libregts ligt overhoop met Ajax Nederlands blok moet Liese wippen Eltingh blijft op de been in Parijs 'Idiote' vlucht van Joho beloond Bondscoach negeert Roy en passeert Winter 'Johnson hield sexleven op peil met zilveren pillen' ZATERDAG 27 MEI 1989 PAGINA 19 Olympia's Ronde naar Limburg REUVER (GPD) - De DDR heeft altijd Thomas Liese nog. Na het uitvallen van Bernd Dittert, Dirk Meier en Carsten Wolf heeft de debutant gisteravond nadrukkelijk de vaandel overgenomen door, op het moment dat de vlaggen in Reuver het strakst gespan nen stonden, de derde individuele tijrit van Olympia's Ronde te winnen met meer dan een minuut voorsprong op Pierre Duin van Koga Miyata, die tweede stond in het klassement. Stond, want Duin werd voorbijge stoken door Maarten de Bakker uit de nationale selectie. Hij gaat nu als voornaamste bedreiging van Liese de twee slotdagen in de Limburgse heuvels in. Vandaag is het traject niet al te lastig, morgen staat de ko- ninginnerit Geleen-Beek op het programma. Het is dan de vraag of de nationa le sponsorformaties en de nationale selectie elkaar wel zullen kunnen vinden in een verbond tegen de DDR. Want dat zal toch nodig zijn om Liese uit het zadel te krijgen. Gisteren, in de etappe, leek het in elk geval nergens op en knapten be concurrerende Nederlandse ploe gen het vuile werk op. Liese zat lek ker midden in het peloton, en werd in een zetel naar Reuver gedragen, waar hij zijn specialisme botvierde, door zijn tweede achtereenvolgen de tijdrit te winnen. Egbert Koersen, ploegleider van Koga Miyata, wond zich vreselijk op over het gebrek aan samenwer king tussen de Nederlandse ploe gen in de ochtendetappe. Koersen: „Waarom gaan in hemelsnaam Sep- har Toyota en Van Aarle rijden in het peloton, op het moment dat er een groep met Rademakers van ons en Elfrink van Giant van voren zit ten? Waarom laten ze dan Liese en zijn mannen niet werken, zodat die Oostduitsers worden uitgeput en moe de tijdrit en de slotetappes in gaan? Maar nee hoor, het is weer het oude liedje, we gunnen elkaar nog steeds het licht in de ogen niet". Voorsprong Toch bleef er voor de vijf koplopers in Reuver nog genoeg voorsprong over en toonde nationaal kampioen Arsenal pakt op valreep titel LONDEN (Reuter) - De kampioens wedstrijd in de Engelse eerste divi sie tussen Liverpool en Arsenal heeft een uiterst sensationele ont knoping gekregen. Arsenal moest met twee doelpunten verschil win nen om Liverpool van de „dubbel" af te houden. Pas in blessuretijd het adembenemende duel (2-0 voor Arsenal) scoorde Thomas de beslis sende treffer, nadat Smith Arsenal in de 53e minuut al op voorsprong had gebracht. Deze ontknoping ontnam Liver pool de kans de eerste club in Enge land te worden, die twee jaar achter een de Engelse titel en de FA Cup Don Revie, ooit één van de meest controversiële personen uit het Engelse voetbalwereldje, is gis teren op 61-jarige leeftijd in een zie kenhuis in Edinburgh overleden. Revie had een ongeneeslijke spier ziekte. Revie veroorzaakte in 1977 enor me opschudding toen hij zijn baan als coach van Engeland plotseling opgaf en trainer werd van het natio nale elftal van de Verenigde Arabi sche Emiraten. Hij was drie jaar in functie bij de Engelse voetbalbond. Winst Van Hulst WATTENSCHEID (ANP) - Elly van Hulst heeft gisteren tijdens interna tionale wedstrijden in Watten scheid (BRD) de 1500 meter gewon nen in 