TELEVISIE TOEGELICHT GEVARIEERD Tijdloos Sterk bezet Blues-toer Globetrotter Teveel herhalingenzegt de minister TV-RUBRIEK PAGINA 42 RADIO-TV ZATERDAG 10 JUNI 1989 IN H E T W E Op leven en dood Yanavond weer bij Veronica een aflevering van 'Op leven en dood', een talkshow van Koos Postema waarin hij praat met mensen die in hun beroep beslissingen moe ten nemen over leven en dood van zichzelf en van anderen. Deze keer praat Koos Postema met ar tiesten die soms hun leven riske ren voor het plezier van het pu bliek. In de studio komen onder andere aan het woord: de leeu wentemmer bij wie het licht uit viel toen hij in de kooi stond, de vuurvreter die zelf in vlammen op ging, de trapezewerkster bij wie de kabel brak, de beroemdste ont snappingsartiest ter wereld voor wie een foutje dodelijk is en de zangeres die voor een enkel num mertje een nummer met een beer deed. (Zat. Nederland 2, 21.25 uur). North Dallas Forthy De Amerikaanse speelfilm uit 1979 'North Dallas Forthy', die Veronica vanavond op het scherm brengt is^gebaseerd op de gelijknamige roman van Peter Gent. Het is een film over de we reld van het professionele Ameri can Football, waar het keiharde zakelijke element belangrijker is dan het sportieve. Midden in een slopend seizoen ontdekt de vete raan en aanvaller Phillip Elliott (Nick Nolte) van de North Dallas Bulls dat zijn lichaam zijn geeste lijke wil niet meer kan bijbenen. Hoewel zijn carrière nog verre van een dalende lijn is, komt El liott eracher dat hij steeds minder vaak door de hoge heren wordt opgesteld in het team. Op een dag ontmoet hij de mooie Charlotte, die verandering brengt in zijn le ven. (Zat. Nederland 2, 22:10 uur). Firecreek De Tros brengt de nachtfilm 'Fi recreek', een western uit 1968 waar de hoofrollen worden ge speeld door James Stewart en Henry Fonda. In deze speelfilm nadert een bende van vijf avontu riers onder leiding van Larkin (Henry Fonda) het afgelegen stad je Firecreek en zet het bij aan komst op stelten. Vrouwen wor den belaagd en er wordt gevoch ten met iedereen die hen voor de voeten komt. Johnny Cobb (Ja mes Stewart), een boer en tevens de sheriff van Firecreek, wordt nauwelijks serieus genomen door- het vijftal. De zaak loopt uit de hand en Cobb zweert de bende aan de galg te brengen om de stad te redden van het geweld. (Zat. Nederland 2, 00.11 uur). E K E I N D E rell in Rusland', een programma die de reis beschrijft van het bio- logenechtpaar Gerald en Lee Durrell die naar alle hoeken van de Sovjetunie trekken. De film besteedt veel aandacht aan de na tuur, maar ook komen culturele en maatschappelijke onderwer pen aan bod. (Zon. Nederland 1, 19.55 uur). Zomergasten Andrée van Es is te gast in de tweede aflevering van de VPRO- televisieprogramma 'Zomergas ten', een programma waarin inte ressante landgenoten in samen spraak met gastheer Peter van In- gen oude televisiefragmwenten hebben uitgekozen om deze nog eens te bekijken. Op verzoek van Andrée van Es vertoont de VPRO onder andere een fragment van een Simplisties Verbond uitzen ding waarin Wim de Bie een be zoek brengt aan zijn ouderlijk huis, het gesprek van Albert Helman en Salman Rushdie, frag menten uit het Ikon-programma 'Screentest', een fragment van de VPRO documentaire Sal Santen Rebel, een aflevering van de VPRO-serie Lotgevallen van Cherry Duyns en een fragment uit de Vpro-documetaire 'Staat van verzorging' van Maarten Schmidt en Thomas Doebele. (Zon. Nederland 2, 20.10 uur). Franse revolutie Vanavond start de NOS met een zevendelige internationale copro- duktie 'De nachten van de revolu tie' ter gelegenheid van het twee honderdjarig jubileum van de Franse Revolutie. De reeks is ge baseerd op het werk van de Fran se auteur Nicolas Restif de la Bre- tonne (1734 -1806). In 