VOPS-series voor Snel Oranje goed gehumeurd naar EK Quirot en Williams zorgen voor toppers Lemaire wint bij NK turnen Derde titel op rij voor PKC LZ bij lotingwedstrijden opnieuw onaantastbaar Timman begint vlot in schaaktoernooi Problemen rond vacature Selinger opgelost Eerste plaats voor meisjes van Bataven MAANDAG 5 JUNI 1989 SPORT PAGINA 17 Atleten op dreef in Eugene EUGENE (ANP/DPA) - De Cubaanse Ana Quirot en de Canadese Lynn Williams hebben zaterdag tijdens atletiekwedstrijden in Eu gene voor seizoentoppers gezorgd. Quirot won de 400 meter in 50,14 seconden. Williams was beste drie-kilometerloopster: 8.47,92. De Canadese versloeg Ingrid Kris- tiannsen uit Noorwegen, die na 8.59,26 finishte. Het was Kristian- sens eerste baanwedstrijd van het jaar. De Westduitser Wolfgang Schmidt won het discuswerpen met 67,84 meter. De wedstrijden in Eugene in de Amerikaanse staat Oregon waren vernoemd naar de vroegere Amerikaanse atleet Steve Prefontaine. Dawn Sowell is de nieuwe ster onder de Amerikaanse sprintsters. De 23-jarige studente van Louisiana State liep zaterdag de 100 meter in 10,70 seconden. Dat is de zesde prestatie aller tijden. Sowell won in Provo in de staat Utah het Ameri kaanse studentenkampioenschap. De atlete mag zich beschouwen als de opvolgster van wereldrecord- houdster Florence Griffith (10,49 se conden) en Evelyn Ashford. Sowell had in de finale een rugwind van 0,7 meter per seconde. Het was de der de overwinning voor Sowell. Zater dag won zij op de 200 meter in 22,04 seconden, een nieuw universitair record en de beste prestatie van het seizoen. Sowel maakte ook deel uit van de 4 x 100 meterploeg van de Louisiana State, die binnenkwam in 42,50 seconden. Niveau Op 1300 meter hoogte waren de sprintprestaties van hoog niveau. De 100 meter bij de mannen leverde winst op voor Raymond Stewart uit Jamaica in 9,97 seconden. Hij werd in de eindstrijd echter gesteund door een rugwind van 2,32 meter. Stewart leidde ook de ploeg van Texas Christian naar de titel: 38,23 seconden. Zaterdag had Dennis Mitchell on der perfecte weersomstandigheden het kampioenschap op de 200 meter CUIJK (ANP) - De berekening waarmee Mireille Lemaire zich in Cuijk tot Nederlands turnkampioe- ne op de achtkamp liet kronen, was verrassender dan van een verlegen vijftienjarige mocht worden ver wacht. Ze begon met een achter stand van bijna een vol punt op de vier jaar oudere en naar haar oude ervaringsniveau teruggesnelde Mi randa van der Borst aan de keuze oefeningen, maar werkte secuur en zelfverzekerd het verschil met twee onderdelen (sprong en brug) goed deels weg. De derde ronde, met voor Lemai re de listige balk, bracht geen veran dering. Volgens de wet van Bartjens, die zegt dat één plus één twee is, was een waardering van 9,40 punten voor haar vrije oefening genoeg voor het voor het eerst sinds 1958 gedeelde kampioenschap. Le maire wilde 9,45 en kreeg het. De wijze waarop de turnster van Delta Sport uit Zierikzee de wissel beker overnam van de voor eigen publiek door een blessure afwezige Miranda Pluk, stak schrijnend af bij haar presentatie als nieuwe titel- houdster. Ze moet maar eens op PR-training vond ook Ank Wickel, de voorzitster van de sectie dames- turnen die op zoek is naar een nieuw bestuur. Lemaire gaf wel blijk de basis principes van Jiet lagere-schoolre- kenen te beheersen. Ze had de af sluitende en enigszins tegenvallen de paardsprong van Van der Borst gezien, de waarde voor zichzelf be paald en wist terstond wat haar vloeroefening aan inhoud en