Raad beperkt plan Dorpsstraat flink Ouders vragen om extra kinderopvang Bibliotheek blijft in Rijnlands Lyceum Fietspad naar Wassenaar 'half verlicht' WD Voorschoten: moeite met extra geld jeugdproject ALS U UW MARKT WILT VERGROTEN, DAN HEBBEN WIJ HIER IETS DAT ERG GOED IN UW KRAAM VAN PAS KOMT. LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD. PAGINA 16 DONDERDAG 15 JUNI 1989 Woningbouw in Oegstgeester gebied nog onzeker OEGSTGEEST - De Oegst geester gemeenteraad heeft gisteravond het zogeheten w««"J plan van aanpak voor de Dorpsstraat en omgeving i het wegdek de riolering. CDA'er Hellinga liet weten dat flink uitgekleed. De raad zÜn fractie wél woningbouw op het geest-project heeft het plan nu weliswaar terrein van transporteur Van der scherm opgenomen. hard neen tegen vlek 2 en de ge- begin luidswal. Volgens de democraat zoetjes aan langs Oegst- geest één langgerekt geluidsscherm noord-zuid-richting telopen. Ook het langs de A44 gedachte Ende- geluids- vastgesteld maar verant woordelijk wethouder T. Luyt steunt mits er een 'substan tieel' percentage sociale woning bouw uit de bus komt rollen. Ook i Kohlbeck (PvdA) ging voor- het CDA te porren voor het voet- op in het onttakelen van de /fif sPad' mits dj4 ™,et ™ord^ door' status ervan. Volgens de gTJ"' PvdA er gaat het om niet echter met 'vlek 2', de gedachte meer dan een 'hoofdrich ting' en hoefde de raad geen 'onherroepelijke besluiten' te nemen. Alle fracties, uit- automobilisten op de A44 op het gezonderd die van de en- Groene Kerkje verloren gaat. Bo- ningen rond De Roode Leeuw. Het zijn die woningen die het doortrek ken van het geluidsscherm nodig maken waardoor het zicht thousiaste VVD, maakten direct van de gelegenheid gebruik. De twijfels die ze eerder in commissieverband hadden geuit, bleken te zijn uitgegroeid tot 'voorbehou den'. Zodat ook na gisteravond nog niets vast staat over de toekomst van het slechtst gestructureerde gebied van Oegstgeest en het dus onzeker blijft of er woningbouw wordt gepleegd op het terrein van Van der Luyt en rond café-restaurant De Rode Leeuw. Die onzekerheid blijft ook bestaan vodr voor het geluids scherm langs de A44 en voor het doortrekken daarvan over het Oegstgeester kanaal, alsmede voor ie restauratie van het Tolhuisje, de aanleg van een voet- en fietspad langs de Pastoorswetering en het lot van de brug aan het einde van de Dorpsstraat, over het Oegstgeester kanaal. vendien liet wethouder Kohlbeck doorschemeren dat het eventueel schrappen van vlek 2 het 'financieel draagvlak' van het project in gevaar brengt. Mag de project-ontwikke laar niet aan de slag rond de Roode Leeuw dan heeft dat ook gevolgen voor het genoemde voet-/fietspad en het Tolhuis. Ook PvdA-raadslid Haasnoot zit niet te wachten op het verlengen van het scherm. Was die verlenging aanvankelijk op 100 meter becij ferd, inmiddels bestaat de kans op vierhonderd meter scherm over het kanaal. Wethouder Kohlbeck be streed de pessimistische geluiden van Haasnoot en anderen niet Vol gens hem is het tegengaan van ge luidsschermen vooral een "achter hoedegevecht". Hij heeft van rijks waterstaat begrepen dat in de toe komst alle rijkswegen met geluids schermen worden ingepakt. D66-fractievoorzitter Poelmans was het duidelijkst van alle fracties. Zijn twijfels waren niet uitgegroeid tot een voorbehoud maar een kei- Poelmans maakt kleverig 'scherm' op