liet kan ook góed gaan in stiefgezin Hoge concentrentaties bestiij dingsmiddelen 'Sociale controle' tegen vandalisme Ter Aarse Anneke Ruster-Kock van Stichting Stiefwelzijn Nederland MONUMENT VERPLAATST Gratis zwemmen voor eenoudergezinnen PAGINA 18 WOENSDAG 14 JUNI 1989 TER AAR - Bij het woord stief moeder krijgen veel mensen een nare smaak in de mond. Die is ze met de paplepel ingegeven door vertelsels over Sneeuw witje en Assepoester, sprook jesfiguren met een hardvochti ge "en liefdeloze stiefmoeder. Stiefvaders zijn er natuurlijk ook, maar die schijnen in de volksgedachte alleen een prak tische rol te spelen. De stiefkin deren zijn de gedupeerden, de overblijfselen van een mislukt huwelijk of getraumatiseerd door het verlies van een ouder. Ze lijken hierdoor voorbeschikt om problematisch te functione ren. door Kitty Knoop Om die vooroordelen aan te pak ken, maar niet in de laatste plaats omdat er in stiefrelaties vaak speci fieke problemen zijn, werd in de cember vorig jaar de Stichting Stiefwelzijn Nederland opgericht. De Ter Aarse Anneke Ruster-Kock stond aan de wieg van deze stich ting. Ze v/erd penningmeester en probeert nu in haar omgeving meer bekendheid te geven aan het be staan van deze organisatie. Vanaf het begin van haar huwelijk, zes jaar geleden toen ze een man trouwde met twee opgroeiende kin deren, is Ruster zich bewust ge weest vah haar stiefmoederschap. "Ondanks het feit dat het bij ons al lemaal lekker liep, was ik ook be nieuwd hoe andere stiefgezinnen functioneerden. Toen ik dan ook in de krant las dat in Gouda een ge spreksgroep bestond voor stiefmoe ders ben ik er op afgestapt. Die ge spreksgroep ging toen nog uit van Mens Ontwikkeling en Samenle ving (MOS), een afdeling van Kerk en Wereld. Ik ging erheen om mijn blik te verbreden maar hield er twee intensieve contacten aan over. Met die vrouwen ben ik goede vriendin nen geworden". Het drietal, alle drie stiefmoeder, geeft nu mede gestalte aan het be stuur van de kortweg door Ruster genoemde 'stiefstichting'. Door de jaren heen is haar duidelijk gewor den dat een dergelijke organisatie voor stiefrelaties noodzakelijk is. Ruster: "Maar ik blijf zeggen: niet alleen voor mensen met problemen. Ook als je lekker draait in je gezin is het goed te horen hoe bepaalde din gen bij anderen zijn geregeld. Het moet zo zijn dat mensen van het be staan van de stichting af weten en in geval van problemen in hun stiefre- latie bij ons kunnen aankloppen. Het is niet echt een klaagbank, al is het toch wel de basis voor gezinnen met problemen". Naar buiten toe moet het stiefge zin volgens.Ruster worden geaccep teerd als een gewoon gezin, waar door de kinderen beter functione ren. "Vaak zijn er dezelfde proble men als in gewone gezinnen, maar omdat het een stiefgezin is waar zich dan de moeilijkheden afspelen wordt de oorzaak opeens gezocht in de stiefrelatie". "Natuurlijk zijn er specifieke din gen die voortvloeien uit de stiefrela tie. Zo'n kind krijgt vaak het gevoel dat de nieuwe vader of moeder het niet leuk vindt als dat kind de na tuurlijke vader of moeder bezoekt, hoewel dat helemaal niet zo hoeft te zijn. Als wij bevorderen dat zulke si tuaties in een nieuw gezin normale proporties aannemen binnen de sa menleving, dan kunnen die kinde ren in de toekomst beter functione- Klacht 'Je kunt me niet begrijpen, wantje bent niet mijn echte moeder'. Dat is omdat ik niet je echte moeder ben. En de omgeving reageert in dit soort gevallen met een 'je wist toch waaraan je begon'. Dat betekent dus dat je als normaal gezin niet wordt erkend, jouw problemen zijn geen gewone maar typische 'stief- problemen'. En dat terwijl de mees te kinderen in de puberteit proble matisch gedrag kunnen vertonen". "Wij zouden nu