'Juridische stappen Fokker? Ach, dat merk ik dan wel' Dijkgraaf Hoogheemraadschap ligt er niet wakker van Huizen WOENSDAG 14 JUNI 1989 LEIDEN LEIDEN Dijkgraaf ir. E.H. van Tuyll van Seroos- kerken van het Hoogheem raadschap van Rijnland ligt er geen seconde wakker van: als KLM en Fokker hoogst geïrriteerd zijn dat hij hun milieubeleid publiekelijk aan de kaak heeft gesteld, dan is dat hun zaak. Tast de kwestie de toch al niet opti male relatie tussen Rijnland en de vliegtuiggiganten ver der aan, het zij zo. "Ik heb niet aan de sfeer te toetsen, ik toets aan de waterkwali teit", meldt de dijkgraaf stoï cijns. door Simone van Driel Dat Rijnland onlangs in de open baarheid bracht dat KLM en Fok ker nog steeds te veel zware meta len via het riool van Schiphol lozen, heeft niets van doen met een wens de bedrijven aan de schandpaal te nagelen, beweert de dijkgraaf. Zorgvuldigheid richting KLM en Fokker en een noodkreet richting overheid waren volgens hem de hoofdredenen voor het actief zoe ken van de publiciteit. "Toen we bekeken wat er tot nu toe terecht is gekomen van het wa terkwaliteitsbeheersplan uit 1986 en het handhaven van vergunnin gen door bedrijven, bleek al gauw dat Fokker en KLM behoorden tot de categorie 'loopt nog helemaal niet'. Ze zijn binnen Rijnland de slechtste bedrijven wat de verwer king van het afvalwater betreft. Er zijn drie bedrijven die nog helemaal geen lozingsvergunning volgens de nieuwe voorwaarden hebben en daarvan zijn Fokker en KLM er twee. Die bedrijven sprongen er daarbij ook uit omdat ze heel ge vaarlijke stoffen als cadmium lozen, én toezeggingen om die situatie te verbeteren niet zijn nagekomen". "Hoe het met de vergunningen van bedrijven staat, is publieke in formatie. Omdat Fokker en KLM niet moreel maar wel wettelijk bin nen de regels handelen, zou het vol gens ons veel vervelender zijn als dit via allerlei kanalen onvolledig en als roddel de wereld in zou ko men. Daarom hebben we besloten met een persbijeenkomst die infor matie in de openbaarheid te bren gen". Feiten 'Niets meer dan feiten', is de vaste overtuiging van Van Tuyll van Serooskerken die de woede van de bedrijven derhalve voor kennisge ving aanneemt. Fokker en KLM zijn immers in Kroonberoep gegaan te gen de afgegeven vergunningen voor het lozen van onder meer cad mium; de KLM begint immers maar niet met de bouw van een nieuwe polderwaterzuiveringsinstallatie; KLM trekt immers de bevoegdhe den- van Rijnland in twijfel. "Ge woon de feiten. Daarom begrijp ik ook best dat de advocate van de KLM direct na de maandag door ons gegeven persconferentie geen Lezers schrijven Leiden bouwt: huizen, huizen, hui zen. Het is navrant te moeten toe zien hoe Leiden zijn binnenstad 'verbouwt'. Veel mooie oude karak teristieke plekjes zijn al verdwenen of blijvend beschadigd. Leiden bouwt: huizen, huizen, huizen. En ziet niet om... in verwon dering. Waarom zou men über haupt? De woningnood is groot en hoe meer zielen... hoe meer subsi die. Het proletarisch denken in exten- Om nu dichter bij huis te blijven: uit de krant moet ik vernemen dat, ondanks gegronde protesten en ar gumenten van de bewoners in deze wijk, het terrein van de voormalige Beatrixschool aan de Herensingel zal worden volgebouwd, weliswaar met een gemeenschappelijk