'Ik schrijf niet voor iedereen' Documentaire en persoonlijke aspecten in portretfotografie KUK-UIT Exposities Theater Concerten Balanchine blijft bewonderenswaardig Slaapverwekkende Tsjechov VRIJDAG 16 JUNI 1989 PAGINA 21 Hermine de Graaf in De Burcht: Hermine de Graaf gisteravond tijdens haar conversatie met e wegend vrouwelijk publiek in de Burcht. <foto Hen LEIDEN De schrijfster Hermine de Graaf heeft een groot, maar vooral vrouwelij ke lezerspubliek. Dat viel gis teravond in de Burcht te con stateren. H. Schmitz-Küller ondervroeg de schrijfster over haar drie achtereenvolgende verhalenbundels. De laatste conversatie van het seizoen trok de aandacht van 35 dames en tien heren. door Emiel Fangmann De bundels kennen ieder een eigen thematiek. Met betrekking tot de eerste, 'Een kaart, niet het gebied' (1984) zei De Graaf dat ze gefasci neerd wordt door mensen. Mensen denken, voelen en herinneren, maar toch op een onbegrijpelijke manier. Mensen maken als het ware kaarten van de werkelijkheid, kaarten die nooit het gebied zijn. Het gaat bij De Graaf om de wisselwerking tussen de zienswijze van mensen (de kaart) en het gebied (de werkelijkheid). Schmitz merkte op dat De Graaf, zoals Hitchcock in zijn films, in haar verhalen af en toe opduikt. De Graaf ontkende dit, maar zei wel: "Ik ben er steeds niet en ik ben er toch. Ik zet steeds mensen op het foute been, dat is mijn streven". Schmitz opperde dat De Graaf zelf ook 'kaar ten' maakte als ze schreef. Iemand had haar, zo reageerde De Graaf met instemming, eens gezegd dat er in haar verhalen een soort be schermengel optreedt. De tweede bundel 'De zeevlam' (1985) gaat over de natuur, met inbe- Open dag ook bij K O LEIDEN - Ook K&O houdt zon dag tijdens het Oude Vest-ival open huis. Na een openingsstunt van koorddansers over het water van de Oude Singel zijn er allerlei activitei ten. Zo vermeldt het programma een pianorecital, een dialezing en een modeshow. Voorts worden er open lessen gegeven en worden de nieuwe cursussen gepresenteerd. Het pianio-recital wordt verzorgd door Sander Sittig, die werken van Mozart en Chopin zal vertolken. Reisleider en journalist Hans van As zal het publiek door middel van een dialezing meenemen naar Peru en Suriname. In de (zonnige) bin nentuin van het K&O-gebouw wordt een terras ingericht. De open dag in de naast K&O ge legen schouwburg, waarover al eer der is bericht, wordt om kwart over vijf afgesloten met een optreden van Jules Deelder. Theaterrecen sent Wijnand Zeilstra zal op deze middag een aantal artiesten inter- Ook bij De Droomfabriek, de La kenhal en het Imperium-theater is zondagmiddag van alles te doen. grip van de menselijke natuur. De natuur is agressief, laat zich niet be dingen, maar daagt ook uit. Een woonstede op de Veluwe en erva ringen met bergbeklimmen zijn voor De Graaf daarom een bron van inspiratie. Bij de derde bundel 'Aanklacht tegen onbekend' (1987) gaat het om personen die tegelijk aanklagen en aangeklaagd worden. De Graaf laat hier in het midden of ze hun ellende aan zichzelf of aan het lot te danken hebben. Ze zei gisteren dat de lezer zelf moet uitzoeken of hij deze per sonen moet veroordelen of niet. Hermine de Graaf is geen gemak kelijk leesbare schrijfster, daarover was iedereen het bijna eéns. Schmitz had uitgezocht dat een cri tica (Diny Schouten van VN) haar verhalen uit 'De zeevlam' crypto grammen noemde. Hierop zei De Graaf dat ze niet voor iedereen schreef. "Als deze critica het niet begrepen heeft, wil dat nog niet zeg gen dat het niet te begrijpen is". Maar Schmitz verscherpte haar kleine aanval: De Graaf liet haast per definitie een verhaal nooit met het begin beginnen en deze vertel- Het Nationale Ballet met Russisch