O 'Alleen bewuste wanbetaler draait zelf voor de kosten op' Marcel Vink grote favoriet TlU I VENTI L Succesvolle verdediging Leonard Beter toezicht op natuurlijk geteelde produkten Logboek voor eigen woning PSV mag later van start gaan Mottet wint openingsrit Midi Libre mwmm DINSDAG 13 JUNI 1 Mj De consument de afgaat op de kreet 'natuurlijk' of 'biologisch' bij het kopen van alternatieve produkten bestaat hopelijk niet meer. Het pro bleem voor deze mensen was echter tot voor kort hoe alternatieve pro dukten enigzins betrouwbaar zijn te onderscheiden. Een aantal organi saties heeft daarom keurmerken voor alternatieve produkten ont wikkeld. Al langer bestaand is het interna tionaal gedeponeerde handelsmerk Get wel: dit is geen keurmerk) De- meter van de Nederlandse vereni ging tot bevordering van de biolo- gisch-dynamische landbouwme thode. Produkten voorzien van dit keurmerk zijn afkomstig uit de bio- logisch-dynamische land- en tuin bouw. Bedrijven die nog niet hele maal voldoen aan aan de eisen van de vereniging, maar wel al omscha kelen mogen het (handels)merk Biodyn gebruiken. De Stichting Ekomerk Controle (SEC) is als opvolger van de Stich ting Alternatief Warenonderzoek verantwoordelijk voor het Eko merk. Produkten met dit merk zijn volgens de biologisch-ecologische methode geteeld. Deze beoogt voor al bescherming van het milieu. Er bestaan vier Ekomerken: Eko met één of twee sterren voor pro dukten van bedrijven in omschake ling, Eko met drie sterren voor pro dukten van bedrijven die volledig voldoen aan de ecologische land- bouwrichtlijnen én -gedragsregels en het Ekoproduktmerk. Dat laatste is bedoeld voor samengestel de produkten als brood, broods meersels en kruidenkaas van eko- bedrijven. Hier geldt een verbod op toevoeging van produktvreemde THERMOSFLES - Curver heeft een nieuwe versie van de aloude ther mosfles ontwikkeld: de 'isoleerfles', variërend van 0,5 tot 1,8 liter in houd. De binnenfles is van glas de buitenkant is gemaakt van slagvas- te kunststof. De flessen zijn voor zien van een handgreep en een morsvrije schenktuit. Er zijn vier uitvoeringen en vier kleuren. De prijzen variëren, afhan kelijk van de grootte, van 15,95 tot 34,95. Sinds een half jaar moeten ziekenfondsverzekerden een gedeelte van hun nominale premie maandelijks zelf betalen. Een kleine tien procent van hen heeft daarin nu al een achterstand opgelopen. samenstelling Raymond Peil Veel verzekerden lopen achter met betalen ziekenfondspremie stoffen en de verpakkingsvorm is gericht op hergebruik. Dan is er keurmerk SKAL van de Stichting Keur Alternatief voortge- brachtes landbouwprodukten, waarin milieu- en consumentenor ganisaties alsmede het ministerie van landbouw, handel en verenigin gen voor alternatieve landbouw zijn vertegenwoordigd. Deze stichting houdt ook toezicht op het gebruik van het Ekomerk. SKAL-keur garandeert dat het produkt is geteeld volgens een al ternatieve of biologische teeltwijze. Behalve richtlijnen voor onbewerk te produkten als groenten, granen en melk bestaan er ook richtlijnen voor verwerkte produkten als graan- en zuivelprodukten en groente- en fruitconserven. Het uit gangspunt is daarbij dat bij de be reiding geen synthetische toevoe gingen zijn gebruikt. Ook buiten landse geïmporteerde produkten die de keur dragen van een erkend controleorgaan in het land van