Acht jaar wachten op woning in Wassenaar moEmsmma. limiet aan bezoekersaantal van attractiepark Duinreli' Verslaving aan gokken brengt Leiderdorper op inbrekerspad Leiderdorp: kleinere solticitatiecornissies om conflicten met scholen te voorkomen ADVERTENTIE-SPECIALS Filmnet nog dit jaar op kabelnet in Leiderdorp Leefbaar Leiderdorp vangt weer bot bij Raad van State PAGINA 14 WOENSDAG 7 JUNI 1989 Ondanks gelijkblijvend aantal woningzoekenden WASSENAAR - Het aantal ten. Doordat steeds meer mensen die moedeloos en soms opstandig Wassenaarse woningzoe- fen. medische en/of sociale indicatie zijn kenden is vorig jaar Sage- vo^^ieglneTd.e'geen^oo^ng Voorrang krijgen. Voor starters die hooguit Volgens de gemeente zijn de spelre- 50Ö gulden huur kunnen betalen bekend en zien woningzoeken- wasdie wachttijd eind vorig jaar op- de" goed in dat de hulpverlening gelopen tot acht jaar. zich aan die spelregels houdt. Er is De gemeente verwacht dat alleen- dan ?ok nauwelijks sprake van dat gekomen, maar is verre van Staanden in de toekomst nog langer 1£5 tevreden met de resultaten op een woning moeten wachten voorziet voor 65-plussers zelfs noeg gelijkgebleven en uit gekomen op 1967. De ge meente is blij dat aan jaren lange stijgingen een einde is contacten met het bureau huisves- n* ting om, hogerop willen zoeken', zienlijk langere Vachttijden. 'De stelt het bureau tevreden vast. Toch presenteerd in de raadscom- wachttijden veroorzaken voor de ontvangt de wethouder missie voor welzijnszaken, oud wordende, langst wachtende die gisteravond werden ge- bejaardenbeleid en jeugd en starters een toenemende psychi jongerenwerk. Wassenaar vindt een kleine 2000 stand' woningzoekenden veel te veel. ker omdat de meeste zoekers eek een woningzoekende. Meestal gaat het om bekende gevallen, maar sche druk', heet het in een toeÏÏch- |°£h z°udende gesPrPkken de P°r" ting bij de 'Statistische informatie tefeuillehouder woningzoekendenbe- zickt geven kennis de bestaande huis- vestingsproblematieken. Dit alles neemt niet weg dat werkers van het bureauhuisvësting wachtende starters zich steeds of getogen Wassenaarders zijn die dagelijks worden geconfron- ker s^oren aan groeiende aantal die de gemeente niet willen veria- teerd met langwachtende jongeren geva"en met voorrang. Toen de ge meente enkele jaren geleden een woonmaatschappelijk werkster aanstelde, besteedde die de meeste tijd aan ouderen die een sociale in dicatie willen. Nu de wachttijd voor starters van vijf tot acht jaar is opge lopen, vragen jongeren steeds vaker om indicaties en besteedt de woon maatschappelijk werkster evenveel tijd aan jong als oud. In de periode tussen 1 juli 1987 en 1 januari 1989 heeft ze 313 sociale in dicaties gesteld, 165 voor ouderen en 148 voor woningzoekenden on der de 65. De vertrouwensarts bracht 154 adviezen uit. Niet alle ad viezen waren even positief en in sommige gevallen kregen mensen zowel een medische als sociale indi catie. In het rapport is dat niet alle maal verwerkt en zo blijft onduide lijk hoeveel Wassenaarders Bewoners van de Storm i /camping DuinrelL aan eer de ingang zal rijden. Gravesandeweg in Wassenaar willen dat het bezoekersaantal wordt gebonden en er minder gemotoriseerd verkeer door hun straat (archie ff Omwonenden bij Raad van State: DEN HAAG/WASSENAAR - Het is wel degelijk mogelijk om in de hinderwetvergunning voor het Wassenaarse attractie- dicatie hebben gekregen, de laatste park Duinreli een maximaal anderhalf jaar. Volgens het verslag is de verhou ding tussen de gemeente en de eige naren van 'bruikbare woningen' jaarlijks te ontvangen aantal be zoekers te vermelden. Een woordvoerder van de omwo nenden van Duinreli zei dat gis- den meningsverschillen c gentie van een aangewezen huur der, van de geschillenafdeling van maken zich wel zorgen de Raad van State in Den Haag. over een aantal woningzoekenden met een'zwak sociaal woongedrag'. De geschillenafdeling behandelde Deze mensen vertonen een afwij- de bezwaren tegen de hinderwet- kend woongedrag en zijn maar vergunning