Nederlander ontvangt acht vreemde' zenders Moeders zijn nog dol op Tom Jones Bill Wyman (52) trouwt stiekem met Mandv (19) Romance Yolande WUlem-Alexander is in volle bloei WORDT 21 Salto krijgt boete voor verboden sekslijnen NCRV, KRO en VARA: 'Geen paniek' ROTTERDAM Een actuele hit ('Kiss') is voor Tom Jones niet voldoende geweest om een hele nieuwe generatie naar de Doelen te trekken. De Rotterdamse mu ziektempel al weken uitver kocht was zaterdagavond voor namelijk gevuld met fans van het eerste uur ofwel vijfendertigplus sers. Anders dan de zingende lady-killer uit Zuidwales een uur voor zijn energieke concert in een interview met 'TV-3' beweerde, moet hij het dus nog steeds heb ben van 'de moeders'. Omdat 'de dochters' kennelijk nog niet zo onder de indruk van hem zijn. In elk geval in Nederland. Voor die (bijna) middelbare garde voldeed de Mr. Macho of Showbizz temidden van een twaalfkoppig orkest en drie koor- zangeressen helemaal aan de verwachtingen. Met een solide optreden volgens het recept, zoals hij dat de afgelopen twintig .jaar in zijn vaste speelplaats Las Vegas heeft gestroomlijnd. Kort, krachtig, met een juiste balans tussen het pure luisterrepertoire en het uitdagende tempo-werk en volgestopt met vrijwel alle hits, die de voormalige metselaars knecht vanaf de lente van 1965 (It's not Unusual) heeft gescoord. De uitvoering van zwierige klassiekers als What's new Pussy cat en Delilah was soms een beetje te 'Engelbert Humper- dinck-achtig', waardoor het net leek alsof Tom Jones even de draak met zijn eigen verleden wil de steken. Bij het opdissen van zijn steviger successen even voor het slot van zijn tachtig minuten durende show (She's a Lady en Resurrection Shuffle, zijn voor laatste hit in ons land uit 1971) toonde hij zich echter toch weer als vanouds de Tiger Tom: het gretige podiumdier, dat ondeu gend loerend, wild grommend en zijn imposante lichaam als twee de stem gebruikend alle vrou wenharten op hol brengt. De als Tom Woodward geboren zanger woensdag wordt hij 49 jaar - kan na een kwart eeuw nog steeds de kwajongensachtige charmeur uithangen omdat hij nog steeds hapklaar oogt en hij met zijn kolossale bariton elke evergreen moeiteloos nieuw le ven inblaast. Na zijn rentree-suc ces met het Prince-nummer Kiss (met als gelegenheidsproducers The Art of Noise) bestaat alleen het gevaar dat Tom Jones die ge makkelijke weg maar al te graag wil blijven bewandelen om de buiten Amerika herwonnen be langstelling op peil te houden. Hoor zijn nieuwe single Move Closer, waarmee Marilyn Martin drie jaar geleden internationaal naam maakte. Of neem zijn huidi ge podiumfinale met Satisfac tion, Great Balls of Fire plus nota bene een reprise van het even te voren bejubelde Kiss. Kan Tom Jones ook nog 'ongehoord goed' zijn. is dus nog even de vraag. TEXEL De studente Yolande Adriaansens is zo langzamer hand niet meer weg te denken bij 'onze' kroonprins Willem-Alexan der. De romance is in volle bloei, zo maken deze foto's wel duide lijk. Yolande vergezelde Willem- Alexander afgelopen weekeinde bij een vliegrallye op Texel. Vol gens ooggetuigen weken ze de hele dag geen seconde van eikaars zij de en werden er zelfs kussen uitge wisseld De 23-jarige Yolande is dit voorjaar al met de koninklijke fa milie op vakantie geweest. En, zoals uit bijgaande foto blijkt, ze is al aan 'opa' prins Bernhard voorgesteld. Afwachten maar... (foto's ANP) AMSTERDAM (ANP) - Het commissariaat voor de media heeft de Stichting Amster damse Lokale Televisie Om roep (SALTO) een boete opge legd van 40.000 gulden voor het overtreden van artikel 55 van de mediawet. Dit artikel verbiedt omroepen zich dienstbaar te maken a. maken van winst door derden. Volgens het commissariaat heeft SALTO het artikel ov treden door het uitzenden stripteasefilmpjes waan. het bijbehorende geluid te be luisteren viel door het bellen van een 06-lijn van de firma Teleservice. Ofschoon SALTO programma niet de commerciële 06-lijnen, bleek de relatie tussen het stripteaseprogramma en de lijnen van Teleservice volgens het commissariaat duidelijk uit voorgaande publikaties in kranten hierover en uit adver tenties van Teleservice die „een opzienbarend program ma beloofde als bepaalde gebeld werden". SALTO begon 26 april met het uitzenden van de striptea sefilmpjes in de nachtelijke uren. Enkele weken later v den de uitzendingen gestaakt nadat de adviesraad van SAL TO zijn functie neerlegde. Het commissariaat van de media zond SALTO vooraf schriftelijke waarschuwing dat zij met de uitzendingen de wet zou overtreden. Direct na de eerste daad werkelijke striptease-uitzen- ding liet het commissariaat SALTO weten dat het SALTO een sanctie wilde opleggen. SALTO ging echter geduren de twee weken door met de gewraakte uitzendingen. „Bij het bepalen van de boete i naast de aard en de ernst va de overtreding, ook hiermee 1 rekening gehouden", aldus het commissariaat. HILVERSUM (GPD) - „NCRV, KRO en VARA in paniek door de huidige ontwikke lingen in het medialandschap? Geen spra ke van." NCRV-voorzitter