Bij standsuitkering jongeren niet lager mw WE Jaarvergadering Holec op niveau schoolreisje De Koning tegen kabinetsbesluit 'Kleding maken voor C&A móet wel illegaal' Nederlands gedistilleerd verliest terrein aan wijn PROTEST VOOR IVOOR v* Banken VS verlagen rente Europese vlag voor schepen EG-vloot DINSDAG 6 JUNI 1989 ECONOMIE PAGINA 7 DEN HAAG (GPD) Minister De Koning (sociale zaken) wil de bijstandsuitkeringen aan werkloze jongeren niet verder te verlagen, zoals het kabinet vorige week besloot. Kringen rond het kabinet beweren dat De Koning al rekening houdt met de naderende verkiezin gen en de kabinetsformatie. "De minister krabbelt nu terug. Er is wel degelijk een kabi netsbesluit gevallen, maar hij wil liever geen slecht nieuws, zo vlak voor de verkiezingen", zegt een betrokkene. Verleden week besloot het kabinet 560 miljoen gulden te bezuinigen op pakken. Pas toen hij werd gecon- de jongeren harder aan te zouden zij dan nog eens 300 gulden de bijstandsuitkering voor werklo- i jongeren in plaats.van 340 mil- fronteerd met de teksten uit de CDA en PvdA zeggen beiden i Voorjaarsnota van minister Ruding verkiezingsprogramma's dat er joen, zoals oorspronkelijk de bedoe- (financiën) waarin het verder kor- meer dwang moet komen voor uit- ling was. In april legde het kabinet ten van de jongeren stond vermeld, keringstrekkers (inclusief jonge- gaf hij toe. De zegsman voorspelde ren) toen echter al dat de i wetsvoorstel inkomensvoorzie ning jongere werkloze werknemers ter advies voor aan de Raad van Sta- niet door zouden gaan, te. Tegelijk sleutelden ambtenaren van Sociale Zaken verder aan de plannen. Afgelopen week ontkende een woordvoerder van De Koning in eerste instantie dat er plannen wa- werk of scholing te aanvaar den. Kortingen op uitkeringen wor den afgewezen. AMSTERDAM (GPD) - "C&A is zeker niet de enige die gebruik maakt van illegale naai-ateliers. V &D, de Bijenkorf en Peek en Clop- penburg maken zich er net zo goed schuldig aan. Maar het concern is in Nederland wel marktleider als het gaat om kledingverkoop. Als dat be drijf zijn beleid wijzigt, heeft dat grote invloed. C&A kan zich ook niet verschuilen achter zijn toeleve ranciers. Het bedrijf eist zulke scherpe prijzen en zulke snelle le vertijden, dat een atelier dat voor C &A werkt eig« half-legaal kan door Runa Hellinga Marijke Smit en Lorette Jonge- jans van de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) hebben de afgelopen tijd het doen en laten van kledinggigant C&A minutieus onderzocht. Een deel van hun verhaal was al bekend: het gesloten bolwerk, dat publici teit zo veel mogelijk schuwt en vak bonden zorgvuldig buiten de deur houdt door goede arbeidsvoorwaar den en een vakbondsvijandig per soneelsbeleid. Ze hadden hun onderzoek nog niet gepresenteerd, of het bevreesd voor de goede naam en slechte publiciteit kwam in be weging en dreigde zelfs met een rechtszaak. Waar C&A zich vooral aan stoorde, was het verband dat de onderzoeksters leggen tussen het concern en de illegale en half-legale naai-ateliers in Nederland. Smit en Jongejans hebben echter goede gronden om te betwijfelen dat C&A zijn handen in onschuld kan wassen. Er bestaan duidelijke banden met een belangrijke produ cent van C&A-kleding, Interface Fashion in Amsterdam. Ooit heette dat bedrijf Canda International en was het een C&A-dochter die in 1985 zelfstandig werd. Interface distribueert wekelijks zo'n 75.000 tot 80.000 kledingstuk ken, waarvan 80 procent naar C&A gaat. Die kleding wordt ten dele in eigen huis gemaakt, maar een deel wordt gekocht bij een tweede be drijf, Swinging Fashion BV. En Swinging Fashion, overigens een volledige dochter van Interface, laat zijn kleding, zo'n 50.000 stuks per Uitbesteden De garantie over de legaliteit van de betrokken naai-ateliers die C&A van zijn leveranciers vraagt, is niet zo moeilijk te leveren en dus weinig betrouwbaar. Veel naai-ateliers staan ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en