pre sentatie moest bevatten. Dat in zicht, de wedstrijdhardheid en het talent gekoppeld aan uitdrukkings kracht zorgden ervoor. Trainer Willem Veldman kon moeilijk sterke of zwakke punten aangeven van Lemaire. Hij wist wel maar al te goed, dat de bescheiden en soms nonchalante Zeeuwse tij dens de wedstrijd sterker wordt. Haar openingsonderdeel van de be slissende keuzestof - de sprong - deed het ergste en 'voor Van der Borst het beste vermoeden. De eer ste Joertsjenko - de naar de sierlijke Russische turnster vernoemde sprong die met een Arabier naar de plank begint - ontaardde in een koprol, de tweede aanloop werd on derbroken, maar de herkansing maakte haar rol als favoriete toch ineens duidelijk. Voorschotenaar Schoonderwaldt sterk op NK pistoolschieten DRUTEN (ANP) - Jan van der Horst uit Houten heeft gisteren op de baan van De Korrel in Druten het Nederlands kampioenschap klein kaliber geweer, knielend, vijftig meter, veroverd. In Hoogeveen ging het kampioenschap bij de stan daardpistolen naar Nico Schoon derwaldt uit Voorschoten. Schoonderwaldt haalde 555 pun ten, een meer dan Hans van Zessen uit Gouda. Schietvereniging Oranje Nassau uit Den Haag bleek de beste club tijdens de teamwedstrijd. in 20,09 seconden gewonnen. Dat is de beste wereldtijd van dit seizoen. Mitchell, die vierde was bij de Olympische 100 meter van Seoul, revancheerde zich hiermee voor de avond tevoren, toen hij wegens een valse start werd gediskwalificeerd in de series van de 100 meter. Robert Reading had evenals Ste wart te veel assistentie van de wind (2,44). Hij noteerde op de 110 meter horden 13,17 seconden. Hollis Con way verbeterde het nationale re cord hoogspringen. Hij wipte over 2,38 meter. Conway, evenals Sowell afkomstig uit Louisiana, deed twee pogingen op 2,40 meter om vervol gens de lat op 2,44 te laten leggen. Dat was echter iets te hoog voor de Amerikaan. Cram De Britse atleet Steve Cram heeft zaterdag zeer verdienstelijk gede buteerd op de 5000 meter. De we reldrecordhouder op de mijl liep de afstand tijdens de nationale kam pioenschappen in 13 minuten 28,58 seconden. „De 1500 meter heeft nog steeds mijn voorkeur", verklaarde Cram in Jarrow. „Ik weet nu dat ik beide on derdelen kan combineren." Op de 1500 meter werd Cram in 1983 we reldkampioen. De Brit Dave Clarke heeft zater dag de marathon van Stockholm ge wonnen in 2 uur 13 minuten en 34 seconden. De Mexicaan Carlos Re- tiz eindigde als tweede in 2.14.35. John Burra uit Tanzania werd der de. Er verschenen bijna vijftiendui zend atleten aan de start. Voor de zevende keer heeft de Franse snelwandelaar Roger Que- mener de wedstrijd Parijs - Colmar gewonnen. Dat is een record. Que- mener legde de 521 kilometer af in 64 uur en 35 minuten. Dat is een ge middelde van 8,113 kilometer per uur. Adrien Pheulpin, ook een Fransman, eindigde met een achter stand van 26 minuten als tweede. De Nederlander Ad Leermakers eindigde als achtste. Leermakers deed ruim vier langer over het tra ject dan de winnaar. Snelste vrouw was Edith Couhé. De Francaise leg de de 521 kilometer af in 52 uur en 51 minuten. Zes deelnemers heb ben de gehele zaterdagnacht nog door gewandeld. Aan de wedstrijd, die jaarlijks wordt gehouden, deden 28 LEIDEN Snel heeft zaterdag de VOPS-series op haar naam gebracht. De Dordtse korfballers ein digden qua puntenaantal gelijk met ODI, maar hadden een groter aantal treffers op hun naam. VEO en gastclub Pernix vormden op dit na twintig jaar weer uit de vergetelheid teruggeroepen toernooi in de achterhoede. De