De weieldontvanger v; Ie Hema wint met golflengtessprong. 59.- T>U I VENTI L 299.- .169.- HEMA Aandewiel naar Bax Mottet wint Dauphiné Liberé ebikoopjs ïïïiïlfkoopjf mo PAGINA 18 DINSDAG 6 JUNI 1989 LEIDEN - Bij de overschrijvin gen van het zaalvoetbal zijn wei nig verrassingen te melden. Al leen de overgang van Huug Aan- dewiel (Glasbergen) naar Bax, Marcel van der Burg (Van Eg- mond) naar hoofdklasse debutant Martin Centrum en Wim Bouckaert (Bax) naar fusieclub THB Boys springen er uit. Ploe gen als Bax, Boerenburg, Martin Centrum en THB Boys waren het meest in trek. Twee Leidse spe lers zochten hun heil buiten de af deling Leiden. Marcel Valk (Ce- verbo) en Peter Gijsman, het laatst actief bij Van der Plas, ko men het nieuwe seizoen uit voor het Haagse FV Snoekie. Deze ploeg zag ook doelman Ton Bak huis van Ceverbó terugkeren. Bax Gekomen: Huug Aandewiel (Glasbergen de Best), Rick van Dijk (Landwer Johan), Stan Uljee (Landwer Johan), Ronald Ver- hart (Landwer Johan) Vertrokken: Wim Bouckaert (THB Boys) Van der Plas/BMW Gekomen: Gerrie Nachtegeller (Ceverbo) Vertrokken: geen THB Boys (fusie met Glasber gen) Gekomen: Wim Bouckaert (Bax), Nico Groeneweg (Bax), Frans Bouckaert (Landwer Jo han). Cok Kaak (FC Lisse) en 13 spelers van eerste klasser Eigen- brood. Vertrokken: Wim Diels (Jan de Kuyper) Menken Gekomen: Patrick Scheurwa ter (Boerenburg) Vertrokken: Mark en Klaas Vink (Boerenburg) Van Egmond CS Gekomen: Fred Kanbier (Lugdunum), Gé Tegelaar (Medo) Vertrokken: Piet van Egmond (Cleijnduin), Marcel van der Burg (Martin Centrum) Boerenburg Gekomen: Piet Hazenoot (Noordwijk), René van Hensber- gen (Noordwijk), René van der Meer (Noordwijk), Mark en Klaas Vink (Menken) Vertrokken: Patrick Scheur water (Menken) Lugdunum Gekomen: geen Vertrokken: Ron van der Weij- den (Leidsch Dagblad), Fred Kanbier (Van Egmond) Eigeman Gekomen: geen Vertrokken: Jan van Bemme- len (Martin Centrum), Theo Herk- ströter (Martin Centrum) Martin Centrum Gekomen: Jan van Bemmelen (Eigeman), Marcel van der Burg (Van Egmond), John Erades (Ver baan), Theo Herkströter (Eige man) Vertrokken: geen MEDO Gekomen: Martin de Jong (Sloos), Marco Moenen (Sloos) Vertrokken: Gé Tegelaar (Van Egmond) wereldbeker, Rotterdam, uitslagen tweede ronde: Salov (Sov) - Hjartarson (IJs) 1-0, Nunn (Eng) Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe) - Joesoepov (Sov) 0-1Vaganjan (Sov) - Ehl- vesl (Sov) 1/2-1/2, Nogueiras (Cub) - Shorl (Eng) 1-0, Seirawan (Vst) - Karpov (Sov) 0-1, Sokolov (Sov) - Porlisch (Hon) 1-0. Sax (Hon) en Timman (Ned) v, Oestai n vrij. AIX-LES-BAINS (ANP/AFP) - Charly Mottet heeft maandag in Aix-les-Bains de 41ste editie van de Dauphiné Liberé op zijn naam ge bracht. Met hulp van zijn ploegmak- kers controleerde de 26-jarige Fransman de laatste etappe over 163 kilometer met Aix-les-Bains als begin- en eindpunt. Oefenwinst van volleybalvrouwen PARIJS (ANP) - Het Nederlands vrouwen-volleybalteam is het oe fen-drieluik tegen Frankrijk met een regelmatige 3-0-overwinning begonnen(12-15, 7-15, 13-15). On danks een serie experimenten in de opstelling kwam de zege geen mo ment in gevaar. Het spel van Hen- riëtte Weersing, die zes weken door een pittige enkelblessure uit de rou latie was, toonde hoopgevend. Nederland bereidt zich in Parijs voor op het kwalificatie-toernooi voor de Europese titelstrijd. De for matie van coach Pang begint maan dag in Spanje tegen Zweden. Don derdag en vrijdag