Zanderij staat niet bekend als onveilig ONÉÉHÈ...VLOOIEN Nick Stienstra was bezeten van voetbal Bolfo VOOR HUISDIER Ml EN ZN OMGEVING a Ajax reageert ontzet en verbijsterd Neergestorte DC-8 kreeg diie maanden geleden grote onderhoudsbeurt DONDERDAG 8 JUNI 1989 SPORT PAGINA 21 (GPD) - Met de dood van Nick Stienstra heeft de Nederlandse voetbalwereld waarschijnlijk een van zijn meest ambitieuze, meest bezeten voetbaltrainers verloren. Behalve die schijnbaar onuitput telijke gedrevenheid, stond voor iedereen die ook maar eventjes met de 34-jarige Amsterdammer te maken heeft gehad één ding onomstotelijk vast: Stienstra was een absolute topper in de trai nerswereld. Een vakman, van wie iedereen zeker wist dat hij het 'straks helemaal zou gaan maken in de voetballerij'. Als eerste Surinaamse trainer in Nederland loodste Nick Stienstra een amateurvereniging naar het hoofdklasse-kampioen- schap. Anderhalve week terug sleepte RCH onder de bezielende leiding van Stienstra vervolgens de nationale titel van de zon dagamateurs binnen. Eind juni zou daar volgens zijn eigen plan de algehele landstitel nog op moe ten volgen. Eveneens als eerste Surinaam se trainer zou Stienstra, straks in september, de cursus 'coach be taald voetbal' gaan volgen. Met de toelating tot die cursus leek voor de Amsterdam sport-buurtwer- ker een jongensdroom in vervul ling te zijn gegaan. De reden om die cursus te gaan volgen? Niet om uiteindelijk zijn slag te slaan bij een Nederlandse betaalde club, maar om later de sport in minder ontwikkelde 'voetballan den' op poten te zetten. „Ik wil zo graag naar die cursus", vertelde Stienstra onlangs. „In het Ca- ribisch gebied en in Afrika zitten ze te springen om een gediplo meerde trainer uit Nederland die de autochtone bevolking aan voelt. Suriname, Barbados, Brits Guyana. Gambia - in Afrika, niet Caraïbisch - ik kan er zó aan de slag". Mislukt In Paramaribo opgegroeid, aldaar bij Robin Hood als speler mislukt („Omdat ik opeens met schoenen aan moest voetballen; ik miste het directe contact met de bal"), vertrok Stienstra in zijn late pu berteit naar Amsterdam. Na een opleiding aan het CIOS kwam hij; via de Haarlemse derdeklasser Schoten, EDO („Als piepeltje werd ik zomaar trainer van een hoofdklasser"), eersteklasser Rood Wit uit Amsterdam, een kort dienstverband als hulptrai ner bij AZ (onder Han Berger), uiteindelijk twee jaar geleden te recht bij RCH. „Wat ik als voetballer te kort ben gekomen heb ik als trainer gecompenseerd", vertelde Stienstra onlangs over zichzelf. „Dus ga ik naar profclubs kijken. Dus kom je me tegen bij een EK en een WK. Overal kruip ik met m'n neus tussen, om maar te rui ken aan dat betaalde voetbal. Mijn privé-leven heb ik al min of meer opzij gezet. Spelers maken daar wel eens geintjes over. 'Hee Stienstra, hoe kom je aan die twee kindjes van je?' Omdat ik bijna nooit thuis ben, begrijp je". De agenda van de ambitieuze 'work-aholic' liet voor het komen de seizoen opnieuw weinig ruim te voor iets dat naam van 'privé- leven' mocht dragen. Naast zijn werk als sport-buurtwerker in Amsterdam, het volgen van de coach-cursus en de daaraan ver plichte stage bij een betaalde ver eniging (Telstar), zou Stienstra het komende seizoen tevens za terdag-eersteklasser Quick Boys als oefenmeester