Medische gegevens bij huisvuil gevonden Parkeren in Pancras Oost blijft een probleem voor bezoekers Over patiënten Jelgersmaldiniek LEIDEN Vertrouwelijke ge gevens over patiënten van de polikliniek van de Jelgers- makliniek in Oegstgeest zijn vo rige week op de hoek 4e Bin nenvestgracht/Rijnstraat bij het vuil aangetroffen. Het gaat om originele aanmeldings- en eva luatieformulieren van deelne mers aan assertiviteitstrainin- gen in 1979, compleet met na men en adressen. Tussen de stukken bevindt zich ook een kopie van een aan de Gemeen telijke Sociale Dienst gerichte brief van de afdeling psychia trie van het AZL over plaatsing van een patiënt in een herstel lingsoord. Hoe de papieren bij het vuil terecht zijn gekomen is vooralsnog niet dui delijk. Hoofd R.A. Klinkhamer van de poli van de Jelgersmakliniek zegt zeer verbaasd te zijn en onmid dellijk te zullen onderzoeken hoe de papieren op straat zijn beland. Hij spreekt van een zeer vervelende zaak: "Dit kan niet". Een inwoner van Leiden vond de gegevens naar eigen zeggen vorige week woensdag tussen een stapel tijdschriften en papieren, die naast een vuilniszak op de hoek van de 4e Binnenvestgracht met de Rijnstraat lag. Hij had wat tijdschriften mee naar huis genomen, alsmede een paar mappen met wat hij in de gau wigheid voor algemene informatie op het gebied van psychologie aan zag. Zo zat er een jaarverslag van het FIOM bij. Bij nadere bestudering van de in houd van de mappen bleek het ech ter vooral om vertrouwelijke pa tiëntengegevens te gaan. Op de for mulieren staan namen, adressen en leeftijd van de deelnemers aan een assertiviteitsgroep, hun klachten, eventueel medicijngebruik, de ge stelde diagnose en het resultaat van de weerbaarheidstraining. Aan de training waren, zo blijkt uit de papieren, twee therapeuten en een arts verbonden. Deze werken alle drie al jaren niet meer bij de Jel gersmakliniek. De therapeute aan wie enkele gevonden memo's zijn gericht, woont volgens Klinkhamer al jaren in het noorden van het land. Het hoofd van de poli tast volle dig in het duister over de manier waarop de papieren op straat zijn beland. De aanmeldingsformulie ren, die doorgaans terecht komen bij degene die de training geeft, hadden achter en slot en grendel be waard moeten blijven of moeten worden vernietigd. De evaluatiefor mulieren hadden de deelnemers te rug moeten krijgen of hadden in de papierversnipperaar moeten ver dwijnen. Voor persoonlijke aante keningen zijn de medewerkers vol gens Klinkhamer zelf verantwoor delijk. *Ingrid van Krieken, Heieen Bosscher en Marjolein Gravemeijer, alle drie vrijwilligsters die zich vanaf de eerste minuut hebben ingezet voor de wijk Pancras, kregen uit handen van de wethouder het boek 'De verbeelding van Leiden'. (foto Henk Bouwman) Uitslag enquête onder bewoners Aanranding (2) De persoon die verantwoordelijk is voor de brief over het onderwerp aanranding in de krant van dinsdag j.l. geef ik Volkomen gelijk dat het echt niet veilig is voor vrouwen om zich zo laat op straat te begeven. Op vallend is dat genoemde brief een zekere stelligheid uitstraalt dat vrouwen schuldig zijn. Ter blikver- ruiming heb ik er behoefte aan en kele opmerkingen omtrent dat on derwerp te maken. Realiseert de schrijver/ster zich dat zelfstandig alleen wonende vrouwen bezoeken aan familie, ken nissen, theater, bioscoop, kortom