Alleen PSV heeft nog trek in beker Favorieten vallen achter elkaar af Giuliani wint lange Giro-rit SPOoRPTTV Volleybalbond schuift Brokking aan de kant Slechtbezochte finale niet besteed aan FC Groningen Vreugde om Milan kent in Italië geen grenzen Politie pakt supporters op VRIJDAG 26 MEI 1989 SPORT PAGINA 17 Kokkelkoren sluipt omhoog DIEREN (GPD) De Posbank als bloedbank. Dramatiek en tra giek op weg naar de Veluwe. Olympia's Tour veranderde tussen Emmen en Dieren van een wielerkoers in een slagveld met meer gewonde dan fitte favorieten. Valpartijen schakelden eerst de voornaamste klassementsrijders uit en later ook de favorieten voor de dagzege. Martien Kokkelkoren uit Noordwijkerhout drong mede daardoor de top tien binnen. Ze sneuvelden één voor één. Vrij wel direct na de start al sidderde het peloton toen uitgerekend de man nen in de diverse klassementstrui en bij een snelheid van veertig kilo meter per uur over elkaar heen vie len. Het geel van Dittert, het blauw van Robert van de Vin, het rose van Hennig en de 'jollebolletrui' van Anthony Theus vormden een re genboog in het gras even buiten de bebouwde kom van Emmen, twee kilometer na de neutralisatie. Van de Vin, tweede in het klasse ment met slechts een tel achter stand op Dittert, kwam niet eens meer op de fiets. Hij verdween hui lend in de ambulance om gehecht te worden. Later: "Doorgaan had geen zin meer, het bloed spoot eruit en het werd helemaal zwart voor m'n ogen". Theus was de enige die met de schrik vrij kwam en snel aanslui ting kreeg met de achterste waaier van het inmiddels op drift geraakte peloton. De kopgroep van vijftig man zag hij nooit meer terug. De twee getroffen DDR-renners Dittert en Hennig, stapten met de moed der wanhoop wel weer op de fiets, zetten eerst ook nog wel de achtervolging in, maar kregen nooit kansen op aansluiting. De nationale sponsorselecties Van Aarle, Koga en Giant zagen eindelijk hun kans schoon, hielden in de eerste groep Evert laat Roland Garros schieten het tempo hoog en bleven uit het zicht. Van de Vin gezien, Dittert gezien, Hennig gezien: het was slechts het begin van een lange en hete dag. De gemoederen in Olympia's Tour den nog veel meer verhit. Eerst door de opgave van Dirk Meier. Zomaar, terwijl hij midden in de eerste groep zat. Hij meldde zich bij de ronde arts en gaf op. 'Zonnesteek', dach ten de volgers. "Laten we het maar op een ontsteking houden", be weerde daarentegen de dokter. "Het fijne kan ik u niet vertellen, ik heb een beroepsgeheim". De man, Jos Benders uit Maast richt, had zoiets nog nooit meege maakt in zijn carrière als ronde-arts. En hij heeft toch al wat ervaring. "Behalve de elf valpartijen, die we hebben behandeld, heb ik in de koers nog tien consultaties gehad. Een drukke etappe, en ik prijs de dag niet voor het avond is". En Benders ging weer verder aan AMSTELVEEN (QPD) De spelers van het Nederlands volley balteam willen dat het bondsbestuur gaat proberen alsnog tot overeenstemming te komen met Harry Brokking. De selectie had de 34-jarige Amstelvener unaniem aangewezen als de belangrijke kandidaat om de naar Japan vertrekkende Arie Selinger op te vol gen als bondscoach van de nationale ploeg. Gisteravond maakte de NeVobo echter bekend dat er geen overeenstemming bereikt was met Brokking, die driejaar lang als assistent-coach met Selin ger samenwerkte. "We willen eerst van beide partijen volgen. Ik zag het als een sportieve weten wat de exacte reden is", be- uitdaging en een logisch vervolg op nadrukte Ron Boudrie, woordvoer- het werk dat ik de afgelopen drie der van de spelersgroep, "Aan de jaar samen met Arie Selinger heb hand van die gesprekken kunnen gedaan. Onder de voorwaarden die 1 vaststellen of de beslissing defi- het bondsbestuur stelde, voelde ik nitief is. Ik hoop dat in elk geval niet. De spelers blijven achter hun keuze staan. Van onze