onder zijn hoe de hebben. Hoewel voor het 'grote voetbal publiek' misschien een relatief onbekende gebleven, werd Stienstra door iedereen die hem wél kende op handen gedragen. „Een geweldige man", gaf RCH- aanvoerder Edwin Otte een klei ne maand geleden blijk van zijn bewondering voor de man die hij volgend seizoen als betaald speler bij Telstar opnieuw zou zijn te gengekomen. „Gaat nog heel ver komen. Hij staat midden tussen de spelers en tegelijkertijd er ook altijd boven". Waardering De Suriname-trip als trainer- coach van het elftal van Kleurrijk Nederland lijkt voor Nick Stienstra een van de eerste blij ken van waardering op 'groot lan delijk niveau' te zijn geweest. Zelf heeft hij het in ieder geval als een grote eer ervaren dat hij werd aangezocht om een nationaal 'ge kleurd' gelegenheidselftal te mo gen samenstellen. De eer was hem echter niet zo groot dat hij al had besloten om de voetbal-toer- nee voortijdig te onderbreken. Op die manier kon hij met 'zijn RCH' op 24 juni toch nog aanwezig zijn bij de laatste ontmoeting om het algeheel amateur-kampioen schap van Nederland. „Aan de verplichting met het Kleurrijk elftal kan ik me niet meer onttrek ken", aldus Nick Stienstra een paar weken geleden. „En ik wil Nick Stienstra. me er ook niet aan onttrekken. Die reis naar Suriname is prach tig natuurlijk. Daarbij voor mij zelf een waarschijnlijk heel emo tioneel terugzien met m'n geboor teland. Tien jaar geleden ben ik er voor het laatst geweest". Verslagenheid bij Quick Boys KATWIJK (GPD) - Verslagen en geëmotioneerd nam Quick Boys-bestuurslid Arie de Vreugd gisteravond kennis van het bericht dat Nick Stienstra de vliegramp in Suriname niet had overleefd. Stienstra, de huidige oefenmeester van RCH, was door het Katwijkse bestuur aan gesteld als trainer voor het ko mende seizoen. De Vreugd: „Hij moest ons kampioen maken. Wij hadden daar alle vertrouwen want de ambitie straalde van die man af. Afgelopen vrijdag heeft de se lectie nog een gesprek met "m gevoerd om de plannen voor het komen seizoen door te nemen. Dan gebeurt zoiets. Ik ben er ka pot van. In de korte tijd dat ik Stienstra ken. heb ik een vriend schappelijke band met die man opgebouwd". Vanavond beraadt het be stuur van Quick Boys zich over een opvolger van Stienstra, die komend seizoen de cursus be taald voetbal zou volgen. „We moeten als club toch verder", weet De Vreugd. „Hoe hard dat ook klinkt, het is een kwestie van uithuilen en opnieuw begin- Tsjechoslowakije Portugal Zwitserland Luxemburgs 0 0 5 1-16 0 5 3 1 18-2 7 3 2 1 0 5-2 5 4 1 0 3 5-7 2 DEN HAAG (GPD) - Ajax heeft ontzet en verbijsterd gereageerd op het overlijden van Lloyd Doesburg (29). De tweede doelman, praatpaal van een groot aantal spelers, stond bij Ajax bekend als een joviale, gou deerlijke sfeermaker. Doesburg, op 26-jarige leeftijd door Ajax van Ex celsior overgenomen en eerder ac tief voor Vitesse, speelde 183 wed strijden in het betaalde voetbal. Bij Ajax was Doesburg slechts in het eerste elftal actief als eerste keus Stanley Menzo geblesseerd of ge schorst was. Volendam-speler Steve van Dor pel kwam zeventien jaar geleden op 6-jarige leeftijd met zijn familie naar Nederland. Hij begon zijn voetbal loopbaan bij de SV Bijlmer. Vijfjaar geleden meldde hij zich aan als