4.15,58. De Rotterdamse atle te beheerste de race. Zij liep in de laatste ronde schijnbaar zonder moeite weg van haar tegenstands ters, van wie de Westduitse Sabine Kunkel tweede werd. Bokser overleden MEXICO-STAD (SID) - Het prof- boksen heeft opnieuw een slachtof fer geëist. Drie dagen na zijn neder laag door knock-out tegen Cecilo Espino overleed Hector Ruiz Coello in het ziekenhuis aan een hersen bloeding. Badmintonners missen promotie JAKARTA (ANP) - In het hete, vochtige Jakarta heeft het Neder lands badmintonteam bij het eerste wereldkampioenschap de promotie naar de eerste groep gemist. De wedstrijd tegen Japan ging met 2-3 verloren. Beslissend was het verlies van het vrouwendubbelspel. Eline Coene, die eerder in het enkelspel met 11-6, 8-11, 11-4 had gewonnen van Harumi Kohnara, was nog niet vol doende hersteld. Basketbalsters oefenen in Katwijk LEIDEN - Het Nederlands vrou wenbasketbalteam speelt vandaag in Katwijk een oefenwedstrijd te gen een ploeg, die is samengesteld uit Franse speelsters. Plaats van handeling is de Boorsmazaal. Om 19.30 uur wordt begonnen. In Oran je maakt Anja Kuyt, speelster van het plaatselijke Grasshoppers, haar opwachting. Erwin Kistemaker zich volgens ver wachting de sterkste in de sprint. Kistemaker: de bon-vivant en in tellectueel van het inmiddels tot een goede honderd renners uitge dunde peloton. Hij past eigenlijk niet zo in het wereldje, maar kickt op het winnen van wielerkoersen. Die verslaving deed hem namens het Zwolse Altrex in Olympia's Tour belanden, omdat z'n sponsor formatie Elro geen trek had. Ploeg leider Jos Elen gaf de Vredeskoers voorrang. Erwin Kistemaker ging niet mee naar de Vredeskoers, legde thuis in Oldenzaal de laatste hand aan zijn Heao-studie en schreef een proef schrift over de auto van de toe komst, een actueel onderwerp in een tijd waarin het milieu gespreks thema nummer één blijft. PARIJS (AFP) - Jacco Eltingh heeft de derde ronde bereikt in het kwalificatietoernooi voor de open Franse titelstrijd. Hij versloeg gisteren in Parijs in de tweede ronde de Peruaan Aramburu in drie sets: 7-6 (7-4), 3-6 en 6-3. Daarmee werd Eltingh na Haarhuis de tweede Nederlander die de derde ronde haalde. Dood Tussen Schijndel en Rockanje was Kistemaker in zijn kampioenstrui meer dood dan levend na een valpartij en een lange, vermoeiende inhaalrace naar de achterkant van het peloton. Gisteren, van Velp naar het Limburgse Reuver, was Erwin Kistemaker één brok vitaliteit en sloot hij als vijfde en laatste aan bij de mannen die vanwege hun onge vaarlijke positie in het algemeen klassement voorop mochten blijven van het peloton. Voor de-start in Dieren kende de organisatie al 30 uitvallers, tijdens koers moesten nog een zestal ren ners opgeven, onder wie op me disch advies Bernd Dittert en Angel Polvorosa. Beiden waren een dag eerder betrokken geweest bij een van de vele valpartijen. Met Jos Bol, de winnaar van twee jaar geleden, was dat donderdag ook het geval geweest, hij startte niet eens, evenals Carsten Wolf die met een zware hersenschudding en een gebroken schouder in een Arn hems ziekenhuis moest achterblij ven. Daar kwam Frank Groenen- daal gisteren uit, nadat plastische chirurgie zijn gezicht weer enigszins toonbaar had gemaakt. Zij ploeg Caja Rural hield overigens op een ploeg te zijn, omdat van de aanvankelijke zes renners er nog maar twee over zijn. NOORDWIJKERHOUT - Dé spelers van WSB kwamen gisteravond handen en voeten tekort om alle cadeaus in ontvangst te nemen tijdens de kampioensreceptie in de kantine. Meest in het oog springende presentje voor de kampioenen in de zondagvierdeklasse was een horloge die de sponsor aan iedere voetballer uitreikte. Verder sleepte het team maar liefst zeventien wedstrijdballen in de wacht van bezoekende clubs. Behalve de cadeaus, vloeiden zo te zien ook het bier en de wijn rijkelijk in het clubhuis. CAMPOBASSO (Van een speciale ANP-verslaggever) - De vroegere Zwitserse houtbewerker Stefan Jo ho weet nu ook, dat grote gebeurte nissen vaak het gevolg zijn van klei ne incidenten. Zijn overwinning in de zesde etappe van de Ronde van Italië na een vlucht van 211 kilome ter begon met een schromelijke ver gissing. Twaalf kilometer na de start in Potenza ging hij in een afdaling op jacht naar een kopgroepje van vijf. Hoe hard Joho ook trapte, het kwin tet kreeg hij nimmer te zien. De groep was dan ook reeds ingehaald voor Joho demarreerde. Na half uur sappelen verscheen een motoror donnans naast hem om mee te delen dat zijn voorsprong twee minuten en 45 seconden bedroeg. Er ontwikkelde zich een komi sche discussie tussen de wielrenner en de ordonnans. Uiteindelijk be greep de Zwitser dat hij alleen voor op reed, waarna hij besloot zo lang mogelijk vol te houden. Tenslotte lagen er tijdens de voorliggende ki lometers een paar miljoen lires aan premies te wachten. Uit de achter hoede was geen enkele reactie te verwachten. Dergelijke slopende acties mogen in de Vuelta d'Espag- na aan de orde van de dag zijn, in Italië wordt zo'n escapade idioot ge noemd. Bij de 44e kilometer bedroeg Jo- ho's voorsprong negen minuten en tien seconden en bij 180e kilometer meer dan een kwartier: 15.40. Op dat moment brak voor hem het moeilijkste uur van zijn eenzame dag aan. Het peloton zette aan voor de achtervolging. Tien kilometer voor het einde had hij nog slechts 4.55. De verkrampte Zwitser waande zich verloren, maar het leek of er plotseling een vlaag van medelijden over het peloton was gekomen. Van de voorsprong van de Zwitser ging nog slechts een minuutje verloren. Er was absoluut geen sprake van een georganiseerde jacht. De Sov jets, een paar Spanjaarden en de Ita lianen Giovanetti probeerden het in hun eentje. Dat was de redding voor Joho's grootste triomf uit zijn drie jarige profloopbaan. Zijn twintig voorgaande ningen won hij meestal in de sprint. Dit voorjaar nog tegen Teun van Vliet in de grote Prijs Cerami in Wasmuel. Vorig jaar schreef hij de derde Giro-etappe op zijn naam in de sprint van een groep van vijf. De zesde etappe van de Giro d'Ita- lia was de derde achtereenvolgende pauzedag in de strijd om de rose trui. De Italiaan Silvano Contini zal nooit hebben gedacht dat het verde digen van zijn leidende positie in de Appenijnen zo gemakkelijk zou verlopen. De zevende etappe van vandaag gaat over een vrijwel vlak parkoers. Op weg naar het Colosseum in Ro me loopt Contini's rose trui op nieuw geen gevaar. Het is te ver wachten dat in die rit de mannen met de turbo-dijen hun messen zul len slijpen voor een massasprint met Jean-Paul van Poppel als favo riet. Zondag ontbrandt de strijd om de rose trui met een bergetappe naar 2130 meter hoogte op de Gran Sasso d'Italia. Daar moet Erik Breukink in het spoor van de Colombiaan Lu- cho Herrera zien te blijven. Bij