eindelijk wel eens willen dat de maatschappij gaat wennen aan het feit dat een stiefge zin wel normaal kan draaien, maar toch geen normaal gezin is door de vaak tegengestelde belangen", ver zucht Ruster. In de loop der jaren zijn al heel wat afwijkende maar veelvoorkomende stiefgezinszaken onder haar aandacht gekomen. Kenmerkend noemt ze de stiefmoe der die probeert de kinderen bij hun moeder weg te houden of de moe der die bezig is de stiefmoeder te dwarsbomen. Maar ook stiefvaders vertonen vaak een typerend gedrag. Zodra er weer een moeder als huis vrouw in het gezin komt, krijgt ze van hem carte-blanche om alles te doen zoals zij het wil in het huis. Hij wil haar bij haar nieuwe taak zo min mogelijk in de weg staan. Maar de kinderen reageren op hun eigen ma nier met 'mijn moeder had de vor ken en lepels altijd in die la en vond de planten daar in die hoek veel r staan'. Anneke Ruster-Kock weet dat nog veel werk is te doen. "Tegen mijn dochter zei ik vaak: ga eens met je vriendin nen praten, dan zxClje zien dat die net zo vaak ruzie hebben met hun ouders als jij". (foto Ben de Bruyn) een maar al te vaak gehoorde klacht voel, omdat die stiefmoeder toch Ruster: "Tegen mijn dochter zei van een stiefkind. De moeder voelt wel echt haar best doet om alles te ik vaak: ga eens met je vriendinnen zich dan machteloos en begint aan begrijpen. Een situatie die tot frus- praten, dan zul je zien dat die net zo zichzelf te twijfelen. Het kind zit tratie kan leiden wanneer het niet vaak ruzie hebben met hun ouders vervolgens weer met het schuldge- goed wordt aangepakt. als jij. Alleen denk jij dat het komt Veranderingen Tijdens de verliefdheidsperiode in een nieuwe relatie wordt meestal niet voorzien welke veranderingen zich kunnen voordoen in de prak tijk van alledag, maar eveneens op emotioneel, financieel en juridisch gebied. Doordat ze dat niet kunnen zijn door de jaren en mis schien al eeuwen heen al heel wat situaties en relaties scheefgegroeid, volgens Ruster. Omdat stiefrelaties niet meer uit de hedendaagse maatschappij zijn weg te denken, wil de stichting een dagelijkse bron voor advies en in formatie zijn voor iedereen die daar mee te maken heeft of krijgt. De ac tiviteiten bestaan in de eerste plaats uit het begeleiden van plaatselijke gespreksgroepen, het trainen van gespreksleiders en het geven van voorlichting. De stichting is aange sloten bij de Nederlandse Gezins raad, een semi-overheidsorgaan, zo dat de hele problematiek in breder verband aan de orde kan worden ge steld. Er worden regionaal ge spreksgroepen en weekeinden ge houden waar ook kinderen welkom zijn. Dit jaar is door de Utrechtse universiteit voor de eerste keer een onderzoek afgerond naar het stief gezin. Behalve de schrijfster M. de Jong-Kruiswerk, die zich binnen Kerk en Wereld en de Stichting Stiefwelzijn profileert, is er over dit onderwerp in Nederland nog maar weinig geschreven. De meeste lite ratuur over dit onderwerp komt uit Amerika. Korrelatie Stiefwelzijn maakt nu nog dank baar gebruik van diverse facilitei ten die door Kerk en Wereld be schikbaar worden gesteld. Maar in de nabije toekomst is het de bedoe ling dat de stichting zich volledig loskoppelt van het kerkelijke, waar op overigens tot nu toe ook nog nooit de nadruk heeft gelegen bin nen de stichting. Onlangs werd na de afsluiting van een tv-programma over stiefrelaties het telefoonnum mer van Stiefwelzijn als korrelatie- nurrfmer doorgegeven. De stichting was hiervan niet op de hoogte maar begreep uit de talloze reacties dat er op dit gebied nog heel wat te doen Geïnteresseerden in deze regio kunnen bellen naar Anneke Ruster- Kock in Ter Aar, telefoonnummer 01722-3077. Na 1 juli verhuist ze naar Maartensdijk, waar ze haar taak binnen