'Rode koorts' begint te wijken SpoORPtTV Anderson verzacht de pijn bij Priem met zege Feyenoord gaat in zee met Verbeek Karpov zet het schaaktoernooi naar zijn hand Australiër gebruikt routine in Giro Basketballers weer in slotfase onderuit EcLberg en Becker lijken te wennen aan gravel Middel ter vervanging van bloeddoping simpel te krijgen Publiek kijkt uit naar Graf en Seles WOENSDAG 7 JUNI 1989 SPORT PAGINA 17 Jonge en onervaren coach in De Kuip ROTTERDAM (GPD) Feyenoord gaat komend seizoen op voor stel van Hans Kraay voor een jaar met Pim Verbeek als trainer in zee. De huidige oefenmeester van De Graafschap werd zondag avond door Feyenoords algemeen direkteur gepolst, liet nog de zelfde avond weten wel trek te hebben in een avontuur in de Kuip en tekende vanmiddag een contract voor één jaar. Verbeek was officieel de komende twee seizoenen nog in dienst van De Graafschap, maar het bestuur van de Doetinchemse eerste divisieclub liet vanmorgen weten dat Verbeek mag vertrekken. De Graafschap manager Ben Zweers: „We vonden dat we Pim zo'n enorme kans niet mochten ontnemen". Feyenoord behoeft geen afkoopsom te betalen, maar zal als tegenprestatie in de aanloop naar het nieuwe seizoen een vriendschappelijk duel in de Achterhoek spelen. Hans Kraay: „We zijn ons ervan bewust dat we die club met een flink probleem opzadelen. Daarom hebben wij zoveel haast gemaakt met de aanstelling van Pim Ver beek. Als we nog langer hadden ge wacht, zou De Graafschap nog min der tijd resten op zoek te gaan naar een vervanger". Waarom kiest Feyenoord voor een trainer met weinig ervaring Hans Kraay: „Persoonlijk had ik Pim al heel lang in het vizier. Het is waar dat hij nog niet zo lang in het vak zit, maar de berichten die ik over hem kreeg zijn heel goed. Als we naar FC Groningen kijken, blijkt dat de keuze voor een frisse, weinig ervaren trainer niet slecht hoeft uit te pakken. Verbeek heeft boven dien een goede opleiding genoten, heeft naar mijn mening op ander ge bied zijn sporen verdiend en is een Rotterdammer. Zijn ideeën over Bayern Miinchen al zeker van titel STUTGART (ANP) - Twee speelda gen voor het einde van de Wesduit- se voetbalcompetitie heeft Bayern München de landstitel veroverd. Door een gelijkspel van 1. FC Köln tegen Stuttgarter Kickers (0-0) kan de ploeg van trainer Jupp Heynckes niet meer worden achterhaald. Het verschil tussen Bayern en Köln bedraagt nu vijf punten. Het is het elfde kampioenschap voor Bayern, dat de bij de titel behoren de schaal overneemt van Werder Bremen. Voor de wedstrijd tussen de Kic kers en Köln bestond in het Neckar- stadion geringe belangstelling (8900 kijkers). Een optreden van de Bee Gees in de nabijgelegen Schleyer- halle trok bijna evenveel fans. Het Bundesliga-concert bleek het aanzien nauwelijks waard. Köln trad aan zonder Kohier (gebles seerd) en Littbarski (geschorst). Al leen van international Hassler ging enig gevaar uit. Verder dan een schot op de paal kwam hij echter niet. ROTTERDAM (ANP) - Het is met het wereldbeker schaaktoernooi in Rotterdam als met de tien kleine nikkertjes. Gisteren weigerde Ra fael Vaganjan uit zijn bed te komen: griep, waarschijnlijk ln een plas ge stapt. De grootmeester uit de Sov jetunie is al de derde uitvaller in vier ronden. Het begon met Boris Spasski. De oud-wereldkampioen