Tesselaar moet functie bij De Beuk neerleggen 'Meer doen om werkloosheid in Leiden terug te dringen' Opinie Toeslag voor nachtelijke taxiritten op de helling DONDERDAG 15 JUNI 1989 LEIDEN Van Dongen: afspraken maken in collegeprogamma LEIDEN De Leidse wethou der Van Dongen (PvdA) vindt dat de gemeente Leiden zelf meer geld in bestrijding van de werkloosheid moet investeren indien de centrale overheid on voldoende geld beschikbaar stelt voor werkervarings- en scholingsprojecten. De wethou der van onderwijs meent dat daarover afspraken moeten worden gemaakt in het nieuwe collegeprogramma na de ge meenteraadsverkiezingen van 1990. Van Dongen verwacht overigens wel dat het Rijk meer geld beschik baar gaat stellen voor bestrijding van de langdurige werkloosheid. "Landelijk wordt de noodzaak on derkend om deze problematiek aan te pakken. Ik verwacht daarom ook dat de nieuwe regering hiervoor meer geld op tafel legt". De wethouder sluit voorts niet uit dat de gemeenteraad zichzelf tot doel gaat stellen om de werkloos heid binnen de gemeentegrenzen in de volgende collegeperiode met een bepaald percentage te verminde ren. "Het gemeentebestuur kan een 'inspanningsverplichting' op zich nemen: indien een bepaalde hoe- veeldheid geld en menskracht in de werkloosheidsbestrijding wordt ge ïnvesteerd, moet het aantal werklo zen binnen de gemeente met een be paald percentage dalen". Op bepaalde terreinen heeft het gemeentebestuur al zulke 'inspan ningsverplichtingen' op zich geno men. Er wordt al enkele jaren een vrouwen-voorrangsbeleid gevoerd. Ook nam de gemeente zich vorig jaar voor om meer buitenlanders (allochtonen) in dienst te nemen. Voorlopig moest drie procent van het ambtelijk apparaat uit allochto nen bestaan. Van Dongen: "Ook in een periode van bezuinigen is het gelukt om de doelstelling te halen. Uiteindelijk is het de bedoeling om het percentage buitenlanders in dienst bij de gemeente tot zes pro cent te laten stijgen". Maatwerk Hoewel de gemeente zich nog niet verplicht heeft om de werkloosheid terug te dringen, is wel begonnen met de bestrijding van de langduri ge werkloosheid. Vorig jaar al heeft de gemeenteraad de projectgroep Maatwerk ingesteld. Het werkplan van de projectgroep, 'Een eerlijke kans op werk', is inmiddels una niem door de gemeenteraad aan vaard. In dat plan wordt onder meer een aantal nieuwe activiteiten aange kondigd, waarin scholing en werk ervaring worden gecombineerd. Die moeten er toe leiden dat de werkzoekende uiteindelijk betaal de arbeid vindt. De gemeente.Lei den is daarbij van plan om in de toe komst duidelijker de effecten van het beleid de werkloosheid te be strijden, te meten. Er zal worden vastgesteld hoeveel van de deelne mers aan projecten nu ook werke lijk betaald werk vinden. Het zijn niet de eerste initiatieven die in Leiden op dit vlak zijn ont plooid. Bij voorbeeld via het Cen trum Beroepsoriëtatie en Beroeps oefening zijn al tal van projecten op gezet om werklozen een betere scholing te geven. De opleidingen liggen op een breed vlak, van de agrarische sector, de techniek tot verzorgende en dienstverlenende beroepen. De scholing is vaak ge koppeld aan projecten die werklo zen werkervaring moeten bezorgen. Doelgroepen Ook zijn er plannen die juist zijn ge richt op de doelgroepen, zoals het project voor Marokkaanse jongeren in de bouw en het project 'Vrouwen in de bouw'. Wethouder Van Don gen geeft toe dat via deze werkerva ringsprojecten voorlopig getalsma tig nog weinig werklozen aan een baan worden geholpen. "De aantal len zijn nog klein, maar wel wordt bewezen dat zodra je een gericht be leid op die doelgroepen loslaat, er ook resultaten zijn". Van Dongen benadrukt dat het bij bestrijding van langdurig werk loosheid niet alleen om lager ge schoolden gaat. "Dat beeld is on juist. Er zijn in de regio ongeveer 600 onderwijskundigen zonder werk. Binnenkort start een project om hen binnen het onderwijs om te scholen". Om minderheden een betere kans op werk te bieden presenteerde