Pastor wil niks van de patiënten Priester Haverbeke van Sancta Maria publiceert bundel bij jubileum Ambassadeurs voetballen in Noordwijk voor goed doel Milieubesef zet tuinders aan tot proefprojecten Bibliotheek door groei Alphen in problemen Orgeldag in Koudekerk ZATERDAG 27 MEI 1989 REGIO PAGINA 15 ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer. Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M.A. van Schie, tel: 177100, Rijnsburgerweg 163. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, tel: 412166, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur E. de Lange, tel: 212025, Brockhorststraat 43-45. zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266. Utrechtse Veer 17. Groep 3 - Pleiter. Smit. Lely, W. de Bruyne. J. de Bruyne. Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely. tel: 416555. Lekstraat 91a. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, tel: 125245. Kernstraat 11. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr. Van Rijn. Be- mt. Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn. tel: 314349. Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammerstein, tel: 767646, Robijnstraat 2b. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, tel: 123752, Noordeindeplein 4a. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: I. Cowan. Levendaal 87. tel: 146337; C. Juffer- mans/D. Koster. Haagweg 41. tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za en zo- S.P. Ouwerkerk. "Loevestein 40. tel: 891037. spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roelants. Frans Halslaan 10, tel: 153747. Voorschoten za: F. Koopmans. Churchillweg 19, tel: 6352; zo: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032. Warmond Praktijk Hoornweg/Sleeboom, Prof. Aalberse- laan 2, Voorhout, tel: 02522-11393. za: E. Op 't Land, tel: 13056, Middelweg 21zo: J. Stuyfzand, tel: 12460, Kerkstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 26/5 tot vr. 2/6 door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13, Leiden, tel: 071-211611: Apotheek Stevenshof. Ina Boudier Bakkerplein 1. Leiden, tel: 071-313234; Apotheek Meidoorn, Voorstraat 59. Voorscho ten. tel: 01717-3350. Apotheek Langstraat. Langstraat 156, Wasse naar. tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder. Hermelijnvlinder36. Leiden, tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: A. Koster, Narcisstraat 47. Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg. tel. 173266. Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: W. Kuiters. Hoge Rijndijk 38, Lei den, tel: 071-125215. spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-RijndijK. tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar W. Mangelaar-Meertens. Stoeplaan 6, Wasse naar. tel: 78151 WIJKVERPLEGING Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land'. werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. De afgelopen jaren zijn tal van chemische bestrijdingsmidde len door de overheid verboden. Het vandaag gepresenteerde nationaal milieubeleidsplan zal de land- en tuinbouw voor wat betreft het gebruik van chemicaliën ongetwijfeld nog verder aan banden leggen. Tegelijkertijd is er bij de Nederlandse be volking, en dus ook bij boeren en tuinders, een groeiend milieubesef waar te nemen. Een en ander heeft ertoe geleid dat de Nederlandse Tuinbouw Studiegroepen (NTS) een Gewasbe schermingsproject op poten hebben gezet. Het initiatief voor het opzetten van het project is van de tuinders afkomstig. Een aantal jaren gele den werden er in NTS-verband thema-bijeenkomsten georgani seerd over het gebruik van be schermingsmiddelen in de tuin bouw. De tuinders wilden echter méér dan alleen maar praten over het terugdringen zodat besloten