Festival, Balanchine-programma. Choreografieèn George Balanchine. Serenade (Tsjaikovs- ki); De verloren zoon (Prokovjev); Tsjaik- ovski pas de deux; Violin Concert (Stravins ky). Nederlands Balletorkest o.l.v. Roelof van Driesten. Gezien op 15 juni in de Stope ra alwaar nog tot en met 20 juni. Den Haag: 22 en 23 juni. AMSTERDAM In antwoord op het Holland Festival dat in het te ken staat van de Russische kunst, brengt Het Nationale Ballet een eigen Russisch Festival. Een heel klein festivalletje want het duurt "maar tweeëneenhalf uur en er staat maar één Rus centraal: de choreograaf George Balanchine. Dat is zijn westerse naam want van oorsprong heette hij Georgi Melitonovitsj Ballantsjivadze. Nu is Balanchine (1904-1983) ook wel één van de grootste balletvernieu wers van deze eeuw geweest en het programma bestaat uit vier uiteenlopende choreografieën van zijn hand. Hij was de man die het academisch ballet van zijn ro mantische anekdote ontdeed en abstracte, geometrische dans er voor in de plaats stelde. Dans drukte dans uit en niets anders. Geen illustratie van gevoelens meer; zuivere bewegingscon structies en een architectonisch gebruik van de ruimte, daar ging het om. Het Nationale Ballet heeft in middels 22 van zijn 149 balletten op het repertoire staan en daar mee is het, na Baianchine's eigen gezelschap het New York City Ballet, recordhouder. Nu heb ik net beweerd dat Balanchine de man van de abstractie was, maar in zijn choreografie 'De verloren zoon' uit 1929 is het het theatraal (melo)drama dat de klok slaat. Hij maakte het ballet voor zijn oude werkgever Serge Diaghilev en zijn groep Les Ballets Russes die gespecialiseerd was in expressio nistisch danstheater. Balanchine geeft het bijbelver haal op zijn persoonlijke manier vorm. De zoon heeft ruzie met de vader. De eerste loopt van huis en raakt verzeild in een soort leger kamp van Romeinse worstelaars. techniek kan tot raadsels leiden. En hierdoor wordt wél de kaart, niet het gebied getoond. De Graaf meen de echter dat het gebied zo juist be ter te zien was dan in een ordening. De vorm is bij haar inherent aan de De drank vloeit er rijkelijk en de leut komt naar voren in hoekige, springerige en prettig gestoorde bewegingen. Dan verschijnt de Sirene, de verleidster, op wie de zoon uiteraard een (later blauw) oogje heeft. Na een orgie, beroofd en vol spijt, keert de zoon terug en komt alles toch nog goed. De verloren zoon werd zestig jaar geleden gemaakt en het heeft de tand des tijds doorstaan. De theatrale humor in combinatie met de meest ingenieuze bewe gingsconstructies getuigen van Balanchines genialiteit. Hier en daar en dan met name in de solo's inhoud. Dat haar verhalen toch wat raad selachtig zijn, bewees ze tenslotte zelf door liever niet van 'verhalen', maar van 'parabels', ja zelfs 'metafo ren' te spreken. duurt het echter veel te lang en verlies je je aandacht. Eén van zijn bekendere werken is Violin Concerto (op de gelijkna mige muziek van Igor Stravins ky) dat vorig jaar bij Het Nationa le Ballet in première ging. Dit mo derne stuk uit 1972 maakt als al tijd gebruik van ingrediënten als het in elkaar schuiven en weer uit elkaar waaieren van groepen, de lange esthetische lijnen en ca leidoscopische verschuivingen in de ruimte. De bewegingen zijn al leen veel swingender en strakker dan bijvoorbeeld in zijn symfo nisch ballet Serenade op de ge lijknamige muziek van Tsjaikovs- Expositie 'Foto's' van Taco Anema, t/m 22 juni. Galerie De Kleine Klup, Nieuwe Rijn 1, Leiden. Geopend: ma. t/m za. van 10-22 uur en zo. van 12-22 uur. Expositie met recente portretten van Koos Breukel. t/m 30 juni. Galerie Time is Art, Nieuwstraat 10, Leiden. Geopend wo. tot zo. van 14-18 uur LEIDEN - de foto-expositie