Ik probeer zoveel mogelijk lol te maken' Véronique mikt op jongere tv-ldjkers Paul McCartney dagje in Nederland Angela Visser nu al miljonaire Genoeg reclame op tv Dudley Moore heeft t druk met twee vrouwen BUSSUM (GPD) - Paul McCartney is na tien jaar opnieuw met een 'band on the run'. Afgelopen maandag deed de voormalige Beatle met zijn nieuwe begeleidingsgroep voor zijn komende wereldtoemee (dus inclusief echtgenote Linda) een dagje Neder land. Vanavond is hij op de buis te zien in het Veronica-programma Countdown. Het werd een hectische visite ui teraard. ook omdat het hoofdddoel. de promotie van zijn nieuwe single 'My Brave Face', werd omlijst met een privé-be- zoek aan het speciaal voor hem geopende Van Goghmuseum. De Engelse popmiljonair, die sinds een jaar vijf zelf driftig met de penseel liefhebbert, was zo on der de indruk dat hij meteen maar liefst 35 werken van de naamge ver kocht. „Op prentbriefkaart formaat weliswaar, want de echte schilderijen zijn zó duur! Om die te kunnen betalen moet je geloof ik Japanner zijn," werpt 'Macca' zich al snel op het tot het ondeu gendste jongetje binnen de broei erige Countdownstudio's. De Levende Legende, inmid dels 46 jaar, is als altijd goed ge luimd. In eerste instantie roept die voorbeeldige opgeruimdheid misschien argwaan op. Hoe lan ger je hem echter mag meema ken, des te oprechter komt zijn zonnigheid over. Hij bekent ook: „Deze business is in de loop der jaren alleen maar serieuzer en se rieuzer geworden. Ik probeer me daar toch zoveel mogelijk aan te onttrekken door lol te maken. Per slot van rekening ben ik om die reden muzikant geworden." Paul McCartney voordat 1989 om is in Ahoy' te verwachten vond de ouderwetse leut op het door Louis Du Moulin podium eigenlijk al terug bij zijn optreden tijdens het Prince's Trust Gala in 1986. Als platenar- tiest zegt hij zijn spelvreugde vooral hervonden te hebben bij de opnamen van zijn zogeheten 'Russische album': de vorig jaar verschenen verzameling van rock 'n rollklassiekers getiteld 'Back In The USSR', officieel bestemd voor de Sovjet-markt, maar in middels ook voor grof geld in het Westen verkrijgbaar. Beide zijsprongen hebben hem danig beïnvloed bij de totstand koming van zijn eerste reguliere studio-album sinds drie jaar, het op stapel staande 'Flowers In The Dirt'. Elvis Costello De voornaamste verse impuls was evenwel afkomstig van Elvis Costello, met wie Paul McCart ney voor het eerst in 1987 had ge ëxperimenteerd, met als resultaat 'Back On My Feet', de B-kant van de single 'Once Upon A Long Ago'. Nadat Costello eerder dit jaar goede sier maakte met twee co-produkties op zijn luid beju belde elpee 'Spike' pakt McCart ney nu op zijn zeventiende solo album uit met vier nummers (ook 'My Brave Face'), waarin het en fant terrible van de Britse rock een gelijkwaardige hand heeft ge had. Het spreekt dan ook voor zich dat 'Macca' vol lof is over de gebrilde zanger, die zich graag The Beloved Entertainer laat noe- Costello was én eigenwijs én sarcastisch, maar Paul McCart ney zit daar helemaal niet mee: "Daar ben ik als muzikant enorm mee gebaat. Dat staat vast. Het probleem is alleen dat ik niet al tijd de mensen kan vinden, die daartoe in staat zijn. In dat ver band is mijn behoorlijke staat van dienst zonder meer een nadeel. Men durft niet, gaat ervan uit dat ik denk dat alles wat ik doe heilig is. Het tegendeel is juist waar. Ik heb heus niet alleen maar briljant werk afgeleverd, dat weet ik zelf ook wel. Daarom zal ik de eerste zijn die zegt: veranderingen? Leuk, kom maar op, want dat brengt leven in de brouwerij". Onbereikbaar De twee andere overgebleven ex- Beatles, George Harrison en Rin- go Starr, blijken voor McCartney nog altijd onbereikbaar te zijn. „Zakelijk leven we namelijk nog steeds op voet van oorlog met el- (vervolg van pag. 1) MEXICO Miss Holland An gela Visser (22) uit Nieuwer- kerk aan den IJssel is vanoch tend vroeg in het Mexicaanse Cancun gekozen tot Miss Uni-' verse. De blonde schoonheids specialiste, die de Miss Hol land-verkiezingen uit het slop haalde, is hiermee in één klap miljonaire. Angela Visser is, als mooiste van het heelal, in het bezit van een bedrag van een half miljoen gulden, twee