'Er valt hier wel wat te verdienen, ja' Wielerronde Zoeterwoude gaat niet door Leiderdorp bestrijdt verplichte Dorpsstraat deelname regeling muziekschool Protest tegen nieuwbouw Endepoellaan verworpen BRIEVEN ONDER NUMMER: POSTBUS 993 PAGINA 16 REGIO LEIDEN - MAANDAG 12 JUNI 1989 Rasorganisator Jan van der Geest viert 25-jarig bestaan Don Bosco ZOETERWOUDE - Jan van der Geest (53), horeca-onder- nemer, eigenaar en exploi tant van het 25 jaar oude Zoeterwoudse zalencom plex Don Bosco heeft vol be wondering naar de VPRO- documentaire over de orga nisatoren van het Frank Si natra-concert in de Rotter damse Ahoy-hal gekeken. "Perfect georganiseerd". Zelf heeft de ras-organisator met een kilometerslange stoelendans dwars door het dorp de bijbel van de we reldrecords gehaald. Was dat zijn ultimate event of is dat het concert van Golden Ear ring op de Loethe, zaterdag avond, ter gelegenheid van die kwart eeuw Don Bosco? Of moet de stunt van zijn le ven nog komen? door Wim Koevoet Van der Geest: "Ha, ha. Sting op het Loethe, of een compleet festival? Ik prakkizeer er niet over. Ik denk ook helemaal niet zo. Ik zou veel bruta ler te werk moeten gaan als ik zulke dingen wilde. Ik zou ook veel din gen uit handen moeten geven ter wijl ik juist het type ben dat de orga nisatie het liefst geheel in eigen hand houd. Als ik al iets uit handen geef, zoals bij voorbeeld de fietsen stalling tijdens het Golden Earring concert, dan doe ik dat alleen aan mensen die ik ken. Gaat er iets mis, dan wordt dat mij in de schoenen geschoven en niet die jongens die die fietsen bewaken". "Ik krijg er geen kick van als ik al le bobo's van Zoeterwoude over de vloer weet te krijgen. Ze zijn van harte welkom maar als ze komen, moeten ze dat doen omdat Don Bos co 25 .jaar bestaat en niet vanwege de enorme schalen kaviaar, die ik toch niet neerzet". Van der Geests interesse voor het horeca vak werd gewekt in zijn diensttijd. "Toen ben ik de keuken ingegaan". Met zijn vrouw, toen nog zijn verloofde, stelde hij vast dat er in Zoeterwoude "voor dit soort din getjes nauwelijks gelegenheid was". "Dingetjes" zijn vergaderin gen, bruiloften en partijen. Even heeft hij nog stilgestaan bij de 'snackbar-optie'. "Maar daar heb ik toch van af gezien. Je krijgt dan be schonken mensen binnen van wie het café waar ze vandaan komen, de revenuen heeft en jij, de snackbar houder, de lasten. Het Don Bosco-gebouw, Van der Geest sinds zes jaar eige naar is, was voordat hij het exploi teerde, een school. Die functie ver loor het na de bouw van de Aloysi- usschool. Het gebouw was toen het onderkomen van uiteenlopende jongerengroepen. "Op vijftienjarige leeftijd heb ik hier getafeltennist en chocolademelk gedronken". Tot zes jaar geleden huurde Van der Geest het gebouw van de paro chie St. Jans Onthoofding. "Ik wil de het toen kopen. Ik had er al veel geld in geïnvesteerd en verder le verde die huurconstructie de nodi ge problemen op. Als ik nieuwe stoelen nodig had dan zei de kerk dat die oude dingetjes voor de pries tersfeesten nog prima voldeden. Ik wilde meer dan het kerkbudget toe liet. Het andere probleem was dat het kerkbestuur veelvuldig van voorzitter wisselde waardoor ik tel kens met nieuwe mensen en nieuwe regels kreeg te maken". Zoeterwoude staat bekend om zijn vele evenementen die steevast grote aantallen Zoeterwoudenaren op de been brengen. Is het dorp een goudmijntje voor een ondernemer als Van der Geest? "Er valt hier wel wat te verdienen, ja. Een van de voorwaarde is dat je motieven dui delijk moeten zijn. Is het