van Taco Anema in de Kleine Klup en die van Koos Breukel bij Time is Art belichten heel verschillende kanten van de portretfotografie. De titel 'Foto's' voor de reeks van Anema is veelzeggend voor het verschil in uitgangspunt van bei de fotografen. Bij de eerste ligt het accent meer op het documen taire karakter van de portretserie, terwijl Breukel meer neigt naar een persoonlijk getinte benade ring van het onderwerp, maar zij hebben met elkaar gemeen dat bekende figuren uit het Neder landse culturele leven voor hen geposeerd hebben. Sommige bezoekers van de Waag herinneren zich misschien nog de bijdrage van Taco Anema aan 'De verbeelding van Leiden', waarin hij op soms ongebruikelij ke wijze Leidse bestuurders por tretteerde. Zo koos hij voor bewo gen of uiterst contrastrijke beel den die de herkenbaarheid van ondergeschikt belang maakte. Het nu getoonde fotowerk van Anema valt in twee specifieke ca tegorieën onder te brengen; een deel beslaat portretten van beel dende kunstenaars, het andere deel brengt musici uit groepen als Claw Boys Claw en de Urban Dance Squad in beeld. Uit de fo to's van Jan van Pavert, Peter Strucken en Miriam de Zeeuw valt af te leiden dat een aantal por tretten gemaakt is tijdens de gro- ki uit 1934. In Serenade zie je nog een zweem van romantiek, Violin Concerto is dynamischer en heeft het ritme als New York zelf. De kortste choreografie van de ze avond was de acht minuten du rende Tsjaikovski pas de deux, waarin Alexandra Radius en Zol- tan Solymosi een staaltje van hun technisch kunnen weggeven, maar dat aan bewegingsmateriaal niet veel bijzonders oplevert. Het Russisch Festival geeft een aar dig beeld van Balanchines werk. Dat altijd bewonderenswaardig knap is. En mooi. INGRID VAN FRANKENHUYZEN te Amsterdamse kunstmanifesta tie 'Century' in 1987. Verschillen de locaties, zoals het Paleis op de Dam en de Stadsschouwburg la ten de kunstenaars zien in de om geving die deze uitkozen om hun projecten te realiseren. Een markant portret van Jan nis Kounellis vertelt, evenals de vriendelijk onderzoekende blik van schilders Elizabeth de Vaal, veel over de persoon van de kun stenaar, terwijl de omgeving een relatie met het werk laat zien in veel gevallen. Misschien is het door mijn ontoereikende kennis van de wereld van de popmuziek, of door de presentatie van de jon ge garde muzikanten dat dit deel van de expositie moeilijker in de context van het werk te plaatsen is, maar het uiterlijke aspect geeft een goed beeld van de muziekcul tuur in deze jaren. Wat beide de len van Anema's foto-serie ver bindt zijn de opmerkelijke com positorische middelen als ruimte verdeling door middel van pila ren en het gebruik van diagona len om het beeld dynamisch te maken. Bekende musici zoals Herman Brood en Barry Hay treft men aan in het recente werk van de jonge fotograaf Koos Breukel, die hier mee bewijst dat hij gemakkelijk toegang heeft tot verschillende kringen in het Nederlandse cultu rele leven. In zijn opvallende drie- 'Oom Vanja' van Anton Tsjechov door het Litouws Theater van de Jeugd. Regie: Ej- moentas Nekrosjoes. Decor: Nadjezjda Goeltajeva. Gezien in de Stadsschouw burg op 15 juni. Herhaling: 16 juni, 19.30 AMSTERDAM - "De Neder landse critici zijn blijkbaar nog niet rijp voor Russisch theater", kwaakt de Holland Festival Dagkrant in antwoord op de overwegend negatieve reacties op 'De Meéuw' door het Theater Krasnaja Presnja. Vervolgens worden enkele landelijke dag bladen geciteerd, waarbij de spreekbuis van het festival zelfs het woord 'beledigend' van stal •haalt. De constatering van som mige critici dat in Nederland door o.a. Maatschappij Discor- dia en Frans Strijards dezelfde weg al lang geleden met veel meer succes (en