren zoals jij het graag ziet, moetje altijd maar af wachten. Je kunt ook de verkeerde vrouw tegen het lijf lopen, terwijl je er van overtuigd bent dat het de ide ale is". Officieel Feyenoord heeft zijn nieuwe staf gisteren officieel gepresenteerd, op een moment dat de onderhandelin gen met Piet Keur nog muurvast za ten en het contract met Cor van der Gijp ('We hebben een principe overeenkomst, wat mij betreft te ken ik het contract pas over een paar maanden') nog altijd niet van handtekeningen was voorzien. Ge tekend zijn wel de papieren waarop de taakomschrijving van zowel Van der Gijp als trainer-coach Pim Ver beek puntsgewijs staan vermeld. Directeur Hans Kraay ('Ik denk dat KV Mechelen met Ruud Krol meer risico's neemt dan wij met Pim Ver beek') kon niet genoeg benadruk ken dat er over taakverdeling en verantwoordelijkheden geen enkel misverstand kan ontstaan. Zoals bekend: Van der Gijp wordt hoofd van het gehele technische gebeu ren, inclusief scouting en jeugdop leiding, Verbeek is belast met de coaching en training van het eerste elftal. Van der Gyp: "Mijn rol daarin is slechts een adviserende. Je moet dan ook niet verwachten dat ik straks op de bank zal gaan zitten". De nieuwe constructie houdt in dat Hans Kraay met het voetbal geen directe bemoeienissen meer zal hebben. "Dat is een zaak van Cor en Pim. Ik heb alleen nog maar te maken met de financiën. Van der Gijp en Verbeek bepalen wie moe ten komen en wie weg mogen, waar na ik de afwikkeling voor mijn reke ning neem. Ik werk zoals ook een directeur van een krant werkt". Feyenoord realiseert zich drom mels goed dat het met Van der Gijp geen meeloper heeft binnenge haald. Of om met de woorden van Kraay te spreken: "Van der Gijp is geen man van onbesproken blad. Maar grijze muizen hebben we al ge noeg in de voetballerij. Dat Van der Gijp in een functie als deze geen achtergrond heeft, hoeft geen han dicap te zijn. Hy is fris, barst van de ambities en weet waarover hij praat. Dat is voor Feyenoord voldoende". Verstand De nieuwe job noemt Van der Gijp zelf 'op m'n lijf geschreven'. Want, zegt hij: "Ik pretendeer verstand van de materie en een visie te heb ben. Dat Van der Gijp lang niet bij het topvoetbal betrokken is ge weest, doet minder ter zake. Wat het opleiden en vormen van spelers be treft is er tussen nu en een x-aantal jaren geleden niet veel veranderd. Daar staat tegenover dat er vandaag de dag wel andere normen om de hoek komen kijken. Ik denk aan tactische facetten, naar mijn opvat ting een van de hiaten van nu. Het tactisch denkvermogen is onvol doende". Jerry de Jong van Heerenveen (links) in duel met Bart Latuheru ExcelsiorDoordat het duel tussen beide ploegen i NEC nu veruit de beste papieren. DUITSLAND VFB Stuttgart heeft zich op de laatste speeldag in de Bundesliga verzekerd van deelneming aan Europees voetbal. De ploeg van trainer Haan verloor weliswaar ruim bij Bremen (0-3), maar had het fortuin dat belager Borussia Mönchengladbach niet profiteer de. Gladbach had tegen Hambur ger SV een slechte dag en verloor kansloos met 0-4. Stuttgart was dit seizoen finalist in de strijd om de UEFA-beker. Stuttgarter Kickers werd na Hannover het tweede slachtoffer in de strijd tegen degradatie. De stadgenoot van VFL won van concurrent Nürnberg, maar Vocht wegens een slecht doelsal do voor een kanloze zaak. Vier ploegen - Kickers, Frankfurt, Bochum en Nürnberg - eindigden met 26 punten. Slechts Hannover (19), dat weken geleden al degra deerde, draaide een slechter sei- Eintracht Frankfurt verspeelde een punt bij Hannover (1-1) en moet nu twee promotie-degrada tie-wedstrijden spelen tegen de nummer drie van de tweede bun desliga. Bochum - nederlaag