Wat doen de sterren? 'Met TV-10 bereik ik een top' I ^ensi >enbre uk geen verstandige stap' Jos Brink: 'Mij maakt het niets uit' 'Ik heb niet zo nagedacht 'We zullen best een graantje meepikken./ INGEN Wim Bosboom Wim Bosboom, TROS-presentator: „Ik ben sterk voor de commer ciële televisie. Ze scheppen kansen voor heel veel mensen, zowel voor oud-gedienden als voor jonge talenten". „Neem nou die NCRV-man Gerard van den Berg. Die was mijns inziens ten onrechte door de NCRV met pensioen gestuurd. Die wordt nu terug gehaald om het spelletje 'zo vader, zo zoon' te doen. Ted de Braak, ook een oude, bekwame showmaster, komt terug bij de NCRV voor een familieprogramma. Ik zelf zal ook profiteren van de nieuwe stations. Ik krijg meer zendtijd". „Het tweede garnituur krijgt een kans. Mensen die remmend werkten op een goede doorstroming, gaan weg. Het is opschuiven en vernieuwen. Hilversum wordt een broedvijver van nieuw ta lent". „Joop van den Ende heeft niets aan onbekend talent. Die moet het hebben van beroemde mensen. Hij kan zich niet veroorloven om met onbekende mensen te komen. En dat werkt heilzaam in Hilversum". „De overstap van Koos Postema naar TV-10 geeft in Hilversum fantastische vacatures op informatief gebied. Dat geldt ook voor de managerskant. Neem nou Joop Daalmeijer. Die is nu directeur ge worden bij Veronica. Zonder Veronique had hij geen kans ge maakt". „Een transfer naar TV-10 voor mij? Ach, moet u luisteren: ik ben zestig jaar en voor volgend jaar heb ik bij de TROS een heel vol pro gramma. Als ik naar TV-10 zou gaan, krijg ik te maken met een pen sioenbreuk. Dat is op mijn leeftijd geen erg verstandige stap". Ron Brandsteden 'We steken onze nek uit' Ron Brandsteder, quizmaster: „Persoonlijk loop ik de min ste risico's. Ik ben zowel bij TV-10 als bij de TROS. De TROS heeft gekozen voor sa menwerking met TV-10. Daar door wordt de Honeymoon- quiz zowel door de TROS als door TV-10 uitgezonden. Ik stap naadloos over. Ik ben blij dat ik die riante positie heb. Ik ben ook blij dat ik geen af scheid hoef te nemen van de TROS. Afscheid nemen doet pijn. Zeker van de TROS, waarvoor ik toch al tien jaar met veel inzet werk. Ik blijf nu voor de TROS ook ander werk doen". „Als die samenwerking tus sen de TROS en TV-10 er niet was geweest, had ik gekozen voor TV-10. De samenwerking met Joop van den Ende leidt tot goed bekeken program ma's. Bij TV-10 krijg ik meer armslag. Meer geld voor de show, meer mogelijkheden. Wisseldecors, enzo. Dat was er tot nu toe niet bij". „Ik geloof heilig in TV 10. Het huidige omroepbestel is niet meer van deze tijd. Magr je moet niet denken dat we zakkenvullers zijn, omdat we commerciële televisie maken. De winsten moeten terug vloeien naar de programma's. We steken nu onze nek uit. Wat we beloven moeten we waar maken. We zijn er voor de TV-10 gooit alles overhoop in omroepland Koos Postema gaat, Tineke de Nooij, Henny Huisman, Jos Brink, Sandra Reemer: ze gaan allemaal naar ome Joop. Niets is meer zeker in omroepland nu tv-coryfee Joop van den Ende met z'n commerciële TV-10 de buis denkt te gaan bestormen. We bedoelen maar, Tineke de Nooij, was Veronica-gezicht van het eerste uur en die verdwijnt er ook naartoe. En de verhuizing van Koos Postema wordt 'de grootste transfer uit de Nederlandse omroepgeschiedenis' genoemd. Wie gaat er wel, en wie blijft zijn of haar eigen omroep trouw? Wat denken 'de sterren' over hun (eventuele) overstap naar Joop van den Ende en zijn TV-10? Geven ze hem een kans van slagen? Een overzicht. Jos Brink, entertainer: „Het is heel raar om dat te horen: Jos Brink op TV-10. Voor mij maakt het ook geen bal uit of 'Wedden dat nu door de AVRO of TV-10 wordt uitgezonden. De studio van Van den Ende was gedurende de weken dat het programma werd gemaakt, mijn huiskamer. Dat blijft het". „Wat wel uitmaakt, is het budget. De AVRO heeft steeds meer op het programma beknibbeld. Het programma werd in stand gehou den, maar de jus is er vanaf gehaald. Dat heeft me veel kopzorg en veel verdriet bezorgd". „Bij TV-10 komt al het oude vertrouwde, zoals in de begintijd van Wedden Dat, weer terug. Het budget wordt verruimd. Met 150 man gaan we weer het programma maken waar vroeger iedereen over