tuin, maar dit beetje groen valt buiten hun gezichtsveld. Alweer gaat een stukje speelruimte voor de kinde ren verloren. Ze hebben toch al zo weinig groen, juist in deze omge ving. Aan- de Havenkade is het al niet beter gesteld. Met het slopen van de bouwmarkt van Van Dijk 'neemt' men en passant ook maar even een mooi 19de eeuws herenhuis mee. Wat blijft ons over? Nieuwe lelijke huizen, huizen, huizen. Het is te hopen dat Leiden bij de komende gemeenteraadsverkiezin gen een meer conservatief geluid laat horen. Zo niet, dan heeft Leiden niet beter verdiend. H.A. Vos, Bleekerskade 1, Leiden. reactie wilde geven. Ik blijf erbij dat ik geen onvertogen woord heb laten vallen. Juridische stappen van Fok ker? Ach, dat merk ik dan wel". "We hebben trouwens drie maan den geleden zowel de provincie als de gemeente Haarlemmermeer ken baar gemaakt dat deze zaak eraan zat te komen. En als één of ander Leids bedrijf dezelfde houding als KLM of Fokker had gehad en zo traag was met het terugdringen van de hoeveelheid geloosde afvalstof fen, hadden we op dezelfde manier gehandeld. In de 'handhavingsno- ta', waarin staat hoe de controle op afgegeven vergunningen moet wor den geregeld, staat trouwens uit drukkelijk dat dergelijke zaken moeten worden aangepakt, ook al betekent dat openbaarheid. Er is voor burgers een groter belang dan voor een bedrijf'. Buiten de macht Tweede reden voor Rijnland in deze zaak de publiciteit te zoeken, is vol gens de dijkgraaf "om duidelijk te maken dat we dit soort te omvang rijke lozingen met de huidige wet geving niet kunnen aanpakken. Het hoogheemraadschap moet de wa terkwaliteit in de gaten houden, vergunningen afgeven aan bedrij ven die zware metalen gebruiken en de naleving daarvan controleren. Maar de middelen om die taken uit te voeren, ontbreken in het sys teem. Zo heeft het aantekenen van beroep tegen de nieuwe vergunnin gen door KLM en Fokker tot gevolg dat die nog steeds niet van kracht zijn en in elk geval de KLM, die een 'historische' vergunning had, op dit moment in feite aan geen enkele norm is gebonden. Ingrijpen ligt ver buiten onze macht". "Het dreigement dat we zo nodig zullen proberen nieuwbouwplan- nen van KLM en Fokker tegen te houden, moet je dan ook zien als een laatste redmiddel", zegt Van Tuyll van Serooskerken. "We heb ben geen enkele zekerheid dat bij uitbreiding het afvalwatersysteem, dat nu niet goed functioneert, het milieu niet nog meer zal belasten. En we streven'er toch op zijn minst naar dat de de vervuiling niet erger wordt. Als die voorzieningen niet eerst worden geregeld, moet je er van uitgaan dat bij nieuwbouw de vervuiling inderdaad zal toene- Zwarte lijst Veel zorgen baren het hoogheem raadschap de lozingen van cadmi um. éen van de meest giftige zware metalen die ook op een zwarte lijst van stoffen van de EG prijkt. Fok ker mag, zegt hoofd van de afdeling vergunningen van Rijnland H.P. de Vries, volgens de oude vergunning per etmaal maximaal 8 gram van de ze stof lozen. Bij de nieuwe vergun ning moet die hoeveelheid worden teruggebracht tot maximaal 24 mil ligram per etmaal. De KLM op haar beurt zal volgens de nieuwe eisen 14 gram cadmium per etmaal mogen lozen, een norm die geldt voor het hele bedrijf. Aangezien op dit mo ment alleen al de onderhoudswerk- plaats 