Run op Russisch studeren Bodemsaneringsbeleid provincie gekraakt 'Gorbymania' veroorzaakt grote toeloop op opleidingsinstituten Kwaliteit en controle in Zuid-Holland schieten tekort PAGINA 16 VRIJDAG 2 JUNI 1989 De Leidse universiteit heeft dit jaar te maken met een ware toeloop van studenten, die zich melden voor de studierichting Slavische taal- en letterkunde. Ten opzichte van vorig jaar 56 inschrijvingen is sprake van een verdubbeling. Er zijn al over de honderd aanmeldingen. Als reden wordt de 'Gorbymania' gezien. De Sovjetunie en met name Michael Gorbatsjov zijn vrijwel dagelijks voorpaginanieuws. De universiteiten van Amsterdam en Groningen, die ook een slavistische opleiding hebben, hebben met een zelfde flinke toename van studenten te maken. Ook de twee opleidingsinstituten in Leiden waar Russisch wordt gegeven, de dag- en avondscholengemeenschap Boerhaave en de Leidse Volksuniversiteit K O, hebben over belangstelling niet te klagen. De docenten Russisch van Boerhaave. Judith Janssen (linksen Tam- beetje het gemakkelijkst van de taal te leren. Al na een paar lessen heeft mie Schermer: "Veel mensen zien op tegen de 'gekke' letters, het cyril- men de tekens onder de knie". lisch schrift waarin de Russische taal is opgetekend, maar dat is zo'n oto tn ouwmar LEIDEN De eerste twee woor den Russisch zijn al geleerd: pe restrojka en glasnost. Econo misch lukt het allemaal nog niet. zo, maar Gorbatsjov heeft met zijn liberale politiek wel het IJze ren Gordijn wat opengeschoven. Rusland en in zijn kielzog Oost europa krijgen een wat menselij ker, vriendelijker gezicht. De communistische landen worden toegankelijker. Niet alleen staan de landen voor het toerisme open, maar ook is de laatste jaren de Russische maatschappij, het cul turele leven, de wetenschap en het bedrijfsleven toegankelijker geworden. door Henk Houtman Deze ontwikkelingen hebben de belangstelling voor de Russische taal de laatste tijd aangewakkerd. "Het loopt als een trein", zo ty peert K O de deelname aan de cursussen Russisch, die er wor den gegeven. Bij dit instituut volgen zeven groepjes Russisch. Sommigen doen de driejarige havo- dan wel vierjarige vwo-opleiding, ande ren nemen deel aan conversatie lessen. Gevorderden bestuderen de Russische literatuur. Voor het nieuwe cursusjaar worden weer veel aanmeldingen verwacht. Be gin september zijn er drie voor lichtingsdagen, waar informatie over de cursus wordt gegeven. Het Gouwe College, dat in Al phen aan den Rijn het volwasse nenonderwijs verzorgt, kent ook de havo-vwo cursus Russisch, al moet die wel in de hoofdvestiging m Gouda worden gevolgd. Men heeft er ongeveer 30 leerlingen. In Leiden is, naast het LOI dat zegt 500 tot 600 cursisten te heb ben. die de schriftelijke cursus volgen, verder Boerhaave nog de enige mogelijkheid om Russisch te studeren. Er zijn momenteel ongeveer 45 leerlingen, verdeeld over vier klassen. Eigenlijk doet iedereen de vwo-opleiding van vier jaar, al kan men desgewenst ook na drie jaar het havo-certificaat halen. Voor het nieuwe cursusjaar wordt donderdag 8 juni van 19.00 tot 20.30 uur in het Agnescollege informatie over het vak Russisch gegeven. Op 26 juni kunnen geïn teresseerden voor informatie van af 20.00 uur in het Louise de Co- lignycollege terecht. De twee Boerhaave- docenten drs. Judith Janssen en drs. Tam- mie Schermer willen direct maar een groot vooroordeel over het Russisch wegnemen. Veel men sen zien op tegen de 'gekke' let ters, het cyrillisch schrift waarin de Russische taal is opgetekend, "maar dat is zo'n beetje het ge makkelijkst van de taal te leren. Al na een paar lessen heeft men de tekens onder de knie". "De woorden leren is lastig. Je hebt vaak helemaal geen houvast, zoals bij andere talen wel het ge val is", vertelt Tammie Schermer. "Ook op de tv hoor je. op een en kele uitzondering na, nooit Rus sisch". Verder zijn de grammati- ka en de werkwoordsvormen las tig. Om het echt goed te kunnen spreken, zijn wel een paar jaartjes nodig, afhankelijk van de tijd die er aan wordt besteed. Docente Ju dith Janssen deed er tien jaar