de kwalificatie van i kwam Marianne van der Torre twee keer In actie. In de eerste ronde ver sloeg zij de Zuidafrikaanse Gail Boon met 2-6,7-5,12-10. Daarna was de Tsjechoslowaakse Denisa Kraj- covicova voor haar te sterk: 6-4, 6-4. Mark Koevermans heeft onfor tuinlijk geloot voor de tennis-strijd om de open Franse titel. De gravel- specialist werd gisteren in Parijs in de eerste ronde gekoppeld aan de sterke, in Londen wonende Zweed Anders Jarryd. Bij een eventuele overwinning wacht Koevermans, kortgeleden kwartfinalist in Rome, in de tweede ronde andermaal een sterke oppo nent, de winnaar van het duel tus sen de Amerikaan Arias en de Zweed Pernfors. Tom Nijssen opent het toernooi tegen een nog onbekende qualifier. Winst brengt de Nederlander in het strijdperk te gen de Westduitser Steeb of de Australiër Stoltenberg. Michiel Schapers vindt de Mexi caan Leonardo Lavalle aan de ande re kant van het net Beide spelers ontmoetten elkaar kortgeleden in de speeltuin van Gies Pluim in Ede. Dat duel werd door Schapers vrij gemakkelijk gewonnen. Bij winst speelt Schapers in de tweede ronde waarschijnlijk tegen de Spanjaard *De vrouwen treffen het ook niet. Nicole Jagerman moet het in de eer ste ronde opnemen tegen de Deense Tine Scheuer-Larsen en vindt in de derde ronde altijd titelverdedigster Steffi Graf op haar weg. Brenda Schultz zal voor een verrassing moeten zorgen, wil zij de eerste ron de overleven. Het lot koppelde haar vrijdag aan de als negende geplaats te Bulgaarse Katerina Maleeva. Ma- non Bollegraf kwam er relatief het best van af. Haar eerste tegenstan der is de Zuidafrikaanse Dinky van Rensburg. Bij winst stuit ze op.de als twaalfde geplaatste Amerikaan se Lori McNeill. Lendl Als de voortekenen niet bedriegen gaat Ivan Lendl een rustige eerste week tegemoet bij de open Franse tennistitelstrijd. De drievoudige ti telhouder en nummer één van de wereld begint tegen de Westduitser Patrick Kühnen (nummer 45 van de lijst). Afgezien van de Zweed Jan Gunnarsson bevinden zich in zijn buurt van het lotingschema geen grote gravel-specialisten. ZEIST (GPD) Er gaat dit seizoen geen interland voorbij, of er is wel iets aan de hand rond het Nederlands elftal. Zijn het geen blessures, al dan niet voorgewend, of opstandige spelers, die na afloop van een wedstrijd hun nood klagen over de speelwijze, dan is er wel een ciubcoach die bondscoach Thijs Libregts in de wielen rijdt. Het is geen toeval dat het daarbij andermaal om Ajax gaat, de club met wie ook Libregts' voorganger Rinus Michels nog wel eens in de clinch lag. In opdracht van Spitz Kohn, moge lijk vanuit Madrid gesouffleerd door Ajax' nieuwe opperhoofd Leo Beenhakker, werd Bryan Roy, Ri chard Witschge en de broers Frank en Ronald de Boer twee weken gele den te verstaan gegeven dat zij zich moesten afmelden voor het interna tionale toernooi van Jong Oranje, begin juni in Toulon. Voor Libregts was daarmee meteen de kous af en negeerde hij Roy, eind april tegen Westduitsland nog reserve, voor de WK-interland tegen Finland, vol gende week woensdag in Helsinki. „Je kunt niet zeggen dat hij te moe is voor Jong Oranje maar niet voor het A-elftal. Zo Werkt dat niet". Het liefst had Libregts de hele af faire gistermiddag onbesproken ge laten, maar zo gemakkelijk kwam hij er niet van&f. Toch had de bonds coach zich de bijna oeverloze dis cussie gemakkelijk kunnen bespa ren, wanneer