Claim op organisatie van paalzitwedstiijd Tegen Leidenaar twee jaar cel geëist Inschrijving WK-Paalziitcn Noordwijkerhout geopend Rijnsburgse Flora voert nieuw provisiesysteem in ZATERDAG 17 JUNI 1989 REGIO PAGINA 15 Bedrijf wil waarborgsom en gebruiksrecht Oosterduinsemeer HILLEGOM/N OORD WIJ- KERHOUT - Van Herwaar- dens kalkzandsteenfabriek nv uit Hillegom eist 5.000 gulden waarborgsom en 5.000 gulden gebruiksrecht van de Stichting Evenemen ten Noordwijkerhout voor het gebruik van het Ooster duinsemeer tijdens de paal- zitkampioenschappen eind juli. De stichting is niet van plan te beta len en beschuldigt de directie ervan het paalzitten dwars te zitten om van de gemeente zaken gedaan te krijgen. Volgens directeur H.M. den Har- tog van de kalkzandsteenfabriek is de waarborgsom ingesteld in ver band met de schade die de 150.000 mensen veroorzaken die het meer tijdens het kampioenschap bezoe ken. "Mocht de stichting zelf de schade niet herstellen, dan kunnen we een beroep doen op deze waar borgsom", aldus Den Hartog. Het bedrag als vergoeding voor het gebruik wil de fabriek gaan hef fen bij alle grote evenementen die op het Oosterduinsemeer in Noord wijkerhout worden gehouden. Het meer is, op de westelijke oever na, eigendom van Van Herwaarden. De westelijke oever, de intensiefst ge bruikte oever, is van de provincie. Den Hartog: "Het meer wordt al jarenlang gebruikt voor allerlei eve nementen en vormen van recreatie. De schade die dit veroorzaakt aan de oever, hebben wij altijd zelf moe ten betalen. Daarom hebben we nu een vergoeding ingesteld". Volgens de directeur is de Stich ting Evenementen Noordwijker hout (SEN) vorig jaar meegedeeld dat grote evenementen op het meer tevoren bij Van Herwaarden moe ten worden aangemeld. In datzelfde schrijven is naar zijn zeggen mel ding gemaakt van de geldelijke ver goedingen. Den Hartog: "De SEN heeft geen contact met ons opgeno men, maar op een gegeven moment alleen gezegd dat er weer een paal- zitwedstrijd komt. Wij werden pas ingelicht toen de eerste persberich ten over de wedstrijd al de deur uit geld aan drank en versnaperingen. Den Hartog: "Die twee zaken staan echter volledig los van elkaar. Natuurlijk zouden wij graag op nieuw zand winnen. Voldoende zand is voor ons nu eenmaal van le vensbelang. Dat we nu geld vragen, houdt uitsluitend verband met de schade die elke keer wordt aange richt. Wat ons betreft mag dat paal zitten best doorgaan. Nu terug draaien ervan lijkt me niet zinnig". Onwettig Den Hartog zegt na overleg met de provincie vervolgens SEN een brief met de eis van twee maal 5.000 gulden te hebben gestuurd. Hij is vast voornemens dit geld binnen te halen: "Desnoods spannen we een juridische procedure aan". Zand Het Oosterduinsemeer is ontstaan door zandafgravingen door de kalk zandsteenfabriek. Van Herwaarden zou graag nog meer zand uit het meer winnen. Op dit moment wordt grondstof gehaald uit het Valken- burgse meer, maar over enkele ja ren zal een nieuwe bron moeten worden aangeboord. De gemeente Noordwijkerhout heeft via het bestemmingsplan win ning verboden. Van Herwaarden ging hiertegen in beroep en de pro cedure is nog niet afgesloten. De di recteur ontkent dat hij via het paal zitten de gemeenteraad van Noord wijkerhout zou willen dwingen zandwinning toch weer toe te staan. Het paalzit-kampioenschap legt de gemeente geen windeieren. Niet al leen zorgt het voor een flink stuk re clame, bovendien besteden de tien duizenden bezoekers aardig wat J. Huybrechts van de organiseren de Stichting Evenementen Noord wijkerhout is van mening dat Van Herwaarden geen enkele aanspraak kan maken op een vergoeding van