chique appartementen, een Maserati, juwelen, kleding en zovoorts. door Marjan Meijer De steeds sterker wordende publieke opinie schreeuwde het al: blondine Angela wordt het. De grote massa koos voor de langgelokte schoonheid uit Nederland. Razend populair was de goedlachse meid uit Nieuwerkerk. Ouders Cees en Gerry Visser, broer Jürgen en vriend Lex Traa werden na aankomst in het paradijsach tige Cancun bestormd voor in terviews. Thuiskomen naar het Rot terdamse is er voorlopig het eerste jaar niet bij. Miss Uni verse Angela Visser, zelfbe wust tijdens de vijf weken voorbereidingen op het Mexi caanse schiereiland, treedt on middellijk in functie. Zij gaat de wereld afreizen als ambas sadrice van het universum om de meest uiteenlopende repre sentatieve klussen te verrich ten. De aardigedoor haar taak als Miss Holland gepokt en gemazelde Angela Visser, verloor dan wel haar naïevi- teit, haar vrolijkheid en intel lect absoluut niet. Angela Vis ser, absoluut geen dom blond je, is de mening toegedaan: ''Je moet echt zijn en menen wat je doet en zegt. Een bloed mooie jurk en een prachtige gezicht of lijf alleen zeggen niets. En net die uitstraling hebben". Een dolgelukkige Angela Visser, de kersverse Miss Universe, zwaait naar de menigte. Inzet: de 'oude' Miss Universe, die van '88 dus, zet Hollandse Angela het felbegeerde kroontje op. (foto ANP) "Overweldigend", zo rea geerde Cees Visser, zakenman uit Rotterdam, die zijn doch ter in haar taak als Miss Hol land begeleidde, op de titel Miss Universe. EINDHOVEN Radio Télé Véronique moet deel gaan uitmaken van een Europees netwerk van commerciële televisiestations. Dat netwerk wordt geleid door de Luxemburgse organisatie CLT. Aldus Gaston Thorn, directeur van CTL, gistermiddag bij de presentatie van Véroni que. CTL neemt voor 50 procent deel in Véronique. De andere helft van het werkkapitaal wordt geleverd door diverse Nederlandse bedrijven. Véronique wil uiterlijk 1 januari van het komend jaar van start gaan. Het tv-station verwacht voor een dagelijks programma van 12 uur jaar lijks 200 miljoen nodig te hebben. Na het eerste jaar verwacht de orga nisatie daar al 100 miljoen aan reclamegelden van terug te hebben ver diend. Overigens is het nog onduidelijk welke satelliet het station zal gebruiken. Er worden nog onderhandelingen over gevoerd. Bij de presentatie van het nieuwe tv-station zei algemeen directeur Lex Harding (afkomstig van Veronica) dat het een half jaar heeft ge kost om de financiële en juridische zekerheden rond Véronique voor elkaar te krijgen. Inmiddels is een pakket van 350 speelfilms aange kocht, zal met Veronica worden samengewerkt voor het popprogram ma Countdown, zijn er onderhandelingen gaande met Playboy TV en wordt er gepraat over de rechten van thuiswedstrijden van PSV in de Europacup I. Daarnaast krijgt Véronique de beschikking over sport programma's van de EBU en het Westduitse voetbal. Véronique wil verder speelfilms en sport brengen, ontbijt-tv, een au tomagazine, alsmede nieuws- en actualiteitenuitzendingen. Men mikt in eerste instantie op de tv-kijkers tussen de 15 en 35 jaar. Paul Mc Cartney: "Ik ga niet over lijken. DEN HAAG Meer reclame op de televisie is niet gewenst. Uit een enquête die de Consu mentenbond heeft gehouden, blijkt dat 70 procent van de 630.000 leden vindt dat er mo menteel genoeg tv-reclame is. En 40 procent van de onder vraagde Nederlanders zich aan reclamespotjes op tv er gert. "Men wordt als een kind aangesproken"is een veelge hoorde klacht. De helft van de Consumentenbond-leden kaar. Samen hebben zij ooit di verse processen tegen mij aange spannen, waar ik liever niet aan word herinnerd, omdat dat mijn humeur verpest. Bij de installatie van The Beatles in de Rock And Roll Hall Of Fame vorig jaar heb ik nog een laatste verzoeningspo ging gedaan. Ik heb daar maan den ingestoken, het schoot maar niet op. Op de avond voor de be wuste avond kreeg ik eindelijk George, die op Hawaii, zat te pak ken. Als jij nou die rechtszaken laat vallen volgt Ringo vanzelf en kunnen we ons morgen samen presenteren, stelde ik hem voor. Weet je wat zijn antwoord was? Blijf zitten waarjeziten verroer je niet! Ik ben dus maar weggeble ven. Met