'Les nuits révolutionnaires' beschrijft hij zijn nachtelijke avonturen in het stormachtige Parijs tijdens de re volutie. Hij doet zijn ervaringen vooral op straat op en verzamelt zo tal van verhalen. Zijn escapa des en zijn opvallende uitdossing bezorgen hem de bijnaam 'Le Hi- bou' (de uil). (Zon. Nederland 3, 21.10 uur). Radio toegelicht Omroep Rijnland Rijnland Radio Sport schenkt zondagmiddag aandacht aan een invitatie-toernooi voor bowlers in de Holiday Inn. Verder in het pro gramma (14.00-18.00 uur) reporta ges van atletiek en tennis. Durrell Bram van Leeuwen. Erna Straatsma. Willem Schrama. Joe Cocker is nooit et weest van een gerichte dert zijn platendebuut in 196? heeft hij zich laten kennen als een intro verte persoonlijkheid met enerzijds een beperkt creatief talent, maar an derzijds behept met een ongecom pliceerde. diep doorvoelbare stijl repertoire dat aansluit bij zijn non- conformistische leefstijl. Het lange tijd ontbreken van een doordacht muzikaal concept is er stellig de oorzaak van geweest dat het toch nog jaren heeft geduurd voordat hij internationaal de waardering kreeg die hem toekwam. Vooral recente albums als 'Civilized man' en 'Un chain my heart' gaven de gewezen gasfitter uit Sheffield in dat opzicht eindelijk een eigen gezicht, en het wekt dus geen verwondering dat die lijn op het onlangs uitgebrachte 'One night of sin' hartstochtelijk is vastgehouden. Dat houdt natuurlijk op voor hand weinig verrassingen in, maar die verwacht je van Cocker ook niet. Belangrijker is dat hij de sterke rit me- en kopersectie van 'Unchain my heart' goeddeels bijeen heeft weten te houden, en dat ook ditmaal de geëmotioneerde achtergrondvo calen - de sambal in Cockers bela den muziek - weer dik in orde zijn. De elf songs op 'One night of sin' (met nog een bonus op de cd) blin ken daarentegen niet uit door afwis seling, maar doert wel stuk voor stuk recht aan zijn ongepolijste blanke r&b-idioom. De titelsong, die al in 1959 als 'One night' en met een gekuiste tekst door Elvis Presley tot hit werd gepromoveerd, kan mij persoonlijk niet zo imponeren, evenmin als de r &b-versie van de Peggy Lee-hit 'Fever'. Nee, Cocker is in zijn onbe daarlijke gekrijs om warmte veel sterker in meer op hem toegesne den stukken als 'When the night comes' van Bryan Adams, 'Got to use my imagination' van Gerry Gof- fin en 'I'm your man' van Leonard Cohen. 'One night of sin' is net als de vori ge twee een tijdloze plaat voor mo menten waarop je even met hem kan meevoelen. W.S. No way Back - Nadieh - Mercury 'No way back' is Nadieh's derde lp na 'Land of Ta' met haar grootste hit 'Windforce 11' en 'Company of fools'. Het is de eerste plaat die ze voor Phonogram maakte en dat be tekende voor het eerst een samen werking met de Amerikaanse pla- tenproducer Larry Lee die eerder ook voor de groep Berlin en de in middels opgeheven Dolly Dots werkte. De nieuwe plaat is een duidelijke mix van melodieuze ballads en up- - tempo- nummers. Wat opnieuw opvalt is het brede stembereik van de Nederlandse zangeres die inmid dels de nodige onderscheidingen - Zilveren Harp, Edison en CD-Award - in bezit heeft. Muzikaal steken de nummers (9 op de lp, 12 op cle cd) goed in elkaar dankzij haar sterk bezette band, waarmee ze niet alleen de studio in trok, maar die h iar ook op concer ten in het land begeleidt. Zonder gi tarist Bert Meulendijk, bassist Lene te Voortwis en drummer/percussio nist Hans Eykenaar te kort te doen maakt vooral toetsenist Skip van Rooy op mij grote indruk. Wat ik in sommige nummers wat tegen vind vallen zijn de teksten. Ze lijden onder een zekere eentonig heid. Dat geldt bijvoorbeeld voor Stranger. Maar zoals gezegd de stem van Nadieh vergoedt veel. Bij voorbeeld in het sfeervolle 'Calm me down' dat