eventuele schade. Het wereldkam pioenschap is geconcentreerd op de westelijk oever en die is eigendom van de provincie en deze heeft toe stemming gegeven. De palen waar op de deelnemers zitten, staan ech ter in het water. Huybrechts heeft naar zijn zeg gen echter ook toestemming gekre gen van de provincie om het water 'te gebruiken'. "De provincie heeft een recreatieovereenkomst met Van Herwaarden. Op grond daar van mag de eerste 25 meter water oppervlakte worden gebruikt en mag het kampioenschap worden gehouden". De stichting is dan ook allerminst van plan het bedrag te betalen dat Van Herwaarden eist. "En het kam pioenschap gaat gewoon door", al- dils Huybrechts. Overigens zegt de man van het SEN dat directeur Den Hartog van de kalkzandsteenfa briek ten overstaande van Huy brechts heeft verklaard het paalzit- kampioenschap wèl aan te grijpen om de zandwinning af te dwingen. DEN HAAG/ALKEMADE - Tegen een 23-jarige Leidenaar die op 29 maart in Oude Wetering aan de Van Wiegenlaan op agenten heeft ge schoten en heeft meegeholpen een molotov-cocktail naar een politie wagen te gooien, is gisteren voor de Haagse rechtbank twee jaar gevan genisstraf gee"ist. Omdat de man de feiten pleegde tijdens een proeftijd, vroeg de officier van justitie ook ten uitvoerlegging van een eerder opge legde voorwaardelijke straf van vijf maanden. Tegen een 34-jarige man uit Oude Wetering werd twee jaar gevange nisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk gevorderd. Deze verdachte zou de molotov-cocktail hebben klaargemaakt en was ook de centrale figuur tijdens de ge beurtenissen voorafgaande aan de schietpartij en de poging tot brand stichting. Volgens officier van justitie, mr. J. van Eek, is er gedurende vijfjaar een soort buurtterreur uitgeoefend aan de Van Wiegenlaan. „Er was el lende en overlast, de hele buurt dreigde ten onder te gaan. Er was geluidsoverlast, stankoverlast, drugs-gebruik. Het was een a-soci aal zooitje". De avond van de 28ste maart werd de politie gebeld omdat er ge luidsoverlast was. Toen de politie arriveerde werd de radio zachter ge zet. Maar zodra de politie weg was, werd de knop weer naar rechts ge draaid. Voor de rechtbank verklaar de de 34-jarige dat hij wilde provo ceren, omdat hij het zat was. Rechtbank-president, mr. P. Kal- bfleisch, merkte op dat de buren van de verdachte het al jarenlang zat waren, gezien het duizelingwek kende aantal meldingen bij de poli tie. Toen de politie de tweede keer arriveerde hadden de twee verdach ten zich buiten geposteerd. De oud ste had een buigveer in de handen, de jongste een luchtdrukpistool. Tijdens de zitting kon de laatste zich niet meer herinneren of hij nu wel of niet had geschoten. "Ik was helemaal lam". Volgens een politie- verklaring had een agent een kogel langs zijn hoofd horen fluiten en waren vier kogels in de politiewa gen ingeslagen. Daarvoor had de Oude Weteringer een leeg bierflesje gevuld met motorbenzine en een theedoek in de hals gedaan. Toen hij de molotov-cocktail naar de poli tiewagen wilde gooien, viel de thee doek uit de hals. „Als dat niet was gebeurd, was de schade niet te over zien geweest. Er zat ook nog een man in die auto", meende de recht bank-president. Sproetenbus op andere plaats NOORDWIJK - De zogeheten sproetenbus staat vandaag in Noordwijk niet op de Boulevard, maar op het Wantveld. Daar kan ie dereen tussen 10.00 en 17.00 uur zich gratis laten controleren op huidkanker. Doel van de sproeten bus, waar Leidse huisartsen en chi rurgen in hun vrije tijd aanwezig zijn, is om in zo n vroegtijdig moge lijk stadium melanoom op te spo ren. Deze kwaadaardige moeder vlek wordt onder meer