Veel kinderen uit minderheidsgroepen naar algemeen vormend onderwijs Speciaal lespakket om diefstal door jongeren te voorkomen 'Als u niet betaalt, moet u één dag in de Bijlmerbajes zitten' Korting op zwemabonnement voor gezinnen met minimuminkomen actief in vrije tijd DINSDAG 30 MEI 1989 LEIDEN Leidse cijfers steken gunstig af bij landelijke LEIDEN - Een relatief groot deel van ethnische minderheden die van basisscholen in het onderwijsvoor- rangsgebied afkomstig zijn, stro men door naar het algemeen vor mend onderwijs (avo). Van Turkse en Marokaanse kinderen blijkt dit jaar de helft naar het avo-onderwijs Willy Brandt en Kinnock zeggen af bij Leidse PvdA LEIDEN - Het had één grote ma nifestatie van de Europese soci aal-democratie moeten worden, volgende week woensdag in de Leidse Stadsschouwburg. In de strijd om de zetels in het Eu ropese parlement zouden de PvdA-voormannen Wim Kok en Dick Dolman steun krijgen van hun collega's uit Westduitsland, Engeland en België. Willy Brandt, Neil Kinnock en hun Belgische compaan Van den Broecke zouden in Leiden hun licht laten schijnen over het thema Europa en de sociaal-de mocratie. Tenminste, dat stond in de Partijgenoot, het plaatse lijke Pvd A-blad. Hoe anders wordt het volgen de week. Kok en Dolman zijn er, maar van de buitenlandse gas ten komt alleen de Belg. Willy Brandt heeft zelf twee verkie zingen in Duitsland waarbij zijn aanwezigheid dringend is ge wenst. Neil Kinnock wilde graag komen, maar liever na 15 juni. Want tot die datum - de dag dat de Europese verkiezingen worden gehouden - heeft hij het nogal druk met de campagne in zijn eigen land. Hij komt nu op 2 september, zo heeft hij de Leid se PvdA laten weten. En die is daarmee best tevreden want dat is vier dagen voor de Tweede Kamerverkiezingen. Als vervanger van brandt komt volgende week waar schijnlijk Renate Schmidt, vice- fractievoorzitter van de SPD- fractie in de Bondsdag. "In het buitenland nog vrij onbekend, maar in Duitsland dé rijzende ster", aldus Nelleke Bouman van de Leidse PvdA. De avond in de Stadsschouw burg begint woensdag 7 juni om 20.15 uur. Behalve de sprekers is er ook muziek. Wie zich al eer der wil verdiepen in de verkie zingen voor Europa, kan don derdag ook terecht bij een fo rumdebat tussen kandidaten van PvdA, WD en CDA in de Stadsgehoorzaal. Het debat be gint om 20.30 uur. te gaan en de andere helft naar het lager beroepsonderwijs (lbo). Deze cijfers steken gunstig af te gen landelijke resultaten van onder- wijsvoorrangsgebieden, waarbij veel kinderen naar het lbo gaan. De gemeente heeft deze gegevens bo ven tafel gehaald om "om de borrel praat over de slechte toekomstper spectieven van kinderen afkomstig van onderwijsvoorrangsgebied, de kop in te drukken", aldus P. Peters, het hoofd van de directie onderwijs. Van Nederlandse kinderen blijkt 54 procent naar het lbo te gaan en 46 naar het avo. Van kinderen van Chi nese en Surinaamse ouders blijken maar liefst 66 en 100 procent naar het avo door te stromen. Wethouder Van Dongen van onderwijs maakte deze cijfers bekend tijdens een fo rumdiscussie over de zogenaamde witte en zwarte scholen. Van Dongen was tevreden over de resultaten van de 12 Leidse ba sisscholen die in het voorrangsge- bied vallen. De cijfers slaan op de kinderen die nu in de hoogste klas sen van het basisonderwijs zitten en na de zomer naar het voortgezet on derwijs gaan. Scholen die in het on derwijsvoorrangsgebied zitten, krij gen extra financiële middelen. Voor de 12 scholen krijgt de gemeente Leiden van het ministerie van on derwijs jaarlijks 900.000 gulden ex tra. Volgens hoofd Pedro Peters van directie onderwijs moeten de cijfers ook met enige voorzichtigheid wor den benaderd. Het gaat volgens hem om een momentopname. "Vol gendjaar kunnen de cijfers bij voor beeld heel anders uitpakken. Het is ook de bedoeling