Collega's weigeren samenwerking met homeopathisch arts Mijnenveger weg uit Wijde Aa Papegaaien en schildpadden mogen ook SCHOLIEREN VIEREN FEEST /genda PAGINA 16 REGIO VRIJDAG 16 JUNI 1989 Medische Diensten Dokter verlaat Katwijk noodgedwongen KATWIJK - Er komt zo snel mogelijk een nieuwe sollicitatieprocedure voor een homeopatische dokter in Katwijk. Dat heeft wet houder H.A. Hietkamp afge sproken met de vestigings adviescommissie huisart sen, een orgaan dat kandida ten bij burgemeester en wet houders aanbeveelt voor de vervulling van huisartsenva catures. De afspraak is ge maakt onmiddellijk nadat bekend werd, dat de Kat- wijkse homeopaat A. van Beelen een praktijk gaat be ginnen in Bunschoten-Spa kenburg. Van Beelen vertrekt zonder gebruik te maken van de vergunning die hij dinsdag van B en W kreeg voor een vestiging in Katwijk. Hij moet daar noodgedwongen van afzien, omdat de gezamenlijke huisartsen, zonder uitzondering, hem ongeschikt vin den om mee samen te werken. Zij willen hem dan ook niet van dienst zijn met het regelen van een waar nemer voor zijn praktijk. Daarmee is de vergunning voor Van Beelen een waardeloos papier geworden en is een plotseling eind gekomen aan een zaak die vele gemoederen in 1 Katwijk heeft beroerd. door Piet van Dijk "Dit nooit meer", zegt wethouder Hietkamp, enkele uren nadat zij gis termiddag met de huisartsen over de onverkwikkelijke affaire heeft gesproken. Ze doelt daarmee echter niet op de beschuldiging van de kant van sympathisanten van Van Beelen, dat de huisartsen zich met het weigeren van een waarnemings regeling een machtspositie hebben toegeëigend, door in het allerlaatste stadium het Van Beelen onmogelijk te maken zich in Katwijk te vesti gen. "Ik bedoel dit in algemene zin", 'licht ze haar woorden toe. "De vol gende keer moet men elkaar beter verstaan. De misverstanden zijn niet alleen toe te schrijven aan de huisartsen. Er waren ook anderen in de vestigingsadviescommissie die de benoeming van Van Beelen hebben afgeraden". Afgelopen dinsdag heeft Hiet kamp nog aangeboden om te be middelen tussen Van Beelen en de huisartsen. Immers, het college zag geen aanleiding om hem de vergun ning te weigeren, hoewel dat door zes van de zeven leden van de vesti- gingscommissie was afgeraden. Van Beelen wilde niet op het aan bod ingaan. Hij hoopte zelf tot over eenstemming te kunnen komen. "Dat vond ik verstandig van hem", zegt ze. De huisartsen bleven bij hun wei gering: Van Beelen hoeft niet te re kenen op een waarnemingsrege ling. Van Beelen is een prima vak man, zo vinden de huisartsen, maar hij mist één belangrijke kwaliteit: het vermogen tot samenwerken. Hij zou niet de juiste 'attitude' hebben om mee te kunnen draaien in de vorm van samenwerking zoals die er tussen de Katwijkse huisgene zers bestaat. "Maar", zegt dr. J.J.A. Henneman als voorzitter van de plaatselijke huisartsenvereniging, "er is geen sprake van dat wij geen homeopati sche collega in Katwijk willen heb ben. Van ons moet de nieuwe solli citatieprocedure dan ook gewoon - van start gaan. Dat de laatste vaca ture voor een homeopaat zou zijn, is immers afgesproken tussen ge meente en adviescommissie." Angel Met die woorden hoopt Henneman de angel uit het vlees te trekken van een flinke groep dorpsgenoten - men spreekt over duizenden - die staat te springen om een homeopa tische huisarts in de kustplaats. Via een handtekeningenactie hebben vele sympathisanten van de ho meopatische geneeskunst in het al gemeen en Van Beelen in het bij zonder deze week nog eens laten blijken hoe hoog de gemoederen zijn opgelopen, nu de beslissing zo lang na een eerdere actie in 1987 op zich heeft laten wachten. De 3.350 handtekeningen werden gezet uit de heersende vrees dat de huisartsen de zaak in laatste instan tie zouden blokkeren. "Wat wij al tijd al hadden gemerkt, de tegen stand van de artsen, is bewaarheid", stelt Marleen Vooijs, plaatselijk ac tief voor de Koniqklijke Vereniging Homeopathie Nederland (KVHN) verontwaardigd vast, nu die vrees gegrond bleek. Zij wijst erop dat de artsen al van meet af aan hebben geprobeerd de benoeming