her komst worden van een SKAL-keur de overheid de Interimcommissie Scharrelvarkensvlees in het leven geroepen met een eigen beeldmerk dat alleen door haar erkende slager mogen voeren. De commissie stelt eisen aan de huisvesting, verzor ging en voeding van dieren en de verkoop van diervriendelijk gefokt .varkensvlees. Dat kan vervelende gevolgen heb ben want bij de meeste verzeke ringsmaatschappijen staat in de kleine lettertjes van de polis dat na vier weken van de vervaldatum van de polis de aanspraak op vergoedin gen vervalt. Dat geldt voor alle scha devergoedingen (brand, diefstal, autoschade), maar bovenal voor de ziektekostenverzekering omdat die vaak hoge premie veelal maande lijks wordt betaald. "Wij houden ons daar in principe streng aan. Geen betaling betekent dat de dekking is verstreken. We in formeren de klant natuurlijk eerst herhaaldelijk via aanmaningen met een waarschuwing in de trant van 'als u niet betaalt, komt u in de pro blemen'. De meeste mensen betalen daarna wel, omdat ze zich er van be wust zijn dat een verzekering ge woon noodzakelijk is", aldus een woordvoerder van verzekerings maatschappij Nationale Nederlan den. Die waarschuwingen zijn ook wettelijk verplicht. Daarna gaat meestal een dertig-dagenperiode in: aan het eind daarvan houdt de dek king in principe op. Geschikt Problemen kunnen ontstaan wan neer iemand schade oploopt in de periode tussen het aflopen van de vervaldatum en het betalen van de schuld. Stel dat die periode op 3 fe bruari ophoudt en op 4 februari wordt bij de betreffende klant inge broken. "Formeel kan een verzeke ringsmaatschappij dan een beroep Langer bekend is de stichting Scharreleierencontrole die erop toeziet dat aangesloten bedrijven voldoen aan het Scharreleierenbe- sluit. Op de verpakking van de scharreleieren (van kippen die met zijn zevenen een vierkante meter vloeroppervlak tot hun beschik king hebben) en op de eieren zelf staat een merkje. Natuurvoedings winkels verkopen ook eieren van biologisch-dynamisch of ecolo gisch werkende bedrijven met het Bio-merk of het Eko-stempel. Een aantal biologisch-dynami- sche bedrijven houdt eveneens vee. Inkoop, vervoer, slacht en verwer king zijn in handen van de slagerij De Groene Weg. Er bestaan richtlij nen voor de kwaliteit. Voorts heeft Voor woningbezitters is er een boekwerk verschenen waarin de consument wetenswaardig heden en belangrijke papieren en dergelijke over zijn huis op een centrale plaats bij elkaar kan brengen. Het is een soort logboek dat de ruimte biedt om vanaf de 'geboortedatum' of aankoopdatum van de woning de levensloop op te tekenen. Het 'Paspoort voor uw Wo- ning' kan vooral nuttig zijn voor het bewaren van waardevolle documenten en het vastleggen van belangrijke gebeurtenissen. Door bijvoorbeeld verslag te doen van verbouwingen en re paraties zijn belangrijke gege vens bij elkaar terug te vinden. Tevens is er plaats voor het opbergen van documenten als hypotheekakte, verzekerings polissen, overeenkomsten met vereniging van eigenaren, ge bruiksaanwijzingen, garantie bewijzen of contracten met on- derhouds- en reparatiebedrij- Het 'Paspoort' kost overigens het lieve sommetje van 52,50 gulden (in kunststof band) of 99,50 gulden- in imitatieleren band. Omgerekend in ordners Paspoort voor de woning: misschien handig. of ringbanden is dat een nogal forse prijs. Voor