840 gram cadmium per jaar kwijt moet, zal KLM tot forse sane ring zijn gedwongen, aldus De Vries. Volgens hem is Fokker be halve een cadmium- ook een chroomlozer. "Een deel daarvan wordt nog rechtstreeks in het pol derwater geloosd. Zoiets is vrij een voudig te voorkomen door een lijn te leggen naar hun zuiveringsinstal latie". "Het waterkwaliteitsbeheersplan houdt in: de vervuiling aanpakken aan de bron. Aan het eind van de pijp heeft het geen zin meer. Zo heeft Schiphol door de lozingen van de KLM problemen met de verwer king van het afvalslib omdat er zo veel foute stoffen in zittan. Wij heb ben nu Schiphol opgedragen Dijkgraaf Van Tuyll van Serooskerken is niet onder de indruk over de lozingen contracten af te van sluiten met bedrijven. Dat loopt ma- dreigement tig. Schiphol i procedure bé- Fokker gonnen bij de Raad van State omdat da* bedrijf ze zegt dat een contract afsluiten j?or uitorei- niet mogelijk is. Wat de luchthaven din9 mogelijk niet ontslaat van de verplichting te naar Amerika zorgen dat er niet te veel gevaarlijke uitwijken. stoffen worden geloosd", stelt De Holvast» Vries. Onverk wikkelij k Van Tuyll van Serooskerken heeft geen idee waarom de beide vlieg- tuigbedrijven over de vergunnin genkwestie zo moeilijk doen. "Het gaat toch niet om verschrikkelijke bedragen? Zevenentwintig miljoen, de kosten van een nieuwe polder waterzuiveringsinstallatie voor de KLM, vind ik een interessant be drag hoor. Maar zo'n installatie gaat tien, vijftien jaar mee en waar pra ten we dan over bij zo'n gigantisch bedrijf? Van het verhaal dat Fokker voor nieuwbouw eventueel naar Amerika zou uitwijken, raak ik niet onder de indruk. Dat ze nieuwbouw ophangen aan een paar ton aan milieu-voorzieningen, begrijp ik niet. Het zou wat anders zijn wan neer de eisen, die op zich best zwaar zijn, het bedrijf de kop zouden kos ten. Maar de geld-discussie gaat hier voor mij echt niet op". Het overleg met de KLM over de lozingsvergunning bestempelt de dijkgraaf als 'uiterst onverkwikke lijk'. "De toenmalige directeur is hier hoogstpersoonlijk naar toe ge komen en dat is vrij opmerkelijk. Ik heb hem toen gezegd: als u maar blijft zeggen dat wij incompetent zijn, dat wij niet de bevoegdheden hebben, dan moet het rijk het ver der maar uitzoeken. Ik weet wat u loost en dan moet ik u maar uit om- bestand gooien". De door de KLM-directie gedane toezegging dat er binnen drie jaar een nieuwe waterzuiveringsinstal latie zou zijn gebouwd, is voorals nog niet nagekomen. "Er was ver traging, en nog eens vertraging om dat op de uitgekozen locatie blind gangers uit de Tweede Wereldoor log zouden liggen. Maar KLM heeft een gigantische oppervlakte tot zijn beschikking", aldus Van Tuyll van Serooskerken, die "twee keer mijn werkkamer" als afmetingen van de te bouwen installatie noemt. "En dan kiezen ze voor de installatie nét die ene plek". Kletskoek Hij wijst erop dat de 200 grote be drijven binnen Rijnland die in 1984 door een algemene maatregel van bestuur aan strengere eisen voor onder meer het lozen van zware me talen moesten voldoen, die eisen vrijwel allemaal hebben geaccep teerd. "Het aantal beroepen dat is aangetekend, is heel gering. Met zo'n gigant als Heineken bijvoor beeld hebben we geen problemen, al gaat het daarbij wel om