topteams van Pernix, Snel en KNS is op het Nederlands Kam- hoofdrol speelde. Een betwiste VEO deden op de Gooimeerlaan pioenschap voor afdelingskampioe- strafworp vlak slechts buiten mededinging aan het uit 1927 stammende toer- ken. De titelhouder nooi. Temidden van het geweld van land boekte twee o deze eerste- en. overgangsklassers afdelingsclub ODI irol- de latere finalist. de voorronden blijven ste- i Rijndelf- vinningen, erloor van SKF en Vitesse, strekt kansloos zijn geweest. Juist De opening van het Oegstgeester dit grote klasseverschil i PKC'er Jan de Jager heeft de trofee op zijn hoofd genomen na de achtste landstitel voor zijn team. <foto anp> PAPENDRECHT (ANP) - Voor de De Papendrechters hadden de derde achtereenvolgende keer heeft eerste wedstrijd van de nacompeti- PKC zaterdag de Nederlandse veld- tie tussen de kampioenen van de korfbaltitel veroverd. beide hoofdklassen reeds met 12-8 PKC klopte gewonnen. Het was de achtste keer op eigen terrein het Amsterdamse in de geschiedenis van de club dat ROHDA met 9-7. de landstitel werd veroverd. begin van de jaren zeventig de zaak geweest, dat de VOPS-series werden onderbroken. Dat Snel re vanche nam op Pernix voor de ver loren titelstrijd en dat een ongesla gen VEO in feite oppermachtig was, bleef derhalve zaterdag wat in de schaduw. De op ODI toegesneden formule van het toernooi legde de nadruk op de strijd tussen de reserveploegen. Ook in dit gezelschap was voor het Schiedamse ODI slechts een be scheiden rol weggelegd. De afde lingsclub wist Snel 4 een 3-3 gelijk spel af te dwingen en verloor de overige duels met minimaal ver schil. Dankzij uitstekend voor de dag komende jeugdploegen was ODI twee ronden voor het einde de uit gesproken favoriet voor de nieuwe, door de NCSU beschikbaar gestel de wisselprijs. Een verrassende ont knoping volgde. In de voorlaatste ronden klopte Pernix 4 ODI met 1-0 en vervolgens bleven de junioren van Snel de Schiedamse jeugd met 3-5 de baas. Snel en ODI eindigden daardoor beide op 10 punten, waar na het groter aantal treffers van Snel de doorslag gaf. VEO eindigde met 9 punten als derde, terwijl voor Pernix (7 punten) de laatste plaats resteerde. i het twaalftal oogde veelbelovend. Meeuwen uit Lekkum (Fr) werd met 7-1 geklopt, waarbij de drie maal scorende Peter Zitman een het duel tegen het Veenendaalse SKF (1-0) maakte een einde aan KNS' titelaspiraties. Vitesse uit Ba- rendrecht. in de finale na verlen ging met 4-3 verliezend van Stads- kanaal'74, was vervolgens onbe twist de sterkere (3-). KNS won dankzij twee strafworpen van Edwin Kooien nog wel met 3-1 van ADO uit 's Gravendeel. ROTTERDAM (ANP) - Jan Tim man is in het wereld bekerschaak toernooi in Rotterdam vlot van start gegaan. Het nationale schaakidool was een van de vier grootmeesters, die in het World Trade Center anderhalve punt haalde uit de eerste twee ronden. De 37-jarige Amsterdammer bevindt zich in het gezelschap van drie Sovjet-spelers: Karpov, Joesoepov en Ehlvest. De laatste behoort officieel niet tot de koplo pers, maar dat is een pesterijtje van Ljubojevic. De in Spanje wo nende Joegoslaaf weigerde giste ren de partij op te geven en brak na zes uur spelen af in een stand, waarin Ehlvest één zet verwij derd is van de overwinning. Rotterdam is het vijfde en voor laatste toernooi in de eerste cy clus om de wereldbeker. De finale wordt in augustus in het Zweedse Skelleftea gehouden. Voor de hoofdprijs van 200.000 gulden ko men nog vier grootmeesters in aanmerking: Kasparov, Karpov, Ljubojevic