van Van Beelen tegen te houden. Bij de keuze van de acht aangemelde sollicitanten kwamen de huisartsen al tot een'andere keu ze dan de KVHN, die namens de pa tiënten een stem hadden in de pro cedure» Henneman legt uit waarom. Hij for- niuleert voorzichtig, in het besef dat er een flink element aan persoonlij ke wrijvingen meespeelt: "Wij ken nen Van Beelen al jaren. Wij zijn hem vaak tegengekomen in de sfeer van confrontaties. Er zat een 'strijd- element' in zijn houding naar ons toe. Ons samenwerkingsverband zoals dat in Katwijk bestaat, ken merkt zich door een uitstekende sa menwerking en een positief naar el kaar toe gericht zijn, het op peil houden van de kwaliteit van de zorg, in het belang van de patiën ten". "Wij zijn van mening dat Van Beelen daarin niet past. Ik kan niet op details ingaan, maar wij vinden zijn 'attitude' om dat zo maar eens uit te drukken niet geschikt. Ie mand die niet het vertrouwen ge niet van iedereen, verstoort de sa menwerking. Door die in huis te ha len doe je de samenwerking niet goed. Dat geeft stroefheden, ver wachten we. Ik heb zelfs van Van Beelen dinsdagavond begrepen, dat hij zich onze problemen met hem kon voorstellen. Hij toonde begrip. Het gesprek verliep zelfs in een goe de sfeer." Kan dat nu allemaal?, zo vragen de medestanders en actievoerders rond de geplaagde homeopaat zich nu in arren moede af. A. van Beelen sr., vader van het 'slachtoffer' dat er nu nog niets voor voelt om zijn gevoelens en ervarin gen te uiten: "Deze weigerachtige houding van de artsen vind ik mensonterend. Het druist in tegen de bedoeling van de wet waarin de vestigingsprocedure - voor huisart sen wordt geregeld. Daarin krijgen ook anderen een stem. Niet meer al leen de huisartsen bepalen wie een vacature mag vervullen". Maar met dit wapen hebben de artsen toch vrij spel. Ze trappen de vrije keuze van de patiënten daarmee de grond ALPHEN AAN DEN RIJN - De 260 leerlingen van De Gulden Regel hebben gistermiddag bij hun school aan de Henri Dunantweg in Alphen evenzovele ballonnen opgelaten. Daaraan zijn kaartjes bevestigd met het verzoek aan de vinders om ze terug te sturen, zodat bekend wordt waar de ballonnen uiteindelijk terecht zijn gekomen. Het is een van de vele activiteiten van de school in het kader van de viering van het 15-jarig jubileum. ALKEMADE/WOUBRUGGE - De gemeente Alkemade kan opgelucht ademhalen. De mij nenveger in de Wijde Aa is weg. Eigenaar R. van der Meer was van plan de boot op te knappen om daarna de trossen los te gooien. Hij heeft de daad bij het woord gevoegd en is afge- stoomd naar de ringvaart ter hoogte van Nieuwe Wetering. Alkemade heeft met het ijzeren ge vaarte van ongeveer dertig meter lang en acht meter breed behoorlijk in de maag gezeten. De gemeente vond het schip een ontsiering van het landschap, maar bleek niet bij machte de eigenaar te sommeren de mijnenveger uit de Wijde Aa te ha len. Met het afmeren had Van der Meer geen enkele verordening over treden. "Op het moment is de boot weg, dus zijn wij als gemeente uit de pro blemen", reageert gemeentesecre taris J. van Elk. Wel heeft het optre den van Van der Meer de gemeente aan het denken gezet. "Als wij der gelijke particuliere initiatieven wensen tegen te gaan, moeten we ook de middelen hebben om die te bestrijden", vindt Van Elk. Hij blijft van mening dat het af meren van boten met afmetingen als die van de mijnenveger in strijd is met het bestemmingsplan. "Of de bopt nu aan de wal ligt of midden in de Wijde Aa, dat doet niet ter zake. Bovendien ligt de boot er langer dan normaal en daardoor wordt die geacht een ligplaats te hebben inge nomen. Ook blijkt uit eerdere uitla tingen van eigenaar Van der Meer dat hij de boot als woonruimte wil de gebruiken. Dat betekent dat het hier niet om watertoerisme gaat", aldus de Alkemadese gemeentese cretaris. Ook controle-ambtenaar A. van Schie van de afdeling ruimte en groen meent dat de provincie Zuid- Holland er met het vertrek van de mijnenveger, nog niet is. "Op het moment kunnen wij alleen weinig doen. Van der Meer is opgestoomd naar de Ringvaart en dat is de pro vincie