het bestuur van de stichting voortzet. Speciale lessen op Katwijkse basisscholen KATWIJK Vandalen zo snel mogelijk in de kraag vatten en als het even kan ze zelf de schade laten herstellen. Dat is de doelstelling van een serie nieuwe maatregelen, waarmee gemeente Katwijk en de plaatselijke politie het kwaad van zinloze vernielingen in de kust plaats met wortel en tak hopen uit te roeien. "Maar alleen als de bevolking van Katwijk meewerkt", aldus wethou der A. C. Berkheij gisteren bij de presentatie van een 'lokaal vanda- lismebestrijdingsbeleid'. "Als de burgers denken dat vandalismebe strijding hun probleem niet is, komt er echt niets van terecht". Katwijkers hoeven echter niet massaal de straat op om de eerste de beste vandaal met harde hand tot de orde te roepen. Gemeente en politie willen wel dat elk geval van vanda lisme vanaf heden op het politiebu- Teau wordt gemeld. Liefst met zo veel mogelijk details en signale menten van de daders. Alle aangif ten worden opgenomen in een cen traal registratiesysteem, waarmee de politie sinds april al werkt. Bijna vijftig Katwijkse instellin gen hebben reeds voorgedrukte aangifteformulieren in huis. De ge gevens worden snel en eenvoudig verwerkt en gesorteerd in dit nieu we systeem. "Daardoor is bijvoor beeld gemakkelijk vast te stellen dat in een bepaalde wijk gedurende een aantal weken geregeld vernie lingen worden gepleegd", legt poli tiewoordvoerder C. Chrispijn het voordeel ervan uit. "We kunnen dan gerichte surveillances uitvoeren en sneller iemand in de kraag vatten. Maar nogmaals, dan moeten we wel zo veel mogelijk aangiften binnen krijgen. Sociale controle is wat dit -"betreft erg belangrijk". Graffiti Sinds begin april zijn 209 aangiften van vandalisme binnengekomen, met een totale schade van meer dan 30 mille. Ruim 6.500 gulden daarvan is het werk van graffitispuiters. Te gen dat kwaad wordt nu ook wat ge daan, zij^het achteraf. Berkheij, die zich persoonlijk dagelijks ergert aan de vele vormen van graffiti in het winkelcentrum van Katwijk aan Zee: "Er is een bedrijf naar ons toe gekomen met het aanbod om alle graffiti in het badcentrum te verwij deren en de gevels te voorzien van een anti-graffitilaag. Elke maand wil men het centrum langslopen. We hopen dat de winkeliers, die af hankelijk van de grootte van hun zaak 25 tot 100 gulden in de maand meebetalen, hier in groten getale aan meewerken. Ze krijgen zelf een setje schoonmaakmiddelen, moch ten ze de pech hebben dat een dag na een schoonmaakbeurt hun gevel wordt ondergekladderd". Volgens Berkheij werkt het steeds weer schoonmaken van ge vels ook preventief. "Schone gevels nodigen minder uit tot kladderen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphense eenou dergezinnen met een bij standsuitkering kunnen deze zomer tien maal gra tis een duik nemen in de Alphense zwembaden. De gemeente Alphen heeft gisteren besloten elk gezinslid, in totaal on geveer 350 personen, een tienbadenkaart te geven. De kosten van deze een malige actie, 25.000 gul den uitgaande van gezin nen met één ouder en twee kinderen, worden gedekt uit de rente van het schuldhulpverle- ningsfonds. Wethouder W. de Jong (PvdA/sociale zaken) verwacht dat de gezinnen de tienbaden kaart eind volgende week in handen kunnen heb ben. Volgens de wethouder heeft deze geste niets te maken met het voorstel dat het CDA eind mei deed. De partij wilde zwembadkaarten en toe gangsbewijzen voor het vogelpark Avifauna te gen gereduceerd tarief voor kinderen uit eenou dergezinnen. Dit zou vol gens het CDA het sociaal isolement van deze Alp- henaartjes verminderen. Tevens zou dit voorstel 'het sociale gezicht van de gemeente ten goede ko- "De tienbadenkaart maakt deel uit van ons minimabeleid", verklaart