achtte zich te vermoeid om naar Rotterdam te komen, de Westduit ser Robert Hübner arriveerde wel, maar reisde na één partij weer af. Nu ook Vaganjan, zij het tijdelijk, is geveld, namen nog slechts twaalf spelers achter de borden plaats. Het duel tussen Joesoepov en Va ganjan werd verschoven naar de eerstvolgende rustdag. Een andere bijkomstigheid is, dat er nu zestien spelers zijn, die zeventien ronden spelen; waarschijnlijk een unicum. Voor het bijhouden van de stand is op zijn minst enige wiskundige aanleg vereist. Niet wat de eerste plaats betreft overigens. Niets kan Anatoli Karpov ervan weerhouden het toernooi naar zijn hand te zet ten. De oud-wereldkampioen moet twaalf punten scoren om in de alge mene rangvolgorde gelijk met zijn opvolger Kasparov te komen. Dat zal wel lukken. Gisteren behaalde Karpov zijn derde overwinning. Timman was zijn tegenstander. De Amsterdamse grootmeester, die niet meer voor een hoge eindklassering in aanmer king komt, had van te voren gezegd zich te zullen concentreren op zijn partijen met Karpov en Ljubojevic. Het moet hem onaangenaam heb ben getroffen, dat hij in de Sevilla- variant van het Grunfeld-indisch vrij kansloos van het bord werd ge zet. Evenals bij de vierkamp vorig jaar in Amsterdam koos hij op de ze ventiende zet voor Dc2; een opmer kelijke beslissing, want bij het we reldbekertoernooi in Belfort won hij met 17 Da4 overtuigend van Kasparov. Op de twintigste zet kwam Timman met een nieuwtje: Dd3 in plaats van Df7 van Kaspar ov. Karpov weerlegde dit vrij een voudig en op de 25ste zet was Tim man gedwongen de kwaliteit te ge ven. Een fikse afruil had wellicht nog remisekansen geboden, maar Karpov ging die wijselijk uit de weg. Timman speelde nog door tot de 34ste zet en gaf toen op. voetbal sluiten aan bij de huidige ontwikkelingen in de Kuip". Spartaan Hoewel de voormalige Spartaan naar eigen zeggen volledige zeggen schap over de training, coaching en opstelling van het eerste elftal krijgt, zal hij behalve Kraay (alge meen directeur), ook een technisch directeur boven zich moeten dul den. Hans Kraay: „Die komt er ze ker. Ik stel er mijn vakantie voor uit. We zijn op dit moment nog druk be zig met het zoeken naar de geschik te kandidaat. Ik geef toe, het zou lo gischer zijn geweest als we die man eerst hadden aangetrokken. Maar dat kon in dit geval niet anders". Het betekent dat de op technisch gebied hoogst verantwoordelijke man, die Feyenoord wil aantrek ken, moet accepteren dat hij niet be trokken is bij de coaching van het eerste elftal. „De technisch direk teur of coördinator, wat het precies wordt is nog niet bekend, zal niet op de bank plaats nemen. Dat staat nu al vast", aldus Kraay, die naar hij zegt de terugkeer van Vaclav Jezek in de Kuip onwaarschijnlijk acht. Zwaargewicht Pim Verbeek zegt niet wakker te liggen van de komst van een tech nisch direkteur. „Ik heb er met Kraay niet over gesproken, maar ik neem aap dat die vakature snel wordt opgevuld. De organisatie van een topclub heeft zo'n zwaarge wicht nu eenmaal nodig. Voor mij zal er niets veranderen. Ik hoef, zo is bepaald, aan niemand verantwoor ding af te leggen. Wat het aan- en verkoopbeleid betreft pleeg ik over leg met Hans Kraay. Die heeft op dat terrein het laatste woord en dat zal hij houden ook". MED A (GPD) Twee