van 0-5 bij kampioen Bayern - en Nürnberg handhaafden zich op het betere doelsaldo. Gerrit Plomp, die Utrecht voor Bochum verruilt, debuteert daardoor vol gend seizoen in de bundesliga. Zelden werd zo weinig ge scoord als dit seizoen in de bun desliga. Ér werden 852 doelpun ten gemaakt. Slechts in het twee de jaar van de bundesliga, 1964- 1965, lag dat getal lager, 796. Des tijds werden er echter 240 wed strijden gespeeld, nu 306. ITALIË Op de voorlaaste speeldag van de Italiaanse competitie is AC Milan een stapje dichter gekomen bij de tweede plaats, die een extra pre mie van 80.000 gulden oplevert. De Oranje getinte ploeg, 'zonder Gullit, versloeg Ascoli met 5-1 en bracht de achterstand op Napoli terug tot een punt. De nummer twee van dit moment speelde ge lijk tegen het al gedegradeerde Pisa van Mario Been, 0-0. Voor Marco van Basten is het seizoen niet gestopt na het win nen van de Europese bekerfinale voor landskampioenen. De Ne derlander maakte zondag drie van de vijf doelpunten. Boven dien bereidde hij er één, van Eva- ni, voor. Vorig week schoot Van Basten tegen Pisa ook al twee keer raak. Hij staat nu op een to taal van achttien treffers. Serena van Inter (22) en Careca (19) van Napoli waren nog produktiever. Internazionale, al zeker van de landstitel, leed zijn tweede neder laag. Torino, in degradatie-ge- vaar, was daarvoor verantwoor delijk, 2-0. De Joegoslaaf Skoro en de Braziliaan Müller maakten de doelpunten voor de thuisclub. Inter, zonder de geschorste West duitsers Brehme en Matthaus, had niet meer verloren sinds 12 februari. Fiorentina won toen met 4-3. Atalanta, dit seizoen debute rend in de serie A, plaatste zich zondag voor Europees voetbal. Het gelijke spel tegen Lecce, in één van de vijf duels die in 0-0 ein digden, was daarvoor voldoende. Fiorentina had aan de 0-0 tegen Bolonga nog niet genoeg om een plaats in het UEFA-Cup-toernooi af te dwingen. De ploeg kan nog worden achterhaald door Roma, dat 0-0 speelde bij Verona. De wedstrijd tussen Fiorentina en Bologna werd ontsierd door supportersrellen. Negen fans lie pen ernstige brandwonden op, toen vuurwerk in de trein met supporters van Bologna werd ge gooid. SPANJE De Spaanse politie heeft scheids rechter Angel Calvo zondag met schilden moeten beschermen na de competitiewedstrijd tussen Cadiz en Barcelona. De suppor ters van de thuisclub vergaven de spelleider niet, dat hij een du bieus doelpunt van Barcelona goedkeurde. Na het eindsignaal werd Calvo met allerlei voorwer pen bekogeld, toen hij het veld wilde verlaten. De onvrede bij de supporters van Cadiz, dat laag geklasseerd staat op de ranglijst, ontstond na 32 minuten. Julio Salinas maakte voor Barcelona gelijk (1-1), maar de grensrechter vlagde voor bui tenspel. Calvo negeerde dat teken en riep de volkswoede over zich af. De arbiter werd de rest van de wedstrijd uitgefloten. Na het duel moest hij beschermd worden. Ca diz was na twintig minuten op voorsprong gekomen door Cor- tijo. Real Madrid speelde in de voor laatste competitieronde tegen het gedegradeerde Elche met zeven invallers, maar won toch met 3-1. Leo Beenhakker spaarde de ve detten voor de tweede halve-fina- lewedstrijd om de beker tegen stadgenoot Atletico. Elche kwam na een kwartier met 1-0 voor door Diaz. Solana, Julio Llorente en in valler Losada zorgden voor de Madrileense overwinning. NIJMEGEN (GPD) - Wie altijd al eens graag een koe een haas heeft willen zien vangen had zaterdagavond naar het Nijmeegse Goffert- stadion moeten komen. Go Ahead Eagles, de haas, leek de ongelijke strijd gemakke lijk te gaan winnen, maar moest door eigen nalatig heid toch toezien hoe de koe, NEC, zich na negentig minu ten uitbundig