en Salov. Timman be hoort tot het legertje der kanslo zen. Hij was in Brussel, Belfort en Reykjavik absoluut niet op dreef en eindigde daar konsekwent in de onderste regionen. Van de kanshebbers zijn er drie in de Maasstad aanwezig. Alleen Kasparov is niet van ,de partij. Van het trio had Karpov de beste start. Hij remiseerde zaterdag op de openingsdag binnen het kwar tier met zijn landgenoot Vaganjan en ging er een dag later met wit te gen Nogueiras echt voor zitten. De Moskoviet volgt zijn beken de strategie. Met zwart tegen de sterkeren en met wit op winst spelen. Dat vaste patroon werd door Nogueiras op de twee de dag bijna failliet verklaard. In een Franse partij zette de Cubaan de oud-wereldkampioen onder zware druk. Op de damevleugel ontketende hij een geweldig of fensief. Salov liet zaterdag tegen Joe soepov de winst glippen. Hij ging in gewonnen stand door de vlag. De dag erop revancheerde hij zich. Van der Wiel werd het slachtoffer. De Leidenaar verde digde zich als een leeuw, maar moest vlak voor de tweede tijd- controle vaststellen, dat de jonge Rus zich niet van de wijs had la ten brengen door zijn giftige te genspel (0-1). KATWIJK - Eergisteren werd in Katwijk de laatste ronde van de kringkampioenschappen afge werkt. Het Leidse LZ1886 mag zich de sterkste vereniging van de kring Gouwe-Rijnstreek blijven noemen. Ook in deze zesde ronde veroverde LZ weer 13 kringtitels. In Fleur Bakker (12) en Natasja Sierag (10) had de Leidse club de twee enige deelneemsters die tijdens alle wed strijden in hun leeftijdskategorie ongeslagen bleven. LZ is de grote winnaar geworden van het verenigingklassement van de kringkampioenschappen 1989. Aan de reeds eerder behaalde 51 overwinningen werden er in het af gelopen weekeinde nog dertien toe gevoegd. Op flinke afstand van LZ werd de ploeg van De Gouwe uit Waddinxveen tweede met 37 over winningen en De Zijl/LGB eindigde als derde met een 21 kampioenen. Fleur Bakker liet wederom twee titels achter haar naam bijschrijven. Op de 400 meter vrije slag werd zij met ruime voorsprong eerste in een nieuw persoonlijk record 5.05,7. Saskia de Keyzer werd derde in 5.27,6. De 100 meter schoolslag won Bakker in 1.24,2. Dit betekende voor haar de zevende gouden plak. Davina Juffermans (Zijl) werd der de in 1.31,9. Natasja Sierag tikte op de 100 me ter vrije slag als eerste aan in 1.14,8 een veroverde daarmee haar vijfde gouden plak. Kim Bouwmeester FRIEDRICHSHAFEN (GPD) - De plaatsing voor het EK in Zweden en de moeizaam op geloste problemen rondom de benoeming van Harry Brokking tot hoofdcoach maakten veel goed. Maar desondanks had Arie Selinger zich een heel ander internationaal afscheid van het Nederlands volleybalteam voorgesteld. De voortekenen EK-plaatsingstoernooi waren door de onverkwikkelijke verwikkelin gen bij de aanstelling van Brokking al slecht. En zo passeerde de natio nale ploeg gisteren ook de eindstreep in het Westduitse Friedrichshafen. In plaats van een overtuigende eindoverwinning kon zijn team hem door een misstap op de slotdag tegen Westduitsland (3-2: 13-15, 15-6, 15-7, 9-15 en 13-15) niet meer dan doen. tijdens het ten maakte. De coach ging er vooraf Selinger vergat daarbij ook reke- uit, dat de Westduitsers, nog een ning te houden met de Nederlandse onbeduidende formatie in Europa mentaliteit. Als geen ander had hij en voor het eerst sinds '81 geplaatst moeten weten dat elk duel met EK, door zijn toonaange vende internationale equipe zouden worden weggevaagd. Het werd daarentegen een