om de leerlingen die we nu hebben geteld, te gaan volgen in latere jaren. De kans be staat namelijk dat veel kinderen die naar het avo gaan, straks toch terug vallen of zelfs helemaal uitvallen". Fietsmoeder Het bekend maken van de cijfers van onderwijsvoorrangsgebieden lag in het verlengde van de discus sie over zwarte en witte scholen. Or ganisator van de avond, Links Lei den, wees in een inleiding op het verschijnsel 'fietsmoeder'. Dat zijn blanke ouders die hun kind in een andere wijk brengen omdat in de ei gen wijk te veel zwarte kinderen wonen. Te veel kinderen van een ethnische minderheid op een school, zo gaat de redenering, scha den de kwaliteit van het onderwijs. Al eerder is gebleken dat Leiden geen zwarte scholen kent en dat wil zeggen dat er geen scholen zijn waar meer dan 50 procent van de leerlin gen afkomstig zijn van ethnische minderheden. Wel zijn er enkele scholen die rond het percentage van 40 schommelen. Wethouder Van Dongen liet er echter geen onduide lijkheid over bestaan: in Leiden is er geen spreidingsbeleid te ver wachten zoals in Gouda dat het ge val is, als antwoord op de fietsmoe der of de 'witte vlucht', zoals zij dat zelf noemde. In Gouda functioneert een bus systeem waarbij gekleurde kinde ren over de stad verspreid worden. Ook het Amsterdamse buurtsys- teem waarbij scholen in eerste in stantie kinderen uit de eigen wijk dienen op te nemen, is in Leiden uit den boze. "Daar ben ik een fel te genstander van. Ik vind dat die energie beter besteed kan worden aan het verbeteren van de kwaliteit van scholen. Daarbij denk ik aan het instellen van contactpersonen voor ethnische minderheden, het geven van goede voorlichting en een extra klas - een kopklas - na de basisschool, die de aansluiting op het voortgezet onderwijs verbe tert". Veiligheid Ook is Van Dongen niet gechar meerd van de stichting van een isla mitische school in Leiden, zoals dat een paar maanden geleden in Eind hoven is geopend. Onlangs werd daarvoor ook in Leiden een aan vraag gedaan. "Ik juich het niet toe, maar zal daar ook niets tegen doen. Er is vrijheid van onderwijs en ik zal dus handelen zoals ik dat ook by een protestants christelijke school zou doen". Zij ziet echter geen voor delen die een islamitische school met zich mee zou moeten brengen, alleen maar nadelen. Dat vond ook een ander forumlid, onderwijskundige Henri Dors. "Ik kan wel begrijpen dat Turkse en Marokkaanse mensen hiertoe ko men, dat onderwijs in eigen groep veiligheid en zekerheid oplevert. Maar hoe moet dat als de kinderen daarna naar het voortgezet onder wijs gaan. Dan blijken ze te geïso leerd te zijn opgegroeid om zich nog echt thuis te voelen in de Neder landse samenleving". Discusiëren over fietsmoeders en de witte vlucht, Paula Middendorp, Henri Dors en Henk Everts. Kees Hulsman, Henriëtte v Proef in Leiden en Sassenheim LEIDEN - Gezinnen met een mini muminkomen kunnen binnenkort waarschijnlijk een zwemabonne ment krijgen voor 25 gulden. De rest van het bedrag (normaal kost een gezinsabonnement in de voor verkoop 135 gulden) wordt betaald uit het overschot van het schulden fonds. Er wordt verwacht dat drie- a vierhonderd gezinnen of personen gebruik maken van de mogelijk heid om tegen gereduceerd tarief het zwemabonnement te kopen. De gemeente Leiden heeft nog geld in het schuldenfonds nadat eerder de bedragen opnieuw zijn verdeeld. Een deel van het bedrag wordt gebruikt voor het instellen van een E(nergie)-team dat voor lichting geeft over energiebespa ring en bij mensen met een mini muminkomen gratis kleine isolatie werkzaamheden uitvoert. De ge meente verwacht dat zo'n 1000 huis houdens voor de gratis isolatie werkzaamheden in aanmerking ko men. Per klus is zo'n 75 gulden uit getrokken. Een tweede streven van de ge meente is om de mensen met een minimuminkomen uit hun isole ment te