'De auto is niet meer weg te denken' B en W: afsluiting Grote Polder moet verder afgezwakt lansi. 'Proef in de bollenstreek met nauwe samenwerking rijks- en gemeentepolitie' Oegstgeester automobielbedrijf Van den Ameele b.v. bestaat 125 jaar START VERBOUWING ALOYSIUSSCHOOL Zomèrkunstmarkt in Warmond DONDERDAG 25 MEI 1989 p| M A IV Wanneer u uw vakantie-adres uiterlijk 14 dagen voor ■J n |F I# n fl A IT uw vertrek aan ons opgeeft, ontvangt u daar uw eigen ijl lip H» H 11 |W krant. Voor het verzenden van uw krant (binnen Euro- |0 |n lil |n|l pa) wordt 3.50 per dag berekend. Het nazenden op I uw vakantieadres in Nederland of België is -uiterlijki 3 RIPP AH 3 weke,v Snv%- »4 |y| L Jgn 11 Lp Aangezien wij niet kunnen instaan voor een regelmatige |JH jf" postbezorging door de PTT geschiedt toezending naar IVI IB H binnen- en buitenland voor eigen risico. Jtfl mm m mm m MBMBM Ter voorkoming van fouten kunnen uw opdrachten niet Iff A RB A IB S IC telefonisch worden behandeld. 1* O Ka U Bli III® Vult u dus onderstaande bon nu alvast even in? Dan wen- M fftftFlilllfa sen wij u alvast een PuttifeMJuintU. ZOETERWOUDE - De verkeers maatregelen in de Zoeterwoudse woonwijk tussen het industrieter rein en Hoge Rijndijk kunnen wat B en W betreft nog verder worden af gezwakt. Stapten de fractievoorzit ters van CDA, PZ en WD vorige week al van het idee af dat de Om- medijksweg de hele dag dicht moet voor gemotoriseerd verkeer, B en W stellen de gemeenteraad vanavond voor om zowel de verkeerssluis in de Oranjelaan als de sluis in de Om- medijkseweg alleen tussen vier en zes uur 's middags met een paal op slot te doen. Volgens gemeentesecretaris Kruithof zal, als het afsluiten van de Oranjelaan niet wordt beperkt, de parkeerdruk in de buurt 'onaan vaardbare proporties' aannemen. Het personeel van het industrieter rein zal immers zijn geneigd zijn het voertuig in het wijkje achter te laten en het laatste stukje te voet af te leg gen. Ook zal het sluipverkeer in Ho ge Rijndijk-midden en -oost toene men, aldus de gemeentesecretaris. Politie bekeurt achttien mensen in Wassenaar WASSENAAR - Bij een regiona le verkeerscontrole langs de Wassenaarse Rijksstraatweg zijn gisteren 18 processen-ver baal uitgedeeld. Zes auto's ver toonden technische gebreken, een vrachtwagen was te zwaar beladen, twee bestuurders re den zonder autogordels, zes an deren maakten te lange rijtij den, een auto was niet apk-ge- keurd, een auto had te veel druk op de trekhaak en een bestuur der beschikte niet over een gel dig 'deel drie'. 29 bestuurders reden zonder rij- of kentekenbewijs en kregen enkele dagen de tijd hun papie ren alsnog aan de politie te to nen. De controle werd gehou den van half tien tot half twee, op en rond het parkeerterrein van de voormalige Dierentuin. Aan de controle werkten in to taal 27 opsporingsambtenaren mee: politieagenten uit Wasse naar, Rijswijk, Leidschendam en Wassenaar, controleurs ge vaarlijke stoffen en mensen van technische diensten, de rijks dienst voor het wegverkeer en de rijksverkeersinspectie. Ze controleerden 300 perso nenauto's en 45 vrachtauto's en vonden dat de meeste voertui gen en hun bestuurders redelijk aan de eisen voldeden. Er waren ook trieste uitzonderingen. Van een vrachtauto waren de veer- bladen op een na gebroken en dreigde een verzakking, een truck vervoerde zes ton te veel hout en een tankauto had niet- goedgekeurde tanks gevuld met ammoniak en chloor. Inmiddels is er in het onderhavi ge deel van Zoeterwoude een enor me discussie