Go Ahead kan promotie vergeten Toch promotiedivisie BV Lisse Léon Damen maakt snel einde aan aspiraties Paauw Dave Johnson verrast op tienkamp DONDERDAG 15 JUNI 1989 SPORT PAGINA 21 LEIDEN - BV Lisse speelt ko mend seizoen toch weer in de pro motiedivisie. De vrouwenploeg van coach Peter Lapidiare kreeg gisteren het groene licht van de vrouwenliga van de basketbal- bond nadat PSV Almonte ak koord ging met een overstap naar de eredivisie. PSV neemt daar de plaats in van BV Hoofddorp, dat zich vorige week plotseling terug trok. Lisse degradeerde in april uit de promotiedivisie na een span nend tweegevecht met streekge- note MSV uit Noordwijk. In de slotwedstrijd van het seizoen kwam het team van Martin Feits- ma uiteindelijk een paar scores tekort om het verblijf in de pro motiedivisie te kunnen verlen gen. Het met een gelijk punten- aantaal gefinishte MSV wist zich dank zij een beter doelsaldo te handhaven. „Dat is een bijzonder onbevre digende manier om te degrade ren", oordeelde Lisse-voorzitter Simon Kooyman, die na overleg met het bestuur van de liga zijn team als kandidaat naar voren schoof om bij doorstroming van PSV terug te keren in de op één na hoogste afdeling. „Ik heb nog even getwijfeld. Het is wellicht beter om bovenin de eerste divi sie mee te draaien dan tegen de gradatie te vechten in de promo tiedivisie. Aan de andere kant krijgen we nu een kans om te la ten zien dat de degradatie niet te recht was", aldus Kooyman, die hoopt dat een aantal speelsters nu terug zal komen op het besluit de club te verlaten. De reacties in Noordwijk en Katwijk waren minder opgeto gen. De speelsters van MSV heb ben zich voor niks uitgesloofd in hun laatste wedstrijden, terwijl de met veel spanning tegemoet geziene degradatie/promotie duels van Grasshoppers en PSV achteraf gezien voor spek en bo nen waren. PSV, in de promotie divisie met een straatlengte ach terstand als tweede geëindigd achter kampioen Tonego'65, bleek in die duels niet rijp voor de eredivisie. Canada sluit Johnson in armen TORONTO (GPD) Met zijn dramatische spijtbetuigen over doping- gebruik heeft Ben Johnson de harten heroverd van de Canadese bevol king. Veel mensen vinden dat hij weer voor Canada mag uitkomen in belangrijke atletiekwedstrijden. Johnson zei dinsdag dat dolgraag te willen. De atleet wil bewijzen dat hij ook zonder het gebruik van verbo den stimulerende middelen de snelste man ter wereld is. Het zal nog wel even duren voordat de superatleet weer officieel uit de startblokken voor de 100 meter sprint vliegt. De internationale atle- tiekfederatie IAAF heeft hem in elk geval vanwege het dopinggebruik op de Olympische Spelen in Seoul geschorst tot september 1990. Ern stiger is, dat de Canadese regering Johnson voor het leven heeft uitge sloten van wedstrijden waarin hij Canada vertegenwoordigt. De Amerikaanse atleet Carl Lewis verklaarde gisteren tegen een Ca nadese'televisie-maatschappij verklaard dat hij bereid is in actie te ko men tegen Ben Johnson. Het zou dan moeten gebeuren tijdens een spe ciaal georganiseerde wedstrijd want de Canadees werd door de inter nationale federatie na de Spelen van Seoul voor twee jaar geschorst we gens doping. Volgens Lewis zijn er genoeg organistoren