TELEVISIE TOEGELICHT Zwaarliggend Chinese whispers o Visitekaartje Beperkt talent PAGINA 42 RADIO-TV ZATERDAG 27 MEI 1989 IN HETWEEKE G'oud en nieuw Frank Masmeijer zal vanaf van daag acht weken lang het Ncrv-te- levisieprogramma 'G'oud en nieuw' presenteren. Iedere week zullen 'oude bekende' en arties ten van de 'nieuwe lichting' hun nummers ten gehore brengen. In ieder programma wordt de 'Gou we Kanjer' uitgekozen. Dit is een Nederlandse artiest die al lang in het vak zit en nog steeds succes heeft. Daar tegenover staat de 'Splinter Nieuwe', een onbeken de artiest met veel talent krijgt in 'G'oud en Nieuw'èen extra pluim. In de eerste aflevering zijn Mar cel Thielemans, de Jody's Sin gers, Ronny Tober en Arie Rib- bens te gast. De nieuwe lichting bestaat uit 'Patty en Shift' en Soundmix-winnares Carina 'Timi Yuro' Bos. Als nog niet landelijk bekende ster treedt de uit En schede afkomstige Alexandra op. (Nederland 1, zat, 20.20 uur). Puzzelfavoriet Vanavond start de Ncrv het nieu we spelprogramma 'De puzzelfa voriet'. Het programma wordt ge presenteerd door de nieuwe, 21- jarige presentator Peter Plaisier. Hij werkt sinds zijn veertiende al bij de Ncrv-radio en onlangs is hij uitgekozen als presentator van dit nieuwe Ncrv-programma. In 'De Puzzelfavoriet' spelen wekelijks vier fervente puzzelaars een aan tal spellen die gebaseerd zijn 0^ verschillende soorten puzzels, waaronder kruiswoordraadsels en cryptogrammen. Per afleve ring plaatsen zich twee puzze laars voor een volgende ronde. Na vijftien uitzendingen mag één deelnemer zichzelf 'De Puzzelfa voriet' noemen. (Nederland 1, zat, - 21.09 uur). Rondom Tien Het televisieprogramma 'Rondom tien' gaat vandaag over straatmuzikanten. Zo zijn onder meer 'The Amazing Stroopwa fels', 'Bob en Bert', 'Sigurd Cochi- us' en 'De Brio's' in de studio aan wezig. Hans Sleeuwenhoek praat met de gasten over wat voor soort mensen straatmuzikanten zijn: zijn zij romanische zwervers, rus teloze levensgenieters, mislukte musici of kiezen zij bewust voor de straat? Verder wordt er onder meer gesproken over de voor- en nadelen van het leven als straat muzikant, over de reacties van het publiek en over de vrijheid van het beroep. (Nederland 1, zat, 21.33 uur). N D E Peter Plaisir is de -presentator •an het nieuwe NCRV-program- na Puzzelfavoriet (zat, 21.09, Ned (foto ANP) speelfilm uit 1983. Het wordt één Van de beste gangesterfilms ge noemd en het is het favoriete pro- dukt van regisseur Brian de Pal- ma. De Cubaan Tony Montana (Al Pacino) is samen met zijn vriend Manny met 25.000 andere crimi nele landgenoten in Florida te rechtgekomen dankzij Fidel Cas tro's emigratie-permissie. Tony baant zich een weg naar de top van een reusachtig cocaïne-impe- rium. Hij heeft een zwak voor zijn beeldschone jonge zuster Gina (Mary Elizabeth Mastrantonio). Op irritante wijze bemoeit hij zich voortdurend met zijn jongere zus je. (Nederland 2, zat, 22.35 uur). Capitool Film In Het Capitool wordt onder lei ding van Violet Falkenburg een discussie gehouden over com merciële televisie. Gasten zijn: L. Harding, directeur RT Véroni- que, T. Jansen, voorzitter NCRV, P. van der Sanden, Tweede-Ka merlid CDA, en G. de Vries, lijst trekker Europees parlement voor de WD. (Nederland 3, zon, 12.00- 12.45 uur). Werkjournaal De laatste aflevering van dit zoen van het Vara-televisiepro- gramma "TV-werkjournaal' gaat over de starterswedstrijd: wie heeft het orgineelste idee om zelf een bedrijf te starten? Drie kandi daten zinn inmiddels door een deskundige jury geselecteerd uit een groot aantal inzendingen. Het milieubureau ENSACO van de studenten Wouter Slob en Werner van der Meer is de eerste kandi daat. ENSACO wil overheid en bedrijfsleven adviseren over hoe het zeemilieu minder kan worden belast. Het 'relocationbureau' FESP van Hilly van Swol is kan didaat nummer twee. FESP helpt buitenlanders in Nederland aan een compleet leefmilieu. De der de kandidaat voor de startersprijs 1989 is City