071-161488 071-143480 01720-73933 Geluidsschermen over kanaal zeer omstreden Faxnummers Leidsch Dagblad Kombinatie Parallelweg rijksweg dicht tijdens ochtendspits' 4-%Z, Dubbele controle stortplaats De Does 'Gemeenten vragen om diefstal van paspoorten' iT55w°™ammoet^;zz ADVERTENTIE-AFD. ALPHENS DAGBLAD PAGINA 12 REGIO LEIDEN DINSDAG 30 MEI 1989 Om sluipverkeer te bestrijden wil Wassenaar alleen bussen doorlaten WASSENAAR - De gemeente laatste maanden aanzienlijk druk- Wassenaar wil het sluipverkeer ker geworden door anti-sluipmaat- gens Rijkswaterstaat nemen veel lingen houden en wil rsluipers de Haagse Schouwweg en maanden bekijken of de afsluiting richting Den Haag rigoureus regelen aan de westkant van de ge- Ommedijkseweg om via de parallel- werkt of dat het probleem zich aanpakken. Rijkswaterstaat en Leiden stelt gHfeSTSTJB L ze voor om een stukje van de sluitingen bq de Kokshornlaan zou- westelijke parallelweg langs de den automobilisten naar de paral- rijksweg A44 tijdens de och- lel weg hebben gejaagd, tendspits af te sluiten voor ge- Sommige sluipers schieten bij de motoriseerd verkeer. Alleen eerste stoplichten de Rijksstraat- bussen mogen dan gebruikma- we® JJP» anderen wringen zich| Wassenaarse binnenroutes derom heeft verplaatst, naar Den Haag te sluipen. Voor een Het afsluiten van de parallelweg Stevenshof deel zijn dat Leidse sluipers, voor aan de oostkant van de rijksweg zich af of een ander deel zijn het mensen die wordt vooralsnog niet overwogen, de rijksweg bij de Plesmanlaan ver- "Die eindigt bij de stoplichten bij de laten om files te vermijden. Rozenweg en die geven zo weinig enkele nog zijn we er niet op voor", zegt een woordvoerder van het district. Zo ziet de dienst de parallelweg als uitvalsweg voor de Leidse wijk vragen deskundigen weg afgesloten kan 'orden. Als Rijkswaterstaat wil meewer- Controle ken van het bewuste stukje tus- weg door Wassenaar. De gemeente Leiden vraagt zich wel af hoe Was- die Rijksstraatweg drukker zal groen dat automobilisten liever op ken aan een afsluiting moet de de Rijksstraatweg blijven zitten", dienst een procedure in gang zetten, weet een Leidse woordvoerder. Dat compleet met bezwarenronden. Is- sen de gemeentegrens weg Maaldrift. il het doorgaande verkeer op de Rijksstraatweg concentreren om dat die daar beter geschikt voor zou zijn. Issendonck: "Dat dient de ver- w keersveiligheid en geeft bussen be- sieke maatregelen onmogelijk c.i Het industrieterrein Maaldrift blijft tere mogelijkheden door te stro- zal de politie moeten opdraven. Vol de maatregel wil handhaven den na de afsluiting, is duidelijk, heeft nog geen definitief stand- Wassenaar houdt er zelfs rekening sendonck hoopt dat die procedure niet te veel tijd zal opslokken 'erwacht dat de afsluiting 1 punt ingenomen. Omdat de afslui- mee dat het verkeer vast komt te einde van het jaar een feit is. Als het ting alleen 's morgens geldt, zijn fy- staan, dus gewoon bereikbaar tussen half men" acht en half tien 's morgens. Vol gens gemeentevoorlichter W. gens Issendonck zal de controle de nog niet Ook de gemeente Leiden kan eerste maanden zeer frequent zijn houdt zich baat hebben bij de afsluiting, werd niet doorgaat overweegt zijn ge- Rijkswaterstaat, de beheerder meente twee Verbindingen tussen de bewuste wegen, wil zich daar de parallelweg en de achterliggende ont- Deijlerweg af te sluiten of van slui- te voorzien. "We moeten en zul- uitspreken een keihard ja of sendonck is de parallelweg de duidelijk tijdens vooroverleg. Vol- i daarna steekproefsgewijs. Was- nee. "Het moet nog worden bespro- len het sluipverkeer bedwingen" r blijft