een duidelijke coun- try-inslag heeft. Daartegenover staan nummers als 'Epilogue', 'Toys' en 'So what!' waarin een ste vige beat wordt gecombineerd met krachtige uithalen die af en toe zelfs wat rauw klinken. Aan de andere kant zijn er ingeto gen nummers als 'Don't hide slow ly'. De kopers van de lp missen he laas het fraaie duet 'Splendid Mor ning' dat ze samen zingt met Colin Blunstone. Een van de sterke pun ten van de cd, maar helaas wat kort van duur. En natuurljk staat op de plaat Nadieh's recente single-hit 'Turn me loose. BL 'Een opmerkelijke plaat'. Zo kan de nieuwe lp/cd van Andre Hazes waarschijnlijk het best worden ge- kenschets. Ditmaal geen 'levens pop' in de trant van 'Een beetje ver liefd', 'Zeg maar niets meer' of 'Amor, amor, amor', maar een schijf waarop André zich uitleeft in de tie- nermuziêk van de jaren 50 en 60. Hazes deed in het verleden wel eens eerder een greep naar oude successen zoals Louis Prima's Bueno Sera en Bill Hailey's Rock around the clock, maar ditmaal is een hele lp volgezongen met blues, soul en rock and roll-nummers. Het is een jubileum-lp voor het feit dat hij de 10 jaar heeft volgemaakt bij de platenmaatschappij EMI. André Hazes krijgt daarbij zowel vokaal als instrumentaal forse on dersteuning. Bijvoorbeeld van Her man Brood (piano en zang), zanger Kaz Lux, de gitaristen Jacques Ver- burgt en Jan Akkerman en saxofo nist Gerbrand Westveen. Het idee voor zo'n jeugdsenti ment-compilaitie ontstond al in 1983 toen Andre samen met Her man optrad voor Amnesty Interna tional in 'Een Gebaar'. Een deel van de oude hits wordt gezongen in het Engels, een ander deel heeft een Nederlandse verta ling gekregen. Dat geldt bijvoor beeld voor twee rhythm en blues—nummers van good—old Fats Domino, die werden omgezet in Een morgen (Blue monday) en Heb jij dat nu ook? (I'm ready). Het meest geslaagd vind ik Hazes op de soul en blues-toer. Bijvoor beeld in 'I've been loving you too long' van Otis Redding en 'The thrill is gone' van B.B. King. Verder kreeg Ben E. Kings 'Stand by me' een Nederlands jasje met 'Op de hoek van de straat'. De klas sieker 'What'd I say' van Ray Char les wordt samen met Herman Brood vakbekwaam geschoren en bovendien is er nog oud hitwerk uit de kast gehaald van Ike, de ex-man van Tina, Turner (Tm blue') en Al len Toussaint (de evergreen 'Wor king in a coal mine') en van country- zanger Buck Owens ('Jammer'). Al met al een plaat die lekker swingt en een bepaalde categorie 40-plussers zeker zal aanspraken. BL Bernard Lavilliers - 'If' ((Polydor) De naam Bernard Lavilliers zegt mij niet zo veel maar volgens pla tenmaatschappij Polydor is deze Fransman in eigen land een bestsel- Ier. De in Saint-Etienne geboren zoon van een metaalarbeider begon op 16-jarige leeftijd met het schrijven van songs. Hij werd hierbij geïnspi reerd door de anarchistische liedjes van Leo Ferré. Op zijn twintigste vertrok Lavilliers naar Brazilië. Daar maakte hij kennis met de bos- sa nova en andere Zuidamerikaanse ritmes, die hem een muzikale rich ting aanduiden. In de daaropvol gende jaren woonde en werkte La villiers op Jamaica, in Parijs, in New York, in Los Angeles en in Afrika. Ip 1986 nam deze globetrotter zijn eerste lp op. Net als veel van zijn leeftijdgenoten zong de Fransman toen over allerlei politieke thema's zoals stakende fabrieksarbeiders. Zijn tweede lp, 'Les poètes' ver scheen vier jaar later. Hierop zijn de thema's te ontdekken die Lavilliers tijdens de rest van zijn carrière zou ontwikkelen: onrechtvaardigheid, exotische reizen, nachtleven in on bekende steden en poëzie. 'If is het zestiende album van La villiers. Af en toe is de zanger daar op een soort Franse versie van Frank Boeijen. De liedjes, vaak al leen begeleid op piano, zijn soms gevoelig maar.erg gladjes. De titel song is daar een goed voorbeeld Maar op 'If staan ook prachtig lied maar verscheurd land. 