minder zware stoffen. Maar door beroep aan te tekenen en maatregelen uit te stellen, zeggen KLM en Fokker ei genlijk: kletskoek. Ze zien mij niet voor vol aan. De KLM komt toezeg gingen niet na, Fokker is structu reel altijd net weer te laat met het in dienen van van alles en ja, daarte gen is dit milieusysteem niet be stand. Als het nu nog om een louche bedrijf gaat, maar je mag toch aan nemen dat dergelijke grote onder nemingen dit regelen. Dat bij beide bedrijven de overheid de nodige in brengt heeft, maakt deze zaak er niet fraaier op". De dijkgraaf vindt het evenmin fraai dat Fokker voor een mede door haar met chemisch afval ver vuilde sloot, op een oplossing van buitenaf wacht, in casu het hoog heemraadschap. "De afvoer van het vervuilde slib is in eerste aanleg toch een verantwoordelijkheid van het bedrijf zelf. Dan huren ze maar een adviesbureau in. Rijnland kan niet voor 2000 bedrijven adviesbu reau gaan spelen". REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Ongezond I Leidenaar Eric van Kordelaar be grijpt niet hoe de Leidse Politie Sport Vereniging (LPSVj het in haar hoofd haalt om de kwart triathlon voor een deel in het Kor te Vlietkanaal te houden. Het zwemwater aldaar is volgens een informatiefolder van het Hoog heemraadschap van Rijnland 'zeer slecht'. "Het is waanzin om ons daarin een kilometer te laten zwemmen. We lopen zo natuur lijk allerlei ziekten op. Als de LPSV blijft vasthouden aan haar besluit om daar te gaan zwem men, zien zij mij daar dit jaar niet", aldus Van Kordelaar. De triathlon is een spoil die nog niet zo heel erg oud is, maar al wel berucht om de verschrikkingen die deelnemers moeten door staan. Ga maar na: eerst 4 kilome ter zwemmen, dan 180 kilometer Fietsen en tot slot nog zo'n 42 kilo meter (een marathon dus) hardlo pen. Je vraagt je af wat iemand bezielt om vrijwillig zo'n marte ling te ondergaan. Maar nu gaat het op zaterdag 24 juni om een zogenaamde kwart triathlon, waarbij dus 1 kilometer gezwommen. 45 kilometer ge fietst en 10,5 kilometer hardgelo- pen moet worden. Ook bepaald geen sinecure. Maar voor een ech te en ervaren triathlon-beoefe- naar Van Kordelaar niet meer dan een aardige gelegenheid om zich zelf een beetje te testen. Ook dit jaar doet hij namelijk weer mee aan de landelijke kampioen schappen in Almere. Vorig jaar deed hij 12 uur en 32 minuten over die gruwelijke klus. Ongezond (2) Ook heeft hij in Leiden al twee keer meegedaan aan de wedstrijd van de politie en met veel plezier. Dat zal voor dit jaar toch anders zijn. "Toevallig kreeg ik een fol der van het Hoogheemraadschap van Rijnland onder ogen en wat lees ik? Dat het woi;dt afgeraden om daar te zwemmen. Aanvanke lijk twijfelde ik dan ook aan de juistheid van de informatie die in de folder stond". Vandaar dat Van Kordelaar nog r het zwemwater volgens onderzoek van het Hoogheem even contact zocht met het hoog heemraadschap, dat onder meer waakt over de kwaliteit van het oppervlaktewater. Elk jaar geeft het schap een folder uit waarin al le wateren van Zuid-Holland yan een kwalificatie zijn voorzien. Bij Rijnland bevestigden zé de in houd van de folder: het gebruiken van het Korte Vlietkanaal als zwemwater kan onverantwoord zijn. Volgens het hoogheemraad schap is de kwaliteit van het wa ter niet