kant is de be reidheid alles in het werk stellen om te kijken of er nog openingen ge vonden kunnen worden". Harry Brokking toonde zich gis teravond laat zeer teleurgesteld over de mislukte onderhandelingen van de afgelopen zes weken. "Ik had deze job dolgraag aanvaard. Te meer daar de spelersgroep unaniem achter me stond en ook Arie Selin ger van mening was dat ik de ge schikte persoon was om hem op te deze klus het werk, vlak na de finish in Die- eens zijn finish leek te gaan worden, ren, dat even op het bedevaarts- Jos Bol kreeg ruzie met ploegleider plaatsje Lourdes leek. Angel Pol- Schür over de behandeling van zijn vorosa strompelde voorbij, met zijn schaafwonden na een val al voor de arm in een draagdoek na een valpar- Posbank toen hij water wilde gaan tij vlak voor de finish, die eindelijk halen en even niet oplette. Carsten POTENZA (ANP) - De Italiaan Stefano Giuliani heeft gisteren de vijfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Giuliani's land genoot Maurizio Fondriest ein digde als tweede. De Australiër Phil Anderson werd derde. De rit ging over 275 kilometer van Co- senza naar Potenza. De Italiaan Silvano Contini behield de rose leiderstrui. De Zwitser Omar Pedretti is op doping betrapt. Hij moest op con trole komen na de tweede etappe op de Monte Etna. De 24-jarige Pedretti eindigde die rit op de 67ste plaats. Hij werd door het lot aangewezen voor de dopingcon trole. In zijn urine werd aange toond, dat de Italo-Zwitser een te hoog testosteron-gehalte heeft. Pedretti bekende testosteron te hebben gekregen van zijn huis arts, omdat hij in het voorjaar voortdurend verkouden was. Pi kant detail: hem werd het middel toegediend door zijn huisarts, dokter Brancha, die in deze Giro d'Italia in de c de officiële artsen Pedretti was vooraf op de hoog te gesteld, dat hij risico's liep. Een geluk voor hem is, dat hij niet de Italiaanse nationaliteit bezit. In dat geval zou hij, volgens een nieuw reglement, twee jaar ge schorst worden. Nu kwam hij er af met vijfduizend gulden boete, drie maanden voorwaardelijke schorsing en tien minuten straf in het algemeen klassement. Gebruikmakend van zijn goed ontwikkeld evenwicht als schaatser heeft Gert Jakobs op gladde, bochtige, klimmende en dalende weggetjes de derde etap pe gewonnen van de Ronde van Aragon. Hij deed dat met een voorsprong van 47 seconden, waardoor hij klom naar de vijfde plaats in de algemene rangschik king. In het algemeen klassement stond Jakobs slechts 65 seconden achter op leider Santos Hernan- des. De Spanjaard Inaki Gaston PARIJS (AFP) - Chris Evert doet niet mee aan het toernooi om de open Franse tenniskampioenchap- pen. Evert bezet de vierde plaats op de wereldranglijst. De 34-jarige Amerikaanse veroverde in haar loopbaan zeven keer op Roland Garros de de Franse titel. Het toer nooi begint maandag. In Genève verloor Evert in de tweede ronde van Barbara Paulus uit Oostenrijk. Zo kort voor de open Franse kam pioenschappen houdt Boris Becker zijn goede vorm op gravel vast. De Westduitser leidde gisteren zijn team in het wereldbekerlandentoer- nooi van Dusseldorf naar een 2-1 ze ge op Zwitserland. In het enkelspel zegevierde Bec ker, die momenteel tweede staat op de wereldranglijst, met 6-3, 6-4 over Jakob Hlasek. Nadat Mazzadri met 6-4, 6-1 tegen Patrick Kühnen had gezorgd voor een 1-1 stand, won Becker samen met Eric Jehlen het beslissende dubbel. Jacco Eltingh heeft in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi voor de open Franse kampioen schappen in twee sets gewonnen van de Fransman Laurent Prades. Eltingh zegevierde met 6-1, 6-3. Ka- Bakkum verloor in de eerste ROTTERDAM (GPD) PSV kan met een gerust hart de de Spaanse stranden of exotischer oorden opzoeken. De aan- val op de Nederlandse heerschappij, in de competitie inge- overwinning op Brenda Schultz zet door Ajax, in het bekertoernooi dit