sprak. Met toeters en bellen en alles er op en er aan. „Ik doe alles op mijn gevoel. Ik denk dat het goed is dat TV-10 zich op deze manier gaat manifesteren. Anders zou ik het niet doen. Ik ben te oud Sandra Reemer: Sandra Reemer, zangeres en quizmaster: „Ik heb niet zo nagedacht over de kansen van TV-10. Er is dus ook geen logi sche verklaring voor mijn be sluit om voor Joop van den Ende te gaan werken. Ik had meteen een goed gevoel, toen ik er van hoorde. Daar ben ik op afgegaan". „Ik zit natuurlijk ook al lek ker bij hem. Van den Ende heeft me de kans gegeven me te ontwikkelen. Bovendien, wat moet ik met de NCRV als ik nu met een heel goed pro- duktieteam Showmasters maak. Bij de NCRV zou ik misschien een andere show kunnen krijgen, maar daar zit ik nu niet op te wachten". „Ik voel me niet heel erg verbonden met de NCRV. In die zin dat ik het gezicht van de NCRV was. Ik heb ook voor de AVRO gewerkt. Maar het is logisch dat de NCRV mij wel als een NCRV-coryfee zag". „De NCRV heeft me wel ge feliciteerd. Ik denk dat ik als zangeres ook nog wel ge vraagd zal worden voor optre dens in hun programma's. Er is nog steeds een goed con tact, in elk geval geen haat en nijd". rechts Koos Postema, Jos Brink, André i Weerman John Bernard: John Bernard, 1 Meteo-consult: „De ciële stations willen meer aan dacht besteden aan het weer dan tot nu toe op de televisie gebeurt. We hebben contact met die organisaties. Uit die gesprekken is nog niets defi nitiefs voort gekomen. Maar ik verwacht zeker dat we een graantje zullen meepikken". „Ik ken de mensen van Ve ronique beter dan die van TV- 10. Maar er is geen natuurlijke binding met Veronique, om dat we al voor Veronica wer ken. Met beide wordt gespro ken". „Voor televisie is de weer man heel belangrijk. Het is in het land gespreksonderwerp nummer een. Het is geen jour nalistiek onderwerp. Daarom was er vroeger in het NOS- journaal altijd een beetje een kloof van moeten we het weer nu wel of niet hebben. De cij fers wijzen uit dat het een ge weldige publiekstrekker is. Veel mensen zetten om kwart over acht pas de televisie aan „In de Verenigde Staten worden de weermannen beter betaald dan de „anchor-man" van de nieuwsrubrieken. De weerman van ABC vangt een miljoen dollar per jaar. De weerman van een lokaal tele visiestation zit al gauw op een 250, 300.000 dollar zonder acti viteiten als lintjes doorknip pen en winkels openen. Dat kunnen wij, calvinisten, oné niet voorstellen". „In ons land hebben alleen Meteo-consult en het KNMI een gedegen organisatie. Ik denk niet dat de commerciële stations met bijvoorbeeld Pel- leboer in zee gaan. Er is weinig weer te koop. We zijn dus qp tijd op de commerciële toer gegaan". Koos Postema: Koos Postema kreeg van TV- 10 het zeer aantrekkelijke aan bod om een praatshow te ma ken, die vijf avonden in de week om half elf 's avonds wordt uitgezonden. "Van die horizontale programmering gaat een grote kracht uit. Het is prachtig om op zo'n manier een informatief of semi-infor- matief programma te presen teren. In die zin bereik ik nu een top." Het aardige programma Klasgenoten, dat over een be kende Nederlander en een vroegere schoolklas gaat, neemt Koos Postema mee naar TV-10. Tot nu toe maakte hij het voor de VOO. Veronica heeft het vertrek van Klasge noten sportief opgenomen, zegt hij. Hij komt niet in vaste dienst van TV-10. Postema heeft een contract met de produktie- maatschappij van Jef Rade makers. Deze heeft onder meer voor Postema en een erotisch programma een drie jarige overeenkomst met TV- 10 gesloten ter waarde van 30 miljoen gulden. Postema ver moedt dat de gevestigde om roepen zijn diensten niet meer hoeven. 'Heel v.eel is door mijn band met TV 10 uitgeslo ten.' Toch vindt de nieuwe cory fee van Joop van den Ende niet dat hij een groot risico loopt door zich aan TV-10 te binden. 