uitgebroken over de verkeersproblematiek. De gemeen tesecretaris meldt dat tien bedrij ven protestbrieven hebben geschre ven. Die brieven zijn gekant tegen de oorspronkelijke, veel radicalere verkeersmaatregelen waarvoor Progressief Zoeterwoude de steun verwierf van de hele gemeenteraad. PZ wilde de wijk voorgoed bevrij den van de dagelijkse ochtend- en avondgang van de honderden au to's van de werknemers van het in dustrieterrein. In het PZ-plan kon den de 'industriëlen' alleen nog maar via de Burgemeester Smeetsweg het industrieterrein verlaten of opkomen. Sluipverkeer Bewoners van de Nassaulaan waren zelfs goed voor 180 reacties. Zij vre zen dat ze bij een algehele afsluiting van de sluis van de Oranjelaan wor den opgezadeld met sluipverkeer. Ook de supermarkt aan de Om- medijksweg moet niets hebben van een radicale aanpak. De klanten werden in de gelegenheid gesteld door handtekeningen steun te be- Voorstel scheidende Van de Ban i Zoeterwoude zal, als het aan BenW ligt, alleen tussen vier e tuigen aan het protest. Dat leverde de hele dag worden afgesloten, dan 110 krabbels op. moeten ze heel erg omrijden om bij Veel vrouwelijke werknemers de supermarkt te komen. "Daar is van het industrieterrein benutten de middagpauze te kort voor", hun middagpauze voor de bood- denkt de gemeentesecretaris. Het schappen. Zou de Ommedijksweg gevolg zou zijn dat de supermarkt het laatste woord, a belangrijk deel verliest. B en W denken dat hun compro- s voor alle partijen aanvaardbaar De gemeenteraad heeft vanvond DEN HAAG - De bollenstreek en het Westland moeten proef gebieden worden waar rijks- en gemeentepolitiekorpsen in rui me mate met elkaar samenwer ken. Daar pleitte commandant van het rijkspolitiedisctrict Den Haag kolonel Van de Ban gis termiddag voor tijdens zijn af scheidsrede. Na 35 dienstjaren verlaat Van de Ban het korps. De kolonel gaat met de vut. "We moeten niet bang zijn om de grenzen van het thans mogelijke te overschrijden", zei Van de Ban tij dens zijn officiële afscheid in het provinciehuis in Den Haag. "Het is mij bekend dat landelijk, ook op de politiedepartementen, belangstel ling bestaat voor een dergelijke sa menwerking". De regionale samenwerking tus sen rijkspolitiekorpsen onderling is eveneens voor verbetering vatbaar, zijn klandi- aldus Van de Ban. "Kijken we ach terom dan hebben we al enige vor deringen gemaakt, maar tevreden zijn we nog niet. Er zijn geen twee soorten politie in onze regio maar negen soorten. De bestaande cultu- zijn nog niet op elkaar afge stemd. Dat zal nog veel tijd vergen". Algemeen inspecteur van het korps rijkspolitie district Den Haag, Frackers, vreest dat de regionale smanewerking in de toekomst niet verbeterd kan worden. Hij wijt dat aan een verdere inkrimping van de korpsen. Wanneer agenten nog meer 'herverdeeld' worden over de gemeenten dan is dat volgens Frac kers de doodsteek voor regionale samenwerking van rijkspolitie korpsen. Behalve Frackers hadden onder anderen procureur generaal Heile en de Bodegraafse burgemeester Brugman (namens alle burgemees ters in het district Den Haag) loven de woorden voor het werk van Van de Ban. Acht jaar lang gaf districtscom mandant Van de Ban (58) leiding aan 1.100 mensen vanuit het bureau in Leiderdorp. Zijn loopbaan begon bij de gemeentepolitie van Den Haag. Na dienstjaren in Wassenaar, Schiedam en op Curagao werd Van de Ban in 1981 districtscomman dant. OEGSTGEEST - In hetzelf de jaar dat directeur Bart van den Ameele een feest wil aanrichten omdat zijn