voor Duinreli, die begin moeilijk te plaatsen. Om gettovor- 1987 is afgegeven door het gemeen- ming te voorkomen wil de gemeen- tebestuur van Wassenaar. Deze pro- te Wassenaar de mensen verspreid cedure wordt een bodemprocedure over de gemeente huisvesten, maar genoemd. Als de geschillenafdeling dat is niet altijd even makkelijk. van de Raad van State in deze zaak uitspraak heeft gedaan, is de hind- erwtevergunning van Duinreli defi nitief. De geschillenafdeling heeft een adviseur van het ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer(VROM) in de arm genomen om over de kwes tie te rapporteren. De adviseur stelt in zijn rapport dat in de hinderwet vergunning geen maximum aantal te ontvangen bezoekers kan wor den opgenomen. In een hinderwet vergunning zouden alleen voor schriften opgenomen kunnen wor den die gevaar, schade en hinder voor omwonenden binnen de per ken houden, zo stelt de adviseur. De woordvoerder van omwonen den sprak die bewering tijdens de zitting tegen. Volgens hem beteke nen meer bezoekers voor camping en attractiepark méér auto's. "De de Stichting Leefbaar Leiderdorp, vindt i DEN HAAG/LEIDERDORP - Ver- Het was gisteren overigens niet slaving aan gokken bracht een 21- de eerste keer dat hij voor de rech- jarige inwoner van Leiderdorp er ter stond. Voor eerder gepleegde LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp heeft niet onjuist gehandeld toe om met een valse sleutel binnen delicten veroordeelde de rechtbank door de Stichting Leefbaar Leiderdorp geen subsidie te verlenen. De Raad te dringen bij de Koudekerkse be- hem tot een alternatieve straf: 300 van State verwerpt het beroep van de stichting tegen dit besluit. tonproducent Schokbeton. Twee uur dienstverlenen in een jeugdher- Het beroep van de stichting tegen de weigering van de gemeente om keer deed hij dat zelfs. De eerste in- berg. Met als stok achter de deur 48 ruimte in het gemeentehuis beschikbaar te stellen, is door de Raad van braak leverde een buit op van 7.000 State niet ontvankelijk verklaard. Het verhuren van ruimten doet een ge- gulden, de tweede wat minder. De- meente als particulier. De Raad van State doet over dergelijke privaatrech- zelfde avond stapte hij met dat ge- telijke overeenkomsten geen uitspraken. stolen geld het casino binnen om een gokje te wagen. De gemeenteraad nam op 27 november 1986 het besluit een aanvangs- Niet dat het gokken als een rode subsidie van 50.000 gulden te weigeren. Dat besluit is volgens de Raad van draad door zijn leven liep, maar State niet in strijd met het gelijkheidsbeginsel. Gemeenten hebben nu een- toen het hem aanvankelijk wat geld maal een grote vrijheid in het wel of niet toekennen van subsidies. Dat de opleverde, wilde hij meer. Maar na gemeente soortgelijke instellingen als de Stichting Leefbaar Leiderdorp verloop van tijd sloeg de balans i a 1 1 - - Qver naar negatjeve kant. De weken voorwaardelijke gevange nisstraf. Een milde straf, vond rech ter Punt, omdat men van mening was dat de Leiderdorper van goede wil was. Maar na 32 uur hield de man de dienstverlening al voor ge spraak niet op tijd na. Pas na het weekeinde diende hij zich bij de jeugdherberg aan maar vernam toen dat de beheerder inmiddels naar zijn vakantiebestemming was vertrokken. Die beheerder liet hem later weten dat hij niet meer terug hoefde te komen, omdat hij zijn kans had verspeeld. En dat dreigt nu vergaande con sequenties voor hem te krijgen. Als het aan de officier van justitie ligt wordt de voorwaardelijke straf van 48 weken omgezet in onvoorwaar delijk. Dat houdt in dat hij, als de 'De rechtbank rechtbank de eis volgt, voor bijna jaar de cel in moet. Bovendien wel subisidie heeft verleend is volgens de Raad van State niet aangetoond. De Raad van State is het met de gemeente eens dat Leefbaar Leiderdorp winst werd, zoafs° dat zo vaak voorwaardelijke straf. Maar eiste de officier ook nog i i de subsidieaanvraag niet voldoende heeft aangegeve ge- sloeg a viteiten een gemeentelijke bijdrage wordt gevraagd. De stichting