over voor ze was afgestudeerd, "maar ik was werkstudent, ik moest mijn studie zelf bekostigen en dan is het tempo niet zo hoog. Bovendien ben ik er nog een half jaar tussenuit geweest om in Mos kou Russisch te studeren". Wie gaat er nu Russisch stude ren? Schermer en Janssen: "We hebben zeer gemengde groepen, van jong tot oud. Velen volgen de cursus uit belangstelling of hob by. Er zijn cursistes, die het heer lijk vinden om een avond in de week het gezin het gezin te laten en lekker naar Russische les gaan. Er zijn er die in het bedrijfs leven met Russen te maken krij gen, mensen die er op vakantie willen en de taal een beetje willen spreken. Anderen zijn via de Rus sische literatuur tot de studie ge komen. In elke klas zit wel ie mand die familie in Rusland heeft. We hadden ook een leer ling, die oude Russische obliga ties in zijn bezit had en het niet kon uitstaan dat hij de tekst niet kon lezen". Er zijn ook leerlingen, die al leen voor de aardigheid Russisch leren en helemaal niet van plan zijn eindexamen te doen. Van de twaalf leerlingen die bij Boer haave dit jaar in de vierde zaten, hebben er negen eindexamen ge daan. Spreekvaardigheid, luister vaardigheid, literatuur en het centraal schriftelijk zijn ook hier de examenonderdelen. Er wordt voor de officiële oplei ding in heel Nederland hetzelfde leerboek gebruikt. "Daarnaast werken we met cassettebandjes, video, gedichten, liedjes, opera fragmenten, kranteartikelen en dergelijke", aldus Tammie Scher mer. "Ik vertel ook Russische mopjes, want de Russen hebben een heel apart gevoel voor hu- In het kader van het Holland Fes tival worden in de grote steden deze maand door Russische ge zelschappen toneelstukken ge bracht. Een uitgelezen gelegen heid voor de leerlingen om er bij te zijn. Zo gaan de Boerhaave- -leerlingen 19 juni in Amsterdam kijken naar het Theater van de Jonge Toeschouwers uit Moskou, dat het satirische, en tot voor kort in Rusland verboden stuk 'Hon- dehart' van Boelgakov brengt. Het stuk gaat oveT een Moskouse straathond, die door een profes sor wordt omgebouwd tot een mens, een Rus nog wel. Reden ge noeg voor de Sovjet-censuur om het stuk tientallen jaren te verbie den. Bij een schoolopleiding hoort een schoolreisje en de bestem ming van de Boerhaave-cursis ten Russisch ligt uiteraard vast. In oktober gaat men een week naar Moskou en Kiev. Voor Boerhaave-docente Ju dith Janssen lag het bijna voor de hand dat ze Russisch ging stude ren: "Ik ben met allerlei Russi sche tradities opgegroeid, zoals op zondagmorgen ontbijten met. de samowar op tafel. Mijn moeder is uit Rusland afkomstig, al moet ik zeggen dat we thuis nooit Rus sisch spraken. Met het Russisch gaat, meer dan bij voorbeeld met het Frans, Duits of Engels, niet een land maar een heel nieuw we relddeel voor je open. De Russen waarderen het zo ontzettend, als je met een paar woordjes in hun taal contact met ze kan maken". Haar collega-docente, die in Leiden studeerde: "Ik geloofde niet zo in dat IJzeren Gordijn. Het is goed als je kan communiceren met de mensen daar. De contac ten die wij in Rusland hebben, zijn heel diep, heel waardevol. Je leert, dat de Russen dezelfde menselijke problemen hebben als wij. De taal is dan het middel om met ze in contact te komen". Handjevol Hoewel het Russisch al sinds het begin van de jaren zeventig op het rooster van de havo- en vwo- - scholen mag worden gezet, zijn er maar een handjevol scholen in ons land waar de leerlingen het Russisch in hun vakkenpakket Jtunrten opnemen. In Leiden, de bollenstreek en in Alphen aan den Rijn is geen enkele school, die dit vak onderwijst. Alleen een docent van het Christelijk Lyce um in Alphen geeft in haar vrije tijd aan liefhebbers Russisch. Dat lijkt vreemd. Het gaat ten slotte om een taal die in het groot ste land van de wereld wordt ge sproken. Na het Engels worden in het Russisch de meeste weten schappelijke publikaties uitge bracht. Bovendien geeft het Rus sisch toegang tot een van de rijk ste literaturen van de wereld. Staatssecretaris Ginjaar heeft onlangs professor Els, die werkt aan