ZV ,ööo\ VERKOPER RUITENDIENST commercieel ingenieur voor de bouw DURF JIJ^TE ZEGGEN? •r>- opleiding SECTOR TECHNIEK bouwkundig medewerk(st)er leidefl VflKATURES VAKATURES VAKflTURES VflKflTURES VAKATURES VAKATURES VflKflTURES VflKflTURES VflKflTÜRES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES 1 e advertentie-afdelini Durf jij ja te zeggen tegen een baan in de gezondheidszorg? In de regio Kennemerland is plaats voor jonge mensen die hun toekomst zien in de gezondheidszorg. Er zijn veel keuzemogelijkheden e'n de toekomstperspektieven zijn zonder meer goed. Iets voor jou? Werken en studeren voor je toekomst Het aantrekkelijke van een loopbaan in de gezondheidszorg is, dat werken en studeren samen gaan. Na een beroepsvoor bereidende periode van 7 maanden ga je in de praktijk aan de slag. Je krijgt dan een salaris. In de beroepsvoorbereidende periode heb je al een zakgeld van 395,- per maand dat aangevuld kan worden met kinderbijslag. Je blijft naast je werk verder leren zodat praktijk en theorie gelijk opgaan. En als je studie is afgerond, dan heb je een vak geleerd, niet snel zonder werk komt te zitten Aantrekkelijk als je graag met men Een baan in de gezondheidszorg is Want of je nu werkt in een "gewoo trisch centrum, het gaat in de eerste plaats kontakt met je kollega's, want je werkt altijd in ee alleen voor staat. Als er problemen zijn, los je die woordelijkheden krijgt. De gezondheidszorg is ee omgaat trekkelijk als je ervan houdt ziekenhuis, een verpleeghuis. instelling voor zwakzinnigenzorg of een psyehia- die je verzorgt en verpleegt. Daarnaast is er natuurlijk het Dat is prettig, je zult niet snel het gevoel krijgen datje ergens op. Dat betekent natuurlijk niet, datje geen individuele verant- vaarin je je eigen plaats kunt vinden. Iets voor jou? Een baan in de gezondheidszorg is niet zomaar voor iedereen weggelegd. Het zorgen voor anderen moet bij je passen. Je moet stevig in je schoenen staan en af en toe flink de handen uit de mouwen steken. Maar je moetje ook kunnen inleven in de twijfels en angsten van de patiënten. Echt naar ze kunnen luisteren. Ze moed inspreken, als dat nodig is. Welke kanten kun je op? Je kunt kiezen uit vier richtingen. De "A", de "B", de "Z" en de "ZV". Hieronder vertellen we je iets meer over deze verschillende mogelijkheden. ding duurt in totaal 2,5 jaar. Je kunt eraan beginnen als je minimaal 16 jaar en 8 maanden'oud bent. De minimale vooropleiding is een LBO-diploma met minstens 2 vakken op C-niveau. Ook als je wat ouder bent, kun je in de ziekenverzorging een goede toekomst vinden. Meer weten? Zet dan nu een kruisje! Misschien ben je na het lezen van deze advertentie al enthousiast. Dat zou ons niet verbazen. Maar waarschijn lijk wil je toch nog Wel iets meer weten. Bij een beslissing over je toekomst ga je tenslotte niet overéén nacht ijs. Stuur daarom de bon in voor meer informatie. Je krijgt varkons dan folders toegestuurd met informatie over de opleiding en het werk en gegevens over de instellin gen in Kennemerland waar je aan de slag kunt. Wacht niet te lang. Stuur de bon vandaag nog aan ons op: KOGIM, postbus 3251,2001 DG Haarlem. Bellen mag ook, ons -s; 023-322151. KOGIM is het samenwerkingsverband van 24 instellingen voor gezondheidszorg in Kennemerland: algemene zieken huizen, psychiatrische ziekenhuizen, verpleeghuizen en instellingen voor zwakzinnigenzorg. A Als verpleegkundige in een A-zieken huis heb je voornamelijk te maken met mensen die lichamelijk ziek zijn. Daarbij kun je denken aan iemand met een gebroken been, maar ook aan ernstige ziekten. Je kunt komen te werken op allerlei verschillende afdelingen, waar door je werk heel afwisselend is. De opleiding duurt 3 jaar en 10 maanden (inclusief de beroepsvoorbereidende periode). De nodige vooropleiding is minimaal MAVO op D-niveau (met één exact vak) en je moet tenminste 17 jaar zijn. BOm allerlei redenen kunnen mensen met