seizoen door FC Gro- doorgedrongen tot de tweede ningen, werd voor de tweede achtereenvolgende voetbal- f If Bjaargang met succes afgeslagen. De lekkere trek van de fpa" landskampioen bleek gisteravond in de deprimerend lege Kuip nog niet gestild: 4-1. weerde zich echter geducht. Hij ontsnapte aan het peloton en nam vier man mee, onder wie de atten te Gölz. De laatste won van dat groepje de sprint en schoof daar mee op naar de tweede plaats in het algemeen klassement: slechts één seconde achter Gaston. De Nederlander Dennis Huenders heeft gisteren de vijfde editie van de Rond van Rijnland- Westfalen gewonnen. In de zesde en laatste rit van de etappekoers voor amateurrenners behielde de Nederlander de gele-leiderstrui. Hij sloeg een aanval van de West duitser Markus Voss bekwaam af. De Nederlandse amateur Rini Ansems heeft de eerste etappe ge wonnen van de Ronde van Rous- sillon. Hij won de 149 km lange etappe van Toreilles naar Saint- Paul de Fenouillet met een ver schil van drie seconden vóór de Fransman Christophe Manein. In het algemeen klassement is het verschil tussen hem en de Frans man vier seconden. Wolf van de DDR lag ineens op een brancard met een zware hersen schudding en werd naar het zieken huis vervoerd. In dat ziekenhuis werd hij behandeld na onder meer Frank Groenendaal, die eerder al in de eerste groep was gevallen en ge laatsbeschadigingen had opgelo pen: het is slechts een greep uit het rijtje 'lammen en blinden'. Turbulent Olympia's Tour gaat nog drie onge twijfeld turbulente slotdagen tege moet. Vandaag behalve een etappe ook nog een individuele tijdrit en in het weekend twee dagen over alle Limburgse heuvels. De kaarten zijn nog lang niet geschud. Opnieuw leidt een Oostduitser: de debutant Thomas Liese is de laatste der mo hikanen want Carsten Wolf, nog wel als vierde geklasseerd, zal vandaag hoogstwaarschijnlijk niet van start gaan, en de achterstand van Blochwitz is te groot. De belangrijkste Nederlandse formaties hebben dus nog maar met één DDR-renner af tc rekenen. In middels is al wel duidelijk dat Eg- bert Koersen (Koga Miyata) de kaart Pierre Duin (nu tweede) zal spelen, de nationale selectie in klas sementsrijder Maarten de Bakker de belangrijkste troef heeft, en Van Aarle Joost van Adrichem in kans rijke stelling heeft gebracht. Mar tien Kokkelkoren klom door een ze vende plaats in de rit op naar de tiende positie in de algemene rang schikking. echter weinig voor a te beginnen". Het voornaamste geschilpunt was volgens de Amstelvener niet het financiële aspect, maar de be noeming van de nieuwe assistent- bondscoach. "Ik vind dat een taak van de hoofdtrainer", licht Brok king toe. "Het bondsbestuur ver bond daar echter bepaalde condi ties aan. Ik mocht mijn assistent kiezen, maar had daarbij niet geheel de vrije hand. In mijn optiek is dat een uiterst vreemde en ongebruike lijke zaak. Tenslotte ben ik verant woordelijk voor de technische gang van zaken en moet ik met die man werken. In zo'n situatie kan ik niet optimaal functioneren. Ik moet me vrij kunnen bewegen en zelfstandig beslissingen kunnen nemen. Die mogelijkheid werd me niet gege ven. Daaruit heb ik mijn conclusies HELSINKI (Finska/ANP) - De Fin- getrokken. Het is teleurstellend dat se bondscoach Jukka Vakkila heeft het zo gelopen is, maar in de top tien 'buitenlanders' opgenomen in sport word je met dat soort zaken de selectie van achttien voor de na- nu eenmaal geconfronteerd. Ik tionale ploeg. Onder hen is Mikka denk dat het wel even kost voor ik Lipponen van FC Twente. Finland het goed heb verwerkt. Diep in mijn speelt 31 mei in Helsinki de kwalifi- hart hoop ik nog op een oplossing. Finse selectie telt tien ,buitenlanders, catiewedstrijd voor het toernooi de wereldtitel tegen Nederland. De Finse selectie lijkt net als die van Nederland op een vreemdelin genlegioen. Vier spelers komen uit in