door twaalf duizend toeschouwers mocht laten fêteren. NEC won met 3-0 en is na de 0-0 tussen Excelsior en Heeren veen ineens de torenhoge fa voriet om Vitesse en FC Den Haag op hun weg naar de eredivisie te mogen verge zellen. Ook NEC-trainer Leen Looyen wist na afloop niet goed wat hij gezien had: "Go Ahead speelde veel beter, positioneel vooral, en had in de eer ste helft dik voor moeten staan. Zij scoorden echter niet en wij vlak voor de pauze wel. Dat was natuur lijk een breekpunt. Toen daar nog die domme rode kaart voor Dechei- ver overheen kwam was de zaak in feite beslist". Baadilla van de Eagles was dege ne die het festival der gemiste kan sen opende door vrij voor Brook- huis de Nijmeegse doelman de kans te geven in een reflex redding te brengen, maar ook Voskamp en Wilsterman toonden zich niet bij machte om uit simpele kansen munt te slaan. Op slag van rust liet NEC, dat tot dan toe in aanvallend opzicht nog helemaal niets gepresteerd had, zien hoe het wel moest. Twee minu- Titel driebanders LISSABON (ANP) - Nederland is in Lissabon gekroond tot Europees kampioen driebanden. Vooral" dankzij Rini van Bracht werd de fi nale met 5-3 gewonnen van Dene marken. De vroegere wereld- en Eu ropees kampioen haalde vier pun ten. Dick Jaspers speelde een maal gelijk, zodat de noodzakelijke winst een feit was. Bij een gelijkspel zou de titel voor de Denen zijn geweest. ten voor de pauze was het raak. Van Wanrooy knokte zich op links in balbezit en de aansluitende voorzet werd bij de tweede paal door Radstaat over de graaiende handen van Bos gekopt: 1-0. Klap Hoe hard die klap in het Deventer kamp aankwam demonstreerde kort na de aftrap Harrie Decheiver. De sierlijke middenvelder beging een zware overtreding op Carlos van Wanrooy en toen hij vervolgens ook nog eens op het been van zijn slachtoffer ging staan restte scheidsrechter Blankenstein wei nig anders dan de middenvelder naar de kleedkamer te sturen. Voor de definitieve beslissing zorgde Frans Janssen na een uur spelen door een twee treffer te sco ren. Nog eenmaal kwamen de twaalfduizend als één man van de banken. Twaalf minuten voor tijd deponeerde Brian Wilsterman zijn oud-ploegmakker Berry Arends te gen de zoden en Arno Arts was er als de kippen bij om van elf meter koeltjes voor 3-0 te zorgen Ontknoping Excelsior zorgt ongewild voor een boeiende ontknoping van de na- competitie. Dat Heerenveen nog volop in de promotierace ligt, komt op conto van de Rotterdammers, die zowel woensdag (0-2) als zater dag (0-0) de gelegenheid te baat na men om hun tekortkomingen te presenteren. Zonder dat 'gebaar' zou het 'toetje' aan spanning heb ben ingeboet en stond NEC al met één been in de eredivisie. Schrijnend kwam weer aan het licht, dat het Excelsior mankeert aan executeurs. Het euvel kan niet los worden gezien van vermoeid heidsverschijnselen, die zich de af gelopen maanden openbaarden. In de laatste negen duels werd zes keer niet gescoord. Afgaande op de twee ontmoetin gen met Excelsior hebben de Frie zen hogerop niets te zoeken. Alleen de toeschouwersaantallen bij de voorstellingen in het Abe Lenstra- stadion rechtvaardigen de hoofd prijs. De ploeg die het meest snakt naar een feestje wordt in z'n presta tiedrang gehinderd door de absen tie van drie aanvallers (Valk, Hom meles, Van Dyk). Het door zo'n 500 supporters aan gemoedigde Heerenveen stuurde op Woudestein eigenlijk regelrecht aan op een remise. De mogelijkhe den waren even schaars als de hoog standjes. Voor het thee-drinken suisde een kopbal van ondermaatse John van de Wildenberg naast de paal. Halverwege het tweede bedrijf kwamen Jerry de Jong, Winnie Haatrecht en Pieter Bijl op om spel- deprikken uit