We zitten in de goede waaier Heimie Koet leidt Bax naar zaaltitel Knappe zege in Hoorn Dramatische dag voor volleybalteam vrouwen Hockeyteam wil goud na winst op India Chang vijzelt vertrouwen van Michiel Schapers op ZATERDAG 17 JUNI 1989 BBBB PAGINA 19 HOORN - Bax hield woord. Op vreemde bodem pleegt de Voor- houtse zaalvoetbalploeg zijn beste wedstrijden te spelen. Gister avond voelde de equipe van Jan Schoen zich inderdaad als een vis in het water in sporthal De Opgang in Hoorn. De plaatselijke favo riet, Hoornse Veerhuys, moest lijdzaam toezien hoe Bax er met de Nederlandse zaalvoetbaltitel vandoor ging: 2-4. Een primeur voor het Leidse zaalvoetbal. Het betekende een ondubbelzinni ge revanche voor de belabberde vertoning van afgelopen zondag, waar beide plóegen op een bloede loze 0-0 aanstuurden. In Noord- - Holland bewezen de finalisten dat zaalvoetbal wel degelijk zijn aan trekkelijkheden heeft. Vooral wan neer spelers als Hennie Koet (overi- Feyenoord komt rond met Keur ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft gistermiddag Piet Keur vast gelegd. De spits van FC Twente, die bij zijn contractbesprekingen werd begeleid door de WCS, tekende een contract voor twee jaar. Feye noord moet nog in onderhandeling met FC Twente over de transfer som, die volgens Hans Kraay, de di recteur van Feyenoord, rond de half miljoen gulden zal liggen. Feyenoord-directeur Hans Kraay had eerder John van Loen ge schrapt van het lijstje gewenste spitsen. Met een verlangde transfer som van 2,2 miljoen gulden, plus een daarbij passende honorering, viel de aanvaller van Roda JC bui ten de financiële mogelijkheden van de eredivi- Real houdt Michel aan zijn contract MADRID (Reuter) - Real Madrid gaat niet in op het verzoek van mid denvelder Michel zijn contract te ontbinden. De Spaanse kampioen wil dat de international zijn tot me dio 1996 doorlopende contract zal uitdienen. Michel verlengde vorig jaar zijn verbintenis met acht jaar. Afgelopen zondag liep hij in de kampioenswedstrijd van Real tegen Espanol uit het veld. Hij was kwaad over een fluitconcert van het pu bliek. Na de wedstrijd zei hij, dat hij niet langer bestand was tegen de constant hoge druk, die het spelen bij Real vergt. Oegstgeester jongen tennist met Chang OEGSTGEEST - De 14-jarigè Tho mas Voskuil uit Oegstgeest gaat vandaag tennissen met niemand minder dan Michael Chang. De 17- jarige Amerikaan die bijna een week geleden Roland Garros won, geeft op de grasbanen van Rosma len training aan enkele pupillen waaronder Voskuil. Een en ander is het gevolg van een wedstrijd die de organisatie van het Rosmalense tennistoernooi uitschreef. De win naars daarvan mogen als beloning oefenen met Chang. De sponsor van het eerste Neder landse tennistoernooi op gras no digde kinderen tussen tien en zes tien jaar enkele weken geleden uit om een zo creatief mogelijke kaart in te sturen naar Rosmalen. Als the ma was gekozen voor de vraag of de deelnemers zelf zouden willen spe len met een beroemde .tennisspeler. Thomas Voskuil antwoordde in een ludieke vorm. Hij stuurde een ge vouwen kaart in die bij het open klappen bijna een heuse tenniswed strijd te zien gaf met bewegende rackets en een bal. Als slagzin had Thomas er (in het Engels) boven ge zet 'Wie vangt deze volley op? Ik misschien?' De jury vond de inzending origi neel genoeg voor een prijs. "Ik doe nooit mee aan dit soort dingen, maar toen ik de prijsvraag zag kwam ik meteen op een idee", rea geert Thomas, die gistermiddag het nieuws ontving en 's avonds meteen zijn tennismaatjes bij zijn club OLTC inlichtte. "Het is natuurlijk te gek om met Chang te mogen tennis sen. Ik heb begrepen dat ik met en kele andere winnaars een soort trai ning van hem krijg. Fantastisch. Ik heb beloofd dat ik er een verhaal over zal maken voor het clubblad". Rijvers weer bij PSV EINDHOVEN (ANP) - Kees Rijvers keert terug bij PSV. De vroegere oe- fenmeester van de Eindhovense