Oegst geester automobielbedrijf Van den Ameele bv 125 jaar bestaat, loopt er een kabinet stuk op de Autocrisis en ver laat de auto-minister bij uit stek de politiek omdat zij de enige VVD'er is die de Heili ge Koe wil slachten. Van den Ameele blijft echter onver stoorbaar. door Wim Koevoet al bij de pomp: ik heb nog by je pa len. Er staat bijna niets op papier, i je opa getankt. Dat is een brokje We weten zelfs de precieze datum binding dat niet stuk kan", aldus Van den Ameele. Die heilige overtuiging geldt ook het produkt automobiel. "Een gezin met kinderen zal een auto nodig blijven hebben. Het openbaar ver voer verliest de strijd gewoon van wege de kosten. Eigenlijk moet ik de eerste nog spreken die buiten zijn auto kan". Apartheid Apartheid? Shell? Het echtpaar laat zich ook door deze thema's niet van de wijs brengen. Bij Van den Amee- oprichting niet". Het enige wat hij kan overleggen is een rekening van zes gulden en 65 cent uit 1928. Het meest opvallende van dat pa piertje is het telefoonnummer van het bedrijf dat toen nog uit drie cij fers bestond. "Het schijnt begonnen te zijn met een garen- en bandwinkeltje aan de Deutzstraat. Daar kwamen later pe troleum en handkarren bij. En na tuurlijk de voorloper van de auto mobiel, paard en wagen", zegt Van den Ameele. Anno 1989 behelst het bedrijf aan le wordt Shell getankt en iedereen de Rhijngeesterstraatweg moet met zijn po.... van de slangen afblijven, heet het dreigend. "Die mensen weten niet wat ze aanrich ten. Staan ze er wel bij stil wat er ge beurt als hier een ziekenwagen komt tanken en de slangen zijn "De auto is gewoon niet meer weg te denken", zegt zijn vrouw Corry, die in haar eentje de administratie doorgesneden?", zegt hij, voert. En Bart maakt een gebaar waarmee hij wil zeggen dat zijn vrouw hem de woorden uit de mond haalt. Zelfs de wetenschap dat in de na bije toekomst er vijftig procent min der verkeer via Rijnzichtweg en Ge versstraat Oegstgeest zal binnenko men, doet het auto-echtpaar niets. De twee maken duidelijk dat ze het dat altijd toch niet zo van passanten moeten hebben maar juist van hun vaste vertellen straat, "het benzinegebeuren", zoals Van den Ameele dat noemt, een stalling, een enorme reparatie werkplaats, een servicedienst, ma gazijnverkoop en de takel- en ber- gingsploeg. In totaal werken er veertien mensen. "Er is heel weinig verloop, Corry's moeder werkt twee dagen per week in de shop. Het kop peltje dat hier werkt is één grote fa milie", kan het cliché niet uitblij- Zij: "En als Shell Zuidafrika ver laat. Dat klinkt wel leuk maar wat worden die mensen daar nou wijzer van? Dan hebben ze geen werk meer". Hij: "Corry heeft gelijk. We hebben het er vaak over en dit is en blijft onze conclusie". Van den Ameele, sinds 1 januari De takelwagens, waar Van den vorig jaar directeur van het bedrijf Ameele er vier van heeft, komen in an vader op zoon is over- actie na verkeersongevallen en bij gegaan, is wat gehandicapt bij het opstoppingen of verkeersgevaarlij- Takelwagens i de geschiedenis ke situaties, veroorzaakt door fout- parkeerders. "Normale foutpar- keerders slepen we niet weg, hoor. Het is niet zo dat we een straat bin nenrijden en zeggen: laten we maar vooraan beginnen. Uiteraard be paalt de politie wat er moet gebeu ren. De eigenaar van de auto betaalt de bekeuring op het politiebureau en wij sturen de rekening naar de politie". Voor het verwijderen van die slor dig achtergelaten auto's, bij beeld op invalidenparkeerplaatsen, tak ze het meest moeten