het Instituut van Toegepaste Taalkunde in Nijmegen, op dracht gegeven beleidsvoorstel len te doen over de noodzaak van talenonderwijs. De opdracht heeft te maken met het 'Europa na 1992', maar de hoogleraar kijkt ook naar de toenemende behoefte aan Russisch sprekenden, gezien de snel groeiende contacten op het gebied van de cultuur, handel en politiek in Rusland. Het lesmateriaal is er en er zijn in ons land volgens dr. J.H.L. Lö- wenhardt, coördinator van de in terfacultaire werkgroep Rusland kunde van de Leidse universiteit, voldoende gekwalificeerde leer krachten om het vak te geven. "Maar zoals met veel zaken in het onderwijs loopt 'Den Haag' ach ter op de ontwikkelingen", merkt Löwenhardt op. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tol zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur' Y. Groeneveld, tel: 218661 Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange za 8 uur tot zo 8 uur' J. Vlasveld, tel: 149298. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, tel: 122522, Wasstraat 2a. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Oltheten, tel 132877. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, tel: 125820, Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn. Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur- mevr. E.H. Nieuwenhuis, tel: 768918, Meloenstraat 39. zo 8 uur tot 24 uur. J.G. R.E. Zaayer, tel: 316008, R.P. Geerlingspad 11. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. zo 8 uur tot 24 uur: J. Ouwerkerk, tel: 312673. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: I. Cowan, Levendaal 87, tel' 146337, C. Juffer- mans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen v/elke arts dienst heeft. Leiderdorp za: J. v.d. Leden, tel: 894539; zo: dr. Crobach, tel' 213964, beide dagen spreekuur (uitslui tend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 r op: Hoofdstraat 8, tel: 894539. Voorschoten za: A. Meiman. J.W. Frisolaan 13. tel: 2118; 2 E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 2356 Wassenaar za: G. Schaepman, tel: 14561, v.Z.v.Neijevelt- straat 42; zo: M.v.d.Feen, tel: 18309, Hof- campweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, j welke huisarts de weekenddienst 071-1201336; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loeves- tem 6. Leiderdorp, tel: 071-890000; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor schoten, tel. 071-762877; DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw H. Vestjens, Rijn- en Schiekade23, Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk. Wassenaar en Leidschendam dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door. B.E. Verlinden, J. ter Haarsingel 2a. Leiderdorp, tel 071-413366, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk- S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar mevr. A.F. de Lind van Wijngaarden, Groot Hasebroekweg 27, tel: 77282 WIJKVERPLEGING Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol- rkgebied Rijnstreek: Leiderdorp e DEN HAAG Het bodemsane ringsbeleid in Zuid-Holland vertoont ernstige gebreken. Kwaliteit en controle op sane ringen laten te wensen over. De oorzaak hiervan moet zo goed als zeker worden gezocht in het feit dat er te weinig controles worden uitgevoerd. Tot die conclusie komt de vakgroep natuurwetenschappen en samenle ving van de Rijksuniversiteit in Utrecht. In opdracht van de regio nale inspectie van de volksgezond heid voor de hygiëne van het milieu voor Zuid-Holland verrichtte de vakgroep dit onderzoek waarvan de uitkomst gisteren aan de publiciteit werd prijsgegeven. Acht van de dertien onderzochte saneringen kwamen niet onge schonden door het onderzoek. Op diverse punten werden nogal wat negatieve opmerkingen gemaakt. Slechts één lokatie, een vuilstort, werd op alle criteria positief ge waardeerd. Vier lokaties kregen op één onderdeel krtitiek. De vakgroep bekeek ook de oude vuilstort aan de Huygenswende in Hillegom. In de periode tussen 1952 Fuikencontrole Nieuwkoopse Plassen NIEUWKOOP - De politie van Nieuwkoop heeft in samenwerking met