Noord-Holland. Deze provin cie is wat soepeler in de ligplaatsen verordening dan Zuid-Holland". Tussen beide provincies blijken op dit gebied weinig gemeenschap pelijke regelingen te zijn. Van Schie verwacht dat Van der Meer te zijner .tijd terug keert. In de tussentijd kan de provincie de zaken op een rijtje zetten. "Het is toch te gek dat in het verleden de ene na de andere woon boot is weggesleept en dat dergelij ke gevaarten mogen blijven liggen. Dit kan de pro'vincie niet toestaan", aldus Van Schie. "We zijn druk be zig de ligplaatsenverordening aan te scherpen, zodat dergelijke ont sporingen in de toekomst niet meer mogelijk zijn. Op het land hebben natuurlijk altijd al meer regeltjes gegolden. Nu blijkt echter dat dit ook nodig is op het water". Eredoctoraat A.H. Heineken NOORDWIJK De Universiteit van Rochester in de Amerikaanse staat New York verleent op 8 juli het eredoctoraat in de rechten aan Alfred H. Heineken, woonachtig in Noordwijk. Heineken, president en gedelege- eerd commissaris van Heineken NV, ontvangt het eredoctoraat we gens zijn grote verdiènsten voor het sterk internationaliseren van het bedrijf en zijn persoonlijke inbreng bij het creëren van de wereldbe kendheid van bedrijf en merk Hei neken. Ook zijn grote belangstel ling voor sociale en wetenschappe lijke ontwikkelinen, met name zijn bijdragen aan een aantal stichtin gen op het gebied van medicijnen, kunst en historische wetenschap pen, is aanleiding voor deze erken ning. Eerder viel deze eer te beurt aan mr. dr. G.A. Wagner (ex-Shell) en dr. ir. A. Maas (Bijenkorf Be heer). Regiesubsidie voor Toverlei Leiderdorp DEN HAAG - Het Leiderdorpse theater Toverlei heeft van de pro vincie Zuid-Holland een bedrag van 3.000 gulden gekregen als regiesub sidie. De provincie heeft een kleine 350.000 gulden aan theatersubsidies verdeeld. In totaal waren er 51 aan vragen ingediend. Voor het geven van voorstellin gen krèeg de werkgroep Kinder theater in Alkemade 925 gulden; de Kulturele Raad in Alphen kreeg voor hetzelfde doel 2300 gulden. De volksuniversiteit K en O in Katwijk ontving 250 gulden, De Muzenhof Leiderdorp 325 gulden, de buurt- groep Haaswijk in Oegstgeest 1000 gulden en de stichting Wouw in Zoeterwoude 250 gulden. Door rood licht: fietsster gewond ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 14-jarig meisje uit Alphen is giste ren gewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Prins Bern- hardlaan/Zoutmanstraat in haar woonplaats. Het meisje negeerde het rode stoplicht en fietste recht door het kruispunt over. Een auto mobiliste uit Alphen, die rechtsaf de Zoutmanstraat opreed, kon de fietsster niet meer ontwijken. en eindigt zondag i Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661. Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, tel: 215510, Stok- Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Nijkamp. tel: 149298. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van e den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. Pleiter, tel: 131337, Fruinlaan 11. zo 8 uur tot 24 uur- W. de Bruyne, tel: 1334345. de Lt. de Kanters n Rijn, tel: 314349, Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur J. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong. tel: 123752, Noordeindeplein 4a. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: I. Cowan, Levendaal 87. tel: 146337; C. Juffer- mans/D. Koster. Haagweg 41. tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 ki welke arts dienst heeft. za: M. I 896464. voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel': 155666. Voorschoten za: S.M. Plateel, Diepenbrocklaan 6. tel: 5417; zo: A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 071-762159. Warmond Praktijk Oosthout, Rietpad 9, Voorhout, tel: 02522-30697. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdiens! van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 16/6 tot vr. 23/6 door: Apotheek Kok, Diamantlaan 5a, Leiden, tel: 071-763439; Apotheek Boehmer, Florijn 21Leiderdorp, tel: 071-894400; Apotheek Meidoorn, Voorstraat 59, Voorscho ten. tel: 01717-3350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den. tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam; dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: mevr. J. Pels. Karolusgulden 40, Leiderdorp, tel: 071-896896; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. WIJKVERPLEGING Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp srwoude: Voor dr a spreekuurtijden, I Huisdier Terug bréngt vermiste honden en katten terug bij him baas ALPHEN AAN DEN RIJN - Ze is haar eigen huisdieren tot twee keer toe kwijt geweest. Althans, dat dacht Claire Barakè (31), de Alphense initiatiefnemer van Huisdier Terug. Het begin van een frustrerende zoekactie die nog werd bemoeilijkt, omdat één van haar twee dwergteckels toen nog niet naar haar naam luisterde. "Het dier reageerde alleen als je in een snel ritme met je handen op je bovenbenen tikte", aldus Barakè. "Ik heb de hele avond door Alphen gezworven. En maar dat geluid maken. Ret was geen gezicht. Toen ik thuis kwam, bleek mevrouw heerlijk een dutje te doen achter een deken onder het bed". door Letty Stam Het gevoel van ontreddering dat baasjes overvalt wanneer hun dier is weggelopen, kan Barakè zich dan ook levendig voorstel len. Ze was daarom meteen en thousiast toen ze hoorde van het opsporingssysteem Huisdier Te rug. Reden waarom in Alphen hèt centrale meldpunt van deze na tionale dierenlijn is gevestigd. De Alphense heeft een eigen tele- marketingbureau. Daarnaast neemt ze de telefoon op en ver richt ze de administratie voor startende ondernemers. Wijzend op de batterij telefoons in haar kantoor zegt ze: "Een rinkelende telefoon méér maakt dan niet meer uit". Het opsporingssysteem werkt vrij simpel: de huisdieren die in het computerbestand van Huis dier Terug zijn opgenomen, krij gen een zogenoemde Petcard aan hun hals- of vlooienband met hun registratienummer. In het kleine plastic schijfje staat verder 'Vin der bel' met het telefoonnummer van Huisdier Terug gegraveerd. Van de vinder dié inderdaad belt, noteren Barakè of haar mede werkster Nicole Lut het nummer van de Petcard en het adres. Huis dier Terug zoekt in de computer de naam van de eigenaar en belt op om te vertellen waar de vier voeter op te halen is. "Ik werd benaderd door Henk van Welsen van Petvideo in Gro ningen", licht Barakè de geboorte van Huisdier Terug toe. "Dat is een firma die zich bezighoudt met audiovideo-materiaal over die ren. Het idee was er al, alleen wist Petvideo niet hoe de telefoontjes moesten worden opgevangen. En dat doe ik nu samen met Nicole". Huisdier Terug richt zich op hon den en katten. Barakè: "Van deze viervoeters hebben we er in Ne derland zo'n 3,5 miljoefi rondlo pen: 2 miljoen katten en 1,5 mil joen honden. Andere beesten mo gen natuurlijk ook. We stellen geen restricties. Maar ik vraag me af of mensen met een schildpad, papegaai of cavia hun dieren la ten registreren bij Huisdier Te rug. Het kan wel, want de Petcard is heel licht en weegt circa twee gram. Maar ik weet niet of men sen die deze weglopers tegenko men de dieren ook oppakken". Zeker in vakantietijd lopen veel dieren weg van- hun logeer adres. Als een vinder belt en de ei genaar afwezig is, dan wordt de beller verzocht het dier onder te brengen in een asiel of pension. "Mensen die hun dier inschrij ven, worden dan ook verplicht deze kosten op zich te nemen", vertelt Barakè. "Als de vinder niet in staat is de kat of hónd zelf naar een asiel te brengen, dan bel len wij de dierenambulance. Die brengt het beest dan naar de plaats van bestemming. Want stel dat de vinder geen auto heeft, of hij heeft een kat maar geen katte- mand, dan is het een hele klus om zo'n beest, dat toch al uit zijn nor male doen is, weg te brengen". Huisdier Terug zegt dag en nacht bereikbaar te zijn. "Dat is niet helemaal waar en dat is juist ons probleem", verzucht Barakè. "Meestal ben ik tot een uur of ze ven op de zaak. Ook werk ik vaak in het weekend. Maar ha zévenen krijgt de vinder het antwoordap paraat. Pas als we goed draaien, is de telefoon continue bemand". De contacten tussen Huisdier Te rug, vinder en eigenaar van het vermiste huisdier lopen