meer informa tie kan men contact opnemen met Uitgeverij en Redactiebu reau ESI in Schiedam, tel. 010- 4262233. doen op het contract dat is afgeslo ten. Geen vergoeding dus. Maar er zijn wel argumenten te vinden die voor een uitzondering zorgen. Bij voorbeeld als de man overleden is en de vrouw niet wist dat er betaald moest worden", aldus H. Mulder van de Nederlandse Bond van Ver zekeraars. "Bovendien zijn de meeste men sen al jaren klant bij een maatschap pij en valt er dus wel wat te regelen. Alleen échte wantbetalers bij wie wordt ingebroken of brand uit breekt, als zij achter zijn met beta lingen, hoeven ze geen aanspraak doen op schadevergoeding". Ook volgens de Consumenten bond zijn de meeste maatschappij en wel zo geschikt een regeling te treffen. Vooral wanneer iemand kan aantonen dat zijn rekening re gelmatig aangevuld wordt. "De meeste mensen reageren een beetje panisch als ze een betalingsachter stand hebben. Ze doen dan maar he lemaal niets en wachten de volgen de aanmaning af. Iedere consument zou ervoor moeten zorgen dat het zover niet komt", aldus woordvoer der K. Bontje van de Consumenten bond. Redenen om niet te betalen kun nen zijn, de bewuste wanbetalers daar gelaten, Financiële problemen, het vergeten van de betaling of het afvoeren van een betalingspost om dat iemand nog zo veel andere din gen moet betalen. Verzekeringsmaatschappij Na tionale Nederlanden lijkt wat stren ger in het uitbetalingsbeleid. "Er zijn situaties denkbaar waarin we een uitzondering maken voor een van deze groepen en de aanspraak op vergoeding niet rigoureus afwe zen. Maar dan moet iemand wel met geloofwaardige argumenten ko men, want we zijn geen Filantropi sche instelling". Wat in dit geval een goede argumentatie is, wil hij niet kwijt. "Dat brengt mensen alleen mear op ideeën". Ziektekosten Vooral bij de ziektekosten kunnen problemen optreden. Die premies worden vaak per maand of kwartaal betaald, terwijl aansprakelijkheids verzekeringen meestal voor een jaar vastliggen. Sinds 1 januari moet nu ook de ziekenfondsverzekerde een gedeelte van zijn premie zelf beta len via een acceptgirokaart. Tien procent van deze verzeker den blijkt nu, na een halfjaar, al een achterstand opgelopen te hebben. Wat er moet gebeuren als die achter stand groter en groter wordt, is niet helemaal duidelijk. De praktijk zal dat nog moeten uitwijzen. Een ziektekostenverzekering via het ziekenfonds is wettelijk ver plicht. "We kunnen dus niet zomaar een verzekerde uitschrijven. Wat dat betreft, zijn onze mogelijkheden heel beperkt. De betalingsachter stand kan nog zo groot zijn, een pa tiënt kan gewoon naar z'n huisarts die daarvoor altijd zijn honorarium krijgt", geeft N. Gans, beleidsmede werker bij de Vereniging van Ne derlandse Ziekenfondsen toe. "Het ligt ook niet in onze lijn om mensen de wacht aan te zeggen. We willen immers als sociale instelling zoveel mogelijk mensen verzekeren". Wanneer de verzekerde na vele aanmaningen niet betaalt, kan er een incasso-procedure in gang wor den gezet, foals ook gebruikelijk is bij de» gas-, licht- en waterrekenin gen. In het uiterste geval kan een procedure volgen bij de kanton rechter. Gans: "Maar zover is het nog lang niet gekomen. Het punt waarop dat gebeurt, moet ook door ieder ziekenfonds afzonderlijk be paald worden". Het voormalige Regionale Zie kenfonds