Gewonden vliegramp in coma Lubbers provoceert PvdA en WD Dodental mogelijk naar 171 SLM geeft een tweede ticket aan nabestaanden na rel in kantoor Eis voorwaardelijke straf na euthanasie D66: hogere premies voor loon verpleging Lubbers: 40 wetsvoorstellen gewoon behandelen in Kamer LUZAC COLLEGE ERKEND KWALITEIT BEVESTIGD VRIJDAG 9 JUNI 1989 BINNENLAND PAGINA 3 AMSTERDAM (GPD) - Een groep woedende nabestaanden van de slachtoffers van de vliegramp in Su riname heeft gisteren het hoofdkan toor van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) in Amsterdam belaagd. De emotionele Surinamers namen geen genoegen met het aan bod van de SLM om per overledene één gratis vliegticket ter beschik king te stellen voor een extra vlucht naar Paramaribo. De directie van de SLM is inmid dels tegemoet gekomen aan hun ei sen van de nabestaanden. Nadat in het hoofdkantoor met meubilair werd gegooid en de situatie even uit de hand dreigde te lopen, kwam het tot een gesprek met de boze nabe staanden. De SLM heeft nu beslo ten twee tickets per overledene be schikbaar te stellen. Overige fami lieleden kunnen voor de helft van de prijs mee: ongeveer 1000 gulden. Eerder die middag was bekend geworden dat de KLM een Boeing 747 met bemanning beschikbaar had gesteld voor een extra vlucht vanaf Schiphol op vrijdagavond 8 uur. Met deze vlucht kunnen 425 fa milieleden van de slachtoffers mee reizen naar Suriname. De SLM ver klaarde later dat er overleg gaande was met de KLM over uitstel van deze vlucht om de nabestaanden meer tijd te gunnen voorbereidin gen te treffen. Een KLM-woord- voerder was echter niet op de hoog te van dit overleg. Ook van de inzet van een tweede vliegtuig was bij de KLM niets bekend. De boze nabestaanden kwamen gistermiddag rond vijf uur met een lange stoet auto's aan bij het SLM- hoofdkantoor aan de Wetering schans. Ze waren afkomstig van het café De Draver in Amsterdam-Oost, de plek waar enkele jaren geleden het voetbalteam Kleurrijk werd op gericht. In dit café ligt een condole ance-register dat inmiddels door honderden mensen is getekend, on der wie de Amsterdamse burge meester Ed Van Thijn. Van Thijn besloot gistermiddag ter plekke uit eigen zak een vliegtic ket ter beschikking te stellen aan eeh van de nabestaanden. Hij riep de Amsterdammers op hetzelfde te doen. De gemeente Amsterdam heeft daarvoor het Comité Hulp Vliegramp Suriname opgericht en bij de Verenigde Spaarbank een re kening geopend (no. 869037528). De gemeentelijke sociale diensten in Amsterdam. Rotterdam en Delft zullen nabestaanden-met-een-uit- kering een voorschot verstrekken om de reiskosten te betalen. SLM-directeur Lachmising zei te verwachten dat ongeveer de helft van de slachtoffers in Suriname zal worden begraven. De stoffelijke resten van de overige slachtoffers zullen op kosten van de SLM naar Nederland worden vervoerd. Wan neer de lichamen van omgekomen reizigers in Nederland zullen aan komen, is afhankelijk van de Suri naamse autoriteiten die de lijken eerst moeten vrijgeven. Als de extra KLM-vlucht vrijdag avond vertrekt, zal deze Boeing 747 op 12 juni naar Schiphol terugke ren. De nabestaanden zijn volgens Lachmising echter niet verplicht met deze vlucht terug te gaan. De te rugreis op een ander tijdstip moet nog wel worden geregeld, aldus de SLM-directeur. De familie van de slachtoffers kunnen rekenen op een gratis visum. Voor de afgifte van de visa is vandaag een speciale balie op Schiphol ingericht. Zondag wordt de eerste rouw dienst gehouden in de Lutherse- kerk in Amsterdam. Een grote her denkingsdienst, georganiseerd door de gezamenlijke Surinaamse welzijnsstichtingen en de Suri- Ambassade, staat voor 18 op het programma. De Suri- ibassadeur in Nederland Ramkisoor, noemde in een korte verklaring gisteren de crash een ramp van ongekende omvang voor de kleine en hechte Surinaamse ge meenschap. PARAMARIBO (GPD/ANP) Drie