'Santiago' en 'Haïti couleurs' zijn twee andere muzikale reisverslagen. De gelikte disco van 'Citizen Kane' moet snel overgeslagen worden, maar de af sluiter 'Cri d'alarme' is weer een 'If van Bernard Lavilliers is abso luut geen hoogstandje maar deze gemakkelijk in het gehoor liggende luistermuziek klinkt toch wel lek- Brinkman heeft zich van de be klaagd over de vele herhalingen op de Nederlandse televisie. Het lijkt me voor de minister een be moedigende gedachte dat hij dat probleem met een pennestreek kan oplossen door de zendge machtigden meer geld te geven. Want geldgebrek, eerder dan lui heid en gebrek aan nieuwe ideeen, ligt ten grondslag aan die vele herhalingen in de zomer. De zo mer is voor de omroepen wat de vierde week van de maand voor veel gezinnen met bestaan is: de periode zo zuinig mogelijk met je geld om springtom je de rest van het jaar c.q. maand een eigen TV-serie of een echte biefstuk van de koe te kunnen veroorloven. Loopt het eigenlijk echt zo de spuigaten uit in Nederland met die herhalingen? Dat is een kwes tie van tellen en vergelijken. In de week van zaterdag" 3 juni tot en met vrijdag 9 juni telde ik op Ne derland 1 DERTIEN herhalingen; Black Beauty, Kerkepad, Weg van de snelweg Europa, Klaver weide, Het dikhoornschaap, Ne derland museumland, Vooruit met de geit, De Grote Meneer Kak- tus Show, Hallo medemens, En tree, U zij de glorie, De avonturen van Teddy Ruxpin, De smurfen. Op Nederland 2 telde ik TIEN herhalingen: AVRO Service Sa lon, Bluffers, North South, Eten uit eigen tuin, Kijk TV, De fa briek, Derrick. Suske en Wiske, Familie Oudenrijn, Knight Ri der. Op Nederland 3 tenslotte VIJF herhalingen: Skriuwers yn byld, Open universiteit, Hollandse nieuweSchooltelevisie, Medelan ders Nederlanders. Bij elkaar dus 28 herhalingen, waarvan 9 kinderprogramma's,- kinderen kunnen eindeloos naar hetzelfde kijken, zoals we weten. Is dat veel, vergeleken met de drie Duitse zenders die we kunnen krijgen? De Duitse kijkers kregen in dezelfde week TWINTIG herha lingen te zien,- bij een overigens groter aanbod, want de Duitse TV begint eerder met zenden. Maar Columbo en Das A-teAm werden niet als (herhalingen) aange merkt, dus wie weet hoeveel meer 'verborgen gebreken' er nog onder de Duitse programmatitels scho len. De BBC 1 en 2 kwamen geza menlijk tot ZEVEN herhalingen, maar alle afleveringen van Dr. Kildare, The Flintstones, Colum bo en The High Chaparral werden ook hier niet in de omroepbladen als (herhalingen) aangemerkt, terwijl Nederland zo braaf was het er eerlijk bij te zeggen dat Knight Rider en Derrick herha lingen waren. België Nederland had zelfs geen enkele herhaling, maar ook hier is een gezond wantrouwen op zijn plaatswant ik kan mij niet voor stellen dat de BRT de film 'De te rugkeer van de Roze Panter' en de stokoude serieafleveringen van Flipper en Columbo pas voor de eerste keer uitzond. Maar (herh.) stond er niet bij... Nederland neemt dus wel de koppositie in wat de herhalingen betreft, maar dramatische ver schillen heb ik niet kunnen ont dekken, temeer niet als je in aan merking neemt dat de geringere hoeveelheid herhalingen op de buitenlandse zenders niet auto matisch betekent dat zij in de zo mermaanden ook creatiever met eigen programma's bezig zijn. De drie Nederlandse zenders zonden de afgelopen week NEGEN pan klare bioscoopfilms uit, de drie Duitse zenders DRIEENTWIN TIG, enBBC 1 en 2 samen ZEVEN TIEN! Overigens telde de Nederlandse TV ook nog twee verkapte herha lingsprogramma's: TROS Telear- chief, en het 3 1/2 uu durende VPRO-programma 'Zomergas ten', waarin dr. Lou de Jong in ge sprek met Peter van Ingen com mentaar gaf