heeft de gemeente geen begroting overgelegd. Leefbaar Leiderdorp verwijt de gemeente geen advies van raadscom missies gevraagd te hebben. Maar de gemeente is. zo schrijft de Raad, hele maal niet verplicht om in dergelijke gevallen raadscommissies te raadple gen. welke acvti- beurt, verlies. Verlies dat opliep tot waarbij behoorlijk wat schade bedrag van ruim 1.000 gulden aangericht. Ik vind en dat wilde hij toch aflossen. Dus nogal eigenaardig", besloot de Leiderdorper samen met Zelf zei de man dat alles op een wat vrienden naar Koudekerk te misverstand berustte. Een misver gaan om daar zijn slag te slaan. Al- stand over een afspraak. In elk ge- dus geschiedde. val kwam de Leiderdorper die af maanden gevangenisstraf van de nieuwe feiten (de inbraken in Kou dekerk, openbreken van auto's en gedrag diefstal van cassetterecorders, ste len autowielen met velgen) waar voor hij nu terechtstond. De officier vond dat het nu maar eens afgelopen moet zijn. "Hij heeft zijn kans gehad en daar geen ge bruik van gemaakt. De maat is vol". De advocaat van de Leiderdorper liet weten dat zijn cliënt wellicht 'te zwak' is geweest om 'nee' tegen z'n vrienden te zeggen toen die hem zouden hebben voorgesteld in Kou dekerk in te breken. "Maar", zei de raadsman, "de periode waarin hij heeft gewerkt is tot volle tevreden heid geweest. Eén keer heeft hij me gebeld met de mededeling dat hij zich gediscrimineerd voelde. Hij auto's persen zich door de straten van ons dorp", meldde hij. "Tijdens de aanleg van de wegen, drie kwart eeuw geleden, is beslist geen reke ning gehouden met een dergelijke explosieve groei. Meer auto's bete kenen bovendien meer overlast en düs zou er wel iets over de aantallen bezoekers in de hinderwetvergun ning gezet moeten worden". Een andere klager over het recratie- park krijgt wel gelijk van de advi seur van VROM. De regionaal in specteur voor de volksgezondheid heeft aangevoerd dat er in de hin- derwetverguning van het attractie park onvoldoende bepalingen staan om bodemverontreiniging te voor komen. Daardoor zou de randstede lijke drinkwatervoorziening vanuit het naburige waterwingebied 'Kas- watering' in gevaar kunnen komen. De VROM-adviseur deelt die vrees. Hij stelt daarom voor in de hinderwetvergunning te bepalen dat het wegdek van de parkeerter-' reinen en van de wegen van het park vloeistofdicht wordt gemaakt. Dan kunnen er geen schadelijk stof fen, die uit auto's druipen, in de bo dem komen. Tijdens de zitting zei de inspecteur voor de Volksgezond heid dat zijn vrees voor bodemver ontreiniging wegebt als het voorstel van de adviseur van VROM wordt overgenomen. De geschillenafde ling van de Raad van State zal over enige maanden een oordeel over de geschilpunten bekend maken. In juli 1985 hebben omwonenden al eens een schorsingsprocedure bij de Raad van Stat in werking gezet. De voorzitter van de geschillenafde ling van de Raad van State, staats raad dr. G. Veringa, heeft toen een aantal voorlopige voorzieningen ge troffen om de ergste overlast voor de omwonenden weg te nemen. Hij legde onder meer het gebruik van de geluidsinstallatie van het park aan banden. Ook bepaalde hij dat er bij de gevels van de omliggen de woningen geen muziek te horen mag zijn. Verder stelde hij vast dat de zweefmolen, de canyontrip en de schommelatractie alleen tussen ne gen uur 's ochtends en zeven uur 's avonds gebruikt mogen worden. Tot slot bepaalde de staatsraad dat er ten hoogste zes maal per jaar af geweken mag worden van de in de hinderwetvergunning gestelde maximum geluidswaarden. Het kan dan gaan om popconcerten, tv-op- namen en feesten - zoals komende zondag. De adviseur van VROM stelt nu in de bodemprocedure voor om die voorlopige voorzieningen definitief in de hinderwetvergunning op te LEIDERDORP - Leiderdorp wil nog voor het eind van dit jaar abon nee-televisie doorgeven op de ka bel. Door renovatiewerkzaamheden en uitbreiding van het kabelnet was het tot nu onmogelijk het signaal van Filmnet uit te zenden. Leider dorp is de laatste gemeente in de re