'Meldpunt Discriminatie moet in stand blijven 'WD komt haar beloften niet na' 'De conducteur vroeg of ïk soms mijn poten kwijt wilde Nieuwe naam Vrije School Wethouder De la Mar heeft geen twijfels meer Gemeenteraad akkoord met verhoging onroerendgoedbelasting actief in vrije tiid Zeppelin Aanranding DINSDAG 23 MEI 1989 LEIDEN Projectleidster Margriet Maris overhandigt wethouder H. de la Mar het anderhalf-jaarverslag van het Meld punt Discriminatie. Het meldpunt heeft de afgelopen negen maanden het aantal klachten bijna zien verdubbelen in vergelijking met de negen maanden ervoor. (foto Jan Holvast) LEIDEN Het Meldpunt Dis criminatie, nu nog een experi ment, moet volgens wethouder H. de la Mar een permanente voorziening worden. Na een moeizame start heeft het bu reau het afgelopen jaar laten zien dat het iets wezenlijks bij draagt aan de bestrijding van discriminatie en racisme in Lei den, meent de wethouder. Hij zal het college van burgemees ter en wethouders daarom voor stellen het meldpunt blijvend te subsidiëren. De la Mar zei dit gisteren nadat hij in het meldpunt-bureau aan de Ke- telboersteeg van projectleidster Margriet Maris het anderhalf-jaar verslag had ontvangen. Dat verslag, dat hij officieus al onder ogen had gehad, heeft de wethouder afgehol pen van de 'behoorlijke' twijfels over het functioneren van het meld punt die hij vorig jaar nog had. "En ik was niet de enige. Vorig jaar had ik het idee dat het meld punt niet ontzettend veel toevoegde aan de bestrijding van discrimina tie. Na het lezen van dit verslag ben ik dat gevoel helemaal kwijt. Niet alles lukt, maar er is genoeg op touw gezet om door te gaan. Ik denk dat het meldpunt bezig is zich in hoog tempo een vaste plaats in de Leidse maatschappij te veroveren". Hij zei te vermoeden dat, gezien de resulta ten van het afgelopen jaar, ook poli tiek grote steun voor een perma nent meldpunt zal zijn. "Alleen de financiële kant ligt wat ingewik keld, maar inhoudelijk denk ik dat er niet veel problemen zullen zijn". Laatste kans Verheugende mededelingen voor de vorig jaar aangetreden project medewerksters van het bureau: de verlengde experimentperiode van vijftien maanden, die op 1 juli af loopt, was een laatste kans om aan te tonen dat het meldpunt een 'breed' draagvlak in Leiden en een duidelijke functie heeft. Op de tot dan toe gevolgde werkwijze was vo rig jaar vanuit de politiek nogal wat kritiek gekomen. Zo zou er maar matige belangstel ling zijn vanuit de groepen waarop het meldpunt zich richt. Bovendien zouden de activiteiten te beperkt zijn. De politieke partijen meenden dat de medewerkers zich behalve met het registreren van klachten over discriminatie, ook moesten gaan bezighouden met het verlenen van hulp bij activiteiten tegen dis criminatie en het geven van voor lichting. Op basis van het nu opgestelde verslag beslist de gemeenteraads commissie voor sociale zaken op 5 juni of het meldpunt al dan niet moet blijven voortbestaan. Dat het bestaansrecht heeft, is volgens de medewerkers van het meldpunt de afgelopen tijd duidelijk aange toond. Feest In het Leids Volkshuis wordt vrijdag 26 mei een feestavond gehouden waarop ook cursussen worden gepresenteerd. Cursisten van verschillende groepen la ten zien wat ze het afgelopen jaar heb ben geleerd of gemaakt. De presentatie is van 19.00 tot 20.00 uur, vanaf 21.00 uur is er muziek van de Two Man Sound. Cursisten en Volkshuisbezoekers kun nen gratis naar binnen, introducées en belangstellenden betalen een rijksdaal der. Kaarten zijn vooraf of op de avond zelf verkrijgbaar bij het Volkshuis, Apo- thekersdijk 33. Zwembaden De openluchtzwembaden De Vliet en De Zijl zijn met ingang van 29 mei langer ge opend: maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 19.