speelt Nederland nog twee oefenwedstrijden tegen het Franse nationale team. In het bijzonder tijdens de be klimming van de col de Moracaz (985 meter); de allerlaatste hinder nis, was Mottet op zijn hoede. Maar de Robert Millar, die in het alge meen klassement een achterstand had van slechts achttien seconden verzuimde aan te vallen. Wel ont nam de Schot de Colombiaanse ren ners hun gebruikelijke troostprijs door het bergklassement voor zijn rekening te nemen. De laatste etappe werd in de sprint gewonnen door de Belg Peter de Clercq. Sean Kelly, die de avond tevoren in de tijdrit van de Mont- Revard ver was achtergeraakt, ver scheen in de slotrit niet meer aan de start. Het was voor Mottet de tweede keer, dat hij zegevierde in de Daup hiné Liberé. De eerste keer was in 1987. Hij kwam daarmee op gelijke hoogte met zijn legendarische land genoten Jacques Anquetil en Ber nard Hinault, die ook de 'dubbel' bewerkstelligden. Wielercoach Piet Kuys heeft Jaap de Kortenaar uit Zoetermeer opgenomen in zijn selectiegroep van zes, die deze week gaat trainen als eerste voorbereiding op de 100 kilometer tijdrit bij de wereldkam pioenschappen. i stand: 1. Karpov en Joesoepov beiden 2 1/2 punt uit 3 partijen, 3. Salov 2 uit 3,4. Timman 1 1/2 uit 2,5. Nunn, Vaganjan en Ehlvest 1 en 1 afgebro ken partij uit 3, 0. Sax, Nogueiras en Sokolov 1 uit 2,11Van der Wiel en Short 1 uit 3.13. Ljubojevic en Portisch 1/2 1 uit 3,15. Hjartarson 1/2 uit 2 16. Seirawan 0 1 uit 2. Roland Garros, Parijs mannen enkelspel: achtste finales: Agenor (Hai) - Bruguera (Spa) 2-6, 3-6, 6-3, 6-1, 6-2. Tsjesnokov (Sov) - Courier (VSt) 2-6, 3-6, 7-6 (7- 3). 6-2,7-5; Wilander (Zwe. 4) - Duncan (VSt) 7-5, 6-3, 6-2. mannen dubbelspel, kwartfinales: Fitzgerald- /Jarryd (Zwe, 2) - Casal/Javier Sanchez (Spa, 7) 6- 4, 6-4; Grabb/Patrick Mc Enroe (VSt,4) - Carbo- nell/Costa (Spa) 4-6, 7-6 (7-4), 6-2. vrouwen dubbelspel, tweede ronde: Sanche- z/Wiesner (Spa/Oos) - Gregory/Magers (Zaf/Vst) 6-3, 6-4 derde ronde: Adams/Garrison (Vst) - Demon- geot/Lauziat (Fra) 3-6, 6-4, 8-6, Graf/Sabatini (BRD/Arg) - Provis/Reinach (Aus/Zaf) 5-7, 6-2, 6- 4, Savtsjenko/Zvereva (Sov) - Paull/McQuillan (Aus) 6-4, 6-2. mannen dubbelspel: derde ronde: Pioline- /Raoux (Fra) - Ivanisevic/Nargiso (Joe/lta) 6-3,6-4 gemengd dubbelspel: tweede ronde: Barg/Wil- lenborg (Vst) - Schultz/Schapers (Ned) 6-3, 7-5, Tarabim/Luza (Arg) - Field/Warder (Aus) 6-2, 6-3, Thompson/Doohan (Aus) Reybolds/Pearce (Vst) 6-4, 6-1. mannen enkelspel: achtste finales: Chang (Vst) - Lendl (Tsj) 4-6, 4-6, 6-3, 6-3, 6-3. Sjesnokov (Sov) - Courier (Vst) 2-6, 3-6, 7-6 (7-3), 6-2, 7-5 vrouwen dubbelspel: derde ronde: Kelesi/Sui- re (Can/Fra) - Phelps/Reggi (Vst/lta) 6-4, 6-0 gemengd dubbelspel: tweede ronde: Garrison- /Leac (Vst) - Amiach/Boetsch (Fra) 6-4, 6-2, EtchemendyÓhampion (Fra) - Gregory/Kruger (Zaf) 7-6(7-5), 6-3, Sanchez/De la Pena (Spa/Arg) - Paz/Lavalle (Arg/Mex) 5-7,6-3,6-4, Provis/Cahill (Aus) - Kuczynska/Dickinson (Pol/Vst) 7-5, 6-4. Ronde Van Oostenrijk, derde etappe: 1. Traxi (Oos) 176 kilometer in 4.15.16, 2. Schmied (Oos), 3. Koningshofer (Oos), 4. Port (Tsj), 5. Lontscha- ritsch (Oos). 