schilderij OEGSTGEEST - D66-fractie- voorzitter M. Poelmans heeft gisteravond tijdens het debat i de gemeenteraad over geluids schermen langs de A44 in Oegst geest bijna het schilderij met het Oegstgeester Groene Kerkje be schadigd. Tijdens zijn bijdrage aan de discussie stond hij plots klaps op, gewapend met een rol zeer brede kleefstrip waarr hij tot grote ergernis van vooral PvdA-wethouder T. Kohlbeck een zeer kleverig 'scherm' op trok voor het fraaie doek. De de mocraat wilde hiermee de ver nietigende uitwerking van ge luidsschermen op het uitzicht op Oegstgeest zichtbaar maken. "Moet dat nou echt. Matt?", stamelde de wat angstige wet houder Kohlbeck. Zijn vr voor beschadiging was niet ge heel ongegrond want het kostte Poelmans inderdaad de nodige moeite om de kleefstrip. die hij behalve tegen de lijst ook stevig tegen het doek had aangedrukt, te verwijderen. Behalve het commentaar van Kohlbeck bleef het tijdens Poel mans' plakactie muisstil in de raadszaal. VOORSCHOTEN - De WD heeft moeite met de 11.800 gulden die de gemeente Voorschoten moet beta len voor de projectkosten die het onderzoeksbureau Werk in Uitvoe ring heeft gemaakt. Dat bleek gis- dere jongerenwerkers die per 1 sep- direct een jongerenwerker is aange steld, maar is gekozen voor het in schakelen van een bureau. Het onderzoeksbureau is belast met het a teravond tijdens de raadscommis sie welzijn. Het onderzoeksbureau heeft in een plan aangegeven hoe het open jeugd- en jongerenwerk in de gemeente gestalte moet krijgen. Het bedrag van 11.800 gulden komt bovenop de 60.000 gulden die de raad eerder voor het open jeugd- en jongerenwerk heeft uitgetrok ken. Maar de andere fracties had den daar niet zo veel moeite mee. Ze vonden het bedrag het gevolg van de gekozen werkwijze, waarbij niet tember kunnen beginnen. De ge meente zal een vinger aan de pols houden door het instellen van een begeleidingsgroep die bestaat uit ambtenaren van de afdeling wel zijn, jongeren en andere burgers. W.A.M. Zoetemelk (CDA) toonde zich blij met de tussentijdse beoor delingsmomenten. "Als blijkt dat er echt geen belangstelling bestaat voor het open jeugd- en jongeren werk kunnen we tussentijds stop pen". Motorrijder (22) uit Warmond rijdt tegen boom WARMOND - Door nog onbekende oorzaak is een 22-jarige Warmonder vannacht met zijn motorfiets tegen een boom aangereden. Het ongeval gebeurde omstreeks half drie op de Oranje Nassaulaan in Warmond. Volgens een woordvoerder van de politie was er geen drank in het spel. De man is met ernstig letsel aan beide benen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. LEIDERDORP - Zeker 500 hebben gistermiddag naar het traditionele schaap scheren gekeken bij de kinder boerderij in de Leiderdorpse Houtkamp. Schapenscheerder C. Wolk ontdeed in twee uur tijd tien Drentse heide- en Texelse wol schapen van hun jasje. Veel kinderen brachten, al dan niet met oudersop de vrije woensdagmiddag een bezoek aan de kinderboerderij. Toch was het volgens reserve- beheerder T. van Schie minder druk dan vorig jaar. Het mooie weer is daar waarschijnlijk de oorzaak van, (foto Holvast) OEGSTGEEST - De Oegstgeester ter. Al deze zaken liggen wat de libe- bibliotheek blijft definitief in het raai betreft "in de toekomst verbor- gebouw van het Rijnlands Lyceum gen". Over het door D66 aangestipte aan de Homeruslaan gehuisvest, kwijtraken Het lyceum