Leiden en Alphen (RZLA), nu opgegaan in de Zorg verzekeraar Zorg en Zekerheid (ZZZ) hanteert de regeling zoals die wel meer wordt gehanteerd bij an dere fondsen: men stuurt een reke ning, aanmaning, aanmaning met incassodreiging en na vier maanden achterstand wordt de vordering in handen van een incassobureau ge steld. In extreme gevallen kan wor den gedacht aan invordering via de kantonrechter, maar daarover wil men bij de ZZZ voorlopig nog net aan denken. Een woordvoerder bevestigd dat van de nominale premiebetalers bij de ZZZ ongeveer tien procent en betalingsachterstand heeft. Nog steeds blijkt de premie een oorzaak van veel vragen te zijn bij verzeker den en zijn (of veinzen?) velen onbe kendheid met de nominale premie Terwijl die al ruim een half jaai (vanaf 1 januari 1989) moet worden betaald. Concurrent Kees Jan Schuilenburg start overtuigend LEIDEN - Het eerste grote B-ten nistoernooi in de regio is begonnen in Lisse met Marcel Vink als de gro te favoriet in het mannenenkelspel. De als eerste geplaatste speler van TG Hillegom heeft een goede com petitie achter de rug. Als voornaam ste concurrent van Vink geldt Kees- Jan Schuilenburg van De Munnik. Hij is als achtste geplaatst. De Lei derdorper steekt in goede vorm, be wees zijn partij gisteren. Schuilen burg liet er tegen Patrick Peters geen twijfel over bestaan wie de sterkste was: 6-0, 6-2. Een belangrijke outsider is ver der Marco van Trigt. De clubgenoot van Vink verloor vorig jaar in Lisse DEN HAAG (ANP) - Voor PSV be gint de competitie niet op 12 of 13 augustus zoals voor de andere vere nigingen in het betaalde voetbal. De landskampioen heeft van de KNVB toestemming gekregen in het eerste weekeinde van de competitie 1989- 90 deel te nemen aan een internatio naal toernooi in Spanje. De Eindho- vense formatie dient die eerste (thuis)wedstrijd in te halen in het weekeinde van 2 en 3 september, als de eerste ronde van de strijd om de KNVB-beker op het programma staat. De ploegen uit de eredivisie zijn in die fase van de strijd nog vrij. PERPIGNAN (AFP) - De Frans man Charly Mottet heeft in Perpig- nan bewezen, goed raad te weten met het Fietsen van een proloog. De winnaar van de Dauphiné Libéré en de leider in het FICP-klassement, was gisteren de beste tijdens de kor te openings-tijdrit van de Midi Li bre in Perpignan. Mottet had voor vijf kilometer zes minuten en een seconde nodig. Op 263 meter na was zijn gemiddelde snelheid vijftig ki lometer per uur. Landgenoot Jean- Claude Colotti liep een seconde achterstand op. de Finale tegen Jan-Willem Lugt- hart die deze keer ontbreekt. Van Trigt staat als vierde geplaatst. De plaatsingslijst luidt verder als volgt: Tom Bulters (Merlehove, 2), Martijn Krans (Unicum, 3), Arthur Ludlage (Merlehove, 5), Eric Bakker (Dek ker, 6), Leon Damen (Zee en Duin, 7), René van der Wilk (Casino, 9), Cees Heemskerk (Casino, 10). In de eerste ronde liep Katwijker Perry Pauw tegen Peter Grimber gen tegen een nederlaag op: 6-3, 4-6 en 7-6 voor Grimbergen. Voorts ver loor Maarten Kallenberg van Onno Wempe: 6-4, 6-4. Ron Liefbroer had tegen C. Tholen een moeilijke start. LAS VEGAS (Reuter) De Ameri kaan Sugar Ray Leonard heeft gis teren in Las Vegas zijn wereldtitel boksen in het half-zwaargewicht met succes verdedigd. De twaalf ronden durende partij tegen uitda ger en landgenoot Thomas Hearns