Earring nog springlevend STER Oudste rockband van Nederland kwart eeuw Earring' zaterdag weer in Zoeterwoude LASSIE KEERT TERUG jdL. bijt van zich af PAGINA 20 DINSDAG 13 JUNI 1989 De Earring anno 1989. Van links na George Kooijmans, Rinus Gerritsen e ZOETERWOUDE De Golden Earring komt op 17 juni ook naar de Leidse regio. Om precies te zijn naar Zoeterwoude, de plaats waar de Earring een grote binding mee heeft. Al sinds jaar en dag oefenen de muzikanten er regelmatig in Jan van der Geest's Don Bosco. Ook heeft de groep vaak concerten gegeven in het Zoeterwoudse. Jan van der Geest is ook dit keer (mede)-organisator van het concert op de 17e. Plaats van handeling is het Loetheveld. Het optreden (Van der Geest: "We beschouwen het als een jubile umconcert") begint rond de klok van tien uur 's avonds. In het voorprogramma staat de groep Bo-therude. De Zoeterwoudse 'concertorganisator' verwacht het nodige van het concert. "Als je bedenkt dat we nu al zo'n 500 kaarten kwijt zijn belooft dat nogal wat. De jongens (de groepsleden dus, red.) worden daar ook extra enthousiast door". Kaarten voor het Earring-concert zijn verkrijgbaar bij Don Bosco in Zoeterwoude-dorp, snackbar Old-inn aan de Rijndijk, VW Leiden, en bij Gé Hofenk in de Leidse Haarlemmerstraat. AMSTERDAM (GPD) Volgend jaar maakt 's lands oudste rockband Golden Earring op de kop af een kwart eeuw platen. De basis voor deze schier onverwoestbare Haagse groep werd in 1961 door George Kooijmans en Rinus Gerritsen gelegd. Vier jaar later, in 1965, ver scheen de eerste langspeelplaat 'Just Earrings' en haalde de single 'Please Go' de tiende plaats van de hitparade. Nu, bija 25 jaar later, speelt de Earring nog even soepel en strak in de eredivisie van de Neder landse popmuziek. De optredens vinden weliswaar niet meer aan de lopende band plaats, van enige regelmaat is toch wel sprake. Het maken van platen beschouwt de groep als een vanzelfsprekend heid. Al ligt ook hier het tempo minder hoog dan enkele jaren ge leden. ïe-CD heet 'Kee per of the flame', gemaakt vol gens het beproefde recept. Dat de Earring aan populariteit niets heeft prijsgegeven, blijkt uit de snelle weg die de single Turn the world around aflegde naar de top van de hitparade. Huwelijk Rinus Gerritsen, mede-oprichter van de Earring, ziet z'n langduri ge relatie tot de andere drie band leden als een huwelijk. „Er zijn wel eens spanningen. Je scheldt elkaar soms de huid vol. Even la ter drink je weer een biertje. Maar goed ook, dat 't niet altijd koek en ei is. Dan zou de verveling snel toeslaan". Met de nieuwe elpee 'Keeper of the flame' is de band een jaartje zoet geweest. „Niet continu hoor", verduidelijkt bassist-key boardsbespeler Gerritsen meteen. „In het begin van zo'n proces komen we één dag in de week bij elkaar om repertoire door te nemen. Na verloop van tijd is er voldoende materiaal om aan de slag te gaan. Vroeger had je een riff of een deuntje als basis. Tegenwoordig helpt de geavanci- eerde techniek je een eind op weg. Ik maak thuis praktisch complete nummers, die later door George, Cesar en Barry aange vuld worden. Maar de structuur is dan al aangebracht". Geen druk De leden van de Earring waken ervoor om onder druk een plaat af te leveren, waarover ze achteraf absoluut ontevreden zijn. "Daar is niemand bij gebaat. We stellen hoge eisen aan onszelf. Eén van onze eerste elpees was in een dag opgenomen, daarna nog drie da gen mixen en hupsakee. Zo gaat het vandaag de dag niet meer. Dat heeft met die hoge eisen te ma ken. Je wilt altijd een beter resul taat bereiken, al is dat lang niet al tijd haalbaar. We streven binnen de band naar perfectie, hoewel dat een sterk subjectieve zaak is. Want wanneer is een nummer he lemaal okee? Zelfs als we razend enthousiast over een opname zijn, dan kan het nog gebeuren dat we de volgende dag bij die zelfde opname kritische opmer kingen plaatsen". Parkpop De