de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid deze week een plan om de positie van buitenlan ders te verbeteren. Er moeten ba nen- en scholingsplannen komen voor allochtonen. A. Vermeulen van het Projectteam Werkloos heidsbestrijding van de gemeente onderschrijft de plannen. "Er is be rekend dat er op in 1995 weer een schaarste op de arbeidsmarkt ont staat. Waarom kan dan niet de grote groep allochtonen de kans worden gegeven om die schaarste op te vul len". Wethouder Van Dongen stelt goed onderwijs voor de grote groep buitenlanders voorop. "Het is nu zo dat de 16-, 17-jarigen een slechte op leiding hebben. Die blijven eerst een, paar jaar werkloos, dan worden ze opgespoord, vervolgens moet er een beleid komen om hen alsnog een goede scholing te geven. Het be langrijkste is dat de allochtonen goed worden opgeleid. Het is toch van de dolle dat we een kopklas (een extra jaar basisonderwijs voor buitenlandse leerlingen, red.) als gemeente zelf betalen. Daar ligt een belangrijke taak voor de rijksover heid". LEIDEN - Wethouder Tesselaar is niet van plan zijn bestuursfunc tie bij Stichting De Beuk op te ge ven. Deze stichting is door het college, waarvan Tesselaar deel uitmaakt, aangezocht om tegen betaling een betere sfeer op het stadhuis te bewerkstelligen. door Gert Visser Kennelijk vindt Tesselaar (en met hem het voltallige college) het geoorloofd dat politieke be stuurders onder bepaalde voor waarden functies bekleden in or ganisaties die zaken doen met de gemeente. Dat daarmee de sug gestie wordt gewekt dat van een onafhankelijk politiek bestuur geen sprake is, wordt op de koop toegenomen. Hoewel de bestuursfunctie - na dat daarover in deze krant werd bericht - voor veel raadsleden als een complete verrassing kwam, heeft de wethouder de gemeente raad al jaren geleden daarvan op de hoogte gesteld. De zeven wet houders maakten toen op verzoek van de raad hun bijbaantjes open baar. Het bleken over het alge meen keurige, onomstreden en onbetaalde baantjes waarop nie mand wat aan te merken had. Die bestuursfunctie van Tesselaar moet menigeen echter zijn ont gaan omdat niemand precies wist wat men zich bij de Stichting De Beuk moest voorstellen. Inmiddels is duidelijk dat De Beuk een op socialistische princi pes gestoeld organisatiebureau is. De Beuk werd onlangs binnen gehaald om een zogeheten cul tuurveranderingsproject op het stadhuis in gang te zetten en te begeleiden. Dat project kost bijna vier ton, waarvan De Beuk een deel opstrijkt. Tesselaar heeft betoogd geen en kele invloed te hebben gehad op het besluit De Beuk aan te trek ken. Zijn bemoeienissen met de stichting stellen niet zoveel voor, zegt hij. Een enkel etentje en een boeiende gedachtenwisseling over socialistische bedrijfsvoe ring is al wat het hem oplevert. Er is op voorhand geen enkele reden om aan zijn woorden te twijfelen. Toch slaat Tesselaar met zijn halsstarrige weigering terug te treden een gevaarlijke weg in. Hij opent daarmee de mogelijkheid dat stadsbestuurders onder be paalde voorwaarden functies be kleden bij particuliere organisa ties die een financiële band heb ben met de gemeente en dus be lang hebben bij de besluitvor ming in de gemeenteraad. De politieke zuiverheid vereist dat een bestuurder enkel en al leen het belang van de gemeente dient. Voorkomen moet worden dat schimmige situaties ontstaan waarin de onpartijdigheid van raadsleden steeds opnieuw be oordeeld moet worden. In het ge val van De Beuk is overigens geen sprake van enige onduide lijkheid. De stichting heeft een za kelijke relatie met de gemeente en daarmee is de kous af: Tesse laar dient zich alsnog terug te trekken uit De Beuk. Er is nog een reden voor de wet houder om zich op zijn besluit te bezinnen. Het politiek bestuur geniet over het algemeen niet zo'n geweldig aanzien in de samenle ving. Politici worden (te vaak) be schouwd als een slag mensen dat het alleen te doen is om de macht en de baantjes. Of dat beeld nou terecht is of niet: een politiek