veroorzaakt door een teveel aan zonlicht. Bij tij dige ontdekking is de ziekte te ge nezen. Na Noordwijk doet de sproeten bus op zaterdag 24 juni Katwijk aan, waar de bus op de hoek van de Bou levard en het Waaigat staat. In juli komt de bus nog naar Schevenin- gen en Kijkduin. Nieuwe buslijnen NZH op Schiphol STREEK - De Noord- en Zuidhol- landse Vervoermaatschappij (NZH) wil in juni 1990 twee nieuwe snel- diensten op Schiphol openen. Lijn 17 gaat van Noordwijk via Hillegom naar Schiphol-centrum en Schip- hol-oost rijden. De nieuwe lijn 18 rijdt uit Lisse via Lisserbroek naar de luchthaven. De bussen zullen drie ritten in de ochtenspits maken en 's middags drie retourritten. De nieuwe buslijnen vormen een onderdeel van het project om de luchthaven per openbaar vervoer beter bereikbaar te maken. De NZH wil daarbij het lijnennet uitbreiden met sneldiensten naar de bollen streek. Het gaat om een normale sneldienst waarbij het gewone strippenkaarttarief geldt, dit in te gen stelling tot het shuttle-bus pro ject waarvoor de passagier meer moeten betalen. Een datum voor het openen van de twee lijnen hangt samen met de invoering van de nieuwe dienstre geling. Het ministerie van verkeer en waterstaat moet de nieuwe lijn- voering nog wel goedkeuren. NOORDWIJKERHOUT Degenen die er brood in zien 112 uur achtereen op een paal boven het Oosterduinsemeer in Noordwijkerhout te zitten, kunnen zich nu opgeven voor het wereldkampioenschap paalzitten. De wedstrijd wordt gehouden van 25 tot en met 30 juli. Het huidige wereldre cord (112 uur) staat op naam van vier mannen. Adspirant-deelnemers kunnen tot 30 juni bij de Noordwijkerhoutse VW een inschrijfformulier aanvragen. De selectie geschiedt in twee fa sen: eerst aan de hand van gegevens op het inschrijfformulier en vervol gens op grond van een medische keuring. De deelnemers moeten ten min ste 18 jaar oud zijn. Voor de volhouders zijn er prijzen beschikbaar. Het startschot wordt op 25 juli om 22.00 uur gelost. Diegenen die op zaterdag 30 juli om 08.00 uur nog steeds op de paal zitten, komen in aanmerking voor de eerste (1500 gul den), tweede (1000 gulden) of derde prijs (750 gulden). De vrouw die het het langst uithoudt krijgt 500 gulden, verbetering van het wereldrecord is goed voor 2500 gulden. Tijdens de paalzitwedstrijd, worden door de organiserende Stichting Evenementen Noordwijkerhout weer tal van 'rand-activiteiten' georgani seerd. Zo is er een ballonwedstrijd, een soundmix-show, disco en de jaar lijkse miss zomer verkiezing. De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter. Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, tel: 215510, Stok roos 1. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Nijkamp, tel: 149298. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. Pleiter, tel: 131337, Fruinlaan 11. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, tel: 1334345, de Lt. de Kanterstraat 32. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr. Van Rijn. Bé- nrt, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt. J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr. tel: 120347, Zoe- terwoudse Singel 11 zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Ri|n, tel: 314349, Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooyman. De Jong, Prince. Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, tel: 123752, Noordeindeplein 4a. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: I. Cowan, Levendaal 87, te'l: 146337; C. Juffer- mans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: M. Lesuis, tel: 894343; zo: A. de Hey, tel: 896464; beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10. tel: 891000. 