te delen bij een mini- offensief. "De paar kansen voor Heerenveen kwamen uitsluitend voort uit slordigheden", herinnerde Van Daele zich later. Tweede maal landelijk afdelingskampioen ZEIST - In 1977 veroverde Hazerswoudse Boys op het sportcom plex van de KNVB in Zeist voor het eerst het Nederlands kam pioenschap voor afdelingsteams. Zaterdag, precies twaalf jaar la ter, herhaalden de zwart-witten dat kunstukje. En Ed Harkes, de enige die beide keren van de partij was, kon geen keuze maken welke titel hem nu het meeste plezier schonk. HEEMSTEDE (ANP) - RCH heeft de eerste wedstrijd van de strijd om het algemeen amateurkampioenschap van Nederland tegen Heerjansdam overtuigend gewonnen. De kampioen van de zondag versloeg de tegen stander uit het zaterdagvoetbal met 3-0. De tweede wedstrijd wordt aan staande zaterdag in Heerjansdam gespeeld. RCH was in de eerste confrontatie veel sterker. De zaterdagamateurs misten twee spelers, Liefden en Van der Putten, wegens vakantie. De .Poolse doelman Kopanicki was geschorst. Voor 1200 toeschouwers opende Sion in de eerste helft de score. Spruyt en Wilco Otte zorgden na de rust voor de doelpunten. Bij RCH zat Rob Beunder op de bank. Hij verving trainer Stienstra, die bij de vliegramp in Suriname verongelukte. De zondagkampioen heeft voor het volgende sei zoen Boudewijn de Geer als oefenmeester gecontracteerd. De Geer speel de profvoetbal bij onder andere FC Den Haag en De Graafschap. Voor het eerst wordt bij de twee wedstrijden om het amateurkampioen schap gespeeld volgens het Europa Cup-systeem. Bij gelijke stand volgt geen derde wedstrijd, uit-doelpunten tellen dubbel en eventueel moeten verlenging en eventueel strafschoppen de strijd beslissen. GENUA (SID) - FC Genua heeft zich voor het nieuwe voetbalsei zoen verzekerd van de diensten van de Sovjet-international Sergei Aleinikov van Dinamo Minsk. De promovendus betaalt drie miljoen gulden Voor de 28-ja- rige aanvaller. Daarentegen keert Aleksander Zavarov wellicht terug naar Dina mo Kiev. De middenvelder maak te een mislukt seizoen door bij Juventus, dat hem vergeefs aan bood bij Genua en Atalanta. Sampdoria heeft nog niet be slist over de optie op de beste voetballer van de Sovjetunie, Aleksei Michalitsjenkov. De fina list in het Europese bekerwin- naarstoernooi heeft tot 30 juni de tijd. Daarna is de optie van de club voor de 26-jarige spits, voor wie 18 miljoen gulden neergeteld moet worden, verlopen. Ook de Braziliaanse topvoet- baller Geovani speelt volgend sei zoen in de Italiaanse competitie. Bologna legde de middenvelder vrijdag in Rio de Janeiro vast. Zijn huidige club Vasco da Gama ontvangt 4,5 miljoen dollar, een slordige 10 miljoen gulden. De 25- jarige Geovani bevindt zich dit weekeinde in Kopenhagen voor een vriendschappelijke wedstrijd met de Braziliaanse nationale ploeg. Na de wedstrijden om de Zuidamerikaanse voetbalbeker volgende maand meldt hy zich voor drie jaar in Italië. Geovani was met PSV-er Ro- mario een van de uitblinkers op de Olympische Spelen in Seoul. Hij miste de (verloren) finale door een schorsing. Hij is de tweede topspeler uit Brazilië die deze week naar Europa werd verkocht. Aldair van Flamengo ging hem voor. De verdediger werd door Benfica aangetrokken voor 1,5 miljoen dollar. De 36-jarige routinier, die als al zes tienjarige in het standaardteam van Hazerswoudse Boys uitkwam, is wel verguld met 'zijn' recordaantal titels. Nadat aanvoerder Jan Plat- teel de kampioensbeker in ont vangst had genomen en de spelers door de meegereisde supporters hartstochtelijk waren toegejuicht, liet Harkes weten het in beide geval len toch wel 'heel leuk* te hebben gevonden. "Vorige week heb ik nog