je te doen om snel veel geld binnen te halen, dan kun je alle medewerking wel vergeten. Er mag wel geld binnen komen, en dat doet het ook wel, maar je mag het niet omdraaien. Dus niet eerst binnenlopen en het dan gezellig maken". Golden Earring Hoewel het concert van Golden Earring op het Loetheveld zonder twijfel het klapstuk is van de feest- week van Don Bosco, is het bepaald geen verrassing dat de horecaon dernemer Neerlands rocktrots heeft gestrikt voor een optreden. Don Bosco en Golden Earring hebben een speciale band die is voortgeko men uit het gebruik door The Shoes (die trouwens zaterdag 24 juni Van der Geests feest komen afsluiten) van Don Bosco als oefenruimte. De Zoeterwoudse/Leidse formatie zat bij hetzelfde management als Gol den Earring. GE-manager Rob Ger ritsen raadde George Kooymans aan ook eens in Don Bosco te oefe nen. Van der Geest: "Hier werden ze niet gestoord door persmensen en de jongens konden hier doen wat ze wilden. Ik heb het nog meege maakt dat ze van die gigantische ge- luidskasten naar binnen reden. Nu oefenen ze met veel kleiner spul. Dat gaat sneller en het klinkt min stens net zo goed. Ze hebben hier ook hun rook- en zeepbellenmachi nes getest. Als het met die zeepbel len mis ging, was het dweilen gebla- naar restaurants hoeven. Ik regel dat voor ze, ik cater namelijk ook. Die restaurants, dat is altijd een heel gedoe. Als die jongens en hun hele gevolg binnen komen, worden er tien naar boven gestuurd, de andere tien moeten beneden blijven en de rest moet wachten". Aan de speciale band met het Haagse kwartet heeft de Zoeter- woudenaar onder meer een rolletje als politieagent in de videoclip 'When the lady smiles' overgehou den. Van der Geest heeft het ook fout zien gaan met anderen die ook zo'n speciale band met de groep hadden. "Velen knappen er op af doordat ze zich zelf Golden Earring wanen. Ze spiegelen zich aan ander- heen moeten begrijpen dat ze actief zijn ten dienste van de groep. Niet meer en niet minder. Op die manier ben je niet meer alleen die goser die aan ze wil verdienen". Van der Geest is duidelijk trots op Don Bosco. Zonder zijn vrouw was het echter nooit wat geworden, zegt hij. "Ik heb bij voorbeeld de ballen verstand van kleedjes en gordijnen. Dat doet zij allemaal. Net als de was na een bruiloft. Horecaonderne mers besteden de was van handdoe ken en koksjassen vaak uit. Wij heb ben dat zelf in de hand waardoor het vervangingspercentage ook niet zo verschrikkelijk hoog is. Ik heb een gouden vrouw". Jan van der Geest: 'Ik houd de organsatie het liefst geheel in eigen hand'. 'Vergaande ingreep in gemeentelijke autonomie" ZOETERWOUDE - Het wielerpelo- ton van de Ronde van Zoeterwou de, die zondag wordt verreden, zal niet door de Dorpsstraat rijden. De Dorpsstraat is sinds de reconstruc tie niet veilig genoeg voor een groot wilerpeloton op snelheid, stelt het organiserend Wielercomité Zoeter woude. Met ingang van de editie van zon dag is het parcours van de ronde uit gebreid met de Dr. Bouwdijkstraat en de Veldzichtstraat. De wielren ners komen vervolgens op de Dr. Kortmannstraat waarna ze ht oude parcours kunnen vervolgen. Het sportevenement begint om 11.45 uur met 35 kilometer voor "de nieuwelingen". De liefhebbers en veteranen beginnen om 12.50 uur aan hun 45 kilometer. Om 14.10 uur klinkt het startschot voor de 'grut- ronde', bedoeld voor basisschool leerlingen. De amateurs beginnen 14.45 uur aan hun 80 kilometer. De burger- ronde voor inwoners van Zoeter woude en Stompwijk - ook dames - start 17.00 uur en is 40 