her en der verkeerstel- ken op directieniveau en voorals- heet het strijdbaar. Gemeentevoorlichter W. sendonck: ..'Sluipen bestrijden'.. (foto Wim Dijkman) Oegstgeester raad behandelt bouwplan bij rijksweg OEGSTGEEST Oegst- terrein van transportbedrijf Van der geester raadsleden voelen er ^u.yt,,^at vertuist naar de Morse- weinig voor om het geluids- S^I'gaTen scherm tussen de rijksweg vullen rond café-restaurant de A44 en de 55 nieuw te bou- Roode Leeuw. Deze uitspanning wen woningen aan de west- wordt overigens niet langer met j n«mcetroo( sloop bedreigd omdat de aanslui- kant van de Dorpsstraat ting van de Kennedylaan op de Al- door te trekken over het mondeweg (de zogeheten by pass) Oegstgeester kanaal. Het doorgetrokken naar de sportvelden aan de Van Houdringelaan, voor zien volkstuinders ellende. De wet houder ziet in het pad de enige mo gelijkheid om het gebied, waar de achtertuinen van de nieuwe wonin- gen op uitkomen, "openbaar te ma ken en te houden". En: "Zij die de wijk binnengaan, moeten zich geen vreemde passanten voelen". WD-raadslid Van Vloten ging als eerste in op de brug aan het ein- s komen te vervallen. Deze aanslui- SXtle^wlaworH?daan SS&SSSTtfde van de Dorpsstraat, lemmerstraatweg wordt dan Dorpsstraat namelijk al sinds de Oegstgeester kanaal. Het Hoog- geheel en al onttrokken aan Haarlemmertrekvaart en de Haas- het zicht van de automobi- Wijklaan zijn opengesteld. list. Tevreden De raadscommissie het plan van aanpak, dat overleg met de bewoners van gekomen, "Nooit en te nimmer over het ka naal heen", sprak D66-raadslid Poelmans gisteravond tot de raads- het gebied tot stand commissie ruimtelijke ordening, die het ambitieuze "plan van aan pak" voor de Dorpsstraat en omge- die in ving behandelde. En die woorden aan waren eenieder uit het hart gegre- CDA'< pen. PvdA-wethouder Kohlbeck: tjes heemraadschap is de eigenaar deze uit 1946 daterende brug, die in zeer slechte staat verkeert. "Een oud kreng", noemde Poelmans teyredenmet (D66) het ding. Het schap heeft Oegstgeest al eens aangeboden de brug voor een gulden over te nemen Oegstgeest "is daar gelukkig "Al vind ik niet dat natuurschoon op gespannen voet staan met de vanaf de rijksweg moet kunnen be- breding van het kanaal, ergens wonderd, wil ook ik het uitzicht op 2030. Dat die verbreding aan de het plan een plaats krijgen Vloten zei niet veel te voelen 1 iet Oegstgeester kanaal, het idee om aan te sturen op een r Hellinga vreest dat planne- breding van de brug, waar nu het kanaal verkeersstroom tegelijk In het plan staat dat straat veel minder verkeer krijgt te verwerken, de brug niet langer smal D66'er Poelmans De Pastoorswetering, het watertje dat dwars door het gebied ten westen t Door er een voetpad langs te leggen, wil wethouder Kohlbeck het gebied wa 1 Hp Tlnrnc er ee7t vueipaa lu.ii, Lr Iri JPÏ1 baar maken en houden" DEN HAAG (ANP) - Veel gemeen tehuizen 'vragen' om diefstal van blanco rijbewijzen en paspoorten. Men heeft er vaak geen weet hoe de dieven erin slagen gestolen che ques, pasjes en blanco documenten te combineren om zich te legitime ren en zo grote bedragen geld op te kunnen nemen in binnen- en bui tenland. Dat schrijven twee medewerkers van het regionaal bureau voorko ming misdrijven Zuidholland-mid- den in Leiderdorp in het jongste nummer van het Algemeen Politie blad. Het regionaal bureau voorko- ming misdrijven drong in 1988 nog bij de gemeenten aan op afdoende bveveiliging. Toch volgde daarna een reeks nieuwe in braken. Gemeenten blijken zich vaak niet bewust te zijn van de gevaren van diefstal constateert het regionale bureau in Leiderdorp. In het