TAD LEIDEN Adviseur benoemd in conflict twee bouwers Onderzoek naar uitbreiding kabelnetten tot 30 zenders SieMatic LEIPSCH DAGBLAD SieMatic De Raad Beheer eist geld terug van Svvaak Uitgeverij E. J. Brill wil drukkerij sluiten Pleidooi voor aanleg van een 'rode loper' vanaf Leids station Half miljoen voor lift in De Lakenhal Weer auto van Kerkhofvan de weg gehaald SieMatic Keukencenter Leiderdorp weet hoe uw nieuwe keuken er uit kan zien! Zoekactie naar 'vermist' kind levert niets op Een SieMatic adviseur is echt adviseur s DONDERDAG 8 JUNI 1989 wilt plaatsen, kunt u reki nenoponzeinstruktiesi adviezen. Zonodig biju thuisl Keukencenter Leiderdorp Meubelplein 9, Leiderdorp. Tel. 071-412615 Oe etage Mijnders Meubelen) Het uiteindelijke ontwerp van uw keuken wordt door ons gratis verzorgd, volledig met installatieschema Kwaliteit staat bij SieMatic Keukencenter Leiderdorp vooi op. Neem bijvoorbeeld zo n keukenschornier, bij veel keu kens het zwakste element Zo'n detail (en nog vele onde ren) kunt u gerust overlaten aon SieMatic. De uitgebreide doku- mentatie van SieMatic ligt voor u klaar eMatic keukens kregen bij i Duitse Warentest de DEN HAAG/LEIDEN - Een onafhankelijk adviseur gaat een oplossing zoeken in het conflict tussen De Raad Beheer en Swaak, die directeur is van Eri ca Beheer en aannemersmaat schappij Erica. Die adviseur wordt door de president van de Haagse rechtbank, de heer Portheine, aangesteld en het ad vies van deze buitenstaander is bindend. Dat is de uitkomst van een kort ge ding dat gisteren diende over af spraken die de twee partijen decem ber vorig jaar maakten nadat Swaak bedrijf De Raad uitkocht als mede eigenaar van Erica. Het bedrijf De Raad Beheer vordert in verband met de afwikkeling daarvan van Swaak onder meer nog een bedrag van 180.000 gulden dat aan Erica zou zijn geleend. Swaak en directeur Brandjes van De Raad gingen in oktober 1985 een samenwerking aan. Erica verkeerde door de grote uitbreiding van de bouwactiviteiten in financiële moeilijkheden. De Raad besloot om voor een bedrag van 3 miljoen gul den voor 60 procent eigenaar te wor den van Erica. Aan deze samenwerking kwam echter plotseling een eind toen bleek dat Swaak de bv Swakon On roerend Goed had opgericht. Vol gens Brandjes schond Swaak hier mee de afspraken die in 1985 waren gemaakt en die bepaalden dat er geen andere activiteiten door Swaak of Erica zouden worden be gonnen. De Raad, die immers een meer derheidsbelang had in Erica, be sloot om Swaak op 7 december van dit jaar als directeur te schorsen. Nog diezelfde dag kwamen Brand jes en Swaak echter overeen dat De Raad zijn aandelen Erica aan Swaak zou verkopen. In het bijzijn van de raadslieden mr. Hidde (namens Brandjes) en mr. Van der Pluijm (namens Swaak) werden afspraken gemaakt hoe dit zou worden gere geld. Vervolgens zijn in de maanden daarna verschillende pogingen ge daan om de afspraken te laten be krachtigen door de notaris. Dit mis lukte evenwel omdat er verschil van mening rees over drie punten die niet nadrukkelijk tijdens het ge sprek van 7 december ter sprake waren gekomen. Twee van die pun- Werkgelegenheid 25 man staat op het spel LEIDEN - De uitgeverij voorheen E.J. Brill wil haar drukkerij afsto ten. Bij deze drukkerij, die in Lei den is gevestigd, werken 25 men sen. Interim-directeur F. Pruyt wil de gisteren geen mededelingen doen over de vraag of ontslagen on der het personeel kunnen worden voorkomen, Bij Brill werken in to- van die stichting is overigens nog inzet geweest van een kort geding, dat de aandeelhouders uiteindelijk hebben verloren. Al eerder spraken de aandeelhouders de vrees uit dat de moeilijkheden bij Brill niet kun nen worden opgelost zonder dat er ontslagen vallen. ten bleken gisteren overkomelijk te zijn. Het derde, over een lening van ongeveer 180.000 gulden, bleek een struikelblok te zijn. Daarover kon den de partijen het ook gisteren na langdurig overleg niet eens worden. Rechtbank-president Portheine zoekt nu op korte termijn een finan cieel/juridisch