op door hem gekozen TV-programma's. Mocht ik ooit nog eens uitgroeien tot een be langrijke Nederlander en dan door de VPRO gevraagd worden voor zo'n aflevering van 'Zomer gasten', dan kan ik rustig weige ren, want Lou de Jong bleek vrij wel dezelfde smaak en voorkeuren te hebben als ik: het Doelpunt van Marco van Basten tegen de Sov jet-Unie („ik beschouw Van Bas ten en Cruijff tot de grote Neder landers van deze tijd", zei De Jong), een fragment van de gra- mofoonopname van West Side Story, een stukje uit 'Der Blaue Engel' van Josef von Sternberg, een aflevering van Adriaan van Dis (met de historicus Simon Schama), de hele eerste aflevering van de serie 'The Glittering Pri zes' met Tom Conti, en een stukje 'Chorus Line'. Alleen met de docu mentaire over de film 'Fitzcarral- do' kon ik niet meegaan met Lou de Jong,- die film beviel me niet. 'Zomergasten' is een leuk soort programma, hoe simpel van opzet ook. Je leert er iemand toch door kejineh. Dr. Lou de Jong is jong van hart en in staat tot aansteke lijk enthousiasme,- het een zal wél verband houden met het ander. Jaren geleden stal hij al eens mijn hart toen hij Rob de Nijs, die niets in kinderen krijgen zag, voor hield dat kinderen het mooiste waren wat je op aarde kon over komen. En jawel, Rob heeft bij tijds zijn ongelijk ingezien... Zuidamerikaanse drank, 28 plan, schets, 30 makker, gelijke, 32 soort duif, 35 veerkracht, 37 dier, 38 zangstem, 39 recht op het exploiteren v.e. uitvinding, 40 afchteruit, 41 persoon van adel. Verticaal: 1 rivier in Nederl., 2 drank, 3 balspel, 4 zonder ge luid, 5 bevreesd, 6 teken van overwinning, 7 omwentelingsli chaam, 8 lus, 13 modificatie van zuurstof, 15 scheikundige om zetting, 16 sierlijk, 17 balspel, 18 traagheid, 21 pl. op de Veluwe, 22 eenh. v. elektr. weerstand, 26 telwoord, 28 strijd, 29 gedeelte, 30 geestig, ad rem, 31 riv. in Ni geria, 33 fam. lid, 34 aanspreek- naam v. papegaai, 35 grote steenmassa, 36 groente. Horizontaal: 1 vloeistof, 6 mu ziekterm (Lat.), 9 gegeten kun nende worden, 10 omhulsel waarin e. rups ohtspint, 11 roof dier, 12 lomp, onbehouwen, 14 gezicht, 17 voorstelling, idee, 19 spijsolie, 20 vrouw, 22 toegan kelijk, 23 hertog v. Venetië, 24 koning (Perzisch), 25 plaats, 27 Deze week maar één goede oplos sing. De Leidsch Dagblad-hand- doek gaat naar: P. Jelles de Jong, Vijfhuisterdijk 4, 9074 TE Hallum (Friesland). De prijs wordt de winnaar toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad. Postbus 54, 2300 AB Letden. ZATERDAG Radio t na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: 19.03 De Samenloop. 23.06 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Eenzaam avontuur. 1.02-7.00 Nie mandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Quartier Latin. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's country time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee pop special: Gerry Rafferty; 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Avondstemming. 20.00 Nws. 20.02 Holland Festival Journaal. KRO 20.10 KRO-Klassiek op zaterdag avond. met om 22.00 Orgelrubriek Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja. IOS: 18.40 Arabisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 EO-Met- terdaad hulpverlening. 21.15 Re- OMROEP RIJNLAND VLOK KATWIJK 10.00-11.00 informatief, nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jon- 13.00-14.00 Groeten en verzoe ken'. populair verzoekplatenpro- gramma 14.00-15.00'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport ZONDAG Radio 1 NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier 'en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.06 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht; 6.02-7.00 Een goede morgen met Ron Brandsteder. NOS: elk heel uur nieuws, vaha: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet John Lilipaly. AVRO: 10.30 Muziekmozaïek. 