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.30 uur. Golf In samenwerking met Dekker Golf orga niseert de gemeentelijke directie sport en recreatie een introductiecursus golf voor beginners. Deze bestaat uit zes lessen van vijftig minuten. Kosten zestig gulden, inclusief gebruik van clubs en ballen. Be langstellenden kunnen kiezen uit lessen op dinsdag- en donderdagavond of za terdagmorgen. De cursus begint in de week van 5 juni en wordt gehouden op de driving range bij Dekker Tennis aan de Veerpolder in Warmond. Opgeven kan telefonisch bij de directie sport en recrea tie op werkdagen tussen 8.00 en 9.00 uur, telefoon 315601, vragen naar Aad van der Luit of Elly Wulms. Beurs In het Antonius Clubhuis wordt zaterdag 27 mei een grammofoonplatenbeurs ge houden. Verzamelaars en liefhebbers van platen of cd's kunnen er terecht voor exemplaren die niet meer in de handel zijn. In totaal is zo'n 150 strekkende me ter platen voorhanden. De beurs duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Italiaans De Leidse volksuniversiteit K O, start vanaf vandaag met een mini-cursus (va kantiecursus) Italiaans. De cursus omvat in totaal vijf lessen die elke dinsdag avond van 19.00 tot 21.00 uur gegeven wordt. Er wordt gebruik gemaakt van het cursusboek Andiamo van Teleac. De kosten van de cursus, inclusief boek en cassette, bedragen 84 gulden. Belang stellenden kunnen zich aanmelden bij het bureau van K O aan de Oude Vest 45 in Leiden. Uit de cijfers blijkt in elk geval dui delijk dat het meldpunt zich een grotere bekendheid in Leiden heeft verworven. Het aantal gemelde klachten over discriminatie is de af gelopen negen maanden bijna ver dubbeld in vergelijking met de ne gen maanden daarvoor: 51 klachten kwamen bij het meldpunt binnen, tegen 28 in de periode ervoor. De meeste klachten hebben betrek king op de arbeidsmarkt (17), ge volgd door klachten over activitei ten van rechts-extremistische groe peringen (12), politieoptreden (10) en burenconflicten (7). In zo'n 85 procent van de gevallen was er sprake van rassendiscrimi natie. Van de klachtindieners is 25 procent van de Marokkaanse natio naliteit, 18 procent Turks en 13 pro cent Surinaams of Antilliaans. Op vallend wordt het gestegen percen tage Nederlanders dat rassendiscri minatie meldde, genoemd: ruim 23 procent. Het overgrote deel van de klachten en meldingen komt uit Leiden, een enkele uit de regio. Klachten over de arbeidsmarkt hadden in 15 van de 17 gevallen te maken met discriminatie op grond van etnische afkomst en handelden over werving en selectie, ontslag of de situatie op de werkvloer. Het meldpunt heeft overigens zelf een onderzoek ingesteld naar de positie van buitenlanders op de arbeids markt en de rol van discriminatie daarin. Onderdeel daarvan was een prak tijktest: Nederlanders en buitenlan ders van gelijk geslacht en gelijke leeftijd zouden zich achtereenvol gens bij dezelfde uitzendbureaus voor hetzelfde werk laten inschrij ven. Met die uitzendbureaus, uitge- Natourbescherming werft in twee weken ruim 11.000 leden LEIDEN - De natuurbeschermings organisatie 'Zuidhollands Land schap' heeft de afgelopen twee we ken ruim 11.000 nieuwe begunsti gers kunnen inschrijven. Begin mei startte de organisatie met een wer vingscampagne. In de provincie Zuid-Holland werden zo'n 700.000 brieven bezorgd waarin mensen op de hoogte werden gesteld van de ac tiviteiten van de natuurbescher mingsorganisatie. De toename betekent een verdub beling van het aantal begunstigers. Het Zuidhollands Landschap ver wacht dat na afloop van de actie, eind dit jaar, het aantal begunsti gers gegroeid zal zijn tot ongeveer 25.000. De natuurbeschermingsorganisa tie is ruim 55 jaar actief in de provin cie. Door het aankopen en beheren van natuurterreinen, het inspelen op ruimtelijke ontwikkelingen en het verzorgen van voorlichting en educatie wil de organisatie de na tuur en het milieu beschermen. In de provincie Zuid-Holland heeft het Zuidhollands Landschap ruim 60 natuurterreinen met een totale op pervlakte van zo'n 2500 hectare zoals: het vogelrijke strand- en slik- kengebied de Slufter van Voorne, het landgoed Huys te Warmont en de orchideeënrijke graslanden in de Krimpenerwaard. Een groot deel van deze terreinen is opengesteld voor het publiek. Met de opbrengst van de actie wil het Zuidhollands Landschap nog beter inspelen op plannen die de schaarse natuurgebieden in Zuid- Holland bedreigen zoals wegenaan leg, woningbouw en aanleg van in dustrie. Bovendien zullen de recre atiemogelijkheden en de educa tiefaciliteiten in en rond de natuur terreinen worden verbeterd. kozen omdat veel buitenlanders op die manier werk zoeken, waren eerst interviews over het onder werp gehouden. De inschrijvers zouden een gelijk opleidingsniveau voorwenden en vervolgens zou worden gekeken of er verschil in be middeling was. De test mislukte echter tot drie keer toe omdat zich te weinig kandi daten meldden en een financiële vergoeding voor deelname