te vinden voor zo'n ontmoeting. De Amerikaan vindt wel dat de opbrengsten van het duel ten goede zouden moeten komen aan de strijd tegen het gebruik van stimulerende middelen. Maradona blijft PARIJS (Reuter) - Diego Mara dona blijft bij Napoli. Olympi- que Marseille-voorzitter Ber nard Tapie verklaarde gisteren, dat de Argentijn volgend sei zoen niet voor de Franse kam pioen en bekerhouder Olympi- que Marseille voetbalt. De steenrijke Tapie, die net als Berlusconi bij AC Milan een Europese topclub wil bezitten, vertrouwde het sportdagblad L'Equipe toe: „De zaak is geslo ten. Ik wil er niets meer over ho ren." De krant meldde twee we ken geleden, dat Maradona mo gelijk naar Frankrijk zou ver huizen. Michel Hidalgo, mana ger van Olympique, was op 2 ju ni in Napels om met Maradona te praten. De speler ontkende al le geruchten. EERSTE DIVISIE Na-competitie: Heerenveen - Excelsior 2-0, Go Ahead Eagles - NEC 0-0. NEC 3 2 1 0 5 3-1 Heerenveen 3 2 0 1 4 7-2 Go Ahead 3 1113 3-5 Excelsior 3 0 0 3 0 1-6 Programma zaterdag: Excelsior - Heerenveen, NEC - Go Ahead Eagles WK-KWALIFICATIE Groep 5: Noorwegen - Joegoslavië 1*2 (0-1). 21 Stojkovic 0-186. Vujovic 0-2,88. Fjoertoft 1 -2. Groep 3: IJsland - Oostenrijk 0-0. DEVENTER (GPD) - De kansen voor Go Ahead Eagles op een terugkeer in de eredivisie zijn tot minder dan de helft gereduceerd. De Deventer ploeg verloor gisteravond in het vinnige en bij vlagen spijkerharde gevecht met NEC niet al leen een kostbaar punt (0-0), bovendien hebben de gele kaarten voor Wilson, Boere en Decheiver zonder uitzonde ring consequenties. Fritz Korbach verloor desondanks zijn humor niet. „We gaan volgende week naar Excelsior met de olympische gedachte: deelnemen is belangrijker dan win nen". Met die gekscherend bedoelde op- op het middenveld en in de voorste merking raakte de promotie-trainer linie werd in de reguliere competi- bij uitstek de kern van het verhaal, tie nog enigszins gecompenseerd „Wij missen de spelers", beaamde door de wilskracht en de kopsterkte Korbach, „om een wedstrijd open te van Lodeweges. Als gelegenheids- breken. Dat was niet alleen van- spits was de voormalige verdediger avond het geval, dat geldt al het hele goud waard, gisteravond werd hij Dat gemis aan kwaliteit node gemist. Net als Voskamp, die schorsing Heerenveen in achtervolging ontbrak. vanwege De Deventer club probeerde het gemis aan kwaliteit te compenseren met een tomeloze inzet. Een aantal spelers ging daarbij duidelijk over HEERENVEEN (ANP) - Heeren- de schreef en dankte het aan de veen doet weer volop mee in dé vaak lankmoedige en inconsequen- strijd om het kostbare toegangsbe- te arbitrage van Cees Bakker dat dit wijs voor de eredivisie. De Friese kwalitatief ondermaatse duel met club behaalde gisteravond in het 22 spelers werd afgesloten. De Abe Lenstra-stadion zwoegend zijn NEC-speler Van Wanrooy werd tweede overwinning, 2-0 op Excel- - daarvan min of meer de dupe en sior, en verkleinde de achterstand moest kort na de rust met een zware op koploper NEC tot een punt. beenblessure afhaken. Met de drie Heerenveen - Excelsior was voor gele kaarten van gisteravond staat 10.500 toechouwers het duel tussen Go Ahead Eagles na drie ontmoe- elf Friese