halen. Omdat mensen al ja ren op een minimum zitten, moeten ze veel laten. En verliezen daardoor hun sociale contacten. Het gaat dan vooral om mensen met een uitke ring. "Dat heeft in eerste instantie zijn weerslag op de uitkeringsge rechtigden zelf, maar daarbij treedt dan voor kinderen van deze perso nen hetzelfde fenomeen op, dat mis schien nog ernstiger moet worden genomen", zo staat in een notitie van de gemeente. Om aan het isolement iets te doen is het plan van de goedkope zwem abonnementen bedacht. De men sen met de laagste inkomens kun nen steeds minder op vakantie, niet naar het zwembad of lid worden van sportverenigingen. Het zwemmen wil de gemeente met de korting sabonnementen mogelijk maken. Alle mensen met een inkomen dat niet hoger is dan de bijstands norm, hebben recht op een goed koop abonnement. Als het netto-in komen op jaarbasis boven het bij standsniveau plus de prijs van een zwemabonnement ligt, vervalt de mogelijkheid tegen lagere tarieven in de Leidse zwembaden te kopen. Uit privacy-overwegingen is beslo ten de abonnementen via de sociale dienst en de gemeentelijke krediet bank te verstrekken. Lezing Onder de titel 'Onder de hamer en onder de loupe' houdt C.P. de Jongh, directeur van Van Stockum's Kunst- en Antiekvei lingen in Den Haag vanavond een lezing in het Stedelijk Museum De Lakenhal aan de Oude Singel in Leiden. Aanvang 20.15 uur. Voorafgaand wordt om 19.30 de jaarvergadering van de Vereniging van Belangstellenden gehouden. Thema-ochtend In het Leidse Volkshuis wordt donderdag 1 juni een thema-ochtend gehouden over 'Vrouwen alleen op vakantie'. Francien Maaskant vertelt, naar aanleiding van een dia-serie, over haar vakantie ervarin gen in Zuid-Frankrijk. Daarnaast is er in formatie over: betaalbare vakanties voor vrouwen, cursussen en excursies die in en vanuit het Leidse. Volkshuis worden georganiseerd. Aanvang: 9.30 in de gro te zaal van het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk 33 in Leiden. LEIDEN Met de ver- en nieuwbouw bij de Basisge zondheidsdienst aan de Cronesteinkade wordt na de bouwvakvakantie begonnen. Aanpassingen aan het gebouw zijn nodig nu de tbc-bestrijding een taak van de Gezondheidsdienst is. Het consultatiebureau in Oegstgeest wordt opgeheven, waarna personeel en werk bij de BaGD worden ondergebracht. Tussen het gebouw van de gezondheidsdienst en de voormalige EHD-garage komt een nieuw gedeelte dat beide gebouwen met elkaar verbindt. In de garage, waarvan de halfronde trap wordt gesloopt, komen wachtruimteröntgenkamer, laboratorium en donkere kamer. Het nieuwe gedeelte biedt plaats aan de admi nistratie en het archief twee artsen en een verpleeg kundige. Een deel van het gebouw van de gezondheids dienst wordt verbouwd tot wachtruimte. Architecten bureau Bouwdewijn Veldman heeft het ontwerp voor zijn rekening genomen, dat inmiddels door de wel standscommissie is goedgekeurd. DEN HAAG/LEIDEN - Met in gang van het nieuwe schooljaar kunnen scholen in het hele land be schikken over een speciaal lespak ket over het voorkomen van diefstal door jongeren. Het pakket, getiteld 'Wij pikken het niet', is samenge steld door het Regionaal Bureau Voorkoming Misdrijven in Leider dorp en de vakgroep Onderwijsstu- dies van de Leidse universiteit. Het ministerie van justitie heeft hier voor het benodigde geld beschik baar gesteld. Het pakket wordt momenteel uit geprobeerd op vijf scholen voor ba sis- en voortgezet onderwijs, waar van één in Leiden en één in Sassen heim. Na de proef krijgt het een de finitieve vorm en kan dan in het na jaar door scholen .worden aange kocht. De namen van de proefscho len wil het Regionaal Bureau niet kwijt omdat het experiment nog maar net is begonnen. Het idee voor het lespakket ont stond nadat de politie in Sassen heim. die een project over winkel- Expositie foto's Leidse bedrijfs- monumenten