werd een praktijkproject op te zetten. Projectbegeleider W. van Veen legt uit dat het doel van het project is te komen tot een vorm van gewasbescherming waarbij, uitgaande van hetzelfde econo misch rendement van het bedrijf, de hoeveelheid chemische mid delen die wordt gebruikt, aan zienlijk wordt verminderd. "Het helemaal achterwege laten van het bespuiten met chemische middelen is nog niet mogelijk. Zolang er geen oplossing is ge vonden voor de aantasting door schimmels, zijn chemische mid delen nodig", zegt Van Veen. De praktijkproef wordt op twee bedrijven uitgevoerd. Sinds eind vorig jaar fungeert een komkom- merbedrijf in Pijnacker als 'proef konijn' en over een jaar wordt de proef voortgezet op een chrysan- tenbedrijf. De proef wordt bege leid door een onderzoeker gewas bescherming van het Proefsta tion voor de Tuinbouw onder glas in Naaldwijk. Terugdringen van het gebruik van chemische bestrijdingsmid delen is op verschillende manie ren mogelijk. Vroeger werden de bespuitingen uitgevoerd omdat dat nu eenmaal zo hoorde. De laatste jaren is het echter gebrui kelijk eerst te controleren of het aantal beestjes waartegen wordt gespoten wel zo groot is dat het nadeel en de kosten van de be spuiting opwegen tegen de scha de die het diertje aanricht. "Daarmee ben je er natuurlijk nog lang niet. We moeten meer gebruik gaan maken van de na tuurlijke vijanden van de insek- ten en andere diertjes die de tuin- bouwgewassen aantasten. De chemische middelen die naast de natuurlijke vijanden worden ge bruikt, bijvoorbeeld om schim mels te bestrijden, moeten zach ter zijn omdat we anders tegelij kertijd met de schimmels,'ook de natuurlijke vijanden doden. Dan zouden we het kind met het bad water weggooien", zet Van Veen uiteen. Op het bedrijf in Pijnac ker wordt chemische en biolo gische (met natuurlijke vijanden) bestrijding gecombineerd tot een vorm van geïntegreerde gewasbe scherming. Sinds enkele jaren heeft een be drijf in Berkel Rodenrijs zich toe gelegd op het vinden en kweken van natuurlijke vijanden van de belangrijkste plagen die tuin- bouwgewassen belagen. Voor een aantal aantastingen zijn goe de biologische vervangers gevon den. Van Veen vertelt dat de bestrij ding van trips op biologische wij ze nog niet optimaal is. Chemisch is het diertje trouwens ook moei lijk te doden. Trips zuigen aan de bladeren. Als het er maar genoeg zijn, neemt het ademhalend ver mogen van het blad af en daar mee de produktiecapaciteit van de plant. Als natuurlijke vijand wordt een roofmijt ingezet. De beesten zijn half januari in flessen op het bedrijf uitgezet. Omdat de roofmijt in de kas wordt gebracht voordat de tripsplaag op zijn hoogtepunt is, moet er voedsel voor de roofmijt worden bijgele- W. van Veen controleert een kaartje met eieren van de sluipwesp: "Helemaal zonder chemische middelen kunnen we nog niet". (foto Wim Dijkman) verd. In de flessen zitten naast roofmijten, daarom ook meelmij- ten. In eerste instantie houdt de roofmijt zich in leven door de meelmijt op te vreten. Langzaam maar zeker ontwikkelt de trips- plaag zich en gaat de roofmijt over op een menu van trips. De roofmijt vreet alle trips op en sterft vervolgens zelf. Een van de eerste plagen die met een natuurlijke vijand kon worden bestreden, is die van de witte vlieg. De natuurlijke vijand van deze vliegjes is een sluip wesp. De wespen worden in het ei-stadium in de kas gebracht. De eieren zijn op kaartjes geplakt en worden tussen de komkommers gehangen. De wespen kruipen uit het ei en zoeken eieren van de wit te vlieg op. Daarin worden wespe- ëieren gelegd en de sluipwesplar ve die uit het ei komt, vreet van binnenin het witte vliegei op. De witte eieren van de witte vlieg verkleuren zwart en