kilometer lang. BOSKOOP - Een 54-jarige brom fietser uit Boskoop is gisteravond LEIDERDORP - Burgemeester A.J.A.L. Bruggeman overhandigde gisteren met ernstig hoofdletsel naar de in- verbonden aan de orde van ornaje Nassau. De uitreiking vond plaats tensive-care afdeling van het Aca- waar Pison jarenlang heeft gewerkt. demisch Ziekenhuis Leiden over- Pison is vanaf 1970 voorzitter van de buurt- en speeltuinvereniging Zijlkwartier. Verder is hij bestuurlid van gebracht nadat hij in de Tuinstraat de Oranjevereniging Leiderdorp en maakt hij deel uit van het comité bejaardentocht Leiderdorp. (foto Ellen in Boskoop ten val was gekomen. Martens) tl A. Pison de eremedaille in zilver 'zijn eigen' wijkcentrum Zijlkwartier, LEIDERDORP - Burgemeester en wethouders van Leiderdorp vinden dat de provincie de gemeente niet kan opleggen om in de gemeen schappelijke regeling voor het mu ziekonderwijs mee te blijven doen. Leiderdorp is als enige deelnemen de gemeente voor privatisering van de streekmuziekschool. Hazers- woude, Koudekerk, Woubrugge en Alkemade zijn, evenals de provin cie, voor handhaving van de ge meenschappelijke regeling. "Als de provincie ons oplegt mee te blijven doen aan de huidige rege ling vinden wij dat een tamelijk ver gaande ingreep in onze gemeentelij ke autonomie", zegt welzijnswet- houder C.A. Huigen-van Boven als reactie op het standpunt van de pro vincie. B en W van Leiderdorp me nen dat een gemeente zelf de keuze heeft om wel of niet mee te doen aan de gemeenschappelijke regeling. Over de onstane patstelling 'wel of niet privatiseren' hebben de deel nemende gemeenten onlangs een gesprek gehad met gedeputeerde staten. Leiderdorp wil de streekmu ziekschool in een stichting onder brengen maar de andere gemeeen- ten vrezen dat deze bestuursvorm te duur wordt. WARMOND - De vijf bezwaar schriften tegen de bouw van de nieuwe peuterspeelzaal en 17 wo ningen bij de Endepoellaan in War mond zijn allemaal verworpen. Dat gebeurde gisteravond tijdens de commissie ruimtelijke ordening. Het ging om protesten van bewo ners van de Endepoellaan en de Vlietwei. Ze hebben vooral bezwaar tegen de toename van de parkeer druk en de aantasting van hun pri vacy door de komst van woningen en speelzaal op de geplande plaat- Bewoners van de Vlietwei krijgen straks een blokje van zes woningen tegenover hun achtertuin. Daar be vindt zich nu nog de oude peuter speelzaal die straks op de plaats van de vroegere basisschool de Leer- hoeve komt. Buurtbewoners zien liever een nieuwe peuterspeelzaal op de huidige plek dan zes premie koopwoningen. L.J.M. van Oers, bewoonster van Vlietwei 115, gaf enkele voordelen aan van de huidige plaats van de speelzaal. Via de Bijleveldlaan zou er een extra toegangsweg zijn, er zou minder parkeerdruk onstaan voor omwonenden en de peuter speelzaal bevindt zich op de huidige plaats al in een groene omgeving. J.A. Mink en A. Soons, bewoners van Vlietwei 121 en 117, benadruk ten vooral dat de nieuwe woningen te dicht op hun achtertuinen ko men. Ze vrezen daarom aantasting van hun privacy. Maar de commissieleden waren niet te vermurwen. Loco-burge meester C.E. Dalhuisen vond het huidige plan toch het beste. Naar andere mogelijkheden is wel dege lijk gekeken. Bovendien is de nieu we speelzaal beter bereikbaar via de Endepoellaan, de Vliet- en Ganzen- wei en de Weiden. Ook het peuter- speelzaalbestuur zou de nieuwe plaats geschikter vinden. "Met hun wensen moeten we ook rekening houden", aldus Dalhuisen. De bewoners van de Endepoel laan toonden zich met name bang voor