ook een sociaal leven willen, maar hierin worden beperkt omdat er mannen rondlopen meteen kronkel in hün gedachten dat wij zonodig uitdagen en 'ergens' om vragen. Ook wij hebben last van mannen en niet alleen jonge meisjes in mini rokjes, enz. Moeten wij dan thuis blijven omdat er mannen zijn die beschermd moeten worden tegen hun eigen (lust)gevoelens? Het slaat mijns inziens de spijker op zijn kop als die mannen thuis blijven. Dan hoeven wij niet meer zo hard te fietsen en de lusten weg te nemen. Samenvattend kan men dus zeggen dat het niet alleen aan gedrag en/of kleding van de vrouw ligt. maar aan het gedrag van de Aanranding (3) Even een reactie op de brief van A.J. van der Poel van dinsdag jl. De ze mijnheer, ik denk dat het een mijnheer is, wil weer terug naar de middeleeuwen. Vrouwen met hoog gesloten jurken tot de enkels, 't liefst nog de hele dag opgesloten. Weer zo'n heerschap dat vindt dat meisjes het allemaal zelf uitlokken. Keren we de zaak weer om? In plaats van dat de aanranders achter slot en grendel gaan, moeten de vrouwen maar weer binnen blijven. Overdag ook? Want verkrachting en aanranding gebeurt ook over dag. Verkrachting zelfs 't meest bin nenshuis door bekenden. Wat moe ten die vrouwen doen? Nee, de mensen moeten 's avonds weer gezellig uitgaan in plaats van voor de tv te zitten. Dan lopen er meer mensen op straat en krijgen die op macht beluste heren geen kans meer. E. Brinks-Görtz N. Druckererf 29 Voorschoten Aanranding (4) Gaarne wil ik reageren op het stukje van A.J. van der Poel over aanran ding. Hierin wordt geschreven dat hef lijkt of vrouwen en meisjes juist 's avonds in het donker alleen langs stille wegen of straten fietsen. En dat vooral 's nachts tussen 12 en 4 uur deze meisjes het nog bonter ma ken (en nog wel op uitgaansavon den!). Misschien. A-J- van der Poel, valt het u alleen op dat vrouwen alleen fietsen als het donker is en vooral langs stille wegen. Nou, vrouwen al leen fietsend kom je overal tegen. En misschien mag ik er u even op attent maken dat je tegenwoordig om 18.00 uur al het risico loopt aan gerand te worden (mogen we ook niet meer alleen van ons werk naar huis fietsen?) En de gemeente Leiden maakt het ons ook niet makkelijker door van die superveilige fietstunnels te maken (goed, je wordt niet platgere- den door een automobilist, maar het zijn natuurlijk geweldige plekken voor aanranders om zich op te hou den). Dus lijkt het me beter om aanran ders harder aan te pakken dan vrou wen een beetje een schuldgevoel aan te praten dat ze het zelf wel uit gelokt zullen hebben. Want ik vind dat hoe je er ook uitziet en bij loopt: niemand heeft het recht met z'n handen aan je te zitten! G.B. Batenburg Vijf Meiplein 84 Leiden Aanranding (5) Wat vreselijk naief en ondoordacht van A. J. van der Poel om te denken dat 'aanrandingen sterk kunnen worden teruggebracht of zelfs tot nul teruggaan' wanneer jonge vrou wen en meisjes zich 's avonds niet meer (alleen) op straat zouden ver tonen en dan vooral niet in 'een heel kort rokje op de fiets'. Als we Van der Poels gedachten- lijn even doortrekken zou dat bete kenen dat er volgens hem/haar een avondklok moet komen voor vrou wen en dat zij zich beter kunnen kleden naar Iraans voorbeeld of niet van huis kunnen zonder lijfwacht of honkbalknuppel. Zijn vrouwen een soort twee derangsburgers die geen rechten hebben en zich dienen aan te passen aan een gefrustreerde mannelijke minderheid die zichzelf niet in de hand kan houden zodra het buiten donker wordt? Voelt u al nattig heid? Voor alle duidelijkheid: het zijn niet vrouwen die 'er om vragen aan gerand te worden' Die vrouwen be staan niet. 