b7Ü5^ Jan Akkerman op tournee met Sting Zsa Zsa Gabor in de boeien geslagen Dubbelgangster eindigt als idool VECHTEN VOOR BOWIE-KAARTJE 'Meer aandacht voor de Tour9 INGEN fAUiNA ZO V A DONDERDAG 15 JUNI 1989 AKKRllM (GPD) Gitarist Jan Akkerman gaat naar alle waarschijnlijkheid volgend jaar op wereldtournee met de wereldberoemde Britse popster Sting. „Sting is eerst nog met wat andere dingen bezig, dus wordt het wel volgend jaar als hij weer gaat toeren. Maar ze willen graag dat ik mee ga. Nou best, graag zelfs," aldus een opgetogen Akker man. Met „ze" bedoelt hij behalve Sting ook diens manager Miles Copeland, die sinds de Night Of The Guitar-tournee zeer onder de indruk is van Akkermans kunnen. ROTTERDAM Wat je soms al niet moet doen om een kaartje voor een concert te bemachtigen... Slechts 900 gelukkigen kunnen het concert van David Bowie op 24 juni in het Amsterdamse Paradiso bij wonen. De zaal is eenvoudig niet groter. Naar schatting 60.000 mensen hebben laten weten erbij te willen zijn. Het Salomonsoordeel werd gisteren geveld door notaris mevrouw De Waard, die uit de berg aanvra gen 450 kaarten (elk twee plaatsbewijzen) trok. Links haar assistente, rechts directeur Leon Ramakers van Mojo, het organisatiebureau dat Bowie naar Nederland haalt. anp> De wereldtournee kan niet eerder dan volgend jaar starten, omdat Sting voorlopig bezet is met zijn acties voor de Amazone-Indianen en het tropisch regenwoud van Zuid-Amerika. In augustus gaat de zanger annex acteur naar New York om op Broadway in een uit voering van Brechts 'Drie Stui vers Opera' te spelen. Hij zal zich daarom dit jaar niet meer met popmuziek bezig hou den. Of Sting voor de toernee nog een plaat maakt, weet Akkerman niet. „Maar dat zie ik dan wel. Co peland heeft me deze week nog gebeld: ik sta als eerste op de lijst om mee te gaan op tournee." Handgemeen in Hollywood BEVERLY HILLS (AP) - De actrice Zsa Zsa Gabor is gisteren in de boeien geslagen nadat zij een agent een klap had gegeven. Ze was ziedend omdat de politieman haar peperdure Rolls-Royce van de weg had gehaald, ómdat het registratievignet op haar kentekenplaat verlo pen was. „Dat is geen reden om een auto van 215.000 dollar in beslag te ne men en mij in de handboeien te slaan en op straat te laten zitten," zei de actrice, die later werd vrij gelaten. „Je kunt tegenwoordig niet meer met een Rolls-Royce door Beverly Hills rijden zonder dat ze je te grazen nemen." Een politiewoordvoerder ver klaarde dat Zsa Zsa Gabor pas ge stopt was nadat een motoragent al een paar straten met loeiende sirene achter haar aan was gere den. „Toen ze uitstapte, sloeg ze hem in het gezicht," zei politie woordvoerder James Smith. „Hij sleurde me uit mijn auto, en toen sloeg ik hem," zei Gabor, die beweerde dat ze een gekneus de hand en blauwe plekken op haar armen aan hét incident had overgehouden. Hondjes De in Hongarije geboren Zsa Zsa Gabor kwam in januari in het nieuws nadat de politie haar uit een vliegtuig op de luchthaven van Atlanta had moeten halen omdat zij weigerde haar hondjes tijdens de vlucht in een reismand op te sluiten. Zsa Zsa Gabor vrolijk lachend bij haar peperdure Rolls-Royce, op een moment dat er nog niets aan de hand was. (foto ap> Groep van negen Miles Copeland (de broer van de vroegere Police-drummer Ste wart) haalde Akkerman eerder dit jaar bij de groep van negen be kende gitaristen om naar aanlei ding van de plaat 'Night Of The Guitar' door Europa te trekken. Akkerman speelde in dit verband samen met collega's als Steve Hunter, Phil Manzanera (Roxy Music) en Robbie Krieger (The Doors). Akkerman heeft zelf ook nog het nodige op het programma staan alvorens met Sting op pad te gaan. Met twee Britse muzikan ten - drummer Clive Mayuyu en bassist Livingstone Brown, die hij kent van Night Of The Guitar - wil hij binnenkort naar Noord- Amerika om weer een eigen elpee op te nemen. „In Amerika of Ca nada, het hangt er vanaf waar ik een een werkvergunning kan krij gen." Het was aanvankelijk de bedoe ling dat zanger-gitarist Billy Gib bons van de Texaanse bluesrock band ZZ Top - een van Akker- mans favoriete groepen - de pro ducer van deze nieuwe plaat zou worden. Nu ZZ Top echter plotse ling zelf de studio is ingedoken, gaat dat niet door. Akkerman: „Erg jammer, ik had me er op ver heugd. Maar Gibbons komt nu zelf met een adequate vervanger. Het maakt me niet uit wie, als het maar een goeie jongen is met ge voel voor sfeer en produceren. Want ik wil zelf niet meer achter die knoppen. Ik wil voorlopig al leen maar gewoon gitaar spelen." Kay Kent, de dubbelgangster CHATHAM (AP) - Het Britse fotomodel Kay Kent (24), dubbel gangster en groot bewonderaarster van de Amerikaanse actrice Marilyn Monroe, heeft haar einde gevonden onder dezelfde om standigheden als