Gesol met mensen is niet mijn stijV Aantal ouderen in Tweede Kamer op een dieptepunt OF CONTANT VOORDEEL VAN F750,- BINNENLAND WD'er Ad Ploeg niet terug in Kamer: ARNHEM Zijn naar de huidige niet hebben vergroot. „En", aldus partijmaatstaven redelijk gevorder- Ploeg, „dat is voor het voeren van de leeftijd (61) en de recente ontwik- een goede verkiezingscampagne kelingen binnen de WD hebben ook niet bemoedigend", het Arnhemse liberale Kamerlid Ad Begin januari zette hij wel zijn Ploeg ertoe gebracht zich niet meer handtekening onder een voorlopige kandidaat te stellen. Ploeg heeft kandidatuur voor de Tweede Ka- zijn besluit naar eigen zeggen geno- merverkiezingen, die op dat mo- men 'na rijp beraad' en WD-voor- ment nog voor mei volgend jaar zitter Ginjaar daarvan inmiddels op stonden geprogrammeerd. „Ook de hoogte gesteld. Bovendien wil de toen al speelde ik met de gedachte WD graag verder met jongere ka- om ermee te stoppen. De beslissing merleden en in dat streven past de js nu gevallen". Ploeg verwacht dat categorie 55-plus niet meer. de strubbelingen binnen de W^D de nodige nawerking zullen hebben. „Officieel heet het dat de strijdbijl is (jQQP begraven. Of dat ook inderdaad zo "Tj is, zal blijken tijdens de vergadering Ad Berends van l juli, wanneer de kandidaat- stelling aan de orde komt. Ik zet daar grote vraagtekens bij. Verge- „Ik behoor tot de oudsten van mijn ten moet niet worden dat er grote fractie. Begrijp me goed, ik voel me wonden zijn geslagen. De WfD geen oude bal, maar misschien is heeft nog een paar maanden de tijd het goed dat ik in navolging van de om die te likken. Hoewel ik hoop andere 55-plussers in de fractie, jon- dat de partij definitief tot eenstem- geren de kans geef hun sporen in de migheid komt, twijfel ik er ernstig landelijke politiek te verdienen, aan of die periode voldoende zal Achttien jaar heb ik in de Kamer ge- zijn", zeten. Ik heb het nu wel gezien. Je kunt zeggen dat er een zekere me- JJeienSie taaimoeheid bij mij is opgetreden. Sinds 1972 heeft Ploeg deel uitge- Er zijn nog veel andere dingen in maakt van de WD-fractie in de het leven de moeite waard om aan te Tweede Kamer. Als door vriend en pakken", aldus Ploeg. vijand erkend defensiespecialist Niet los van zijn toch wel opzien- stond de oud-beroepsmilitair diver- barende beslissing staat de macht- se malen op de nominatie voor het strijd binnen de WD tussen de ministerschap of het staatssecreta- fractie enerzijds en de ministers riaat op het departement van defen- Smit-Kroes en Nijpels anderzijds, sie. In de jaren 1982 tot 1986 werd hij Volgens Ploeg verdienen die ver- -tot ieders verrassing benoemd tot wikkelingen zeker geen schoon- 'staatssecretaris van landbouw en heidsprijs. „Dat gesol met mensen visserij. is zeker niet mijn stijl. Ik houd er Enige tijd geleden verklaarde bovendien niet van ingedeeld te Ploeg nooit te hebben gedacht dat worden in categorieën: voor of te- de post op defensie bij de formatie gen bepaalde personen. Je moet als van het eerste kabinet Lubbers aan partij eendrachtig naar buiten tre- zijn neus voorbij zou gaan. „Dat was den. Daarvan is de laatste tijd totaal een echte teleurstelling", aldus geen sprake geweest". Ploeg tijdens dat vraaggesprek. „Ik Ploeg heeft, zo zegt hij, geen zin moest en zou van de toenmalige po- meer om „naar allerlei rokerige ütiek leider van de WD Nijpels in zaaltjes van noord naar zuid te rei- het