Keuring bij aanstelling rommeltje aanz ienlijt Demissionair kabinet worstelt met begroting voor 1990 Eis 20 jaar voor moord gokkoning Medisch Tuchtcollege krijgt k meer klachten Lubbers: CDA en PvdA eens over werldoosheid Van Otterloo buigt voor PvdA bij Haagse stadhuis VRIJDAG 2 JUNI 1989 BINNENLAND PAGINA 3 Artsen oneens over 'geschiktheid' DEN HAAG (ANP) Artsen die sollicitanten keuren op hun medische geschiktheid voor een bepaalde functie, ge ven vaak een persoonlijke invulling aan dat begrip. Bijna een kwart van de huisartsen en vijf procent van de bedrijfs artsen verricht soms een aids-test, hoewel dat op gespan nen voet staat met het standpunt van het kabinet dat zo'n test niet bij een aanstellingskeuring thuis hoort. Dat staat in een rapport dat staatsse cretaris De Graaf (sociale zaken en werkgelegenheid) gisteren naar de Eerste en Tweede Kamer heeft ge stuurd. Het is de neerslag van een enquête onder Nederlandse artsen en bedrijven. Uit het stuk blijkt dat er nog lang geen eenstemmigheid bestaat over doel en inhoud van de aanstellings keuring. Er zijn al evenmin heldere criteria voor het al dan niet goed keuren van een sollicitant voor een bepaalde functie. Desondanks zijn aanstellingskeuringen regel bij 82 procen van de grotere bedrijven (meer dan 100 werknemers) en 19 procent van de kleinere bedrijven (10 tot 99 werknemers). Naar schat ting worden jaarlijks tussen de 180.000 en 325.000 mensen gekeurd. De meeste artsen zien het beoor delen van de medische geschikt heid van de kandidaat voor de func tie doelstelling van de aanstellings keuring, maar de invulling van dat begrip varieert sterk. Huisartsen beoordelen veelal de risico's voor de werkgever. Zo vormt 73 proceqj van de huisartsen zich een oordeel van het te verwachten ziektever- Het risico op ziekte en invaliditeit wordt door 63 procent van de huis artsen beoordeeld, tegen 48 procent van dé bedrijfsartsen. Bedrijfsart sen keuren daarentegen vooral om risico's voor de kandidaat te voor komen. Zo beoordelen zij de mate van belasting die een kandidaat aan kan. Uit het onderzoek blijkt verder dat in de procedures rond aanstel lingskeuringen nogal eens de hand wordt gelicht met aanbevelingen die hiervoor bestaan van onder meer de Stichting van de Arbeid. Zo heeft 10 procent van de bedrijven inzage in het keuringsrapport, zon der dat duidelijk is of de kandidaat hierin heeft toegestemd. Ruim 80 procent van de keurende artsen acht het mogelijk met behulp van de aanstellingskeuring de ge schiktheid van een kandidaat te be palen. De onderzoekers noemen dit een hoog percentage. Zij wijzen op recent onderzoek waarin vraagte kens worden geplaatst bij de aan stellingskeuring als selectiemiddel. ROTTERDAM (ANP) - Tegen twee mannen die de moord op de 41-jari ge Rotterdamse bingokoning J. Be- stebreurtje wordt aangerekend, is gisteren twintig jaar gevangenis- voor straf geëist. De officier van justitie dens mr. J.C. Gras van de rechtbank in Spoor Rotterdam eiste vier jaar cel vens de opdrachtgever was van de moord: een 27-jarige Hagenaar. De Haagse verdachte had volgens officier mr. Gras een motief: wraak de dood van zijn broer die tij- treffen op het Hollandse Den Haag door een lijf wacht van Bestebreurtje een derde man die van medeplich- doodgeschoten. Achtergrond het conflict tussen de Rotterdamse augustus bingokoning en de Haagse familie de drift zijn van Bestebreurtje zijn tigheid wordt verdacht, Bestebreurtje werd vorig jaar op klaarlichte dag achter het stuur van zijn auto doodgescho- ook Den Haag op te ten terwijl hij voor een rood stop- "bingorijk'" licht stond te wachten op de Klei weg in Rotterdam. Acht kogels wer den dwars door de linker ruit van Bestebreurtjes Mercedes Cartier af geschoten door twee mannen op een motor. Vier kogels troffen doel. Bestebreurtjes vrouw wist het rech-i zelf ontkende gisteren echter opnieuw zijn betrokkenheid