hij wat openhartiger was geweest over de opstelling van Oranje in Helsinki. Net als eerder weigerde hij echter ook maar een tip van de sluier op te lichten, al liet hij uiteindelijk onbedoeld door schemeren dat Rijkaard dit keer op het middenveld speelt. Dat kan trouwens ook moeilijk anders als de tegenstander Finland heet en Oran je ljet zich niet kan permitteren in die twee ontmoetingen ook maar een punt te laten liggen. Wie in Hel sinki de verdwaalde ballen van Lip- ponen of Paatelainen moet tegen houden, Van Breukelen of Hiele, wilde Libregts evenmin kwijt. Tien tegen een dat het de PSV'er is. Winter Het zal niet de enige wijziging zijn, vergeleken met de ploeg die recent niet verder kwam dan een punten- deling (1-1) tegen de Westduitsers. In de tot zestien man teruggebrach te selectie, die zondagavond Hilton Schiphol als verzamelpunt heeft en de volgende morgen naar Helsinki vliegt, ontbreekt van Ajax elk spoor. Met Winter, tegen Westduits- TORONTO (Reuter) Ben Johnson gebruikte zilveren pillen om zijn sex-leven op peil te hou den. Volgens zijn vroegere arts George Mario (Jamie) Astaphan bestreed 's werelds snelste man op die manier de libido-remmen de werking van de anabole steroi- den. Astaphan zag de pillen in een klein plastic doosje voor het eerst, toen Johnson zijn lijfarts vorig jaar juni opzocht in diens woning op het Caraibische eiland St. Kitts. „Het waren waarschijnlijk sexuele stimulantia", verklaarde Astaphan tijdens de derde dag van zijn getuigenis in Toronto. De doping-goeroe liet een na drukkelijk néé horen op de vraag, of hij van plan was verboden prestatie-verhogende middelen voor te blijven schrijven aan atle ten. Vervolgens citeerde hij een boodschappenlijstje van meer dan een half dozijn aan produk- ten, die het gebruik van doping maskeren. Alle in Canada een voudig verkrijgbaar. Zijn favorie te middel was, zo zei hij carinami- de; hét goudvinkje onder de weg werkers. „Het is niet op te sporen, niet verboden en het blokkeert al les." Astaphan verdacht Johnson er in 1987 van, dat de atleet ook nog andere middelen gebruikte dan welke hij had voorgeschreven. „Ik waarschuwde hem dat dit problemen kon geven bij een eventuele dopingcontrole. Maar Ben zei me dat als Hij gepakt zou worden ik of Charlie (coach Char lie Francis) de schuld op ons zou den moeten nemen", aldus Astap han. land als stand-in voor Gullit nog in de basis, verdween de enige Ajacied uit de selectie. Net als de eveneens afgeschreven Rutten en Van Loen zal Winter tot woensdag paraat moeten blijven en zich eventueel alsnog bij Oranje moeten voegen in het geval van blessures. Roy daar entegen kan rustig vakantie gaan Die rustpauze heeft de jeugdige concurrent van Huistra volgens Kohn ook hard nodig. „Niet zozeer vanwege zijn fysieke gesteldheid, maar meer om wat er in het hoofd speelt. De spelers hebben een slo pend seizoen achter de rug en ze zijh hard aan vakantie toe". In wer kelijkheid zou het wel eens kunnen v zijn, dat Ajax er bitter weinig voor voelt om de topper in spé in Frank rijk in de etalage te zetten. Ergernis Libregts kon zijn ergernis amper bedwingen, maar hield zich noch tans gedeisd. „Via Nol de Ruiter heb ik kennis genomen van de visie van Kohn. Ook om die reden heb ik Roy niet geselecteerd en heb ik ge kozen voor Ellerman. Roy heeft mij vanmorgen gebeld en vertelde dat hij het allemaal heel vervelend vond. Officieel