'Ongure figuren' bestaan wel, zij zijn het die onsmakelijke ideeën hebben. Zij zijn het niet zich niet meer vrij op straat zouden moe ten mogen bewegen. Aanranding heeft overigens niets te maken met de manier waarop een vrouw zich kleedt, hoe ze zich ge draagt, hoe oud ze is etc. En wie zegt dat aanranding (of erger, verkrach ting) alleen op straat plaatsvindt. Aanrandingen en verkrachtingen zijn nimmer goed te praten ,of te rechtvaardigen. Als een vrouw "nee" zegt bedoelt ze ook nee. He laas wordt "nee" maar al te vaak als "ja" geïnterpreteerd. Bij aanran ding wordt er niet eens gewacht op "ja" of "nee". Hoe kan Van der Poel dan zeggen dat vrouwen 'lichtvaar dig vragen om moeilijkheden'. Nee, Van der Poel heeft duidelijk uit het oog verloren wie er hier fout is, het slachtoffer of de aanrander. Het is toch waanzinnig dat de dader meer begrip kan verwachten dan het slachtoffer en dat het slachtoffer uiteindelijk de schuld krijgt. E. de la Rie Leiden Aanranding (6) Graag wil ik reageren op de inge zonden brief 'Aanranding' in het Leidsch Dagblad van dinsdag 23 mei. De schrijver van dit stukje stelt dat vrouwen erom vragen aange rand te worden als zij 's nachts al leen over straat fietsen. Misschien is het wel aardig om er even bij stil te staan dat de schrijver deze vrouwen 's nachts tegenkomt 'op weg naar huis van een visite of- zo'. Waar denkt de schrijver dat de ze vrouwen vandaan komen? Mo gen zij soms niet naar huis als ze op bezoek zijn geweest of naar een feestje? Moet er een avondklok wor den ingesteld voor vrouwen? Waar zijn we dan in hemelsnaam mee be zig? Misschien kan de schrijver erover nadenken hoe het is om als vrouw alleen 's avonds over straat te moe ten, met voortdurend het idee in je hoofd dat er uit elk donker steegje een 'onguur figuur' naar voren kan komen om je van je fiets te sleuren. En van alle mannen die je tegen komt je af te vragen: zou hij een ver krachter zijn? Want ik weet zeker dat de vrouwen die de schrijver van het stukje 's nachts tegenkomt, ook als de dood zijn voor hem. N. Schutter Morsweg 49 Leiden Discussie gesloten. 'Bevolkings onderzoek is pure verspilling' LEIDEN - De huidige opzet van be volkingsonderzoeken is verspilling van kennis, mankracht en geld. Dit zei dr. G.J.M. Fleuren vandaag bij zijn ambtsaanvaarding van hoogle raar in de geneeskunde aan de Leid- se universiteit. Hij krijgt de leerop dracht op het gebied van het onder zoek naar kanker. Bevolkingsonderoeken worden vaak regionaal en geheel naar eigen inzicht uitgevoerd. Bij een landelij ke coördinatie en evaluatie komt volgens Fleuren meer kennis naar boven over de ziekte. Meer unifor miteit in naamgeving van tumoren en het systematisch onderbrengen in graden, klassen en stadia is van belang om afstemming tussen pa thologen en specialisten te bevorde ren. Dit is weer in belang van het stellen van diagnoses bij de behan deling van de individuele patiënt. 