Golden Earring treedt met re gelmaat op in Nederland, Belgie en West-Duitsland. Op 25 juni is de groep hoofdattractie op het gratis toegankelijke Parkpopfes tival in Den Haag. „We leven van de optredens. De royalties die uit de plaatverkoop voortvloeien, zijn ontoereikend om in ons le vensonderhoud te voorzien. Ne derland is een klein land. De afge lopen jaren zijn onze elpees ook goed verkocht in België en West- Duitsland en in de States onder vinden ze veel belangstelling. We hebben vorig jaar nog een drie maanden durende tournee door Amerika gemaakt.. Ze kennen ons daar wel. Plaatverkoop alleen vormt een veel te smalle basis om als band te overleven. Eén flop en je belandt meteen in de bijstand. We moeten optreden om aan de kost te komen, zo simpel is dat. Maar voor ons geen enkel pro bleem, want optreden is een sen sationeel gebeuren is. Vorig jaar was er een verzamel-CD met hits van ons uitgekomen. Met enige schroom hebben toen tijdens de optredens een set gouwe ouwen gedaan. Dat sloeg in als een bom. She flies on strange wings, Radar Love, Back Home, Sound of the screaming day, je kent ze wel. De concerten fungeren ook als een testcase voor nieuwe nummers. Hoe reageert het publiek daar op? Hoe kun je dat beter uitproberen dan tijdens een live-concert! We leren daar zelf.veel van". Samenvoeging De huidige hitsingle van de Ear ring Turn the world around is een samenvoeging van twee num mers. Rinus Gerritsen over de ge boorte van deze topper: „Die twee afzonderlijke nummers misten al lebei iets. Ze waren niet af. Er ont brak wat aan. We hebben ze toen aan elkaar geplakt. Het resultaat was verbluffend. In het verleden is het wel vaker gebeurd, dat we nummers combineerden, waaruit dan een fantastische popsong ontstond". *7 JHA- HILVERSUM Onsterfelijk is 'ie, de hond Lassie die destijds mil joenen mensen vertederde met zijn tv-avonturen waarin hij zich im mer dapperslim én uiterst braaf toonde. Zijn populariteit zou zelfs zulke gigantische vormen aannemen dat Lassie's roepnaam van daag de dag nog altijd als soortnaam wordt gebruikt. Iedereen heeft het immers nog altijd over een Lassie-hond in plaats van een collie- De EO haalt deze zomer weer een aantal oude Lassie-films uit de kast. De eerste is te zien op 12 juli en heet 'Lassie's Great Adventure'. Daarna komt 'Countdown' op 9 augustus en ten slotte 'Hanfords Pointop 6 september. (foto pr) HILVERSUM (ANP) - De STER heeft met onmiddellijke ingang een aantal maatregelen geno men als antwoord op het drei gende verlies van inkomsten nu de commerciële tv haar opwach ting maakt. Zo worden de tarie ven flexibeler gehanteerd en worden de regels bij de verkoop van reclamezendtijd versoe peld. Een van de belangrijkste wij zigingen is dat de adverteerder niet meer gedwongen is een mix aan zendtijd in te kopen ver spreid over drie netten en tijd stippen. Volgens de STER mag de adverteerder nu per net, dag en blok inkopen. Voorts zal re kening worden gehouden met de wens om een reclamecam pagne geconcentreerd in een korte periode via radio en/of te levisie naar buiten te brengen. In geen geval zal de adverteer der meer zendtijd worden aan geboden waarom niet is ge vraagd. Tot slot zegt de STER zich te zullen inspannen om de omroe pen zo ver te krijgen vroegtijdig informatie over hun program mering vrij te geven. De adver teerder krijgt dan bij het inko pen van reclamezendtijd een be ter inzicht in de doelgroep die kan worden bereikt. Een woordvoerder van de Vereniging van Reclame-Ad viesbureaus wijst er op dat het de goede kant opgaat, maar dat de STER nog steeds niet zover is als de Nederlandstalige com merciële zenders, die alle wen sen van de adverteerders, voor zover de wet dat toelaat, in hun reclamebeleid hebben ingepast. 