12.02 AVRO muziektheater. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Ne derlands op AVRO 2.15.02 Muziek met Meta. 16.30 Korr. 's langs in Stillness. 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 19.30 Hersengymnas- Radio 3 NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest, dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdeslijn. 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op slag van maandag. Radio 4 NOS: 8.00 Nws. 8.04 H-Vier. 9 00 Onder de Groene Linde. 9.15 Musi- ca Religiosa et Profana. 9.55 Pro- NOS-Conservatoriumproject 1988/1989.13.00 Nws. 13.02 Ope ra Matinee: nwe platen en CD's. 14.00 Concert op de Zondagmid dag: Concertgebouw Ork. o.l.v. Neeme Jarvi met solisten, (herh.) (In 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek. 20.00 Nws. NOS: 20.02 Holland Festival Journaal. TROS: 20.10 Holland Festival 1989: Radio Kamer Ork. o.l.v. Hans Zender met Solisten. 22.30 Kamerconcert: Van barok tot heden in kleine bezetting. Orlando Festival 1988. 23.00 Fina le. 23.44-24.00 De treinen naar Morrow, hoorsp. NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te deum laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Zo moet het kun nen. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld gat. 14.00 Radio Romantica. 16.00 Bodylijn. NOS: 16.55 Mededelin gen en schippersberichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Liturgie en kerkmu ziek. IOS: 18.40 De onbekende Is lam. NOS: 19.00 Programma voor ouitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO/NOS: 21.20 Medelanders Nederlanders. 21.45 Medelanders Nederlanders. NOS: 22.10-22.40 Jazz uit het his- OMROEP RUNLAND 10.30-11.00 Radio Gezondheid 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwljkerhout Lo- LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- 21^00-22.00 Sportcarrousel r 18 t NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu.' 8.30 Nieuwsoverzicht Hier en Nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. (9.30,10.30 en 11.30 Nieuwsover zicht Hier en Nu). 12.06 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverzicht Hier en Nu. 12.32 Over kopen ge sproken. 12.49 Moment. NOS: 12.55 Meded. t.b.v. Land- en Tuin bouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Veronica Nieuwsradio. NOS?elkVheeUju"nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An dré van Duin. 13.04 Tros Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.57 EO-Metterdaad hulpverlening. 17.04 Ronduit .Radiokrant. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen met om 10.00 Rondom de revolutie. 11.00 Engels Kamer Or kest. 11.50 Over muziek. 12.00 Lu cille, opera van Grétry. (13.00 nws.). 13.02 KRO-Klassiek op maandagmiddag: Les deux avares, opera van Grétry. 14.00 KRO-klas- siek op de maandagmiddag: Chilin- giring Strijkkwartet. 15.50 Over poëzie. 16.00 In antwoord op uw schrijven - klassiek. 16.45 Zin in muziek. VARA: 17.00 Muziek van Weber. NOS 6.30-6 49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 De kracht van het geluid. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Be richten van en over ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM. VERBOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, met om 13.10 Bericht van buiten. AVRO: 14.00 Moet je ho ren... 14.05 Het naadje van de kous. VARA: 14.25 Radio Driehoog achter. 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het konink rijk. NOS: 16.30 NOS Kindermaga zine. 17.00 Wat een taal. 17.30 De jaren vijftig. 17.55 Meded. en schip- RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weekberich ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 42