formatie, waarmee hij landskam pioen werd en ook de UÉFA-Cup veroverde, is met ingang van 1 juli toegevoegd aan de technische staf van de landskampioenen. Rijvers en PSV kwamen een contract over een voor drie jaar. Rijvers, die tot dit seizoen in dienst was van FC Twente waar hij hoofdcoach en technisch-directeur is geweest, wordt bij PSV vooral be last met de technische opbouw. De nadruk zal daarbij komen te liggen op de begeleiding en training van jeugdig talent met als doel de aan sluiting met de betaalde teams vlot ter te doen verlopen. Tevens zal Rijvers zich gaan be zighouden met de scouting. Hij zal rapporteren aan hoofdtrainer Guus Hiddink die de verantwoording heeft voor de totale technische sec tor. In voorkomende gevallen zal Rij vers door het bestuur van PSV kun nen worden belast met specifieke opdrachten. gens in onderhandeling met SW. en FC Den Haag) het deelnemers veld opsieren. De 25-jarige Leidenaar vertolkte in het hol van de leeuw de absolute hoofdrol. Nadat Bax al na 9 minuten tegen een achterstand aanliep (Breg strafte balverlies van Martin Bax af) zweepte hij zijn ploeggenoten op en nam zelf het voortouw. Koet be moeide zich met de opbouw, toonde zich voorin de gevaarlijkste man, maar zag zijn acties vooralsnog niet worden beloond. Verantwoordelijk daarvoor was doelman Gerard Tim- mers. die elk probeersel van Koet uit zijn doel randselde. Gewonnen Pas in de tweede helft gaf Timmers zich gewonnen. De uitblinkende poortwachter was in de 33ste mi nuut kansloos op de halve omhaal van Koet. Op dat moment speelde Bax een gewonnen wedstrijd. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Wim Bouckaert (volgend seizoen bij THB-Boys) pal daarop 1-2 liet aantekenen. Tot vijf minuten voor het einde hield Bax zich moeiteloos staande, totdat de zenuwen de Voorhoutse ploeg in een wurgende greep kregen. Twee kansen (Breg en Biezen) liet de thuisploeg onbe nut, wat voor coach Schreuder aan leiding was om keeper Timmers te wisselen voor veldspeler André Bakker, het als Forée, Faber en Van Leeuwen zaalvoetbalinternational. Welgeteld 50 seconden later was Bax zeker van zijn zaak. Na een so loactie van Hennie Koet deponeer de Hans van Leeuwen de bal in het verlaten doel. Dat Koet (wie anders) en Hans Manuputty de stand daar na op 2-4 bepaalden was slechts be langrijk voor de statistiek. - Voor Hennie Koet was de titel de Uitschakeling voor EK dreigt LA CORUNA (GPD) - Teleurstelling, sombere gezichten, huilbui en en een snelle aftocht naar het hotel. Vrijdag 16 juni dreigt voor het Nederlandse damesvolleybal een dramatische dag te worden. Door de 3-1 nederlaag tegen Polen in het kwalificatietoernooi voor het Europees kampioenschap, dreigt Nederland voor het eerst sinds 1955 niet op het EK vertegenwoordigd te zijn. Het team kroon op een voortreffelijk seizoen (kampioen West 2, de nationale be ker en Nederlands kampioen), met de aantekening dat prestaties niet altijd met oogstrelend voetbal bij een werden vergaard. Het overtui gende treffen tegen Hoornse Veer huys betekende voor Koet wellicht zijn laatste wedstrijd. "Als ik tot een akkoord kan komen met een prof club, dan moet ik er waarschijnlijk mee stoppen", treurde hij na het du el. Stoppen doet Koet met tegenzin en daarom doet hij er dan ook alles aan om in de zaal actief te blijven. "Ik heb SW bijna zo ver, dat ik toe stemming krijg om met Bax verder te gaan". Woenstdag beslist Koet over zijn voetbaltoekomst. Klasbak Jan Schoen ziet zijn 'klasbak' niet graag vertrekken. "Koet is niet al leen een goede voetballer", weet de coach, "maar hij is ook slim. Een tikje eigengereid ook, maar ik laat 'm maar een beetje zijn gang gaan. Zo komt hij het best tot zijn recht". Onder Evert Theunissen schopte Koet het ooit tot het Nederlands team, maar na een knetterende ru zie met de toenmalige bondscoach verscheen de veldvoetballer van Rijnsburgse Boys niet meer in het Oranje-tenue. Gisteren onder het toeziend