regelrechte af gang. „Ik heb een foute taxatie ge maakt", stak hij de hand in eigen boezem over zijn keuze om de bank- strijd. Maar dat zitters Boudrie, Teffer, Buys en Se- tweede plaats cadeau linger met de basisspelers Zoodsma Posthuma de ogenschijnlijk Westduitsland meer is dan alleen^ maar een prestigeslag. De spelers' namen de vertrekkende roerganger na afloop echter nog in bescher ming. ,",We hebben ons gewoon slecht voorbereid op deze wed- ook terug te voe ren naar de ontwikkelingen rondom Harry Brokking. Dat heeft geestelijk en lichamelijk ge- Het sierde de technisch leider dat hij alleen zichzelf daarvoor verwij- pele klus te laten klaren. Later her- sloopt. Ons is in dat opzicht niets toen LEIDEN Ondanks het barre weer ljebben de jonge atleten van De Ba taven, AV-Holland en De Spartaan het afgelopen weekeinde op de ver schillende atletiek-complexen weer tal van goede prestaties geleverd tij dens de tweede wedstrijd van de C- D competitie. per Ong was bij de D-junioren met een tijd van 10,3 seconden de snel ste op de 80 meter. Voor de jeugploegen van De Spartaan was het een uitstekend weekeinde. Zowel bij de C- als bij de D-junioren wisten de meisjes en jongens uit Lisse in de poules te ze- De C-meisjes van de Bataven be- gevieren. Door dit resultaat staan de lie de technische leiding van zijn haalden in hun poule een eerste teams in de top drie van de tussen- voorganger kan stand wat uitzicht biedt op het be halen van een plaats in de diverse fi nale poules. Dirk Maarssen van den Brink menselijks vreemd", keek Marco Brouwers naderhand terug op de moeilijkheden van de afgelopen week, waarin hij zelf ook een rol speelde. Er dienen nog wat details te wor den geregeld, maar die kunnen nau welijks nog een echte hindernis vor men. De 34-jarige Amstelvener had na de afgesprongen onderhandelin gen met de NeVoBo een principe afspraak met Brother/Martinus om het komende seizoen de vrouwen- ploeg te gaan begeleiden. Daarvoor moet nog een alternatief worden ge zocht. De belangrijkste kandidaat is Enrique Edelstein, een Argentijn, die eerder bij de vereniging werkte. Brokking gaat ervan uit, dat die zaak met bemiddeling van de bond wordt geregeld, zodat hij per 1 juli tot en met het WK van 1990 in Brazi- plaats door 4928 punten te vergaren Marlies Koster liet een nieuw club record noteren op de 100 meter met een tijd van 12,9. Yildiz van der Zij de liep van kop af een winnende 1000 meter en verbeterde met een, tijd van 3.16,3 en passent het oude* gehouden. De Veteraan clubrecord. Haar clubgenote Thirza Horn, die bij de D-meisjes uitkomt, zorgde met een worp van 25,18 me ter voor een clubrecord bij het speerwerpen. Bij de C-jongens wierp Mare de Boer de speer naar afstand van 49,10 meter en liep doorbraak in de controverse kwam vrijdagnacht, toen technisch direc teur Peter Murphy er na een flinke lobby in slaagde beide partijen (met als tweede gefinist in een uurloop Selinger als toehoorder) op één lijn snelwandelen die in Zaandam werd te krijgen. Holland moest alleen Hans van der Geschilpunt Knaap, die in een uur 12.534 meter Overeengekomen werd het geschil- aflegde, voor zich dulden. Maarssen punt, de keuze van den Brink, die overigens wel de (Marco Brouwers) beste veteraan was, legde 12. meter af. de assistent het EK in september heen te tillen en daarna de vacature in te vullen'. In de tus- de estafette ploeg e cord op de 4 x 100 meter door 48,1 op de klok te zetten. De jongens van AV-Holland wa ren eveneens goed op dreef. Paul van de Lely won de 800 meter