bij de moord. "Ik ben geen moorde naar", verklaarde hij. Zijn advocaat, mr. P. Doedens, betoogde dat alles wat tegen zijn cliënt is ingebracht, afkomstig is vanzijn^Belgische r ter portier te openen en liet zich op de-verdachte. En die werd door schillende getuigen afgeschilderd als "een fantast en dwaas", aldus Doedens. De advocaat van de Belg, mr. J. Boone, kwam opnieuw terug op het ROTTERDAM Drie boten van de milieuorganisatie Greenpeace, de Greenpeace, de Moby Dick (vlnr), stomen over de Nieuwe Waterweg op naar de Rotterdamse Euromast. Daar is vandaag het startsein gege ven voor een 10 maanden durende campagne om de Noordzee te redden. Greenpeace wil in de acht Noordzeelan den actie voeren om druk op de ketel te zetten voor de derde internationale conferentie over de Noordzee, die straat vallen. Zij bleef ongedeerd. De rechtbank had gisteren te ma ken met twee hoofdverdachten van wie de een bleef ontkennen en de ander niets meer wilde zeggen. De feit dat zijn cliënt tijdens zijn 1 laatste, een 33-jarige Belg, had zich hoor bij de politie bier is geschon- in eerste instantie bij de politie de rechter-commissaris spraakza- ambtenaren. De alcohol, mer getoond. Hij verklaarde de duo- blikje bier, zou zijn cliënt i passagier en de schutter te zijn. ken door de verhorende politie- en half combi natie met medicijnen voor hoge de Beluga Maar die verklaringen trok hij later bloeddruk én huiduitslag Den Haag wordt gehouden. De eerste twee conferenties hebben niet veel opgeleverd, vooral door de zingen al i brief aan de rechter-commis- toestand hebben gebracht saris weer in. Toen was het moord- hij niet wist wat hij wapen (een pistool) op zijn aanwij- Beide advocaten n Groot-Brittannië om iets aan de vervuiling van de Noordzee te doen i sloot gevonden. de twee hoofdverdachten vroegen de recht- (foto anp) Nog spraakzamer was de man ge- bank hun cliënt onmiddellijk NIJMEGÊN (GPD) - Het aantal pa- verzekeringsmaatschappijen, die ligt tiënten dat een klacht indient bij het ongeveer 20 procent van de markt Medisch Tuchtcollege is sinds vorig bedient. De door Hubben gevonden jaar spectaculair toegenomen. Vol- uitgekeerde schadeclaims die bo- gens advocaat mr. J. Bijkerk zijn v rig jaar 27 prooent meer klachten i gediend. Bóvendien wordt het hand te tellen. tuchtcollege steeds vaker als 'voorportaal' voor rechtszaken ge- Voordat e i de groeiende mogelijkheden van de gezondheidszorg en de steeds verdergaande specialisatie. "Ik geloof echter niet dat dat in Nederland zal leiden tot Ameri-| kaanse toestanden", zei Van Eike- ma Hommes. "Daar zijn wij Neder- DEN HAAG (ANP) De Haagse jlanders te nuchter voor. Bovendien PvdA-wethouder van financiën weest tegen twee vriendinnen en vrijheid te stellen. Dat vroeg ook de een kennis, een ex-cipier van de advocate van de derde verdachte, Bijlmerbajes die de Belg na de de 30-jarige broer van de Belgische moord rui, twee maanden onderdak hoofdverdachte. Na beraad wees de verschafte. Deze getuigen verklaar- rechtbank de verzoeken van de drie den dat hij tegen hen had gezegd advocaten af. "De rechtbank acht "de moordenaar" van Bestebreurtje op dit moment hiervoor geen ter- te zijn. En bovendien had hij tegen- men aanwezig", aldus presidente over hen de identiteit onthuld van mr. R. Lensink-Bosman. Zij doet 15 de bestuurder van de motor die te- juni uitspraak. ter stapt richt hij zich echter in toe- kennen advocaten in Nederland Otterloo zal zich conformeren bruikt. Het aantal rechtszaken nemende mate eerst tot het Me- waarin patiënten een schadevergoe- disch Tuchtcollege. Volgens Bij- UTRECHT (ANP/GPD) - CDA en PvdA zijn elkaar genaderd op het gebied van de bestrijding van de werkloosheid. Dat betoogde pre mier Lubbers gisteren in Utrecht op een bijeenkomst van het Neder lands genootschap van hoofdredac teuren. Hij noemde met name het punt dat de PvdA werklozen wil verplichten iets voor