weken geleden nog liet de nieuwe Tour de France-directeur Jean-Marie Leb- lanc er geen misverstand over bestaan: als TVM zich niet bij de eerste 18 ploegen op de FICP-lijst had geklasseerd, waren Cees Priem c.s. nóóit, herhaal nóóit, in de Tour van 1989 verschenen. „Wat heb ben die nu eigenlijk voor renners?" was de retorische vraag van de oud-l'Equipe-journalist. „Er zijn andere ploegen, die voor de Tour als internationale gebeurtenis veel interessanter zijn". Cees Priem kon het ook gisteren, na eerste twintig in het klassement heeft me behoorlijk aangegrepen, afloop van de door 'zijn' Phil Ander- hebben staan, waaronder wij, dan Ik was blij, dat de bazen een poos son gewonnen 17e etappe in de Giro doen wij het toch zo slecht niet? hier zijn geweest, anders had ik d'Italia, niet anders dan beamen. De Dan hebben we eigenlijk alle recht thuis alles moeten uitleggen. Voor de jongens is het alleen maar de be- slagbomen van de Tour waren dit op een Tourticket" jaar juli onverbiddelijk gesloten ge- Het 137 km-ritje, zonder bleven als er geen 'waardeschaal' tussen Sondrio had bestaan. Net als vorige zomer, knipt 1 „Vier Nederlandse ploegen, natuur- of Meda, was ge nipte ontsnapping, massasprint. Priem: „Wij erP,WeShaWddBenSalge™ SchalkerS loning voor het hard blijven ken; zij hebben zich als goeie pro fessionals gedragen, inspiratie uit alle ellende geput". hebben, sprinter Maar, terwijl de reusachtige bo- paar keer geprobeerd tegen het ein- Katwijker Martin Schalkers: „Het i caal van finishplaats Meda glinster- de weg te komen, met Skibby, Van- je brood, je moet verder. Je hebt de de op de achterbank, kon niemand denbrande of Anderson, maar het opdracht een rit te Priem betwisten, dat er opnieuw moet ook meezitten" vooruitgang is geboekt. En, weder- Dit keer was het geluk de TVM- dank zij de duurste man van de ploeg goed gezind. Anderson trok ploeg, Phil Anderson. Na zijn derde op 17 km van de streep een gaatje, ------ énte plaats Luik-Bastenaken-Luik, kreeg meteen de Itali Phil Anderson gaat onbedreigd over de finish in Meda i eindoverwinning in Fondriest, Bugno en Argentin i Romandië, scoorde ook de Zwitser Jarmann sloot aan, de tweehonderd meters licht wa in een feit. Achter de vijf drongen alleen de Malvor-maats van Alloc- chio nadrukkelijk aan op een sa mensmelting. De Van Poppel-trein Priem: „Als je ziet dat pas de helft (Lubberding, Talen) bracht dit keer vende aard van de ploegen ritwinst boekte, en te weinig wagentjes maar vier teams twee man bij de zijn ritzee de Ronde v; de 31-jarige Australiër uit Waregem gisteren ook weer punten i ro-etappe. Recht proberen Anderson bij de eerste tien in het klassement te krijgen. Dat is nu aardig aan het lukken. Daarom hebben we ook als gekken gestoord, toen Anderson weg was. Ik werd nog bijna door een Panaso nic in de kant gereden; we worden nog steeds als een stelletje amateurs gezien. Maar alleen met overwin ningen dwing je respect af'. Schalkers refereert aan de Ronde Romandië, die van doorslagge- geweest voor het ver dere seizoen van TVM. Anderson de ronde, en de Tour ATHENE (ANP) - Het Neder lands basketbalteam heeft giste ren in Athene een oefenwedstrijd tegen een Amerikaans college team met 109-119 verloren. Bij rust stond de ploeg van coach Ruud Harrewijn met 54-58 achter. Richard