verhoging van de parkeer druk. Maar de commissieleden heb ben niet het idee dat de parkeerpro blemen worden vergroot, omdat er voldoende parkeerplaatsen zijn ge pland. Een ander argument kon op nog minder bijval rekenen. H.B. Wil denberg, bewoner van de Ende poellaan 2, is bang is voor een min der riant uitzicht wanneer er straks huizen aan de" overkant verschij nen. De commissieleden toonden voor dit standpunt weinig begrip. "De bewoners wonen straks mindei riant, maar nog altijd riant", stelde A.G.M. Schavemaker (PW) vast. OEGSTGEEST - Het Oegstgeester Tolhuis, te vinden aan de Dorpsstraat ter hoogte van het erf van transportbe drijf Van der Luyt, moet worden gerestaureerd. Monumentenwethouder T. Kohlbeck (PvdA) wil de restauratie van het gebouwtje als harde eis inbrengen in de onderhandelingen met de project-ontwikkelaar die enkele tiental len woningen moet gaan bouwen aan de westkant van de straat. Behalve de restauratie moet uit de opbrengsten van het project ook het geluidsscherm langs de A44 worden betaald. Volgens Kohlbeck kan er na de restauratie een bestemming aan het thans ongebruikte pandje worden gegeven. De wethouder denkt dat er van het Tolhuis een bedrijfs-, ambachts- of winkelpandje is te maken. "Er is al veel be langstelling voor getoond". (ïoto Wim Dijkman) "Daar zetten wij onze vraagte kens bij", zegt Huigen. "Wij hebben aangeboden om gedurende vijfjaar de extra kosten van privatisering voor onze rekening te nemen". De overige gemeenten hebben nog niet gereageerd op dit voorstel. Kostenbeheersing is voor Leider dorp juist een argument om te kie zen voor een andere bestuursvorm. Jaarlijks betaalt de gemeente een half miljoen voor het muziekonder wijs en dat zou teruggebracht moe ten worden naar 350.000 gulden. Huigen: "Zestig procent van de leerlingen komt uit Leiderdorp en wij betalen zestig procent van de Inzamelingsactie Voorschotense ouderenbus levert nog weinig op VOORSCHOTEN - Er is 2.200 gul den binnen voor de ouderenbus in Voorschoten. Volgens coördina- trcie van de GVO, E. van der Kraats, begint het geld de laatste dagen een beetje binnen te komen. Toch had ze met name van bedrijven iets meer verwacht. De stichting heeft de afgelopen weken 315 Voorscho tense bedrijven aangeschreven en een acceptgiro gestuurd. Toch le verde dat niet de gewenste respons op. De stichting heeft 62.000 gulden nodig voor de bus. De laatste dagen komt er iets meer geld binnen. Kraats denkt dat het project nu iets meer bekendheid krijgt. "We hebben de nieuwe bus geleend van de leverancier en heb ben er vorige week mee op de markt gestaan. Dat heeft, met name bij particulieren, wat meer bekendheid opgeleverd". De stichting zal de ac tie dan ook herhalen tijdens de bra derie van 21 juni. Vervolgens wor den de bedrijven nog een keer bena derd voor een bijdrage. De stichting hoopt de bus het ko mendejaar in gebruik te kunnen ne men. Wanneer het streefbedrag niet wordt gehaald, kan de plaatselijk Rotaryclub wellicht wat geld bijeen sprokkelen met een actie. "Als dat nodig is, willen ze iets voor ons doen. Die acties kunnen volgens hen behoorlijk wat opleveren". De exploitatiekosten voor de bus, begroot op 22.150 gulden, worden betaald uit subsidie voor het flanke rend ouderenbeleid dat de GVO krijgt. De ouderen betalen een vast bedrag per rit. De exacte prijs ligt nog niet vast. In eerste instantie werd gedacht aan een gulden per rit, maar die prijs kan wat hoger worden. De deelname van vrijwilligers is goed, 'maar mensen kunnen zich al tijd opgeven'. Er hebben zich in