amateur bij de FC Volendam. Hij speelde een seizoen in het jeugdelf- tal en kwam daarna voor het tweede team uit. Langzaam maar zeker kreeg hij een vaste plaats in de hoofdmacht van Volendam. Vorig werd hij enkele maanden uitgeleend aan DS'79. Hij werd dit jaar topscorer van Volendam met elf doelpunten. Frits Goodings (25) kwam aan het begin van het seizoen '84-'85 van het C-team van FC Utrecht over naar FC Wageningen. Een topspeler is hij nooit geworden, omdat hij voortdurend geplaagd werd door blessures. In totaal werd de speler acht keer geopereerd en onderging vorig jaar een intensieve behande ling bij een fysiotherapeut. Na een korte terugslag keerde Goodings dit voorjaar terug in het eerste van FC Wageningen. Elfried Veldman van De Graaf schap, die afgelopen maandag 23 jaar werd, begon zijn carrière bij Ri vierenwijk en kwam via SWU te recht bij hoofdklasser Elinkwijk. Een jaar lang speelde hij bij deze •club in de A-jeugd, waarna hij door stootte naar het eerste team. Veld man stapte over naar Ajax, waar hij in het tweede team uitkwam. Als se- mi-prof maakte hij het afgelopen r een tweejarig contract de overstap naar de Vijverberg, na dat ook het Belgische Lierse SK in teresse had getoond. Fred Patrick (23) werd door AZ- trainer Joop Brand zes jaar geleden naar het betaalde voetbal gehaald. De Amsterdammer begon zijn loop baan bij amateurclub Neerlandia. Hij kwam vier jaar uit voor AZ. Sa men met zijn maatjes Sigi Lens, Paul Nortan en later Winnie Haat- recht, vormde hij in Alkmaar een smaakmakend kwartet. Alle vier werden ze door Brand ontdekt. Ruben Kogeldans (22) zou aan z'n derde seizoen bij Willem II be ginnen. De vleugelverdediger kwam twee jaar geleden op advies van Adrie Koster naar Tilburg. Daarvoor speelde hij bij VW. Als amateur maakte Kogeldans vorig seizoen zijn debuut tegen Feye- noord, waarna hem kort daarna een contract werd aangeboden. Het ko mende seizoen stond de derdejaars student lichamelijke opvoeding nog onder contract bij Willem II. Ortwin Linger groeide het afge lopen seizoen onder leiding Dick Advocaat uit tot een waai volle kracht in het eerste elftal Haarlem. De 21-jarige Amsterdam mer heeft in totaal 70 wedstrijden gespeeld in het A-team van de Noordhollandse eredivisionist. Florian Vijent (Telstar) startte zijn loopbaan bij het Amsterdamse Herenmarkt en werd al snel inge lijfd door Blauw Wit. De 27-jarige doelman, een laatbloeier, kwam bij de Heemsteedse hoofdklasser RCH onder leiding van Piet Buter tot ont wikkeling. Na een kortstondig avontuur bij de Belgische tweede klasser Berchem Sport kwam hij in 1987 als amateur terecht bij Telstar. Andy Scharmin (21) van FC Twente maakte in oktober 1987 in Rotterdam tegen Feyenoord zijn debuut in de eredivisie en sloeg daarna vrijwel geen wedstrijd meer over. Ruim drie jaar eerder kwam Scharmin als jeugdspeler naar FC Twente, daarvoor speelde hij bij Haaksbergen. Andro Knel, pas 21 geworden, Vyent Knel Goodings Patrick was afgelopen seizoen bij NAC vas te keus als linkervleugelverdediger, na eerder bij Den Haag en Sparta wisselspeler te zijn geweest. Wendel Fraser, 20 jaar, na een korte carrière in het tweede elftal van Feyenoord, was vaste keus en veruit de gevaarlijkste aanvaller van RBC het afgelopen seizoen. Hij was al door SW vastgelegd