van Poelgeest (dertig punten) en Rolf Franke (25) wa ren de produktiefste basketbal lers aan Nederlandse zijde. Nadat enige minuten voor tijd een posi tieve score van 101-93 was be reikt, stortte de ploeg echter in een. Een dag eerder verspeelde Nederland in de slotfase een voor sprong tegen Griekenland. Met Italië doen de drie genoem de teams mee aan een vierlanden- toernooi, dat het komende week einde in de Griekse hoofdstad wordt gespeeld. Dat geldt ter voorbereiding op de Europese ti telstrijd, eind deze maand in Za greb. Nederland - Atlantic Coast Col lege (VSt) 109-119 (54-58). Scores: Van Poelgeest 30, Frank 25, De Waard 19, Vrind 17, Hoeben en Dam 6, Emanuels en Van Rootse- laar. ieder 3. O fe't- Schalkers: „Er zijn toen harde opnngen woorden gevallen, onder elkaar. We Anderson: „Ik weet dat ik kansloos móesten elkaar na het zwakke voor ben in de sprint. Ik moet springen, seizoen een keer de waarheid zeg- En ik heb bewust gegokt op de gen. Maar het heeft wél gewerkt", mentaliteit van de Italianen. Die willen altijd sprinten, ook al zijn ze p met z'n tweeën". De 'kangoeroe' x 3nl6K jumpte op 1200 meter van de finish Priem geeft toe, dat de jaren '88 en uit het kwintet. Hij had de Italiaan- '89 voor TVM toch vooral in het te- se rivaliteit juist getaxeerd: Bugno ken van de paniek hebben gestaan, wilde niet voor Fondriest rijden, Ar- Johan Capiot contractbreuk laten gentin evenmin voor zijn twee land- plegen, rechtszaak verloren; bezig genoot-rivalen. geweest met Teun van Vliet, tweede Priem: „Ik hoop dat dit een einde rechtszaak maar net voorkomen; maakt aan alle onzin van de laatste Johan van der Velde binnenge- dagen. De zaak-Van der Velde en haald, miskoop van de eerste orde; het uit koers zetten van Pieters Flup Vandenbrande losgeweekt van Hitachi, totaalkosten over twee jaar 2 i ton. PARIJS (GPD) Gras is slechts goed voor koeien, zei Ilie Nastase ooit, waarmee de Roe meense tennisclown zijn beperkingen op de groene zoden wilde typeren. Stefan Edberg en Boris Becker zouden er niet rouwig om zijn geweest als gravel alleen was gebruikt voor de aanleg van midgetgolf- of fietscrossbanen. Maar de twee belangrijkste vertegenwoordi gers van de huidige generatie 'pats-boemspelers' beginnen al aardig van gedachte te ver anderen. „Hoewel iedereen beweert dat hij een 'softie' is, zit het bij Stefan in het koppie beter dan ooit tevoren", con stateerde Pickard gisteren op Rol and Garros, waar de nummer drie van de wereld zich zelfs voor het eerst in zijn carrière bij de beste vier schaarde. Alberto Mancini, momen teel de meest gevreesde Argentijnse 'gravelterrorist', had gedurende een botsing van twee stijlen geen schijn van kans tegen Edberg, die zich evenals op Wimbledon tegen Bec ker niet uit het evenwicht liet bren gen door één van de vele regenpau- Serveren, naar het net stormen en scoren met een volley: het-handels- merk van beide kroonpretendenten in het mondiale tennis wilde op het trage gemalen baksteen maar niet tot succes leiden. Zowel Edberg als Becker won nog nimmer een graveltoernooi. Een traditie, waar mee op Roland Garros echter wel eens kan worden gebroken. Vast staat in elk geval dat één van de snelle-baanspecialisten zondag voor het eerst in de eindstrijd staat. De laatste Wimbledon-winnaar die daar ook in slaagde was John