de Zweedse competitie, twee bij degradatiekandidaat Stuttgarter Kickers in de Bundesliga, één bij de amateurs in de Bondsrepubliek en voorts één in Schotland, Nederland en België. De selectie van Vakkila is: Kari Laukkanen (Stuttgarter Kickers), Olli Huttunen (Haka Valkeakos- ken), Jari Europaeus (Rovaniemi PS), Ari Heikkinen (Turun PS) Markku Kanerva (HJK Helsinki), Erkka Petj (Oesters IF), Aki Lahti- Mogelijk komt die van de kant de spelers". Is dat niet het geval, is het zeer aannemelijk dat Brokking ingaat op de aanbieding van Brother/Mar- tinus. De Amstelveense club zou graag zien dat hij coach wordt van het eerste damesteam. Bayem zo goed als zeker van titel ronde voor Roland Garros Japanse Kimiko Idate. Manon Bollegraf, die dankzij t ronde van het vrouwentoernooi v Straatsburg, verloor daarin gisteren met 2-6, 2-6 van de Argentijn tricia Tarabini. De als vijfde geplaatste Nicole Provis en de nummer zes Judith De Eindhove Wiesner werden beiden uitgescha- de Ronald Kc keld. Probst (BRD) versloeg de nent aan de Spaanse kust vestigt, Australische met 6-4, 6-3. Faull een passend afscheid, al was de am- (Aus) was met 6-4,6-3 sterker dan de biance (9843 kijkers) in Rotterdam Oostenrijkse. om te huilen en kon er, gezien de ve- MILAAN (GPD) Toeterende to's die de verschillende stadscen tra blokkeerden. Uitzinnige tifosi die metershoge Europacups en af beeldingen van met name Ruud Gullit met zich meevoerden, en trams die gevuld waren met hossen- Amerikaans honkbal. 21.00-23.00 SKY: Golf: PGA-kampioen- schap vanuit Wentworth. 21 45-22.00 Super: World news- mei o.a. sport. 22.00-22.30 Ned 2: Sport: met voetbal (bekendmaking door Thijs Libregts'van de laatste ontwikkelingen met betrëkking tot de voorbereiding op de WK-kwalificatie), wielrennen (samenvatting van de voor laatste etappe, Velp-Reuver, van Olympi a's Ronde door Nederland), skeeleren (NK), en honkbal (samenvatting van de 22.55-23.25 Did 2 Die Sport-Reportage: met o.a. reportages over de Tennis World Team Cup in Dusseldorf. 23.00-00.00 SKY Motorracen: Formule-I Grand Prix Monaco. 23.35-00.05 TV 5 Sports Loisirs. golf (PGA kampioenschappen), paarde- rennen in Haydock Park, en Rous Cup Voetbal (Schotland-Engeland, live). 12.00-13.00 SKY: Eye on Sport. de supporters die door alle ramen en kieren hun rood-zwarte vlag lie ten wapperen. Een Vulcano Mila- nista barstte uit; Milaan en ook de rest van Italië vierden in de nacht van woensdag op donderdag een verlaat carnaval. Gistermiddag, toen AC Milan op de Milanese luchthaven Malpensa aankwam, zorgde een menigte van tienduizenden fans voor een hart verwarmend welkom. Een logisch vervolg op het feest dat 80.000 tifosi de nacht ervoor in Barcelona had den gevierd, waar Milan de derde Europacup-1 uit z'n historie had veroverd. Het Domplein, waar de finale te gen Steaua via een groot tv-scherm werd getoond gold als seismolo gisch middelpunt van het feestge druis. Maar de vreugde-uitbarsting voltrok zich in heel Italië. De Turijn- se krant La Stampa, die constateer de dat er zeker 10.000 uitgelaten supporters van de club het centrum van de hoofdstad van Piemonte wa ren ingetrokken, schreef gisteren: "Er waren er die zich afvroegen ol Milaan niet 140 kilometer was opge schoven". Centrale figuur in alle vreugde was toch weer Ruud Gullit die een op nationaal gebied tegenvallend seizoen geheel compenseerde met zijn hoofdrol in de finale. "Dit roept inderdaad herinneringen op aan het EK. Alleen is de kleur niet oranje, maar rosso nero", zei de Amster dammer die komende zondag tegen Como rust krijgt ter voorbereiding op de interland in Finland volgende week woensdag. "Dat wordt het laatste hoogtepunt dit seizoen waar ik naar toe werk. Daarna gaan we heel kalm afbouwen". Ie lege vakken, van een ereronde geen sprake zijn. Met het bekertoer nooi wordt het nooit meer wat in Nederland, zo lijkt het. De