de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten een grote controle gehou den op het vissen met fuiken op de Nieuwkoopse Plassen. In totaal werden ongeveer 120 fuiken en 70 vissers gecontroleerd, waarbij bleek dat 75 pro cent van de gecontroleerde fuiken niet aan de wettelijke eisen voldeed. De controle werd gehouden omdat is gebleken dat steeds meer particu lieren die met fuiken vissen niet in het bezit zijn van de hiervoor vereiste grote visacte. Bovendien is er een nieuwe regeling van kracht die metalen ringen in het voorlaatste deel van de fuik voorschrijft. De politie lette dan ook speciaal op de aanwezigheid van de voorgeschreven ringen en de maaswijdte van de fuik. Bij de prikactie bleek dat met name fuiken van particuliere vissers vaak niet voldeden aan de eisen. en 1973 werd er huisvuil, bouw- en sloopafval gestort. Omstreeks 1982 werd het terrein bij de provincie aangemeld voor een nader onder zoek. Hieruit bleek dat het grond water verontreinigd was met zware metalen en benzeen. De meetresul taten gaven een zeer grillig veront reinigingspatroon weer. Nader on derzoek toonde aan dat de risico's te verwaarlozen waren. Nadat er na een jaar opnieuw grondwatermon sters waren genomen, werd deze lo katie in 1985 afgevoerd. Brandstoffen Onderzoek werd ook gedaan op een terrein aan de Rijnstraat in Katwijk waar een voormalige handel in brandstoffen was gevestigd. Begin 1987 werd de lokatie als verontrei nigd bij de provincie aangemeld. De sanering had plaats in eigen beheer door de eigenaar/vervuiler. In de bodem trof men olie en aromaten aan tot op een diepte van rond de twee meter. De grond werd tot die diepte afgegraven. Na afgraving is het terrein aangevuld met gedeelte lijk gecontroleerde grond. Het op gepompte grondwater is ongezui verd op de Oude Rijn geloosd. De provincie Zuid-Holland komt in het onderzoek niet zo goed uit de bus. De vakgroep heeft acht criteria gehanteerd bij het waarderen van de effecten van het gevoerde beleid. Zo werd beoordeeld hoe was geke ken naar het bepalen van de om vang van de verontreiniging, het formuleren van het saneringsdoel, dë doelmatigheid van de sanering, het verrichten van controlemetin gen, het volgen van wettelijke ka ders en fasering. Het was de eerste keer dat bodemsanering op deze wijze onder de loep is genomen. De vakgroep stelt dat de meerderheid van de onderzochte saneringen af wijkt van de regels zoals die moeten worden gehanteerd. In het onderzoek wordt opge merkt dat de provincie Zuid-Hol land volgens de interimwet bodem sanering verplicht is toezicht te houden, maar dat zij hierin is tekort geschoten. Bovendien is er bij pro cedures rond het afgeven van ver gunningen langs elkaar heen ge werkt. Kwaliteitscontrole Kwaliteitscontrole, dat was gisteren het sleutelwoord. Om die te kunnen garanderen moet de saneringspro cedure systematisch worden be zien. Om dit te bereiken doet de vakgroep vier aanbevelingen: bepalen van de omvang van de verontreiniging en de risico-evalua tie; de verontrei nigde bodem; het verrichten van controleme tingen naar het resultaat van de sa nering. De vakgroep zegt kwaliteitscon trole van belang te vinden, omdat in de nabije toekomst een schaalver groting zal plaatshebben van de bo demsaneringsoperatie. De veront reiniging van de bodem in Neder land is veel groter dan werd ge dacht. Berekeningen hebben aan getoond dat er zeker 100.000 sane ringsprojecten zijn. Het overgrote deel ervan bestaat uit - voormalige - industrieterreinen. R. Steemers, hoofd bodemsane ring van de provincie Zuid-Holland, merkte onder meer op dat zijn dienst, die jaarlijks 80 miljoen gul den aan bodemsanering uitgeeft, thans over te weinig mankracht be schikt om de 300 projecten die er nu zijn na te lopen. Verder stelde hij dat de bodemsanering nog erg jong is en eigenlijk pas in 1981 is begon nen in de affaire Lekkerkerk. Over de opmerking dat er naar kwali Het projectteam dat het bodemsaneringsbeleid van de provincie heeft on derzocht. Links drs. E.J.P. Menten en projectleider drs. A.A.A. van der Schaaf. (foto gpd> teitscontrole moet worden ge