via de te lefoon. De organisatie vangt zelf geen huisdieren op. Computer De briefjes bij de supermarkt, stencils verspreid door de woon wijk, advertenties in de krant, af fiches geplakt op bomen: dat wa ren tot voor kort de middelen die het baasje ter hand nam als zijn viervoeter de poten had geno men. De computer en het plastic schijfje van Huisdier Terug ne men die plaats in. Barakè heeft geen afdoend antwoord op de vraag waarom een dergelijk sim pel systeem nu pas wordt geïntro duceerd terwijl sinds jaar en dag honden en katten weglopen. "Ik denk dat het komt omdat de meeste dierenorganisaties op vrijwilligers draaien", probeert ze. "Ondanks hun inzet is conti nuïteit niet gewaarborgd". Huisdier Terug is commercieel van opzet. Met veel enthousiasme en in goed vertrouwen heeft Bara kè een speciaal computerpro gramma laten schrijven en geïn vesteerd in telefoonlijnen. "We moeten achtduizend inschrijvin gen hebben om het eerste jaar quitte te draaien. Aan de ene kant lijkt dat veel. Aan de andere kant heb ik al zo veel positieve reacties gehoord, het moet gewoon luk ken. De eerste vijftien inschrij vingen zijn al binnen". Voor meer informatie: Huisdier Terug, telefoon 01720-22054. VRIJDAG 16 JUNI Leiden avond-fietsvierdaagse, start tussen 18.30 en 19.30 uur bij club huis Swifttoer, Roomburgerweg. orgelconcert Charles de Wolff, aanvang 20.15 uur in de Hoog landse kerk. voorstelling: 'De zoon van Al Capone', door leerlingen van het Bonaventura, aanvang 20.15 uur in de Leidse schouwburg. voorstelling: 'Dolce di Sposa', door Lak-Muziektheater, 21.00 uur in de parkeergarage van Lak- Theater, Cleveringaplaats. Warmond Burkina Faso-loop over 3, 5 of <m. start om 19.00 uur op het pleintje bij de Pomp. ZATERDAG 17 JUNI Alphen zomerrommelmarkt achter de Oudshoornsekerk, van 10.00 tot 16.01 t Arti et Religioni, vanaf 10.00 uur in gebouw Onder weg, Lijsterlaan. verkoop divers meubilair, Ver pleeghuis Oudshoorn, van 10.00 tot 12.00 uur. Ronald de Jong, Oudshoornsekerk, van 11.00 tot 16.00 uur. barbecue Jazz Club Alphen, Theehuis Avifauna, aanvang 18.00 uur. einduitvoering kinderballet Jody Bard, Parktheater, om 19.00 en 20.30 uur. optreden The Howling Sleep ers'. in Het Kasteel. 21.00 uur. Boskoop open dag kanovereniging 't Schouwtje, de Overslag, aanvang 10.00 uur. Hazerswoude rommelmarkt carnavalsvereni ging De Blauwkousen, Da Costa- rencentrum Stek, aanvang 23.00 Leiden rommelmarkt t.b.v. ziekenom roep, van 9.00 tot 16.00 uur in de IJshal, Vondellaan. cactus- en vetplantenbeurs, van 10.00 tot 16.00 uur in buurt centrum Aktief, Berlagestraat. bazar in Vrije School Mareland, A Maresingel, van 10.00 tot 15.00 jubileumtocht roeivereniging Die Leythe en Njord. in traditione le kleding, start om 10.00 uur bij houthandel Noordman, Galgewa- vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, van 10.00 tot 16.00 uur. bazar met rad van avontuur en rommelmarkt, van 10.30 tot 16.00 uur in verzorgingshuis Rijn en Vliet, Aaltje Noorderwierlaan. uitvoering musical 'De 19.30 uur in De Regenboog, Wa termolen, Merenwijk. optreden 'Djenga', aanvang 11.30 uur in Droomfabriek, Oude Leiderdorp Turks Vrouwenleest in Sjelter. Heemraadlaan, aanvang 20.00 Oegstgeest bijeenkomst Emin Foundation met als titel: 'Human Arts and Abi lities'. 20.00 uur in Hotel Het Witte Huis, Wilhelminapark 33. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurselaan, om 14.00 -115.30 uur. concert British Choir, aanvang 20.15 uur in de Moeder Gods Kerk. Warmond zomerkunstmarkt, van 11.00 tot 16.00 uur op het pleintje bij de Pomp. Westlander zeildagen, start om 12.30 uur bij aanlegsteigers 't Jop- pe, Koudenhoorn. Zoeterwoude optreden Nederlandse rock groep 'Golden Earring', aanvang 20.15 uur op het Loetheveld. ZONDAG 18 JUNI Leiden Evensong mmv Cantorij van de Basiliek van Haarlem, aanvang 19.00 uur in de Hooglandse Kerk. film over Afghanistan: 'Nairn en Jaba', 15.00 uur in Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat. dichtersmiddag van Verbaal Signaal, aanvang 14.30 uur in So ciëteit De Burcht, Burgsteeg.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16