voor het volgende seizoen. Ruud Degenaar (25) was dit jaar voor het achtste seizoen in dienst van SC Heracles. Vier jaar geleden kreeg Degenaar, die via de jeugd van Go Ahead Eagles naar Heracles kwam, voor het eerst een contract aangeboden. Dit seizoen speelde de voorstopper nog een groot aantal wedstrijden als aanvoerder. SCHIPHOL (GPD) Het Surinaamse vliegveld Zanderij staat in luchtvaartkringen niet bekend als onveilig, zo blijkt uit reacties uit de luchtvaartwereld. Zanderij is de thuisha ven van de Surinaamse luchtvaartmaatschappij SLM. Daarnaast wordt het vliegveld drie keer per week aange daan door de KLM en bijna dagelijks door de Braziliaanse luchtvaartmaatschappij Varig. Slachtoffers van het verongelukte SLM-toestel zijn onder dekens U weg gelegd nadat ze uit de wrakstukken zijn geborgen <i Ook de verkeersleiding op Zanderij staat goed aangeschreven. Zij houdt zich niet alleen bezig met het binnenloodsen van vliegtuigen die hier landen en opstijgen, maar ze begeleidt bovendien het verkeer tussen Noord- en Zuid-Amerika. "Naar wij nu met zekerheid mogen aannemen is de oorzaak gelegen in een menselijke fout", zo verklaarde stationmanager E. Henshuys van SLM gistermiddag op Schiphol. De KLM bevestigt de veiligheid van Zanderij. "Er is geen ideaal vliegveld in de wereld", zegt KLM- woordvoerder Nico Harmse. "Op ie der vliegveld is wel iets aan te mer ken. Iedere maatschappij houdt daar rekening mee en instrueert de vliegers al naar gelang dat noodza kelijk is". Volgens de KLM gelden er geen bijzondere voorschriften voor de Surinaamse luchthaven. "Zanderij geldt als een normaal vliegveld". Geen radar Zanderij heeft geen radar voor navi- gatiedoeleinden, maar dat geldt voor tientallen vliegvelden op de wereld, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Luchtverkeers Be veiliging op Schiphol. "Het vlieg veld beschikt over een Instrument Landings Systeem in combinatie met een afstandsmeetzender en een navigatiepeiler. Op grond daarvan ■tan een toestel bij goed zicht op een veilige manier binnen komen". Een vliegtuig als de gisteren ver ongelukte DC 8 (een verlengd type dat gehuurd was van een Ameri kaanse maatschappij) kan bij mist tot een zicht van 350 meter veilig landen. "Maar dan moeten wel de installaties aan de grond en de in stallaties aan boord van het vlieg tuig in orde zijn", aldus voorzitter B. Baksteen van de Nederlandse Vere niging van Verkeersvliegers. Baksteen vermoedt dat de piloot 2ich heeft verkeken op de mistlaag. "Er heeft waarschijnlijk een dunne laag grondmist gehangen. Van bo venaf uit het vliegtuig kun je daar gewoon doorheen kijken, je ziet al les. Komt het vliegtuig lager en in die mistlaag terecht, dan verdwijnt het zicht ineens. Dit verschijnsel is bekend, het lijkt me vreemd dat de i de televisie verzonden beelden toont het landingsgestel van de neergestorte DC-8 (Foto anp> LUXEMBURG/SCHIPHOL - Car- golux Airlines in Luxemburg heeft drie maanden geleden de gisteren in Suriname neergestorte DC-8 nog een grote onderhoudsbeurt gege ven. De Luxemburgse maatschap pij heeft het toestel toen uitvoerig geïnspecteerd en in orde bevonden. De maatschappij die gevestigd is op de luchthaven van het Groothertog dom, voert deze uitgebreide onder houdsbeurt, de zogeheten C-check waarbij