langzaam maar zeker sterft de witte vlieg uit. Bij de bestrijding van de ka- toenluis gaat het weer anders. De ze vorm van biologische bestrij ding is overigens nog vrij nieuw en het Pijnackerse bedrijf fun geert dan ook een beetje als proef centrum. De katoenluis baart le vend en vermenigvuldigt zich daardoor razend snel. Galmug- gen 'zijn dol op' katoenluizen. De luizen scheiden een zoetstof af die de muggen lokt. De mug legt eie ren vlakbij een kolonie luizen. De larven die na korte tijd uit de eie ren kruipen, zuigen de luizen uit. Naast het uitvoeren van deze en nog andere vormen van biolo gische bestrijding, besteedt het project ook aandacht aan het op verantwoorde wijze wegwerken van resten chemische bestrij dingsmiddelen. De projectbege leider vertelt dat er in de tank van de spuit die gebruik wordt bij be spuitingen, altijd wel enkele tien tallen liters oplossing overblij ven. Tot nu toe werd dat maar over de grond uitgespreid. In Pijnacker wordt nu een proef ge daan met een zogeheten carbo- flow-installatie. Door middel van actieve koolstof worden water en het opgeloste middel weer van el kaar gescheiden. Het water is zo zuiver dat het voor beregening kan worden gebruikt. Het terug gewonnen bestrijdingsmiddel kan naar het depot voor chemisch afval worden gebracht. Proeven en praktijktoepassin gen zijn alleen maar zinvol als de tuinders zich ook op de hoogte kunnen stellen van de mogelijk heden en onmogelijkheden van biologische bestrijding. Vandaar dat er in de vaktijdschriften gere geld verslag wordt gedaan van het verloop van de teelt en de aan tastingen op het bedrijf. Boven dien kunnen de tuinders zo vaak ze willen op het bedrijf komen kijken. Voor Van Veen is het belang van het NTS-project evident. "Het milieu is natuurlijk gebaat bij een zo gering mogelijk belas ting door chemische middelen. De tuinbouw zelf vaart er echter ook wel bij. Uitgaande van een zelfde economisch rendement, biedt een komkommerteelt met biologische bestrijding toch meer perspectieven. Zeker na 1992 be tekent het heel wat als we als Ne derlandse tuinbouw kunnen zeg gen dat onze komkommers schoon zijn. Het groeiend milieu besef van de bevolking vraagt ge woon om dergelijke maatregelen. Het project levert daaraan een goede bijdrage". MONICA WESSELING NOORDWIJK Pastor Frans Haverbeke van het psychia trisch ziekenhuis Sancta Maria in Noordwijk luistert veel. Met verwondering. Na ruim vijf jaar is hij nog steeds ge boeid door de wijze waarop patiënten met hun problemen omgaan. Nu hij zijn 25-jarig priesterjubileum viert, wil hij wat terugdoen. In de vorm van een bundel. "De mensen hebben wat van hun binnenkant aan mij laten zien, nu is het mijn beurt". 'Ik heb mijn ziel in jouw handen ge legd...' is de treffende titel van het boekje, dat zondagmiddag na een feestelijke eucharistieviering door Haverbeke aan de bewonersraad zal worden aangeboden. In het werkje zijn enkele tientallen korte verhaal tjes te vinden, waarin ontmoetingen met mensen in het ziekenhuis zijn beschreven. Daarbij geeft de 'ziele nherder' vooral aan wat hij zelf aan die ontmoetingen heeft beleefd. door Wim Schrijver "Ik kwam uit de stoere mannenwe reld van de marine, waarin ik der tien jaar heb gewerkt. Dat was iets totaal anders. Niemand wilde zich laten kennen, anders was je al snel een zieltje of een kneusje". Heel an ders was de ervaring die hij opdeed tijdens een cursus klinisch pastora le vorming, waar hij jongeren ont moette die anderen verpleegden, hun de ruimte gaven om dingen niet te kunnen. "Ik dacht: zo kun je ook met men sen omgaan. Dat trok mij erg aan". Hij werkte nog een halfjaar in een marine-hospitaal, maar toen hij in dertijd de vacature van Sancta Ma ria las, was de beslissing