Cargo, geleid door de twee ex-politiemannen Joop van Hattem en Bart Dekker. Het be drijf is gespecialiseerd in de dis tributie van goederen in overvolle stedelijke gebieden. Een deskun dige jury, waar demissionair staatssecretaris Evenhuis de voorzitter van is, reikt de Starters prijs uit aan de winnaar van dit jaar. (Nederland 1, zon, 16.20 uur). Drama De Vpro brengt 'Quartermaine's terms', een Engels televisiedrama naar het succesvolle gelijknami ge toneelstuk van Simon Gray, over het onderwijzend personeel op een Engelse kostschool. Tij dens zijn eertste dag op de Cull- Loomiss school, maakt de nieuwe leraar Derek Meadle kennis met zijn stafleden. Het zijn: Mark Sacklin, een door zijn vrouw en zoon verlaten beginnend schrij ver; de zorgelijke Anita Manchip, getrouwd met een journalist die het huwelijk niet zo nauw neemt; Melanie Garth, een oude vrijster met een tiranniek invalide moe der; de goedbloed Henry Winds- cape; de oudere conrector Eddie Loomis en de beminnelijke StJohn Quartermaine. Het dra ma concentreert zich op de ver houdingen tusesn deze stafleden. Het verhaal omspant meerdere ja ren waarin alle uitersten die diep menselijke relaties en emoties kunnen kenmerken, aan bod ko men. (Nederland 2, zon, 22.26 uur). Pijnlijke zaak De Nos brengt het Engelse televi siespel 'Een pijnlijke zaak' (oor spronkelijke titel 'A painful ca se'), een spel dat gebaseerd is op een verhaal van James Joyce. Het verhaal gaat over de onmogelijke liefde tussen mevrouw Sinico (ge speeld door de bekende Ierse ac trice Sian Philips), de echtgenote van een zeekapitein, en meneer Duffy, een bankbediende. Uit 'De pijnlijke zaak' blijkt dat ook rond de eeuwwisseling de eenzaam heid van de individuele mens voor sommige auteurs een cen traal thema was. (Nederland 3, zon, 21.25 uur). David Bowie doet met 'Tin Ma chine' precies wat Lou Reed eerder dit jaar met 'New York' ook flikte: op een volslagen onverwacht mo ment de beste plaat uit zijn afleveren. Al sinds 'Let's dance' uit 1983 is het mis met David Bowie. We wer den opgezadeld met slappe, karak terloze elpees van een popster die eigenlijk meer met het witte doek dan met de zwarte schijf bezig was. In een bij voorbaat mislukte poging om zijn muziekproduktie een ziel mee te geven bouwde hij er theater- spektakels met gigantische elektro nische spinnen omheen. De verpak king werd tot doel verheven. 'Tin machine', ook de naam van zijn nieuwe band waarmee hij min stens nog twee platen zegt te willen maken, is een ware omwenteling. Net als Lou Reed keert Bowie terug naar de eenvoud. Hij wordt slechts bijgestaan door het hardrockerige scheurijzer Reeves Gabrels, hout hakker Hunt Sales (wat slaat die man hard!) en diens bassende broer Tony. Op de cd van bijna een uur. gaat dit kwartet veertien maal vre selijk te keer. Dit is Bowie zoals we hem kennen van Jean Genie, alleen gebeurt alles in een nog hogere ver snelling, en heeft hij het polijsten volstrekt achterwege gelaten. De luisteraar wordt niet getrak teerd op maar geconfronteerd met. Dat geldt zeker ook de teksten die uitblinken in een ongekende direct heid. Bowie, één van de weinige echte heren uit de popmuziek, blijkt ineens een wolf in schaaps kleren. Vooral van 'Crack City', een song over de zich in metro's en an dere ondergrondse faciliteiten op houdende misters Sniffs zal me nigeen flink opkijken. Bowie, zelf toch ook niet helemaal drugsvrij, zou al die snuivers die onze kinde ren meezuigen in hun ellende het liefst beplassen. Op 'Pretty thing' draait alles om de onderbuik en dat vormt weer een enorm contrast met 'I can't read', met gitaarwerk waar van je tanden gaan knarsen terwijl de ik-figuur van dit nummer het sta dium van de totale onverschillig heid aan het bereiken is. Absoluut hoogtepunt is Bowie's vertolking van Lennon's 'Working class heroes'. Bowie heeft lang niet meer met zulk een betrokkenheid zijn teksten de microfoon in ge spuugd, zoals op dit prijsstuk. De kakkineuze dictie waarmee