de vliegtuigen grotendeels uit elkaar worden gehaald, al sinds 1987 uit voor de SLM. Volgens Cargolux-manager R. Bechtold gebeurt het onderhoud volgens de richtlijnen van de inter nationale luchtvaartautoriteiten, met inbegrip van de extra bepalin gen die zijn opgesteld door de Ame rikaanse FAA. "Drie maanden gele den is het nu verongelukte toestel nog nagekeken. Sindsdien zijn er geen klachten geweest. We hebben ook niet gehoord dat bepaalde on derdelen van het toestel niet goed zouden functioneren", aldus Becht old. De SLM laat zijn twee DC-8-toe- stellen in Luxemburg onderhouden sinds de KLM dat werk twee jaar geleden heeft afgestoten. De Suri naamse maatschappij week aanvan kelijk uit naar de Skandinavische maatschappij SAS. "Dat was echter een flop", aldus de SLM-directie- woordvoerder Marapin in Amster dam. "Als er een hangar nodig was, was er nooit één beschikbaar in Ko penhagen. En soms moesten we meer dan een maand wachten eer we aan de beurt waren voor een C- check. Dat heeft ons tonnen gekost. Vandaar dat we overgestapt zijn naar Cargolux. Bovendien is het maar een kwartier vliegen naar Luxemburg". De tweede DC-8 van de SLM staat op dit moment in Luxemburg voor de grote onderhoudsbeurt. Cargo- lux verwacht dat dit toestel aan het eind van de maand weer operatio neel is. Het bedrijf onderhoudt naast de eigen toestellen en die van de SLM ook de vliegtuigen van an dere luchtvaartmaatschappijen. Welke dat zijn wil Cargolux op dit moment niet prijs geven. Helft vloot De ramp betekent voor de Suri naamse luchtvaartmaatschappij dat zij in één klap de helft van haar in ternationale vloot kwijt is. De 'Anthony Nesty', genoemd naar de eerste Olympische zwemkampioen uit Suriname, was één van de twee grote toestellen van het type DC-8, de SLM beschikt. De Surinaamse minister van transport Grep, die gisteren in ons land was, heeft op Schiphol direct de eerste contacten gelegd met bui tenlandse luchtvaartmaatschappij en, om ervoor te zorgen dat de SLM zijn normale dienstemzo snel moge lijk kan hervatten. "We moeten be kijken hoe we dit probleem op kun nen lossen", verklaarde minister Grep, vlak voordat hij met een toe stel van Air France via Parijs en Frans Guyana naar Paramaribo ver trok. Marapin zegt nog niet te weten hoe de problemen opgelost moeten worden. "Wij zullen in ieder geval voorlopig gebruik maken van de mogelijkheden, die de KLM ons biedt. Maar het heeft niet onze hoogste prioriteit. Dit is een zaak van onze directie in Paramaribo". Het Nederlandse SLM-kantoor heeft nu echter andere zorgen. "We moeten eerst zorgen dat de stoffelij ke overschotten naar ons land terug komen en de familieleden naar Su riname kunnen worden vervoerd", aldus Marapin. Giro, achttiende etappe 1 Herrera (Col) 10,7 km in 28 minuten en 30 seconden (22,526 km/uur). 2. Ivanov (Sov) op 0 19. 3. Hampsten (VSt) 0.35, 4 Roche (Ier) 0.53, 5 Breukink (Ned) 0.59. 6 Car denas (Col) 1.02. 7 Poelnikov (Sov) 1 03.8 Giup- poni (Ita) 111.9 Zimmermann (Zwi) z.t., 10 Sk.b- by (Den) 118.11Van Aerl (Ned) 1.32.17. Fignon (Fra) 1.45. klassement: 1Fignon (Fra) 74.22.34.2. Giuppo- ni (Ita) 1.16. 3 Hampsten (VSt) 1.21. 4 Zimmer mann (Zwi) 2 29. 5 Chioccioli (Ita) 2.43,6 Roche (Ire) 3.09, 7 Breukink (Ned) 4 14, 8 Marco Gio- vannetti (Ita) 4.38,9 Conti 5.22 (Ita). 