zwoegers en evenzovele ,-tingen in de na-competitie al op een Rotterdamse zomeravond-voetbal- totaal van zes. Iers. Het decor was sober: geen vlag- Vander aerden wint etappe in Zwitserland BERN (AFP) - Eric Vanderaerden heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland gewon nen, een rit over 127,5 kilometer op een parkoers in Bern. De Belg, rij dend voor de Nederlandse formatie van Peter Post, won de sprint 1 de kopgroep. De Zwitser Jürg Brüggmann veroverde, door het winnen van bonificatie-seconden onderweg, de leiderstrui. Vanderaerden komt in grote wed strijden steeds minder toe aan het winnen van de sprint, voorheen zijn grote kracht. De Belg is op deze spe cialiteit ook niet meer de sterkste in de formatie van Post. De koers wordt vaker afgestemd op de Ne derlander Van Poppel of de Zwitser Freuler, beiden dit seizoen goed voor twee etappe-zeges in de Ronde van Italië. Vanderaerden vertrekt na dit seizoen bij Post en treedt in Italiaanse dienst. Er was de 27-jarige Belg derhalve veel aan gelegen zijn reputatie op te vijzelen. De voormalige winnaar van de Ronde van Vlaanderen (1985) en Parijs-Roubaix (1986) maar de laatste tijd verstoken van belangrijke overwinningen, koos daarvoor de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland. In de sprint, na vijf ronden op een circuit in Bern te hebben afgelegd, was hij net iets sneller dat de Zwitser Stefan Joho. Sovietun Turkije Oostenr CHAMPIONS TROPHY Bondsrepubliek Duitsland - Nederland 1-2 (1- 0). 20. Fischer (sc) 1-0, 41. Crucq (sc) 1-1, 42. Poortenaar 1-2. Scheidsrechters: Webb (GBr) en Baghdadi (Pak), toeschouwers: 2000. Australië - Groot-Brittannië 2-1 (0-1). 7. N Thompson 0-1. 42. Hawgood 1-1, 45. Corbitt (sc) 2-1 Scheidsrechters: Sprenger (BRD) en Vigier (Fra), toeschouwers: 2.000. Pakistan - India 1-0 (1-0). 24 Ibrahim (sc) 1-0 Scheidsrechters: Lathouwers (Ned) en Seidler (BRD), toeschouwers: 2500. Nederland 3 3 0 0 6 7-3 Australië 3 3 0 0 6 9-6 Pakistan 3 1 0 2 2 6-7 India 3 1 0 2 2 5-6 BRD 3 1 0 2 2 5-6 Gr. Brit. 3 0 0 3 0 2-6 EK VROUWEN Groep A: Sovjetunie - Italië 79-48 (50-23), Neder land - Tsjechoslowakije 60-68, s NEC de bal af gen, geen Fries volkslied, wel minuut stilte. De Friezen hadden uitsluitend nnp vnnr hpt rmultaat vprpatpn alia 111 uu «ompeuue-ioeye uai ue aan* oog voor het res^t^rgaten aUe kon afd n Toch kon NEC op de puntende- ling weinig afdingen. Het pleit ook niet voor de kracht van de koploper dit competitie-toetje dat de Frans Pay mans Schermt nam ploeg kwam niet verder dan 0-0. lieten gaan om beide punten in De- overboord zet. De pas 19-jarige mid- Heerenveen de meest venter te houden. Kort na de rust denvelder zocht ook gisteravond didaat den Brink van Go Ahead Eagles. De Deventer Midi-Libre kwam de paal Go Ahead Eagles te voortdurend het duel, r De Fransman Jérome Simon ver kan- overde gisteren de leiding in de Mi- FC Den di-Libre, een etappe-koers franje en liepen vrijwel constant achter de tegenstanders aan. Excel sior maakte slechts een klein half uurtje slechtste wedstrija i na-competitie", legde Leen Sej™g6ghebtXrYen O.Voorstopper PronkvanEXcelsior trafne" Nlc^Lfde hands en Se Mbtópehfk leTdende f"BriSTdtetef den^chter eerTidedufkans voorbij i negen 