artikel krijgen ze het advies zo min moge lijk blanco documenten in huis te hebben: desnoods kan dagelijks een afgepaste hoeveelheid uit de bankkluis worden gehaald. Een goede kluis maakt diefstal wel moeilijker maar is niet afdoende: een detectiesysteem waardoor de politie gewaarschuwd wordt is noodzakelijk. .Dit voorjaar heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) een brandbrief geschreven alle gemeenten. Het resultaat daar van was volgens het artikel in het Algemeen Politieblad verbluffend. Massaal wendden de gemeentehui zen zich tot de regionale bureaus voorkoming misdrijven om meer informatie. De VNG heeft de indruk dat, voor zover ze enig inzicht heeft in de dief stallen, de grote hausse wat achter de rug is en gemeenten de waar schuwingen nu ter harte nemen. Een terugkeer naar centrale opslag van blanco documenten vindt de VNG niet nodig: dat is weinig klant vriendelijk (het duurt langer) en heeft ook weer grote risico's bij het ZOETERWOUDE - De Leidse brandweer heeft gistermiddag om vijf uur een paard uit de sloot bij de Papeweg in Zoeterwoude-Dorp ge haald. Het dier hoort thuis in een achter een manege, maar was de sloot het minst po- het Tolhuis (Dorpsstraat 51), voor- het Groene Kerkje handhaven". dere kant van het kanaal wordt ge- hoeft te zijn teneinde het verkeer af sitief over het plan. Rond de Roode aan het terrein van Van der Luyt. Volgens ambtenaar Van de Loo dacht, stelt hem niet volledig ge- te bestaat de mogelijkheid, zo heeft rust. Van Vloten en D66'er Leeuw hoeft wat hem betreft niet Alleen bouwen op het terrein i Poelmans redeneren echter precies per s ingbouw te worden ge- het transportbedrijf levert volgens het eerste akoestisch onderzoek uit- Wethouder Kohlbeck vertelde andersom: verkeer ruimte geven, is pleegd. "Groen kan toch ook?", de gemeentebestuurder niet genoeg gewezen, dat zo'n honderd a hon- gisteravond dat vaststaat dat het ge- vragen om dat verkeer, derdvijftig meter van het 1400 n ter lange en anderhalf tot twee-e n-halve meter hoge scherm CDA'er Hellinga had even daarvoor op. laten weten dat het feit dat het ge- Volgens Kohlbeck kunnen het evenwijdig Wethouder Kohlbeck maakte van bied aan de westzijde van de Dorps- herstel en de rehabilitatie de Dorpsstraat de gelegenheid gebruik felle kritiek straat "rafelig" is, geen reden het kanaal heen moet. "De rijksweg loopt, onbebouwd zal blijven. Wel te spuien aan het adres van het tot woningbouw over te gaan. i de komt maakt ter hoogte van één twee gedachte woonwijkjes vervelende kromming". CDA'er Hellinga wil uitsluitsel standers hebben alvorens zijn fractie het fietspad zal worden misbruikt voetpad langs te lopen. Hoogheemraadschap. De PvdA' Kohlbeck acht deze "recreatieve vindt het "treurig" en "schandalig" ontsluiting" noodzakelijk. Tegen- dat het nu al meer dan twee jaar dat de twee wijkjes dat het voetpad als duurt voordat het schap met de ge- ciële draagvlak vraagde.berekeningen komt. Oegst- moeten gaan licht op groen zet voor het tweede dat bromfietsen definitief zullen af- geest wil weten wat woonwijkje. Het eerste wijkje van rekenen met de rust van het gebied- moet gebeuren i 29 woningen wordt gedacht op het je. Vooral het pad wordt daarvan zijn. de Dorpsstraat en omgeving nu gestal te krijgen: "Los van het welslagen van de plannen voor het gebied ten Wethouder Kohlbeck legde uit westen van de straat, kan direct na lenhetfinan- de bouwvak een begin worden ge- het project maakt met het opknappen van de Uit het pro- riolering en het wegdek". De kleinst het geluids- mogelijke meerderheid van de be- ïrs heeft voor asfalt gekozen het smalle deel