LEIDEN - In de hal van het Stad huis is vanaf 6 juni de tentoonstel ling 'Kent u Leiden ook zo? Behou den industrieel verleden in beeld', te zien. Deze expositie is samenge steld uit inzendingen van de teken en fotowedstrijd over de nog in Lei den aanwezige monumenten van bedrijf en techniek. De tentoonstelling wordt georga niseerd door de Stichting Indus trieel Erfgoed Leiden, die zich bezig houdt met het behoud van indus triële monumenten in Leiden. Tij dens de opening op 6 juni reikt de voorzitter van de jury, wethouder Kuijers, ook de prijzen uit aan de winnaars. De tentoonstelling is te bezichtigen van 6 juni tot en met 29 juni. Openingstijden op werkdagen zijn van 8.30 uur tot 17.00. Op don derdag is het werk tevens van 17.30 uur tot 21.00 uur te zien. In het kader van de tentoonstel ling wordt op zondag 25 juni een wandeling gemaakt langs Verschil lende Leidse industriële monumen ten. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij Wendelien Jansen, tel. 123536. diefstal hield, het Regionaal Bureau Voorkoming Misdrijven vroeg om een videofilm, waarin is te zien wat er gebeurt met minderjarigen die op diefstal zijn betrapt. "Een video al leen vonden we wat mager", zegt hoofd C.B. Jongh van het bureau. "Vandaar dat er een lespakket is op gesteld". Het pakket dat nu wordt uitgetest omvat vijf lessen voor leerlingen van tien tot en met twaalf en van twaalf tot en met veertien jaar. Vol gens Jongh zijn in het lespakket on der meer een rollenspel, discussie, een toneelstukje, het verzamelen van kranteberichten en een inter view met een winkelier vewerkt. Bij de 'happening' aan het eind van de vijf lessen kunnen mensen van zo wel binnen als buiten de school (ou ders, politie, winkeliers) worden be trokken. DIEFSTAL - Een 23-jarige Leidse vrouw heeft gisteren aangifte ge daan van de diefstal van haar porte monnee met daarin 2500 gulden. Volgens de vrouw is de portemon nee zaterdag gestolen terwijl ze op de braderie in de Breetsraat liep. Uit onderzoek is gebleken dat jongeren met diefstallen en andere vormen van criminaliteit beginnen als ze ongeveer vijftien jaar zijn. In het afgelopen jaar stal 3,5 procent van de jongeren tussen twaalf en achttien jaar een fiets en pleegde elf procent een winkeldiefstal. Volgens Jongh heeft een peiling onder veer tig scholen in de regio uitgewezen dat voor een lespakket over diefstal grote belangstelling bestaat. Roeiboot omgeslagen LEIDEN - Een 69-jarige Leidenaar is gisteravond op de Vliet te water geraakt nadat zijn roeiboot omsloeg door de hekgolf van een motorkrui ser. De man wist zelf de kant te be reiken. Enige omwonenden ont fermden zich over hem. De rijkspo litie te water heeft later die avond de bestuurder van de kruiser aange houden. Hem wordt verweten dat hij een drenkeling heeft achtergela ten. Schrijven Smogdonderdag Hondepoep LEIDEN - Kantonrechter De Haan was gistermiddag weer erg vergevingsgezind. Zaken die maar enigzins onduidelijk waren werden geseponeerd, verdachten die de moeite namen om een goed verweer te houden, werden be loond met korting. Zo had een 25-jarige Amster dammer een parkeerbon gekre gen tijdens een dutje in zijn auto. "Ik had de hele dag hard gewerkt en kon mijn auto niet kwijt omdat er al een andere auto op de oprit stond. Ik ben in slaap gevallen, toen ik wakker schrok zat er een bon op de voorruit". De verdach te schreef nog een brief naar de korpschef waarin hij de zaken uit gebreid op een rijtje zette, maar het mocht niet baten. Zestig gul den moest hij betalen en geen cent minder. De officier van justi tie wilde de verdachte wel enigszins tegemoet komen en eis te een boete van 35 gulden. door Emmy Voltman De verdachte vond deze boete on redelijk, hij was immers zonder opzet in slaap gevallen. Alhoewel de kantonrechter het met de offi cier eens was dat de persoon in