8 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel: 155666. Voorschoten za: S.M. Plateel. Diepenbrocklaan 6, tel: 5417; zo: A. Tromp. Leidseweg 328, tel: 071-762159. Warmond Praktijk Oosthout, Rietpad 9, Voorhout, tel: 02522-30697. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarlen, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 16/6 lot vr. 23/6 door: Apotheek Kok, Diamantlaan 5a, Leiden, tel: 071-763439; Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leiderdorp, tel: 071-894400; Apotheek Meidoorn, Voorstraat 59, Voorscho ten, tel: 01717-3350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den. tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: mevr. J. Pels, Karolusgulden 40, Leiderdorp, tel: 071-896896; spreekuur om 13.00 uur. in eigen praktijk: Met 24 miljoen gulden is de provisie die de aanvoerders- /kwekers betalen de belangrijkste inkomstenbron van bloemenveiling Flora in Rijnsburg. Het bedrag dat de kwekers aan de veiling moeten afdragen is afhankelijk van de omzet die zij op Flora maken. Hoe groter de om zet, des te groter is hun bijdrage, ongeacht op welke ma nier deze omzet wordt bereikt. F.et bestuur van de coöperatieve veiling wil daarin verandering brengen. Een werkgroep heeft een voorstel uitgewerkt waarover de leden van de veiling zich het eind van dit jaar moeten uitspre ken. Volgens voorzitter W. van Nobelen van de veiling is het hui dige systeem eigenlijk niet eer lijk. Hij geeft aan de hand van cij fers van verleden jaar een voor beeld. "Uit de groep kwekers met een jaaromzet rond 50.000 gulden zijn twee kwekers te halen met een verschillend aanvoerpatroon. De ene heeft in de loop van het jaar op 264 veilingwagens in to taal 402 partijen bloemen aange voerd, de andere had voor diezelf de omzet 50 veilingwagens waar op 61 partijen stonden nodig. Bei den betaalden evenveel provisie, namelijk 5,5 procent van hun om zet. Voor de eerste kweker heb ben we echter veel meer kosten moeten maken". De kosten bij de verhandeling van bloemen en potplanten zitten onder meer in het, via het veiling gebouw, voor de klok brengen van de veilingwagens. Daarnaast moeten voor elke verkochte partij gegevens worden ingevoerd in de computer en moet een afrekening worden gemaakt. Naarmate de partijen groter zijn en het aantal gebruikte veilingwagens kleiner, zijn de kosten lager. Van Nobelen: "Het nieuwe pro- visie-systeem dat we willen in voeren gaat niet langer uit van een bepaald percentage van de omzet, maar is afhankelijk van het aantal karren en het aantal partijen". De voorzitter zet uiteen dat de provisie die de afzonderlij ke kwekers moeten gaan betalen, iets kan verschillen van die bij het huidige systeem. Zo zal een teler van het zeer volumineuze gyps- ophilia (gipskruid) meer moeten gaan betalen omdat hij veel kar ren gebruikt. Een teler die echter jaarrond gips aanvoert, zal met een gelijkblijvende provisie weg komen. Gips is in de wintermaan den heel duur waardoor in het ou de systeem de provisie in die tijd hoog is. Voor een tulpekweker valt de nieuwe regeling juist gunstig uit omdat tulpen vaak in grote partij en worden aangevoerd en boven dien strak te verpakken zijn zodat er veel op een kar kunnen. Duide lijk is dat het aanvoeren van grote partijen, goed verpakte snijbloe men voor de kweker voordeliger is. Veiling Flora heeft niet voor niets voor dit systeem gekozen. Het bestuur hoopt hiermee kwe kers te stimuleren niet langer hele kleine partijtjes aan te voeren. Van Nobelen: "Exporteurs en grote commissionairs hebben graag grote partijen voor de klok. Als ze willen, kunnen ze in één keer een flinke partij