betalen voor een deel van hun personeel ook be lasting en premies. Maar om te kun nen produceren voor de prijs die grootwinkelbedrijven willen beta len, werkt de rest van het personeel vaak illegale buitenlanders zwart. Bovendien wordt een deel van het werk weer uitbesteed aan nog slechter betaalde thuiswerk sters. Bij al die tussenschakels blijft ui teraard geld hangen. De tussenhan del verdient er goed aan, maar uit eindelijk komt C&A er in die keten het beste vanaf. Smit en Jongejans .geven in hun boekje een bereke ning van de verdiensten: de thuis werkster krijgt voor een blouse 4 gulden en houdt na aftrek van kos ten (elektriciteit, garen, belastin gen) 2,10 gulden over. Het atelier krijgt van de tussenhandel 14 gul den, maar is zelf 11.50 aan kosten kwijt. De tussenhandel verkoopt de blouse weer voor 30 gulden aan C &A, die hem voor 50 gulden in het rek hangt en er na aftrek van alle on kosten 18 gulden winst aan over houdt. Smit en Jongejans zijn voor een aanpassing van de 'wet ketenaan sprakelijkheid', die destijds in de bouw werd ingevoerd ora de illega le koppelbazen aan te pakken. Deze wet stelt de opdrachtgever aanspra kelijk voor alles wat er bij onderaan nemers misgaat. Bovendien pleiten ze voor legalisering van de illegale werknemers in de ateliers. Die drei gen nu het slachtoffer van de verhe vigde opsporing van de overheid te worden, terwijl de grootwinkelbe drijven buiten schot blijven. Verder moeten er volgens de on derzoeksters wettelijke minimum prijzen komen voor verschillende confectieprodukten. Ze zijn niet be zorgd dat de prijs voor de consu ment daardoor omhoog gaat: de winstmarge van de grootwinkelbe drijven is volgens hen zo groot, dat daar makkelijk wat af kan. In de afgelopen weken heeft pre mier Lubbers de idee geopperd alle jongeren, studerend of werkloos, per maand 750 gulden te geven als beurs of uitkering. Daarbovenop EDE (ANP) - De fabrikanten van Nederlands gedistilleerd zitten aan alle kanten klem. De toekomst ziet er slecht uit. In de periode 1988 tot 1993 zal de verkoop van sterke drank met nog eens elf procent da len. De afzet van jenever en vieux zal met veertien procent teruglo pen. Dat heeft voorzitter drs. J. Vlek van de Algemene Vereniging van Distillateurs en Likeurstokers gis teren gezegd op het Nationaal Slij terscongres. De verkoop van sterke drank zit al jaren in een neergaande spiraal. De vaderlandse dranken jenever en vieux spannen de kroon. Sinds 1975 is de totale alcoholconsumptie weliswaar met dertien procent ge-- stegen, maar de verkoop van gedis tilleerd liep in die periode met 33 procent terug. De jeneverconsump tie is 52 procent lager, van vieux wordt nu 71 procent minder ge dronken. De wijnconsuraptie steeg daarentegen met 50 procent. Volgens Vlek heeft de teloorgang van de Nederlandse borrel drie oor zaken. In tegenstelling tot bier en wijn woedt er al jaren een prijsoor log met jenever als gevolg van te grote produktie door de industrie, waardoor kleine zelfstandige slij- EG-code voor boekingsystemen in luchtvaart LUXEMBURG (ANP) - De lucht vaartmaatschappijen in de EG moe ten zich houden aan bepaalde spel regels bij het gebruik van hun geau tomatiseerde vluchtboekingssyste- men. De ministers van verkeer van de EG hebben gisteren in Luxem burg een EG-code vastgelegd, die oneerlijke concurrentie en monopo lies aan banden moet leggen.. In Europa bestaan op het ogen blik twee van zulke computerreser veringssystemen (CRS), Amadeus en Galileo, waarin de grote Europe se luchtvaartmaatschappijen een aandeel hebben. Elk systeem bevat alle gegevens over vluchten, aan sluitende verbindingen, tarieven en beschikbare plaatsen en veel reis bureaus zijn er dan ook op aangeslo ten. Tachtig procent van alle vluch ten wordt via de CRS geboekt. De EG-verordening verbiedt de maatschappij die samen met ande ren een bepaald systeem gebruikt alleen zijn eigen diensten via het scherm aan de man te brengen. Mis