kwestie wel de moeite had kun- nen nemen om een ander plaatsje voor zijn karretje te zoeken, had hij blijkbaar geen zin in een oe verloze discussie. De verdachte werd daarom vrijgesproken. "Dat is al de derde keer dat u op het matje wordt geroepen" aldus De Haan tegenover verdachte nummer twee. Geen reactie. Wat bleek, de verdachte sprak geen woord Nederlands. "Italiaans of Engels graag", zo luidde het ver zoek van de verdachte. Na even in de papieren te hebben gerom meld, zuchtte De Haan eens diep. "De vraag is of u al dan niet verze keringspapieren voor de auto had, toen u werd aangehouden". Weer geen reactie. Nadat De Haan er zich van had overtuigd dat de verdachte inderdaad geen Neder-' lands sprak, verklaarde hij er geen zin meer in te hebben. "Vori ge keer moest er ook al een tolk aan te pas komen. Ik vind het wel best zo. U bent speciaal uit Frank rijk gekomen, u hebt reiskosten gemaakt, laten we het daar maar bij houden". Officier van justitie, De Bruin, kon zich hier volledig in vinden: "Laten we hem maar het voordeel van de twijfel ge ven". "Let wel", aldus De Haan, "Dit geldt alleen voor buitenlan ders". •Mistflarden Volgend slachtoffer was een da metje uit Wassenaar. Zij had zon der de vereiste verlichting in de mist gereden. Dat leverde haar een boete van 80 gulden op. "U had gewoon kunnen betalen", al dus De Haan. "Daar wilde ik het nu net met u over hebben", aldus de verdachte. "De mist was name lijk discutabel. Onderweg zag ik wel wat mistflarden, maar niet in die mate dat je werkelijk van mist kon spreken. Ik kreeg nog even de sensatie van, hé het weer ver andert, maar zo dicht was de mist niet". De Haan: "Over tien jaar, als alle auto's altijd licht moeten voeren, bent u van dit probleem af. Nu acht ik het feit bewezen. Normaal zou ik u hiervoor een boete van 110 gulden opleggen. In dit speciale geval zal ik er echter 50 gulden van maken". Het dametje kon zich wel in de ze uitspraak vinden. "O ja, als u niet betaalt, moet u één dag in de Bijlmer bajes zitten", brieste De Haan het dametje nog eens toe. Deze wist niet hoe gauw ze de zaal moest verlaten. "En, wat voor delinquent gedrag heeft u vertoond?", vroeg de kan tonrechter aan verdachte num mer vier, een Leidenaar die zijn auto verkeerd geparkeerd had. "U bent al eerder geweest zie ik, u komt hier graag?". Toen de ver dachte de vorige keer op de zit ting verscheen, had hij zijn schuld al erkend. De zaak werd j toen echter verdaagd, omdat nog moest worden uitgezocht hoe de verkeerssituatie op de betreffen de plaats is. Volgens de verklaring van de verdachte waren er op de plaats waar hij zijn auto had geparkeerd, helemaal geen verkeersborden aanwezig. Bovendien moest hij 'snel' computerapparatuur afle veren. En omdat het regende wil de hij de auto niet te veraf parke- Volgens de kantonrechter zijn de toegangswegen naar de bin nenstad echter duidelijk aange geven en had de verdachte, als hij iets beter had opgelet, kunnen constateren dat hij daar niet mocht parkeren. Het verweer van de verdachte: "Een Leidenaar die de stad nooit verlaat, weet dat niet". "Leest u de krant dan nooit?", aldus de rechter. De officier van justitie vond de overtreding overtuigend en wet telijk bewezen. Hij eiste daarom een boete van 35 gulden. Volgens de verdachte was dit "oké". "Ho, ho", aldus rechter De Haan, "U moet eerst nog de strop door mij aangesnoerd krijgen. U laadt en lost niet, u gaat daar een uurtje met die computer spelen. Geen hond die kan ruiken dat u met belangrijke dingen bezig bent. Goed, dat wilde ik nog even kwijt, u kunt nu wel gaan." "Het autoverkeer is voor meer dan de helft verantwoordelijk voor de vervuiling", meende een provincia le milieuambtenaar afgelopen smogdonderdag op pagina 15 van het Leidsch Dagblad. Vijf kolom men verder, op dezelfde bladzijde verklaart een RIVM-medewerker: "Het