eindigde onbeslist. Leonard, die in zijn profloopbaan in 37 partijen slechts één keer werd verslagen en 25 maal door knock out won, verdiende met de boks avond een bedrag van 13 miljoen dollar, bijna dertig miljoen gulden. Hearns, die in 1981 door k.o. in de maar uieindelijk zegevierde hij ge makkelijk: 4-6, 6-1, 6-2. Alphenaar Mare Nagelkerken versloeg Van Rijn in twee sets: 6-2, 7-5. Bij de vrouwen is Bionda Zonder- op favoriete. De speelster van De Munnik is als eerste geplaatst. De plaatingslijst verder: Madeion Ver- degaal (Hillegom, 2), Nathalie van der Voort (Merenwijk, 3), Miriam Siemerink (Unicum, 4), Cindy Berkhout (Hillegom, 5), Karin Croe- se (Dekker, 6). Gisteren kwamen de vrouwen in het enkelspel niet in ac tie. De toernooileiding wil het speel schema aanpassen, zodat de finales al op zaterdagavond kunnen wor den gespeeld. Enkele deelnemers veertiende ronde van Leonard ver loor, krijgt elf miljoen dollar. De titelhouder ging twee keer neer, in de derde en elfde ronde. Toch zag het er lang naar uit dat Leonard zijn tegenstander de be slissende tik zou kunnen toebren gen. De jury bestond uit drie Amerika nen: Jerry Roth „scoorde" 113-112 voor Hearns, Tommy Kaczmarek 113-112 voor Leonard en Dalby Shirley hield het op 112-112. De be slissing werd door de ruim vijftien- Marcel Vink: favoriet. (Archieffoto) moeten namelijk op zondag nog een inhaalwedstrijd voor de competitie spelen. duizend kijkers in Caesar's Palace begroet met luid gejoel. Onmiddelijk na afloop van de kennelijk in sportief opzicht onbe vredigende partij opperde Hearns een rematch. Gezien de aantrekke lijke winstsom, wees Leonard het aanbod niet meteen af. Maar de kampioen, die al in vijf verschillen de klassen de wereldtitel in bezit had en twaalf jaar professioneel bokst, hield toch een slag om de arm: „Laten we naar huis gaan en wat uitrusten." WIELRENNEN MIDI LIBRE Proloog: 1Mottet (Fra) 5 km in 6 minuten en 1 se conde (gem. 49.737 km/u), 2. Colotti (Fra) 0.01,3. Gaigne (Fra) 0.04,4. Bezault (Fra) 0.05,5. Djava- niane (Sov) 0.06, 6. Laurent (Fra) z.t., 7. Pelier (Fra) 0.07, 0. Boucanville (Fra) 0.09, 9. Lavainne (Fra) z.t., 10. Esnault (Fra) z.t. SCHAKEN WERELDBEKERTOERNOOI Achtste ronde: Sax (Hon) - Nogueiras (Cub) 1/2 - 1/2, Hjartarson (IJs) - Seirawan (VSt) 1/2 -1/2, Sa- lov (Sov) - Vaganjan (Sov) 1/2 -1/2, Van der Wiel (Ned) - Timman (Ned) 1/2 - 1/2, Ehlvest (Sov) - Portisch (Hon) afg., Joesoepov (Sov) Sokoiov (Sov) 0-1, Nunn (GBr) - Ljubojevic (Joe) 1-0. Kar- pov (Sov) en Short (GBr) vrij. Stand na acht ronden: 1. Karpov (Sov) 5 uit 6,2. Nunn 4,5 uit 7,3. Vaganjan 4.5 uit 8, 4. Salov 4 uit 6 en 1 uitgesteld, 5. Timman 4 uit 7.6. Nogueiras 3.5 uit 6 en 1 afg., 7. Joesoepov en Ehtyest 3.5 uit 7 en 1 afg., 9. Sax en Short 3.5 uit 7,11Sokoiov 3 uit 6,12. Seirawan 3 uit 7,13. Van der Wiel 3 uit 8, 14. Hjartarson 2.5 uit 7.15. Ljubojevic 2 uit 7 en 1 afg., 16. Portisch 1 uit 5 en 1 afg. HOCKEY CHAMPIONS TROPHY Bondsrepubliek Duitsland - Groot-Brittannië 2- 1 (2-0). 13. Blöcher 1-0.31. Fischer 2-0 (strafbal), 43. Thompson 2-1 (strafcorner). Scheidsrechters: Lathouwers (Ned) en Baghdad) (Pak). Toeschou wers: 2.000. Nederland 1 1 0 0 2 2-0 Pakistan 1 1 0 0 2 4-3 India 1 1 0 0 2 3-2 Bondsrep. 