'erloor Haag de sprong naar de eredivisie te Frankrijk. Hij won het tweede deel de tien gevallen de maken. De Friezen staan weliswaar stip. De Jonge liet doelman Londe- ma, die de voorkeur had gekregen boven Van Ooyen, naar de verkeer de hoek uitvallen (1-0). Chaos Het doelpunt haalde geenszins de onrust uit het spel van de thuisclub. Verdedigend was Heerenveen een constante chaos en het gemakzuch tig spelende Excelsior kreeg onge wild kans op kans. Voor de rust lie ten de Rotterdammers zeven reële mogelijkheden op de gelijkmaker liggen. Ze waren niet besteed aan Noordwijker Klaas Vink, Steve LjgSE Perry Paauw had dinsdag alles in de partij tegen Peter Daartegenoverstond eens^otvïïi Grimbergen, maar gisteravond had de tennisser van De Munnik Heererwener Jerry de Jong tegen °Peens helemaal niks meer. Hoewel hij in Léon Damen opnieuw de paai een aanvaller tegenover zich had in Lisse, kreeg de jonge Katwij- Het offensief van Excelsior ker geert moment vat op de wedstrijd. Damen maakte tijdens het mondde na de rust pit in het beleg Open kampioenschap van de Bollenstreek snel een einde aan de van Heerenveen. De Friezen aspiraties van Paauw: 6-3, 6-1. koesterden de marginale voor sprong en kwamen nauwelijks Het duel had behalve Paauw nóg maatje Jan-Willem Lugthart bij Zee meer over de middenlijn. Excelsior- een Katwijks tintje. Léon Damen is en Duin een 1 trainer Van Daele verhoogde de weliswaar Hillegommer van ge- wacht sleepte, druk door twee extra aanvallers boorte, maar speelt momenteel .bij (Van Bremen en Michel van Zee en Duin. Van een spannende Wattum) in het veld te brengen. 'derby' was echter geen sprake. Op Heerenveen stelde er wilskracht, de snoeiharde services van Damen, inzet en opportunisme tegenover, kwam nauwelijks een antwoord. Het bleek voldoende, al moest Slechts een enkele keer kon Paauw Maarten de Jong de bal na een schot zijn tegenstander passqren. "Ik van Vink van de lijn halen. De thuis- weet niet wat het is. Grimbergen club verkrampte met de minuut, speelde dinsdag toch ook heel aan- werd steeds nerveuzer en was abso- vallend. Toen kwam ik er wel vaak luut niet in staat enige lijn in het langs. Nu was het hopeloos", aldus spel te brengen. de 17-jarige verliezer na afloop. Vo- Pas zes minuten voor het einde rig jaar schoot Paauw ook al tekort slaagden de Friezen er in de eerste tegen zijn acht jaar oudere tegen- goede aanval op te zetten. Het bete- stander. "Ik heb het idee dat het dit kende de beslissing. Dijk stuurde jaar nog slechter was dan vorig Bijl weg die de bal op maat voorgaf, jaar", bespeurde de speler van De Invaller Pot, nauwelijks tien minu- Munnik 3 weinig vooruitgang, ten in het veld voor Van den Wil- Léon Damen hoefde bepaald niet denberg. kopte raak (2-0). tot op de bodem. De ex-districts- kampioen (1981) kon zelfs minuten lang verslappen, zonder dat Paauw het initiatief nam. "Ik speelde bene den mijn kunnen, maar hij maakte er geen gebruik van", aldus Damen, die afgelopen weekeinde met zijn tweegevechten door een gemis karakter en bezieling. Al even matig De middenvelder was een van de was bij NEC het optreden van Frans weinige lichtpuntjes in de Adelaars- Jansen, de geslepen dertiger, die horst. Dat gold in elk geval