gio Leiden die abonnee-tv invoert. De afgelopen twee jaar heeft Lei derdorp benut om het kabelnet uit te breiden naar 20 kanalen en voor bereidende werkzaamheden getrof fen om 30 tv-zenders door te geven. Nu deze werkzaamheden klaar zijn willen B en W van Leiderdorp zo snel mogelijk abonnee-tv invoeren. Overigens worden de nu 20 be schikbare kanalen niet allemaal be nut. Leiderdorpers kunnen 14 tele visiezenders ontvangen. De uitbreiding van het kabelnet en het doorgeven van Filmnet kost de aangeslotenen op kabel-tv niks attractiepark- extra. Wie zich abonneert krijgt een 'decoder'om het signaal van Film net te ontvangen en betaalt een maandelijkse 'huur'. De doorgifte van abonnee-tv le vert het kabelbedrijf extra inkom sten op. Voor elke mogelijke aan sluiting» moet de exploitant van Filmnet, Esselte Abonnee Tv, in eerste instantie één gulden betalen. Na een half jaar moet de exploitant 1,50 gulden per maand betalen voor 2,5 procent van het aantal werkelij ke aansluitingen. In het jaar wordt het percentage verhoogd naar acht en nog een jaar later naar tien. De raadscommissie sport- en wel zijnszaken behandelt het B en W- voorstel donderdag 8 juni. Delegatie overheid Sovjetunie bekijkt bedrijf Warmond WARMOND - Een elf man sterke overheidsdelegatie uit de Sovetunie heeft gister avond een bezoek gebracht aan het grafische bedrijf Halm Industries in Warmond. De af vaardiging was in Nederland om zich voor te bereiden op de grafische beurs die in augustus in Moskou wordt gehouden. Door hun bezoek aan Neder landse grafische bedrijven proberen de Russen zich te oriënteren op de markt. Zo kunnen ze in Moskou de juiste experts afvaardigen. Halm Industries is voor de tweede keer aanwezig op de grote beurs in Moskou. Het be drijf produceert machines waarmee enveloppen kunnen worden bedrukt "We merkten de vorige keer dat er voor ons produkt veel belangstelling bestaat in de Sovjetunie. De enveloppen werden als het ware uit de machine gegrist'" vertelt woordvoerder Teijken. Financieel gezien heeft het bedrijf van het bezoek te wei nig profijt kunnen trekken. Ditmaal zou dat beter moeten lukken. Net zoals andere bedrijven wil Halm Industries graag 'een stukje van de markt' in het enorme land veroveren. "Als iedere Sovjet-burger een brief schrijft, hebben ze 20 van onze machines nodig om de envelo- pen te bedrukken", geeft Teij ken de enorme exportmogelij- heden aan. De Russische delegatie is gisteravond drie uur gebleven. Volgens Telken ging het be slist om mensen die kennis van zaken hebben. "Ze stelden ge richte vragen en waren goed op de hoogte van technische ontwikkelingen. Het ging be slist niet om leken". De dele gatie heeft een overvol pro gramma en zal de komende da gen bezoeken afleggen aan an dere grafische bedrijven in ons land. woordigers van de school zitten en ^en een psychologische test niet een persoon namens de gemeente, dig en bovendien te duur. Een voelde zich bekeken als een teur, zoals^nlangs bij openbare ba- genover elkaar te staan. De gemeen- In de praktijk zijn de commissies werkbezoek aan de school waar een tegen het ad- vaak een stuk groter. sollicitant reeds werkt achten zij Een conflict is echter in geen en- wej gewenst, kele procedure uit te sluiten zei CDA en WD willen de mogelijk heid van een psychologische test niet uitsluiten. De overige _fracties gemeente en school samen verte- steunden het voorstel sisschool Prins Willem Alexander, teraad besloot 22 r zo veel mogelijk te beperken i ten sollicitatiecommissies kleiner Jansen uit Rhenoy te benoemen, worden. In de laatste fase sollictatie moeten gemeente schoolteam samen om de tafel gaan laatste moment teruggetrokken, zitten om te proberen één gezamen lijke kandidaat te kiezen. Alle Leiderdorpse fracties waren het hier gisteravond tijdens de raadscommissie onderwijs over De sollicitatiecode Wethouder G.H.J. Keijzers genwoordigd zijn. Iedereen kijkt pvdA-er V.J.H. Molkenboer: "Een (PvdA) kon instemmen met de sug- vanuit een andere achtergrond naar psychologische test zou een nieuwe