4000 gulden en cheques gestolen uit winkelkluis LEIDEN In een schoenenzaak aan de Haarlemmerstraat is gister middag een bedrag van ongeveer 4000 gulden en 1350 gulden aan che ques gestolen. Onbekenden hebben de hand weten te leggen op de sleu tel van de kluis die in de zaak ver borgen lag. Toen de bedrijfsleider de deur van de kluis open zag staan waren het geld en de cheques ver dwenen. Een aantal cheques is later teruggevonden op de Apothekers- dijk. LEIDEN - De bewoners van de wijk Pancras-Oost vinden dat hun wijk per auto slecht bereikbaar is voor bezoekers, zo blijkt uit de eerste on derzoeksresultaten van een enquête onder de buurtbewoners. De resul taten werden gistermiddag tijdens de honderste werkgroepvergade ring van Pancras Oost in buurthuis Pancrat in Leiden bekend gemaakt. Wethouder Van der Molen (ruimte lijke ordening en verkeer) was voor deze gelegenheid uitgenodigd om het enige agendapunt toe te lichten. Het grootste probleem voor de bewoners van de wijk Pancras Jonkers nieuw lid raad van bestuur AZL LEIDEN - Drs. R. Jonkers is on langs benoemd tot lid van de raad van bestuur van het Academisch Ziekenhuis. Hij volgt daarbij mr. G. J. Vossen op die nog tot 1 oktober belast is met de portefeuille be heerszaken. Tot die tijd zal Jonkers worden ingewerkt als lid zonder portefeuille. J onkers is tevens gemeenteraads lid in Gouda, lid van het dagelijks bestuur van het Bleuland Zieken huis in Gouda en voorzitter van de Stichting Lager Economisch en Ad ministratief Onderwijs. Vanaf 1980 was hij in verschillende functies werkzaam bij de Sociaal Economi sche Raad. vormt de slechte parkeergelegen heid voor bezoekers. Ruim twee derde van de bewoners noemde dit als belangrijkste klacht. Andere klachten over de buurt betreffen de parkeeroverlast van vreemde au to's, het gebrek aan parkeerruimte voor de eigen auto, het rommelige karakter van de wijk, vooral veroor zaakt door de hondepoep en de ver nielingen. Daarnaast willen veel be woners dat er meer aandacht wordt besteed aan de vervuiling op straat. De zogenaamde omgevingsploeg, een groep van vaklieden die de wijk schoon houdt, wordt dan ook als po sitief ervaren. De bewoners willen dat deze 'ploeg' voorlopig niet wordt opgeheven. Hifi-hobyisten Meer dan de helft van de mensen die het formulier heeft ingevuld, heeft klachten over het huis waarin men woont. Gehorigheid en vocht zijn de meest gehoorde klachten, ook lekkage en slechte ventilatie is aanleiding tot ontevredenheid. De verklaring voor de gehorigheid wordt gezocht in de constuctie-ei- genschappen van de woningen. Slechte isolatie, maar ook het grote aantal radio- en hifi-hobyisten dat in de wijk woont zorgt voor heel wat geluidsoverlast. De klachten over vochtigheid hebben waarschijnlijk te maken met een combinatie van constructie-gebreken en een be paalde woonstijl, zoals weinig ven tileren. Van de eigenaren heeft bij na iedereen zelf iets aan de klachten gedaan. Voor de huurders is dit moeilijker omdat zij afhankelijk zijn van de verhuurder. In 78% van de gevallen is de klacht gemeld bij de verhuurder, maar in 4/5 van alle gevallen laat de afhandeling van de klachten te wensen over. Tot de prettige kanten van de buurt werden genoemd het feit dat je in de binnenstad woont en dat de meeste voorzieningen op loopaf stand zijn. Ook het rustige karakter van de buurt wordt als positief punt genoemd. Dit geldt vooral in het binnengebied met de Middelste Gracht, de Uiterste Gracht