niet voor gisteravond echter deelde Decheiver. De omhoog geschreven tale malaise, nummer tien van cle Eagles heeft zonder twijfel aanleg en kan uit- Het puntverlies kan NEC ook wel groeien tot een sub-topper, mits hij eens duur komen te staan. Na de re- Friesland de misplaatste vedetteneigingen sultaten van gisteravond lijkt nog een punt achter op de Nijmeeg- ploeg, maar hebben een aanzien- Frans lijk beter doelsaldo. Als Heeren- volgende week woensdag in de to- het Abe Lenstra-stadion tegen NEC niet dezelfde fout maakt als SC de tweede etappe, na een solo van ruim 12 kilometer. Eerder op de dag was de Spanjaard Casimiro Mo- reda de sterkste sprinter in het eer ste deel van de rit. Simon deelde met zijn solo met klap uit aan de ploeg DS '79, staat niets de entree de eredivisie in de weg. ALBERT GEESING Cambuur twee jaar geleden tegen Charly Mottet, die de eerste drie plaatsen op de ranglijst bezette. Naast de kopman stonden Colotti en Laurent hoog geklasseerd. Mottet hield met zijn metgezellen het peloton in het tweede deel van ■de etappe lange tijd in bedwang. Al le ontsnappingen werden gepa reerd. De solo van Simon, ingezet op een col van de derde categorie, zo'n 12 kilometer voor de finish, was Mottet uiteindelijk te machtig. De jongere broer van Pascal en Régis kwam met een voorsprong van 29 seconden op zijn landgenoot Rué aan de eindstreep. Het peloton kwam binnen met een achterstand van 1 minuut en 7 seconden. Leon Damensnelle winst op Perry Paa i Duin een kampioenschap i acht sleepte. "Het viel me tegen dat hij niks on dernam. Op een gegeven moment gaf ik zelfs mijn aanvallende spel even op om hem uit te dagen, maar hij kwam niet. Uiteindelijk was het Rogier Liefbroer. De speler «juvu u-* u-* rxi li een fluitje van een cent", vond Da- Nieuw-Vennep moest zijn meerde- Hillegom'had ook men die uiterlijk een opmerkelijke re erkennen in Elmar Gerth uit nodig tegen P. Kieboom. Vandaag lometer van Stockholm naar Ny- gelijkenis vertoont met John McEn- Leidschendam (6-3, 7-5). en morgen wordt het meeste vuur- koeping. Hij veroverde tevens de roe. Gelukkig heeft de sympathieke werk verwacht in Lisse. Dan staan leiding in het algemeen klassement. Hillegommer m Katwijkse dienst Marco van Trigt (Hillegom) over- ook in het vrouwenkel B op papier Beste Nederlander was John van Big leefde voorlopig gemakkelijk. De enkele interessante partijen op het den Akker, die derde werd. In het verliezende finalist van vorig jaar programma. algemeen klassement staat Van den had weinig moeite met Katwijker P. ROB VAN DER ZANDEN Akker tweede. Ronde van Zweden Jelle Nijdam is zijn 'oude' speciali teit, het fietsen van een proloog, niet verleerd. De wielrenner uit de ploeg van Jan Raas werd gisteren eerste tijdens de korte openingsrit van de open Ronde van Zweden. Hij had voor de 2,6 kilometer in Stockholm 3 minuten en 21 seconden nodig. Hans Daams uit de ploeg van Gis- Lock Zuyderduin) bem werd op drie seconden tweede. John van den Akker werd vierde, Tom Cordes achtste en amateur Danny Nelissen tiende. De Zweed Guyt: 6-2, 6-2. Arthur Ludlage van Peter Pegestam won later op de dag twee sets de eerste etappe, een rit over 121 ki- AC Milan valt weer m prijzen MILAAN (Rtr) - AC