oog van Ron Groenewoud solliciteerde Koet nadrukkelijk naar een plaats in de Oranje-forma tie. "Wie weet dat het ooit zo ver nog eens komt", heeft hij nog hoop op een internationale carrière. Zonder Koet zal het voor Bax nóg moeilijker worden om de dit sei zoen geleverde prestatie te evena ren. Een gemiste titel van West 2 zal straks een teleurstelling betekenen. Jan Schoen heeft zich in de afgelo pen weken bezig gehouden met de toekomst. "We hebben Huug Aan- dewiel aangetrokken om Koet en Forée wat te ontlasten en daarnaast de concurrentie aan te scherpen. Want het zal moeilijk genoeg wor den om ook maar een beetje in de buurt te komen van deze prestatie". Gisteravond echter vond Schoen feestvieren belangrijker dan kijken in de toekomst. ROB ONDERWATER Puica stopt ermee BUKAREST (ANP) - Maricica Pui ca, de Roemeense Olympische kampioene op de 3000 meter van Los Angeles, heeft haar actieve loopbaan beëindigd. De 39-jarige at lete, bekend om haar in wedstrijden altijd wapperende blonde haar, gaat echtgenoot Ion assisteren bij de training en begeleiding van de Olympisch kampioene op de 3000 meter van Seoul, Paula Ivan. Puica is 23 jaar actief geweest op de atletiekbaan en in veldlopen. In die periode veroverde zij Olym pisch goud en brons en zegevierde vijf maal in Europa Cup wedstrij den en werd daarin twee keer twee de. De Roemeense werd drie maal wereldkampioene veldloop en een maal derde. In haar carrière vestig de Puica vijf wereldrecords en twee Europese. Bij het laatste toernooi om de Europese indoorkampioen schappen in februari in Den Haag werd zij op de door Elly van Hulst gewonnen 3000 meter, derde. Het Nederlands team mag zich aan het dunne strohalmpje vastklam pen, dat het vandaag via een over winning op Joegoslavië alsnog kwalificatie kan afdwingen. Veel kans lijkt Nederland niet meer te hebben. De lange Joegoslavische ploeg (met een gemiddelde lengte van 1.81 meter) maakte de afgelo pen week en met name in de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen Polen, een uiterst degelijke indruk. Neder land heeft in La Coruna nog geen moment kunnen imponeren, is bo vendien niet alleen verplicht van Joegoslavië te winnen, maar ook nog met 3-0 of 3-1. In het laatste ge val eindigen Polen, Nederland en Joegoslavië qua wedstrijdpunten en sets gelijk en geven de gescoorde punten de doorslag. Polen verkeert in dat geval in de gelukkige omstan digheid dat het de slotwedstrijd van het toernooi tegen het zwakke Spanje speelt en met een telma- chientje in de hand kwalificatie kan veilig stellen. Matig Helemaal verrassend is de dreigen de uitschakeling van het Neder lands team niet. In de opwarmwed- strijdjes tegen Spanje en Zweden speelde Nederland matig, maar wa ren de weinig motiverende omstan digheden en de zwakke tegenstand nog een geldig excuus. Bovendien had het er alle schijn van dat bonds coach Pang Wuqiang zijn sterkste opstelling in het het toernooi tot nu toe niet wilde tonen. Nederland begon de wedstrijd te gen de Polen echter met nagenoeg hetzelfde team als een dag eerder te gen Zweden. Met Crielaard als spel- verdeelster en opnieuw met Femke Hoekstra aid hoofdaanvalster in plaats van Kirsten Gleis. De enige mutatie in de ploeg was de basis- WESTBERLIJN (GPD) Na de 4-1 overwinning van gisteren op India is het Nederlands hockeyteam zeker van een zilveren me daille. Maar na de ongeslagen reeks tegen Groot-Brittannië (2-0), Pakistan (3-2) en Westduitsland (2-1) heeft de nationale ploeg zich zelf op de slotdag van de 11e editie van de Champions Trophy te gen Australië een hoger doel gesteld: het voor de derde keer bin nenhalen van de 23 kilo zware verzilverde bokaal van 40.000 gul den Of zoals Tom van 't Hek, vooruitlopend op de herhaling van de strijd om het olympische brons in Seoul, grinnikend vaststelde: "Er liggen genoeg zilveren plakken in Nederland opgeslagen. Daar moet eindelijk maar weer eens goud bijkomen". Die opmerking