Wordt 'onze' Angela nu geleefd, of kan zij haar dromen realiseren? Roy Rogers, 'de' cowboykeert terug Maartje van Weegen: geen TV10, wel NOS-laat? PAGINA 28 i DONDERDAG 25 MEI 1989 CANCUN, ROTTERDAM In het snikhete Mexico (gemid delde temperaturen 35 graden Celsius) bewondert Miss Universe Angela Visser (22) vandaag haar eigen villa op het paradijselijke schiereiland Cancun. De blonde mooiste van het heelal uit Nieuwerkerk aan den IJssel is opeens rijk en zal stralen. Het is haar overtuiging dat dat het is waar zij de belangrijkste schoonheidsprijs ter wereld mee binnen haal de: „Stralen moet je en menen wat je zegt en doet". Angela Visser werd verwend met twee appartementen, een auto, diamanten, een complete garde robe 'en alles wat een vrouw zich maar kan wensen'. Zal het echte grote geld zijn weggelegd voor de Nieuwerkerkse, die twee jaar een eigen beautysalon dreef? Roy Rogers met zijn destijds LEIDEN Als Leonard Slye het paard was echt en ging zo ver werd hij in 1912 geboren in de dat Rogers zijn Trigger na diens Amerikaanse staat Cincinnati, dood op 33-jarige leeftijd in 1965 maar hij zou wereldfaam verwer- Het opzetten. Trigger staat van ven onder zijn artiestennaam Roy daag de dag nog in Rogers huis, Rogers. Van één van de meest po- dat inmiddels is omgedoopt tot pulaire westernhelden uit de his- een museum, tor ie van de Amerikaanse speel- De Roy Rogers-video's worden film worden nu vijf video's uitge- uitgebracht door Video Network bracht. Dat zijn 'Bells of RosaRi- Classic. Koos Postema in de markt voor TV10 HILVERSUM - Koos Poste ma is in de markt voor een baan bij het commerciële tele visiestation TV10 van Joop van den Ende. „Er zijn nog geen contracten getekend, maar de onderhandelingen met Postema zijn in een verge vorderd stadium. We vinden het vervelend dat dit is uitge lekt," aldus een woordvoerder van TV 10. Volgens de woord voerder ligt er al een aantal formules klaar voor program ma's „die bij Koos passen". 'The Far Frontier', 'Heart of the Golden West', 'Silver Spurs' en 'Under California Stars'. Bekend geworden door zijn ver tolking van cowboy-songs voor de radio werd Roy Rogers in 1938 ge contracteerd door de Republic Pictures Corporation. Over een periode die tot 1953 zou duren, speelde Rogers tientallen róllen in klassieke cowboyfilms, wactrin hij ook altijd tijd vond om tussen de acties door wat aangename westernliedjes ten gehore te bren gen. Na zijn actieve filmloopbaan trad Roy met echtgenote Dale veelvuldig op in westernshows en maakten zij een reeks tv-shows. Even populair als zijn berijder zou Roy's paard Trigger worden, 'het slimste paard in de filmwe reld'. De liefde tussen de man en Expert op het gebied van geld- verdienen door of met personen, is het Bureau Trefpunt van Frank van de Wall Bake uit Hilversum. Plaatsvervangend directeur Mi- chiel Dieperink van de communi catie- en sponsor-expert waar schuwt Angela Visser meteen. Dieperink merkt op: „Onmiddel lijk de Amerikaanse nationaliteit aannemen! Waarom? Daar heerst die prestatiedrang, waardoor in dividuen het geld met scheppen kunnen binnenhalen. Waren Yvonne van Gennip of Evert van Benthem maar Amerikanen ge weest, dan waren ze absoluut voor het hele leven binnen". Volgens de experts van Tref punt is het begeleiden van een topmodel zoals Angela een hele klus. Dieperink: „De organisatie van de Miss Universe gaat met het produkt en dat is Angela dus de markt op. Zij is overge leverd-aan die club. Alles valt of staat met het contract. Zij heeft die cadeaus gekregen en ont vangt een maandsalaris, maar dat zou wel