specialist die advies moet uitbrengen over het conflict. De partijen zullen zich bij diens uit spraak neerleggen. De advocaten Hidde en Van der Pluijm buigen zich in de komende dagen over de opdracht. De adviseur moet over ongeveer vier weken een uitspraak over het conflict hebben gedaan. Kleine verschuiving in universiteitsraad LEIDEN De verkiezingen voor een nieuwe universiteitsraad hebben een zetel winst opgeleverd voor de studentenfractie 'Centrum Groepe ring Leiden' (CGL). De zetel ging ten koste van de Progressieve Partij (PP). CGL bezet nu 4 zetels, PP 3. Politiek Anders (PA) boekte wel winst, maar te weinig voor een extra zetel, de partij bleef steken op 1 ze tel. De zetelverdeling in de universi teitsraad is nu weer dezelfde als twee jaar geleden. De opkomst on der de studenten was traditioneel laag. nog geen 37 procent. Wanneer de opkomst van de studenten bene den dc 35 procent daalt, is een her ziening van de zetelverdeling in de raad noodzakelijk. Onder het we tenschappelijk personeel en het on dersteunend- en beheerspersoneel bedroegen de opkomstpercentages respectievelijk 53 een 41 procent. Bij het wetenschappelijk perso neel en het ondersteunend- en be heerspersoneel deden zich geen verschuivingen voor. Bij het weten schappelijk personeel bezet PP 4 zetels evenals de Unie van Facultei ten en Diensten (UFD). Bij het on dersteunend- en beheerspersoneel behoudt de PP 5 en de UFD 3 zetels. LEIDEN - Het bureau Zijaan zicht wil dat de gemeente Lei den een 'rode loper' uitlegt over de Stationsweg naar het station. Op die manier zouden reizigers zich beter kunnen oriënteren op weg van en naar het station. Zijaanzicht-mede werkster mevrouw A. Lodder deed deze suggestie gisteren tijdens een studiemiddag over de stationsplannen naar aanleiding van de 'Buitenge woon Veilig prijs'. Het bureau Zijaanzicht, dat de verschillende plannen voor het stationsgebied heeft beoordeeld met het oog op de sociale veilig heid, vindt het een groot bezwaar dat het station zelfs halverwege de Stationsweg nauwelijks zicht baar is. Mensen die slecht bekend zijn in deze stad kunnen zich daardoor slecht oriënteren. Omgekeerd is ook de route van het station naar de binnenstad volgens Zijaanzicht onoverzich- de stationstunnel. Het stationsge bied zal dan veel wanordelijker, en vooral ook sociaal onveiliger zijn. Zo'n oriëntatiepunt verlicht de problemen dan enigszins", al dus mevrouw Lodder. telijk. Een ander bezwaar is ver der dat de route van het station naar het centrum langs een aantal horeca-gelegenheden voert. Vrouwen ervaren dit vooral 's avonds als bedreigend. Om daarin nu verandering te brengen, stelt Zijaanzicht voor om, bij voorbeeld met rode verf of rode straattegels, een 'rode loper' uit te leggen over de Stationsweg. Deze 'loper' zou al in de stations hal moeten beginnen, zodat reizi gers snel duidelijk wordt dat ze deze als 'richtlijn' kunnen gebrui ken. De 'rode loper' moet in de vi sie van het bureau eindigen bij een opvallende klok, halverwege de de Stationsweg. Deze klok kan voor voetgangers vanuit het cen trum worden gebruikt als herken ningspunt richting station. Het bureau heeft het idee samen met de Utrechtse kunstenares Betty Müller ontwikkeld. Zijaanzicht stelt voor de 'rode loper' nu al aan te brengen, en hiermee niet te wachten tot de plannen voor het stationsgebied worden uitgevoerd. "Voordeel is dan dat de 'loper' er al ligt op het moment dat wordt begonnen met de herinrichting van het Stations plein en de werkzaamheden voor Het bureau heeft de gemeente voorgesteld de 'rode loper' te be kostigen uit de 'Buitengewoon Veilig prijs' die Leiden in 1987 heeft ontvangen voor zijn maatre gelen ter bestrijding van sociale onveiligheid. Een deel van die prijs is inmiddels gebruikt voor verschillende onderzoeken. Er is echter nog een bedrag van onge veer 70.000 gulden over dat is be stemd voor concrete maatrege len. Wethouder Van der Molen noemde de suggestie van het bu reau gisteren een aardig idee. Ze wilde echter nog niet zeggen of