bruik kan worden gestraft met boe tes, uiteenlopend van 1.000 tot 50.000 ecu, ofwel 2.350 gulden tot 117.500 gulden. Economie kort Bloemenveiling De directie van de bloemenveiling Westland in Naaldwijk (1500 werk nemers) heeft de vakbonden van ochtend uitgenodigd om verder te praten over een nieuwe cao. Van ochtend vroeg voerde het personeel van de veiling een actie waardoor drie van de acht veilingklokken een half uur later startten dan gebruike lijk. OPEC De gisteren begonnen ministersver gadering van de OPEC is voor enige tijd verdaagd. Tijdens het drie uur durende overleg is er weinig voor uitgang geboekt. De lidstaten wil len nu eerst informele besprekin gen voeren alvorens weer bij elkaar te komen, zo heeft OPEC-woord- voerder James Audu gisteren ver klaard. p&c De Peek Cloppenburg Groep (on geveer honderd winkel^ van Peek Cloppenburg, Lampe Modehuis en Mac Maggie) wil medewerkers van 57,5 jaar vrijwillig laten afvloei en. Het bedrijf biedt zijn oudere werknemers daartoë een afvloei ingsregeling aan. Daarbij wordt tot de pensioengerechtigde leeftijd de uitkering aangevuld tot het volledi ge, laatstgenoten salaris. ters in stijgende aantallen op de fles gaan. Ook de industrie krimpt al ja ren in. Daarnaast speelt een ver hoogd 'gezondheidsbewustzijn' bij de consument een rol, alsmede de sterk gestegen accijnzen van de laatste jaren. Vlek was het eens met staatsse cretaris Evenhuis (economische za ken) dat de kleine slijters in verre gaande mate moeten gaan samen werken. De slijters worden door concentraties van drankketens (zoals Gall Gall) uit de markt ge drukt. Het aantal zelfstandige slij ters is in nauwelijks vijftien jaar ge halveerd tot tweeduizend. Volgens Evenhuis, die één van zijn ambtenaren had gestuurd, moeten slijters naast drank ook an dere dingen gaan verkopen. Hij denkt aan boeken over drank, reis beschrijvingen van wijnlanden, champagnekoelers, flesopeners en andere cadeau-artikelen. TNO-functionaris dr.ir.G. Schaaf- sma, een voedingsexpert, liet giste ren blijken het oneens te zijn met het alcoholmatigingsbeleid van de overheid. Hij zei dat de Nederlander gemiddeld drie glazen per dag dr inkt, kinderen en geheelonthouders buiten beschouwing gelaten. Dat is een verantwoord aantal, dus moet het matigingsbeleid worden gericht op risicogroepen, aldus Schaafsma. NDU - Het Algemeen Dagblad ver schijnt, net als het NRC Handels blad gisteren, vanaf vandaag weer. De redactie heeft de acties voor een dertiende maand voorlopig opge schort. De onderhandelingen hier over zullen worden gevoerd tussen de Groeps Ondernemingsraad van werkgever de Nederlandse Dagblad Unie en de NDU-directie. j Mc NEW YORK (KRF/ANP) - De gro te banken in de Verenigde Staten hebben gisteren de rente verlaagd. De 'prime rate', de rente die de bank rekent bij leningen aan de meest kredietwaardige ondernemingen, daalde van 11,5 tot 11 procent. PARIJS Demonstranten met olifantsmaskers op protesteren tegen de verkoop van ivoorprodukten bij een winkel voor ivoren voorwerpen in Parijs. Frankrijk heeft de import van ivoor illegaal verklaard, in het kader van de internationale campagne om de bedreigde olifant te redden. Ook de Verenigde Staten zijn dit van plan. (foto ANP) LUXEMBURG (GPD) - Met uit zondering van Griekenland willen alle EG-landen een 'Europese vlag' in de scheepvaart instellen en een Europees scheepsregister dat de naam Euros moet krijgen. Hiermee willen de ministers van verkeer de steeds zwakker geworden positie van de Europese handelsvloot in de wereld te versterken. De' EG-vloot is de laatste jaren steeds kleiner geworden door de concurrentie van de zogenaamde 'goedkope vlaglanden' als Panama en Liberia. Steeds meer rederijen laten hun schepen registeren in de ze landen met zeer gunstige fiscale en sociale voorwaarden voor reders en bemanningen. Daardoor maakt de vloot nu nog maar 15 procent van de wereld vloot uit. Sinds 1981 ging 100 miljoen ton capaciteit in de