be stuurder dient zich daarvan be wust te zijn en moet er alles aan doen om dergelijke beeldvor ming te voorkomen of te verster ken. Ook daarom is de combina tie van functies van Tesselaar on gewenst. Onpartijdig Er is in de Leidse gemeentepoli tiek weinig vergelijkingsmateri aal voorhanden. De laatste jaren hebben zich slechts drie min of meer overeenkomstige situaties voorgedaan. Veel aandacht kreeg het CDA-raadslid die ervan werd verdacht als aannemer betrokken te zijn bij een bouwopdracht van de gemeente: Het college wees deze combinatie van functies on verkort af. Enkele jaren geleden achtte een PvdA-raadslid het nodig zijn bestuursfunctie bij een plaatselij ke woningbouwvereniging op te geven op het moment dat hij tot de gemeenteraad toetrad. Een be sluit dat alom als vanzelfspre kend werd beschouwd. Vorig jaar ook kreeg een WD- raadslid kritiek te verduren om dat deze lid was geworden van de Leidse sportfederatie, behalve een belangenorganisatie ook een adviesorgaan van de gemeente. Tesselaar zelf had het raadslid ge waarschuwd voor deze merk waardige combinatie van verant woordelijkheden. De gemeenteraad lijkt terecht nogal gespitst te zijn op zaken waarin de onpartijdigheid van het stadsbestuur in het geding is. Verwacht mag dan ook worden dat de gemeenteraad, indien Tes selaar bij zijn beslissing blijft, ook dit geval niet onbesproken voor bij laat gaan. Verontrusting bij kinderdag verblijven over formatie-uren LEIDEN - De kinderdagverblijven in Leiden zijn ontevreden over het plan van de gemeente om over twee jaar 20 formatie-uren over te heve len naar het Centraal Orgaan Kin deropvang. Die uren, bedoeld voor allerlei ondersteunende werkzaam heden, hebben de kinderdagverblij ven hard nodig, stellen ze. Worden deze afgenomen, dan vrezen ze dat de kwaliteit van de kinderopvang achteruit gaat. Dit bleek gisteren tijdens een ver gadering van de raadscommissie voor onderwijs en sociaal-cultureel werk. De kinderdagverblijven kre gen van wethouder Van Dongen wel de verzekering dat het totale aantal formatie-uren voor dit werk de komende twee jaar gehandhaafd blijven. De medewerksters van de kinderdagverblijven, die gisteren massaal de vergadering bijwoon den, hadden uit de nieuwe verorde ning voor de kinderopvang begre pen dat dit niet het geval zou zijn. Overigens verklaarde wethouder Van Dongen dat ze deze garantie al eerder had gegeven. Woordvoer sters van de kinderdagverblijven ontkenden dit echter. Grote ongerustheid was er boven dien over de openingstijden van de kinderdagverblijven. De leidsters van de kinderopvangcentra hadden uit de nieuwe verordening begre pen dat de instellingen voortaan niet langer dan tien uur per dag zou den mogen openblijven. Ze vrezen dat ouders die ver buiten de ge meente Leiden werken, daardoor in de problemen komen. Wethouder Van Dongen verklaarde dat de ver ordening slechts aangeeft hoeveel uren de centra minimaal geopend moeten zijn. "Als we langere ope ningstijden voorschrijven voor alle kinderdagverblijven, zijn we ver plicht om centra die nu nog korter open zijn extra personeel te geven. Daar heeft de gemeente geen geld voor. Maar voor kinderdagverblij ven die zelf al langere openingstij den hebben geregeld, verandert er niets", aldus Van Dongen. LEIDEN - Ongeveer 600 mensen fietsen deze week mee in de veertiende avondfietsvierdaagse die door de wielervereniging Swift is georganiseerd. Een aantal dat overeenkomt met het aantal deelnemers in de voorgaande jaren. "Wij zijn daarmee best tevreden maar voor een stad als Leiden moet dat aantal toch omhoog kunnenzegt organisator J. Hoogenboom met het record van bijna 1000 fietsers van enkele jaren geleden in het achterhoofd. De deelnemers die kunnen kiezen uit routes van 15 of 30 kilometer ontvan gen na afloop een medaille. (foto Henk Bouwman) Lezers schrijven Hulpdienst De Telefonische Hulpdienst Leiden (THD) vreest vermindering van de dienstverlening als gevolg van de te verwachten herverdeling van subsi dies in 1990 