McEnroe vijf jaar geleden. Na hun overwinningen van gisteren mogen Edberg - hij overdonderde Alberto Mancini (6-1, 6-3, 7-6) - en Becker (overtuigend net voor donker bin nen tegen de Amerikaan Jay Ber ger: 6-3, 6-4, 6-1) elkaar die eer be twisten in de halve finale. Evenals de Westduitser bevestig de Stefan Edberg in Parijs aan ver reweg het beste seizoen op gravel bezig te zijn. De 'rode koorts' begon in april te wijken, toen de bedrieg lijk slome Zweed zijn land in de Da- viscup langs het lastige Oostenrijk, dat een supertrage piste had laten aanleggen, loodste. Waar kopman Wilander hopeloos faalde, daar ont deed Edberg zich soepel van Skoff en Antonitsch. Daden „Dat heeft me erg veel zelfvertrou wen gegeven", bekende de 23-jarige inwoner van Londen, die zijn nieu we elan ook met daden onder streepte. Hij behoorde tot de laatste vier in München (verlies tegen Strelba), bereikte tussendoor in Ede ondanks een opspelende lies blessure de eindstrijd om uiteinde lijk Agassi te feliciteren en deed het uitstekend op de Düsseldorfer Rochusclub tijdens de Nationscup. Edberg won daar alle drie zijn en kelpartijen tegen respectievelijk Mecir, Perez-Roldan en Cahill: de aanval bleek plots ook op gravel de beste verdediging. „Ik heb eigenlijk altijd geweten hoe ik moest spelen, alleen miste ik de ervaring", aldus de Scandinaviër nu. „Mijn pro bleem was dat ik niet constant een bepaald niveau kon vasthouden. Dat lukt nu wel. Ik heb geleerd te accepteren dat er altijd een paar slechte games tussen zitten en datje niet op elke bal kunt inkomen. Ik ben geduldig als het nodig is. Het blijft keihard werken voor elk punt". Rugblessure Edbergs succesvolle geldings drang, die na zijn rugblessure tij dens de open Australische titel strijd alleen maar is toegenomen, moet ook op conto van Tony Pickard worden geschreven. De Engelse ex-Daviscupspeler, al ja renlang de vaste coach van Edberg, weet kennelijk precies hoe de zwijg zame Zweed aan te pakken. Niet al leen in fysiek opzicht („ik heb dit jaar harder getraind, vooral meer gelopen over lange afstanden"), maar ook mentaal gezien blijkt Pickard zijn verlegen pupil te heb ben gestaald. Dat bleek vorig jaar reeds op Wimbledon, waar Edberg een 0-2-achterstand tegen Mecir goedmaakte en vervolgens Becker onverwachts vloerde in de finale. MONTE CARLO (Reuter) - Tegen woordig is een middel dat effecten van bloeddoping nabootst in som mige landen op recept verkrijgbaar. Dat heeft een lid van het Internatio naal Olympisch Comité dinsdag ge zegd tijdens het symposium 'Do ping in de Sport' in Monte Carlo. Vervelend voor de jagers op gebrui kers van dope is, dat het substituut bijna niet is op te sporen. Bij bloeddoping wordt blogd van atleten afgetapt, opgeborgen en vlak voor de wedstrijd weer inge bracht. Het lichaam wordt zo ver rijkt met zuurstof-dragende rode bloedlichaampjes. Volgens onder zoeken kunnen sportlieden dankzij drie eenheden geïnjecteerd bloed vijf tot zes procent beter presteren. De methode is verboden door het IOC, maar de onfeilbare test om bloeddoping aan te tonen moet nog gedaan worden. Erythropoietin (EPO) heet het middel en het wordt vooral ge bruikt door mensen die door een storing van de nierfuncties ernstige bloedarmoede hebben. Het middel vergroot het vermogen van het bloed zuurstof op