hun uitkering te doen. „Ik wijs erop dat dat één van de belangrijkste elementen is uit het programma van de Partij van de Arbeid", aldus Lubbers gisteren. Op het punt van de werkgelegen heid is een nieuwe situatie ontstaan, zei Lubbers, en zijn er ook nieuwe mogelijkheden. „Er is een funda menteel andere situatie dan in 19861 Het gaat nu niet meer om de cijfers, maar om een kwalitatief vraag stuk". De premier vond het verder van belang dat zowel PvdA als CDA in hun verkiezingsprogramma's de koppeling tussen lonen en uitkerin gen onder voorwaarden mogelijk Binnenland kort Zuidafrika Burgemeesters, politiechefs, poli tiebonden en individuele politie mensen hebben gisteren in een ad vertentie een laatste oproep gedaan aan een groep van 15 politiemensen om niet naar Zuidafrika te gaan. Ze hebben gereageerd op een aanbod van de stichting tot herstel van de culturele betrekkingen met Zuid afrika, die een reis voor een spot prijs aanbood. Op het programa staat contact met de politie daar. De politiemensen vertrekken vandaag. Kwakzalver Tegen een natuurgenezer is giste ren een jaar cel en 31.500 gulden boete geëist wegens onder meer on bevoegd uitoefenen van de genees kunst, toebrengen van zwaar licha melijk letsel en oplichting. De man kwam in opspraak toen hij in 1984 een suikerpatiënt van hem advi seerde om in samenhang met een ander dieet het spuiten van insuline te verminderen en uiteindelijk te staken. De man werd op het nipper tje in het ziekenhuis gered. De ver dachte zelf zei dat hij vanuit de bij bel heeft gehandeld. Brienenoord De Rotterdamse Brienenoordbrug is vannacht van vier uur 's nachts tot morgenmiddag twaalf uur afge sloten voor het plaatsen van het be weegbare deel van de nieuwe Brie nenoordbrug. Het verkeer wordt omgeleid via de Beneluxtunnel, maar Rijkswaterstaat raadt ieder een met klem aan om Rotterdam morgen te mijden. Als het verkeer niet met veertig percent vermindert verwacht Rijkswaterstaat files van tien kilometer en langer. Doden Een 22-jarige man uit Genemuiden en een 21-jarige automobilist uit Kampen zijn gisteren in Genemui den door een verkeersongeval om het leven gekomen. De Kampenaar kwam met zijn auto door een te ho ge snelheid op de linkerweghelft en botste frontaal op de autobestuur der uit Genemuiden. achten. Beide partijen willen een zelfde bedrag voor het herstel van de koppeling uittrekken. Voor de WD had Lubbers veel minder vriendelijke woorden. Vol gens hem is de partij afgeweken van de sociaal-liberale lijn die fractielei der Voorhoeve vorig jaar bij het paasdebat had uitgezet en heeft ze gekozen voor terugkeer naar het ou de politieke spectrum. Hij conclu deerde daaruit dat het Kabinet niet is gevallen over een bananeschil, maar dat er veel meer achter zit: het vaststellen van een politieke agen da voor de jaren negentig. Met het vasthouden aan het reis kostenforfait, de aanleiding tot de val van het kabinet, heeft WD-frac- tievoorzitter Voorhoeve duidelijk een andere richting ingeslagen. Vol gens Lubbers was het voor de WD vooral met het oog op de verkiezin gen 'riskant om het reiskosten forfait op te geven'. Lubbers zei zijn politieke loop baan het liefst als minister-presi dent voort te zetten. Maar als de ver kiezingsuitslag dat onmogelijk maakt, keert hij terug in de Tweede Kamer als fractieleider. Als kamer lid gaat het hem niet om het herove ren van de macht. Een aantal jaren wil Lubbers de fractie wel leiden, 'en dan is het tijd voor de jongere generatie'. Lubbers ging niet in op de veronderstelling dat hij na een fractieleiderschap een functie in de Europese politiek ambieert. „Het internationale werk is heel leuk, maar mijn ervaring is dat je dat het beste vanuit Nederland kan doen". I loopt volgens de jurist kerk wordt tachtig procent van de advocaten daarmee parallel. Dit zei Bijkerk deze week tijdens een congres over rechtsbijstand in de gezondheidszorg. Daarin