2 10 12 4-4 Australië 1 0 0 1 0 3-4 Gr.Brittanië 2 0 0 2 0 1-4 LOTTO LOTTO 23 Eerste prijs, twee winnaars, die elk bruto f. 182.931,60 ontvangen. Tweede prijs: 14 win naars, elk bruto f. 10.714,20. Derde prijs: 104 win naars, elk bruto 1.364,70. Vierde prijs: 5084 deel nemers, elk f. 297,90. Vijfde prijs: 71.066 deelne mers, elk f. 5,00. Het winnend nummer voor het cijferspel was 242764. Zes cijfers goed, geen winnaar. Vijf cijfers goed. zes winnaars. Vier cijfers goed: 15 winnaars Drie cijfers goed, 211 winnaars. Twee cijfers goed, 2369 winnaars. Een deelnemer aan toto 23 had de kruisjes op de juiste plaats gezet. Eerste prijs, een winnaar die bruto f. 10.848,60 ontvangt. Tweede prijs, 10 win naars, elk f. 723,20. Derde prijs, 127 winnaars, elk f. 142.30. KOERSEN ALKMAAR EERSTE KOERS, 2380 m: 1. Barones Duke (A. van Klaveren) 3.23,7 -1.25,6,2. Dutch Oldeson, 3. Dart Bonni. Niet gestart: Candy White. Toto: win nend 6,40, plaats 1,50,1,50, 1,60, koppel 25,70, trio 301,70. TWEEDE KOERS, 2040 m: 1. Brownie Flower (A. vd Blonk) 2.48,8 - 1.22,7, 2. Anton Neyenrode, 3. Dennis Ruimzicht. Niet gestart: Charme Troll. To to: winnend 21,30, plaats 3,60, 4,80, 2,10, koppel 122,50, trio 1303,20. DERDE KOERS, 2040 m. 1. Cilly Westfr.sia (T. Smeding) 2.29,7 - 1.23,2, 2. Bas Nebit. 3. Cindy Enkhuizen. Toto: winnend 5,00, plaats 2,00,3,40, 2,00, koppel 59,50, trio 821,90. VIERDE KOERS, 2380 m: 1Chamil Marathon (J. de Leeuw Jr) 3.24,6 1.26,0,2. Anouk V, 3. Carlito Dutch. Toto: winnend 4,70, plaats 1.70,2,00,1,60, koppel 19,40, trio 257,10. VIJFDE KOERS, 2040 m: 1. Zestful Dream (M. Helderman) 2.45,7 -1.21.2.2. Cirianne N, 3. Zon nebloem S. Toto: winnend 50,50, plaats 7,40, 2,50. 2,20, koppel 98,80, trio 1655,90. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.30 en 21.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Enkele oefenprogramma's van voetbalclubs voor het nieuwe seizoen ontbreken nog Profclub Feyenoord begint op maandag 3 juli om 10.30 uur de training. Op 28 juli wordt de selectie aan de pers voorgesteld Nog zes keer in de basis en Dick Dortmundt (Noordwijk) heeft er 300 voetbal wedstrijden voor zijn club opzit ten De wielrenners Erwin van Diest, Tom de Jong, Hans van Eg- mond, René Guyt, Gert Jan Mo raal en Kees Vernooy rijden op zaterdag 8 juli voor Swift/Casba de klassieke Waterschapsronde, met start en Finish in Zoetermeer De C-jeugd van Quick Boys en UVS nemen van 18 tot en met 22 juli deel aan een internationaal toernooi in Verona FC Mladost, een zaalvoetbalclub met Joego- slaven, heeft zich ingeschreven voor de nieuwe competitie Rini van Elk (FC Grovo) gaat het bij zaalvoetbalclub Stoof wat rusti ger aan doen Ook Docos gaat in het nieuwe seizoen aan de slag met een zaalvoetbalafdeling DOSR-voetballer Richard van der Meer staat na vier jaar weer in de belangstelling van zijn oude club AZ De KNVB wil in de na bije toekomst ook bij de vrouwen drie landelijke hoofdklassen in voeren De Alphense voetbal scheidsrechter Rob Overkleeft is met Dick van Riel (onlangs scheidsrechter UVS-Nederlands elftal), Ab Schuurmans en Mario van der Ende gepromoveerd van de B- naar de A- lijst Chris Hoogeweij (die zijn overschrij ving van UVS naar RKAW onge daan wil maken) is geslaagd voor de coirsuc oefenmeester II Ma- rathonschaatsrijder Edward Ha gen is van Lisse naar Haarlem verhuisd Bij de Beneluxwed- strijden gewichtheffen voor vrou wen in Rouselare (België) heeft de Voorschotense Yvonne van der