te nemen. De Ca nadese dokter Henry Mandin ver telde zijn gehoor dat EPO de ver moeidheid afremt. „Op de vraag of EPO de plaats van bloeddoping kan innemen, moet het antwoord ja zijn", aldus Mandin. De arts zei dat het onwaarschijnlijk is dat EPO op gespoord wordt. Volgens Mandin kan het gebruik van het middel lij den tot verhoogde bloeddruk en klonterend bloed. Tijdens de Olympische Winter spelen van Calgary beschuldigde coach Marty Hall van de Canadese Nordische skiploeg de atleten uit de Sovjetunie van het gebruik van EPO. Taktiek In navolging van Pereira, Arias en Ivanisevic kreeg Mancini zelfs geen set van de blonde Zweed, die dat ge noegen alleen Vajda schonk in de eerste ronde. „Men zegt dat Edberg een zwakke forehand heeft, maar hij miste er niet één", mopperde de twintigjarige Zuidamerikaan met een stoppelbaard a la Boris Boef. „Ik kwam vooral de eerste twee sets totaal niet in de wedstrijd. Wanneer hij een andere taktiek had gehan teerd, waren mijn kansen beslist be ter geweest. Edberg moet gewoon zijn eigen spel spelen", beaamde ook Mancini. De vooralsnog enig gerechtvaar digde opvolger van Vilas, dit jaar al te sterk voor vier top-vijftennissers, had in München (7-6, 6-2) eveneens weinig in te brengen tegen de koele kikker. Toen werd Mancini, die met toernooizeges in Monte Carlo (122.900 dollar) en Rome (179.000) 65 procent van zijn totale prijzengeld verdiende, nog gehinderd door een polsblessure; nu verslikte de als een komeet omhooggeschcten en -ge schreven, volledig fitte Argentijnse topspinkoning zich gewoon in een veel betere opponent. Gevaarlijk „Ik weet hoe ik die jongens moet aanpakken", sprak Edberg met voor zijn doen opmerkelijk veel bra voure. „Tegen Mancini heeft het Priem: „Ik had liever rustig iets opgebouwd, jonge jongens op hun plaats gezet. Maar we moesten wel kopen, want anders kwamen we nergens in. NK pas, in deze Giro, durf ik te zeggen, dat we een ploeg beginnen te worden. Nu pas begin nen we aan elkaar te wennen. Maar dit is ook pas de eerste keer, dat we langer dan anderhalve week bij el kaar zijn. Dit is pas onze eerste grote ronde. Renners als Schalkers, Luyckx, Kleinsman, Siemons - die leren nu pas wat het is als team te rijden. Zelfs Vandenbrande reali seert zich hier voor het eerst welke rol er van hem wordt verwacht". Slimmer Phil Anderson: „Ik heb het niet ge zien, maar de jongens zullen goed hebben verdedigd. Ik hoop dat ik me nu nog in de top-10 kan hijsen". Of er kans is, dat hij ooit voor een Italiaanse ploeg gaat rijden, wilde een Italiaanse journalist weten. De onderhandelingen met Carrera sprongen destijds af, omdat hij te duur zou zijn. Anderson: „Italië, het kan altijd nog. Ik ben in ieder geval niet zo duur als Fondriest..." En gisteren een beetje slimmer ook dan de wereldkampioen. Priem: „Dat is de andere winst van de laatste weken. Anderson zou tot voor kort nooit zo rustig in een kop groep hebben gezeten, was gaan sleuren om weg te blijven, om zich zelf weer een keer kansloos te ma ken in de sprint. De krachtpatser spelen; rossen, rossen, rossen. Nu speelt hij zijn tegenstanders uit. Ik denk dat z'n vorige ploegleiders hem dat altijd hebben vergeten te leren." PETER OUWERKERK Roda JC vangt bot GENEVE (ANP) - Roda JC moet de UEFA een bedrag van 20.000 Zwit serse franken, ongeveer 