snel geno men. Haverbeke geeft wel toe dat hij tegelijkertijd zich wat angstig af vroeg: "Kom ik niet in een heel klein wereldje terecht, kom ik niet buiten het 'leven' te staan? Maar het heeft mijn leven verrijkt, ik leer hier elke dag". De pastor is onder de indruk van wat de mensen hem voor levensge schiedenissen vertellen, van het- verdriet dat zij hebben meege maakt. "Iedereen die hier wordt op genomen heeft een lange weg van lijden achter zich. Bij veel dingen vraag ik me af: hoe is het mogelijk? De verhalen kunnen zeer triest zijn. Veel mensen zijn in hun kinderja ren al erg beschadigd". Haverbeke hoopt intussen dat hij niet iets krijgt van: dit heb ik al eerder meege maakt. In de afgelopen jaren ontstond er op de schrijftafel van Haverbeke langzaam maar zeker een stapeltje verhaaltjes. "In de therapie hier wordt aangeraden om dingen van je af te schrijven, misschien heb ik dat ook wel gedaan". Anderen op Sanc ta Maria die iets van zijn werk onder ogen kregen, ontdekten de talenten van de pastor op dit terrein. Deze liet zich uiteindelijk overhalen tot het samenstellen van een bundeltje, dat in eigen beheer werd uitgege- van negentien dat door haar verle den al een enorme levenservaring heeft, de vrouw die in het 'leven' heeft gezeten, de aan een rolstoel gekluisterde veeboer, het meisje dat op zoek was naar geborgenheid en tenslotte zelfmoord pleegde... "Ik merk dat je kwetsbaar wordt als je deze dingen opschrijft. Je loopt het gevaar dat mensen zeggen: hoe kun je nou op zo'n manier pastor zijn?". Haverbeke wil als mens luisterend en belangstellend aanwezig zijn. Verpleegkundigen doen dat ook, maar als pastor loop je wat tussen het andere personeel door, is de er varing van Haverbeke. "Je bent de enige die niet iets met of van die mensen wilt". Een typerend ver schil is volgens hem ook dat.de pas tor mensen opzoekt, terwijl ande ren de patiënten juist bij zich laten komen. "Ik ervaar dan ook altijd een royale toegang". Zoals onlangs op een dag voor zie kenhuispastores nog werd bena drukt, mag het niet zo zijn dat ge sproken kan worden van de pastor als iemand die naast de professional functioneert. "Je bent geen psycho loog of psychiater, maar je moet wel deskundig zijn. Je moet goed kun nen luisteren, kunnen omgaan met de problemen die je te horen krijgt". De tijd dat een priester zich uitslui tend kon beroemen op zijn ambt, is gelukkig voorbij. Ziet de geestelijke positieve din gen in zijn werk, hij wordt ook gere geld geconfronteerd met een mach teloos gevoel. "Je merkt dat de mensen een hand naar je uitsteken en dat jij dat ook doet, maar dat op de een of andere manier de kloof niet te overbruggen is. Ja, dat is pijnlijk". De priester komt nooit met vrome antwoorden aandragen. "Als iemand na veel ellende twijfelt aan het bestaan van een goede god, sta ik ook met de mond vol tanden". Zijn eigen gedachten over de immer terugkerende vraag naar het waar om: "Ik denk dat God niet zo alm achtig is als wij graag zouden wil len. Hij is volgens mij ook machte loos in individuele situaties. Ik denk dat God wel wat kan, maar dan niet zoals wij dat graag zouden willen. Ik denk dat God iemand is waar bij je kunt uithuilen, je je pro bleem aan kunt vertellen, ook al lost dat niks op". Of hij zelf ook zo'n functie vervult? "Als ik dat kan, zou ik dat heel fijn vinden". Zondag begint om tien uur de speciale eucharistievering in de kapel van het te huis, met aansluitend een receptie in het gebouw 'De Golfslag'. Het boekje 'Ik heb mijn ziel in jouw handen gelegd...' is voor zes gulden bij de receptie van Sancta Ma- NOORDWIJK Op het terrein van de voetbalvereniging SJC in Noord- wijk wordt vanmiddag een wedstrijd gespeeld tussen een team van ambas sadeurs en