autoverkeer is maar voor vijf procent verantwoordelijk voor de verontreiniging...". En een dag later lezen we op pagina 24 van het Leidsch Dagblad dat volgens de Stichting Natuur en Milieu 70 tot 80 procent van de vervuiling wordt veroorzaakt door het wegverkeer. Steeds wordt over vervuiling ge sproken, zonder die nader te spreci- ficeren. Hoe zit dat nou met de auto? Is die nu wel de grote vervuiler of niet? Hoe krijg je de milieuneuzen van de gewone burgers (automobi listen) allemaal één kant op als de wijsneuzen zelf hun draai nog niet gevonden hebben? Knokken voor een schoner milieu is prima, maar dan wel graag op basis van exacte feiten. Dat zal de ongeloofwaardig heid kleiner en de effectiviteit van eventuele maatregelen groter ma ken. R. Mol Apollolaan 598 Leiden Weekend-diensten Nu wordt het toch te gek met die weekeindediensten van de Leidse huisartsen. Ze komen zelfs niet meer bij je aan huis, ook heb je een thermometer die 40 graden celcius aangeeft. 'Doe maar wat warms aan', is het antwoord. Kunt u zich voorstellen hoe het voelt om met 40 graden koorts uit bed te worden ge haald? De 'heren' hebben een akkoord gesloten. By voorbeeld van 8.00 tot 9.00 uur. van 11.00 tot 12.00 uur en bij enkelen mag je dan ook nog tus sen 17.00 en 18.00 uur komen. Wor den ze nu ook nog betaald voor 24 uur dienst doen? In deze tijd met mobilofoons etc. is het toch niet moeilijk om naar een nog spoedeisender geval te worden geroepen. Is het dan niet mogelijk om semi-artsen voor het weekeinde aan te stellen? Ze zijn vaak serieu zer en ze. doen praktijkervaring op. Dit geval met het Marokkaanse meisje heeft toch 2 dagen en nach ten geduurd (belachelijk). Is het dan ook niet mogelijk, als je toch ziet dat het niet langer kan, om de patiënt zelf naar het ziekenhuis te vervoeren, aangezien de arts wei gert om te komen? E. Molenaar, Muiderkring 69. We zijn via de krant opnieuw geat tendeerd op het probleem honde poep. Mijns inziens zijn er al biblio theken op te zetten met alles dat hierover is gezegd en geschreven. De meeste hondebezitters zijn van mening dat zij te kort worden ge daan in vergelijking met de kattebe- zitters wat betreft de hondebelas ting, want een belasting voor katten is er niet. Daarom het volgende idee. Laten alle hondebezitters thuis een hondebak aanschaffen. Het zal een kwestie zijn van aanleren en volhouden. Iedere maand koopt u twee balen van elk 20 kilo hondegrint, kosten 31,50 gulden. Een klein rekensommetje leert dat het per jaar wel héél wat meer kost dan het schijntje van hondebelas ting, waar zoveel over te doen is. U moet wel elke dag de bak verscho nen, een lekker sopje geven, anders bent u er de oorzaak van dat uw hond niet meer zindelijk is. Een kat wil een schone bak, dus een hond ook. Wat zullen de straten van Neder land schoon worden. Niemand trapt meer in het 'geluk' en u hoeft bij al die kosten geen hondebelas ting meer te betalen. Gemeenten, denk hier eens over na. Hopelijk gaan hondebezitters daarna wel regelmatig wandelen met de hond en was het uitlaten niet alleen een gemakkelijke en goedko pe kwestie. M.E.J. Bosch, Merelstraat 168, Leiderdorp Hondestront Een nieuwe partij aan het ge meentefirmament. Het eerste watje denkt: zit er geen luchtje aan? En ja wel hoor, je ruikt hondestront. Je leest het verhaal van de oprich ters en denkt geen wonder, ze schij- ten overal tegenaan, maar ruimen niets op. Echter we leven in een vrij land en dan mag je zo'n aprtij op richten. Ik vind dan ook dat we wat tole rant moeten zijn en burgerzin moe ten opbrengen. Help de partij, ruim de honde stront voor ze op en lever het in op hun partijbureau, Middelweg 26w, Leiden, onder kantooruren. Dan gaan ze vanzelf op met geu ren en kleuren in een nieuwe milieubeweging. C.W. Kistemaker Amethisthof 28 Leiden

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13