van de veertien overle venden van de ramp met het SLM-toestel verkeren in le vensgevaar en zijn opgenomen op de intensive-care-afde- ling van het Academisch Ziekenhuis in Pamaribo. Ze lig gen in coma. De andere elf maken het redelijk. De overle venden van het vliegtuigongeluk worden door de directie van het ziekenhuis zorgvuldig afgeschermd van de buiten wereld. Ook vertegenwoordigers van de Nederlandse am bassade in Paramaribo mochten de patiënten niet bezoe ken. Oorzaak Over de oorzaak van het ongeluk doen steeds meer verhalen de ron de, ondanks het verzoek van SLM- directeur Mungra om de uitslag van het officiële onderzoek af te wach ten. In kringen van de Surinaamse luchtvaartdienst viel te vernemen, dat een belangrijk navigatie-appa- raat in de verkeerstoren door de onbetrouw baar werd gevonden omdat het sinds 1987 niet meer is gecontro leerd. Het zou gaan om het 'instru ment landing systeem', dat vanaf de grond signalen naar het toestel stuurt, zodat de piloot bij slecht zicht blindelings kan landen. Ook zou de grond-bandrecorder, die in de verkeerstoren de gesprekken met de vliegtuigen registreert, niet hebben opgenomen. Deze bandop name moet samen met de gegevens uit de zwarte doos een beeld geven van de laatste ogenblikken dat de DC-8 in de lucht was. Volgens mi nister - van economische zaken Grep, onder wie de luchtvaart dienst valt, zal het onderzoek moe ten uitwijzen of alle apparatuur in orde was. 'erking met de ANWB- Alarmcentrale worden minstens vijf slachtoffers overgebracht naar Nederlandse ziekenhuizen. Drie van hen hebben ernstig rugletsel opgelopen. Vandaag wordt een ex tra KLM-vlucht uitgevoerd op Para maribo. Dit toestel zal zondag weer naar Nederland vertrekken. Het Nederlandse Rampen Identi ficatie Team, onder wie twee patho- whtverkeersTetdSs logen-anatoom, is gisteren in Suri- luchtverkeersleiders name aangekomen. Het team helpt bij de identificatie van de slachtof fers van de DC-8, die woensdag in de buurt van het vliegveld Zanderij bij Paramaribo neerstortte. Vooral in het voorste deel van het wrak zijn lijken aangetrokken, die nauwelijks meer herkenbaar zijn. Het is nog niet te overzien wanneer het onder zoek zal zijn afgerond. Om het on derzoek te bespoedigen vertrekken vandaag ook 20 mensen van het identificatieteam van de rijkspolitie naar Suriname. De rechercheurs proberen de identiteit van slachtof fers te achterhalen aan de hand van lichamelijke kenmerken (gebitten en littekens), en taktische receher- cheurs die werken aan de hand van persoonlijke bezittingen, zoals rin gen en papieren. Er gaat ook een tandarts mee. De omgeving van het verongeluk te vliegtuig is hermetisch afgeslo ten door de militaire politie. Er zijn extra soldaten ingezet om de omge ving te doorzoeken op brokstukken en persoonlijke eigendommen van passagiers. Het bergingswerk wordt bemoeilijkt door de enorme (van een onzer verslaggevers) regenbuien die het begin van de grote regentijd inluiden. Er is nog steeds onduidelijkheid over de passagierslijst die door de SLM" vlak voor het vertrek uit Amster- AMSTERDAM Verdriet en ontreddering gisteren voor het Amsterdamse café de Draver, de thuisbasis van het Nederlandse kleurrijk elftal. Er was daar een soort rouwcentrum gemaakt, waar onder meer de gelegenheid was om het condoleance-register te tekenen. (foto anp» Democraten willen in programma 9,5 miljard extra voor milieu LEIDEN - D66 wenst een "geringe de verhoging" van de sociale premies niet room de lonen van verpleegkundigen soortgelijke acties in België vrijgegeven. Gebleken is dat met de geëiste vijf procent te kun- Westduitsland, waar wel optrekken. Partijleider Van Van Mierlo zei het dan ook "onbe- van is 1,4 miljard bestemd voor halen teneinde andere plann grijpelijk" te vinden dat de regering energiebesparende subsidies. Dat kunnen financieren. te bedrag moet ten dele bijeen worden gebracht door