6. Styks (Tsj), 7. Lienhart (Oos), 8. Hauer (Oos), 9. Hechenberger (Oos), 10. Pingge- ra (Oos) allen z.t. Algemeen klassement: 1. Styks (Tsj) 13.03.08, 2. Nordhagen (Noo) 0.05, 3. Güller (Zwi) 0.10, 4. Langi (Oos) 0.15, 5. Ledanois (Fra) 0.15, 6. Traxi (Oos) 0.48, 7. Landsmann (DDR) 0.58,8. Koema- nov (Bul) 0.58, 9. Kostel (Oos) 1.01,10. Schmied (Oos) 1.03. Klassering Nederlanders: 39. Strou- ken 1.13, 42. Kistemaker, 64. Van der Heijden, beiden z.t., 78. Jansen 1.36, 81. Raas 5.20, 83. Tak 11.55. Dauphiné Liberé, achtste etappe: 1. De Clercq (Bel) 163 km in 3.52.08.2. Fuchs (Zwi) op 1 secon de. 3. Ruhé (Fra) op twee seconden, 4. Gayant (Fra) op drie seconden, 5. Maassen (Ned) op 6 se conden, 6. Tonkov (Sov) z.t., 7. Pedersen (Noo) op 57 seconden, 8. Earley (ler),9. Claveyrolat (Fra), 10. Ceci (Bel), 13. Tolhoek (Ned) allen in dezelfde tijd als Pedersen. eindklassement: 1. Mottet (Fra) 33.54.03.2. Mil lar (GBr) op achttien seconden, 3. Claveyrolat op 1 50, 4. Philipot (Fra) op 2.49, 5. Bezault op 2.56, 6. Gayant op 3.56,7. Caritoux (Fra) op 4.26,8. Pa- tarroyo (Col) op 5.10, 9. Sanchez op 6.14,10. Ca- margo (Col) op 7.09. Tb VOETBAL Voor de kwalflcatie voor de eindronde om het wereld kampioenschap voetbal heeft Zuid- korea in Singapore met 4-0 (3-0) ge wonnen van Nepal. Singapore en Malaysië speelden gelijk: 2-2 (2-1). Beide resultaten gelden voor groep vier van de Oostaziatische zone. Zes zaterdagclubs in een klasse De Belg De Clerq wint de laatste etappe van de Dauphiné. (foto anp> Kuys ziet het trainingskamp in Den Dungen als niet meer dan een eerste test. LEIDEN - De KNVB heeft het verzoek van de zes zaterdag clubs uit de regio om komend seizoen in één klasse te worden ingedeeld, gehonoreerd. Gister avond stelde de indelingscom missie de drie eerste klassen sa men. Saillant detail is dat de clubs uit de Bollenstreek (en ARC) zijn samengevoegd met het 'illustere' duo uit Spaken burg: IJsselmeervogels en Spa kenburg. Bij IJsselmeervogels is komend seizoen de huidige trainer van Quick Boys, Hans van der Zee, werkzaam. De indeling is als volgt: IB: Rijnsburgse Boys, Quick Boys, Katwijk, Noordwijk, FC Lisse, ARC, Vitesse Delft, Spa kenburg, IJsselmeervogels, .Marken, Sparta N, Kozakken Boys, Roda Boys en Hoek. IA: Barendrecht, Excelsior, Heerjansdam, NSVV, Rozen burg, Spijkenisse, Zwart Wit, ASWH, Bennekom, Lunteren, SDVB, Valleivogels, GVW en DOVO. IC: ACV, DETO, DOSK, Drachtster Boys, DVS, Elim, Flevo Boys, Enter V, Genemui- den, Go Aaed K, WOG, Oranje N, WHC en WVF. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.30 en 21.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Nog enkele nagekomen voet baloverschrijvingen. Ron Halve maan (Roodenburg) zoekt zijn ou de trainer Harry Talsma op bij Hoofddorp. Sam Nazlomian (Stompwijkse Boys) keert terug naar zijn oude liefde Leidsche Boys. Paul van Goozen (MMO) gaat'het weer bij UVS proberen. Doelman Ronald van Ipenburg (Randstad Sport) ziet wel wat in Roodenburg en Robert Drost ver ruilt Unitas voor buurman LFC Het Katwijkse talentje Jeffrey Ta- lan gaat voor de landelijke jeugd van FC Den Haag voetballen en Robert Valk gaat van Bernardus naar Koudekerk «Jan Hevel gaat volgens UVS terug naar Wilhel mus. Maar ook de nieuwe eerste klasser Voorburg geeft Hevel op als nieuwe aanwinst Net als bij het voetbal wilde het hoofdbe stuur van de Korfbalbond (KNKV) de protesten afschaffen. Een voorstel daartoe werd afge stemd door de jaarvergadering De Laura, een fietsvierdaagse in Alphen, gaat op 18 juli van start Vrijdagavond speelt de voetbal club UVS zijn jaarlijkse ontmoe ting tegen rugbyclub DIOK. Er wordt zowel voetbal als rugby ge speeld De Leidse voetbalvrou wen eindigde zonder punten op de