en later. Ik lees daarin iets van 'wij eisen subsidie'. Als relatieve insider - ik was vrij williger van de THD van 1980 tot 1987 - weet ik dat het anders kan. De macht en invloed van de beroeps krachten heeft zich in de loop der ja ren steeds meer uitgebreid onder het mom 'dat kunnen vrijwilligers niet'. Het kan echter anders. Als ik kijk naar de volstrekt gelijkwaardige vrijwilligersorganisatie in Enge land (The Samaritans), dan consta teer ik dat daar met relatief zeer be perkte budgetten en veel organisa torisch talent 24 uurs telefonische hulpdiensten worden gedraaid. De naamsbekendheid is door het posi tief naar buiten treden vele malen groter dan de THD in Leiden of zelfs de THD's in Nederland in het algemeen. Feit blijft dat in Leiden het klus- senwerk en veruit de meeste organi satorische klussen door vrijwilli gers worden gedaan. De dienstver lening komt dan ook niet in gevaar door enige betaalde (lees gesubsidi eerde) afslanking. Ten onrechte wordt vaak ge noemd dat alleen betaalde krachten professioneel zijn, dat vrijwilligers een ongekwalificeerd soort werk volk is. Het is een mentaliteitskwes tie, maar het ligt in veel gevallen ge nuanceerder. Alfred Lagerweij Hooigracht 76. Leiden REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Gelovige Wat het allemaal moet gaan wor den met het zogenaamde cultuur- veranderingsproces bij de ge meente weten we niet. Ons geacht gemeentebestuur heeft in zijn wijsheid besloten om adviesbu reau De Beuk in de arm te nemen voor het veranderen van iets... Maar van wat dan? Nou, van de cultuur natuurlijk! Maar wat is dat dan? Volgens PvdA-wethouder Bor- dewijk is dat de manier waarop ambtenaren met elkaar maar ook met burgers omgaan. Niet dat het slecht gaat, maar er kan nog wel het een en ander aan verbeterd worden, zo zegt Borde- wijk in een interview in het nieu we personeelblad QQ van de ge meente. Nou beste Bor, leg dat maar eens uit aan burgers die nog de moed hebben een brief naar de gemeente te schrijven! Daar valt dus niet het een en ander, maar héél veel aan te verbeteren. Men sen die een half jaar geleden een brief stuurden, wachten soms nog op antwoord. Bordewijk weet zelf natuurlijk donders goed dat de dienstverlening van de ge meente op een aantal punten zeei matig is. Behalve het contact met de bur ger moet ook de samenwerking tussen de ambtenaren en tussen afdelingen beter worden. Dat is ook zo'n lovenswaardig streven. Of dat allemaal lukt, is natuurlijk nog maar de vraag. Op de vraag of het vriendenprijsje van 350.000 gulden dat De Beuk voor het klusje vraagt, geen weggegooid geld is, antwoordt Bordewijk dan ook dat het 'juist een koopje' is. Ja, die PvdA'ers weten wel waar het goedkoop is... De resultaten van het - daar gaan we maar weer - cultuur- veranderingsproces zullen moei lijk te meten zijn. Volgens Borde wijk is het wat anders dan de aan besteding van het geld voor een brug. Daar kun je je ten minste een voorstelling bij maken. Nee, in dit geval is het een kwestie van 'enig geloof, zo stelt Bordewijk. Wat zullen we nu dan weer bele ven? Bordewijk en geloof? Zo'n opmerking hadden de oud-wethouders Menken of Pie- na eind jaren zestig trouwens niet moeten maken. Zij zouden zijn bedolven onder het protest van rebellen als, inderdaad, de huidi ge wethouder Bordewijk die zich in die jaren nog als Paul liet aan spreken. Toen was-ie natuurlijk nog een broekie dat met huidige topambtenaren als Herman Amptmeijer en Leo Meijer de toenmalige bestuurderskliek on genadig op de korrel nam. Waar blijven de nieuwe rebellen die het huidige roestige college eens flink het vuur aan de schenen leg gen? Ze zijn nog in geen velden of wegen te bekennen, dus zullen we het voorlopig met het 'geloof van Bordewijk moeten doen. Ongelovige Gelukkig zijn er ook r de nodige vraagtekens zetten bij de operatie. In hetzelfde blad als waar Bordewijk van zijn geloof getuigt, schrijft ambtenaar Rein out van Gulick van de afdeling stadsvernieuwing een kritisch stuk. Hij vindt