altijd zo slecht. De woord voerder legt uit dat de zogenaam de riooloverstorten op het kanaal zijn aangesoten. Bij hevige regen val stroomt de put over en loost zo automatisch op het Korte Vliet kanaal. Na een forse stortbui is de kwaliteit van het water ver onder de maat en voldoet het zeker niet aan de Wet veiligheid zwemgele- genheden. De grote vraag is waarom de LPSV zo'n advies van het hoog heemraadschap naast zich neer legt. Volgens politie-woordvoer- der Graveland is dat niet hele maal het geval. Een paar dagen voor de wedstrijd wordt het water nog gecontroleerd. "Mocht het dan te slecht zijn, dan kan er altijd nog uitgeweken worden naar een andere plaats. Een mogelijkheid is dan bij voorbeeld zwembad De Vliet", zo zegt Graveland. Dat wordt dan een hele verhui zing en dat lijkt ons toch een beetje omslachtig. Nu wordt er gestart vanuit de technische school De Mondriaan aan de Jo- han Wagenaarlaan. Bij elk vol gend onderdeel van de triathlon komen de deelnemers op die plaats weer terug om zich om te kleden. Bij verandering van zwemlocatie moeten de trajecten van het hardlopen en fietsen ui teraard weer veranderd worden. Het is toch veel simpeler om di rect een zwemlocatie te kiezen waarvan zeker is dat de kwaliteit goed is? Wij geloven er ook niets van dat de hele santekraam op het laatste moment nog zal verhui zen. Maar ja, wie zijn wij? Ongezond (3) Zelf had Van Kordelaar ook con tact opgenomen met de voorzitter van de LPSV, de heer G. Spek. "Als ik hem moet geloven is er geen vuiltje aan de lucht. Volgens Spek is het feit dat hij tijd be steedt aan de organisatie belang rijker dan de veiligheid van de 250 deelnemers. Vreselijk naiéf natuurlijk. Deze reactie vind ik ook zo gek, omdat de politie de laatste tijd propaganda maakt voor een schoner milieu. Door een wedstrijd in het Korte Vliet kanaal te organiseren, ondermij nen ze die strategie natuurlijk fi naal". Van Kordelaar doet pas weer mee als de LPSV besluit om de wedstrijd ergens anders te hou den. En dat is volgens hem hele maal niet zo moeilijk. "Het pro bleem met het Korte Vlietkanaal is dat het vlak na het rioollozings- punt van Leiden Zuid-West ligt. Het water stroomt naar de zee, dus je begrijpt dat op het punt waar we moeten zwemmen de vervuiling het grootst is". Volgens Van Kordelaar is het veel beter om een traject te kiezen op de Vliet ter hoogte van zwem bad De Vliet. "Daar is het water veel schoner en geschikt om in te zwemmen. Dan doe ik ook weer mee", zo zegt hij. Het is hem zeker niet te doen om het evenement onderuit te halen. "Uiteraard niet. Ik wil alleen mijn gezondheid niet op het spel zetten". Zijn bezwaar heeft hij al wel aan andere deelnemers voorge legd. Die zien over algemeen min der gevaren. "De een zei 'dan hou ik mijn mond wel beter dicht', ter wijl de ander opmerkte 'dat de eendjes er toch ook nog in zwem men'. Kijk dat vind ik toch naiéf', aldus Van Kordelaar. MEINDERT VAN DER KAAIJ Telefooncirkel De Telefooncirkel in Leiden-Noord zoekt dringend een vrijwilligster. Gemaakte te lefoonkosten worden vergoed. Informa tie en opgeven kan via het dienstencen trum Noord, Van Hogendorpstraat 36. te lefoon 218182. Bazar Vrije School Mareland aan de Maresin- gel houdt zaterdag 17 juni van 10.00 tot 15.00 uur een bazar die in het