laatste plaats in de finale-poule van het Nederlands kampioen schap Zondag 11 juni wordt er op het sportpark Pomona een voetbaltoernooi gehouden in het kader van de manifistatie "Lei den stad van vluchtelingen" Morgenavond komen een groot aantal Zoeterwoudse wielrenners aan de Nieuweweg aan de start voor de jaarlijkse tijdrit. Aanvang 19.30 uur Ria van Bohemen, de lady-speaker van de voetbalvere niging Noordwijk, is geslaagd voor het scheidsrechtersexamen In de wielerklassieker de Om loop van de Krimpernerwaard komen de Amerikanen David Al- brecht, Christopher Dort, Terry Tupper en Tim Smit uit voor Swift/Casba Hillegommer Piet Winkelaar loopt de twee weken durende Euromarathon, een lan- ge-afstandloop van Brussel naar Cape 'd Agde in Zuid-Frankrijk De jeugdige honkballer Ralph Berk (Adegeest) is gekozen voor het Nederlands team dat eind juli naar Japan vertrekt Na het niet d herkent u aanbiedingen in de Hema d herkent u aanbiedingen in de Hema Stereo kleurentelevisie met 51 cm beeldbuis. 30 voorkeurzenders, teletekst, 2 - talig ontvangst en infrarood afstandsbediening. 1 jaar Midiset met afstandsbediening. MG/FM/KG stereo radio, dubbel cassettedeck, platenspeler en 3 bands equalizer. 2x7,5 Watt. 1 jaar Hema garantie. -359T- Draagbare zwart/wit televisie met ingebouwde radio. 12,5 cm beeld buis. 1 jaar Hema garantie Draagbare radio-cass'ètterecör- der. FM/MG ontvangst en inge bouwde microfoon. 1 jaar Hema garantie. Draagbare stereo radio/cassette recorder met ingebouwde zwart/ wit televisie. 12 cm beeldbuis. 1 jaar Hema garantie. Wereldontvanger +tr- Digitale wereldontvanger met MG/FM/LG/KG radio. Tijdsaan duiding en wekkerfunctie. Speelt op batterij of adaptor 1 jaar Hema garantie. Geen wonder dat ■TTTlYa A4UM de consumenten bond èn de wereldomroep zo enthousiast zijn. Onze supercom- pacte wereldontvanger, met 1 jaar Hema garantie, ontvangt echt de hele wereld. Van FM, MW, LW tot SW-1, SW-2, SW-3, (we gaan door) SW-4, SW-5 en SW-6. Voor zo'n prijsje is dat zowaar 'n hele prestatie .Echt Waar Voor Je Geld. doorgaan van wielerronden in RoeJofarendsveen, Bennebroek, Hillegom en Den Haag (Oranje plein) gaat nu ook de Ronde van Vogelenzang niet door Op don derdag 15 juni wordt de jaarver gadering bij Fides Pacta gehou den Voetballer Werner Pielanen (Meerburg) is betrokken geweest bij een zwaar auto-ongeluk. In middels gaat het met de gezond heid van Pielanen alweer een stuk beter Vrijdagavond speelt zaalvoetbalclub Bax in Egmond de eerste halve finale om de lan delijke beker tegen FC Rolff. Op 13 juni volgt de thuiswedstrijd in Voorhout. Een week later wordt begonnen met de finales om het Nederlands kampioenschap. Hoornsche Veerhuys is dan de te genstander van de Voorhouters Edward Hagen staat na vier wed strijden aan de leiding van het Wehkamp-klassement voor skee lers Het bestuur van voetbalver eniging RKAW heeft met on middellijke ingang het contract van jeugdtrainer John de Letter opgezegd De vrouwen van golf club Noordwijk zijn kampioen van Nederland geworden. In de eindstrijd werd Hilversum met 10-8 verslagen Volleybalclub Leython speelt de komende com petitie tegen clubs als VVM, Van Santen, DAC (Alphen), Delta Lloyd 2, Rentokil 2, PVC/Blo- keer, Sliedrecht, SVC, Molen wiek, Wormer en Volendam. Bij de vrouwen komt Gemini/Kange- roes uit tegen Riva, Leos, Brother Martinus 3, Delta Lloyd 2, CW, Radius, Dinto, Allides, Molen wiek, KDS en Madjoe Het twee de voetbalelftal