van goede kwaliteit in huis halen. Flora moet aantrekkelijk blijven voor die grote handelaren. Dat heeft bovendien goede prijzen tot ge volg en dat is in het belang van de kweker zelf'. De marktontwikkelingen wij zen volgens hem ook in de rich ting van aanbieden van grote par tijen. Zo worden er steeds meer bloemen bij de supermarkten ge kocht. De meeste supergrutters laten bloemen inkopen door een commissionair. "Voor een hele keten zijn behoorlijk wat bloe men nodig, dus grote partijen". Overigens is de goede prijs die de aanwezigheid van exporteurs en grote handelaren teweeg brengt volgens van Nobelen niet het enige voordeel dat het nieuwe provisiesysteem voor de kwekers met zich meebrengt. Minstens even belangrijk is naar de mening van de veilingvoorzitter de stimu lans in de richting van de kweker om doelmatiger te gaan werken. "Met het nieuwe provisie-systeem worden de kosten eerlijker doorbere- "Door het consulentschap voor de tuinbouw wordt al jarenlang aangedrongen op specialisatie. In vrijwel alle gevallen is het beter een of twee produkten goed te te len in plaats van tien verschillen de produkten aan te voeren. Door de kweker het in de portemonnee te laten voelen, is hij wellicht sneller bereid tot koerswijzi ging". Uit de Floracijfers is nu al op te maken dat grotere partijen in negen van de tien gevallen een betere prijs opbrengen dan klein tjes. Voor de kwekers kan een verandering daarom nu al voor delig zijn. Grotere partijen verbeteren niet alleen de doelmatigheid op het bedrijf van de leden, maar ook op de veiling zelf. Het komt nu voor dat kwekers op een kar slechts vier of vijf bossen bloe men zetten in de veronderstelling dat een 'mooi opgemaakte kar' een betere prijs opbrengt. "Ikzelf twijfel daaraan, maar als een kwe ker daarvan overtuigd is, moet hij dit vooral zo blijven doen. Het lijkt me echter niet eerlijk als an dere kwekers aan die halfvolle kar moeten meebetalen. De kans is groot dat zo'n kweker, als hij helemaal zelf opdraait voor de kosten, de kar toch maar vol zet". De wijziging van de grondslag van de provisieheffing is bij Flora eens te meer ingegeven door de gigantische groei die de veiling de afgelopen jaren heeft doorge maakt en nog steeds meemaakt. Op termijn wordt een blijvende stijging van de jaaromzet van zes procent voorzien. De eerste maanden van dit jaar lag de omzet evenwel al 12,7 procent hoger dan dezelfde periode van verleden jaar. Een deel (twee procent) van de omzetstijging is toe te schrij ven aan betere prijzen, maar ver uit de grootste klap wordt ge maakt door een stijging van de hoeveelheid verhandelde bloe men en planten. Hoewel een exacte oorzaak van de fikse groei Flora groeit van alle grote veilingen het snelst niet is aan te geven, heeft K. An- holts, hoofd administratie en fi nanciën hierover wel ideeën. "We zijn een veiling waar er nog een goede begeleiding is van zowel kopers als kwekers. Dat persoon lijke contact moeten we in ere houden. Dat betekent dat bij een groei van de omzet hogere eisen worden gesteld aan de efficiëntie. Alweer een reden voor het nieu we provisiesysteem". Invoering van het nieuwe pro visiesysteem is alleen mogelijk als de leden akkoord gaan. Van Nobelen verwacht op de kring vergaderingen in september wel stevige discussies, maar denkt dat de leden zich achter het voor stel zullen scharen. "Die discus sies kunnen geen kwaad. Dat nieuwe systeem moet door de le den worden gedragen. Dat bete kent dat er best eerst behoorlijk over mag worden gebekvecht". Zaaien Voor tal van gewassen is nu zaaitijd aangebroken. Rood groenlof kunnen tot half juli di rect op de plaats van bestemming worden