maakt druk gebruik lingspositie dan ook worden voortgezet. Wel kreeg st'eun van zijn fractiegenoot moeten het bestuur van die school Kamphuisen die D66'er Poelmans dat de boekenuitleen toesnauwde dat onderhandelingen heel andere "kostenverdeelsleutel" met argumenten moeten worden ontwerpen waarbij de bijdrage van 'het Rijnlands' aan de huisves- tinglasten flink dient te worden op gekrikt. Aldus heeft gisteravond de ge meenteraad besloten. Alleen D66 stemde tegen voortzetting van het verblijf van de boekenuitleen in het gebouwencomplex van het Rijn lands Lyceum. Democraat Poel mans betoogde dat de raad ander maal doen waar hij graag een nieuwe biblio theek had gezien. Een paar gevoerd en niet met dreigementen. Hazerswoudse licht gewond ZOETERWOUDE - Een Hazers- kans laat lopen om iets te woudse vrouw van onbekende leef- het centrum van het dorp, tijd raakte vanmorgen licht gewond bij een aanrijding met een vracht- wagen. De Hazerswoudse reed met den geleden zag D66 die andere haar bromfiets op de Hoge Rijndijk. Leiderdorpse groep schrijft nota over 'buitenschoolse opvang' LEIDERDORP - "Mijn kind wordt straks vier en wat doen we dan". Met die vraag zit een grote groep ouders van kinde ren die het Leiderdorpse kin derdagverblijf Winnie de Poe bezoeken. Georganiseerde 'bui tenschoolse opvang' voor vier tot twaalf-jarigen is er in de ge meente niet en dat stelt werken de ouders voor een probleem. De IBOL pleit voor rr sionele kinderopvang dorp. Volgens hetzelfde principe als de kinderdagverblijven is kinder opvang dan betaalbaar voor elke i: de ouders. gebouw komen". profes- zouden tv/ee arbeidskrachten moe- Leider- ten worden aangetrokken en moet ruimte komen op 'een centrale plek in Leiderdorp'. Van der Voorn: "We zoeken een locatie in een komensgroep: de ouderbijdrage school. De leerlingen worden dan IBOL dagelijks moeten zijn wordt gekoppeld aan het inkomen met een taxi opgehaald en naar die kwart over drie 's middags tot kwart locatie gebracht. Het liefst verblijf en buitenschoolse opvang gebruik maken van kinderdagver- leerlingen Op de woensdag moet i locatie waar het kinderdgaver- oppas komen tussen kwart tenschoolse opvang als aanvulling kende omgeving. Dat i Om daar wat aan te doen is de op Pi?,F' kiezen WÜ Piet het GOP omdat dat te weinig continuïteit biedt. Zo'n oppas kan ziek worden en dan zit je". "Bij de voorstellen die wij hebben je bovendien werkgelegen- veel Initiatiefgroep Buitenschoolse Opvang Leiderdorp (IBOL) op gericht. Gisteren overhandig den de ouders hun plan voor buitenschoolse opvang aan heid. Juist in deze sector wethouder C.A. Huigen-van werkloosheid". Boven. Kindplaatsen Het kinderdagverblijf Winnie de De IBOL heeft uitgerekend dat ge- Poe bestaat in september vier jaar. subsidieerde buitenschoolse op- Een grote groep peuters die er vanaf vang de gemeente jaarlijks plaatje. Het kinderdagverblijf moet uitbreiden en is ook op zoek naar een andere ruimte. Je zou dat kun nen combineren, zodat kinderdag- 5 morgens tot kwart blijf Winnie de Poe zeggen 24 be hoefte te hebben aan kinderopvang oudere kinderen. Het IBOL volgens het heeft verder een vragenlijst ver spreid onder ouders - onder meer via de basisscholen - waaruit blijkt dat 26 ouders buitenschoolse op vang wenselijk vinden. en tijdens De IBOL stelt in de nota dat bui- half negen tenschoolse opvang onder verant woordelijkheid van de