De Jong. "Ik zie het voor stel van het CDA als ver late steun. Een muur waar al wel wat op staat, zit zo vol", zegt hij, al moet de wet houder erkennen dat het steeds weer schoonspuiten van bijvoor- beeld.de wanden van de fietstunnel tot nog toe vruchteloos blijkt te zijn. "Maar", voegt de Berkheij eraan toe, "ik verbaas me erover dat men sen zich vaak ergeren aan graffiti maar niet de moeite nemen om dat even te melden. Het kan er tenslotte worden afgehaald". Onder 'repressief optreden' tegen vandalisme valt ook de voorgeno men aansluiting bij het Leidse HALT-project (HALT staat voor Het ALTernatief). Vandalen wordt daardoor de gelegenheid geboden hun straf te ontgaan door werk zaamheden te verrichten en als het even kan de schade die zij persoon lijk hebben aangericht, te herstel len. Scholen Preventief optreden tegen vandalis me willen gemeente en politie via de scholen. Met ingang van het nieuwe schooljaar worden alle ba sisscholen met het onderwerp be stookt. Dat gebeurt in samenwer king met de wijkverenigingen waarin de scholen zijn gelegen. De voorlichting wordt gegeven aan de groepen 7 op de scholen in de vorm van een lessenpakket dat de leer kracht behandelt, spreekbeurten door vertegenwoordigers van poli tie en gemeentewerken, een video band, diaseries en als afsluiting een gezamenlijke activiteit. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan het schoon maken van het strand of een ten toonstelling van werkstukken. De ouders worden op ouderavonden bijgepraat. Zij kunnen ook worden betrokken bij de lessen. Voor de bekostiging van de diver se projecten willen burgemeester en wethouders jaarlijks 50.000 gul den beschikbaar hebben. ALKEMADE - Het monument ter herinnering aan de slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog bij het gemeentehuis van Alkemade wordt verplaatst naar het parkeerterrein aan de Noordhoek in Roelofarendsveen. Deze verhuizing is noodzakelijk in verband met de voorgenomen nieuw bouw van het Alkemadese gemeentehuis. Voordat met de sloop van het hui dige gemeentehuis kan worden begonnen, naar verwachting half septem ber, moet eerst het monument worden verplaatst. Voor de verhuizing van het monument moeten twee parkeerplaatsen op de Noordhoek worden veranderd in een plantsoen. De totale kosten bedra gen naar verwachting 17.500 gulden. Om een en ander goed te laten verlo pen heeft de gemeente de plaatselijke kunstenaar P. Schraven ingescha keld. De uitvoerder van het werk, de firma Akerboom uit Rijpwetering, heeft voor de verplaatsing een verzekering van 100.000 gulden afgesloten. Oppervlaktewater Noordwijks bollengebied 't Langenveld STREEK - In het Noordwijkse bollengebied 't Langeveld zijn negen bestrijdingsmidde len in te hoge concentraties in het oppervlaktewater aangetroffen. De vervuiling vormt geen bedreiging voor de drinkwaterwinning in dè duinen, maar wel voor het sloot- en pol derleven. In het noorden van de bollenstreek komen bovendien verhoogde hoeveelheden arseen en aluminium in het grondwater voor. Tot die conclusie komt het Rijksin stituut voor de Volksgezondheid en Milieuhygiëne (RIVM) uit Biltho- ven in een rapport over de kwaliteit van het grondwater in Nederland. Het rapport werd gisteren aangebo den aan demissionair milieuminis ter E. Nijpels, die eerder al aankon digde het gebruik van bestrijdings middelen aan banden te zullen leg gen. Met name in de bollenteelt wordt de gifspuit veelvuldig gebruikt om de gewassen tegen ziekten te be schermen. Die middelen spoelen met het regenwater in de omliggen de sloten. Daarnaast spoelen de be strijdingsmiddelen steeds dieper de bodem in en komen zo in het grond water terecht. "Enkele jaren gele den werden al veel te veel bestrij dingsmiddelen, waaronder kwik, in het grondwater rond Hillegom en Lisse gevonden. Bij Hillegom was toen een drinkwaterput in gebruik. Bij de belangenafweging tussen drinkwaterwinning en de bollen teelt, heeft de bollenteelt gewon nen. Het gebruik van bestrijdings middelen werd niet gestopt en dus werd de winput bij Hillegom geslo ten. De noordelijke bollenstreek krijgt nu water uit de Amsterdamse waterleidingduinen bij Noordwijk en Zandvoort", lichtte onderzoeker A. van der Linden van het RIVM gisteren toe. 