'Vuilverwerldiigsljecli'ijf hoort niet in woonwijk SSBIIBSI Fusie kruisverenigiiigen in regio bezegeld BURKINA FASO-LOOP ZATERDAG 17 JUNI 1989 PAGINA 13 Voorschotenaren protesteren tegen oud ijzer- en lompenhandel WARMOND - De VW in Warmond is op zoek naar extra logiesmoge- lijkheden. Toeristen blijken steeds vaker een bezoekje te brengen aan de recreatiegemeente en de WV kampt daardoor met een tekort aan overnachtingsmogelijkheden. Om de verhuur van particuliere huizen aantrekkelijke te maken heeft de VW besloten de prijs voor logies met ontbijt te verhogen tot 25 gulden per persoon per nacht. Dè VVV doet een oproep aan de Warmondse bevolking om vrij staande slaapkameraccommodatie beschikbaar te verhuren. Voor meer informatie kunnen belangstel lenden zich wenden tot L.C.M. Bunck, tel. 01711-10627. Visser geeft toe dat het gebied nog nooit is onderzocht. Hij acht het in principe mogelijk dat remvloei stoffen en olie van bijvoorbeeld au towrakken in de bodem terecht zijn gekomen. "Maar zekere weten doen we dat niet. De kans bestaat dat Van Lierop altijd heel netjes heeft ge werkt", aldus Visser. INBRAAK - Bij een flatwoning aan de Acaciastraat in Alphen is gis teren ingebroken. De dieven heb ben het huis doorzocht maar niets meegenomen. Ze kwamen de wo ning binnen door het forceren van de voordeur. WARMOND - De Burkina Faso-loop is gisteravond voor de zevende keer in Warmond van start gegaan. A. Ouadaogo, consul van de ambassade in Burkina Faso in Brussel, loste rond zeven uur het startschot. De lopers konden kiezen uit een afstand van 3,5 of 10 kilometer. De twee kortere routes voerden over het eiland Koudenhoorn, de langste route liep ook door het bos van Krantz en over een deel van het terrein van enkele campings aan het Oosteinde. Om voor extra sfeer te zorgen, was er bij het plein bij De Pomp een ter rasje ingericht en speelde een band met deelnemers van de Pasadena Dre- amband. Ook de aan het plein gelegen galerieën waren voor deze gelegen heid geopend. De loop werd georganiseerd door de stichting Ontwikkelingssamenwer king Warmond. De stichting probeert met acties als deze prestatieloop, collectes en rommelmarkten geld in te zamelen voor de bouw van drie klassen en een magazijn in Dedougo in Burkina Faso. kinderdagverblijf Zoeterwoude gaat op 1 september van start ZOETERWOUDE - Kinderdagver blijf 't Waterhoentje in Zoeterwou- de-Dorp gaat 1 september open. In een van de lokalen van de voormali ge kleuterschool de Hellebellen bij de Corbuloschool aan de Westeind- seweg begint één groep. Het kinderdagverblijf krijgt geen subsidie van de gemeente. De kos ten moeten volledig betaald worden uit bijdragen van ouders en bedrij ven. Verpleeghuis Swetterhage heeft als eerste toegezegd twee zo genaamde 'kindplaatsen' te kopen voor de kinderen van hun werkne- De Stichting Kinderopvang Zoe terwoude is deze week begonnen met het peilen van de belangstelling van bedrijven voor het kopen van kindplaatsen of het sponsoren van 't Waterhoentje. In de toekomst wil 't Waterhoen tje uitbreiden naar twee groepen: een baygroep en een peutergroep. Het stichtingsbestuur wil nog voor de zomervakantie een infor matieavond houden voor geïnteres seerde ouders. Voor meer informa tie en/of inschrijving kunnen ou ders zich melden bij Dorien Berg man (Veldzichtstraat 51), tel. 01751- 1859, of bij Peter van Zeist (Johan Frisostraat 10), tel. 071-412753. Human arts De Emin Foundation houdt morgen een open avond in het Oegstgeester Witte Huis (Wilhelminapark 33) over 'Human arts and abilities'. Astrologie, aura en tarot zijn onderwerpen die zullen worden toegelicht. Aanvang 20.00 uur. Pauwhof Joke Hartzheim (viool) en Ariane Karres (piano) geven zondag 18 juni een con cert in de Wassenaarse Pauwhof (Pauuwlaan 2a). Ze spelen werken van Mozart, Schubert, Janécek en Schostakowitsch. aanvag 14.00 uur). Wielerronde Wielercomité Zoeterwoude zondag 18 juni een wielerronde v deren en volwassenen. De zogenaamde 'grut-ronde'. voor de jongste jeugd, be gint om 14.10 uur. Om 11.45 uur gaat de wedstrijd voor volwassen wielrenners van start en om 13.00 uur beginnen de veteranen. De amateurs starten om 14.45 uur. Duinrell Peter Jan Rens is zondag 18 juni in Duin rell voor de opnames van zijn televisie programma 'Doet 'ie 't of doet 'ie 't niet'. Belangstellenden kunnen aanwezig zijn tijdens de opnames. Voor meer informa tie 01751-15151. VOORSCHOTEN - "Laat de gemeente Van Lierop op een van de industrieterreinen aan de Rouwkooplaan of de Donklaan plaatsen", zegt Voorschoteiiaar H. Brussee. "Een vuilverwerkingsbe- drijf hoort niet midden in een woonwijk". De student milieukunde heeft samen met vier bewoners van de Leidseweg bezwaar aangete kend bij de Raad van State tegen de hinderwetvergun ning die de gemeente wil verlenen aan Van Lierop die aan het Nicolaespad een be drijf in oud ijzer, lompen en papier heeft. door Dorith Ligtvoet De zaak rond de vestiging van het vuilverwerkingsbedrijf speelt al ja ren. Van Lierop haalt oud ijzer, pa pier en lompen op en verkoopt zijn handel door. Ook zetten burgers en firma's af en toe koelkasten en an dere afgedankte apparaten op het erf van zijn bedrijf neer, die door Van Lierop worden verwerkt. voorbeeld een betonnen vloer ko men en het bedrijf mag bijvoor beeld geen autowrakken verwer ken", aldus milieuwethouder J. Vis ser die zich sterk heeft gemaakt voor de afgifte van de hinderwet vergunning. Met een dergelijk argu ment heeft de gemeente de be zwaarschriften van bewoners steeds afgewezen. 'Voorheen was er geen vergunning, dus zal er nu een betere milieu-hygiénische situatie ontstaan', staat in de afhandeling van de bezwaarschriften. Voorschoten wil subsidie 165.000 SGB handhaven VOORSCHOTEN - De Schoolbege leidingsdienst (SGB) Rijnland krijgt volgend jaar waarschijnlijk dezelfde subsidie van de gemeente Voorschoten. Dat bleek gister avond tijdens de commissie wel zijn. De gemeente wil voor een be drag van ruim 157.000 gulden bij dragen. Hoewel de gemeente in 1990 een nieuw verdrag met de Schoolbegeleidingsdienst Rijnland zal afsluiten voor. een periode van vier jaar, kan de subsidie per jaar worden bijgesteld. Brussee en bewoners van de Leidseweg zijn bang dat de 'rotzooi' op het erf van Van Lierop verergert als het bedrijf een hinderwetver gunning heeft. Ze hebben moeite met de aan- en afvoer van vrachtwa gens op het smalle St. Nicolaespad en zijn bang voor vervuiling van de grond door bijvoorbeeld olie en benzine uit sloopwagens. Daarnaast vinden ze dat er sprake is van hori zonvervuiling door de grote opslag loods die Van Lierop op zijn terrein heeft neergezet. De gemeente is verplicht om aan alle bedrijven die milieu, geluids- of stankoverlast kunnen geven een hinderwetvergunning af te geven. Bedrijven zouden hierdoor precies weten waar ze zich aan moeten hou den. "Dat geldt ook voor Van Lier op. Het bedrijf krijgt strikte voor schriften opgelegd. Er moet bij- Brussee lacht als dit argument ter sprake komt. "Inderdaad zouden wij juist blij moeten zijn dat Brus see een hinderwetvergunning wordt verleend, want al die tijd zat zijn bedrijf er illegaal. Maar het gaat er juist om dat we hem niet op die plek willen hebben. Het bedrijf hoort niet op die plaats". Vier bewoners van de Leidseweg, hebben daarom samen met Brussee besloten tot het uiterste te gaan. Ze hopen dat de afdeling voor geschil len van bestuur van