hij op de vorige drie platen laatste letter grepen van woorden te lijf ging, is geheel verdwenen. W.K. The The - 'Mind Bomb' (CBS) Met 'Mind' Bomb' levert Matt Johnson, die in het vervolg niet meer alleen maar met een echte The The, met in het midden zanger Matt Johnson: ...dreiging van godsdienst... (GPD) - "Waarover wil je dat ik schrijf?", vroeg ik aan mijn vrouw, een regel uit het gedicht 'Impasse' van M. Nijhoff citerend. "Ik weet het niet," antwoordde zij, een andere regel uit datzelfde gedicht citerend. Want voor mijn gevoel had ik de afgelopen week alleen maar AC Milan-Steaua Boekarest op de te levisie gezien en de overige avon den in de tuin zitten kijken naar alle rondvliegende fauna en alle dorstende flora. Dat is tenslotte ook een soort televisie, waarbij' ik bovendien het gevoel had dat ik dingen zag die ik tevoren nooit had opgemerkt, bijvoorbeeld het grote verschil in omvang van een koolmeesje en een kraai, toen zij, broederlijk naast elkaar, elk op een zijtak van de TV-antenne op ons dak zaten. Ik heb wel eens overwogen die antenne weg te (la ten) halen omdat we nu toch kabel hebben, maar nu ben ik er mij van bewust geworden dat we daar on ze gevederde vriendjes geen ple zier mee zouden doen... Gelukkig had ik op zondag avond natuurlijk wel met de nodi ge gulzigheid naar Adriaan van Dis gekeken. Donderdagochtend was er bij ons thuis nog een 'sessie' gehouden met twee vriendinnen die de aflevering met Umberto Eco, Ariel Dorfman en Jacob Vre- denbregt nog niet gezien hadden, en die ik gelukkigerwijs nog steeds op de band had staan. Er zal nog eens een tijd komen (bij voorbeeld als het tijdperk van Joop van den Ende voorgoed is in getreden), dat er over het hele land literaire 'salons' worden ge- houden zoals dat in het Frankrijk van de vorige eeuw ook gebeurde, waar men dan genietend, en mis schien zelfs wel genotterend, rond het TV-toestel aanschuift, waarop dan nog een ouwe Van Dis wordt vertoond. Mijn ervaring is, dat je zo'n Van Dis-aflevering heel goed voor een tweede en zelfs een derde keer kunt bekijken, zonder dat de ze aaneengesloten Aha-Erlébnis je daardoor minder gaat interes seren. Zo'n derde keer kijk je er ndar als naar een toneelstukje voor twee heren (of een heer en een dame), zoals je ook meermalen kunt kijken, en steeds weer iets nieuws kunt ontdekken, naar een stuk als'Mooi weer vandaag' met Ko van Dijk en Paul Steenbergen. Het intrigerendste moment in de laatste Van Dis van dit seizoen was dat waarop Adriaan zich voorover boog naar de Israëlische schrijver Amos Os en hem zijn oordeel over zijn boek 'Black Box' in het oor fluisterde. Helaas pakte het niet uit als een 'Chinese whis per', een Chinese fluistering, waarbij de ingefluisterde bood schap weer wordt doorgegeven. Oz had dit kunnen doen in het oor van de naast hem zittende Joram Binoer, zijn landgenoot, deze had de boodschap weer had kunnen doorgeven aan de Zweedse kin derboekenschrijfster Astrid Lind- gren, en Astrid had haar tenslotte kunnen doorfluisteren aan de laatste gast, Jan Blokker, die de dan inmiddels vervormde versie ervan had kunnen openbaren aan het Nederlandse volk,- voor zover dat niet in de tuin zat: "Ik vind het geen klote roman!" In werkelijkheid had Adriaan natuurlijk 'ik vind het een grote roman' in Amos Oz z'n oor gefluis terd. Waarom gefluisterd? Omdat hij zich kennelijk gestoord had aan het feit dat zijn gunstige oor deel over een boek de volgende dag onmiddellijk werd uitgebuit door de uitgevers, die het boek dan aanprezen met zijn goedgun stige oordeel. Meteen de volgende ochtend adverteerde uitgeverij Ploegsma met Astrid Lindgren ('Gisteren bij Van Dis'), en ook uitgeverij Meulenhoff adverteer de met 'Israels meest vooraan staande en controversiële schrij ver Amos Oz', echter zonder naar Van Dis te verwijzen. In een boek handel zag ik de volgende dag de bij Van Dis besproken boeken al op een prominente plaats staan met het voorgedrukte kaartje 'Ge zien bij Van Dis' en het