middels ongeveer 16 chauffeurs aangemeld. Het busje is bestemd voor acht passagiers, zodat de vrij willigers nog met een gewoon rijbe wijs kunnen rijden. kosten van de muziekschool. Maar wij hebben in de huidige regeling de minste bestuurlijke invloed". Mocht privatisering niet haalbaar zijn dan wil Leiderdorp met een nieuw beleidsplan in de huidige re geling blijven deelnemen. Ingrij pende bezuinigingen zijn dan wel nodig, vindt het gemeentebestuur. Leiderdorp wil onder meer lessen aan grotere groepen geven en een andere verdeelsleutel van de kos ten. Burkina Faso-loop De stichting Ontwikkelingssamenwer king in Warmond organiseert vrijdag 16 juni een-sponsorloop. Deelnemers kun- nebn kiezen voor een tocht van drie of vijf kilometer over het eiland Koudenhoorn of voor een tocht van elf kilometer langs Sikkens. De opbrengst is bestemd voor Burkina Faso. De loop begint om 19.00 uur vanaf het pleintje bij De Pomp. Tienerkamp Het Wassenaarse jongerencentrum Ti- me-Out organiseert op 26 augustus een tienerkamp voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Ze zullen een week doorbrengen in Huizen en activiteiten ondernemen zoals video maken, zwemmen, speurtocht.' Tiener kunnen zich opgeven via 01751 - 13963. Westlander Zeildagen De stichting Zeilvaart Warmond organi seert zaterdag 17 juni en zondag 18 juni zeilwedstrijden voor kleine zeilende vrachtschepen, zoals Westlanders en Kagenaars. De schepen vertrekken nabij de aanlegsteigers aan 't Joppe op het re- creatie-eiland Koudenhoorn. De wed strijd begint zaterdag om 12.30 uur en zondag om 12.00 uur. Concert Joke Hartzheim (viool) en Ariane Karres (piano) geven op zondag 18 juni een concert in De Pauwhof aan de Pauwlaan in Wassenaar. Ze zullen werken brengen van Mozart, Schubert, Janacek en Schostakowitsch. De middag begint om 14.00 uur. Politie Zoeterwoude is inbrekers slag voor ZOETERWOUDE - De politie in Zoeterwoude heeft gisteravond een 20-jarige Hagenaar zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehou den die samen met een nog onbe kende persoon op het punt stond in te breken in een textielwinkel aan de Dorpsstraat. Toen de patrouille rende agenten een kijkje gingen ne men, waren de glaslatten reeds ver wijderd. De Hagenaar heeft inmiddels be kend dat hij van plan was in te bre ken. De politie heeft de identiteil van zijn metgezel nog niet achter haald. Wie de advertentiepagina's leest, komt ze regelmatig tegen: Adverten ties, waarin om privé-redenen geen naam, adres of telefoonnummer staat vermeld. In plaats dabrvan worden dit soort advertenties afgesloten met een speciaal nummer. Wilt u reageren, dan kan dat alleen maar door uw schriftelijke reactie in een gesloten enveloppe, met daarop in de linkerbo venhoek het in de advertentie vermelde nummer geschreven, naar de krant te sturen. De medewerkers van onze advertentie-afdeling weten pre cies welke naam en welk adres bij dat nummer horen en zorgen er voor dat uw brief ongeopend bij de adverteerder terecht komt. Om de privacy van onze lezers nóg beter te beschermen, hebben wij sinds kort een speciale postbus voor brieven onder nummer in gebruik. Hier door is het onmogelijk geworden, dat iemand per ongeluk uw brief open maakt! Wilt u er zeker van zijn dat alleen de adverteerder uw reactie onder ogen krijgt, stuur dan uw brieven onder nummer naar: Leidsch/Alphens Dagblad, Postbus 993, 2300 AZ Leiden. Postzegel niet vergeten! N.B.: Bij andere adressering kunnen wij privacy niet voor 100% garanderen!

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16