ontbrak. Een als alternatief opgezette enquê te leverde weinig respons op, zodat uiteindelijk gebruik werd gemaakt van cijfermatige gegevens van de Gemeentelijke Sociale Dienst. De bevindingen worden eind juni ge publiceerd. Verder wordt gepro beerd een antwoord te krijgen op de vraag of er al dan niet wordt gedis crimineerd bij de toewijzing van woningen. In het verslag wordt ove rigens wel de vraag opgeworpen of onderzoek niet beter door externe deskundigen kan worden gedaan. Cel Bij meldingen over activiteiten van rechts-extremistische groeperin gen was in de meeste gevallen spra ke van gekalkte leuzen en versprei de pamfletten met discriminerende inhoud. Volgens het verslag zijn be kende organisaties als het Jongeren Front Nederland en de Centrum Democraten ook in Leiden actief. Klachten over politieoptreden had den onder meer betrekking op de aanhouding, de behandeling in de politiecel of onrechtmatig gebruik van geweld. Volgens een aantal kla gers was hen een dergelijke behan deling niet ten deel gevallen als zij Nederlander waren geweest. Een aantal klachten is ook bij de politie ingediend, in samenwerking met de afdeling Justitieel Klachtenbureau van de Leidse Rechtswinkel. LEIDEN - Met alleen de stem van het Socialistiese Partij-raadslid Vergeer tegen is de gemeenteraad gisteravond akkoord gegaan met de financiële plannen voor de komen de jaren. Met dit besluit steunde de raad voorstellen voor de verhoging van de gemeentelijke onroerend-goed- belasting die voor de eigenaren/be woners van de duurdere huizen een lastenverzwaring van meer dan honderd gulden per jaar kunnen be tekenen. De huurders en eigenaren- /bewoners van goedkopere huizen krijgen ook met de stijging te ma ken, zij het in mindere mate. Tij dens de discussie over de voorstel len kwamen CDA en D66 regelma tig in aanvaring met de WD, die zij verweten haar beloften uit het ver kiezingsprogramma niet na te ko- Alle partijen betreurden de las tenverhoging voor de Leidse bur gers. Maar er is niet aan te ontko men, zo werd tevens geconstateerd. "De lastenverhoging is nodig om aan de norm voor de aanvullende steun te voldoen. Er is helaas geen alternatief', meende WD-fractie- leider Van der Nat. Volgens de libe raal krijgt Leiden over de jaren tot en met 1993 alleen miljoenen finan ciële steun van het rijk als wordt be sloten tot de verhoging van de ge meentelijke lasten die bij elkaar zo'n 1,7 miljoen moet opbrengen. Volgens dc oppositiepartijen is het verheugend dat de mensen met de goedkopere woningen gedeelte lijk worden ontzien bij de belasting verhoging. Zij betalen verhoudings gewijs veel minder. En juist daar over vielen CDA en D66 de WD fors aan. CDA-fractieleider Walenkamp ci teerde het verkiezingsprogramma van de liberalen en concludeerde dat de huiseigenaren niet extra zou den worden belast. Hij legde het verwijt van de WD naast zich neer dat zijn fractie vergeleken met de vorige bezuinigingsoperatie in 1987 een koerswijziging had ondergaan. Toen stemde het CDA nog tegen de uitgaven voor nieuw beleid, terwijl de christendemocraten gisteravond zonder problemen akkoord gingen. "Als u het CDA denkt te betrappen op een koerswijziging dan kunnen wij u nog wel eens een spiegeltje aanreiken", zei Walenkamp tegen zijn WD-collega. En ook D66-fractievoorzitter Lan- genberg keerde zich tegen de WD. Hij betoogde dat de huiseigenaren die de duurdere woningen bewo nen, hun gemeentelijke lasten zes keer zo fors hadden zien stijgen als de eigenaren/bewoners van de goedkopere woningen. "Dat is een grote afwijking met wat de WD de kiezers heeft beloofd", aldus Lan- genberg, die werd bijgevallen door LEIDEN De Vrije School Leiden aan de Surinamestraat wordt deze week omgedoopt tot de 'Vrije scho lengemeenschap Rudolf Steiner'. De onthulling van de nieuwe naam heeft plaats tijdens de feestelijkhe den, die deze week worden gehou den om te herdenken dat na bijna zeven jaar er in Leiden een boven bouw van de Vrije School in Leiden is gevestigd. In Leiden werd de eerste stap om tot een volledig Vrije Schoolonder wijs te komen, ruim zeven jaar gele den gezet. Onder de hoede van de Haagse Vrije School ging aan de Kerkstraat in Den Haag de 'Leidse Bovenbouw' van start. Na langduri ge onderhandelingen met het mi nisterie van Onderwijs kwam begin 1988 het groene licht om een eigen school te beginnen. Afgelopen zo mer werd