27.000 gul den betalen. De commissie van be roep van de Europese voetbalunie heeft het verweer van de ploeg uit Kerkrade afgewezen. De tuchtcommissie van de UEFA had Roda de straf opgelegd omdat de voetballers uit Kerkrade zich tij dens de uitwedstrijd tegen Sredets Sofia onsportief hadden gedragen. Stefan Edberg retourneert een bal van de Argentijnse 'gravelterrorist' Al berto Mancini. De Zweed won de partij. <f0to anpj geen enkele zin achterin te blijven, is de strijd helemaal open", hield Je moet^ijn ritme breken, hem ont- Edberg zich weliswaar weer op de regelen met gevarieerde slagen", vlakte, maar met de opmerking dat Dat lukte de zoon van een Zweeds „Noah in 1983 bewees hoe ver je politie-agent imponerend makke- hier kunt komen door aan te val- lijk, waarmee hij zich nadrukkelijk len", onderstreepte hij een heilig ge- kandidaat stelde voor de zondagse loof in eigen kansen, finale in Parijs. „Nu Lendl eruit ligt, JEROEN TE NUIJL PARIJS (GPD) - Als het grillige weer in Parijs wil meewerken, wordt morgen op Roland Garros het duel gespeeld waar eenieder reikhalzend naar uit heeft geke ken. In de halve finales van het vrouwentoernooi neemt Monica Seles het op tegen titelverdedig ster Steffi Graf. De pas vijftienja rige Joegoslavische versloeg gis teravond na ellenlange rallies de als zesde geplaatste Manuela Ma- leeva: 6-3, 7-5. „Ik kan niet beschrijven hoe ge lukkig ik ben", giechelde het klei ne fenomeen als een repeteerge weer. „Waarschijnlijk is het nu af gelopen voor me, maar ik heb al genoeg bereikt. Hoewel ik na tuurlijk mijn best zal doen, ben je toch een beetje bang als je tegen de nummer één van de wereld speelt". De Westduitse ontdeed zich gisteren in de kwartfinales van Conchita Martinez, die echter meer weerwerk bood dan de cij fers (6-0, 6-4) doen vermoeden. De zestienjarige Spaanse kwam in de tweede set bij 4-4 met 40-0 voor, maar maakte daarna geen punt meer. Desondanks hield ze het tussen de buien door een uur en twintig minuten uit te gen Graf. De halve finale in de on derste helft van het vrouwensche ma gaat tussen Mary Joe Fernan dez en Aranxta Sanchez. Fernan dez, die eerder Gabriela Sabatini versloeg, bleef na twee sets (6-2,7- 5) Helen Kelesi de baas. Sanchez had geen moeite met de Tsjechos- lowaakse Jana Novotna: 6-2, 6-2. WOENSDAG 10.00-19.30 TV 5: Tennis: Open Franse Kampioenschappen. 19.00-19.30 SKY: Paardesport. The Der by vanaf de Epsom Downs in Engeland. 19.30-20.30 SKY: Trans World Sport. 20.30-22.00 SKY: Tennis: Open Franse Kampioenschappen. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-23.00 SKY: Motorsport: Australi sche Grand Prix, 125 en 250 cc. 22.55-23.50 Ned 3: Studio Sport: Open Franse Tenniskampioenschappen. 23.00-01.00 SKY: WK voetbal: kwalifica tiewedstrijd voor het WK in Italiö. 23.20-01.00 BBC 2: Sportsnight: WK voetbalkwalificatie, samenvatting Dene- marken-Engeland. DONDERDAG 11.50-14.00 BBC 1: Cricket: Engeland- Australiö. 12.00-16.00 Did 1: ARD-Sport extra: Open Franse Tenniskampioenschappen, halve finales vrouwen-enkelspel. 12.00-17.15 Ned 3: Studio Sport: Open Franse Tenniskampioenschappen en wielrennen (Ronde van Italiö). 13.55-14.15 BBC 2: Cricket: Engeland- Australiö. 14.00-19.00 BRT 2: Tennis: Open Franse Kampioenschappen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17