eens haar enige inkomen kunnen zijn met de verplichting alle taken van Miss Universe on betaald te voldoen". Haar ouders, vanochtend zeer vermoeid maar voldaan aangeko men op Schiphol, zullen haar een jaar moeten missen. Van het grootste onthaal op het Rotter damse vliegveld Zestienhoven van de nieuwbakken Miss Uni verse zal niets komen. Niet voor 26 augustus wordt Angela hier verwacht om haar opvolgsters als Miss Holland te kronen. De race begint meteen van daag, als ze na een persconferen tie in een privé-vliegtuig naar Mexico Stad wordt overgevlogen. Kunstenaar Achmed Millarsson, bezig met Mexico zou dragen. Daar wordt Angela voorgesteld aan de president van Mexico. Overmorgen vliegt ze naar Was hington om te worden geïntrodu ceerd bij de president van de Ver enigde Staten, George Bush. Ze gaat het komende jaar samenwo nen met Miss Verenigde Staten, Gretchen Polhemus, in een, even eens gewonnen, appartement in Los Angeles. Echte geld Geldstromen zijn er voorlopig zat, maar of Angela van die finan ciën ook maar iets opstrijkt, is de vraag. De ondernemende blonde schoonheid had dat bij haar ver kiezing tot Miss Holland goed ge regeld. Zij wist ten eerste het Ne derlandse miss-circus uit het nachtclubcircuit en het slop te ha len, maar bedong ook (in tegen stelling tot haar voorgangsters) dat zij tachtig percent ontving van alle betalingen voor haar werk als miss. Dieperink schetst de inkomen de geldstromen: „Stroom een is het werk voor de sponsors. Ver der verdient zij met public rela- tionswerk voor de opdrachtge vers. Geldstroom drie is de mer chandising. Zij kan haar naam aan lipsticks, agenda's of wat dan ook verbinden en krijgt daar dan een bedrag voor. De vierde moge lijkheid is de reeks diversen met verschillende schnabbels". Dieperink: „De adder onder het gras is dat Miss Universe door haar contracthouder zal worden geleefd en dat deze organisatoren het echte geld gaan maken. Zij de ontwerpen die de gloednieuwe Miss Universe in (foto Ben de Bruijn) stellen het contract samen. Daar in staat uiteraard dat zij verplicht is tot de exploitatie van de goede naam en faam van Miss Univer- Gelukkig Wie alvast wel heel gelukkig is met Angela's titel is de Nederlan der Achmed Millarsson. De Utrechtse kunstenaar werd vori ge maand benaderd om enkele creaties te ontwerpen die Angela bij diners en gala-avonden in Mexico zou dragen. Hij gebruikte daarvoor met de hand beschilder de stoffen en zegt over 'onze' An gela: !'Ze was een geweldige in spiratiebron. Ze completeerde de ontwerpen net zoals deze haar completeerden. Een twee-een heid die ik zelden aantref'. HILVERSUM (GPD) Presentatrice Maartje van Weegen verlaat definitief het NOS-journaal, maar zal geen praatshow maken voor de KRO. Ze gaat ook niet werken voor het com merciële station TV10. Wel is ze ge vraagd voor de centrale presentatie van het nieuwe programma op Neder land 3, NOS-laat. Dat verzoek heeft ze in overweging. Van Weegen kondigde eerder deze week aan het NOS-journaal te verla ten. Ze zei verder af te zien van een talkshow die ze met producer Joop van den Ende zou maken voor de KRO. Er stonden 23 wekelijkse afleveringen op het programma. De KRO verbrak ech ter onlangs de banden met Van der En de, nadat deze het commerciële tele visiestation TV10 had opgericht. Geen durf Maartje van Weegen wil de nieuwe talkshow niet presenteren bij TV10. „TV10 is nog onbekend. Ik heb de durf niet omdat avontuur aan te gaan. Waarschijnlijk ben ik toch niet zo'n avontuurlijke geest. Ik ben behouden der dan ik zelf gedacht. Daarom kies ik voor het veilige