drs. Th. D. Jan sen reageert verontwaardigd op de sugges tie dat de onlangs aangekondigde nauwere samenwerking tussen de drie zogeheten geprofileerde omroepen op Nederland 1 al leen veroorzaakt zou zijn door de komst van de commerciële Nederlandstalige sa tellietstations TV 10 en Veronique. „Maar", erkent Jansen, „de recente ontwikkelingen hebben het proces van samenwerken wel versneld." De plannen voor samenwerking tussen de drie omroepen zijn nog niet zo vergevor derd dat ze uitgewerkt en al op papier staan. Jansen verwacht echter dat dit „op niet al te lange termijn" wel het geval zal zijn. Duidelijk is dat de samenwerking tus sen NCRV, KRO en VARA met name zal ko men te liggen op het vlak van de efficiency (samen programma-pakketten inkopen, sa men faciliteiten inhuren en wellicht ook gezamenlijk produkties maken) en het ho rizontaal programmeren van Nederland 1. De kijker kan op dit net met ingang van ok tober op hetzelfde uur van de dag hetzelfde type programma's verwachten. De samen werking betekent niet dat presentatoren zullen worden uitgewisseld. Eigen identiteit en autonomie onjven immers hoog in het vaandel staan. De drie omroepen zullen zeker niet samensmelten tot één superzuil, zegt Jansen. De huidige geprofileerde omroepen gaan de strijd om de gunst van de kijker volgens Jansen zeer zeker niet verliezen. „Over vele jaren zul len we er nog steeds zijn. We genieten de buitengewoon hartelijke steun van grote groepen in het volk. Natuurlijk is het denk baar dat Nederland te maken krijgt met een bepaalde vorm van commerciële om roep", zegt Jansen, „maar dat dat zou bete kenen dat de identiteitsgebonden omroe pen ophouden te bestaan, is volstrekt on denkbaar. Een fata morgana." Wie wel tot de verliezer in het mediacir cus uitgeroepen zou kunnen worden is, naar de mening van de NCRV-voorzitter, TV 10 van Joop van den Ende. „Op korte termijn zal de concurrentie met deze zen der het grootste zijn. Ze beginnen eerder dan Veronique en hebben nadrukkelijk aangekondigd met grote sterrenprogram ma's te komen. Veronique werkt wat rusti ger, meer gericht op de lange termijn. Ik denk dat Veronique, mede gezien de sa menwerking met het financieel draag krachtige Luxemburgse RTL, een buiten gewoon zware concurrent voor ons zou kunnen worden. Op den duur waarschijn lijk veel belangrijker dan TV 10." LONDEN - Rolling Stone Bill Wyman, (52) en de 19-jarige MandySmith zijn vrijdag op het platteland ondergedoken om daar te trouwen. Alleen Wymans 27-jarige zoon Step hen en Nicholade zus van Mandy. waren bij de plechtig heid aanwezig. De muzikant en zijn zangeresje gaven zo de pers het nazien, die voor van daag een witte bruiloft in Lon den was voorgespiegeld. Een kerkelijk huwelijk bleek vooralsnog onmogelijk omdat Wyman gescheiden is en ka tholiek. De verhouding tussen Bill en de 33 jaar jongere Mandy begon met een schandaal. Zij was toen 13 jaar, zodat er gen in het Lagerhuis werdei gesteld in verband met hei gaan van Wyman met minderjarige. Foto: Bill Wyman en zijn bruid Mandy Smith op de Britse televisie, vlak na hun geheime bruiloft (foto ap> MELBOURNE Plaatje van de Australische acteur Jason Donovan, ster van de tv-soap-opera 'Neighbours' én zanger van de top 40-hit 'Too many broken hearts'. De foto van Jason Donovan (géén zoon van de gelijkna mige zanger die in de jaren zestig furore maakte) werd gemaakt toen hij afgelopen weekeinde arriveerde op zijn verjaardagsfeestje. Voor de fans: de succesvolle Australiër werd 21 jaar jong... (foto AP) HILVERSUM (ANP) - Het gemiddelde aantal bui tenlandse televisiezenders dat in Nederland is te ontvangen is in tien jaar tijd gestegen van drie in 1979 tot acht stations in 1988. Gevolgen voor de kijkdichtheid van de Nederlandse zenders heeft dit echter nauwelijks gehad, zo blijkt uit het jaarver slag van de NOS over 1988. Van de buitenlandse zenders konden de Duitse stations het best worden ontvangen; respectievelijk 87 procent voor Duitsland 1,81 procent voor Duits land 2 en 79 procent voor Duitsland 3. De Vlaamse BRT kon door 70 procent worden ontvangen ge volgd Sky Channel (66 procent), Super Channel (63 prodent) en de BBC (36 procent). De verhouding in de kijkdichtheid lag in het begin van de jaren tach tig op 89 procent voor de Nederlandse zenders te gen 11 voor de buitenlandse zenders. In '88 lag deze verhouding op 87 13. Het aantal kabelaansluitingen blijkt de afgelopen vijfjaar fors te zijn toegenomen. In 1984 was de helft van de bevolking op de kabel aangesloten, in 1988 bijna zeventig procent. In het verslagjaar was circa tien procent aangesloten op een centraal antenne systeem. Ongeveer 20 procent moet zijn televisie programma's nog op de ouderwetse manier uit de lucht halen. Halverwege het verslagjaar stond er bij 43 pro cent van de Nederlanders van 12 jaar en ouder een videorecorder in huis. Meer dan de helft beschikte over een toestel met afstandsbediening, 30 procent kon teletekst ontvangen en 20 procent was in het bezit van een stereo-toestel.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22