kwaliteit) be wandeld is, leidt tenslotte tot de uitspraak dat "iedere vergelij king met Nederlandse 'presta ties' natuurlijk lachwekkend Met voorbijgaan aan de deni grerende aanhalingstekens bij 'prestaties' moet geconstateerd worden, dat de schrijfknecht van het Holland Festival in elk geval op dit punt gelijk heeft. El ke vergelijking tussen het Ne derlands toneel en wat de Rus sen tot nu toe te zien hebben ge geven, is inderdaad lachwek kend en men kan zich vol verba zing afvragen waarom binnen een festival met pretenties voor veel geld dergelijke ondermaat se voorstellingen gepresenteerd worden. Dat geldt voor 'De Meeuw', maar helaas eveneens voor 'Oom Vanja' door het Li touws Theater van de Jeugd uit Vilnis. luiken of veelluiken brengt Breu kel vooral het persoonlijk ele ment in de door hem geportret teerde personen naar voren. In de ordening van de figuren lijkt de onderlinge relatie een min of meer toevallige, of het moest een wat komisch verband zijn, zoals het geval is in een drieluik met tanden als centraal gegeven. De fotowerken op de eerste ver dieping, waarmee de galerie sinds enige tijd is uitgebreid, staat in het teken van het feest der her kenning. Naast de galeriehouder (Bram Louwrier van Time is Art) en de schrijver (Remco Campert als de ouder wordende literator) passeren anderen de revue, zoals de filmster (Audrey Hepburn) en de kunstenaar (Jan Dibbets, die bij wijze van grapje op een manier is afgebeeld die in de lijn van zijn eigen werk ligt). Zowel in de karakterisering van de geportretteerde personen, als in de combinatie van mensen, schuwt Breukel het onverwachte effect niet, hetgeen het drieluik met museumdirecteur Rudi Fuchs of de opvallend in beeld gebrachte Kees van Kooten en Ischa Meyer bewijzen. Vergelijking van de twee uitste kende fototentoonstellingen laat het onderscheid zien in benade ring van de portretfotografie, evenals de verdienste van Anema en Breukel op dit terrein. NANCY STOOP Regisseur Ejmoentas Nekrosjoes heeft het stuk pri mair opgevak als een komedie, een uitgangspunt dat volledig acceptabel is, en heeft overdui delijk moeite gedaan het komi sche element naar het einde toe steeds prominenter te laten wor den. Tsjechovs personages zijn tenslotte mislukkelingen die uit machteloosheid steeds melo dramatische reageren naarmate zij sterker met hun eigen situa tie geconfronteerd worden. In een fraai realistisch toneelbeeld bewegen zij zich aanvankelijk onwennig, dikwijls met een tot het onverstaanbare geredu ceerd stemvolume, en steeds meer blijken zij onlosmakelijk in de greep van wat hen om ringt. Objecten kunnen daar door hoofdrollen gaan spelen en bedienden die zich gedragen alsof ze zijn weggelopen uit een komedie van Dario Fa, maken kennelijk de dienst in huis uit. Meer en meer doen de tech nieken van Nekrosjoes echter herinneren aan stripverhalen of de slapstick uit de periode van de stomme film, en in de laatste bedrijven overheerst die in vloed zelfs. In combinatie daar mee hanteert hij een speelstijl die ongegeneerde pathetiek tot norm verheft, maar die in han den van matige acteurs met wei nig persoonlijkheid dilettantis tisch en slaapverwekkend wordt. Aan de dictatuur van de symbolen ontkomt ook deze voorstelling niet en alles culmi neert in een ridicule tot in het eindeloze gerekte slotscène, die op alle punten de grenzen van het aanvaardbare verre over schrijdt. PAUL KORENHOF. MUZIEKPRIJS De Ernst von Siemensprijs, de .Nobelprijs' in de mu ziek, is in München toegekend aan de Italiaanse componist Luciano Berio. Hij heeft de prijs, waaraan een geldbedrag van 150.000 mark is verbonden, gekregen als vertegenwoordiger van een generatie radicale componisten die sinds de jaren '50 op de voorgrond is getreden. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: 'Revolutionair geld' en 'Schepen met geld', tot 1/10; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat. Turkana, de herders van Noordwest Kenia', t/m 27/8; 'Afghanistan, een nieuw begin', t/m 29/10; di t/m za 10-17 uur. zo 14- 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente werk Leny Noyen. vr. i zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre- sentaliemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 Sociëteit Quintus - Korte Mare 34. tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto. tekening of beeld. t/m 30/6; wo t/m zo 14-18 uur. Expositieruimte Caecilia - Caeciliastraat 18. linosneden van Coccie van Duyn, tekenin gen van Marjolein Groustra. poëtische land schapscollages van Arna Loonstra en teke ningen en olieverfschilderijen van Alex Ver- duyn, t/m 5/8. Leiderdorp Intermezzo - Haarlemmerstraat 226, Stich ting De Idee met natuurfoto's uit de directe omgeving van Leiden, tot 1/7; ma '13-18 uur, Praktijk Bos - Morsweg 18, Coby Wieringa- Bus met gemengde technieken op papier, tot eind juli; ma 15-17 uur, ma en wo avond 19.30-22 uur. Fotogalerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1 recent werk van Taco Anema onder de titel 'Foto's', t/m 22/6; ma t/m za 10-22 uur, zo 12-22 uur. Paanakker - Maarsmansteeg 12, aquarel len, etsen en olieverven van Greet Tims, tot 27/6. Suppiershuysinghe - Papengracht 40, Foto expositie, Tibetaanse portretten door Rosa- lien van der Poel, t/m 30/6, ma t/m vr 10-22 uur, za en zo 11-17.30 uur. Pieterskerk - Leiden, Leidse Amateur Foto grafen Vereniging met werk van diverse le den, t/m 17/6; foto's van de werkgroep ar chitectuur, van 18/6 t/m 1/7; dag 13.30-16 ir Sem Da Costa, t/m 7/7. otheek (Heerenlogement) - Nieuwstraat. pentekeningen en olieverf schilderijen van Dick Bakhuizen van den Brink, t/m 30/6. Hillegom Kunstgalerij 'Catharina' - Meerstraatprome nade 12b, expositie van stockwerk: Nic Jonk, Bernard Larcher, Jas en Ans Wortel, t/m juni; di t/m vr 9-18 uur, za 10-17 uur. zo 9/4 14-16 uur. Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg, diverse technieken door Riek Gerrit- zen - van Rossum, t/m 20/7; dag 10-20 uur. Gemeentehuis - Statendaalder 1Paul Ovink met tempera of acryl op paneel en aquarel, t/m 26/6; ma t/m vr 8-17 uur, wo 18.30-20 uur. De Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat, Frida Kerckhaert-de Bakker met tekeningen, tot eind juli; wo t/m ma vanaf 12 uur. Noorden Hotel-restaurant 'De Watergeus - Simon van Capelweg 10, L.A. Clarenburg expo seert unieke foto's van het Nieuwkoopse natuurgebied, tot 19/6; dag. vanaf 10 uur. Noordwijkerhout Openbare bibliotheek, Eve van Gennep- Pourquië met aquarel en grafiek, Hen en Felix van den Broek met grafisch literaire keramiek, tot 3/7; te bezichtigen tijdens ope ningsuren. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijnsburg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Alfred Rozelaar Green: oliepastellen, tekeningen en litho's, t/m 24/6; wo en do 13-17 uur, vr Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat, ex positie 12 leden van Leidse Kunstenaars vereniging Ars Aemula Natura. t/m 25/6; wo Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, Sofie Smeenk en Hans Hermsen met aquarellen en Clazien Juffermans met beelden, t/m 22/6; di 19-21 uur, wo 10-12 uur, wo, do, za en zo 14-16 uur. Galerie Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Janny Endstra-Docters van Leeuwen mei kleuretsen en collages, Marianne Hensel met keramiek, t/m 22/6; di 19-21 uur, wo, do, zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Boerderij Meerrust - Dorpsstraat 5, foto-ex positie 'De Bruine Vloot', cibachromes van Hans