't Langeveld Bij die gelegenheid maakte direc teur Van Egmond de resultaten be kend van een afzonderlijk onder zoek dat onlangs is afgerond naar de kwaliteit van het oppervlaktewater in de bollenstreek. Op vijf plaatsen in het bollen- en tuindersgebied 't Langeveld dat tegen de duinen bij Noordwijk aan ligt zijn bijna een jaar lang maandelijks monsters van het oppervlaktewater geno men. Dat water is onderzocht op de aanwezigheid van 39 bestrijdings middelen. Negen middelen overschreden de 'veilige waarden voor het eco systeem' zoals die zijn vastgesteld door de gezondheidsraad. "In feite is hier sprake van een ongewenste situatie, omdat de middelen scha delijk zijn voor het bodem- en sloot- leven. De exacte gevolgen kunnen we nu nog niet voorspellen. Ook over de uitspoeling naar diepe grondwaterlagen is nog veel te wei nig bekend, zodat we dit soort on derzoeken moeten intensiveren", aldus Van Egmond. Omdat in de bollenstreek het grondwater al niet meer wordt ge bruikt voor drinkwater, zou alleen gevaar voor het duinwater kunnen ontstaan. Volgens de onderzoekers zal vervuild grondwater echter de drinkwatervoorraden in de duinen niet bereiken omdat de grondwater- stroom anders loopt. Door een ho gere grondwaterstand in de duinen stroomt het grondwater langzaam van de duinen naar het achterland. Polders In het Zuid-Hollands poldergebied zijn nog wel enkele waterwinplaat- sen te vinden. Het grondwater in de ze gebieden wordt vervuild als ge volg van 'vermesting'. Teveel dier lijke mest en kunstmest wordt op het land gebracht. In het grondwa ter worden zodoende verhoogde concentraties nitraat én sulfaat ge vonden. In Zuid-Holland worden bij enkele winplaatsen ook hoge nitraatconcentraties gevonden, ter wijl op andere punten juist heel wei nig wordt gemeten. Ook de sulfaatconcentratie is in de poldergebieden vrij hoog. "Wa- terwinplaatsen zoals Hazerswoude en Alphen aan den Rhijn leveren water met sulfaat concentraties rond de normwaarde voor drinkwa ter en met hoge organische stofge- haltes. Oxiderende veenlagen en brak grondwater zijn hiervan waar schijnlijk de oorzaak", stellen de onderzoekers vast in het rapport. Volgens Van Egmond moeten er snel maatregelen worden genomen tegen het gebruik van bestrijdings middelen en tegen de overbemes ting. In feite zouden er per hectare maar drie koeien mogen lopen. Nij pels zegde toe dat in het najaar een aparte nota over drink- en fabrieks water naar de Tweede Kamer wordt verzonden waarin wordt voldaan aan de maatregelen die het RMVI eist. "Maar misschien moeten we wel nog scherpere maatregelen ne men om de kwaliteit van het drink water te garanderen. Het nu uitge brachte rapport geeft aan dat de si tuatie ernstiger is dan werd aange nomen. Ik verwacht dat ook de pro vincies, gemeenten en het bedrijfs leven maatregelen nemen tegen vervuiling van het grondwater", al dus Nijpels, die het onderzoeksrap port als 'uniek in de wereld' bestem pelde. Oegstgeestenaar ernstig gewond SASSENHEIM Een 25-jarige inwoner van Oegstgeest heeft gis teren een gebroken sleutelbeen en een zware hersenschudding opgelopen bij een verkeersonge val in Sassenheim. De man reed met zijn racefiets over het fiets pad langs de rijksweg A44. De Oegstgeestenaar wilde volgens de