hebben, heeft het bedrijf een contract voor kunnen de twee niet zeggen. "Dat tien jaar afgesloten met de gemeen- takelen is hollen of stilstaan. Eigen- te Leiden. Volgens Corry moeten de lijk vangt alles elkaar op", analy- takelwagens het meest naar de St.seert zij. Jorissteeg en de Turfmarkt in Lei- De wasstraat ook? Ja, de was- den. "Soms zelfs twee keer op één straat ook. "Dat je auto voorge- dag voor dezelfde auto". Het take- schuurd eruit komt en zo de spuiter len en bergen vereist een voortdu- in kan, is een fabel, zegt hij lachend, rende bereikbaarheid. Corry draagt Zij: "Laten we eerlijk zijn. De man alle verantwoordelijkheden die die het zelf thuis met zijn handje daarmee gepaard gaan. "Ik slaap doet, komt in alle hoekjes en gaat- naast de telefoon. Bart was laatst jes. De auto wordt zo toch het weg en ik wilde heel simpel onder schoonst". Hij weer: "Ja, maar als je de douche maar dat kon niet omdat van tien hoog met emmers water ik de telefoon dan niet hoor". moet komen dan is In het verleden hield de directeur ideaal", zich hoogstpersoonlijk met het ta kelen bezig. Mede op aandringen zeggen over "tweede auto's". Zijn van zijn vrouw, die zag dat haar man ervaring zich over de kop aan het werken houd va: was, is hij daarmee opgehouden. "Je bent zelf ook Directeur Bart van den Ameele poseert bij de ingang van zijn bedrijf en zen takelwagen: "Onze klanten hebben nog bij mijn vader en mijn opa ge tankt'. (foto Ellen Martens) takken van het bedrijf. Van welke niet zo serieus nemen. "Dat zijn vaak de gevaarlijkste auto's, zo slecht is de staat waarin ze verke ren. Men neemt de tweede auto in de regel voor de korte stukjes. Maar ook dan kun je door je remmen gaan. Ik heb wel eens de neiging om aan zo'n man die de auto voor zijn vrouw komt afhalen te vragen of hij soms een hekel aan haar heeft". Vrijdag 9 juni heffen vrienden, klanten en andere bekenden om 16.00 uur het glas op verleden en toekomst van het bedrijf. HONDEPOEP - Onbekenden heb- i'n wasstraat ben gisternacht de auto van een Oegstgeestenaar met hondepoep De directeur wil tot slot nog tets besmeurd. De auto stond op een in- een woning in Haaswijk en dat mensen het onder- politie noch bewoner weten waar de die tweede Heilige Koe actie op slaat. i het gedrang een glazen liep daarbij Niet meer glijden maar vechten in Tilcibad Duinrell WASSENAAR - De toren van het Wassenaarse Tikibad was gisteravond tegen sluitingstijd het toneel van een flinke vecht partij. Toen een Duinrell-mede- werker om kwart voor tien een meisje belette naar boven te klimmen en de lange glijbanen te nemen, greep haar 21-jarige Haagse vriend hardhandig in en ontstond al snel een hangemeen tussen vijf heren. Het meisje viel i ruggelings door draaideur, maar geen letsel op. Haar vriend had een wond aan de binnenkant van de mond en werd overge bracht naar het politiebureau. De andere kemphanen en de vriendin gingen vrijwillig mee. Problemen met gewond meisje op Koudenhoorn WARMOND - Een gewonde op het Warmondse eiland Kouden hoorn heeft ambulance-perso neel gistermiddag handenvol werk bezorgd. Het Leidse meis je in kwestie was langs de zuide lijke oever van een balk afgeval len en moest worden overge bracht naar een Leids zieken huis. Omdat de brug naar Kouden hoorn te smal is voor auto's, moesten hulpverleners uitruk ken met brancards op wieltjes. De politie vraagt bezoekers re kening te houden met dergelij ke 'aanvoermoeilijkheden'. Ook verzoekt ze jeugdige bur gers niet langer van de brug de Leede in te