extra heffingen op diesel, lpg, andere brandstoffen en landbouw-bestrijdingsmiddelen en de verpleegkundigen is tege- door verhoging van riool-en andere afvalbelastingen. Ongeveer twee miljard gulden komt uit 's Rijks kas. c°™?u™snE gersdie niet op kwamen "dagen. De werd confrontee,rd met, d,en?ron" cent", aldus Van Mierlo. "Waarom Voor het overige moeten burgers en aChtde kans daarop na^e kamende dam passagiers zijn ingestapt die de Mierlo zei dat gisteravond tijdens moet gekomen. "En dan hebben plaats hebben ingenomen spreekbeurt in Leiden, waar hij het Van Mierlo sprak gisteren de wens uit het CDA eens buiten de re gering te houden. "Nergens ter we reld is het zo vanzelfsprekend dat één partij altijd de macht heeft, be halve in communistische regimes", D66. Hij SLM heeft een definitieve lijst toe gezegd. Navraag bij het trum in Suriname leert, dat veel strerend personeel van het Ver pleeghuis Zoetermeer. "Jullie zijn gerechtvaardigd. De achter- hier foutief zijn gespeld, voorletters stand onzorgvuldig zijn genoteerd en dat Van Mierlo. uit de namen niet kan worden opge maakt of het om mannen, vrouwen of kinderen gaat. Volgens informa- kundigen, behalve met tie% van de Surinaamse regering staat het vast dat 169 passagiers zijn omgekomen. Dit aantal kan nog stijgen tot 171 omdat wordt ver moed dat zich nog twee baby's aan boord bevonden. het daar wel kunnen niet?" In het programma voor de Twee- te hoog opgelopen", aldus de-Kamerverkiezingen op 6 sep tember, dat vandaag is gepresen teerd, heeft D66 600 miljoen gulden op dat de verpleeg- opzij gelegd voor (loons-)verbete- achter- ringen in de gezondheidszorg. Ook bedrijven individueel opdraaien r voor de kosten van milieusparende J^Te*™g™,OTOrigens vn^el investeringen, die voortvloeien uit blijvend inkomen, ook kampen met de onderwijs-uitgaven moeten vol- een toegenomen werklast. "Vooral gens de Democraten omhoog, met in het onderwijs en de verpleging is bijna anderhalf miljard gulden. Met de kwaliteit van het produkt afhan- dat bedrag zit de partij dicht in de kelijk van de motivatie en die neemt buurt van de PvdA die bijna twee Moordonderzoek Het nieuwe onderzoek naar de moord op de broers Hendrik en Jo- han Kerkhof uit Nistelrode heeft niets opgeleverd. De twee mannen werden in de nacht van 22 op 23 ja nuari 1988 in hun woning in Nistel rode vermoord. De zaak werd nooit opgelost. Vorige week stelde de po litie een team samen van acht re chercheurs na geruchten over de identiteit van de daders. Landbouwschap Landbouwschapsvoorzitter Doorn bos is gisteren bij verstek veroor deeld tot 3500 guldeft boete. Hij stond met nog 48 landbouwers te recht wegens overtreding van het aardappelmoeheidsbesluit. Doorn bos zou niet-aardappelmoeheidsre- sistente rassen hebben verbouwd op besmette grond. Rosenmöiler Bestuurder Paul Rosenmöiler van de Vervoersbond FNV in de Rotter damse haven wordt vierde man op de lijst van Groen Links. De partij besturen van CPN, PPR PSP- en EVP zijn daar gisteravond mee ak koord gegaan. Rosenmöiler staat als eerste onafhankelijke kandidaat op de lijst, en is op de vierde plaats naar alle verwachting verkiesbaar voor de Tweede Kamer. Hij kreeg vooral landelijke bekendheid tij dens de Rotterdamse havenstaking van 1987. Crisis De twee Pvda-wethouders van het WD-CDA-PvdA college in Vlaar- dingen zijn gisteren opgestapt na dat WD en CDA hun steun gaven aan een motie van de Socialistiese Partij, waarin werd gevraagd om een onafhankelijk onderzoek naar een illegale gifstort. Milieu-wethou der Goudriaan en zijn partij achtten dat overbodig en stelden de ver trouwensvraag. Het is de derde be stuurscrisis in driejaar tijd in Vlaar- dingen. ernstig af. Het ziekteverzuim hoog en loopt op; het aantal mensen dat de verpleging verlaat wordt gro ter en groter". i het onderwijs wil 'Ik stel vast dat de WD strèngere'regèls "die "066* voorstaat! Positie aan de