is tekenend voor de zelfbewuste wijze, waarop het Ne derlands elfal zich de afgelopen week in Westberlijn heeft geprofi leerd. Zonder echt tot hoogstaand spel te komen bleek de nieuwe mentaliteit tot een dermate elas tisch elan te leiden dat zelfs tegen slagen de ploeg niet uit balans kon den brengen. "We hebben de leerfa se gehad", concludeerde Cees Jan Diepeveen na diens 232e interland, waarin hij zijn veertiende goal maakte. "En daar beginnen we langzamerhand de vruchten van te plukken. We hebben de laatste ja ren zoveel negatieve ervaringen op gedaan en zoveel verspeeld met een slechte wedstrijdinstelling dat we daardoor mentaal sterker zijn ge worden. We zitten nu kennelijk in de goede waaier. Al blijft het na tuurlijk altijd afwachten wat er ge beurt als de stress echt toeslaat". Testcase Het beslissende duel tegen Austra lië, in feite een finale, zij het dat in dit evenement niet naar een eindstrijd wordt toegewerkt, is in dat opzicht dan ook meer dan een goede testcase. Het lot kan Neder land zelfs nog gunstiger stemmen dan nu al het geval is. De wereld kampioen speelt vandaag z'n voor laatste wedstrijd tegen Westduits land, dat voor eigen publiek aller minst aan hockeypromotie heeft ge daan. De twee nederlagen tegen In dia en Nederland hebben de toe schouwers nog verder verwijderd van de sport dan voorheen het geval was. Het kuip-stadion op het Olym- pia-complex bleef sinds die mis stappen tenminste akelig leeg. De drievoudig verdediger van de Tro fee zal het geschonden imago en het verspeelde prestige ongetwijfeld willen oppoetsen met een positief resultaat. De Oranje-equipe kan daarvan maximaal profiteren. "De omstandigheden zijn dit keer eens in ons voordeel", keek bondscoach Hans Jorritsma later vooruit. „De Westduitsers willen natuurlijk een goede indruk achterlaten. Boven dien is Stefan Blöcher er weef bij. Dit scheelt nog al wat. En wij heb ben een extra rustdag". Een Westduitse blokkade zou het ^Nederlands elftal in een riante uit gangspositie manoeuvreren. Bij een dergelijke ontwikkeling hoeft zelfs een minimaal verlies in de 'finale' van zondagochtend niet fataal te zijn. Het doelsaldo van Oranje is na melijk aanzienlijk beter dan dat van de wereldbekerhouder. "We gaan echter hoe dan ook voor de winst", hield Jorritsma zijn ge hoor voor. "De testserie van vorig jaar tegen Australië" heeft ons ge leerd dat we niet in het hoge tempo moeten meegaan van die ploeg. Dat is ons speltype niet". Onbevangen Gesterkt door de resultaten in West berlijn en de 2-1 winst op Australië" in Seoul gaat het Nederlands team de beslissende strijd vrij onbevan gen tegemoet. "Ik heb wel veel res pect voor het Australische hockey", benadrukt Tom van 't Hek, "maar bang. Nee, dat zeker niet. Wij zijn in de goede 'mood' en scoren makke lijk, zelfs veldgoals". Van de elf doelpunten, die er in dit toernooi tot dusver werden ge produceerd, kwamen er vijf recht streeks voort uit strafcorners en een treffer uit een korte hoekslag-vari- ant. "We leunen nog steeds op die corner", gaf Jorritsma na afloop toe. "Maar de balans wordt steeds beter. Zeker vergeleken met de Olympi sche Spelen". Desondanks heeft de Westduitse pers veel kritiek op het feit, dat Ne derland in de verdeelde stad zo ver is gekomen dank zij de slagkracht van Floris Jan Bovelander. "Dat kan best zijn", kapittelde Van't Hek die kritiek. „Maar kennelijk zijn ze vergeten dat ze hun successen daar zelf tien jaar lang aan te danken hebben gehad. Dat soort opmerkin gen komt enkel en alleen voort uit teleurstelling". Evenwicht Tegen India was in dat opzicht in elk geval sprake van evenwicht. Bo velander zette het elftal eerst twee 'Een geconcentreerde Tom van 't Hek maakt het de aanvoerder van India, Mohinder Singh, bijzonder lastig. Oranje zette de Aziaten hardhandig op hun plaats: 4-1. (foto ANP) keer op het goede spoor, Diepeveen en Van 't Hek de afstraf fing van de Aziaten compleet maak ten. Dat zij