zichzelf in de knoop raken. Als ze niet tijdig voldoende hulp in hun eigen omgeving krijgen, kan opname in een psychiatrisch ziekenhuis noodzakelijk worden. Als B-verpleegkundige help je de patiënt zichzelf weer vg te vinden". Daarvoor moet je sterk in je schoenen staan en veel geduld hebben. Het is zwaar, maar dankbaar werk. De opleiding duurt in totaal 3 jaar en 4 maanden. Je moet minimaal 17 jaar oud zijn en beschikken over MAVÖ-4 op D-niveau. Ook als je al wat ouder bent kun je in de psychia trie doorgaans nog aan de slag. Zin de Z-verpleging houd je je bezig met de verpleging, begeleiding en verzorging van mensen met een geestelijke handi cap. Het gaat er vooral om, de bewoners van de instelling te 'f - verplegen en ze binnen hun mogelijkheden te helpen zo zelfstandig mogelijk te blijven funktioneren. De opleiding duurt 3 jaar en 4 maanden en ook hier geldt MAVO-4 op D-niveau als opleidings- regel. Je leeftijd moet minimaal 17 jaar zijn. Als je al wat ouder bent kun je ook hier nog aan de slag. Als ziekenverzor- gendewerk je in een verpleeghuis. Daar wonen - grotendeels oudere - mensen die gingen begeleiding nodig hebben. Hun klachten, die zowel lichamelijk als geestelijk kunnen zijn, hebben meestal te maken m ouderdom. Het omgaan met deze patiëntengroep vereis geduld, aandacht en inlevingsvermogen. Als je ook nog van aanpakken houdt, vind je in de ziekenverzorging ee verantwoordelijke en afwisselende werkkring. De oplei v *335^ zorgen voor anderen is een vak apart De commercieel ingenieur Een commercieel ingenieur funktioneert vooral in het knooppunt tussen pro- duktie, handel, uitvoering en beheer. Hij/zij wordt dan ook als collego-ingenieur aanvaard door technische en financiële gesprekspartners in het eigen bedrijf en bij leveranciers en afnemers. De opleiding In aansluiting op wensen en signalen uit de praktijk biedt de sector Techniek van de Haagse Hogeschool de studie COMMERCIEEL INGENIEUR VOOR DE BOUW. In deze nieuwe afstudeerrichting wordt studenten-een combinatie pakket ge boden van techniek en commercieel economisch management. De eisen De studie staqt open voor geslaagden Van HAVO, VWO, VHBO of MTS met wiskunde als eindexamen- vak. Meer weten? Tel. 070-949273, mw. Drs. S. Royaards. Haagse Hogeschool Sector Techniek Afd. Bouwkunde en Weg en Waterbouwkunde Laakkade 400 2521 XW Den Haag Duohuisartsenpraktijk zoekt per 15 juli a.s. een doktersassistente van de kandidaten wordt verwacht dat zij: - een diploma hebben van een erkende opleiding tot doktersassistente - een goede beheersing hebben van de Nederland- W.J. de Graaff/Mw. J.E.M. v.d. Salm, huisartsen. Teylin- gerlaan 17, 2171 CB Sassen- heim. De directie Onderwijs van de gemeente Leiden heeft de zorg voor het gemeentelijk onderwijsbeleid en het beheer van het openbaar onderwijs. De directie bestaat uit 5 afdelingen met totaal 36 medewerkers. De afdeling Materiële Zaken is belast met de planning van de huisvesting voor scholen en de andere onderwijsvoorzieningen, de nieuwbouw en de materiële voorzieningen t.b.v. het onderwijs (gebouwen en inrichting). Het bureau Schoolgebouwen, onderdeel van de afdeling Materiële Zaken, is ver antwoordelijk voor het beheer en onderhoud van schoolgebouwen, de bouwkundige beoordeling, begeleiding en voorbereiding van nieuwbouw en verbouw en houdt toezicht op uitbesteed werk. Naast de normale onderhoudswerkzaamheden is zij ook belast met de orga nisatie van verhuizingen, de inrichting met meubilair e.d. en het dagelijks be heer van de schoolgebouwen en gymzalen. In verband met het vervroegd uittreden van een der medewerkers en uitbrei ding van werkzaamheden alsmede een herverdeling van taken bij het bureau Schoolgebouwen is de Directie Onderwijs op zoek naar een (maximaal 36 uur per week) vervulling in deeltijd is mogelijk Functie-inhoud - verzorgen en het (doen) uitvoeren van dagelijks onderhoud; - het regelen en zelf uitvoeren van kleine