rechterkant kiest Van Mierlo liet weten dat hij absolu- £°°r..?lch af te zetten te6en de te prioriteit wil toekennen aan het milieu. Andere belangen moeten De WD moest het gisteren toch eventueel wijken voor deze hoogst zwaar ontgelden bij Van Mierlo, die noodzakelijke uitgaven. schamperend constateerde dat de liberalen in de Tweede Kamer drie Overigens vindt D66, net als CDA jaar lang ijlings inbonden zodra er en WD, dat de belastingverlaging een kabinetscrisis dreigde, om uit- van vier miljard gulden per 1 janua- eindelijk de regering te laten strui- ri 1990 gewoon moet doorgaan, kelen op zoiets als het reiskosten- Daar zit een groot verschil met de forfait. "Niet het paspoort, niet de Het meeste geld trekt D66 uit PvdA, omdat deze partij twee mil- euthanasie, niet het speciaal onder door het milieu: 9,5 miljard. Daar- Jard van de lastenverlichting wil af- wijs. Nee, het reis-kosten-for-fait". DEN HAAG Vriend en vijand kij ken de laatste weken verwonderd naar de manoeuvres van CDA-lijst- trekker Lubbers ten opzichte van de demissionaire coalitiepartner WD. De premier laat niet na de WD de schuld van de kabinetscri sis duchtig in te wrijven. Bovendien zijn de vrijages naar de PvdA wel erg opzichtig. door Henri Kruithof en Peter de Vries De pesterijtjes en vermaningen van Lubbers geven telkens weer voedsel aan de gangbare opinie op het Binnenhof, dat er na de verkie zingen van 6 september een coalitie komt van CDA en PvdA. De pro feten weten dat dat weliswaar niet eenvoudig zal gaan, maar. gaan er vanuit dat Lubbers duidelijk niet meer met breker WD verder wil. Onder het motto 'wie breekt betaalt' zal de VVD zich de komende jaren in de oppositiebankjes moeten ver bijten. Deze theorie is zo eenvoudig, dat ze bijna niet waar kan zijn. Wat kan Lubbers er voor baat bij hebben zich vooraf aan de PvdA te kluiste ren? En schept de CD A-leider niet al te veel ruimte aan de rechterkant van het politieke spectrum, zodat de WD alle gelegenheid krijgt zich electoraal te herstellen? Aan het Binnenhof viert de belangstelling voor deze 'hogere politiek', bij ge brek aan inhoudelijke meningsver schillen, hoogtij. Vooral tussen CDA en PvdA is de politieke afstand op dit moment kleiner dan ooit. De koppeling tus sen lonen en uitkeringen moet vol gens beide partyen worden her- Lubbers: provocaties. steld. Weliswaar onder enigszins verschillende voorwaarden, maar beide hebben 12 miljard gulden uit getrokken voor dat nobele doel. Ook op het gebied van het terug dringen van het financieringstekort zyn de verschillen niet groot. Het grootste obstakel op de weg naar een rood-roomse-coalitie vormen de immateriële punten, euthanasie en gelijke behandeling. Juist op dat punt liet Lubbers zich de laatste tijd depolariserend uit. Milieu Die immateriële punten liggen tus sen CDA en WD iets minder ge voelig, omdat er in het kabinet al compromissen over in de maak wa ren. Maar de wegen van CDA en WD scheiden zich op dit moment nog door de meningsverschillen over de koppeling, de mogelijkhe den van een verdere inkrimping van de overheid en vooral over het milieubeleid. Vanuit de optiek van het CDA laat een regeerakkoord met de PvdA zich nu, voor het eerst sinds jaren, net zo makkelijk schrijven als een akkoord met de liberalen. Het verschaft de christen-democraten een gerieflijke machtspositie, en CD A-lijstrekker en premier Lub bers lijkt begonnen die machtsposi tie te verzilveren. Met zijn uitlatin gen provoceert hij Voorhoeve en Kok tot verharding van standpun ten. Lubbers schaakt niet, hij jut zijn tegenstanders slechts op. Doel is vast te stellen welke coalitie voor het CDA het grootste rendement oplevert. In CDA-kringen wordt dat van zelfsprekend anders genoemd. De premier bedrijft hogere politiek, be doeld om de christen-democraten van een dilemma te verlossen. De redenering is als volgt: wij christen democraten schuiven nu wat naar