politie de Wasbeeklaan over steken, maar keek niet goed uit en zag een auto, bestuurd door een 26-jarige Warmonder, over het hoofd. De racefietser sloeg over de kop en over de motorkap heen. Hij is overgebracht naar het Diacones- senhuis in Leiden. Jazz Club Alphen naar Parktheater ALPHEN AAN DEN RIJN - De Jazz Club Alphen trekt met ingang van het nieuwe seizoen in in het Parktheater. De maandelijkse optredens wor den voortaan gehouden in de foyer van dit cultureel centrum, waarbij in bijzondere gevallen ook de theaterzaal voor concerten kan worden ge bruikt. De afgelopen vier jaar verbleef de Jazz Club Alphen steeds in het Thee huis bij Avifauna. "Het is daar goed geweest, maar onze activiteiten passen beter in de sfeer van het Parktheater", zegt bestuurslid C. Peters. Komende zaterdag is de laatste uitvoering van dit seizoen nog wel in het Theehuis, net als op de slotavond in voorgaande jaren met barbecue. De muziek komt het eerste gedeelte van de avond (vanaf 18.00 uur) van de Charlestown Jazzband. Om 21.30 uur worden zij afgelost door Jarmo Hoogendijk/Ben van den Dungen Quintet. Bezetting: Jarmo Hoogendijk (trompet), Ben van den Dungen (tenorsaxofoon), Rob van Bavel (piano), Anton Drukker (bas) en Egbert van Gruythuisen (drums). open repetitie-avond Christelijk Jongerenkoor Laozi, van 20.00 tot 22.00 uur in de Adventskerk. Leiden avond-fietsvierdaagse, start tussen 18.30 en 19.30 uur bij club huis Swifttoer. St. Antoniusloop over 2,5 tot 10 km, start om 19.30 uur Boshuizer- kade/5 Meilaan. voorstelling: 'Dolce di Sposa', door Lak-Muziektheater, aanvang 21.00 uur in de parkeergarage vamn het Lak-Theater, Cleve- ringaplaats. Zoeterwoude in kader van 25 jaar Don Bos- co: tijdrit op het parcours Nieuwe- weg, aanvang 19.30 uur. DONDERDAG 15 JUNI Alphen zomerschilderschildercursus in Expressie 70. van 10.00 tot 16.00 (cello) en Hans Westgeest (pia no), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. avond-fietsvierdaagse, vertrek tussen 18.30 en 19.30 uur bij club huis Swifttoer, Roomburgerweg. voorstelling: 'Dolce di Sposa' door Lak-Muziektheater, aanvang 21.00 uur in de parkergarage van het Lak-Theater, Cleve- ringaplaats. literaire conversatie 'De kaart én het gebied', Helbertijn Schmitz- Küller in gesprek met Hermine de Graaf, 20.15 uur bij Kunstkring De Burcht, Mensendiecktherapeute, 13.30 tot 14.15 uur in Sjel Heemraadlaan. CARA olv een fysiotherapeut, van 13.30 tot 14.15 uur en van 14.15 tot 15.00 uur in zwembad Poel- 15.30 uur; concert Vera Beths Duivenvoorde, Veurselaan. VRIJDAG 16 JUNI Leiden avond-fietsvierdaagse. start tussen 18.30 en 19.30 uur bij club huis Swifttoer, Roomburgerweg. orgelconcert Charles de Wolff, aanvang 20.15 uur in de Hoog landse kerk. voorstelling: 'Dolce di Sposa', door Lak-Muziektheater, 21.00 uur in de parkeergarage Lak- Voofschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, om 14.00 Warmond Burkina Faso-loop over 3, 5 of 11 km, start om 19.00 uur op het pleintje bij de Pomp. zomerrommelmarkt achter c Oudshoornsekerk, van 10.00 t 16.00 uur. Arti et Religiot vanaf 10.00 uur in gebouw Onder weg. Lijsterlaan. verkoop divers meubilair, Ver pleeghuis Oudshoorn, van 10.00 tot 12.00 uur. barbecue Jazz Club Alphen, Theehuis Avifauna, aanvang 18.00 uur optrede'n The Howling Sleep ers', in Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. Boskoop open dag kanovereniging 't Schouwtje, de Overslag, aanvang 10.00 uur. Hazerswoude rommelmarkt carnavalsvereni ging De Blauwkousen, Da Costa- singel, van 9.00 tot 16.00 uur. Midzomernachtfeest in jonge rencentrum Stek, aanvang 23.00 vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, van 10.00 tot 16.00 uur. optreden 'Djenga', 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18