7 (11) 8 (22) 9(9) 10 4) 11 5) 12 8) 13 (15) 14 (13) 15 (12) 16 (21) 17 (29) No more bolero's - Gerard Joling I want it all - Queen If you don't know me by now - Simply Red Me myself and I - De La Soul Manchild - Neneh Cherry Americanos - Holly Johnson Express yourself - Ma donna Marina - Rocco the Ca- nations I'm every woman - Chaka Khan Eternal flame - The Bang les I beg your pardon - Kon Kan Lolly lolly - Wendy Lisa My brave face - Paul Mc Cartney Forever your girl - Paula Abdul The eve of the war - Jeff Wayne It's the first time - Lois Lane Little Jackie wants to be a star - Lisa Lisa Cult Jam 18 (14) El Cordobes - BZN 19 (23) Rooms on fire - Stevie Nicks 20 (26) You on my mind - Swing out Sister 21 (20) That's how I'm living - Toni Scott 22 (30) Hand on your heart - Ky- lie Minogue 39 (32) 40 (35) Looking for freedom - Da vid Hasselhof Jij blijft bij mij - Koos Al berts Wonderful - Patty Shift Paradise City - Guns n' Roses Amor de n Paco Keep on movin' - Soul II Soul Nineteen forever - Joe Jackson Lullaby The Cure Ferry cross the Mersey Diversen Kom van dat dak af - Pe- ter/MC Miker/DJ Sven I don't wanta get hurt - Donna Summer Free - Stevie Wonder Licence to kill - Gladys Knight Every little step - Bobby Brown The look - Roxette Into temptation - Crow ded House Nothin' (that comperes 2u) The Jacksons Too many broken hearts - Jason Donovan Dolfijnadoptie Een adoptie-programma voor dolfijnen om een unieke en be dreigde school witte dolfijnen te beschermen in het Canadese St. Lawrence River is een overweldi gend en onverwacht succes. „Het is zo populair, iedereen wil een dolfijn", zegt Pierre Beland, be denker van het programma en wetenschappelijk directeur van het St. Lawrence Institute of Ecotoxicology. Voor 4.200 dollar (ongeveer 9.240 gulden) kan men pleegou ders worden van één van de dol fijnen, die met de döod bedreigd worden door de vervuiling. Tot nu toe zijn zo'n 40 dolfijnen gea dopteerd. De adoptie-ouders krij gen een geboortecertificaat en een foto van de dolfijn en worden op de hoogte gehouden als 'hun' dolfijn gezien wordt door de on derzoekers. Het instituut gebruikt het geld om de dolfijnen en hun omgeving te bestuderen in de hoop dat zij manieren ontwikkelen om de 4 meter lange dieren te bescher- Zeehondenjacht „Schiet een zeehond in het week end". Met deze leus wil de Noorse gemeente Vega kapitaalkrachtige toeristen lokken voor een even nieuw als duur tijdverdrijf: het ja gen van zeehonden. Voor ruim 10.000 Noorse kronen, zo'n 3000 gulden, mag men één rob schie ten. De prijs is inclusief een gids, jachtuitrusting en een boot. Als trofee mag de schutter de pels be houden. Volgens het stadsbestuur van Vega slaat men met deze toeristi sche attractie twee vliegen in één klap: het groeiende aantal robben wordt gedecimeerd en de lege ge meentekas wordt gespekt. Voor lopig heeft de gejneene toestem ming gegeven om deze zomer 45 zeehonden af te schieten. „Het lokale zeehondenbestand Zwitserse militairen brengen met muilezels stro naar hun bi vak in de Zwitserse Alpen. Deze oeroude vorm van vervoer wordt nog steeds veelvuldig toegepast om moeilijk bereik bare posten in de bergen te be voorraden. (foto ANP) is de laatste jaren krachtig ge groeid", aldus woordvoerder Os wald Frohne. „En er dreigt nu een ecologische plaag". Volgens Poul Bugge van Greenpeace Noorwe gen is er geen enkele aanwijzing dat het aantal zeehonden sterk is toegenomen. 4 Zwaluwen Op het vliegveld Linate van Mil aan hebben de vluchten gisteren vertragingen van 10 minuten tot een uur opgelopen door een toe vloed van zwaluwen. De vogels kwamen af op de zwermen insek- ten die opstegen uit netgemaaid gras langs de landingsbanen. Tenslotte werd het gras door de brandweer natgespoten, zodat de insekten de wijk wo hebben Tor nu tob alt ap gedacht dat kernfu5ie AU een OP gang kon worpen gebracht door het toevoeren van enor- i me hoeveelheden energie-. ...maar nu hebben geleerden het gedaan 813 kamer temperatuur en met 5troom ult een 12 völt5 accu

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 20