de plannen - wat een toeval - wel heel veel weg heb ben van een nieuwe godsdienst. "Gij zult niet snauwen, maar de burgerklant glimlachend te woord staan. Gij zult niet te zitten slapjanussen, maar een kwali- teitsprodukt afleveren. Gij zult niet egotrippen, maar samenwer ken met uw collega's. Halleluja. Looft De Beuk", zo luidt de varia tie van Van Gulick op de tien ge boden. Natuurlijk zullen er volgens hem ambtenaren zijn die zich als 'gelovigen' ontpoppen en aan de nieuwe cultuur willen meewer ken. "Maar wat zal het effect zijn van de dure inspanningen van het uit de PvdA voortgekomen orga nisatie-adviesbureau De Beuk als het aantal ketters te groot is om onder het tapijt te verstoppen?" zegt Van Gulick. Als een ambte naar weigert mee te werken, valt alles in duigen: de ongelovige wint. Volgens Van Gulick zijn B en W ook wat al te eigengereid te werk gegaan. Voordat ze De Beuk op 'zendingsarbeid' stuurden, had den' ze beter eens kunnen uitleg gen waarom zij vinden dat perso neelsleden 'star, ingedut, bulle- bijterig en eigenwijs' zijn. Vervol gens hadden zij door middel van een formuliertje kunnen peilen of er wel genoeg bereidheid is om mee te werken. "Dan weet je of het nog wel de kosten loont om met het project aan te vangen". Van Gulick weet wel andere manieren om de burger met open armen te ontvangen. Zo denkt hij aan het beter bereikbaar maken van gemeentehuis en stadsbouw- huis. "Het overkomt me meerma len dat ik tussen de fietsenrekken van het stadsbouwhuis of op de Langegracht angstig om zich heen kijkende mensen de weg moet wijzen naar de ingang van het gebouw. 'Daar in die donkere hoek moet u zijn"', zo schrijft Van Gulick. Hij erkent trouwens dat bij de gemeente allesbehalve sprake is van een ideaal dienstverlenend bedrijf. "Maar een ingesleten mentaliteit verander je niet door Paasheuvelbijeenkomsten". Het sleutelwoord in deze operatie is FIKS: Flexibiliteit, Innovatie, Kwaliteit en Klantgerichtheid en Samenwerking. Van Gulick trekt de vergelijking met padvinder achtige woorden als Door Combi natie Sterk (DOCOS) en Doorzet tingsvermogen Is Onze Kracht (DIOK). "In de tijdgeest van van daag gniffelt men daar graag om", zo geeft Van Gulick lucht aan zijn twijfel over het welslagen van FIKS. kast, Kerkblad In het kader van de cultuurveran dering is nu dus ook het nulnum mer van het nieuwe personeels blad van de gemeente uitgeko men. QQ heet het en dat is een af korting van Qualitate Qua, wat ambtshalve betekent. Volgens re dactielid en gemeentewoordvoer der Menno Bekker is het niet de bedoeling dat het een sullig club blaadje wordt, vol met bedankjes zus en en mededelinkjes zo. "We wilen een blad van enig niveau, maar dat toch voor iedereen be grijpelijk is", zo stelt Bekker. QQ is de opvolger van het enke le jaren geleden ter ziele gegane blad Stadserf. Plannen voor iets bleven lange tijd in de aar zie: nu er zieltjes ge moeten worden is niets te dol. En eerlijk is eerlijk, het is een mooi blad geworden. Goed opgemaakt, prettig leesbaar. In het blad wordt ook met na me ruimte gemaakt voor kriti sche geluiden, zoals die van Van Gulick. "We wilden iets brengen dat het mogelijk maakt om ook van beneden naar boven iets te roepen. Niet dat het dan scheld partijen moeten worden, maar wel goede kritiek". Wij vinden alles best. Als het maar geen kerkblad van de FIKS MEINDERT VAN DER KAAIJ LEIDEN - Het speciale nachttarief dat in Leiden door de taxi-onderne mers wordt geheven, verdwijnt zeer waarschijnlijk in de toekomst. Er is door de provincie Zuid-Holland een uniform taxitarief vastgesteld dat zeer waarschijnlijk ook in de Leidse regio wordt ingevoerd. De toeslag van vijftig procent voor nachtritten verdwijnt dan. Hoe de nieuwe regeling precies uitpakt voor de ondernemers en de taxigebruikers is nog onduidelijk. De nieuwe tariefregeling leidt tot tal van veranderingen. Zo is het voor rijtarief drie kwartjes lager. Maar de kilometerprijs stijgt van twee gul den naar een rijksdaalder. Daar staat een daling