'Je weet natuurlijk niet hoe vast TV-10 staat. Maar voor mij is het risico niet zo groot. Het klinkt ouwelullig, maar ik heb een contract van driejaar. Als dat afloopt ben ik zestig. Wat kan me dan gebeu- Ted de Braak: 'Liever terug naar de NCRV Ted de Braak, quizmaster: „Met de NCRV had ik al een jaar of twee contact over een familieprogramma. Maar er was geen plaats. Door de komst van TV 10 is die er nu wel gekomen. Anders had het misschien nog wel een jaar kunnen duren". „Het mooie is dat ik nu tele visie voor de NCRV ga doen en voor de KRO radio kan blij ven maken. Dat vinden beide omroepen nu prima. KRO en NCRV willen na de stap van TV-10 nauwer samenwerken. Ik ben de eerste die daarvan profijt trekt". „De NCRV stond hoog op mijn lijstje. Ik heb er 20 jaar gewerkt, voordat ik wegging om met Van den Ende de 1,2,3-shows voor de KRO te gaan maken. Die shows waren voor mij een grote uitdaging. Een grandioos succes". „Ik vind niet dat ik de NCRV toen heb verraden. Maar ik had ze wel in de gele genheid kunnen stellen om met me om de tafel te gaan zit ten. Dat heb ik niet gedaan. Ik ben blij dat ik het nu kan rechtzetten". „Ik had ook contacten met TV-10, met Joop van den En de. Daar kwam voorlopig niets uit. Hij zei: „Je hoort nog van mij" Ik geloof dat hij moest wachten op sponsors". „Ik wilde toch liever terug naar de NCRV. Dat is een we reld van verschil. Het maakt uit of je uitsluitend voor de commercie draait of dat er ook nog een ander aspect aan zit.. De NCRV heeft een gezicht". „Volgens mij moeten we ons niet voorhouden dat we TV-10 gaan beconcurreren. Dat zou een slechte raadgever zijn. Het moet een goed pro gramma zijn, ook als TV-10 er niet was geweest". 'Vredesbrood' Het Newyorkse warenhuis Bloomingdale is de eerste winkel in die stad die 'Vredesbrood' uit de Sovjet-Unie verkoopt. Het brood vliegt over de toonbank; volgens woordvoerster Miriam Peake Smith wordt er iedere twee minuten een verkocht. Gister middag stond er een lange rij voor de broodafdeling van Blooming- dale's. Artikelen uit de Sovjetunie doen het momenteel erg goed in de VS. Eerder deze maand was een voorraad horloges binnen een week uitverkocht. Het brood, van ongeveer 1 kilo, kost 6 dollar. Er zijn twee varian ten: een zoeter brood met korian derzaad en een zuurder rogge. Bij die laatste wordt het drinken van Russische thee aanbevolen. Maagzweer Dolfijnen hebben grote behoefte aan privacy en de kans bestaat dat zij een maagzweer krijgen, als zij vaak worden blootgesteld aan grote mensenmassa's zoals in dol- finaria. Dat is de conclusie van een onderzoek dat een voormalig diergeneeskundig directeur van een dolfinarium in de Amerikaan- se stad Baltimore heeft uitge voerd. Drie dolfijnen kregen kort na de opening van het dolfinarium daar in 1981 een maagzweer. On derzoeker Michael Stoskopf zegt dat alle mogelijke factoren die daarop van invloêd kunnen zijn geweest zijn onderzocht. Als eni ge reden voor de kwaal bleef uit eindelijk over de honderden men sen die zich dagelijks aan de zee zoogdieren vergaapten. Volgens Stoskopf stellen dolfijnen veel prijs op hun privacy en dienen zij te beschikken over een onbespie de plaats waar zij zich kunnen te rugtrekken. Het dolfinarium in Baltimore werd gesloten toen de dieren ziek werden. Op grond van het onder zoek heeft men besloten geen dol fijnen meer te houden. Vermogen De Amerikaanse president, Geor ge Bush, en zijn vrouw Barbara hebben een vermogen van iets meer dan 8 mihoen gulden- Dat Tijdens de warmte van de af gelopen dagen zochten niet al leen de mensen verkoeling. In het dierenpark van Amersfoort genoot de 22-jarige olifant Twiggy zichtbaar van een ver frissende 'douche' (foto ANP) heeft het Amerikaanse magazine „Money" gisteren gemeld. Het vermogen van Bush en zijn vrouw werd eerder geschat op iets meer dan 4 miljoen gulden. Maar door de verkoop van zijn buitenverblijf aan zee in de staat Maine en door zijn zuinigheid heeft de Amerikaanse president zijn vermogen verdubbeld, aldus „Money". Bush en zijn vrouw zijn erg zui nig. Recentelijk kochten zij een Ford stationcar uit 1981. In tegen stelling tot zijn voorganger Ro nald Reagan, die gemiddeld 2.0U0 gulden neertelde voor een kos tuum, is George Bush aan de zui nige kant: gemiddeld 1.200 gul den voor een pak. Het magazine weet ook nog te melden dat de president en de „First Lady" zelden meer dan 40 gulden uitgeven wanneer zij uit gaan eten bij hun favoriete Chi nees. MEN Vf?EEST RAT PB NEONAZI ZICH KANPIPAAT ZULLEN STELLEN V/OOI? P£" GE/WEENTERAAPSVER- kflEZINGEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22