links, om daarmee ruimte te schep pen voor de WD. Dat doen we om dat het voor ons niet aantrekkelyk is als we na de verkiezingen tot de PvdA veroordeeld zijn, omdat we samen met de WD geen meerder heid hebben. Bovendien drukken we op die manier de PvdA naar links, waardoor die 'klein links' kan opslokken. Chaos Hoe 'goed' de CDA'ers het voor heb ben met de andere partijen, blijkt wel uit de risico's die de partij loopt. Stemverlies op de rechtervleugel kan het CDA de positie van grootste partij kosten. Zeker als de PvdA in staat zal zijn 'klein links' op te slok ken, is de kans groot dat de sociaal democraten die positie heroveren. Dan krijgt de PvdA het voortouw bij de formatie, en in een kabinet het premierschap. In CDA-kring wordt dat risico be perkt geacht. Het lijkt niet waar schijnlijk dat zo'n verbitterde nek- aan-nek-race tussen CDA en PvdA er ook nog eens toe zal leiden dat rechts (CDA/WD) haar comforta bele meerderheid kwijtraakt. Een herstel van de oude centrum-recht se coalitie is dan mogelijk, zeker wanneer Voorhoeve er enigszins in slaagt de chaos in zijn party in be dwang te houden. Het CDA/Lubbers kan het zich permitteren de andere partijen de lakmoesproef te nemen, omdat een coalitie tussen PvdA en WD uitge sloten lijkt. Weliswaar proberen en kele prominente christen-democra ten dit schrikbeeld aan de kiezers voor te houden, maar niemand ge looft serieus dat het CDA volgend jaar in de oppositiebankjes zit. Zeker, bij sociaal-democraten en liberalen leven felle anti-CDA-senti- menten. In de fractie van de WD heeft na zeven jaar bewind-Lubbers de CDA-haat grote vormen aange nomen. Maar ook in de PvdA is ze ker geen sprake van liefde voor de tot nu toe enig mogelijke regerings partner. Dergelijke ressentimenten zijn echter niet de beste basis voor coalitievorming. Ze worden wel aangewakkerd door Lubbers' uitla tingen, en misschien dat PvdA en WD na de verkiezingen zo genoeg hebben van de christendemocrati sche almacht, dat ze een keer een wederzijds vrijblijvend gesprek voeren. Om als dat mislukt, nog vas ter aan het CDA geklonken te zitten. DORDRECHT (GPD) - Medische moord of uit het lijden verlossen, zo luidde gisteren de vraag voor de Dordtse rechtbank in het geval van een 38-jarige internist, die op 18 april vorig jaar de dood van een in coma liggende en stervende aidspa- tiënt via een infuus met een dode lijk middel. Officier van justitie Houben eiste een half jaar voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar als sig naal naar medici, dat ook een arts niet zomaar over het leven van een ander kan beschikken. Zij achtte moord (in puur juridische, niet in criminele zin) bewezen. Advocaat Spong verweet het Openbaar Ministerie het zorgen voor een rustige, humane dood in zijn visie onder alle omstandighe den strafbaar te achten. „Terwijl als de arts de patiënt in z'n eigen slijm had laten stikken, dat kennelijk wel een toelaatbare, althans straffeloze handeling zou zijn geweest". Hij vroeg vrijspraak. De officier verweet de internist vooral, dat deze vooraf geen overleg had gevoerd met een of meer andere artsen. Dit overleg wordt als een van de voorwaarden voor vrij spraak genoemd door onder meer de Hoge Raad en de KNMG, de be roepsorganisatie van artsen. Boven dien had de patiënt zelf geen toe stemming gegeven tot levensbeëin diging. Dat kon deze 46-jarige man ook niet, want hij lag in coma. Wel had de familie van de patiënt laten blijken dat zijn lijden niet lan ger te kunnen aanzien. „Hij is een stervend dier dat naar het einde ver langt", zo had een broer van de aids- patiënt het uitgedrukt. Een tante had de internist gevraagd 'of hij geen spuitje kon geven'. Ook ande re personeelsleden van het Rooms Katholieke Ziekenhuis in Dordrecht, waar de man werd ver zorgd, waren ervan overtuigd dat zyn lijden onverdraaglijk en zijn einde zeer nabij was. via een infuus werd de patiënt al