en Ves- testraat, waar het doorgaande ver keer door middel van een herinrich ting van de straat wordt geweerd. De rust geldt zeker niet voor de Hooigracht en de Ir. Driessenstraat, waar het door de gestegen verkeers drukte steeds moeilijker wordt over te steken en de bewoners veel ge luid- en stankoverlast ondervinden. Respons De enquête is opgezet om een zoge naamd programma voor beheer te kunnen formuleren, een lijst van ac tiepunten waarmee bewoners, huis eigenaren, woningbouwverenigin gen, gemeentelijke afdelingen en diensten aan de slag kunnen in de komende periode. Ook werd de en quête gezien als een middel om die problemen op te sporen waar bewo ners niet zo makkelijk op een buurt- vergadering mee voor de dag ko men. Daarom werd gekozen voor een post-enquète. In totaal werden 600 formulieren huis-aan-huis ver spreid, 256 huishoudens stuurden het ingevulde formulier terug, of wel een respons van 40 procent. In de toekomst worden deze buurt- opiniepeilingen mogelijk ook in an dere wijken gehouden. Strijkorkest Het Leids Strijkorkest geeft zondag 28 mei onder leiding van Thijs Kramer haar voorjaarsconcert in de Lakenhal. Op het programma staan werken van Bartok, Schubert en Schostakowitsch. Toegang kost 7,50 gulden, CJP- en 65+kaarthou- ders betalen een rijksdaalder minder. Het concert begint om 20.00 uur. Kindertheater Kindertheater Splinter brengt zondag 28 mei in de Vredeskerk aan de Van Vollen- hovekade de voorstelling 'Zonder staartje'. Het stuk is bedoeld voor kinde ren van drie tot en met vijf jaar en handelt over een meisje dat op zoek gaat naar een staart voor een eekhoorn die de zijne is kwijtgeraakt. Aanvang 14.30 uur, en treeprijs 2,50 voor kinderen en 3,50 gul den voor volwassenen. Concert In de serie zondagmiddagactiviteiten van museum de Lakenhal wordt zondag 28 mei een concert gegeven door gevorder de leerlingen van de Streekmuziek- school Leiden en omgeving. Er worden onder andere werken gespeeld van Felix Mendelssohn en Johan Brahms. Het concert heeft plaats op de Grote Pers van museum de Lakenhal aan de Oudesingel 28-32 in Leiden Aanvanq 13.00 uur. Bloemschikken De bloemstukken die zijn ingezonden voor het Leids kampioenschap bloem schikken zijn zaterdag 27 ei te bezichti gen in de Burgerzaal van het Stadhuis en wel van 10.00 tot 16.00 uur Geboren: Mathijs Ludovicus Johannes zv. J.H.M. Arts en R M.E.T. Pechtold, Michael zv. P.J.W. de Wa ter en C.M.C. Rolvink. Pim zv. A.A.M. Brouwer en S. Stibbe, Keren dv. G. Yaish en E. van der Velden, Ahmed zv. M. Skakni en Y. Bouragba, Anne Jacqueline dv. H. Pracht en A.M.A. Zandvliet, Layla dv. A. Ben Ali-Salah en I.M. de Jong, Eva dv. T.J. Dik en M.A.T. van der Kaaij, Evelien Bernadette Janice dv. R.J.M. Grans- jean en J.A.W.M. van Oosten, Jamie-Lee Christelle dv. T.H. van Dijk en Y.M.J. van der Hoeven. Sharon dv. T.J.M. Meskers en P.E. Heemskerk, Marenthe Bodine dv. B.A.J. Hoog- ervorst en A.T. Onderwater. Remi zv. P.O. Breebaart en R.E C. Visser. Dorien dv. H W. van der Weijden en H M.C. Dijkers, Yvonne dv. H.W v?n der Weijden en H.M.C. Dijkers. Joy ce dv. J.P. Stavleu en C.G. de Romijn, Nick zv. N.L.F. Turk en M.B. van der Zwet, Kylie dv. F.P.M. Walter en M.l. van der Zeeuw, Ersin zv. E, Özdemir en N. Özdemir, Lianne Elvira Jo- landa dv. B.C.B. Bodijn en E.V. Driessen, Eve line Eleonore Marion dv. P.A.A. van