het plan op korte termijn door de gemeente wordt verwezenlijkt. "Binnenkort praat de gemeente raad over maatregelen ter bestrij ding van sociale onveiligheid. Ik zal het dan aan de orde stellen". LEIDEN - De voorzitter van de Stichting Paardrijden Gehandicapten Leiden en omstreken, de heer Nordanus, nam gisteren rijattributen met een waarde van 5000 gulden in ontvangst. Het geld is bijeengebracht door de leden van Ladies' Circle Noordwijk/Oegstgeest, een serviceclub voor vrouwen tot 45 jaar. De spullen werden gistermiddag overhandigd tijdens een bijeenkomst in manege Moedig Voorwaarts aan de Wassenaarseweg in Leiden. Deze manege houdt zich bezig met paardrijden door gehandicapten onder deskundi ge, medische, hippische leiding. (foto Jan Holvast) LEIDEN In het gemeentemuse um De Lakenhal wordt nog dit jaar een lift gemaakt. De raadscommis sie voor cultuur ging gisteren ak koord met een voorstel van B en W om ruim 500.000 gulden hiervoor te bestemmen. Bovendien wordt de Singelzaal voor een bedrag van bij na 60.000 gulden opgeknapt, zodat deze beter geschikt is voor de pre sentatie van moderne kunst. Met de bouw van de lift wordt nog dit najaar begonnen. De plaats waar de lift komt is achter de balie waar een kleine binnenplaats is. Dit is de enige plek in het museum waar alle verschillende verdiepingen, dat zijn er maar liefst zeven, kunnen wor den bereikt. Al langer bestond behoefte om de toegankelijkheid van De Lakenhal voor ouderen en gehandicapten aanzienlijk te vergroten met het bouwen van een lift. Het geld voor zowel de lift als de opknapbeurt van de Singelzaal, komt uit verschillen de potjes die bij andere projecten nog over waren. taal ongeveer 100 r Volgens Pruyt is de afstoting van de drukkerij noodzakelijk omdat het steeds moeilijker blijkt haar vol ledig bezet te houden. "Brill is dit' onderdeel van het bedrijf ooit be gonnen omdat ze daarmee het druk ken van haar, technisch vaak zeer ingewikkelde, boeken in eigen hand kon houden". De onderne ming is onder meer gespecialiseerd in het uitgeven van boeken in het Arabische schrift. "Vroeger was de drukkerij onze groei en bloei. Tegenwoordig echter zijn de grafische bedrijven op tech nisch gebied een heel eind vooruit gegaan en en het blijkt voor ons steeds moeilijker om een goede prijs te maken. Een drukkerij is nu alleen rendabel wanneer ze vol be zet is. Dat lukt ons niet meer volle dig". Pruyt wil niet zeggen wanneer de afstoting van de drukkerij gestalte moet krijgen. "Daarmee zou ik de onderhandelingen misschien opja gen en dat doe ik liever niet. Ik wil dat deze zaak zorgvuldig wordt af gewikkeld", "aldus Pruyt. De vak bonden zijn inmiddels ingelicht over het voornemen van Brill. Ver tegenwoordigers van de bonden FNV en CNV waren vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. Verlies Brill draait al een aantal jaren slecht. In 1988 leed het bedrijf een verlies van 6,5 ton, nadat het het jaar daarvoor een verlies van ruim acht ton had moeten boeken. De proble men bij het bedrij f leidden al tot het vertrek van president-commissaris Van der Beugel en directeur Back- huys. Nadat een organisatiedeskun dige ernstige tekortkomingen in de organisatie van Brill had aange toond, eisten de aandeelhouders dit voorjaar het vertrek van de volledi ge raad van commissarissen, die zij amateurisme en onoplettendheid verwijten. Dank zijn de stemmen van een speciale stichting, die de meerder, heid van de Brill-aandelen bezit en is bedoeld om 'vijandige' overna mes te voorkomen, haalde een mo tie van wantrouwen tegen de com- i het niet. Het optreden LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteren een vierde auto van het taxibedrijf Kerkhof van de weg ge haald. De auto die in gebruik was als taxi stond bij het Stationsplein en is inmiddels weer teruggegeven. Het bedrijf heeft 20 dagen de tijd ge kregen om de mankementen ter herstellen, Uit een technisch onderzoek bleek dat de handrem niet werkte, de claxon het niet deed en de motor lekte. De lekkage was overigens zo groot dat