speur tocht die de afgelopen weken inge zet moest worden om een geschikte lokatie te vinden, is in dat verband veelzeggend, Nadat NEC, FC Utrecht (twee maal zelfs), Eindhoven en Sparta waren afgevallen, werden PSV en FC Groningen twee dagen na de oorspronkelijk geprogrammeerde datum bij Feyenoord verwacht. De bekercompetitie lijkt de KNVB als een rotsblok op de maag te liggen. Eén dwarsliggende burgemeester, zoals Ien Dales van Nijmegen, kan alle mooie plannen in het water schoppen en van de finale een farce maken. Een vaste speelplaats aan wijzen lijkt het devies; de KNVB, geschrokken van de afnemende in teresse in de nationale bekerfinale, overweegt inmiddels voor de ko mende vijf jaar uit te wijken naar de Utrechtse Galgenwaard. Dat kan in ieder geval nog iets bijdragen aan het opbouwen van een traditie. Temidden van de treurigheid hield PSV, opmerkelijk gedreven, zich kranig. De glans van de bokaal werkte kennelijk inspirerend en de landskampioen perste er zowaar een bij vlagen imponerend slotak koord uit, goed voor de 'dubbel'. FC Groningen, reeds verzekerd van deelname aan de Europa Cup, wenste geen roet in het eten te gooi en, geloofde ook geen moment in de eigen kansen en ontpopte zich op de warme mei-avond als de ideale sparringpartner voor PSV om het moeizame seizoen stijlvol af te slui ten. Waardig Er was PSV veel aan een waardig slot gelegen. Opmerkingen als zou de equipe een armoedig seizoen ge kend hebben, zetten veel kwaad bloed in de selectie. Hans Dorjee, stand-in van de grieperige Guus Hiddink, had gisteren derhalve geen moeite de accu op te laden. "Deze groep wil alles winnen wat er te winnen valt. Het zijn 'winners', niet één speler uitgezonderd". Daarbij had Dorjee de mazzel dat sommige spelers, met de voorlopige selectie van het Nederlands eftal in KEULEN (SID) - Jupp Heynckes kon gisteravond lachen, Franz Bec- nen (OTP), Kari Ukkonen (An- kenbauer niet. De trainer van derlecht), Erik Holmgren (Gais Gó- Bayem München zag zijn team een teborg), Marko Myyry (SV Mep- sprong voorwaarts nemen naar de pen), Ari Hjelm (Stuttgarter Kic- zoveelste landstitel, door een over- kers), Jukka Iklinen (Kiruna FF), tuigende zege van 3-1 op 1. FC Köln. Markus Tronvall (IFK Norrkóping), De Westduitse bondscoach kon Jarmo Alatensi (IK Brage), Mika- in het Keulse Mungersdorfersta- Matti Paatelainen (Dundee United), dion geen getuige zijn van de ver- Mika Lipponen (FC Twente), Ismo richtingen van een aantal belangrij- Lius (Kuusysi Lahti) en Tommi Pa- ke internationals. Hij viel gisteren avola (Haka). van zijn fiets en liep een sleutel beenbreuk op. Het zal hem niet be letten vandaag te verschijnen in het trainingskamp, waar de Westduit sers zich voorbereiden op de kwali ficatiewedstrijd tegen Wales. De zege van Bayem was ver diend, maar kreeg pas laat gestalte. Held was Roland Wolfarth, die de Zuidduit^ers de leiding gaf en na de gelijkmaker van Thomas Allofs, zijn zeventiende treffer, de ploeg op kampioenskoers hield door in de slotfase nog twee keer te scoren. Johnson nam meer dan arts voorschreef TORONTO (ANP/Reuter/AFP) - Ben Johnson is er waarschijnlijk zelf verantwoordelijk voor geweest, dat hij bij de dopingtest in Seoul be trapt werd en zijn gouden medaille op de 100 meter kwijtraakte. Zijn vroegere lijfarts Jamie Astaphan sprak gisteren bij het verhoor in Toronto het vermoeden uit dat Johnson meer spierversterkende middelen tot zich heeft genomen dan hij hem had voorgeschreven. Ronald Koeman (luiks) en Gerald Vanenburg torsen de nederlandse beker, die PSV in de bijna lege Kuip v Groningen in de schoot kreeg geworpen. <fo het achterhoofd, in de hete Kuip be reid waren een stapje extra te doen. Ellerman, die tweemaal scoorde, deed dat overigens met meer over tuiging dan Kieft (één treffer) en de grieperige Van Breukelen. De doel man maakte bij de spaarzame Gro ningse aanvalletjes