leen nog vloeistof toegediend, om uitdrogen te voorkomen. Hij rea geerde bijna niet meer op prikkels van buiten. Slijm uit z'n longen werd door een apparaatje weggezo gen; hij kreeg extra zuurstof toege diend om hem het ademen gemak kelijker te maken. De handen van de patiënt waren aan het bed vast gebonden, omdat hij een keer had geprobeerd het infuus uit z'n arm te trekken. Op de morgen van de achttiende, na herhaalde vragen van familie over de mogelijkheden van een zachte dood, besloot de internist de dood te bespoedigen. Niet via een directe injectie, want dat zou toch te veel op actieve authanasie lijken. Hij voegde in plaats daarvan tien ampullen kaliumchloride aan de in- fuusvloeistof toe. Deze stof kan hartritmestoornissen en uiteinde lijk hartstilstand veroorzaken. Na twee uur stierf de aidspatiënt. De internist vulde op de 'doods- briefjes' in dat het hier een natuur lijke dood betrof. Overheid claimt onterecht bij waarborgfonds RIJSWIJK (GPD) - Het waarborg fonds motorverkeer heeft het afge lopen jaar 1,3 miljoen gulden be spaard door schadeclaims van ge meenten en provincies aan straat- meubilair beter te controleren. Overheden blijken vandalisme aan straatobjecten, zoals lantarens, vaak ten onrechte te claimen als schade die aangericht is door een motorvoertuig. Rijk, provincies en gemeenten zijn samen goed voor 19 procent van de claims die het fonds binnen krijgt. Het fonds, dat begin deze maand werd geprivatiseerd^ heeft afgelo pen jaar voor het eerst in zijn be staan het aantal schadeclaims en het uitgekeerde bedrag zien dalen. In het totaal werden 40.013 claims ingediend, waarvan 75 procent werd toegekend. Dat kostte 61,9 miljoen gulden. Het overgrote deel van de claims is ingediend voor doorrijden na een aanrijding. DEN HAAG (GPD) - Het belang van het koninkrijk vereist dat de Kamer nog 40 wetsvoorstellen be handelt. Dit ondanks het feit dat het kabinet demissionair is en de plan nen door de Kamer controversieel worden geacht. Premier Lubbers heeft dit de Kamer in een brief ge schreven. Het schrijven van Lubbers is een reactie op besluiten van de secreta rissen van de diverse fracties over nog te behandelen voorstellen. Vol gens Lubbers is daarbij te veel ge keken naar het feit of een wetsvoor stel controversieel was of niet. „Ik mis als critrium de urgentie van tot standkoming van maatregelen", al dus de minister-president. Lubbers wijst erop dat hij in eer dere brieven aan de Kamer over het onderwerp steeds gewezen heeft op de noodzaak en urgentie van voort gezette behandeling van talrijke wetsvoorstellen. Dit mede gezien de opdracht van het demissionaire kabinet om alles te blijven doen wat zij in het belang van het koninkrijk noodzakelijk acht. „Gelet op deze taak zou ik mijn verantwoordelijkheid te kort doen, indien ik niet alsnog zou wijzen op de noodzaak en urgentie als criteri um van voortgezette behandeling. In bepaalde gevallen zal het contro versiële karakter van een onder werp niet een verdere behandeling in de weg mogen staan; de urgentie en noodzaak kunnen prevaleren", aldus de premier. Lubbers erkent weliswaar dat een demissionair kabinet beperkin gen in acht moet nemen, maar on danks dat heeft het een taak om voor continuiteit van wetgeving en bestuur zorg te dragen „ook al be seft het op voorhand dat dit in be paalde gevallen niet de steun kan verwerven van een deel van uw Ka mer". In zijn eerdere brieven, van mei, somde Lubbers 80 wetsvoor stellen op die de Kamer nog diende te behandelen. De secretarissen van de fracties gaven in vijf gevallen hun steun aan dit voorstel. ADVERTENTIE Erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen op grond van de Wet Er kende Onderwijsinstellingen, voor zover vallende onder de reikwijdte van de wet. Landelijk secretariaat 070-469269 Den Haag 070-469269; Rotterdam 010-4102090

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3