EG verloren. Het aantal schepen daalde met 28 procent, in de rest van de we reld slechts met 8 procent. De Europese Commissie voor transport, die de voorstellen aan de ministerraad deed, wil reders die naast de nationale vlag die Europe se vlag gaan voeren bepaalde voor delen geven als het verlichten van sociale- en fiscale lasten. Verder mogen de EG-lidstaten deze 'Eu ropese reders' financiële steun ge ven voor de verbetering van de vloot eh het opleiden van beman ningen. Om in Euros te kunnen worden opgenomen moet de reder wel een onderdaan van een van de EG-lid staten zijn. Bovendien dienen van de bemanningen alle officieren en minstens de helft van de niet-offi- cieren aan boörd uit een EG-land te komen. Daarmee wil men de prak tijk tegengaan waarbij bemannin gen worden geworven in landen buiten Europa waar zeer lage lonen gelden, wat nadelig werkt voor de werkgelegenheid van Europeanen in de scheepvaart. Handel DAF goed voor 200 miljoen AMSTERDAM (ANP) - De in troductie van aandelen DAF heeft gisteren op de Amster damse effectenbeurs het enor me succes van de ruim achttien miljoen herplaatste aandelen aangetoond. Er gingen in nau welijks vier uur tijd 3.435.323 aandelen in andere handen over wat bij een koers tussen 61 gul den (opening) en 57,50 met een slot op 58,30 gulden een omzet van ruim 200 miljoen gulden be tekende. De introductie op 6 fe bruari van DSM bracht 2.303.000 aandelen aan het rol len, maar omdat de introductie- koers 116 gulden was kwam de effectieve omzet hoger uit op ruim 250 miljoen gulden. De toewijzing van de aande len levert nog steeds grote moei lijkheden op. Kleine beleggers, die zich voor het eerst hebben laten zien kunnen nergens op re kenen, anderen die regelmatig beleggen hebben misschien ge luk als zij zwaar overtekend hebben. In Nederland is de plaatsing meer dan 25 keer over tekend, in Engeland en de rest van de wereld zeker 20 maal. Na de hoge inzet op 61 gulden om tien minuten over half een ging de prijs al snel naar bene den, omdat winstnemingen meteen de kop opstaken. Het laagste punt van 57,50 gulden werd een half uur voor sluitings tijd verlaten en het slot kwam op 58,30 gulden. Dit was 11,30 gul den boven de inschrijvings- koers. Bestuur verwerft ondanks chaos goedkeuring jaarstukken UTRECHT Het Holec-concern beleefde gisteren de langste en rom- meligste vergadering uit de ge schiedenis. De 'Poolse landdag', zoals een van de bijna 1200 aandeel houders de zitting van zes uur ken schetste, leverde voor het bestuur in elk geval één overwinning op. De jaarstukken werden na schriftelijke stemming goedgekeurd met 4166 van de 6850 uitgebrachte stemmen voor en 2021 tegen. door Harry Bouts Bijna elke agendapunt leidde tot heftige discussies. Opposanten wa ren onder meer mr. J.G.P.M. van Rensch, juridisch adviseur van de even dissidente Utrechtse aandeel houder M.D. Kers. Van Rensch zei tevens vertegenwoordiger te zijn van de aandelenstichting van de groep personeelsleden in Slikker veer. Slikkerveer wil een verdere verzelfstandiging van de werkmaat schappijen, in tegenstelling tot de werknemers in Hengelo (onderne mingsraad en de Hengelose stich ting ter bevordering van het aande lenbezit Holec), die achter het be leid van het bestuur staan. De jaarvergadering was al eens uitgesteld omdat het bestuur onre gelmatigheden bespeurde bij de de ponering van aandelen. Elke aan deelhouder mag maximaal maar zes stemmen uitbrengen. Kers zou stu denten hebben geronseld die zich als (tijdelijk) aandeelhouder op de lijst van zijn stichting zouden laten plaatsen, tegen een vergoeding in geld. Het bestuur bepaalde toen dat elke aandeelhouder zelf bij de bank een toegangsbewijs (met stemrecht) moest halen tegen een bewijs dat hij inderdaad een belang in Holec had. De strijd tussen de verschillende groepen en het bestuur is de laatste weken hoog opgelopen. Een verte genwoordiger van de Vereniging Effectenbezitters en enkele aan deelhouders mengden