stond de vraag centraal of we in Neder land wat betreft schadeclaims op weg zijn 'naar Amerikaanse toe standen'. De onderzoekscijfers, die prof. mr. J. Hubben van de Katho lieke Universiteit Nijmegen (KUN) .tijdens het symposium presenteer de, gaven daartoe nog geen aanlei ding, Ongeveer de helft van de uit gekeerde schadeclaims blijft bene den de 5000 gulden. Goed onderzoek naar deze nieu we ontwikkeling in de gezond heidszorg is erg moeilijk volgens naast haalt hij ook de uitgebreide Hubben. Om toch een goed inzicht gratis rechtsbijstand aan: "Het kost te krijgen heëft hij de medewerking niets." Een andere oorzaak van de gekregen van een van de grotere toeneming van het aantal klachten niet het Amerikaanse systeem van het standpunt van zijn partij i pay'. In de VS krijgen het nieuw te bouwen stadhuis c bibliotheek aan het Spui. Daar- zaken die bij het tuchtcollege op ta- toegekende uitkering. Daarom zijn mee is volgens bestuurslid Van Rijn fel komen weliswaar ongegrond die bedragen daar zo hoog. In Ne- de politieke kou uit de lucht, verklaard, maar krijgt men door de- derland is dat ondenkbaar". Van Otterloo bracht het college ze procedure wel de beschikking over medisch bewijsmateriaal. Dit kan in het voordeel werken van de eiser bij een strafzaak. Bijkerk wijst in dit verband op de toename van de bijstand door advocaten. Werd in de jaren zestig nog slechts 10 procent van de klagers bijgestaan door een advocaat, nu is dat opgelopen tot meer dan de helft. De toeneming van het aantal klachten (en het grote aantal ongeg ronde daaronder) is volgens Bijkerk te wijten aan "een te hoge verwach ting van het medisch kunnen en de neiging gezondheid te zien als iets waarop men recht heeft". Daar- Opvangcentrum voor kinderen junks AMSTERDAM (ANP) Amsterdam krijgt een dagopvangcentrum voor baby's en peuters van junks. De ouders krijgen er hulp bij de op voeding, medische begeleiding en kunnen er een methadonkuur doen. De dagopvang, die op 1 januari van start moet gaan, is een initiatief van de Hubertusvereniging en GG en GD. De Hubertusvereniging schat dat er in Amsterdam tegen de zestig verslaafde ouderparen zijn. Het centrum wordt opgezet naar voorbeeld van een project in New York. De ouders komen daar op afgesproken tijden en zijn verplicht hun kind mee te brengen. Zij kunnen in het centrum meedoen i praatgroepen, krijgen hulp van een sociaal werker en ontvangen er vens methadon, hetgeen in de VS nog zeer uniek is. De kinderen staan er onder controle van een kinderarts. Volgens coördinator Van Reenen wordt de voorziening geen crèche die ouders in staat stelt hun kind te 'stallen' en zelf op zoek te gaan naar drugs. „Zij moeten de opvoeding voornamelijk zelf ter hand nemen. Wij zorgen alleen voor een intensie ve begeleiding, 's Nachts staan ze er in ieder geval alleen voor". NIJMEGEN - Romeo en Julia op de bromfiets. Deze eigentijdse versie van het klassieke liefdesdrama kent alle elementen uit het dagelijks leven van de twee uitvoerende jongerenclans, Devils en Bullits: brommers, meiden en disco. De première heeft plaats op 8 juni in het Goffertstadion. Nijmegen werd als plaats voor de première uitgekozen omdat die stad tot de top vijf behoort als het gaat om werkloosheid en jeugdproblematiek. (foto anp) van burgemeester en wethouders en zichzelf eerder deze week in poli tieke moeilijkheden door tegen de bouwplannen te stemmen. Hij vond de financiële risico's te groot. Daar door kwamen de stadhuisplannen aan een zijden draadje te hangen. Het college van PvdA, D'66 en Klein Links beschikt in de gemeenteraad over een meerderheid van slechts één zetel. Die meerderheid zou door de tegenstem van Van Otterloo om slaan in een minderheid. De stem men in de gemeenteraad over de zeer omstreden bouw van het nieu we stadhuis zijn al twee keer ge staakt door en 6 juli moet de ge meenteraad een definitief besluit Na