van de straat. an de Oegstgeester Dorpsstraat loopt. LEIDERDORP - Een ambtenaar moet de toekomstige stortplaats vuilnisbelt garandeert volgens een meerderheid van de Leiderdorpse de brug ject moeten onder r het Doesgebied controleren onder raadscommissie ruimtelijke orde- vat de kosten scherm worden betaald alsmede het voetpad en de restauratie toeziend oog van een ingenieursbu reau. Een combinatie van 'interne' en 'externe' steekproeven Leiderdorpse ondernemers: meebetalen aan tweede weg naar Elisabethhof LEIDERDORP - De Leiderdorpse ondernemers zijn bereid de aanleg- kosten van een tweede ontsluitings- weg naar de Elisabethhof gedeelte lijk voor hun rekening te nemen. Voorzitter Langelaar van de Leider dorpse Ondernemers Vereniging (LOV) zei gisteravond tijdens de raadscommsissie ruimtelijke orde ning dat een kostenverdeling tus sen gemeente en bedrijfsleven be spreekbaar is. Wethouder J. Den Boeft (CDA) werd echter gesteund in zijn opvat ting dat een tweede weg naar de Eli sabethhof helemaal niet noodzake lijk is. De Simon Smitweg is vol gens alle fracties, behalve de WD, ruim voldoende voor het verkeer naar de meubelboulevard en het nieuwe kantorenpark. Burgerlid Th.M.A. Beekman (WD) vond dat de gemeente toch nog eens serieus moet nadenken over de aanleg van een tweede ont- sluitingsweg. "Van de 11.000 vier kante meter bedrijfsruimte in de Elisabethhof zijn er nu 3.000 inge- omrijden WD-Oegstgeest wil kunstwerk niet in Hofdijck-gazon hebben OEGSTGEEST - De WD-Oegst- andere acht zich niet competent ge- Een tweede ontsluitingsweg r kantorenpark in komen. de Elisabethhof te be- D66-raadslid L.W.C. Lamers stel- Ook burgerlid C. Bos (PPR/PSP) vuld. In de toekomst kan dat het reiken". de vast dat een afslag op de Persant wil andere projecten voorrang ge- toegenomen verkeer problemen op- Dat omrijden valt volgens Den Snoepweg de verkeersonveiligheid ven. "Laten we eerst maar eens die leveren". Nu de ondernemers be- Boeft best mee. "Het is heel gebrui- bevordert: "Er zijn bovendien tal eventuele problemen afwachten. Ik reid zijn een gedeelte van de kosten kelijk dat je naar bedrijfsterreinen van andere wachtkamerprojecten rijd vaak over die weg maar het is al- zelf te dragen moet de gemeente op- bij een rijksweg een eindje moet tijd rustig. Kijk dan eens naar de nieuw bij de ondernemers aanklop- omrijden. Vanaf Hotel Ibis naar de die belangrijker zijn dan een tweede Achthovenerweg. pen, opperde de WD-fractie. Elisabethhof is het één kilometer. Is ontsluitingsweg", aldus Lamers. De Daar rijdt een Langelaar wees de commissiele- het probleem dan van zo'n omvang meeste van die wensen kunnen ove- veelvoud aan verkeer en de weg is den er op dat de situatie nu onover- dat je de hele boel daarvoor over- rigens niet worden uitgevoerd om- lang niet zo mooi en breed als de Si- zichtelijk is. "Je moet een heel eind hoop moet halen?" dat het geld daarvoor ontbreekt. mon Smitweg", meende Bos. geest keert zich, nog voordat B met een voorstel zijn gekomen, te gen plaatsing in het groen van de Hofdijck van het 30 meter lange kunstwerk 'Doorgaande Beweging' van de Leidse kunstenaar F. de Wit. De weerzin in liberale kringen te gen het werk is zelfs zo groot dat raadslid mevrouw H. van Vloten gisteravond de rondvraag van de raadscommissie ruimtelijke orde ning aangreep om haar afgrijzen kenbaar te maken. "Ik weet dat de ze zaak hier niet thuishoort maar in de raadscommissie bestuurlijke za ken van de burgemeester. Door gaande Beweging is echter niet zo zeer een kunstwerk als wel een kwestie van ruimtelijke ordening, zo veel ruimte heeft het nodig en zo ingrijpend is het". PvdA-wethouder Kohlbeck liet op ironische toon weten dat hij ge rust voor "de postbode" van Van Vloten wilde spelen en dat hij het WD-geluid aan burgemeester Scheenstra, die over kunst gaat, zal doorspelen. CDA-raadslid Hellinga wees er op dat Van Vloten niet alleen de ver keerde raadscommissie aangreep maar ook veel te vroeg is met haar oordeel. B en W zijn in gesprek met de omwonenden, die ook al niets van het beeld met de zeven stalen poorten moeten hebben. Ze zullen de raad nog benaderen met een voorstel. ning dejneeste 'onafhankelijkheid'. Behalve de WD gingen gister- de avond alle fracties akkoord met dit voorstel van burgemeester en wet houders. De liberalen blijven er bij dat een onafhankelijke controle ge heel los van de gemeente moet plaatsvinden. Tauw Infra' Consult moet de steeksproefsgewijze externe con troles gaan uitvoeren. Ook met de keuze voor dit bedrijf kon een meer derheid van de commissie gister avond instemmen. W. Scheffer (WD) koos als enige voor advies- externe c noeg om te oordelen en wil zich be perken tot de discussie over de bes- v. w_, te plaats. Er is er (nog) niet een die bureau ïwaco. Dit bedrijf ziet zegt dat hij de schepping van F. de Ujk, net als de WD, geen heil Wit mooi vindt. Duidelijk Poelmans het beeld Hofdijck-gazon veel plaats vindt dan bij de jongerenflat de kwalTteit in Haaswijk, waar het vandaan komt. In het CDA overheerst de de combinatie dat het D66-raadslid trole. >p het Burgerraadslid J.W.A.M. Janssen op zijn (PPR/PSP) twijfelde enigszins aan _erenflat de kwaliteit van de controles. Het is het vandaan de bedoeling dat grondmonsters in t r i j t"s .verheerst de een speciaal gebouwtje bij de stort- twijfel. En de PvdA is bang dat als plaats zullen worden onderzocht, de Hofdijck-bewoners het beeld uit Janssen vroeg zich af of het niet ver hun gazon weten te houden, Door- standiger is te kiezen voor laborato- gaande Beweging nergens meer riumonderzoek elder kan worden geplaatst. De kritiek aan kwantiteit doen i de omwonenden mag niet het teit", aldus Janssen. Wethouder J. den Boeft gaf toe dat een hoge frequentie van onder zoeken een grote rol heeft gespeeld bij de keuze van het bureau. Voor het budget van 50.000 gulden wil Tauw Infra Consult de stortplaats per jaar vier keer controleren. Een gemeenteambtenaar moet 150 con troles per jaar voor zijn rekening ne- Naast grondmetingen zijn de on derzoeken bedoeld om de dagelijk se gang van zaken op de vuilnisbelt in de gaten te houden. Registratie stortingen, de werking Alphense belandt in sloot naast Achthovenerweg LEIDERDORP vrouw uit Alphen termorgen met haar auto in de sloot naast de Leiderdorpse Achthove- nerwao hBlanrf gedierte zijn hiervan beelden, Raadsleden doen overig nerweg beland. De vrouw wilde vol gens de politie een bromfietser pas seren, maar zag plotseling een te genligger op zich afkomen die een de andere bromfiets wilde inhalen. De Een 32-jarige de Riin is eis va" swwu"Be"» ue weriung van nei jto in de slnnt drainagesysteem, eventuele gasuit- treding en de aanwezigheid va paar wandelgangen wat Van Vloten gis- vrouw kon niets anders doen dan de teravond in het openbaar deed: delen over het beeld en de plaats er- Het ene raadslid komt uit dat hij het niet mooi vindt, het sloot gevist, sloot inrijden. De Alphense liep hierbij geen verwondingen op. Haar auto is door een takelbedrijf uit de ZOETERWOUDE - Een 18-jarig meisje uit Zoetermeer is gistermid dag om vier uur licht gewond ge raakt by een ongeval op de kruising Provinciale weg 17 en de Dirk van Santhorstweg in Zoeterwoude. DAKTII

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12