duiken of in dat ge bied te zwemmen. Dergelijke handelingen belemmeren de doorvaart en hebben de nodige water- en breukschade aange richt. Een eigenaar van een rondvaartboot klaagde zelfs over vernielingen. Vanaf van daag zullen agenten duikers en bekeuren. Vrouw (30) loopt beenbreuk op bij" botsing met auto OEGSTGEEST - Een Leidse vrouw van 30 jaar heeft gister morgen een gecompliceerde beenbreuk opgelopen bij een botsing op de Endegeester- straatweg. Kpmende uit de rich ting van Oegstgeest wilde ze ter hoogte van Endegeest de weg oversteken en werd ze aangere den door een 41-jarige automo bilist uit Sassenheim. Ze is over gebracht naar het Diaconessen- huis in Leiden. ZOETERWOUDE - Van der Meer van het gelijknamige Roelofarendveense bedrijf in onroerend goed gaf gisteren het startsein voor de verbouw van de Zoeterwoudse Aloysiusschool tot woningen en ateliers. Hij deed dat door een bord aan de muur te bevestigen. Het bord vertelt niet hoe veel woningen en ateliers er komen en een woordvoerder van Van der Meer onroerend goed' moet het antwoord op die vraag ook al schuldig blijven. "De planologische planning is nog niet afgerond", zegt hij. Met de gemeente Zoeterwoude is nog niet alles 'uiton derhandeld', zo heet het.Van der Meer volgt Heembouw bv op. Dit bedrijf slaagde er niet om het eerdere plan mei zes vrije sector woningen aan de man te brengen. (foto Ellen Martens) o'n ongeluk moet. Ook al is het etenstijd, als je al die wrakken ziet en je denkt aan wat er allemaal is gebeurd, heb je geen honger meer". Van den Ameele beweert dat het wegslepen van foutgeparkeerde au to's zijn bedrijf geen auto-onvrien delijk en dus negatief imago be zorgt. "Je moet het ook van de ande re kant bekijken: als we niet zouden takelen dan komt er door de opstop pingen niemand meer een meter verder. We hebben wel eens een me vrouw die met haar kinderwagen haar eigen deur niet eens meer uit kon moeten ontzetten". Volgens het echtpaar groeien alle WARMOND - De vereniging Het Oude Raadhuis organiseert in de maanden juni, juli en augustus voor de tweede keer een kunstmarkt met terras op het dorpsplein bij de pomp. Het gaat om zes kraampjes, waar creatieve Warmonders elke week iets van hun kunnen laten Zaterdag 3 juni is er een potten- In een persbericht staat dat de bakdemonstratie en wordt volks- vereniging met het organiseren van zijdeschilderkunst getoond. Ver- deze zomermarktjes inhoud wil ge- papierknipkunst, breitechnieken en zelfgemaakte poppen laten zien. Bezoekers kunnen de priodukten kopen. Belangstellenden kunnen ook de maandelijks wisselende col lecties van de Galerie De Pomp en het Oude Raadhuis bezoeken. De markt is geopend van 11.00 tot 16.00 der zullen enthousiaste hobbyisten i de slogan 'Warmond r tiegemeente'. "Het pleintje is ge woon te mooi, om er niets mee te doen", licht C. Sikking van de vere niging Het Oude Raadhuis toe. "Nu kan iedereen er van genieten". Sikking geeft aan dat het moeilijk is om de markt drie maanden ge vuld te houden. Deelnemers kun nen zich nog opgeven. Een kraam pje kost 15 gulden per dag. Aan het eind van de dag moet 10 procent van de verkoop worden afgedragen aan de vereniging. VAKANTIEPERIODE Weg op:Terug op: HUISADRES NAAM VOORL.: ADRES: HUISN. WOONPLAATS: TEL.: VAKANTIE-ADRES NAAM CAMPING/HOTEL: ADRES: HUISNUMMER: PLAATS: POSTCODE: LAND: Zend uw opgave aan: Leidsch Dagblad, afd. Abonnementenadministratie, Postbus 54, 2300 AB Leiden. S.v.p. frankeren als brief.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16