als gevolg dat ik de zwar te piet kreeg toegespeeld. Door Yoko natuurlijk, die op onnavolg bare wijze zei dat John wel zou zijn gekomen. Zonder mijn naam te noemen moest ze me toch even steken". "De andere twee bleven overi gens wel correct. George zei nog zoiets van We houden van Paul. En zo is het ook. We mogen elkaar best en ik zou niets liever zien dan dat we als vanouds met elkaar omgingen. Dat onze kinderen met elkaar bevriend raakten, dat we ons konden inzetten voor be nefietacties en dat we weer eens lekker met elkaar konden spelen. Een van de grootste uitdagingen voor mij is nog steeds om iets sa men met George te schrijven. Dat heb ik nog nooit gedaan. Ik heb aan de lopende band met John geschreven, een nummer met Ringo, met Eric Stewart, met El vis Costello, maar George heb ik altijd misgelopen. Vreemd toch? Net zoals het eigenlijk te gek voor woorden is dat we al bijna twintig jaar via onze advocaten het leven zuur maken." Biografie Paul McCartney's opgewektheid cente 'openhartige' biografie 'Yesterday', die Chet Flippo over hem schreef. „Aan de hand van gesprekken van mensen die mij niet persoonlijk kenden of niet mogen. Wat moet je daar dan mee? Ik werd afgeschilderd als verschrikkelijk ambitieus. Dat klopt. Ik ga echter niet over lij ken, daarvoor wil ik te graag aar dig gevonden worden. Daarom heb ik ook moeten lachen om dat laatste hoofdstuk genaamd Al leen. Daar zit hij dan in zijn riante landhuis, rijk, maar eenzaam, en zovoort, enzovoort. Zo kan je ie dereen wel ongelukkig verkla- vindt dat de spotjes eigenlijk niets te maken hebben met de behoefte van de kijker. Slechts 15 procent ervaart tv-reclame als een leuke afwisseling3 procent als "nuttig" en 2 pro cent als "plezierig". Aanleiding voor de Consu mentenbond om de enqüete te houden, is het plan van minis ter Brinkman van WVC om de reclametijd op tv uit te brei den tot elf minuten per uur. Dat is viermaal zoveel als nu het geval is. Als de tv-reclame niet wordt uitgebreid, is de helft van het aantal Consumentenbond-le den bereid meer kijkgeld te be talen. Volgens de onderzoekers bestaat er geen bezwaar tegen een verhoging van het kijk geld met vijftien gulden per jaar. 'Micki en Maude' HILVERSUM - 'Micki en Mau de' - vanavond te zien bij Veroni ca - is een luchtig niemandalletje. Als geen ander weet regisseur Blake Edwards daar altijd weg mee. Het is weer een krankzinnig verhaal, dat van geen kanten kan, maar dat veel scènes in zich heeft, waar naar hartelust om kan wor den gelachen. Bovendien kon de regisseur beschikken over Dud ley Moore, die zich steeds als een vis in het water voelt bij dit type komedie. In 'Micki en Maude' speelt de Engelse acteur de innemende bigamist Rob Salinger. In eerste instantie is deze tv-verslaggever getrouwd met de carrièrevrouw Micki (Ann Reinking), die tot rechter wordt benoemd. Haar nogal aan zijn lot overge laten echtgenoot ontmoet dan de celliste Maude (Amy Irving) en dat leidt tot een vaste verhouding. Wanneer zij meldt in verwachting te zijn, ziet Rob geen andere uit weg dan haar te trouwen, waarbij hij zijn huwelijk met Micki ver zwijgt. Hoewel het niet in haar be doeling lag, raakt die eveneens zwanger en voor Rob, die tot over de oren op allebei de vrouwen verliefd is en als een gek heen en weer pendelt, mondt het uit in een zenuwslopende toestand. Het lijkt tenslotte een rasechte klucht, die zou kunnen zijn be dacht door Feydeau. De komi sche ontwikkelingen liggen daar bij vaak voor de hand. Edwards timing is echter voortreffelijk en tevens weet hij te bereiken dat onmogelijke situaties toch aan vaardbaar overkomen. Een echte topper is 'Micki en Maude' niet, maar door dit alles blijft het wel een warme, vakkundig gemaakte komedie; die uitstekend geschikt is om even bij te ontspannen. (Vanavond, 22.10 uur, Neder land 2) De vijf finalisten. Zij bleven van de 76 deelneemsters aan de Miss Universe-verkiezing het langste 'overeind'. Van links naar rechts de missen uit Mexico, Polen, Zweden, de Verenigde Staten en Holland. (foto ap> DE TABAKSINDUSTRIE GAAT OPGRAVINGEN SPONSOREN ER ZIJN OEROUDE LAGEN GEVONDEN DIE ONS ANTWOORD KUNNEN GEVEN OP DE VRAAG

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22