10. Leiarreta (Spa) 5.32 PAARDESPORT Duindigt Eerste koers, 2600 m: 1 Dancer Attack (T. Smeding) 3.34,5 - 1.22.5; 2 Damiaannora, 3. Cindy Enkhuizen. Toto winnend 1,70, plaats 1,30 1,40, koppel 4,50, trio 35,30. Tweede koers, 1900 m: 1. Moonlight Shadow (D. Klomp) 2.07,7; 2. Moonshine, 3. Salutier Toto: winnend 6,10, plaats 1,60 1,30, koppel 7,50, trio 102,40. Derde koers. 2000 ml. Dora van Ranum (H. Lan- geweg) 2.43,3 -1.21,7; 2. Darling Space, 3 Clas sical Meadow Niet gestart- Cyris Ruimzicht. Toto winnend 1,60, plaats 1,30 1,50 1,90, koppel 4,40. trio 20,50. Vierde koers. 1300 m: 1. Silverstone (H. van der Kraats) 1.24,1; 2. Countach, 3. Sallyman. Niet ge start Ali the Great Toto winnend 5,10, plaats 2,10 1,50, koppel 8,20, trio 42,50 Vijfde koers. 2000 m 1 Bruno Mendel (P. van Kla veren) 2.41.0 -1 20.5; 2 D'Eleazar Belwm, 3. De- reddertranss R. Toto. winnend 3,70, plaats 1,20 1,60 1,40, koppel 6,80, trio 37,60 Zesde koers, 2000 m: 1Cervino Montana (J. van Dooyeweerd) 2.40,6 -1.20,3; 2. Bakker B. 3. Cock Mendel; 4. Chris Victory. Toto: winnend 3,40, plaats 2,00 2,30 7,00, koppel 20,70, trio 546,90. kwartet 7.218,90. Zevende koers. 1609 m: 1 Beauty Starlet (P. lou- wersheimer) 2.07,9 -1.19,5; 2. Don Badi; 3. Diane Buitenzorg. Niet gestart: Cheetah Rider en Berta Star Toto: winnend 34,80, plaats 3,50 2,30, kop pel 46,70, trio 415,20. Achtste koers, 2000 m: 1. Davina (A. Manuel) 2.12,9; 2. Elissa; 3. Pasquino. Niet gestart- Went- worth Prince, Happy go Lucky, Vive Ie Ridge en MaiorTom. Toto: winnend 2,90, plaats 1,10 1,10, koppel 6,10, trio 348,00. Negende koers, 2000 m: Zanzibar Jacky (J. v.d. Pijl) 2.36,4 -1.18,2; 2. Zachery Baker; 3. Yonkers; 4 Cortoz Crown. Niet gestart: Award Frisia en Zarolien H. Toto: winnend 17,20, plaats 5,00 3,30 7,00, koppel 77.30, trio 1.341.20. kwarlet 10.609.30 Tiende koers. 2100 m: Cay van Hoater (J. v.d. Pijl) 2.50,2 1.21.0; 2. Zorro V; 3 Barry Rijnstroom. To to: winnend 2,80, plaats 2,10 3,90 6,70, koppel 14,40. trio 227.70 Elfde koers. 1609 m 1 Zipper Mac (H. Langeweg) 2.05,1 - 1 17,8; 2 Alfred Rynstroom; 3. Cham- oion's. Toto winnend 3,50, plaats 2,70 3,60 2,70, koppel 131,60, trio 2.878,50. W5 (5-14-7-5-5) met geraden Omzet totalisator: f. 279.889,00. Roland Garros mannenenkelspel, kwartfinales: Chang (VSt/) - Agenor (Hai) 6-4, 2-6, 6-4, 7-6 (8-6). Tsjesnokov (Sov) - Wilander (Zwe) 6-4, 6-0, 7-5. vrouwen, dubbelspel kwartfinales: Schultz/Te- mesvan (Ned/Hon) - Adams/Garrison (Vst) 2-6,7- 6, 6-4; Savtsjenko/Zvereva (Sov) - Kelesi/Suire (Can/Fra) 6-2, 6-3; Novotna/Sukova (Tsj) - San- chez/Wiesner (Spa/Oos) 6-1, 7-6; Graf/Sabatini (BrD/Arg) - Scheuer-Larsen/Tanvier (Den/Fra) 7- 6,6-3. gemengd dubbel, kwartfinales: Bollegraf/Nijs- sen (Ned) - Nagelsen/Casal (Vst/Spa) 6-1, 4-6. 6- 1; White/Grabb (Vst) - Provis/Cahill (Aus) 1-6,6-2, 6-3. wereldbeker Rotterdam Stand na vier ronden: 1 Karpov 3 1/2, 2. Salov 3. 3. Joesoepov 2 1/2 en 1 afg.4. Nunn 2 1/2,5. No- gueiras 2 uit 3,6. Short en Ehlvest 2.8. Vaganian 1 1/2 en 1 afg., 9. Timman 1 1/2 uit 3. 10. Van der Wiel 1 1/2, 11. Sokolov 1 (uit 2), 12. Sax en Sei- rawan 1 (uit 3), 14. Ljubojevic 1, 15. Portisch en Hjartarson 1/2 (uit 3). 