gisteren zo hardhandig op hun plaats werden gezet, was vooraf zeker niet ingecalculeerd. Het elftal presenteerde zich in West berlijn aanvankelijk als een verras sende outsider, maar leefde kenne lijk toch boven zijn stand. In die zin hadden de video-analy ses, die Jorritsma door cameraman Roberto Tolentino al drie jaar lang op alle toernooien van de tegenstan ders laat maken, weer hun nut be wezen. Over dat soort waardevolle informatie zal de bewindvoerder bi- nenkort niet meer kunnen beschik ken. Het contract met de Italiaanse beeld-regisseur wordt niet ver lengd. De hockeybond vind het in huren van Tolentino (400 gulden per dag per evenement) te duur ge worden. Het wekte mede om die reden op zijn minst verbazing dat op uitnodi ging en op kosten van de KNHB gis teren alle sponsors en bestuursle den, een gezelschap van ruim 50 mensen met aanhang, in Westber lijn arriveerden. Een snoepreisje waarmee - gezien de hoge prijzen in de stad voor hotels en andersoortige zaken - toch een aanzienlijk bedrag zal zijn gemoeid. Maar daaraan zal zullen waarschijnlijk minder woor den vuil zijn gemaakt dan aan het verlengen van het contract met Ro- bertino. AD HEESBEEN ROSMALEN (GPD) - Michael Chang heeft het zelfvertrouwen van Nederlands beste tennisser van dit moment, Michiel Schapers, weer enigszins opgevijzeld. Na Johan Kriek en Kelly Evernden bleek de winnaar van Roland Garros ook te gen de 29-jarige Rotterdammer wei nig zin te hebben zich al te veel in te spannen in zijn 'vakantie-weekje' in Rosmalen. Dat Schapers van die in stelling profiteerde had hij vooral te danken aan zijn service, die hem voor het eerst deze week niet in de steek liet (6-3 en 6-4). Schapers zocht de oorzaak van zijn sterke service in het nieuwe racket, waarmee hij gisteren voor het eerst speelde. „Ik kreeg het bij toeval in handen en voelde na een uurtje trainen, dat de service wat sneller liep. Alleen de returns liepen wat minder, maar ik denk dat met wat aanpassing van het gewicht en bespanning het voor mij een prima racket is. Vlak voor Wimbledon van racket wisselen geeft niet zoveel ri sico. Ik ben wel eens vaker van racket veranderd. Het ging altijd ge lijk goed. Ik pas me snel aan", aldus Schapers, die vorig jaar niemand minder dan Ivan Lendl flink liet zweten op Wimbledon. Schapers bezweek toen pas na vijf sets. Laatbloeier Schapers, in april vo rig jaar nog 25-ste op de wereldrang lijst en nu is gezakt naar de 78-ste plaats, heeft de hoop op een succes nog altijd niet opgeven. „Ik train hard en ben fanatiek. Op de trainin gen voel ik dat ik technische voor uitgang boek, alleen komt het in de resultaten nog niet tot uiting. En dan loopt weer iedereen te zeuren. Misschien moet ik wat vrolijker blij ven als het wat minder gaat. In ieder geval ga ik met vertrouwen naar Wimbledon toe en daarna richt ik me op de Daviscup. Ik hoop echt nog eens een keer een Grand Prix- toernooi winnen". Het is voor Chang te hopen dat hij niet al te veel is ingedut in het Bra bantse pretpark, want wat hij deze week op de grasmat heeft laten zien was weinig overtuigend. „De resul taten waren niet best", bekende Chang gisteren. „Maar iedere stap op gras na Parijs is weer een leerza me geweest. Ik voel dat ik progres sie maak. Volgende week train ik in Londen. Kan ik vast wennen aan de atmosfeer en daadwerkelijk naar Wimbledon toewerken". plaats Voor het aanvalskanon Hen- riëtte Weersing, waardoor Helena van Eijkeren langs de kant kwam te staan. In de analyse na de nederlaag, spaarde Pang Wuqiang aanvanke lijk de spelverdeelsters. Heieen Crielaard speelde een uiterst matige wedstrijd en lanceerde de aan- valsters slechts zelden op maat. Toch bleef Crielaard, vaak op het randje van het technich toelaatbare met ballen gooiend en smijtend, tot halverwege de vierde set staan, voor ze werd uitgewisseld voor Vera Koenen, die de ploeg nog bijna naar winst in de vierde set dirigeerde (13- 15). Manco Nuchter analyserend