Stichting kans om het gebied Lange Voort/I- rislaan op te peppen, in rook op gaan. Dat was toen het definitieve besluit viel om op die plek geen nieuw gemeentehuis te bouwen. Poelmans vindt het ook bezwaar lijk dat de gemeenteraad nog voor dat het bibiliotheekbestuur en dat van het lyceum gaan onderhande len over een nieuw huurcontract be paalt dat de bibliotheek blijft zitten waar ze zit. "Wat valt er nog te on derhandelen als je je keuzes reeds hebt weggeven?". Nu een verhuizing van de boe kenuitleen naar het centrum er niet in zit, wil Poelmans, net als de PvdA Een 33-jarige Alphense vrachtwa genbestuurder sloeg linksaf de Bur gemeester Smeetsweg op en zag daarbij de vrouw over het hoofd. De bromfietster raakte licht gewond aan arm en voet. Yoorschoteiise ijsclub vraagt nieuw gebouw i het gisteravond afwezige PPR- VOORSCHOTEN - De ijsclub Voor- raadslid Van Eisen wel een depen- schoten heeft gisteravond een dance. De progressieve fracties 'noodkreet' gegeven aan de raadsle- hebben daarmee vooral Haaswijk den van de commissie welzijn. In Al 50 ouders hebben de IBOL te Kinderopvang Leiderdorp (SKL) kennen gegeven gebruik te willen moet vallen. Die groep heeft alle i de nieuwe basisscholen men, zoals een verplaatsbaar ge- (WD) houdt echter de boot af. Dat Marselis de opmerking 'of de ijs- doet hij ook met de plannen, afkom- club denkt dat de gemeente stig vanhet bibliotheekbestuur, tot die dingen ergens in voorraad heeft uitbreiding met 600 vierkante i hun geboorte naar toe gingen zijn dan 'uitgegroeid'. Ze zijn dan 77.000 gulden moet kosten. Bedrij- WASSENAAR - Fietsers tussen Wassenaar en Leiden weten tegen woordig in een oogopslag 1 i instellingen zouden eventu- zij de gemeentegrens overschrij- jaar, gaan naar de basisschool, maar eel zogenaamde 'kindplaatsen' kun- den. In Wassenaar staan lantaarnpa- kunnen ze nergens te- 7.000 gulden per len, het Leids/Valkenburgse deel i recht. De enige mogelijkheid tot plaats per jaar. Van der Voorn: "Het onverlicht. Een vreemde gewaar- kinderopvang voor deze leeftijdsca- Elisabeth-ziekenhuis heeft nu ook wording, midden tussen de weilan- tegorie is het Gast Ouder Project drie plaatsen bij de Stichting Kin- den. (GOP). Bij deze vrijwillige v deopvang Leiderdorp (SKL). Als de kinderopvang kunnen ouders hun gemeenteraad de emancipatienota kind voor een aantal uren per week goedkeurt dan moet de gemeente 'onderbrengen' bij graag willen oppassen. die straks ook kindplaatsen huren". Voor een groep van 18 kinderen Anja van der Voorn overhandigde wethouder Huigen gisteren de nota 'Buitenschoolse opvang'. (foto Ellen Martens) De gemeente Wassenaar zou het toejuichen wanneer Leiden even eens lantaarnpalen zet langs de ou de Trambaan, maar wil het niet vra gen. "Dat zou veel weg hebben van bemoeizucht", zegt gemeentevoor- lichter W. Issendonck. Toen zijn ge meente eind vorig jaar praatte over verlichting langs de fietspaden naar Voorschoten, Leiden en Valken burg, namen vertegenwoordigers van provincie en de gemeente Voor schoten contact op met Wassenaar. Leiden deed dat niet. Voorlichting weet niet waarom en verwijst naar de Energie- en Wa tervoorziening Rijnland (EWR). T. Blijleven, ontwerper/calculator van de openbare verlichting bij EWR, had het onderwerp direct aange kaart bij de afdeling civiele werken van de gemeente: "Ik hoorde er ech ter niets meer van en toen ik er