Kampen en M.A.H. Kester. Bruce Gerard Willem zv. W. Ras en Y.J. Kokkedee. Utjur zv. A. Qakmak en N. Qakmak, Jacqueline Julia dv. J den Heijer en H. Nawrocka, Robbin zv. P.H.W. Hielkema en J.A.M. Heijkoop. Lolkje Janine Yvonne Ma rijke dv. G.P.H. Swier en M.C. Brands. Charlot te Angeline Aafke Lestari Ohsiannio dv. C.C.S. Rahardjo en A.E.M.D. Koelman, Maurice Alain zv. J. Hoek en M.C. Mannaert, Anita Jadwiga Gezina dv. B.H. Nijhuis en D. Nijhuis, Peterus Gregorius zv. I. van Duijn, Mandy dv. F.B, Wal raven en H. Arbouw, Daphne Danielle Stépha- nie dv. R.W. Boolman en E.J.C.M. Klein, Nien- ke Gerdina dv. B.G.A. van der Burgt en A.M- .C.L. Prak, Allard pieter Alexander zv. P. Hoe- bee en J.M.E. van Ermel Scherer, Michelle As- trid dv. J. Renema-en S.F. Melet, Carola Quiri- na Aileen dv. J.A.P. Bremmer en A. van der Plas. Chantal dv. A.C.E.M. Hoogeveen en S.M. van der Zwart, Simone Anna Martina dv. C.M. Derks en J.M.W. Baltussen, Miranda dv. C.J. de Roode, Kirsten Evelien dv. R.W.A. Kamphuis en R.A.M. Jansen van Rosendaal, Jacobus Adrianus Maria zv. M.C.M. Zandber gen en E.J.M.M. van der Meer. Isis Cornelia dv. F. van der Plas en W.J. Reijntjes. Overleden: Wortman geb 21 dec. 1922 vrl. echtg. van J. Ruardij, J. Vink geb 4 juni 1912 man, J. Kage- naar geb 5 juli 1906 man, J. van der Niet geb 30 sept. 1917 man, A. Ouwehand geb 7 sept. 1924 man, R.H. Wartensleben geb 5 aug. 1916 man, H. Landwaart geb 25 juni 1896 man, L.H. Visser geb 1 apr. 1919man, P. Moenengeb 19 mei 1913 man, W. Jansen geb 16 feb. 1914 man, F. Hoedemaker geb 13 mei 1932 vrl. echtg. van N. Bourgeois, P.J. van den Berg geb 7 aug. 1921 man. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Poeppartij I Op 8 mei is de actie 'Schone Stad' van start gegaan. Dit betekent on der meer dat vanaf deze datum een aantal terreinen (De Burcht, het Van der Werfpark) voor hon den,is afgesloten en dat de honde- bezitters op straffe van een boete de uitwerpselen van hun dieren van de straat moeten halen. Het nieuwe gemeentebeleid heeft de toorn gewekt van een drietal fanatieke hondebezitters dat uit protest een eigen politieke partij wil oprichten. Een soort Volkspartij voor Vrijschijten die de hondedrol tot universeel maat schappelijk probleem heeft ver heven. Inmiddels zijn de boze honde bezitters, wellicht in het kader van hun verkiezingscampagne, al tot de nodige protestmaatregelen overgegaan. "Zelf laat ik mijn hond nu steeds loslopen, ook op plaatsen waar ik hem vroeger aan de lijn hield", aldus één van de drie. Een andere politicus in wor ding verklaart "dat steeds meer mensen het fijn vinden als hun hond een drol legt op De Burcht". Met ander woorden: de drie lap pen het gemeentebeleid aan hun laars. Als daar tenminste nog plaats is naast alle hondepoep. Het drietal aspirant-politici zegt het vreemd te vinden dat progressieve mensen zich altijd zo druk maken over olifanten in Afrika of panda's in China. "Maar als het gaat om dieren in hun ei gen leefomgeving dan geven ze niet thuis". Alsof het van dieren liefde getuigt om midden in de stad een hond te houden. Wars van redelijkheid verklaart één van de drie dat door het af sluiten van parken en De Burcht niet alleen de hondebezitter, maar ook een groot deel van de sociale controle verdwijnt. Crimi naliteit en vandalisme zullen ons ten deel vallen, voorspellen de drie, kennelijk