lijkt de spel- verdeling het grootste manco van het Nederlands team. Na het EK van 1987 in Belgie, nam de domi nante Martje de Vries als spelver- deelster afscheid en moest Pang Wuqiang verder met Koenen en Crielaard. Het is typerend genoeg dat de bondscoach nooit een uitge sproken voorkeur voor een van bei de speelsters heeft gehad, maar in zijn keuze wie speelt, afhanklijk is van meer of minder labiele periodes van beide speelsters. Aanvallende potentie heeft Nederland genoeg, de bediening van aanvalsters blijft in het volleybal echter de sleutel tot Na de toch overtuigend gewon nen eerste set (15-8) zakte het team in zijn totaliteit weg, keek consdant tegen een achterstand aan en ver loor via 8-15, 8-15 en 13-15. „We zijn na de eerste set geen moment méér in de wedstrijd geweest, we hebben staan te klooien, mat en sloom ge speeld. Op de nederlaag valt simpel weg niets af te dingen", constateer de technisch directeur en tijdelijk assistent-bondscoach Peter Murp hy na afloop met een verbolgen ge zicht vast. SIEBE ANNEMA Croese met moeite langs Witteman LISSE - Karin Croese nam gister avond onnodig veel tijd om zich te ontdoen van haar tegenstandster Claudia Witteman. "Ik had het in twee sets af moeten maken", zei de speelster van Dekker. De kleine Witteman noopte haar echter tot een derde alvorens ze de halve fina le kon binnenstappen van het Open Kampioenschap van de Bollen streek. Vandaag krijgt Croese in het vrouwenkel B Madeion Verdegaal tegenover zich. De 17-jarige 'Dekkeriaan' ging zich na een goede eerste set (6-2) te veel aanpassen aan het spel van Wit teman. Onbegrijpelijke missers wa ren het gevolg. "Ik sloeg niet meer door", verklaarde ze na afloop. Wit teman groeide in de wedstrijd en greep de tweede set met 6-4. In de laatste ronde greep Croese toch weer het initiatief. Het tweetal legde de wedstrijd voor vijf minuten stil na een onenigheid over een uitge slagen bal van Witteman. De speel ster van De Munnik zag haar bal binnen de lijnen. Pas na tussen komst van de wedstrijdleiding kon de partij worden hervat. Het mocht allemaal geen invloed meer hebben op het verloop. De laatste set ging naar Croese (6-2). Ze gaat nu met Verdegaal - die won van Petra Wille (TEAN) met 6- 2, 5-7, 6-4 - uitmaken wie de finale speelt tegen Bionda Zonderop. Laatstgenoemde ontdeed zich gis teren in Lisse van Carla Geerlings: 6-2, 6-1. Geerlings had eerder op de dag een walk-over, omdat Mirjam Siemerink zich ziek had gemeld, terwijl Zonderop Ellen de Jong nog opzij zette (6-2, 6-0). Boeiend Op het 'centre-court' speelde zich in het mannenenkel B een boeiende confrontatie af tussen Noordwijker Kees Heemskerk en Elmar Gerth. Laatstgenoemde sloeg de als eerste geplaatste Marcel Vink eergisteren uit het toernooi: Voor Heemskerk geen enkele aanleiding om op te kij ken tegen zijn tegenstander. Na een enerverende tweesetter plaatste de Casino-speler zich voor de halve fi nale: 7-6, 7-5. In de tweede set stond het nog 5-3 voor Gerth. "Toen dacht hij het af te gaan maken met zijn ei gen service. Maar ik voelde al bij het inspelen dat ik hem kon pakken", aldus de 21-jarige Heemskerk, die er sinds kort zijn diensttijd op heeft zitten en een jaar lang weinig speel de. "Ik heb weinig conditie, maar ik voelde me sterk. Hoe sneller het gaat hoe liever". Heemskerk - twee jaar geleden winnaar in Lisse - treft vandaag in de halve finale Erik Bakker. Kees- Jan Schuilenburg won in twee sets van Waddinxvener G. Kroese: 6-2, 6-4. Martijn Krans moest zijn meer dere erkennen in Mare Koot die met 6-4, 7-5 won. Na de winstpartij mocht Koot meteen aan de bak te gen Erik Bakker (zesde geplaatst). De speler van Dekker stond twee games af aan zijn vermoeide tegen stander: 6-0, 6-2. Marco van Trigt had een driesetter nodig tegen de als vijfde geplaatste Arthur Ludlage (6-2, 3-6, 6-3. Van Trigt ontmoet in de halve finale Schuilenburg.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19