eens teruggedacht aan de eerste keer. Maar je kunt het niet vergelij ken. We hebben nu met een heel an der team gespeeld. Het is wel het hoogste dat je kunt halen en dat blijft iedere keer weer leuk. Zeker als je. zoals ik, al wat ouder bent. We hebben trouwens een heel lekker seizoen gedraaid en dan is dit een perfecte afsluiting, grandioos". Samen met ADO (Den Haag), De Eversberg (Nij verdal) en VIOS (Vaassen) moest Hazerswoudse Boys uitmaken wie de begeerde ti tel op zak mocht steken. In de eerste ronde liet de ploeg van trainer Cors van Bemmel tegen het bikkelharde VIOS een steekje vallen. Na een 0-1 achterstand (doelpunt Henry San- gers) bij rust had de ploeg moeite om een antwoord te vinden op het ruwe spel van de kampioen van Gel derland. Tien minuten na de hervat ting - de wedstrijden duurden twee keer vijfentwintig minuten - kwam het antwoord toen VlOS-speler Hans Vosseman (verbaal geweld) door de arbiter van het veld gezon den werd. Hazerswoudse Boys pro fiteerde van het nummerieke over wicht en kwam door een doelpunt van Adriaan van Elswijk langszij: 1- 1. In de laatste minuut had top schutter Coen Warnau (22 competi tietreffers) bijna nog voor de winst gezorgd, maar zijn inzet ketste te gen de paal. Tegelijkertijd won het als favoriet gestartte ADO met 1-0 van De Eversberg. In de tweede ronde keerden de za ken ten gunste van Hazerswoudse Boys. Zelf zette de Bemmel-forma- tie De Eversberg te kijk (4-1) en VIOS bedwong Ado (1-0), zodat het doelsaldo voor HB meer gewicht in de schaal zou gaan leggen. Warnau bracht zijn ploeg tegen de Twentse kampioen aan de leiding: 1-0. Doel man Hans van der Zwan moest ech ter toestaan dat Jan van Peterson de partijen weer op gelijke hoogte bracht. Halverwege stond HB even wel door een treffer van Roger van Vliet weer in winnende stelling. Na rust had De Eversberg weinig meer in te brengen. Van Elswijk maakte er 3-1 van en Warnau bracht een ver dediger van De Eversberg dermate in het nauw dat die in eigen doel schoot: 4-1. "Nu moeten we de laatste wed strijd winnen en daar gaan we voor", hield Van Bemmel de op dracht voor zijn team simpel en dui- delyk. Maar het afsluitende duel te gen Ado, dat samen met VIOS ook nog een kans maakte, was helemaal niet zo eenvoudig. De vermoeid heid op het warme complex ging de ploegen parten spelen. HB en ADO slaagden er, ondanks goede kansen (o.a. voor Warnau), niet in om voor rust te scoren. Vios leidde halver wege wèl tegen De Eversberg (1-0) en was toen virtueel kampioen. "We hebben het in die eerste wedstrijd laten liggen", mopperde Van der Zwan al. De spanning was in de tweede helft voelbaar aanwezig. Terwijl Warnau en-Van Elswijk dot ten van kansen om zeep hadden ge holpen en HB niet leek te kunnen scoren, ging er toch een gejuich op toen De Eversberg tegen VIOS langszij (1-1) kwam. Winst was nu niet langer noodzakelijk, maar ADO rook meteen zijn kans en probeerde de zege naar zich toe te trekken. Weer leek HB in ademnood te ko men. Tot Warnau op aangeven van Leon Laros de bevrijdende 1-0 voor zijn rekening nam en tegelijkertijd VIOS met 1-2 achterkwam- Ja toen, acht minuten voor tijd, was de titel een feit. "Oh, wat mooi, waar is de coach eigenlijk?", riep Harkes, terwijl hij Van Bemmel zocht. Later sprak de kweker: "Voetballen heb ik nooit gekund, maar de conditie is er wel. Weetje dat ik nu met jongens speel van wie ik met de vader ook in het eerste heb gevoetbald? Martin van Soest is de zoon van Eef. Daar sta ik nu samen mee onder de douche. Ik ben dan wel 36, maar ik voel me al tijd nog jong. Daarom vind ik het wel leuk om nog een jaar door te gaan". WIM VAN WANROOY

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14