niet gehinderd door enig gevoel voor nuance. De achterliggende boosheid gaat veel dieper, doet het trio er tenslotte nog een schepje boven op. Terwijl de luchtverontreini ging in deze streken een piek be reikt, pleit het drietal voor meer parkeerplaatsen en spreekt men uit dat de binnenstad niet autovrij gemaakt mag worden. Wij zijn benieuwd naar het vol ledige verkiezingsprogramma van de nieuwe partij. Voor hon den die nog een schoon plekje zoeken om te schijten is zo'n ge schrift vast en zeker een uit komst. Poeppartij (2) Volgens de woordvoerders van wat wij voor het gemak maar even de Poeppartij in oprichting zullen noemen, heeft de gemeen te ambtenaren vrijgemaakt om op bankjes in parken te zitten om de honden te controleren. En de Leidse politie zou volop bekeu ringen hebben uitgeschreven, zo weten de drie. Wij wilden daarom weieens we ten hoeveel processen-verbaal precies zijn opgemaakt sinds het 'Schone stad regime' op 8 mei is ingevoerd. Politiewoordvoerder Henk Langendoen brengt uit komst. Hij deelt ons mee dat de politie vooralsnog waarschu wend optreedt, zonder meteen een bekeuring uit te schrijven. "Dat gaat altijd zo, c tijd te geven aan schriften te wennen. Slechts in een incidenteel geval is proces verbaal opgemaakt", aldus de po litiewoordvoerder. Langendoen weet dat ook de af gelopen weken maar weinig klachten zijn binnengekomen over hondebezitters die de poep van hun trouwe viervoeter niet opruimen of die hun beestje laten poepen op plekken waar het niet mag. "Het aantal klachten beïn vloedt de mate van optreden door de politie", aldus Langendoen op uitnodigende toon. Hoe vaak een bon is uitgeschre ven tegen het ongeoorloofd poe- -V V JL Een trouwe viervoeter, hier in overtreding i hem. Zonder hondepoepzakje in de hand. i de Leidse parken. De hondepoeppartij staat achter pen? De politiewoordvoerder is het voor ons nagegaan. Hij weet het niet helemaal précies, maar "het moet één of twee keer ge weest zijn. Pas als de nieuwe maatregelen wat langer van kracht zijn zullen de touwtjes strakker worden aangetrokken". Stuntman Circus Piste, Circus Harlekino en Henk Warm de stuntman, u zult ze de komende maanden allemaal moeten missen. De grenzen van de sleutelstad blijven gesloten voor deze artiesten, zo hebben B en W besloten. In de brievenbus van het stad huis is de afgelopen tijd een ze vental aanbiedingen terecht ge komen van circussen en andere kunstenmakers die hun staaltjes graag in Leiden zouden komen vertonen. De meeste hebben evenwel nul op het rekest gekre gen. Zijn de kunsten van Henk Warm de stuntman niet goed ge noeg, vroegen wij ons af? Zo is het niet helemaal, laat cir cusambtenaar Snouck Hurgronje ons desgevraagd weten. "Er is ge woon teveel belangstelling. En als het gemeentebestuur alle cir cussen laat komen wordt de spoe ling zo dun dat er niet één een vol le tent trekt. Daarom worden twee circussen per jaar toege staan. En Leiden zoekt natuurlijk wel de grootste en mooiste circus sen uit". Aanvankelijk was de keuze voor deze zomer gevallen op Cir cus Krone. Door een verkeerde planning van Krone moet men evenwel verstek laten gaan. In plaats daarvan doet nu Circus Royal Leiden aan. Dit Nederland se circus slaat 24, 25 en 26 augus tus zijn tenten op op het terrein van de Groenoordhallen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15