veelal een onze kere indruk en hielp Hiele zodoen de in het zadel voor de interland te gen Finland. Evenals Hiddink, wel van de par tij in Rotterdam, wensten Van Breukelen, Gerets en Gillhaus het afscheidsfeest niet aan zich voorbij te laten gaan. Het zieke trio vroeg en ROTTERDAM (GPD) - De Rot- i terdamse politie heeft gister avond bij de voetbalwedstrijd PSV-FC Groningen in de Kuip 22 J voetbalsupporters aangehouden. Volgens een politiewoordvoerder gaat het om aanhangers van PSV, FC Groningen en Feyenoord, die zich te buiten gingen aan openlij- ke geweldpleging en het gooien i van stenen. De politie was met [driehonderd man bij de Kuip aan wezig. I De problemen ontstonden on- j geveer een kwartier na afloop van j de wedstrijd, toen een confronta- tie dreigde tussen supporters van PSV en een groep wachtende Feyenoorders. Enkele charges van de ME waren noodzakelijk om de partijen uit elkaar te hou den. De woordvoerder sprak over een 'rommelige' situatie. "Het is jammer dat het moet gebeuren", zei hij, "maar het is zeker niet uit de hand gelopen". Ook tijdens de wedstrijd ont stond er al wat opschudding in het vak van de PSV-aanhangers. Een aantal supporters had een hek onder de vakken gesloopt, waardoor de weg naar het voet balveld vrij kwam. Een lid van een particuliere bewakingsdienst trachtte de supporters met be hulp van een hond terug te drij ven. Volgens één van de suppor ters kreeg de hond een schop waarna de man het beest losliet. Ook hier moest de ME er aan te pas komen om de orde te herstel len. kreeg een anti griep-injectie en be wees daarmee dat PSV het beker toernooi in ieder geval wel serieus neemt. FC Groningen, dat na de snelle openingszet van PSV (voorzet Va nenburg, doelpunt Romario in de tweede minuut) alleen nog maar achter de feiten aandraafde, had voldoende excuses om zich achter te verschuilen. Door blessures van Koevermans, Groeleken en De Wolf moest trainer Westerhof een beroep doen op piepjonge groentjes als Veenhof, Boekweg, Koorman en Sinkgraven. Vooral Vanenburg, El lerman en Van Aerle, en in hun spoor Lerby en Koeman, wisten met het makke Groningse schaap wel raad. René Eijkelkamp, kritisch ge volgd door vertegenwoordigers van tal van kooplustige clubs uit het buitenland, zakte de moed kenne lijk bij voorbaat in de schoenen. De spits kon geen moment imponeren en maakte aldus anti-reclame voor zichzelf. Ook compaan Meijer, fa brikant van de Groningse tegentref fer, kwam in het stuk nauwelijks voor. Dank zij de bewijsdrift van PSV kreeg het bekertoernooi ech ter nog enige kleur. Schaatser Pronk gerehabiliteerd DEN HAAG (ANP) - Jos Pronk kan het komend seizoen weer deelnemen aan marathonwed strijden op de schaats. De schor sing van de schaatser uit Oost- gr aft dijk is teniet gedaan. In januari besloot het bestuur van de KNSB Pronk wegens do ping vijftien maanden te schor sen. Gezien de leeftijd van de schaatser (40), zou dat vrijwel ze ker uitsluiting voor de rest van zijn carrière betekenen. Bij con trole was in zijn urine sporen van efedrine gevonden. Pronk bekende voor het Nederlands kampioenschap marathon voor verkoudheid een flinke slok van de hoestdrank Nattermann te hebben genomen. De commissie van beroep van de KNSB heeft gisteren laten weten dat een schorsing van de schaatsenrijder niet behoort tot de bevoegdheden van het be stuur van het schaatsbond. Uit een onderzoek van de Nijmeeg se hoogleraar Van Rossum is ge bleken dat de dosis zo gering was dat van een stimulerende werking geen sprake kan zijn geweest. Voor Pronk is de zaak met de opheffing van de schorsing niet gedaan. Onmiddellijk na de uit spraak van het KNSB-bestuur heeft zijn geldschieter hem de wacht aangezegd. Als gevolg daarvan ondervond de Noord hollander aanzienlijke financië le schade. Hij overweegt de KNSB aan te klagen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17