gezaaid, op een rijafstand van 30 centimeter. Op de rij wordt tot op 30 centimeter gedund. Snij- biet waarvan de blaadjes worden gegeten, kan tot eind juli worden gezaaid. De rij-afstand moet 20 centimeter zijn, op de rij moet 5 centimeter worden aangehouden. Laat gezaaide planten kunnen op het veld overwinteren. Volgend voorjaar kan er dan, nog voor de plant doorschiet, nog een keer worden geoogst. Chinese kool en paksoi kunnen nu ook de grond in. Deze gewas sen mogen niet op een zaaibed of in een kistje worden gezaaid. Het verplanten zou de wortels te sterk beschadigen waardoor de plan ten tijdens de teelt doorschieten. Voor de late teelt van Chinese kool moeten Japanse Fl-hybri- den zoals Osiris worden gebruikt. De Japanse rassen zijn beter houdbaar. De komende maand kunnen er nog stamslabonen of stamsnijbo- nen worden gelegd. Voorstokbo- nen is het aan de late kant. Om te voorkomen dat vogels er met de net ontkiemde boontjes vandoor gaan, kan over de uitgelegde bo nen een net of een stapeltje heel dunne twijgjes worden uitgelegd. zomerrommelmarkt achter de Oudshoornsekerk, van 10.00 tot 16.00 uur. rommelmarkt Arti et Religion!, vanaf 10.00 uur in gebouw Onder weg, Lijsterlaan. orgelbespeling Ronald de Jong, Oudshoornsekerk, van 11.00 tot 16.00 uur. barbecue Jazz Club Alphen, Theehuis Avifauna, aanvang 18.00 uur. einduitvoering kinderballet Jody Bard, Parktheater, om 19.00 en 20.30 uur. optreden The Howling Slee pers', in Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. Boskoop open dag kanovereniging 't Schouwt)6. de Overslag, aanvang 10.00 uur. Hazerswoude rommelmarkt carnavalsvereni ging De Blauwkousen, Da Costa- singel, tot 16.00 uur. Taptoe Hazerswoude, aan vang 20.00 uur op het parkeerter rein w Bernardus. Midzomernachtfeest in jonge- Stek, aanvang 23.00 Leiden rommelmarkt t.b.v. ziekenom roep, tot 16.00 uur in de Ijshal. jubileumtocht roeivereniging Die Leythe en Njord, in traditione le kleding, start 10.00 uur bij hout handel Noordman. C rommelmarkt, van 10.30 tot 16.00 uur in verzorgingshuis Rijn en Vliet, Aaltje Noorderwierlaan. uitvoering musical 'De De Regenboogjes. aanvang 19.30 uur in De Regenboog. Wa termolen. Merenwijk. optreden 'Djenga'. aanvang 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Leiderdorp Turks Vrouwenleest in Sjelter, Heemraadlaan. aanvang 20.00 Oegstgeest bijeenkomst Emin Foundation met als titel: 'Human Arts and Abi lities', aanvang 20.00 uur in Hotel Het Witte Huis. Wilhelminapark 33. Voorschoten concert British Choir, aanvang 20.15 uur in de Moeder Gods Kerk. Warmond- zomerkunstmarkt, van 11.00 tot 16.00 uur op het pleintje bij de Pomp. Westlander zeildagen, start om 12.30 uur bij aanlegsteigers 't Jop- pe, Koudenhoorn. Zoeterwoude optreden Nederlandse rock groep 'Golden Earring", aanvang 20.15 uur op het Loetheveld. ZONDAG 18 JUNI Alphen Torch-run-dienst Volle Evan gelische Gemeente, aanvang 10.00 uur in De Ark, Prins Hen drikstraat. interkerkelijke dienst met en voor verstandelijk gehandicapten, aanvang 16.45 uur in de Advents- kerk. expositie Jorge Kat Nunez plus optreden High Compression', aanvang 22.15 uur in Querelle. Leiden Evensong mmv Cantorij van de Basiliek van Haarlem, aanvang 19.00 uur in de Hooglandse Kerk. Oude Singel -Vest-ival. buiten podia, kinderactiviteiten, jazz, to neel enz. Leidse Schouwburg. La kenhal, K&O. Tattoo Sundag met o.a. Miss en Mr-Tattooverkiezing, aanvang 11.00 uur in het Antonius Club huis. Lange Mare. dichtersmiddag van Verbaal Signaal, aanvang 14.30 uur in So ciëteit De Burcht. Burgsteeg. film over Afghanistan: Nairn en Jaba', aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15