monteurs van de politie het gat niet konden vinden. Het taxibedrijf heeft wel een proces- LEIDEN - In de Hooglandse kerk zijn gisteren opnamen gemaakt voor het verbaal gekregen omdat de wagen EO-programma 'Van U wil ik zingen'. Aan dit programma werkten het geen taxivergunning had, terwijl hij Menorah-koor uit Papendrecht en het Kerkeboschkoor uit Zeist mee. In to- Wel voor het vervoer van personen taai traden gisteren in de Hooglandse kerk ongeveer 200 zangers en zange- werd gebruikt. Ook ontbrak de spe- ressen op. Het programma wordt 13 september uitgezonden, (foto Jan Holvast) ciale taxikeuring. 'Als we TV 10 niet doorgeven, breekt er oorlog uit' LEIDEN Er komt een onderzoek om het aantal kanalen op het regio nale kabelnet uit te breiden. Dat be tekent dat er meer tv- en radiopro gramma's ontvangen kunnen wor den. Een uitbreiding tot 30 tv-zen- ders gaat de abonnee ongeveer 10 gulden per jaar kosten, zo blijkt uit globale berekeningen. Het kan nog wel enkele jaren duren voordat deze LEIDEN - De spoorwegpolitie en de korpsen van Leiden en Voor schoten hebben gisteravond rond kwart voor negen een deel van een sloot langs de Dobbedreef in de Ste venshof afgezocht op zoek naar een kind. De grote zoekactie, waarbij gebruik werd gemaakt van een speurhond en de sloot werd gedregd, leverde niets op. De korpsen zochten omdat even daarvoor een kinderfietsje en een rugzakje met badkleding was aan getroffen. Hoewel er nergens in de regio aangifte was gedaan van de vermissing van een kind, besloten de politiekorpsen tot een grote zoekactie. De gevonden spullen lig gen inmiddels op het Leidse bureau te wachten op de eigenaar. uitbreiding daadwerkelijk is gerea liseerd. Alleen in de Merenwijk komt die al op korte termijn tot stand. Het dagelijks bestuur van de Ge meenschappelijke Regeling Anten ne- en Energievoorziening, de be heerder van de ontvangstmast in Oegstgeest, gaat verder onderzoe ken of er toch een franstalige zender kan worden doorgegeven. Vermoe delijk wordt dat de nieuwe satelliet zender La Sept. Ook bekijkt het dagelijks bestuur of TV 10 en TV Veronique op de ka bel kunnen komen. De verwachting is dat deze zenders zonder meer worden doorgegeven. Om deze nieuwe satellieten door te geven, Jioeven er geen andere zenders van de kabel te verdwijnen. Alleen de Merenwijk komt tijdelijk in de pro blemen, omdat de uitbreiding van het kabelnet pas over een half jaar gereed is. Toch is de Stichting Kabelnet Me renwijk (SKM) van plan om TV 10 te gaan doorgeven. "Als we dat niet doen, breekt er een burgeroorlog uit', meent J. van Gelder, de voorzit ter van de SKM. Van Gelder ver wacht dat het bestuur van de stich ting zal besluiten om Sky Channe- I/Eurosport van het kabelnet in de Merenwijk te laten verdwijnen. Een uitbreiding van het regionale kabelnet tot 30 zenders geeft meer mogelijkheden om verschillende satelliet-zenders door te geven. Zo kan er een apart pakket gemaakt worden voor 'betaal-tv'. Dit zijn sa telliet-zenders (Cable News Net work, Kindernet, TV-plus) die van de kabelnetten geld vragen, indien de uitzendingen worden c De beheerders van de kabel netten kunnen die abonnées die die zenders willen ontvangen, dan een hoger bedrag in rekening brengen. Dit kon, omdat we eerst uit de keuken- opstellingen in onze showroom somen een beeld hebben kunnen vormen van uw wensen Maar bij SieMatic Keukencenter Leiderdorp gaat het nóg verder, bij u thuis wordt eerst de keuken nog eens nauwkeurig opgemeten, zodat u geen risico I meer loopt dat uw nieuwe keuken straks niet past. Als uw nieuwe keuken don keurig in dozen afgeleverd wordt, zorgt het kookklaar team van SieMatic Keuken- center Leiderdorp voor de rest. - zij doen zonodig sloopwerk en andere voor bereidende werkzaamheden (verwijderen uw oude keuken) - zij doen het loodgieterswerk - zij doen het elektriciteitswerk - zij doen het metselwerk -zij doen het tegelwerk - zij ruimen de boel op en zorgen dat afval, puin etc. afgevoerd worden. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15