kan alleen een speler zich afmelden. Dit is echter een zaak van Ajax. Ik neem aan dat het daar intern goed is doorgesproken. Als daar gezegd wordt dat een spe ler niet kan, probeer ik hem niet via de achterdeur binnen te halen. Daar heb ik geen zin in". Libregts wil ten koste van alles een conflict met Ajax vermijden, en heeft nu met manager Van Eijden de afspraak gemaakt meteen om ta fel te gaan zitten zodra Beenhakker in De Meer is gearriveerd. „Het is niet voor het eerst dat er problemen met Ajax zijn", weet Libregts. Zo w&s Wouters niet beschikbaar voor de interland tegen Italië, maar speelde hij drie dagen later wel te gen Feyenoord, en bedankten Men zo en Rob Witschge voor het bonds- elftal in Nimes. Libregts: „Maar ook in een eerder verleden hebben dit soort problemen zich met Ajax voorgedaan. Daar wil ik een eind aan zien te maken. Het blijkt dat de communicatie niet goed is". Dat heeft er echter minder mee te ma- Serieus wordt het pas voor de Amerikaanse Tsjechoslowaak in de achtste finales tegen de jonge Ame rikaan Michael Chang of Kent Carlsson. De Zweed heeft, voorop gesteld dat zijn rug het houdt, waar schijnlijk de beste kansen. Om de fi nale te bereiken moet Lendl dan nog langs titelverdediger Mats Wi- lander, de Fransman Yannick Noah, de Spargaard Emilio Sanchez of de Amerikaan Andre Agassi, hal ve finalist van het vorig jaar. De namen zijn daarbij waar schijnlijk groter dan de daden. Wi lander is al geruime tijd uit vorm en de onberekenbare Noah is gebles seerd aan een voet. Wilander trof het overigens wel. Henri Leconte, door de Zweed vorig jaar in de fina le verslagen, maar nu niet actief als gevolg van een rug-operatie, trok bij de loting voor Wilander zowel in de eerste als in de tweede ronde en qualifier. De Mos trainer van het jaar BRUSSEL (ANP) - Aad de Mos. de scheidende trainer van landskam pioen KV Mechelen, is gisteren door de Belgische sportjournalisten uitgeroepen tot trainer van het jaar. Van de 64 voetbaljournalisten ko zen er 38 voor de Nederlander. Het is de tweede keer dat De Mos, die het volgend seizoen trainer is bij Anderlecht, deze onderscheiding ten deel valt. De transfer van John van Loen naar de Franse club Sochaux gaat niet door. De spits van Roda keerde donderdagavond laat terug van een bezoek aan de club. Een trip die op een teleurstelling uitdraaide voor de 24-jarige spits. Glasbergen gaat op in THB Boys LEIDEN - De Rijnsburgse zaal- voetbalvereniging Glasbergen de Best gaat een fusie aan met hoofd klasser THB Boys uit Lisse. De Rijnsburgers konden voor de ko mende competitie geen representa tief team op de been brengen voor de landelijke klasse en zochten een partner. Besprekingen met Van Eg- mond liepen op niets uit. De naam van de nieuwe vereniging wordt THB Boys. De Lissenaren spelen dus komend seizoen twee klassen hoger dan afgelopen jaar. Ron Jacobs: 2 jaar bij PAOK THESSALONIKI (ANP) - Rob Ja cobs heeft gisteren een contract voor twee jaar getekend bij de Griekse club PAOK Saloniki. Maandag zal Jacobs, die deze week ontslag nam bij Feyenoord, zijn nieuwe formatie volgens naar Australië. Daar speelt PAOK een toernooi. Olympia's Ronde Uitslag eerste gedeelte zevende etappe, een rit over 160 kilometer van Velp naar Reuver: 1 Kistemaker (Alt) 160 km .n 3 uur. 25 minuten en 37 seconden (15 sec. bon2 Rademakers z t (KMi) (10 sec. bon 3 Houtop (HMo) z.t (5 sec. bon4 Ophol (PWZ) z t. 5. Ellhnk (Gia) z.t. 6. Fledderus (Tem) op 2.13. 