boek 'Ik, mijn eigen vijand' van Joram Binoer kreeg ik van uitgeverij Unieboek toegestuurd met de aan beveling 'Afgelopen zondag nog te zien bij Adriaan van Dis'. Het moet voor Adriaan van Dis een buitengewoon bevredigend idee zijn dat hij een grotere in vloed op het leesgedrag van het Nederlandse volk heeft dan dr. P.H. Ritter Jr., Ter Braak en Du Perron, en Hans Warren ooit ge had hebben, maar ik kan mij ook voorstellen dat hij zich daardoor bedreigd voelt,- al was het maar van 'binnenuit'. Stel een met hem bevriende schrijfster wordt geat- takeerd door een andere schrijf ster. Hoe kan hij zich wapenen te gen de neiging om niet alleen die tweede schrijfster met haar nieu we boek te weren uit zijn komende programma's, maar ook (net goed, lekker puh) haar uitgever met andere schrijvers, die uitge verij daardoor een geweldige fi nanciële slag toebrengend? Na tuurlijk, zo denkt een man als Adriaan van Dis niet, maar voor alle zekerheid is hij nu toch maar vast begonnen met het onhoor baar fluisteren van zijn loftuitin gen... band schuilgaat achter de leukste naam van de popmuziek, zijn meest commerciële werkstuk af. De elek tronica Vervult niet langer de hoofd rol in zijn muziek. De piano heeft die positie overgenomen. De plaat bevat zelfs serieuze singlekandida ten zoals het. pseudo-olijke 'The beaten generation' en het aangrij pende duet met Sinead O' Connor, 'Kingdom of Rain'. Gebleven zijn de inktzwarte tek sten. Volgens Johnson worden wij allen bedreigd door godsdienst waanzin in het algemeen en de is lam in het bijzonder) Het gemekker vanuit een toren vormt dan ook het intro van de indrukwekkende elpee. Het is voor The The te hopen dat er in Iran geen geluidsdragers te koop zijn want anders moeten er na Rushdie nog vier wereldburgers een schuiladres versieren. Het thema godsdienst(waanzin) beheerst de drie eerste stukken van de plaat. De andere vijf zijn de resul tante van Johnson's onophoudelij ke 'Soul Mining', zoals hij zijn twee de elpee zo treffend noemde. The The levert net als Pink Floyd in zijn hoogtijdagen zwaar op de maag liggende maar toch toeganke lijke muziek af. WK werk dateert uit eind 1986 toen de ti- tel-track van het album 'True co lors' een wereldhit werd. In de jaren daarvoor had Cyndi Lauper al be wezen een hitgevoelig typetje- te zijn. Met haar eerste solo-album 'She's so unusual' scoorde Cyndi Lauper meteen vier enorme hits, waaronder het sprankelende 'Girls just want to have Fun' en de ballad 'Time after Time'. De afgelopen drie jaar bleef het dus stil rond Cyndi Lauper. Haar nieuwe lp/cd 'A night to Remember' heet dan ook een come back te zijn. Het is, zoals we mochten verwach ten, weer een fraai album gewor den. Cyndi Lauper bewijst ander maal een goed songwriter te zijn en een talentvol zangeres. De stijl van 'A night to Remember' wijkt niet wezenlijk af van wat we kennen van 'She's so Unusual' of 'True Colors'. Voorspelbaar vak(man)schap dus. Naast de nieuwe single 'I drove all Night' bevat het album nog een reeks nummers die, al heeft Cyndi Lauper intussen de nodige concur rentie gekregen van nieuwkomers als Tanita Tikaram en Tracy Chap man, de weg naar de hitparade wel zullen weten te vinden. Met 'A night tot Remember' heeft Cyndi Lauper na drie weer een aantrekkelijk visi tekaartje afgegeten. Een geslaagde come-back derhalve. J.R. P.I.L. - '9' (Virgin) Nog altijd is Johnny Rotten, de voormalige zanger van de Sex Pistols, het buitenbeentje in de pop muziek. We moeten hem nu dan wel aanspreken als John Lydon, maar de roodharige zanger is in de loop der jaren niet veel veranderd. Het schriele kereltje is nog even recalci trant als tijdens de hoogtijdagen van de punk. De muziek die hij met Public Image Limited (P.I.L.) maakt is ech ter wel een stuk minder controver sieel dan eind jaren zeventig. De successen die hij onder eigen naam heeft waren veelal te danken aan de medewerking van andere artiesten. De bekendste voorbeelden hiervan waren 'Album' (1986), waaraan