teken van de zomer staat. Spoorwegen Ter gelegenheid van het 150-jarig bstaan van de Nederlandse Spoorwegen is tot 30 juni in de openbare bibliotheek een overzichtstentoonstelling te zien van de activiteiten en festiviteiten rond dit jubilie- um. Verder zijn antieke locomotieven en rijtuigen van de modelspoorbaan van D. Raaphorst uit Noordwijk te zien en oude ansichtkaarten van Nederlandse Spoor wegstations van Leidenaar H. Punselie. Rommelmarkt In de IJshal aan de VOndellaan wordt za terdag 17 juni van 09.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. Disc-joc- keys van Radio de Vrije Lijn, de zieken omroep van het AZL, staan daar met handel waarvan de opbrengst ten goede komt aan de ziekenomroep. Medicijnen In het dienstenctrum Morschwijk aan de Topaaslaan wordt donderdag een voor lichtingsbijeenkomst gehouden over ou deren en medicijnen. Er wordt een video vertoond, waarna vragen kunnen wor den gesteld aan huisarts Reinders, apo theker Kok en aan de wijkverpleging en fysiotherapie. Aanvang 14.30 uur SP De Hulp- en Informatiedienst van de So- cilistiese Partij houdt donderdag 15 juni van 19 00 tot 20 00 uur spreekuur in het gebouw aan de Groensteeg 33. Bazar In verzorgingshuis Rijn en Vliet aan de Aaltje van Noordewierlaan wordt zater dag 17 juni een bazar gehouden met on der meer rad van avontuur en rommel markt. De bazar duurt van 10.30 tot 16.00 uur. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Carina, dv H. Argün en J van Duuren; Ambre Jalisa, dv. L.K. van de Berg en M.E. de Mos: Theresia Johanna Ma ria, dv. H.T. Dorrestijn en Y.T.J.M. Koppers; Pirn, zv. P. Kromhout en J.C. Hovingh; Stefan, zv. R. Rijsdam en M. Doornik, Amber, dv D. Kaspersma en B.L.M. van den Broek; Maurice, zv F.J. Hoogeveen en T.J.M van Denzen; Sergio Victor, zv. H.B.M. Lieverse en M.F Do- minguez Rodriguez; Femke, dv. H.J. Oosten- ^HI^Rn C. Plas; Elmer, zv. W. Kralt en C. Haas noot; Rutger Matthias, zv. J. Brugman en G. Kribbe; Mandy Margaretha Maria, dv. J. de Boeren H.A. Boere, Benjamin, zv. A F Cohen en T.E. Overbeek, Egbertus Willem Teunis, zv. L. Verwoerd en A. van Dijk; Pauline Cristine. dv. C.F. Rondeltap en E. Schoo; Jessica, dv. G. Keijzer en S. de la Rie, Suzette Marlies, dv. J.T.E. Hendriks en E.M. van Schie, Kjeld Nico- laas, zv. N. Ebbendorl en B.D Nuis. Suzanne Eline, dv. C.H.M. Warmerdam en C. Verrij, Stef. zv. C.H Boel en J.C.E. van der Bol; Sa- mantha Johanna, dv J.M.J. de Vos en C. Boom; Sandra, dv. J. Nieuwenburg en D van Duijn; Jan Hendrik, zv. J. Matters en E.M. Beekman; Yasemm, dv. Z. özdemir en N Óz- demir; Edwin, zv. D W Ouwehand en I. Guijt, Maria Margaretha. dv A.J.M. Berkhout en M.J.T. Christiaanse; Charley Toine, dv. A.T. i M.C.C. Wesselman; Pri Volkman, Anneliea, u.. ^.o. uuon cm n. van Loenen; Martina Jannette Antonia, dv N. Grif fioen en M. van der Kaaij; Mike, zv. J.J. Grim bergen en M.M.N. Sloof; Danielle, dv. C. Kuijt en W. van Duijn; Dennis, zv. G.J.M. Heems kerk en J.M.T Hoogewerf; Kim, dv. H. Tege laar en E.F. Seis Hicham zv. B. Chaibi en A~. Sai- di, Tarik zv. B. Chaibi en A. Saidi, Ralph zv. C.A.J. Deckers en M. Lek, Jan zv. H. de Best en C. Zwaan. Miriam dv. H.L. Verhoork en K. van der Plas. Antonius Barlholomeus zv A.B. Herbert en M. Barnhoorn. Linda Johanna dv J A. Voordouw en