Milan heeft gisteren voor slechts 19.500 toe schouwers Sampdoria versla gen in een wedstrijd om de Itali aanse Supercup. In het duel tus sen de landskampioen en de be kerwinnaar van het vorige sei zoen waren de Nederlanders bij AC Milan weer succesvol. Rijk aard zorgde in de 18e minuut voor de gelijkmaker nadat Vialli vijf minuten eerder de score had geopend. In de tweede helft duurde het tot ongeveer een kwartier voor het einde alvorens AC op voor- sprong kwam door Mannari. De winst werd pas veilig gesteld in de laatste minuut toen Van Bas ten van elf meter de doelman van Sampdira kansloos liet. Ander verhaal Damen blikte al vooruit naar de vol gende ronde. "Het zal tegen Kees- Jan Schuilenburg (vandaag om 16.00 uur, red.) wel een ander ver haal worden. Hij weet wel raad met mijn services". De als nummer 2 geplaatste Tom Bulters (Merlehove) stelde gisteren HOUSTON (Rtr) - Als de opening bitter teleur tegen Waddinxvener Kroese. Bulters ging onderuit in twee sets: 6-2, 7-6. Een andere ver rassing was de uitschakeling van i toe niet i rug te trekken met een achillespees- Samaranch stelt zich herkiesbaar - -Johnson - - »«.«- iugicuou\ de Amerikaanse atletiekkam- der gekomen dan 8245. Bij de Olym- ontsteking. j§|f|tffj|§ pische Spelen van Seoul eindigde Voor Jones was het niet de.eerste hij als negende. Johnson bleef iets 'keer dat zij een Amerikaanse titel meer dan driehonderd punten ver- veroverde. Zij was al universiteis- wijderd van het wereldrecord. Dat kampioene. Op geringe afstand, is met 8847 punten al sinds 1984, zestien punten, eindigde Gea Spelen van Los Angeles, in handen Johnson als tweede. Sharon van de Brit Dailey Thompson. Hanson werd derde op zeven pun- Johnson zoog in zijn prestatie- ten van Johnson, drift drie collegas mee naar een sco- Bij internationale atletiekwed- re boven de 8000 punten. Blockbur- strijden in Keblenz heeft Bob Dielis ger werd tweede met 8248, Kinder (Unitas) een goede 800 meter gelo- (8155) en Huff (8018) respectievelijk pen. De 23-jarige student legde de derde en vierde. twee baanronden af in 1 minuut Bij de vrouwen zegevierde Jolan- 46»69 seconden, slechts vier Neder- da Jones. Zij kwam tot 6006 punten loPers waren ooit sneller op en bleef daarmee ruim 1200 punten ®^0 meter. verwijderd van het wereldrecord De Rotterdammer Eric van der sterk bezette Belgische klassieker, be- van de in Houston op dit nummer Veen zorgde in Koblenz voor een haalde Noordwijkerhouter Martien Kokkelkoren een tweede plaats. De afwezige Jacky Joyner-Kersee. De snelle eerste ronde naast Dielis nrn- ^Klnrrmlrmrc TTrlrlti InrootvAi irlido Dltrmnionlt Iramnino c, V pioenschappen illustratief wordt voor het niveau van het toernooi, dan kunnen er in Houston nog heel wat goede prestaties worden ver wacht. Op de eerste dagen van de strijd in de Texaanse stad zorgde tienkamper Dave Johnson voor een LAUSANNE (RTR) - Juan Antonio lijk tot 1988, maar is later verlengd S^pSl^tie^lreS oo,1 Samaranch heeft gisteren verklaard met een jaar in verband met de Spe- op dit nummer te realiseren nog vier jaar voorzitter van het In- len in Seoul, ternationaal Olympisch Comité te willen blijven. De Spanjaard (68) zei dat zijn artsen er geen bezwaar te gen hebben, als