Stoep in de klasse tot 60 kg een eerste plaats behaald. Een knappe prestatie, omdat Yvonne pas vier maanden aan gewicht heffen doet Vanaf 2 september gaan er op het KNVB-bondsbu- reau in Leiderdorp diverse cur sussen van start. Te weten: scheidsrechter veld, scheidsrech ter zaal, jeugdvoetbaltrainer, jeugdvoetbalspelleider, jeugd- voetbegeleider, rapporteur veld en zaal, trainer/coach III en spel leider zaal. Voor informatie bel 071-899372 De volleybalvereni ging Orion uit Hazerswoude zoekt een trainer Dit zelfde doet volleybalclub Scarabee uit Ter Aar Nu de tenniscompetitie zo goed als afgelopen is, komen de toernooien aan bod. Het toernooi van LTC Lisse is deze week de eerste. Zondag zijn de finales De directie van Sport en Recrea tie organiseert in samenwerking met Gerco Jongejans een cursus basisinstructie kanovaren. Uw opgave met spoed doorbellen aan Aad van der Luit óf Elly Wulms (071-315601) Er is een landelijke actie begonnen bij de Flevohof een Sportmuseum te stichten De Algemene Ledenvergadering van Kickers '69 wordt op dinsdag 20 juni gehouden De organisatie van de trimmers-wielerwedstrijd op woensdag 5 juli op de Bree- straat verzoekt' de kandidaat deelnemers eerst in te schrijven. Dit in verband met het te maken programmablad. Inschrijven per briefkaart bij bureau Finish, Smaragdlaan 140, 2332 JX Leiden Leidenaren blijken ook goed te kunnen kaatsen. Het partuur Si mon de Groot en Sietse Hoitinga won een nationale wedstrijd in Amsterdam Vrijdagavond loopt Warmond zich warm voor Burki- no Faso. Start om 19.00 uur in het centrum van Warmond Van avond is er bij MSP, Evertsestraat 99 in Leiden, een informatie avond over de rijkserkende oplei ding sportmassage. U kunt ook een brochure aanvragen bij MSP, Postbus 123,2300 AC Leiden De Leidse korfbalverening Zuider kwartier heeft van Shell een do natie van 250 gulden ontvangen Jaco Odemaere uit Wassenaar is door de KNZB gekozen om Ne derland te vertegenwoordigen bij het Europees kampioenschap zwemmen over 25 kilometer bij het eiland Hvar aan de Adriati- sche kust Morgen draven de paarden vanaf 14.30 op de ren baan Duindigt in Wassenaar In het weekeinde van 23 tot en met 25 juni is er een zes-landentoer- nooi waterpolo in Katwijk In dezelfde periode is er in Noord- wijk een groot kunstzeilevene- ment Roeivereniging Die Ley- the houdt een botentocht door Leiden op 17 juni Bij de E-K Prindle is het Katwijkse zeilkop- pel Van der Plas/Haneveld derde geworden Op 7 juli worden de Leidse sportclubs gevraagd deel te nemen aan de recordpoging van de langste polonaise. De po ging wordt op TV uitgezonden Voetbalclub Rijnsburgse Boys is de enige regio-vertegenwoordi ger die met nog 26 amateurclubs deel gaat nemen aan de KNVB- beker Sportieve fietsers die vanavond nog starten bij de fiets vierdaagse van Swifttoer komen nog in aanmerking om vier dagen te rijden Petra Heemskerk van Iduna speelde vorige wéék een in terlandvoetbalwedstrijd tegen Italië SIZO (Hillegom) en SMS (Nieuw Vennep) zijn in de vierde klasse West I bij elkaar ingedeeld Alphense Boys (eerste klasse .West I) krijgt AFC'34, DWS, DCG, OSV, Sloterplas, SDW, Aalsmeer, Holland, NFC, Hollandia en Zil vermeeuwen als tegenstander Sugar Ray Leonard (links) kreeg het in zijn titelgevecht tegen uitdager Thomas Hearns te verduren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18