deze week langsreed zag ik de lantaarns staan". Het is hem niet bekend of het Leidse deel ooit verlicht zal wor den en durft geen schatting te ma ken van de kosten. Dat hangt niet alleen van de lengte af maar ook van voedingspunten en de vraag of lei dingen vaak onder wegen door moeten. De Wassenaarse gemeenteraad had voor het beboste stuk bij Maal drift 88.000 gulden opzij gelegd. De lichting langs de Papeweg/Pape- Het fietspad tussen Leiden laan naar Voorschoten kostte Was- voel, zijn ze vriendelijk voor vrouw senaar 76.000 gulden en het nieuwe en schoolkind en stimuleren ze het fietspad naar Valkenburg mag voor gebruik van de fiets, het open stuk totaan Leiden 55.000 gulden worden verlicht. Vol gens de Wassenaarse partijen geven Bij het voteren van het krediet, lantaarns fietsers een veiliger ge- waarschuwden ze al voor de situatie staan'. De raadsleden vroegen zich af of de club niet de financiële mo gelijkheden heeft om zelf voor een tijdelijk onderkomen te zorgen. Voorzitter R. Hemmers merkte op dat dat gemeente beschikt over een notitie waarin de financiële si tuatie van de club wordt weergege ven. Wanneer de ijsclub geld vrij maakt voor een tijdelijk onderko men, kan zij minder bijdragen aan het nieuwe clubgebouw dat op de oude plaats aan de zijde van de Anthonie van Leeuwenhoekkade moet komen. De wethouder zal zich over de kwestie buigen. Lezers Schrijven Vies zwembad Bij deze wil ik Leiderdorp compli menteren met het prachtige zwem badcomplex dat in deze gemeente is vernieuwd. Na enkele weken ge bruik te maken van het nieuwe zwembad moest ik helaas constate ren dat verscheidene delen van het bad erg smerig zijn, vooral de kleed ruimte. Bruine vlekken op de vloe ren, ontlasting in een kleedhokje, haren en straatvuil van de schoenen vindt men er. Tussentijds reinigen en ontsmet ten zou wel op zijn plaats zijn en dat terwijl er drie mannen en vrouwen passief staan te kijken en alleen maar toezicht houden. Een voorbeeld kan men nemen aan de commerciële zwembaden waar constant per toerbeurt tussen tijds wordt gereinigd en ontsmet, die nu is ontstaan. Wethouder Hopend dat het een ander snel ver- C.P.M. Barning (financiën) zag het betert, zodat de hygiëne optimaal is. toen minder zwaar in: "Wij hebben het donkerste stuk, verderop is al C. van Dijk enige uitstraling van de verlichting Besjeslaan la van de Rijksstraatweg". 2314 AZ Leiden Als adverteren ergens geschikt voor is, dan is het wel voor het bewerken van nieuwe marktgebieden. Ook hier kan het LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD u prima van dienst zijn. Samen met 6 andere kwaliteitskranten zijn wij namelijk verenigd in GROOT DAMIATE. En dat GROOT DAMIATE voor u één van de interessantste stukjes Nederland kan bereiken, is geen holle advertentiefrase maar een keihard gegeven. Wat denkt u van het aantrekkelijke, aaneengesloten gebied van Zaanstad/Purmerend door Haarlem en omstreken heen naar Leiden, ook wel bekend als de koopkrachtige gordel rond Amsterdam? Met 723.200 regionale dagbladlezers bieden wij u een marktgebied met mogelijkheden. Temeer daar statistisch is vastgesteld dat dit gebied gewoon wat méér financiële armslag heeft. Interesse?? Bel 071-161400 en wij vertellen u graag alles over deze vérstrekkende manier van adverteren Verrassend veelzijdig in trefzeker adverteren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16