haar idool. Maandagavond werd Kent dood aangetroffen op haar bed in haar woning in Chatham, met naast zich een leeg buisje slaaptabletten en een halflege fles wodka. Haar bed lag bezaaid met foto's van Monroe. Zij had een briefje achtergelaten met een liefdesverkla ring aan een vroegere vriend. Kent was in Groot-Brittannie befaamd vanwege haar veelvuldig optreden als Marilyn Monroe in reclamespots op televisie. Volgens een broer van het fotomodel ging zij zo op in haar rol, dat zij wel als haar idool moest eindigen. Overigens is de familie van Kent er wel van overtuigd dat zij zelf moord pleegde. HILVERSUM (GPD) - Ook dit jaar volgt de Wereld omroep de Ronde van Frankrijk met een eigen re- portageploeg. Anders dan voorgaande jaren zal nu ook elke middag, om 15.30 uur Nederlandse tijd, een rechtstreeks verslag te horen zijn. Daarnaast worden ook finish-flitsen en interviews uitgezon den en is een groot deel van de avonduitzending (tussen 18.30 en 19.25 uur Nederlandse tijd) aan Tourreportages gewijd. Voor luisteraars buiten Eu-, ropa is er elke dag een korte nabeschouwing bij de gereden etappe met daarin zo mogelijk de aan komstreportage en de klassementen. Bij wijze van proef zal de Wereldomroep, met in gang van 1 juli, in het programma 'Nieuwslijn Euro pa' niet alleen om 9 en 10 uur, maar ook om 9.30 uur een actualiteitenrubriek uitzenden. Op die manier wil de WO de vakantiegangers binnen het half uur op de hoogte brengen van het laatste nieuws, de i de inhoud 1 i de Verkiezingen In verband met de verkiezingen op 6 september verzorgt de Haagse redactie van de WO vanaf zater dag 24 juni, in het vierde kwartier van de Europa- ochtenduitzending, een serie bijdragen over de ver schillende politieke partijen en hun programma's. Doctorandus van 93 De 93-jarige Josef Jacobs, de oud ste Westduitse student, heeft zijn doctoraal examen afgelegd. Als titel voor de scriptie ter afronding van zijn studie germanistiek koos de krasse boekenwurm „de wijn bouw in de Middeleeuwen in de Rheingau", de bekendste wijn streek langs de Rijn. En josef wil nog verder studeren. Jacobs is geen eeuwige stu dent. Hij meldde zich in 1983 aan de universiteit van Frankfort voor het propedeusejaar. Toen was hij 87. De laatste 20 jaar was hij zaalwacht geweest in de uni versiteitsbibliotheek van Frank furt. Zeker zijn leeftijd in aanmer king genomen deed Jacobs in re cordtempo tentamen na tenta men. Het ene verliep nog briljan ter dan het andere. Als vader van vijf kinderen had Jacobs een aantal kantoorbaan tjes tot hij in 1961 met pensioen ging. „Maar ik voelde me nog te vitaal om met de handen over el kaar te gaan zitten", zegt hij mon ter. Beha 100 jaar(l) De beha viert deze week het 100- jarig bestaan. Het vrouwelijke kledingstuk werd in 1889 ontwik keld door de Parijse boetiek-eige naresse Herminie Cadolle. Zij had het idee het middenstuk weg te laten uit het corset, dat het hele lichaam besloeg, teneinde de vrouw meer ademruimte te bie den. De eerste versie was niet meer dan een verbeterd corset maar rond 1912 maakte zij al een mo derne beha van katoen en zijde. Het apparaat werd „soutien-gor- ge" (buste-steun) genoemd, een woord dat in 1904 werd opgeno men in het Franse woordenboek. In de jaren erna werd de vorm van de beha veranderd al naar ge-', lang de mode en het beeld dat de vrouw bij zich vond passen. In de jaren twintig bijvoorbeeld, toen veel vrouwen die in de Eerste We reldoorlog hadden gewerkt in wa penfabrieken voor hun rechten begonnen op te komen, was een jongensachtig voorkomen popu lair. De beha werd daarop ont worpen met het doel de borst af te In het Dolfinarium in Harder wijk is maandag een babydol fijntje geboren. Robert zwemt met zijn moerder Maaike al driftig verkenningsrondjes in het bassin. Binnenkort ver wacht Harderwijk nog twee bo relingen, want ook de dolfijnen Wobke en Femke zijn zwanger. <foto ANP) platten, een mode-eis die later zou terugkeren. Beha 100 jaar (2) Franse lingerie-fabrikantep zeg gen dat de „brassière", die nog niet lang geleden werd verbrand door „bevrijde" vrouwen die het beschouwden als een symbool van mannelijke onderdrukking, helemaal terug is. De verkoop loopt goed, zoals met mode in het algemeen. „De verkoop van linge rie is stijgende en die van de beha gaat mee", zei gisteren Elizabeth Delaigle, woordvoerster van de „Salon de la Lingerie", waarin Franse ondergoed-fabrikanten zijn verenigd. In 1987 was de beha-verkoop in Frankrijk goed voor een kwart van de totale om zet aan ondergoed ter waarde van 2,5 miljard gulden. 06 M6P\A HOUPEN ZICH WEL ERG SeziQ MET 06 V6RKI6ZIN66N IN EEN LANP 0'Ar URUGUAY Heer... ...Hoe kan Her PAT ZO'N ONBELANGRIJK VLEKJE OP P6 WERELDKAART ON5 ZO MAXeiOoó INTERES - 56ERT

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26