kabinet. Desnoods op Land- zen" om de vragen van al dan niet bouw en Visserij. Dan zit er tenmin- opgewonden kiezers te beantwoor- ste iemand in met kennis van defen- den. „Ik wil dan volledig kunnen sievraagstukken. Ongelukkig in die staan achter hetgeen ik zeg". Ploeg functie heeft Ploeg zich echter nooit denkt dat nu niet meer te kunnen gevoeld. opbrengen. In de brief aan Ginjaar Vorig jaar dook zijn naam op heeft hij laten weten dat de ontwik- nieuw op in het geruchtencircuit, kelingen van de afgelopen maan- toen minister Van Eekelen naar den binnen de partij de motivatie aanleiding van de paspoorten-affai- om zich voor een nieuwe periode re de pijp aan Maarten gaf. De post van vier jaar herkiesbaar te stellen, ging uiteindelijk naar Bolkestein. Ploeg neemt, als defensiespecialist gestationeerd op Landbouw en Visserij als staatssecretaris, een hap meerval om de visconsumptie te promoten. (foto GPD) UTRECHT (ANP) - In de huidige Tweede Kamer zijn mensen van zestig jaar of ouder slechts voor 5 procent vertegenwoordigd. Dit getal is het laag ste uit de geschiedenis van het Nederlandse parlement. Gezien het aandeel van ouderen in de bevolking -17 procent - is er sprake van ernstige onder vertegenwoordiging. Dat stellen A. Kobben en C. Nelissen in de studie 'Oud en machteloos?', over het aandeel van ouderen in politiek en-bestuur. Het onderzoek is uit gegeven door het Nederlands Instituut voorborg en Welzijn (NIZW) in Utrecht. Het aantal oudere stemmers bij de verkiezingen in 1986 bedroeg 20 pro cent. Nog meer ouderen, 30 procent, zijn lid van een politieke partij. Vol gens de auteurs komen ouderen daarentegen slechts bij uitzondering voor op de kandidatenlijsten van de diverse politieke bewegingen. Het aandeel van ouderen in de directe politiek verschilt sterk van de ver tegenwoordiging van deze bevolkingsgroep in bestuurlijke en politieke li chamen. Met name in organen waarvan het lidmaatschap geen volledige werkweek vergt, zijn ouderen vaak in groten getale actief. Als voorbeelden van het laatste noemen de auteurs de Eerste Kamer, ge meenteraden en landelijke besturen van grote verenigingen. Vooral in Ra den van Commissarissen is volgens Kobben en Nelissen sprake van een "gerontocratie". Als u nu kiest voor een nieuwe Mazda 323 LX of GLX (in hatchback- of sedan uitvoering) dan begint het voordeel al meteen in de showroom met een gratis "safe" accessoire-pakket ter waarde van F1500,-. Dat is mooi meegenomen. En als u liever contant voordeel wilt, dan kan dat ook. Het contante voordeel bedraagt dan F 750,- zoals dit wettelijk is voorge schreven. Bovendien geeft de Mazda-dealer een aantrekkelijke hoge in- ruil-prijs voor uw huidige auto. Volop voordelige redenen dus om nu naar de Mazda-dealer te rijden. Bekijk en beproef de voordelen van een Mazda 323 LX of de iets luxer uitgevoerde GLX (in hatchback- of sedan-uitvoering) Veel ruimte, veel comfort. En veel keuzewant de Mazda 3 2 3 is leverbaar met een 1.3 1 en 1.5 1 benzinemotor, met een 1.31 injectie en 1.61 injectie (US norm '83) of met een 1.71 diesel. U vindt het adres van de dichtstbijzijnde Mazda-dealer in de Gouden Gids. wM jrÈi.ij Ki-: IÏ i H IN c Het"safe"accessoire-pakket be vat: een autokluis+auto-alarm Sparkrite met infra-rocle af standsbediening Blaupunkt San Remo autoradio met toe behoren. Inclusief montage. Perfecte harmonie tussen mens en machine.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11