'Zwarte schaduw op ons jubileum' DEN HAAG (GPD) - KNVB-voor- zitter Van Marle betuigde gister avond zijn deelneming aan de fami lieleden van de omgekomen spe lers. „Wat in Suriname is gebeurd, is een zaak die de hele KNVB treft. Het is een zwarte schaduw die op ons 100-jarig bestaan valt", aldus Van Marle. De KNVB heeft de voet balbond in Pamaribo alle hulp aan geboden. „Wij zullen nagaan wat we gezamenlijk kunnen doen", zei Van Marle. Naar aanleiding van de vliegtuig ramp in Suriname, waarbij vele col lega-voetballers de dood vonden, hebben de spelers van Jong Oranje besloten zich terug te trekken uit het achtlanden-toernooi in de Zuid franse badplaats Toulon. Ze hebben de wens uitgesproken zo snel moge lijk per bus terug te keren naar huis. Als teken van rouw zijn de wed strijden in de nacompetitie, die gis teravond gespeeld hadden moeten worden, uitgesteld. De uitgestelde duels worden komende zaterdag gespeeld. De nacompetitie eindigt nu op zaterdag 24 juni in plaats van woensdag 21 juni. Zondagmiddag om 3 uur wordt in de Lutherse-kerk in Amsterdam een rouwdienst gehouden ter nage dachtenis aan de omgekomen voet balslachtoffers in Suriname. Bij die bijeenkomst zullen in ieder geval de Nederlanders Ruud Gullit en Frank Rijkaard aanwezig zijn. RCH neemt ondanks het overlij den van trainer Nick Stientra naar alle waarschijnlijkheid deel aan de strijd om de landstitel bij de ama teurs. ADVERTENTIE bemanning zich daardoor heeft la ten verrassen, maar het zou een mo gelijkheid zijn". Factoren als zou het vliegtuig niet goed zijn onderhouden en de be manning te oud, spelen geen rol bij het ongeluk, meent voorzitter Bak steen. "De toestellen van SLM wor den goed onderhouden. Ze verke ren, ondanks hun wat oudere leef tijd, in goede conditie. Een gezag voerder mag tot zjjn 60e jaar zijn werk blijven doen. Hij functioneert dan ook goed, want daar wordt hij op gecontroleerd. Elk halfjaar vindt er een keuring plaats. Worden er af wijkingen gevonden, dan wordt zo'n man afgekeurd en is zijn carriè re beëindigd". Baksteen vindt niet dat de SLM als onbetrouwbare maatschappij kan worden gekwalificeerd. "De vlieg tuigen doen mee aan de periodieke veiligheidsonderzoeken. Het enige onbetrouwbare zit in het vluchtplan van de SLM, het op tijd aan- en af reizen", meent hij. SLM en KLM ontkennen dat de toestellen naar Suriname vaak over belast zijn. Volgens SLM-directie- woordvoerder Marapin in Amster dam is daar geen sprake van. "Het komt in de zomermaanden wel eens voor dat wij passagiers voor een be paalde vlucht moeten teleurstellen omdat het toestel tot de laatste plaats bezet is. Maar het is onzin te veronderstellen dat wij toestellen overbeladen. Ook ten vracht is daar geen enkele sprake Het toestel, een DC-8, vertrok gis teren om twaalf minuten na midder nacht van de luchthaven Schiphol en was met 182 personen nagenoeg vol bezet. Van overbezetting was ze ker geen sprake. Wel had het toestel dat uit Suriname kwam, bij aan komst in Amsterdam zes uur vertra ging. De reden daarvan is niet be kend. Vast staat dat de bemanning van het toestel in Nederland volledig vervangen is, zodat het vliegtuig met een uitgeruste bemanning kon opstijgen. NU GRATIS BO DE VLO-KINDERBOEKJES BIJ AANKOOP VAN BOLFO DRUPPELS EN BOLFO MAND-EN TAPIJTSPRAY VERKRIJGBAAR BIJ UW DIERENSPECIAALZAAK

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21