zich er giste ren ook nog eens in, met als gevolg een ongekende chaos. Veel in de pers geuite beschuldigingen wer den weer naar voren gebracht. Het was dringen geblazen tijdens de jaarvergadering van Holec. Om fraude te i rechtigde geregistreerd voor de uitreiking van de biljetten. De woordvoerder van de Vereni ging Effectenbezitters zei dat er een slecht beeld is ontstaan van de lei ding door de snelle wisselingen aan de top in de afgelopen jaren. Ook de onenigheid onder het personeel van Hengelo/Amersfoort en Slikker veer/Ridderkerk vond hij een veeg teken. Op het eind van de vergade ring bood voorzitter E. Drenth van de Hengelose aandelenstichting de collega's uit Slikkerveer aan sameh te gaan overleggen over de proble- De scherpe kritiek van de oud-di recteuren Smit en Uijen over Holec in de media kwam eveneens ter sprake. De vertegenwoordiger van de Vereniging Effectenbezitters vond het bespottelijk dat oud-be stuurslid Smit nog adviseur van Holec was op het moment dat hij het bedrijf aanviel. Van Rooij zei de verbijstering hierover te delen. Smit is via een advocaat gemaand, bepaalde uitlatingen ("Het ontstaan van Holec is een vergissing") na te laten. Hij is geen adviseur meer. Over Uijen zei Van Rooij: "Wij zijn blij dat hij weg is". Niet alleen de felle opposanten, ook de Vereniging van Effectenbe zitters bleek moeite te hebben met de goedkeuring van de jaarstukken gezien de kwaliteit van de concern leiding. Verder vindt de vereniging de situatie bij Holec voor aandeel houders die geen personeelslid zijn onaantrekkelijk geworden. De twee personeelsstichtingen, waarin aan deelhouder-werknemers zijn vere nigd, zijn bovendien financieel ge holpen door de directie. Het gaat hier om een voorschot op het salaris dat zij kunnen krijgen bij de aan schaf van Holec-aandelen. Een aandeelhouder maakte de personeelsleden met aandelen zelfs uit voor stromannen en riep de voorzitter op, hen naar huis te stu ren. Mr. Zijlstra noemde het kwalijk dat de personeelsleden werden ge zien als 'abnormale' aandeelhou ders. De aandeelhouders uit Slik kerveer vonden dat er geen gelijke behandeling had plaatsgevonden tussen aandeelhouders, aldus mr. Van Rensch. Vooral zij moesten be wijzen echte aandeelhouders te zijn. Normale gang van zaken, vond Van Rooij. In 39 gevallen is er vol gens hem nog enige twijfel en hun stembiljetten waren extra gemerkt. Kers liet nog eens blijken het hele bestuur kwijt te willen. Zijn ge vecht met president-commmissaris Van Rooij, liep uit op felle woorden wisselingen en Kers werd zelfs het woord ontnomen. Door het ge schuif met data zou Van Rooij nog ten onrechte voorzitter zijn. Directeur Jansen raakte even eens op een kookpunt door de op positie. Hij vond dat vooral Van Rensche al genoeg had gesold met de belangen van Holec. "Houdt ons nu eens buiten de pers met de nega tieve publiciteit en geef ons rust", riep hij. Van Rooij kon niet meer te gen het handgeklap en gejoel. "Zo komen wij niet uit boven het niveau van een schoolreisje", meende hij. Groepsvorming De groepsvorming bij Holec vindt de directie niet echt prettig. Dat het personeel in die richting is gegaan met haar stichtingen vond zij echter wel verstandig. Het gebeurde in de moeiijke tijd, toen de beurskoers van Holec zeer laag was en er daar door een acuut gevaar voor een overval dreigde. Tussen de bedrijven door kregen de aandeelhouders toch nog enige informatie. De orderontvangst tot en met mei lag 8 procent boven dat van dezelfde periode van 1988, meldde directeur Jansen. Dat is iets meer dan verwacht (5 procent). Het rendementsherstel zich zich voort, al gaat het niet in het even hoge tem po als vorig jaar. Het beleid zal wor den gericht op basisverbreding, on der meer door samenwerkingen te zoeken op deelgebieden. Op wat langere termijn ziet Jansen kansen genoeg. Grote samenwerkingen zijn niet uitgesloten, maar zijn wel een zaak van langere termijn. Op verzoek van de Hengelose