voor C-jongens in 2.12,8 terwijl Bram Tijdhof met 4.28,3 de snelste was op de 1500 meter. David Brandwijk wierp de speer 42,70 meter ver en Martijn Bruin legde met een tijd van 3.03,3 een goede 1000 meter af. Cas- Theo van der Veer was gisteren sentijd zullen enkele Nederlandse v clubre- de beste streekatleet in de 10 kilo- clubtrainers bij toerbeurt meedraai meter lange Babylon-loop die Den Haag gehouden werd. De AV Holland atleet liet zich in hqt zeer sterke deelnemersveld meetrekken naar een zeer acceptabele 20e plaats in een tijd van 30,06 minuten. Bataaf Jaap van Duy ven voorden werd 39e in 31,15, Jan Dirk Hazeleger (Hague Roadrunners) 44e in 31,35. Harry Versteegen (Bat) 45e in 31,37en Frank van Wijngaarden (AV Rijnsoever) 47e in 31,47. internationale ervaring op te doen. De namen van die oefenmeesters mag Brokking zelf invullen. Daar naast deed Murphy een belangrijke concessie aan het principe van Brokking om een ex-international uit de huidige groep als assistent te mogen kiezen. „Als dat voor de ploeg straks het beste is, kan dat ge beuren", aldus de zichtbaar opge luchte Brokking. „De bond heeft daarmee voor mij de deur weer ge opend. Ik heb altijd gevonden dat het bestuur in deze specifieke kwes tie zijn argumenten zwaarder liet wegen dan die van mij. Ik had eer lijk gezegd niet verwacht dat er nog een oplossing zou komen, maar ge lukkig kan ik nu toch aan die gigan tische uitdaging beginnen". Het pionierswerk van Arie Selin ger, die per 1 juli naar Japan ver trekt, in de afgelopen drie jaar is derhalve niet voor niets geweest. De Amerikaan heeft er met Brokking aan het bewind alle vertrouwen in dat de nationale mannenploeg in '92 het doel bereikt dat hem en de spe lers altijd voor ogen heeft gestaan. Temeer daar hij, zij het op afstand, een vinger aan de pols zal houden. De betrokkenheid van Selinger blijft dermate groot, dat hij zeer re gelmatig per fax en via de telefoon technische informatie zal blijven uitwisselen. Posthuma Komende vrijdag reist Jan Posthu ma af naar Italië om een éénjarig contract te ondertekenen met de topclub Parma. De 26-jarige Fries is na Pieter Jan Leeuwerink (naar het Belgische Lennik) de tweede speler uit de Nederlandse volleybalploeg, die voor een buitenlandse werkge ver kiest. Welk salaris hij gaat ver dienen, wenst Posthuma niet prijs te geven. Posthuma. die pas na het EK- kwalificatietoernooi in Friedrichshafen openheid van za ken wenste te geven, ontkende gis teren dat zijn vertrek naar Italië iets van doen heeft met het qfscheid van trainer Arie Selinger. „Al voor hij zijn vertrek aankondigde, heb ik te gen de groep gezegd dat ik naar het buitenland wilde", aldus de 2.09 meter lange ex-speler van Animo. „Drie weken geleden tijdens een toernooi in Joegoslavië heb ik de knoop doorgehakt. Niemand heeft druk op me uitgeoefend. Dit is mijn eigen vrije, weloverwogen keuze geweest. Ik heb het gevoel dat ik er klaar voor ben". AD HEESBEEN VOETBAL - FC Groningen en Em- men hebben een oefenwedstrijd in Gasselte gelijk gespeeld: 3-3 (0-1). Voor Groningen scoorden Olde Rie- kerink, Groeleken en Smand (eigen doel). De Drentse doelpunten kwa men op naam van Willem Brouwer. Metz en Kroezen. Scheidsrechter Modderman floot voor duizend kij kers. (LZ) werd verrassend tweede in een zeer goede tijd van 1.19,4 net voor Jorien Kleywegt (Zijl) 1.19,8 die der de werd. Tom Onderwater even eens van De Zijl tikte in dezelfde leeftijdskategorie (10) op de 100 me ter vrije slag als eerste aan in 1.16,5 terwijl zijn opponent van LZ Step- han van Iterson die tweede werd dat deed in 1.21,4. Richard van Duyven- bode zijn winnende tijd op deze af stand was 1.08,8. Micha Prins (Zijl) was de meerdere over Remco Sin- geling(LZ).Hun tijden waren res pectievelijk 1.12,8 voor Prins die tweede werd en 1.14,1 voor Singe- ling die genoegen moest nemen met de derde plaats. Kortekaas De Columbiaan had in Annnelies Kortekaas een gouden medaille winnares op de 100 meter school slag. Zij deed de klokken stilstaan op 1.34.1. May Britt Meyer van Noordwijkerhout werd derde in 1.38,9. Danny Dubbeldeman (Zijl) ervoer voor de tweede keer in een week dat de limiettijd op de 100 me ter schoolslag voor haar net iets te scherp is gesteld. Toch werd zij met een tijd van 1.23,1 kringkampioen. Haar clubgenoot Laurens van Kam pen werd ook als kampioen gehul digd en wel voor de 200 meter vlin derslag jongens onder 16 jaar. Zijn winnende tijd was 2.24,6,terwijl Rick Beerendonk van Noordwijker hout derde werd in 2.36,3. De 200 meter rugslag werd een LZ aangelegenheid. Christian de Groot, Dennis en Mark Schouten namen bezit van het erepodium met de respectievelijke tijden van 2.28,4, 2.34,0 en 2.35,9. De Groot was ook nog winnaar op de 200 meter vlin derslag in 2.25,0 met Mark Schou ten op zijn hielen in 2.25,9. Hoenselaar Andrea Hoenselaar (13) en Nancy Kijk in de Vegte (15) waren de kam pioenen in hun klasse op de 100 me ter schoolslag. Hoenselaar tikte aan in 1.23,9. Haar clubgenote Olga Bouwmeester moest genoegen ne men met de derde plaats in 1.25,9. De winnende tijd van Kijk in de Vegte was 1.21,4. Hester Buys (Kat wijk) was de gelukkige tweede in 1.24,7. Paulien Stastra (LZ) sleepte bij de vrouwen onder de 18 jaar nog eens twee eerste plaatsen in de wacht. Zij deed over de 400 meter vrije slag 4.54,7 en zag de Katwijkse Jessica Rebel als tweede aantikken in 5.06,4. Op de 100 meter schoolslag was de winnende tijd van Stastra matig, 1.26,3 en nu was Rebel derde in 1.26,4. Elzerman op dreef MONACO (ANP) - Ellen Elzerman heeft tijdens internationale zwem wedstrijden in Monaco voor de bes te Nederlandse prestatie gezorgd. Elzerman eindigde op de 200 meter rugslag als tweede achter de Oost- duitse Kristin Otto. De Nederlandse noteerde 2.16,64; Otto klokte 2.15,78. China machtig bij enkelspelen WK badminton JAKARTA - China heeft bij de in dividuele titelstrijd van het wereld kampioenschap badminton in Jak arta revanche genomen voor het minder goede optreden in de lan- denwedstrijden. China behaalde vier van de vijf titels in de individu ele wedstrijden. Bij de mannen handhaafde titel houder Yang Yang zich. In de halve finales en de eindstrijd won hij in drie games van Indonesische tegen standers. Tegen Sugiarto, de we reldkampioen van 1983, gaf hij de eerste game af, tegen Ardy Wirana- ta, de jeugdkampioen van twee jaar geleden, de tweede. In de beslissen de game was Yang Yang opper machtig; tegen Sugiarto 15-9 en te gen de negentienjarige Wiranata 15- De als eerste geplaatste Li Ling- wei won bij de vrouwen. De kam pioene van 1983 stond in de finale tegenover landgenote Huang Ha van wie zij nog nooit had verloren. Li, die onlangs in het huwelijk is ge treden, kondigde direct na de over winning met 11-6,12-9 aan dat zij na negen jaar top-badminton stopt. Ze wordt assistent-trainster van het Chinese nationale team. Huang Ha had in de halve finales met 8-11, 11- 7,11-2 een einde gemaakt aan de op mars van de niet-geplaatste Indone sische Serwandah Kusumawardha-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17