H. de Mooi). Maikel zv. P.N. Guijt en F.G.S. Vermeer. Najib zv. T Ryahi en H. Touzani Zraa. Willem Fnso zv. J. Tiesema en A.L. Samsom, Alida Catharma dv. A. Claris- se en C. Brinkman. Bianca dv B.C. de Graaf. Dennis zv. J. IJsselstem en J.P. Schot, Vanity dv. P. Smit en P.E.E. Dirkx, Harm Rudolf zv. J H.C. Kern en E.J. Wondergem, Michaela Ma ria dv. G. van Eijgen en G.J. Janssen. Bart Wil lem zv. H.C.W Tuijthoff errM.H. Pera, Mark Ni co zv. A.J. Hartel en J.N. Balhan. Ralph Abraham Pieter zv P.Z. Sierat en C.E. van der Steen, Jeffrey zv H Zandbergen en J. Glas bergen. Evelien Cathanen Louise dv. C.B.M. van Riel en J.A.M. Aarts, Andries Steven zv. A.S. Fransen van de Putte en J.E. de Loos, Jettie Rosa dv R.M. Vernee en M.J.C Mattijs- sen, Maud Maria dv. C.J. Korpershoek en M M. Bonneur, Wendy Catharina dv. D. Huijgens en S M. Montanje. Anuradha Siewrosmedebie dv. R.S. Balak en C Mahabier, Kim dv. R.J. Dek ker en M. Wervelman, Serkan zv. S. Tosun en R Tosun, Sergan zv. S. Tosun en R. Tosun, Nicoline Anna Wilhelmina dv G.J. Lustig en C.H.Riemersma, Seyfetlin zv. M.E. Uysal en S. Uysal, Kimberly lola dv. J.E. Marugg en M.A. Tjin-Tham-Sjin, Donne Elisabeth dv. W A van Erp en E V. Damen, Marco Naresh Hendrik zv H. van de Wetering en N.l. Ramharakh, Marie ke dv. L.A. Berveling en A.N. Westhoek. Aran- ka dv. L.A. Berveling en A.N. Westhoek, Bryan William zv. E.C.J.M. Baak en J. de Vries, Ben jamin Bruno Siegfried Alexander zv. T.J.A. Bernt en F van de Poel, Edibe Seda dv. H. Ugur en N. Ugur, Dirk Maarten zv. P R. Schut en D. de Groot. Gehuwd: R Hendnksen en C.A. Berkhout, A.J de Jager en C.G. Middelplaats. R.A. Han sen en K Kamphorst; A. Delfos en M.B.E. Ver- kuijl; P.C. Drukker en H.C. Melissen; M.J.C. van Weert en D M Lemoine; E.K. van der Vliet en G.C. Nagtegaal; A.G. van der Wilden en F M. de Brui|n. J Veefkmd en J Bei|, E T van Bavel en M.H.A. van Overbeek, M A. Keijzer en M Webster. E.A van der Born en M.J.H. Dekkers, T P W de Rooij en J.C T. van den Berg, PL. de Groot en L.E.M. Candido; Maden, C. van Guldener en C.F.M.C. Lok. Overleden: M.J. Hoppenbrouwer, geb 16 feb 1927 vrl. echtg. van W.F. Staffeleu; M.A. de Boer, geb 21 feb 1927 vrl. echtg. van B.W. Pi ket, T.W. van Hugten, geb 2 feb 1906 vrl.; A.J.H van Bronckhorst. geb 30 jul 1910 man; H. Kriek, geb 12 nov 1905 vrl. geh. gew. met L.J.J. Dooijenburgh; E Bavelaar, geb 3 apr 1896, vrl. echtg van D. Pardon; W.F. Laman, geb 24 jun 1922 man; H.J. Ivens. geb 2 dec 1924, vrl. echtg. van F.J. Steel; J.J. de Wekker, geb 8 nov 1919 man; D.J. Leentvaar, geb 12 okt 1921vrl echtg. van W.C.J. Burki; J.G. van der Meer, geb 22 nov 1929 man; H.J. Weimar, geb 9 sep 1914 man; F T.M. Zilverentant. geb 4 dec 1898 man, H. Stouten, geb. 9 sep 1914 vrl. echtg. van J. Smit; J. Kramer, geb 20 okt 1910 vrl D M. Parlevliet, geb 11 aug 1911 man; M.A. Bon. geb 5 sep 1945 man, D. van der Luijt. geb 20 dec 1918 man; L. Wansink. geb 14 jan 1918 man; R.C. Verwer, geb 12 mei 1972 man; J. van Putten, geb 16mrt 1911, vrl. geh. gew. met N.M Louwrier; J.A. Visser, geb 13 leb 1904 man. E.M Harinq geb 8 jan. 1914 vrl. geh. gew. met A.J.F de Bruijn, A.J Ruijgrok geb 30 dec 1926 vrl. echtg. van A.J P Oliehoek, MJBM van Paassen geb 13 okl. 1962 man.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17