hij zich in augustus van dit jaar bij de sessie in Puerto Rico laat herkiezen. Samaranch, ruim een maand ge- LEIDEN - In de Ardense Pijl, leden behandeld aan een maag- Jx zweer, zei zich goed te voelen. „Bo- Bollenstreker (Sov) - Karpov 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned) - Por- tisch (Hon) 1-0, Hjartarson (Us) - Sokolov (Sov) 0- 1Sax (Hon) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Salov (Sov) - Seirawan (Vst) 0*1. Nunn (GBr) - Nogueiras (Cub) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe) - Vaganian (Sov) 1/2-1/2. Stand: 1Karpov 51/2 1 (8). 2. Nunn en Timman 5 1/2 (9), 4. Vaganian 5 1/2(10), 5. Nogueiras en Salov 41/2 1 (9). 7. Sokolov 4 1/2 (8). 8, Sax en Seirawan 41/2(9), 10. VanderWiel41/2(10), 11. Ehlvest en Joesoepov (Sov) 4 1 (9), 13. Short (GBr) 31/2 1 (8), 14. Ljubojevic 21/2 1 (9). 15. MIDI-LIBRE Eerste deel tweede etappe: 1 Moreda (Spa) 91 km van Carcassonne naar Saint Chinian in 2.22.36 (4 sec. bon), 2, Tsjevalkine (Sov. 2 sec. bon.), 3. Gourmelon (Fra, 1 sec. bon), 4. Laurent (Fra). 5. Strazzer (Ita), 6. Viatr (Pol), 7. Wilfried Peeters (Bel). 8. Colotti (Fra), 9. De Clercq (Bel). 10. Jerome Simon (Fra), allen zelfde tijd. Tweede deel tweede etappe: 1Jérome Simon (Fra) 100 kilometer in 2 uur. 37 minuten en 25 se conden. 2. Rué (Fra) 0.29.3. De Clercq (Bel) 1.07. 4 Colotti (Fra) 111. 5. Garmer (Fra), 6. Peller (Fra). 7. Gayant (Fra). 8 Louviot (Fra). 9. Kuum (Noo), 10. Lavainne (Fra) allen zelfde tijd als Colot- Algemeen klassement: 1 Jérome Simon (Fra) 10.46.54,2. Rué (Fra) 0.37,3. Colotti (Fra) 0.50,4. Mottet (Fra) 0.59. 5 Bezault (Fra) 1.06. 6. Pelier (Fra) zelfde tijd, 7. De Clercq (Bel) 1.09.8. Esnault (Fra) 1.10, 9. Millar (GBr) 1.17. 10. Mare Madiot (Fra) 1.18. RONDE VAN ZWITSERLAND De uitslag van de eerste etappe: 1 Vanderaer den (Bel) 148 kilometer in 3 uur, 33 minuten en 1 seconde. 2. Joho (Zwi), 3. Martinello (Ita). 4. Bomans (Bel), 5. Van Vliet (Ned), 6. Vairetti (lla), 7. Scremin (Ita), 8. Stauff (BRD), 9, Adri van der Poel (Ned), 10. Gianetti (Zwi), 11. Rooks (Ned). 22. Theunisse (Ned), 24. Van Orsouw (Ned). 37. De Koning (Ned). 54 Veldscholten (Ned). 56. Steven- haagen (Ned), 65. De Rooy (Ned), 122. Van der Hulst (Ned), 128. Bogers (Ned) allen zelfde tijd als Vanderaerden. 129. Dekker (Ned) 1.42. Opgege ven: Draaijer (Ned). Algemeen klassement: 1. Brüggmann (Zwi) 3.32.43,2. Breu (Zwi) 0.03,3. Vanderaerden (Bel) 0.13. 4. Richard (Zwi) 0.14, 5, Joho (Zwi) 0.15, 6. Schwartzentruber (Zwi) zelfde tijd, 7. Muller (Zwi) 0.17,8. Podenzana (Ita) z.t., 9. Bomans (Bel) 0.18, 10. Van Vliet (Ned). 14. Van der Poel (Ned), 16. Rooks (Ned). 27. Theunisse (Ned). 29. Van Orsouw (Ned). 38. Veldscholten (Ned). 40. Ste- venhaagen (Ned). 66. De Rooy (Ned). 67. De Ko ning (Ned) allen zelfde ti|d als Bomans. 122. Van der Hulst (Ned) 1.09,129. Dekker (Ned) 2.00. RONDE VAN ZWEDEN Proloog: 1Nijdam (Ned) 2.6 km in 3.212. Daams (Ned) 0.03, 3. Lesniewski (Pol) 0.04, 4. Van den Akker (Ned) z.t., 5. Jekimov (Sov) 0.05,6. Moberg (Zwe) 0.06, 7. Nelioebine (Sov) z.t.. 8 Cordes (Ned) z.t., 9. Andersson (Zwe) z.t., 10. Nelisseo (Ned) 0.07. Eerste etappe: 1 Pegestam (Zwe) 2.28 43. 2. Tiemelin (Sov). 3 Van den Akker (Ned). 