streefd, zei hij dat dit in de praktijk niet altijd lukt. Wel, voegde Steem ers er nog aan toe, dat de provincie als beleid voert dat de vervuiler zelf de boel saneert. Praten Steemers: "De provincie laat men sen uit het vakgebied met elkaar praten hoe er tot kwaliteitsverbete ring kan worden gekomen. Dat pra ten kun je al beschouwen als een eerste vorm van verbetering. Het af gelopen jaar zijn we doorgegaan met het doorvoeren van waarbor gen". Steemers benadrukte nog eens de relativiteit van het Utrechtse onder zoek. "Natuurlijk is het goed dat er kritisch wordt gekeken", zei hij. "Maar bedenk wel datje met een sa menleving te maken hebt waaraan je concessies moet doen. Kom je daardoor onder een bepaalde norm dan is dat bedenkelijk. De provincie gaat zeker bekijken wat er structu reel kan worden verbeterd. Er wordt al gewerkt aan het opstellen van kwaliteitsnormen. We hebben nu in Zuid-Holland ruim 2.000 loka ties liggen. Daarnaast zijn er nog eens 4.000 waarvan we helemaal niets afweten. Als we die allemaal moeten nalopen, dan moet het per soneelsbestand van de overheid drastisch worden uitgebreid". VRIJDAG 2 JUNI Alphen ontmoetingsavond stichting Mladost voor Joegoslaven, aan vang 20.00 uur in buurtcentrum De Boterbloem. Leiden ledenvergadering PvdA over het-ouderenbeleid in Leiden, aan vang 20.00 uur in buurthuis Aktief, Beriagestraat. orgelconcert Albert de Klerk, ivang 20.15 uur in de Hoog- aanvang 20.30 uur in het Micro- Theater, Oude Vest. in kader van Roze Lente Festi val: Truus gaat uit wandelen', LWH, aanvang 21.00 uur in het Waaggebouw, Aalmarkt. swingavond met optreden 'Jumping Joeri', aanvang 21.30 uur, Droomfabriek, Oude Singel. optreden 'Sick Spoiled'. 23.30 uur in het LVC, Breestraat. Leiderdorp concert COV Excelsior Leider dorp, aanvang 20.15 uur in de Dorpskerk. Nieuwkoop optreden Rockband 'Black mail'. zaal De Leeuw, Simon van Capelweg, aanvang 20.30 uur. Voorschoten avond-wandelvierdaagse, start om 18.30 uur op het sportterrein SVLV. opening tentoonstelling V.K.K. om 20.30 uur in het Ambachts- en Baljuwhuis, Voorstraat. ZATERDAG 3 JUNI Alphen informatiebus Centraal Neder land op de markt in het centrum. rommelmarkt en Fancy Fair Thorbeckeschool, van 10.30 tot 15.00 uur. optreden hardrockband 'Sleeze Beez', aanvang 21.00 uur in Het Kasteel, Concertweg. Leiden Internationale Hondententoon stelling in de Groenoordhallem, van 10.00 tot 16.00 uur. voorstelling: 'Ritter. Dene, Voss', van Thomas Bernard, door Het Nationale Toneel, 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. slotfeest Roze Lente Festival LWH, aanvang 21.00 uur in het Waaggebouw, Aalmarkt. Ter Aar viertallentoernooi bridgeclub De Slempempers, 10.30 uur. Voorschoten rommelmarkt op het Burg. Van der Haarplein, vanaf 9.00 uur. rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, om 14.00 en 15.30 uur. uitvoering Christelijke Jeugd koren olv Rita Enks, aanvang 19.30 uur in het Cultureel cen trum, Marijkelaan. Warmond zomerkunstmarkt op het plein tje bij de Pomp, Dorpsstraat, van 11.00 tot 16.00 uur. ZONDAG 4 JUNI Leiden fietspuzzeltocht Werkgemeen schap Ratel, over 35 km, start van 9.15 tot 9.45 uur bij Leids Volks huis. Apothekersdijk 33, inscn.ij- ven tel: 411037/760063. 10.00 tot 16.00 uur. auto motor puzzeltocht café Spons/buurthuis Groenoord, start om 11.45 uur bij buurthuis Groen oord, Pasteurstraat, inl. tel: 216336. demonstratie ambachtelijk pijp- maken (witte kleipijpen), van 13.00 tot 17.00 uur in het Pijpen- kabinet, Oude Vest 159a. film: 'Een Afghaans stadje', aanvang 15.00 uur, Museum voor Volkenkunde, Steenstraat concert door gevorderde leer lingen Streekmuziekschool, in het teken van de zangkunst uit de 19e eeuw, aanvang 15.00 uur in De Lakenhal, Oude Singel. concert Kees Berkhout, aan vang 19.00 uur in de Waalse kerk, Breestraat. activiteitendag Pink Puppies, met strandwandeling, verzamelen om 19.30 uur voor het station. Leiderdorp gecombineerde wedstrijd springen/dressuur voor leden rui- tervereniging Liethorp, De Bloe- merd, aanvang 10.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16