Hilversum. Ik denk dat het toch altijd nog ietsje veiliger is dan TV10." "Ik ga niet naar een andere omroep, de TROS of de EO of zo. Ik weet niet hoe het verder gaat. Het is allemaal nog zo vers. Misschien blijf ik wel een jaar thuis. Ik heb nu allerlei gedach ten. Ik weet het niet. Geef me nog maar even de tijd." Mocht ze besluiten voor NOS-laat te kiezen, dan komt Maartje van Weegen terecht bij een gloednieuwe televisie rubriek, die in oktober moet starten en vijf avonden per week om dezelfde tijd te zien zal zijn. Het programma wordt gemaakt naar het voorbeeld van het succesvolle radioprogramma 'Met het oog op morgen'. In NOS-laat wor den nu zelfstandig operende rubrie ken als Den Haag Vandaag en Uit de Kunst opgenomen. Charles Groen- huijsen, de huidige correspondent van het NOS-journaal in Washington, gaat vrijwel zeker als een soort super-ver slaggever voor NOS-laat opereren. Maartje van Weegen Ramschip Het ramschip de Schorpioen, het oudste, nog bestaande Neder landse oorlogsschip dat heeft ge zeild, meert op 3 juni af in Middel burg, waar het een bestemming krijgt als museum. De Schorpioen, gebouwd in 1867 bij een werf in het Franse Toulon, geldt als een uniek indus trieel archeologisch monument, dat de technische ontwikkelin gen in de tweede helft van de 19de eeuw goed illustreert: ijzer in plaats van hout, stoomvoortstu- wing met hulp/zeilvermogen, een venijnige punt als ramsteven en een draaibare geschutstoren. Het is het enige Nederlandse marine schip dat ooit onder vrouwelijk commando stond. Met financiële hulp van over heid, particulieren en bedrijfsle ven is de restauratie inmiddels voor een derde voltooid. In de zo mer van 1990 zal de Schorpioen als maritiem museum voor het publiek de poorten openen. Van af 1 juli dit jaar is het schip al ge deeltelijk te bezichtigen. Wolkenkrabber Een Amerikaanse projectontwik kelaar wil in Chicago 's werelds hoogste gebouw gaan neerzetten; een wolkenkrabber van 125 ver diepingen, 583 meter hoog. De to ren zal 122 meter uitsteken boven de Sears Tower, nu met 110 ver diepingen het hoogste gebouw op aarde. De toren van bouwer Miglin- Beitler moet letterlijk boven de Sears Tower gaan uitsteken, want hij komt op slechts een paar hon derd meter van Sears' financiële avontuur te staan. Eigenaar Sears, Roebuck and Co. van de in 1974 voltooide Sears Tower begon afgelopen herfst aan een afslankoperatie en in dat kader werd de Sears Tower te koop aangeboden. De handelson derneming gaat zijn 6.000 man. personeel elders huisvesten, waardoor in het centrum van Chi cago een enorme hoeveelheid kantoorruimte vrijkomt. Klem in stoel Een 80-jarige vrouw in de Zweed se stad Malmö, die eventjes van de zon dacht te kunnen genieten, heeft 48 uur lang met haar hoofd Het doek van de zitting scheur de en de stoel klapte in toen de vrouw op haar balkon ging zitten. Het duurde twee dagen voordat een overbuurman de vrouw in haar benarde positie ontdekte. Zij werd in een shock-toestand opge nomen in het ziekenhuis. 's Werelds grootste pad Prince (links) ruim 5 pond zwaar, kreeg dezer dagen bezoek van zijn vrouwelijke soortgenoot Princess. De ontmoeting had plaats in Prince's woonplaats Akers Styckebruk in Zweden. Prince is waarschijnlijk de be roemdste pad. Zijn baas schrijft een column over hem in het plaatselijke dagblad Folket en meldde daarin dat Prince zich eenzaam voelde en daarom be hoefte had aan een vriendinne tje. AA ET HET OOG OP 06 OPRICHTING VAN EEN PENKTANK PIE OVER PE TOEKOAAST VAN HET LANO GAAT NAPENKEN...

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 28