de Raad van State de beschikking zal schorsen. Over de uiteindelijke kans van sla gen is Brussee niet zo positief, met name omdat de gemeente alle be zwaren steeds van de hand heeft ge wezen. "Maar we hopen in ieder ge val tijd te rekken". Moeilijk Visser geeft toe dat het altijd moei lijk ligt om een vuilverwerkingsbe drijf in een woonwijk te plaatsen, maar hij ziet weinig andere moge lijkheden. Verhuizing naar het in dustrieterrein, zoals Brussee het liefst zou zien, biedt volgens Visser geen oplossing. "Het bedrijf zou de kosten van een plaats op een indus trieterrein moeten kunnen opbren gen. Dit soort bedrijven hebben vaak maar marginale inkomsten en hebben daartoe weinig mogelijkhe den". "Als we hem geen hinderwetver gunning geven, verhuist hij ergens anders heen en kunnen we hele maal geen controle meer uitoefe nen. Door de afgifte van de hinder wetvergunning weet Van Lierop precies waar hij zich aan moet hou den", aldus Visser. Brussee en bewoners van de Leidseweg redeneren precies an dersom. "Van Lierop probeert zich de laatste tijd aan de regels te hou den, maar we zijn bang dat hij, zo dra hij de vergunning heeft, denkt dat hij er weer tegenaan kan", licht Brussee toe. Visser is het niet met hem eens. Bij elk bedrijf dat een hinderwet vergunning heeft, wordt gecontro leerd of het zich aan de voorschrif ten houdt. Hoe vaak dat gebeurt, hangt af van de aard van het bedrijf. "Ook Van Lierop zal periodiek wor den gecontroleerd. Ik weet niet exact hoe vaak dat zal gebeuren, maar elk bedrijf wordt tenminste een keer in de twee jaar gecontro leerd", geeft Visser aan. Maar de student milieukunde vindt dat de controle vanuit de ge meente ontoereikend is. "Wanneer er overtredingen worden geconsta teerd krijgt iemand een waarschu wing of een boete en vervolgens wordt zijn vergunning ingetrokken. De controle komt te langzaam op gang en gebeurt niet zoals zou moe ten. Maatregelen worden pas ach teraf genomen als de schade al is ontstaan". Vervuild Brussee wijst er op dat nooit is on- e naast oud vuil dat op het erf van het vuilverwerkingsbedrijf Van Lierop is gedeponeerd. derzocht of het gebied inmiddels is vervuild. Hij noemt in dit verband de opslagloods. "Wat zit daarin? Dat is nooit onderzocht. Maar er komt nu echt een vreselijke lucht van het terrein vandaan". Via de klinkerbe strating rond het erf zouden olie en bezineresten in de grond kunnen zakken. "En hoe staat het met de volkstuinen ernaast en het nabijge legen landgoed Berbice?", vraagt de bezorgde student zich af. Er zjn nog meer 'verdachte' plaat sen in Voorschoten die nog niet op vervuiling zijn onderzocht. Een de zer dagen wil de gemeente een pro gramma ontwikkelen waarin wordt vastgelegd welke plaatsen nog moe ten worden onderzocht. Voor inwoners uit streek verandert er weinig LISSE/DEN HAAG - Vier kruisverenigingen uit de duin- en bollenstreek, Voor schoten en Wassenaar zijn gistermiddag opgegaan in één nieuwe organisatie: Kruiswerk Rijn en Duin. Bij notaris Klapwijk in Den Haag werd de fusie beze geld. Voor de inwoners uit de streek zal er voorlopig weinig veranderen, op de nieuwe naam van de organi satie na. Bij de fusie zijn betrokken de kruis verenigingen uit Wassenaar en Voorschoten, het kruiswerk 't Sandt (Katwijk, Rijnsburg en Val kenburg) en het kruiswerk Bollen streek (Oegstgeest, Warmond, Sas- senheim, Lisse, Hillegom, Noord- wijkerhout, Noordwijk en Voor hout). "We hebben gekozen voor een fusie met kleine gemeenten. Misschien gaan we in de toekomst nog wel fuseren met Leiden, maar op dit moment hebben we niet de behoefte aan die grote steden-pro blematiek. Wel zullen we nauw met Leiden blijven samenwerken", ver duidelijkt