maandenlange ruzies en moei zame onderhandelingen kwam het college deze week met een raads voorstel voor de bouw van het stad huis dat meer dan 300 miljoen gul den gaat kosten. Van Otterloo wilde echter als enige dat de voorberei dingen voor de bouw zouden wor den stopgezet. Vlak voordat hij op dienstreis naar Amerika vertrok, liet hij weten dat hij zijn oordeel op schortte totdat de partij een stand punt zou hebben ingenomen. Hij liet nadrukkelijk in het midden of hij dat standpunt ook Volgens Van Rijn heeft hij zich gisteren echter telefonisch gecon formeerd. De PvdA-fractie heeft gisteravond de bouwplannen van het college overgenomen. Het ge- westbestuur zal over enige weken het definitieve partijstandpunt be palen. Het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds, dat optreedt als finan cier, heeft gisteren laten weten dat bij het opschorten van de bouw van een stadhuis ook het er tegenover geplande Marge-theater wel eens van de baan kan zijn. Het ABP vindt de bouw van een theater tegenover een lege plek commercieel niet inte ressant. DEN HAAG Besparingsverlie zen. Dit mooie woord gebruikt mi nister Ruding (financiën) om aan te geven dat het kabinet bepaalde, eer der afgesproken bezuinigingen, niet heeft gehaald of niet meer zal halen. De term komt herhaaldelijk voor in de Voorjaarsnota, het stuk waarin Ruding aangeeft hoe het gaat met de begroting 1989. door Carel Goseling De door Ruding inmiddels inge boekte besparingsverliezen belo pen al zo'n 750 miljoen gulden. Een bedrag dat nog wel eens kan stijgen, zowel dit jaar als in volgende jaren. Oorzaak is de demissionaire status van het kabinet als gevolg waarvan de Kamer de behandeling van talrij ke omstreden geachte wetsvoorstel len heeft gestaakt. Bovendien kan het kabinet zelf geen controversiële voorstellen meer doen. Naast de besparingsverliezen laat Ruding de Kamer dan ook weten dat er in 1989 al een gat in de begro ting dreigt van zo'n 300.miljoen gul den: reeds ingeboekte baten die door de 'staking' van de Kémer niet binnenkomen. Besparingsverliezen plus misgelopen baten komen zo dit jaar al op een miljard gulden uit. Voor 1990 is het beeld nog som berder. Ruding heeft de Kamer al eerder onder druk gezet door over een financieel gat van 1,5 miljard gulden te spreken als men niet nog snel voor 1 januari zes fiscale wets voorstellen zou willen behandelen. Het cijfer maakte bij de parlementa riërs weinig indruk. Men legde het verlangen van Ruding naast zich Nadere becijferingen maken ech ter duidelijk dat Rudings gat nog aan de lage kant was. Uitgaande van de 80 wetsvoorstellen die het kabi net volgens premier Lubbers nog graag behandeld zou willen zien (ondanks de demissionaire status), ontstaat het volgende beeld. Minde re belastinginkomsten 1,6 miljard, tegenvaller bij sociale premies 500 miljoen, hogere rijksuitgaven 200 miljoen. Totaal 2,3 miljard gulden. Effecten die allemaal in 1990 optre den. Buiten de 2,3 miljard gulden als financieel gat zullen ook de door Ruding opgesomde besparingsver liezen doorwerken. Ook hier gaat het immers veelal om ingrijpende bezuinigingsmaatregelen waar de medewerking van de Kamer bij no dig is. Zonder behandeling van de voorstellen, kunnen de maatregelen niet doorgaan. Reeds geboekte in komsten komen niet tot stand. Gaat het dit jaar al om 750 miljoen gul den, dan kan een soortgelijk bedrag gevoegelijk ook voor 1990 inge boekt worden. Met een gerede kans dat het allemaal veel erger wordt. Ruding: besparingsverliezen tegenvallers. De huidige situatie schept echter ook nog een andere probleem: hoe dient het kabinet te handelen bij het maken van de begroting 1990? Wet telijk is de ploeg-Lubbers, demis sionair of niet, gehouden aan het in dienen van Miljoenennota en bijko mende stukken. Maar wat moet erin komen te staan? Nieuw beleid aan kondigen is uitgesloten gezien de status van de ministersploeg. Het