on der anderen Steve Vai, Bill Laswell en Ruichi Sakamoto meewerkten, en de met Afrika Bambaataa opge nomen single 'World destruction'. Op '9' krijgt John(ny) Lydón geen hulp van bekende artiesten en valt daardoor des te meer op dat de ex- Pistol een zeer beperkt talent heeft. De bijtende teksten en zang van Ly don hebben soms een goed effect maar worden snel vervelend. De nieuwe begeleidingsband speelt ui terst laconiek, de muziek is flets, niet verrassend. Het enthousiaste dameskoortje en de af en toe een beetje funky gitaren maken een vreemde indruk. Allian Dias (bas), Jóhn McGeogh (gitaar) en Bruce Smith (drums) zitten op een andere golflengte dan hun zanger. Op kant twee zqn 'Worry' en 'Bra ve new world' nog wel aardig. Een maxi-single was misschien verstan diger geweest. E.S. Horizontaal 1. grassteppe, 6. spijl, 11. bloeiwijze, 12 zaak (Lat.), 14. schrijfmiddel, 16. insekt, 18. deel v.h. lichaam, 19. plat ova len vat (Fries), 21. opp. maat, 22. deel v.d. hals, 23. bevel, 25. speelgoed, 27. overtrek v.e. bed denkussen, 28. lidwoord, 29. ivoor, 31. sabelkwast, 32. wate ring, 33. lading v.e. schip, 35. mikpunt, 36. iemand die be hoort tot de hoogste klasse van beschaving, 37. staatsiekleding, 39. begeerte, 42. sterrebeeld, 43. ondersch. vw., 45. mijnheer (Eng.), 46. americium (scheik. afk.), 47. armoedig huis, 48. delf- pl. van ertsen, 50. fam. lid, 51. echtgenoot, 52. overmoedig, 54. zich fris en gezond voelend, 56. riv. in B.R.D., 57. bijbels figuur, 59. stip, spikkel, 60. tijdperk (Lat.), 61. vogeleigenschap, 63. sterk extract, 64. kustgebied. Verticaal 2. zwaardwalvis, 3. naamloze vennootschap (Fr. afk.), 4. hoe veelheid, 5. zangstuk, 6. stap, 7. opstootje, 8.rest van verbran ding, 9. land in Azië, 10. buikriem v.e. paard, 13. denk beeldig, 15. uiteinde v.e. as, 17. toestel voor het openen v. brie ven, 18. omheining, 20. pluKje draden of garen, wol, 22. riv. in Egypte, 24. op die manier, 26. aanwezig, 27. hulpmiddel bij het tellen, 28. riv. in Gr.Br., 30. gezang, 32. Egypt, waterlelie, 34. open strook in e. bos, 35. laagte, 37. kosteloos, 38. oude vochtmaat, 40. beteuterd, 41. ge trokken wissel, 43. elektr. gela den deeltje, 44. lichaam, 47. voertuig, 49. slokje, teug, 51. koe van ong. IV2 jaar, 52. open plaats in e. bos, 53. stevig, 55. stuk grond behorend bij e. huis, 57. op. maat, 58. voordeel, 60. uit (Lat. voorz.), 62. iridium (scheik. afk.). Oplossing OBaigBaianBEiQiaHGiB QrwianrvvLirwiBna □G)0QB'iBri|BriB0000 ar ww w www lm DIIBlBBQBMaaHQBiaSi bkv ir lar loacar w inna 07 lOUEQH' 1OBDEJ0' 7VinrVWVVWVV!7!7! 0' V V IQ' 1000710717 V10 ianiaioB' laaaaiaa De winnaars van de Leidsch Dag blad-handdoek zijn« S. Zwarts, Stadzicht 18, 2317 RN Leiden, C. v.d. Horst, Haagweg 80, 2321 AG Leiden. De prijs wordt de winnaars toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54,2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: 19.03 De Samenloop^23.06 Met het oog op morgen. BRT/KRO: 0.02 Verhalen uit Limburg. KRO: 1.02- 7.00 Niemandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee pop special: Bruce Cockburn. 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming. 20.00 Nws. KRO: 20.02 Finale internationaal Franz Liszt Pianoconcours 1989 (2). 23.00-24.00 KRO-literair: Camera Obscura. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14. EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35 Jubile um-dankdag. 22.15-23.00 Zater dagavonduur. OMROEP RUNLAND 11.00-12.00 Oegstgeest Lokaal 12.00-13.00 Hindoestaans/Suri- 09.00-10.00 muziekprogramma met Hans Susan 10.00-11.00 'Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos'. jon- 14.00-15.00'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00'Het overstuur', mu ziekprogramma ZONDAG Badio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.02 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 'Now's the time. NOS: 23.06 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht; 6.02-7.00 Een goede morgen met Ron Brandsteder. Radio 2 v r 18 u NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet John Lilipaly. AVRO: 10.30 Muziekmozaïek. 