politici en een team van 'captains of industry'. De opbrengst komt ten goede aan de SOS-kinderdorppn in de derde wereldlanden. De wedstrijd begint om 17.15 uur. Behalve de ambassadeurs van Australië, Joegoslavië en Colombia, trek ken ook de politici P.J. Biesheuvel (CDA), H.F. Dijkstal (WD) en W.A. Vermeend (PvdA) de voetbalschoenen aan. In het team van het bedrijfsle ven spelen onder anderen leden van de raad van bestuur van verzekerings maatschappijen, banken en Shell. De scheidsrechter is Charles Corver. Jaarlijks twee ton extra subsidie nodig de voorzieningen in de bibliotheek aan de magere kant zijn. De biblio theek heeft in vergelijking met het aantal inwoners van Alphen, mo menteel 60.000, te weinig personeel, te weinig ruimte en te weinig boe ken. Daarom moet de gemeente vol gens directeur H. Puister-Idenburg de komende vijf jaar stapsgewijs meer geld beschikbaar stellen om de serviceverlening naar het pu bliek veilig te stellen. "In de nota is een vergelijking getrokken met bi bliotheken die ongeveer even groot zijn als Alphen. Daaruit blijkt dat Alphen met minder middelen tot goede prestaties komt. Tegelijk moeten we echter vaststellen dat er wat moet gebeuren", aldus Puister. Alphen ontvangt over dit jaar aan totale subsidie per inwoner bijna 23 gulden. Puister: "In gemeenten met 20.000 tot 50.000 inwoners ligt dat bedrag gemiddeld op 33 gulden. En dan praten we over 1987, twee jaar geleden dus. Gemeenten met meer dan 50.000 inwoners ontvingen in dat jaar gemiddeld ruim 40 gulden per inwoner. Dat is nogal een ver schil". Bovendien heeft de bibliotheek meer personeel nodig om goed te kunnen blijven functioneren. Puister: "We moeten er minimaal 4,75 formatieplaatsen bij hebben. Het is niet acceptabel voor de dage lijkse gang van zaken een groot aan tal vrijwilligers in te schakelen". i lange weg van lijden achter KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Wie nog nooit orgel heeft gespeeld, of dat af en toe maar eens doet, krijgt vandaag in Koudekerk de ge legenheid geboden daar verande ring in te brengen. De gereformeer de en hervormde kerk houden een open orgeldag. Twee jaar geleden had ter gele genheid van de restauratie van het orgel in de gereformeerde kerk een eerste orgeldag plaats. Omdat heel de bevolking flink had meebetaald aan de opknapbeurt, vond de kerke- raad ook dat iedereen in staat moest worden gesteld eens te spelen. Het idee sloeg aan. Het succes van die eerste orgeldag heeft tot de organi satie van een tweede geleid. Nu is ook de hervormde kerk daarbij betrokken. Chris van der Ouw. organist in beide kerken, ver telt dat het niveau waarop mensen spelen voor morgen niet belangrijk is. "De mensen kijken meestal te gen een orgel aan alsof het iets hei ligs is. Maar het orgel is niet van de organist, het is van de hele gemeen te". Inmiddels hebben zich al twintig organisten aangemeld om op hun eigen manier muziek van hun keuze ten gehore te brengen. Iedereen mag komen luisteren, in de gerefor meerde kerk tussen 10.00 en 14.00 uur, in de hervormde kerk tussen 10.00 en 11.30 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN - De openbare bibliotheek in Alphen hoeft op korte termijn niet te reke nen op extra geld. Wethouder G. Brussen-Leerdam (CDA) zegt dat in een reactie op de nota 'De Alphense bibliotheek in de knel', waarin de problemen van deze welzijnsinstel- ling zijn opgesomd. Door de groei van de gemeente heeft de biblio theek te maken met een stijgend aantal bezoekers waardoor de col lectie aan slijtage onderhevig is en een tekort aan personeel is ont staan. Het filiaal aan de Trou- badourweg is bovendien te klein om aan de vraag te voldoen. De bi bliotheek heeft de komende vijfjaar jaarlijks een extra