van het wachttarief (het tarief dat telt op elk moment dat de auto stilstaat, zoals voor een verkeerslicht) tegenover. "En dat heeft gevolgen in een stad als Lei den, waar het wachttarief steeds be langrijker wordt", aldus bedrijfslei der Van Beek van Eltax, het groot ste taxibedrijf in Leiden. De som van deze veranderingen is onbekend. Volgens Van Beek scheelt het de taxibedrijven die veel 's nachts werken niet al teveel. "Stel je hebt vier ritten in een uur van 22,50 gulden. Schrap de vijftig pro cent, dan scheelt je dat in een uur dertig gulden. Maar de verhoging van de kilometerprijs betekent na tuurlijk wel veel meer als je veel au to's overdag op de weg hebt". De Bejaarde (73) aangereden LEIDEN - Een 73-jarige Leidenaar liep gisterochtend bij een aanrij ding op het Stationsplein een her senschudding, enkele hoofdwon den en rugklachten op. De man stond ter hoogte van het stationsge bouw te wachten voor het rode ver keerslicht. Het wachten duurde hem blijkbaar te lang want plotse ling stak de bejaarde man over in de richting van de Stationsweg. Op dat moment was het verkeers licht voor de auto's in de richting van de Plesmanlaan echter net op groen gesprongen. Een 31-jarige vrouw uit Noordwijk kon de man niet meer ontwijken. De Leidenaar is voor behandeling naar het Diaco- nessenhuis overgebracht. Kabelbreuk oorzaak van treinvertraging LEIDEN - De oorzaak van de stroomstoring op het NS-station in Leiden blijkt een gebroken elektri citeitskabel te zijn geweest. De ka bel werd gisterochtend rond 10 uur kapot getrokken tijdens werkzaam heden bij de spoorbrug De Vink, waar wordt gewerkt aan de verdub beling en de verhoging van de spoorlijn Leiden-Den Haag. Door de kabelbreuk liep het treinverkeer tussen 10 en 12 uur vertragingen op. Nadat het noodaggregaat werd aan gezet, kon het treinverkeer worden hersteld. De breuk werd gistermid dag pas gelokaliseerd en gerepa reerd. verlaging van het voorrijtarief houdt bijvoorbeeld ook in dat korte ritjes relatief goedkoper worden. Botulisme steekt weer de kop op LEIDEN - Bij de provincie zijn de eerste meldingen binnengekomen van dode watervogels die mogelijk het slachtoffer van botulisme zijn. Met de stijging van de temperatuur is ook het water warmer geworden waardoor de kans op botulisme (een besmettelijke vorm van voedselver giftiging) toeneemt. De bacterie die botulisme veroorzaakt, verspreidt zich via besmette of dode dieren vooral als deze in ondiep water blij ven liggen. De provincie heeft een oproep uit laten gaan om dode of zieke dieren aan te geven bij de gemeente of de beheerder van het park of natuurge bied. Bovendien wordt geadviseerd de watervogels niet te voederen. Westdijk nieuwe commissaris bij uitgeverij Brill LEIDEN - Mr. N.J. Westdijk, voor zitter van de raad van bestuur van Furness, wordt voorgedragen als nieuwe commissaris bij de Leidse uitgeverij Brill. In de raad van com missarissen zijn twee vacatures. Een van de vacatures is het ge volg van het bereiken van de leeftijd waarop een commissaris moet te rugtreden, de tweede is het gevolg van het interne conflict. Een com missaris trad naar aanleiding van het conflict af. De aandeelhouders wordt voorgesteld slechts één vaca ture te vervullen en het aantal com missarissen bij Brill terug te bren gen tot drie. Jongetje (5) gered uit diepe zwembad LEIDEN - Een 5-jarige Leids jonge tje is gistermiddag op het nippertje van de verdrinkingsdood gered door een badmeester. Het slachtof fertje is met onbekend letsel in het AZL opgenomen. Door onbekende oorzaak kwam het jochie in het diepe bad van zwembad De Vliet terecht. De dienstdoende badmeester dook de jongen na en haalde hem uit het wa ter. Op dat moment was de jongen al buiten bewustzijn. Door toepas sing van mond-op-mond beade ming kwam het ventje weer bij ken- Even later verloor hij echter weer het bewustzijn. De jongen is daar om naar het AZL overgebracht en op de afdeling intensive care opge-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17