12.02 AVRO muziektheater. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Ne derlands op AVRO 2.15.02 Muziek met Meta. 16.30 Kom 's langs in Noderstraun. Radio 2 na 18 uur 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Ssssssst19.30 De hersengym nastiek. 20.00-7.00 Zie radio. 1. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest, dorp der dorpen. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdeslijn. Radio 3 na 18 uur 18.02 KRO's Hitweek. 19-02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op slag van maandag. Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nws. 8.04 H-Vier. 9.00 Onder de Groene Linde. 9.15 Musi- ca Religiosa et Profana. 9.55 Pro- gr.-overz. 10.00 Nws. KRO: 10.02 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nws. 13.02 Opera Ma tinee. The Consort of musicke. 14.00 Concert op zondagmiddag: Concertgebouworkest met viool. (Pauze: Praten over muziek) 16.00 NOS jazzgeschiedenis. 16.30 Dis- kotabel. Radio 4 na 18 uur 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek. 20.00 Nws. NOS: 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Ka- merconcert: Van barok tot heden in kleine bezetting. 23.00-24.00 Fina- Radio 5 v r 18 u NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te deum laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Zo moet het kun nen. 10.10 Gezamelijke Hervorm de en Gereformeerde Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De an dere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Ro mantica. 16.00 Bodylijn. NOS: 16.55 Mededelingen en schippers berichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Liturgie en kerkmuziek. IOS: 18.40 r NOS: 19.00 voor buitenlandse 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO/NOS: 21.20 Medelan ders Nederlanders. 21.45 Mede landers Nederlanders. NCRV: 22.10-22.40 Jazz uit het historisch archief. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- llJX)-22.00 Sportcarrousei VLOK KATWIJK 09.30Kerkdienst MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.30 Nieuwsoverzicht Hier en Nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. (9.30, 10.30 en 11.30 Nieuwsover zicht Hier en Nu). 12.06 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverzicht Hier en Nu. 12.32 Over kopen ge sproken. 12.49 Moment. NOS: 12.55 Meded. t.b.v. Land- en Tuin- bouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Veronica Nieuwsradio. Radio 2 voor 8 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua). 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An- dré van Duin. 13.04 Tros Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis. 16.57 EO-Metterdaad hulpverlening. 17.04 Ronduit Ra diokrant. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vierklank (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Cultuur. 14.00 KRO- Klassiek op maandagmiddag: For- tunio van Messager. 15.50 Over poëzie.. 16.00 In antwoord op u schrijven - klassiek. 16.45 Zin i muziek. VARA: 17.00 VARA klas siek. Werken van Boulez. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer- bencht. 9 00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Kt|ken in de toekomst. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten en over ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel: Tsjechoslo- wakije. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, met om 13.10 Be richt van buiten. AVRO: 14.00 Moet je horen... 14.05 Het naadje van de kous. VARA: 14.25 Radio Driehoog achter. 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het konink- njk. NOS: 16.30 NOS Kindermaga zine. 17.00 Wat een taal. 17.30 De jaren vijftig. 17.55 Meded. en schip persberichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersberich- ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br.t weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 42