4 Anders- son (Zwe),.5. Kvaalsvoll (Noo) allen zelfde tijd, 6. Nijdam (Ned) 1.00. 7. Benz (BRD). 8. Wonchko (BRD). 9. Matwew (BRD), 10. Vos (Ned) allen zelf de tijd als Nijdam. Algemeen klassement: 1. Pegestam (Zwe) 2.32.00, 2. Van den Akker (Ned) 0.03,3. Tjemelin (Sov) 0.07,4. Andersson (Zwe) 0.10,5. Kvaalsvoll (Noo) 0.14,6. Nijdam (Ned) 1.04,7. Daams (Ned) zelfde tijd. 8. Lesniewsk. (Pol) 1 08. 9. Jekinov (Sov) 1.09,10. Neljoebin (Sov) 1.10. Duindigt EERSTE KOERS, 1609 m: 1Cassanova (H. Lan- geweg) 2.04,7 - 1.17,5, 2. Dex di Tricia, 3. Dahhaam, Toto: winnend 10,30, plaats 3,10,3,90. koppel 31,40. trio 266,10. TWEEDE KOERS. 1000 m 1 Jackie Bright (T. Cain) 1.01,8. 2. Blue Lightning. 3. Tequila's Duty. Niet gestart: Checkmate. Why Daros. Boxberger Fidele. Toto: winnend 3,40, plaats 1.40.3,00,2.00, koppel 10,20, trio 44,60. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Desiree Nuova (T. Smeding) 2.39,5 -1.19.8, 2. Charitable, 3. Cesar Crown. Niet gestart: Caesar Wilkes. Toto: winnend 2,10, plaats 1,40,1,70, koppel 4,40, trio 31,20. VIERDE KOERS, 1900m 1. Frere Racine (J. Smith) 2.02,8.2. Sleepline Spring. 3. Nmnes Start. Niet gestart: Indian Pink, Prerogative. Toto- win nend 1,70, plaats 1,30, 1.70. koppel 0.30. tno 33,60. VIJFDE KOERS. 2000 m l. Brownie Flower (A. van de Blonk) 2.40,0 -1 20.0,2. Dora van Ranum, 3 Duke Torpedo. 4. Dana Marco. Toto: winnend 9,40, plaats 2,10, 1,40, 1,90, koppel 5,80, trio 174,30, kwartet 4.430,70. Tweede plaats voor Kokkelkoren de sprint, bergop, van een groep achtervolgers. Eddy vendién hebben de artsen verklaard Bouwmans won de koers over 196 km. dat ik mijn normale werkzaamhe den kan hervatten. Medisch is er geen enkel probleem. Samaranch is sinds de Olympische Spelen tweevoudige Olympisch kampioe- fi,eerf7r. TóörTdT^eMZsérs richt zich dit jaar voorlopig meer daarvan. Kühn zegevierde in 1.46,32 De Ronde van Hoofddorp voor liefhebbers en veteranen werd gisteren op de hordennummers, zowel de Voor Bótrher n 46 461 Pn piatvor j- ad„i„i-7„j„i„*„mn Ann T_ v en riduei gewonnen door de Bert Bakker. De Zaandammer was de snelste kopgroep van vijf renners. Frans Paardekooper (Zoeterwoude) kwam nog het dichts bij het achterwiel van Bakker en werd voor Gerrit Kleinveld Moskou, in 1980, voorzitter van het (Lisse) knap tweede. Ton van Duyvenbode (9), Piet Kralt (14) en Aloys IOC. Zijn ambtstermijn liep eigen- Goossen (16) reden zich ook in de prijzen. (1.46,53). Dielis, nationaal kampioen 100 als de 400 meter. Na de eerste dag lag de vroegere opdèl500 meter dïe alsvierde i™ Amerikaanse kampioene Jane Fre- de eindstreep kwam, zorgde voor de denck nog aan de leiding. Zij dien- beste Nederlandse seizoenpresta- de zich op de tweede dag echter te- tie. De cijfers van de Westduitse midlotto: Trekking A 3-7-10-16-21-30 reserve 37. trekking B 13-15- 16-21-25-45 reserve: 23. Spel 77: 8993683. Grasbaantoemooi in Rosmalen: Groene groep: Evernden (Nze) - Schapers (Ned) 6-13-6,6-4, Jo- han Kriek (Vst) - Michaekl Chang (Vst) 1-6, 7-6 (7-3), 6-4. Kriek 2-4, Evernden 1-2, Chang 1-2, Schapers 2*0. Witte groep: Zivojinovic (Joe) Goldie (VSt) 6-3.6- Mecir 1-2, Zivojinovic en Goldie 2 2. Steeb 1-0.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21