werknemers vroeg mr. Zijlstra hoe het met de ontwikkeling van de werkgelegenheid staat. Bij een ver dere groei van de omzet zal ook het aantal personeelsleden iets toene men. Daar staat een verdere effi ciencyverbetering tegenover. Uit eindelijk zal de werkgelegenheid toch groter worden, gelooft het be stuur. De verlaging volgt op een daling van de tarieven op de Amerikaanse geldmarkt. Afgelopen vrijdag was de betrekkelijk kleine Southwest Bank of St. Louis de eerste die een verlaging van het tarief aankondig de. Vervolgens was Citibank giste ren de eerste grote bank die een ren teverlaging bekendmaakte. Daarna, kwamen onder meer Morgan Gua ranty, Chase Manhattan, Bankers Trust, Continental Bank, First Chi cago en Manufacturers Hanover. De daling van de rente is een sti mulans voor de economie, omdat het voor bedrijven nu gunstiger is geworden om geld te lenen voor in vesteringen. Particulieren kunnen met het goedkoper geleende geld meer uitgaven doen, wat de vraag stimuleert. Tot nu toe hebben de banken ge aarzeld met het verlagen van de ren te uit angst voor inflatie, die ont staat als er te veel geld wordt uitge geven. Het is dan ook voor het eerst sinds 2 februari van het afgelopen jaar dat de prime rate wordt ver laagd. Het tarief ging toen van 8,75 naar 8,5 procent. Sindsdien zijn er maar liefst zes verhogingen van tel kens 0.5 procent geweest, de laatste op 23 februari van dit jaar. De rentedaling heeft de koers van de dollar iets gedrukt, waardoor de slotkoers in Amsterdam gisteren avond met 2,203 gulden uitkwam onder die van afgelopen vrijdag met 2,211 gulden. Bonden gaan toch onderhandelen over bejaardencao UTRECHT (ANP) - De vakbonden AbvaKabo en CFO zijn bereid ver der te onderhandelen over de cao voor de bejaardenoorden (70.000 werknemers). Vorige week zegde de AbvaKabo het bereikte principe akkoord eenzijdig op. In een brief aan de Vereniging van Nederlandse Bejaardenoorden (VNB) eist de CFO dat de overeen gekomen loonsverhoging van 0,7 procent op de helling gaat. De CFO wil hetzelfde met het afgesproken nieuwe systeem van functieclassifi catie waardoor sommige groepen werknemers er op termijn 5 tot 13 procent in salaris op vooruit zouden gaan. Net als in de gezondheidszorg hadden de bonden 5 procent loons verhoging voor iedereen geëist. Een week na het bereikte resul taat zegde de AbvaKabo het princi pe-akkoord op, omdat de afspraken financieel minder voordelig uitvie len dan was voorzien. Het cao-over leg werd opgeschort. De CFO wil niet van de principe-overeenkomst af, maar ziet d'e afspraken niet als eindresultaat. In nadere onderhan delingen moeten de partijen vast leggen hoe en wanneer de functie classificatie wordt ingevoerd. Bo vendien wil de bond de verken ningspoging van oud-staatssecreta ris Van der Reijden in het zieken huiswezen afwachten om te bezien of de resultaten daarvan ook te ge bruiken zijn voor de cao-bejaarden oorden. Ahrend wijst avances BT weer met kracht af AMSTERDAM (ANP) - De betrek kingen tussen kantoorinrichter Ahrend en Bührmann-Tetterode (BT) lijken muurvast te zitten. Ahrend heeft gisteren opnieuw la ten weten geen voordelen te zien in een volledige samensmelting met BT Antwoord op een op 26 mei aan BT verzonden brief over een door breking van de patstelling tussen beide bedrijven is tot dusver uitge bleven. Ahrend vroeg in de brief een schriftelijke verklaring over de intenties van BT met haar econo misch belang in Ahrend, maar BT heeft niet op deze brief gereageerd. Ahrend heeft nu aangekondigd zich met hand en tand tegen een eventuele integratie in BT te zullen verzetten. Het zegt aanwijzingen te hebben dat BT in het buitenland op nieuw bezig is haar belang in Ahrend te vergroten. Ahrend werd op 10 maart door BT benaderd met de mededeling dat deze onderne ming een belang van 30 procent had opgebouwd in Ahrend. Dit belang is inmiddels uitgebreid tot meer dan 50 procent.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7