onderhoudswerken en herstel werkzaamheden; - controle op uitgevoerd onderhoudswerk en schoonmaakwerk; - het regelen van en hulp verlenen bij verhuizingen; - het maken van kostenramingen; - het bijhouden van bedrijfsadministratie. Functie-eisen - een opleiding op het niveau van MTS-bouwkunde of LTS-bouwtechniek met ervaring; - aantoonbare ervaring met de dagelijkse gang van zaken in de bouw en met het onderhoud zowel bouwkundig als installatie-technisch; - bereidheid, waar nodig zelf herstelwerkzaamheden uit te voeren; - kennis van geautomatiseerde bedrijfsadministratie-systemen stellen wij op prijs. Voor de functie geldt een flexibele en accurate instelling ten opzichte van werk en mensen. Aantoonbare kennis van de van toepassing zijnde bepalingen, voorschriften, regelingen enz. vinden wij een vereiste voor het goed functioneren. Verder dient u bereid te zijn tot avond- en weekenddiensten via een zgn. oproep systeem. Arbeidsvoorwaarden: Aanstelling geschiedt in eerste instantie in tijdelijke dienst met een proeftijd van een jaar en bij goed voldoen kan dit worden omgezet in een vast dienst verband. Voor de functie geldt een minimum salaris van f 2.100,— (schaal 4) en een maximum van f 3.307, (schaal 6) bij een 38-urige werkweek. Afhankelijk van leeftijd, opleiding en werkervaring zal de salarisinpassing plaatsvinden. Voor jeugdigen tot 22 jaar gelden andere salarissen i.v.m. de leeftijdsaftrek. Bij de gemeentelijke overheid gebruikelijke ambtelijke rechtspositieregelin gen zijn van toepassing. Informatie: In het kader van het door het College van Burgemeester en Wethouders ge voerde doelgroepenbeleid wordt er naar gestreefd deze functies te doen ver vullen door vrouwen en leden van etnische minderheidsgroepen. Daarom zullen in eerste instantie kandidaten uit deze doelgroepen worden opgeroepen. Nadere inlichtingen over de functie kunnen telefonisch worden ingewonnen bij de chef van het bureau Schoolgebouwen, mevrouw E.E. Botter (telefoonnummer 071-254328). Schriftelijke sollicitaties richten aan de directie Personeel Organisatie, postbus 9100, 2300 PC Leiden, onder vermelding van vacature nummer 89.017 binnen twee weken na ver schijning van deze advertentie. (m/v) Safan is een internationaal georiënteerd bedrijf met ca. 100 medewerkers, gevestigd te Lochem en toonaangevend in de produktie van plaatbewerkingsmachines van hoge kwaliteit. De verkoop van deze machines (w.o. kantpersen, plaatscharen en iaser snij-installaties) vindt voornamelijk plaats in West-Europa. Door vergroting van de verkoopaktiviteiten is er behoefte onstaan aan uitbreiding van onze afdeling verkoop Nederland. In de regio Midden- en West Nederland zoeken wij een verkoper buitendienst. De afdeling: De verkoop buitendienst Nederland ressorteert onder de verkoopleiding en bestaat uit 2 buiten en 2 binnendienstmedewerkers(sters) Werkzaamheden: - Het zelfstandig verrichten van verkoop aktiviteiten t.b.v. de afzet van het Safan verkoop programma. - De verkoop aktiviteiten zullen in het distrikt Midden- en West-Nederland plaatsvinden - Kontakten leggen en onderhouden met potentiële klanten. - Schriftelijke rapportage aan hoofd-verkoop. Funktie-eisen: - Kommerciële ervaring met industriële kapitaalgoederen. - Goede taalbeheersing zowel schriftelijk als mondeling. - Enige kennis van de moderne talen. - Rijbewijs B/E - Opleiding op MBO-niveau - Leeftijd ca. 30 |aar - Woonachtig bij voorkeur in de driehoek Amersfoort. Amsterdam, Leiden. Wij bieden: Een uitdagende funktie in een dynamisch en gezond bedrijf met ruimte voor eigen ontwikkeling. Een neutrale bedrijfsauto staat te uwer beschikking. Het salaris is afhankelijk van leeftiid en ervaring en in overeenstemming met de aard van de funktie Bent u geïnteresseerd? Schrijft u dan een brief met uwc.v. ter attentie van dhr T. ten Heggeler aan: Safan B.V., Postbus 96, 7240 AB LOCHEM.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 32