de kandidaten, benadrukte Keij- bron voor conflicten kunnen zijn. zers. "Een niet unaniem besluit ^je bepaalt er wanneer commissie overigens voor de solli- blijft altijd mogelijk", aldus de wet- moeten worden gehouden? gestie citatiecode op dit punt niet te wijzi- houder. derwijzend personeel kwam ter gen. "Een volgende keer kan zich i het c een situatie voordoen waarbij i zegt: hadden we het maar op de c school. Bij de sollicitatieprocedure de wijze gedaan" zo stellen B en W. voor een nieuwe directeur liepen de meningsverschillen over de uitein delijke keuze van een geschikte In de sollicitatiecode wordt nu als onderwijzend personeel en de waarde van zo'n karaktertest valt te m a betwijfelen, meende partijgenoot iebl H.Jacobs. Over de invoering van een psycho- N.H.M. van Jaarsveld (CDA) stel- logische test bij de aanstelling van Voor om ook een 'proefles neel. Tqen hij wat eisen ging stellen, zei de officier dat dit niet kon en hij geen kans meer kreeg". De pleiter schreef overigens wel direct een brief waarin hij duidelijk maakte dat de Leiderdorper het project toch wel wilde afmaken ook al had de beheerder van de jeugd herberg hem weggestuurd. "Gun hem die kans", drong hij er bij de test rechtbank op aan. Vóóral bij de rechtbank, omdat justitie geen ge hoor wenste te geven aan dit ver zoek. Tevens verzocht hij om de zaak aan te houden om zijn cliënt in de gelegenheid te stellen zijn dienstverlening af te ronden. Een sollicitanten in te voeren. Daar voel- verzoek dat steun kreeg den de wethouder en de andere classering. fracties echter weinig voor. Uitspraak 20 juni. de i Nieuwe informatrice Wassenaar WASSENAAR - Heieen Walraven (21) is de nieuwe informatrice bij het bu reau voorlichting van de gemeente Wassenaar. Walraven zal de centrale ba lie in de hal van het gemeentekantoor bemannen en zich specifiek toeleg gen op publieksvoorlichting. De kersverse voorlichtster werkt al enkele jaren bij de gemeente. Ze heeft driejaar als secretaresse op de hoofdafdeling bestuurszaken en ruim telijke ordening gewerkt. Om zich op haar werk voor te bereiden heeft ze twee praktijkstages gevolgd bij collega-voorlichters in de regio. De aanstelling van Walraven betekent een uitbreiding van het perso neelsbestand bij de afdeling voolichting. Sinds maart 1987 heeft het bu reau voorlichting twee part-time telefonistes/receptionistes in dienst. Zij bedienen de telefooncentrale en helpen bezoekers. Een uitbreiding van het werk achter de balie en dq groei van het aantal bezoekers maken de uit breiding noodzakelijk. Wanneer de nieuwe etage voor de afdeling personeelszaken klaar is, zul len de telefonistes verhuizen naar een eigen ruimte op de begane grond. De afdeling voorlichting verhuist dan naar een nieuwe kamer op de eerste ver dieping, achter de informatiebalie. Daar is de centrale ingang. 1989 biedt ondernemers weer volop commerciële scoringskansen. Niet alleen omdat de consumptieve bestedin gen gelijke tred houden met een stijgend vertrouwen in een groeiende economie, maar ook omdat de grote beurs- tentoonstellingen in hun kielzog regionaal veel consumenten over de streep trekken. Het Leidsch Dagblad en Alphens Dagblad maken het hun lezers dit jaar weer extra gemakkelijk om trends, ont wikkelingen en aanbod op de voet te volgen. De speciale advertentiepagina's (vaak met gratis steunkleur) bieden een overzichtelijke en duidelijk herkenbare presentatie van wat ondernemers hun potentiële klanten in dat specifie ke marktsegment te bieden hebben. DOELGERICHT ADVERTEREN BRENGT CONSUMENTEN IN BEWEGING! Verschijning: woensdag 14 juni SPECIAL VADERDAG KADOTIPS! Zondag 18 juni is het Vaderdag. Een dag waarop je je waardering voor pappa op vele manieren kunt laten blijken. En hem een plezier kunt doen met een extra leuk presentje. Kijk voor ideetjes op de Vaderdag Kadotips-pagina van 14 juni in deze krant. Telefonisch opgeven van special-advertenties: 071 -16 1393 Sluitingstijd aanlevering materiaal: dindsdag 13 juni 14.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14