van Quick Den Haag, dat UVS in een beslissings wedstrijd versloeg, is kampioen van Nederland voor reserveteams geworden Heerhugowaard is met 1773 leden de grootste tennis vereniging van Nederland. Hille gom is goede tweede met 1643 le den. Nog vijf regioclubs komen bij de eerste 50 voor. Lisse (22), Oegstgeester LTC (24), Nieuwe Sloot Alphen (32), De Munnik Leiderdorp (33) en Forescate Voorschoten (38) De landelijke jeugd van Quick H. heeft zich via een beslissingwedstrijd veilig ge steld voor een plek in de eerste klasse waarin ook UVS, Rooden burg, Quick Boys en nieuwkomer Noordwijk uitkomen Freek Rienks gaat de C-selectie van Quick Boys trainen. Theo Guyt gaat voor de nieuwe trainer Nick Stienstra de keeperstraining ver zorgen Quick Boys heeft tevens besloten om een vrouwen-afde ling in het leven te roepen Za terdag spelen PSV en Ajax voor 27.000 toeschouwers om het kam pioenschap van Nederland (lan delijke jeugd). Een groot aantal Leidse clubs zal dit treffen met hun jeugd bezoeken Tennisser Jan Siemerink (Rijnsburg) staat op de 22ste plaats van de Audi- ranglijst. Michel Schapers staat ruim aan de leiding Paul van der Zwaan, de nieuwe trainer van Altior, is geslaagd voor het diplo ma oefenmeester I In de mor gen (vanaf 14.15 uur) verreden Ronde van Honselersdijk staan een groot aantal regio-renners aan de start Roelant Oltmans Oranje hockeycoach AMSTELVEEN (ANP) - Roelant Oltmans wordt de nieuwe coach van het Nederlandse vrouwenhoc keyteam. Dat heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hoc- keybond maandag besloten. Olt mans is de opvolger van Gijs van Heumen. De nieuwe trainer-coach treedt in dienst van de KNHB na het toer nooi om de Champions Trophy, dat in september in Frankfurt (BRD) wordt gehouden. Dit is de laatste klus voor Van Heumen, die de vrou- wenploeg acht jaar technisch heeft geleid. Oltmans was het afgelopen sei zoen in een dubbelfunctie werk zaam als trainer van Bloemendaal (mannen) en Amsterdam (vrou wen). Beide teams behaalden de landstitel. Bij Bloemendaal heeft hij drie jaar gewerkt. Daarvoor was hij onder meer trainer bij Leiden. Iran krijgt uitstel ZURICH (Rtr) - De internationale voetbal federatie heeft ingestemd met het verzoek van Iran om uitstel voor twee kwalificatiewedstrijden voor het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal van 1990. Het Iraanse elftal zou komende maand uit (11 juni) en thuis (21 juni) tegen de Chinese voetbalploeg heb ben moeten spelen. Een woordvoerder van de FIFA verklaarde maandag dat het ver zoek is ingewilligd omdat Iran, na het overlijden van geestelijk leider Khomeini, een nationale rouwpe- riode heeft afgekondigd. In groep 5 van de Aziatische zone in de voorronde leidt Iran met acht punten, twee meer dan China, dat één wedstrijd minder heeft ge speeld. Softbalweek zonder ploeg van China? HAARLEM (GPD) - Het organisa- tiecomité van de vijfde Haarlemse Softbalweek overweegt een vervan ger aan te trekken voor de nationale ploeg van China. De organisatoren van het evenement, van 1 tot en met 9 juli in het Noordersportpark in Haarlem, vrezen dat de binnenland se onrust de deelname van China in de weg zal staan. Aanstaande don derdag zal beslist worden of China van de deelnemerslijst wordt ge schrapt. Thee Vleeshhouwer, lid van het organisatiecomité, zal op korte ter mijn trachten een Amerikaans team voor deelname te interesseren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18