indienen van een begroting met tal rijke onzekerheden is een gruwel, zeker voor iemand als minister Ru ding. Om nog maar niet te spreken van een begroting vol financiële ga- Voor het kabinet zijn er echter en kele zekerheden op basis waarvan de begroting in elkaar gezet kan worden. Uitgaande van een econo mische groei van 2,5 procent ont staat een financiële ruimte van 10 tot 12 miljard gulden. Daarvan zal allereerst de reductie van het finan cieringstekort, vastgelegd in het re geerakkoord, betaald moeten wor den. Dat vergt een dikke drie mil jard gulden. Het tekort komt dan op de voorspelde 5,25 procent uit. Een andere zekerheid is de belastingver laging volgens Oort van 4,1 miljard gulden op 1 januari 1990. Daarnaast zal er circa 3 miljard gulden op tafel gelegd moeten wor den om uitkeringstrekkers, ambte naren en trendvolgers te laten delen in de toenemende welvaart. Het ka binet wordt gedwongen hiertoe over te gaan nu de Wet Aanpas singsmechanismen (WAM) nog niet is vervangen door een nieuwe wet waarin de koppeling tussen lonen, uitkeringen en salarissen van amb tenaren en trendvolgers 'beleidsma tig' wordt bepaald. Het wetsvoorstel oeieiusmauge koppeling ligt weliswaar bij de Ka mer maar is te omstreden om be handeld te worden. Datzelde geldt voor een eventueel nog in te dienen wetsvoorstel waardoor de wam, die de automatische koppeling regelt, opnieuw voor een jaar buiten wer king wordt gesteld. Dat is ook de laatste jaren steeds gebeurd om zo uitkeringstrekkers, ambtenaren en trendvolgers te kunnen korten. Het buiten werking stellen van de wam ligt binnen de Kamer ook te moei lijk. Verder zijn er ettelijke miljarden nodig om de nu reeds voorziene be sparingsverliezen en nog te ver wachten mindere baten op te van gen. Volgens de meeijarenramin- gen zouden de overheidsuitgaven van 1989 op 1990 niet toenemen en blijven staan op 150,7 miljard gul den. Daarbij is al rekening gehou den met de besluiten die het kabi net in missionaire status nog nam over de opzet van de begroting 1990 bij de discussie rond de zogenoem de Kaderbrief van Ruding. De mi nistersploeg besloot toen weliswaar op papier 2,4 miljard gulden te be zuinigen waar het grootste deel van dat bedrag bestond uit verschuivin gen binnen de uitgaven. Echt bezui nigd werd maar 400 miljoen gulden. Sociale zekerheid In de sociale zekerheid zal het kabi net rekening moeten houden met forse tegenvallers. Niet alleen blijft de werkloosheid veel hoger dan voorzien, maatregelen die werklo zen aan werk moesten helpen ko men niet van de grond. De wets voorstellen worden niet door de Ka mer behandeld. Een aantal van de plannen is overigens pas zeer recent bij de Kamer ingediend. Uit 1988 stammende voornemens om het aantal arbeidsongeschikten fors te beperken en om werkloze jongeren te korten op hun uitkering, zijn nog steeds niet bij de Kamer. Met alle gevolgen van dien voor de reeds be cijferde opbrengsten van de maat regelen (500 miljoen gulden). Extra geld vergt ook een reeds eind 1988 beloofde verhoging van de kinderbijslag in 1990 met circa 6 procent, een percentage dat met twee procent inflatie omhoog zal moeten. Kosten een kleine 500 mil joen gulden. Hogere uitgaven voor infrastructuur, milieu, defensie en ontwikkelingssamenwerking vra gen ook pecunia. Voorts zal een gas baten-tegenvaller van 1,3 miljard opgevangen moeten worden. Was er gezien de demissionaire status van het kabinet al weinig be leidsmatige ruimte binnen de be groting 1990, ook financieel schiet er weinig over. Mogelijk dat de re serves bij de sociale fondsen (ge schat op 8 miljard gulden) nog uit komst kunnen brengen. Maar ook hier dreigt het kabinet tegen het eti ket 'controversiële maatregel' aan te lopen. Niet iedereen in de Kamer denkt immers gelijk over de beste ding van deze gelden of het tempo waarin ze worden gebruikt.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3