7. Startman (KMi). 8. Malecek (Tsj). 9 Theus (Mil). 10. Rutgers (Ned- /Caja Rural). 11. Stroombergen (HMo). 12. En gels (Mil), 13. Zi|lmans (SDI). 14 Ziemennk (Alt). 15. Melsen (STo), 16. Hermans (Tem), 17. Hot stede (VGa), 18 Schipper (Oly), 19 Bijkerk (PWZ), 20. Woltman (Alt). Uitslag individuele tijdrit 1. Liese (DDR) 16.5 km in 20 minuten en 10,48 seconden (gem. snel heid: 49,071 km/uur), 2. Blochwitz (DDR) op 6 se conden. 3. Voskamp (KBr) 0.09, 4. Cent (Gia) 0.17, 5. Luppes (AEc) 0.19,6. Theus (Mil) 0.28,7. Den Bakker (NSe) 0.31.8. Pianekh (Sov) 0.44,9. Zuiderwijk (KMi) 0.46,10. Wolsink (Gia) 0.47,11 Houlop (HMo) 0.48. 12. Van Adrichem (AEc) 0.50. 13. Hennig (DDR) z.t. 14. Bouwmans (SDi) 0 51.15. Kemper (NSe) 0.58.16. Boorsma (Gia) z.t.. 17. Duin (Km.) 1.03.18. Elfrink (G.a) 1 04.19. Kras (HMo) 1.05.20. De Bacco (Fra) 1.07. Algemeen klassement: 1. Liese (DDR) 27.24 37.2 Den Bakker (NSe) 2 04.3. Duin (KMi) 2 26. 4. Kemper (NSe) 3.00. 5 Van Adrichem (AEc) 3 02. 6. Blochwitz (DDR) 3.43. 7. Elfnnk (Gia) 4.07. 8 Akkermans (KMi) 4.14, 9. Luppes (AEc) 4 30, 10. Van der Wouw (STo) 4.32. 11 Kokkelkoren (Dex) 4.38. 12. Rademakers (KMi) 5.01, 13. Boorsma (Gia) 5.05, 14. Zuiderwijk (KMi) 5 08.15 Kok (VGa) 6 19.16 Wols.nk (G.a) 6 41.17. De Bacco (Fra) 6 41.18 Mulder (AEc) 7.32,19. Van Lent (VGa) 8.07.20. Van der He.de (PWZ) 8.58. Thijs Libregts kijkt benauwd ken dan met het belang van Ajax, dat eerst aan zichzelf denkt, pas daarna aan het Nederlands elftal. Fataal De absentie van Winter staat daar volgens Libregts echter los van. „Die twee wedstrijden tegen Fin land moeten vier punten opleveren, de uitwedstrijd tegen Wales ligt iets anders", kent Libregts de realiteit. „Een verliespunt kan al fataal zijn. Ik kies daarom voor spelers met aanvallend en scorend vermogen. Dat is het uitgangspunt, daarom is er geen plaats voor Winter. Dit is een andere wedstrijd dan tegen de Duitsers. Nu staat de overwinning voorop, pas daarna komt de score. Het elftal heb ik al in m'n hoofd, dinsdagavond zal ik de spelers ver tellen wie er wel en wie er niet speelt". De vermoedelijke opstelling is: Van Breukelen (PSV); Van Aerle (PSV), Ronald Koeman (PSV), Van Tiggelen (Anderlecht): Vanenburg (PSV), Rijkaard (AC Milan), Gullit (AC Milan), Erwin Koeman (KV Mechelen): Kieft (PSV), Van Basten (AC Milan), Huistra (FC Twente). Reserves: Hiele (Feyenoord), Rutjes (KV Mechelen), Hofkens (KV Mechelen), Ellerman (PSV) en Ey- kelkamp (FC Groningen). ALBERT GEESING (Ha) op 3.15 (tijdsvergoeding zeven seconden), 3. Slavador (Ita) op 3.19 (drei seconden), 4. Fon- drlest (Ita) op 3.20, 5. Van der Velde (Ned). 6 Bruggmann (Zwi) 7. Da Silva (Por), 8. Fontanelli (Ita), 9. Sörensen (Den), 10. Konisjev (Sov). 11. Cassani (Ita), 12. Schalkers (Ned). Algemeen klassement: 1 Contini (Ita) 27 uur 25 minuten 05 seconden, 2. Da Silva op ell secon den, 3. Giupponi (Ita) op 15 seconden. 4. Fon- driest op 20 seconden. 5. Breukink op 23 secon den. 6. Zimmermann (Zwi) op 48 seconden, 7 Fignon (Fra) op 49 seconden, 8. Roche (Ier) op 55 seconden. 9 Elli (Ita) op 57 seconden, 10. Ro- minger (Zwi) op 58 seconden, 11Oegroemov (Sov) op 1.02.12. Bugno (Ita) op 1.05.13. Herre ra (Col) op 1.05.14. Piasecki (Pol) 1.09.15. Sche pers (Bel) op 1.10.73. Schalkers op 8.59.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19