Westerweel, van 22/6 t/m 8/8; dag Leiden Leidse Schouwburg di 20, wo 21do 22,20.15 uur; 'Midsummer- night', door Dance Company Leiden olv Marjolein Briër. Lak-Theater vr 16, za 17,21.00 uur; 'Dolce di Sposa', van Kees Epskamp en Warner van Es, door Lak-Muzie" Den Haag Appeltheater vr 16. za 17.20.15 uur; Toneelgroep De Ap pel: 'Rosencrantz en Guildenstern zijn dood'. Circustheater dag (beh.ma.), 20.15 uur; Musical 'A Night at the Cotton Club', met o.a. Ruth Jacott, Madeline Bell e.a. Koninklijke Schouwburg vr 16, 20.15 uur; Shango Dance Theatre: Tereno di Kadushi'. Charles de Wolft, vanavond Muziektheater vr 16, 20.15 uur; HF. Het Residentie Orkest, werk van Mahler, a 17,20.15 uur; The Light of the Sun', door Amsterdam Carré zo 18. di 20. wo 21. 20.15 uur; concert Lou Reed Concertgebouw vr 16. 20.15 uur; HF. Orkest van de XVIIIe Eeuw olv Frans Brüggen (blokfluit). Schön- berg Ensemble olv Rembert de Leeuw, werk van Bach, Hindemith en Stravinsky, ma 19. 20.15 uur; HF. Rotterdams Philhar- monisch Orkest olv Valerie Gergiev, werk van Prokofiev, Silverstrov en Kantsjeli. di 20,20.15 uur; HF. concert Kathleen Battle (sopraan) en Martin Katz (piano), werk van Schubert, Hëndel, Strauss, Fauré, Obra- dors en Johnson. [foto pr) Muziektheater do 22, 20.15 uur; Rosas 'Ottone, ottone', van De Keersemaeker/Monteverdi. Stadsschouwburg vr 16, 119.30 uur; HF. Het Litouws Theater: 'Oom Vanja', van Anton Tsjechov ma 19, di 20,19.30 uur, HF. Theater van de Jonge Toeschouwers: 'Hondehart', van Mi- chail Boelgakov. do 22. 22 00 uur; HF. Off Holland Roc in Li chen: 'Rosanilline'. Rotterdam De Doelen vr 16,20.00 uur; concert Orkest Erasmusica olv Renê Gulikers met Ronald Brautigam (piano). Beethovenprogramma. ma 19.20.15 uur: concert Lee Towers, mmv Barrie Stevens Dancers. Jody's Singers en do Bob East Show Band. Rotterdamse Schouwburg vr 16. 20.15 uur; 'Avia', muziekvoorstelling door theatrale muziekgroep uit Leningrad, di 20. wo 21, 20.15 uur; musical 'Evita', van Tim Rice, door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Klassiek Charles de Wolff bespeelt v gel van de Hooglandse kerk. Het program ma van de tweede avond uit de K&O-serie zomerorgelconcerten bestaat geheel uit werken van Joh. Seb. Bach. De Wolff begint met de uitvoering van een Preludium en Fu ga in Es Daarna volgen de Partita over het koraal Sei gegrüszet Jesu gütig, een Fuga op een thema van Corelli en het Orgelkoraal Allein Go» in der Hóh' sei Ehr. Het program ma wordt besloten met de Passacaglia en Dubbelfuga in c. Aanvang 20.15 uur. Bert Mooiman verzorgt morgenmiddag de wekelijkse orgelbespeling in de Hooglandse kerk. Aanvang 13.30 uur Hilde de Wolf (blokfluit), Geesje Liedmeyer (gamba). Ciska Mertens (luit). Leomeke Liefaard (harp) en Ariane James (cello) ge ven donderdagmiddag het laatste lunchcon cert van dit seizoen in de Kapelzaal van K &0. Op het programma staan composities van Hotteterre, Hëndel, Notari en twee wer- e componisten uit de veer- i. Aanvang 12.45 uur. Pop De Haarlemse metal band Jewel geeft za terdagavond een optreden in het LVC Naast eiegen nummers speelt d groep ook een aantal covers als de Matallica-klassieker 'Metal Militia' en de titelsong van The Mup- petshow m een speedmetalarrangement. Aanavng 22.30 uur, Breestraat 66. leiden In het zoldercafé van het LVC staan vrijdag avond The Parkinsons. De wortels van deze Dordrechtse band liggen_zowei bij Big Black In de Droomfabriek is zaterdagavond de viermansformatie Djemga te horen. De groep laat de oude. traditionele Afrikaanse muziek weer helemaal herleven. Aanvang 21.30 uur, Oude Singel 56, Leiden. Russisch Festival bij Nationale Ballet Fragment uit 'De verloren

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21