C. Huguenin, directeur van het kruiswerk Bollenstreek en inmiddels ook directeur van de nieuwe organisatie. De mensen die gebruik maken van de diensten van het kruiswerk zullen in eerste instantie weinig van de fusie merken. De wijkverpleeg kundigen blijven ook in de toe komst werken vanuit de wijkcentra in de verschillende gemeenten. De zelfde telefoonnummers blijven in gebruik, al zal er vanaf maandag worden opgenomen met 'Kruis werk Rijn en Duin'. Vertegenwoordigers van de verschillende kruisverenigingen in de duin- en bollenstreek, Voorschoten en Wasse naar toosten op de fusie. (fotoGPD) Wel zal de administratie, perso neelszaken en de directie in één ge bouw worden ondergebracht. Die centrale huisvesting moet echter nog worden gebouwd in Katwijk. Wanneer de eerste paal voor het ver zamelgebouw van diverse gezond heidsinstellingen de grond ingaat, is nog altijd niet bekend. Zeker nog anderhalf jaar wordt gebruik ge maakt van het kantoor aan de Hee- reweg in Lisse. Gezocht wordt naar een tweede pand in Lisse, zodat toch alle medewerkers dicht bij el kaar werken. Een omvangrijke ope ratie die vele maanden zal vergen. Volgens Huguenin is de fusie niet opgelegd door de rijksoverheid, al is er van die zijde wel op aangedron gen. Overal in Nederland gaan klei ne kruisverenigingen met elkaar in zee, maar dat is een vrijwillig pro ces. "De kleine kruisverenigingen in Voorschoten en Wassenaar had den de grootste behoefte aan een fu sie. Bij die organisaties voeren de bestuursleden nog het meeste managmentwerk uit, maar in de toekomst red je het niet meer wan neer je organisatie zo nadrukkelijk op vrijwilligers steunt. In de bollen streek is al drie jaar geleden een di recteur aangesteld, zodat het be stuur beter afstand kan nemen van het werk en als een raad van com missarissen gaat werken". Het voordeel van een grotere or ganisatie is dat er nu een echt managmentteam kan worden gefor meerd. De directie wordt uitgebreid met twee leden: een directeur voor de zorgsector en een voor het be heer van onder meer de gebouwen. "Met de professioneler opzet van het kruiswerk lopen we in feite al vooruit op het 'Dekker-tijdperk', waarin we met de verzekeraars in de gezondheidszorg moeten onder handelen en contracten afsluiten over de dienstverlening en de finan ciering", aldus Huguenin. Omdat de nieuwe kruisvereni ging met 350 personeelsleden werkt, kan nu ook een aparte perso neelsfunctionaris worden aange steld. Aan de nieuwe grotere organi satie zijn ook twaalf medewerkers van het provinciaal kruiswerk over gedragen, wat de kwaliteit van het kruiswerk ten goede komt. "Perso neel kan zo beter worden bijge schoold en worden ondersteund. De vraag naar de diensten van het kruiswerk is de laatste jaren dras tisch gestegen. Ziekenhuizen ont slaan mensen steeds sneller, waar na ze thuis nog verzorging nodig hebben. Het werken met infuus en dialyse-apparatuur en het verzor gen van wonden komt steeds vaker voor. Aan de wijkverpleegkundigen worden steeds hogere eisen gesteld en met deze nieuwe organisatie kunnen we daar beter aan voldoen", verwacht de directrice. bedienen, u met ons zeer gevarieerde Sw aTertTnt^ KOMBINATIE^'eft pakweg 260.000 lezers in 34 plaatsen. Bovendien kunnen wij (pakket mogelijkheden helpen de juiste taktiek te kiezen. Want ook de krant heeft tussen voor- en achterpagina zijn gevoelige plekken. Laat u eens uitgebreid en ■vrijblijvend voorlichten over de beste keuze voor uw bedrijf. Bel voor informatie het Leidsch Dagblad 071-161400 of Alphens Dagblad 01720-93961. LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD. Verrassend veelzijdig in trefzeker adverteren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13