subsidiebedrag van ongeveer 200.000 nódig om deze problemen te ondervangen. Weliswaar onderkent Brussen de moeilijke positie waarin de biblio theek verkeert maar daaraan wil ze vooralsnog geen consequenties ver binden: "Dit jaar in elk geval niet. Wellicht daarna, maar daarover moet eerst overleg worden ge pleegd met directie en bestuur van de bibliotheek. Samen moeten we een stappenplan uitwerken en aan de hand daarvan moet worden be keken of meer geld voor de biblio theek moet worden uitgetrokken". Mager In de nota wordt er op gewezen dat ZATERDAG 27 MEI Alphen informatie koffieochtend Vrije School. Hoefbladstraat, van 11.00 tot 13.00 uur. open week Streekmuziek- school met demonstratielessen en uitvoeringen om 11.00 en Leiden open huis voor oud-leerkrach ten en -leerlingen van de Koningin Julianaschool en De Kiekeboe, van 14.00 tot 17.00 uur voorstelling: The Family' van Lodewijk de Boer. aanvang 20.30 uur in het Micro-Theater. Oude Leiderdorp open dag Leiderdorpse politie bij'het groepsbureau Hoogmade- seweg. met o.a. demonstraties, activiteiten en tentoonstelling VVN, van 10.00 tot 16.00 uur. manifestatie voor buitenlan ders en Nederlanders 'Leiderdorp Voorschoten activiteiten, van 11.00 tot 17.00 kunstbeurs in het Ambachts- uur, Zijdeweg. en Baljuwhuis, Voorstraat, vanaf m «A voorstelling: 'De dame uit de 14.00 uur. VA provincie', door Toneelcombinatie rondleidingen in Kasteel Dui- MÊ VA Dialoog, aanvang 20.15 uur in venvoorde, Veurseweg. om 14.00 Cultureel Centrum De Warenar, en 15.30 uur. ^A Kerkstraat 75. Taptoe Voorschoten mmv zes Hazerswoude internationale modelvliegshow Goudse Modelvliegclub, aanvang 13.00 uur op het modelvliegter rein, Gemeneweg. Lelden rommelmarkt/fancy fair Mu van Hadji Omar', aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Vol kenkunde, Steenstraat. Ter Aar kwart thriathlon bij zwembad de Aarweide. Schilkerweg, aanvang 8.00 uur surfmarathon: 'Drie-uurs vab Vlietland', start om 12.00 uur van af het surfstrand, recreatiegebied Vlietlanden. rondwandeling IVN over het landgoed De Horsten, aanvang 14.00 uur bij de ingang Papelaan. 15.00 uur. Zegerpiasloop handbalvereni ging Rijnstreek. Olympiaweg. start 14.30 uur. Hazerswoude kindervoorstelling 'Hakim-Mi- me' in Het Anker, Chopinlaan, om 14.00 uur. Vest. in kader van 'Chansonweek': optreden Mercedes Sosa, aan vang 20.30 uur in de Leidse Schouwburg. concerl 'Natural Mystic', aan vang 21.30 uur in Droomfabriek. Oude Singel. Aangenaam', van 14.00 lot 21.30 uur in Sjelter, Heemraadlaan. concert Leiderdorps Kameror kest. aanvang 20.15 uur in de Dorpskerk. bingo-dansant buurtvereniging Zijlkwartier. 20.30 uur in het buurt huis, Van der Marckstraat toporkesten, vanaf 20.00 uur op tt ZONDAG 28 MEI het sportcomplex van SVLV, Juli- Alphen ana van Stolberglaan. open deurdienst met Die Rhijn- mH ^A se Sanghers en Simon Stelling Wassenaar JBH ^P (orgel), aanvang 18.30 uur in de open dag bi) Stichting Dieren- Goede Herderkerk. Ten Harm- ambulance Den Haag, met infor- |2 L. |VI |1 A senstraat matie. tentoonstelling en diverse ^P^ VI V1 LI O ziekvereniging De Burcht, van 11.00 tot 16.00 uur in het onderko men aan de Aalmarkt. optreden "Werkmans Wils kracht' en Folkband 'Hop Goblin', bij het Theehuis in de Leidse Hout. vanaf 14.00 uur film over Afghanistan: 'Zonen Voorschoten dressuurwedstrijden Ruiterver- enigmg Manege Vreehorst. Veur seweg, aanvang 9.00 uur. Jeu de Boules-toemooi, Club de Petanque De Six Prét. aan vang 10.30 uur in de Voorstraat. Wassenaar opening tentoonstelling Stich ting Ata'nhor. thema Kunst en Wetenschap, om 14 00 uur in De Pauwhof. Paauwlaan. orgelconcert Hans van Nieuw koop. aanvang 20.00 uur in de Dorpskerk.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15