benut om naar Leiden te verhuizen. Bij de feestelijkheden deze week zijn zo'n 1600 genodigden aanwezig. Het programma bestaat uit een tweetal lezingen, diverse presenta ties uit de lessen van de school en een uitvoering van het schoolkoor, dat een Zuidamerikaanse mis ten gehore brengt. Tijdens de openings dagen zijn bovendien werkstukken van leerlingen uit alle twaalf school jaren te bezichtigen. Walenkamp. "De trend is heel dui delijk", zo meende de CDA'er. "De WD moet niet schrikken als ze daar een keertje op wordt gewe- Volslagen onzin D66-raadslid Langenberg betoogde verder dat de WD haar uitgangs punten had verlaten door akkoord te gaan met een dekkingsplan waar in gaten in de begrotingen vanaf 1991 niet waren gedekt. Het gaat om een tekort op de begroting van on geveer 400.000 gulden, waarvoor het college nog geen oplossing heeft gevonden. Voorlopig wordt ge dacht aan wederom een belasting verhoging. "U laat een gat van vier ton in de begroting van 1991 zitten. Dat is de nalatenschap van de WD na vier jaar regeren", zo constateerde Lan genberg. WD-fractieleider Van der Nat wees een groot deel van de kritiek als 'volslagen onzin' van de hand. Hij benadrukte dat mensen die een huis bezitten en bewonen met een voor de onroerend-belasting ge taxeerde waarde van 90.000 gulden, meer meebetalen aan de lastenver zwaring. Hij gaf toe dat hoe hoger de taxatiewaarde is, hoe hoger de stijging uitvalt. "De verdeling van de stijging is eenn compromis waar in de WD zich kan vinden omdat een groot deel van de Leidenaren voor de hogere lasten opdraait. Ik zeg niet dat ik er blij mee ben, maar het is een acceptabele verhoging", stelde Van der Nat. Hij ontkende verder dat de WD onverantwoordelijk zou handelen door nu nog niet de preciese aanpak van het tekort in 1991 duidelijk te maken. Er wordt gekozen voor een lastenverhoging, zo zei hij tegen Langenberg. "Het klopt allemaal als een bus. Maar dat kan ik u klaar blijkelijk niet aan het verstand peu teren". LEIDEN Kantonrechter Wille had gisteren te oordelen over een reeks zaken die "rieken naar een vorm van vermogensmisdrijven". Het draaide allemaal om het trein kaartje. Een Amsterdammer was voor de zitting per trein naar Lei den gekomen, in het bezit van een geldig plaatsbewijs. Vorig jaar ju ni was dat anders, toen was de student in de trein gestapt zonder te betalen. "Ik had gewoon geen geld", verklaarde hij. En het doel van de reis was heel belangrijk voor hem: een studentendemon stratie in Den Haag. door Jan Rijsdam en Emmy Voltman Niet erg, leek de kantonrechter te denken, als de Amsterdammer na het voorval maar alsnog de kos ten van het treinkaartje plus een, boete van 3,50 gulden, had be taald. De student besloot evenwel "een verzoek van de NS om te be talen af te wachten". De renovatie van zijn woning gooide vervol gens roet in het eten. Er raakte post weg en een aanmaning van de NS had de Amsterdammer nimmer meer bereikt. Anders had hij best willen betalen, wilde de student de kantonrechter doen geloven. De officier van justitie zei het een merkwaardige gang van za ken te vinden. Als de Amsterdam mer had gewild, had hij zelf naar de NS kunnen stappen om zijn treinkaartje alsnog te betalen. Hij had daar 28 dagen de tijd voor. Door af te wachten had de stu dent volgens de officier een hoop administratieve rompslomp en de nodige extra kosten voor de NS veroorzaakt. "En dat allemaal om dertien gulden en een dubbel tje". De officier noemde het ge drag van de student "a-sociaal". Kantonrechter Wille kwam ook tot de slotsom dat de Amsterdam mer bezig is geweest de NS op te lichten. "Dit soort sport kent z'n prijs", aldus de rechter, die de Amsterdamse student veroor deelde tot een boete van 75 gul den. Ongeloofwaardig Na de Amsterdammer stond een jonge Leidenaar voor de kanton rechter. Van hetzelfde laken een pak. De knaap zou in mei vorig jaar zonder kaartje in de trein hebben gezeten. Hij ontkende. Hij kon aantonen twee maanden voor de bewuste datum een auto te hebben gekocht en verklaarde sindsdien niet meer van het open baar vervoer gebruik te hebben gemaakt. "Dus de conducteur van de NS jokt", concludeerde de kantonrechter. De jongeman bleef het antwoord daarop schul dig maar wist wel zeker dat hij niet zonder kaartje in de trein had gezeten. Of er dan misschien een school vriendje was geweest die een val se naam had opgegeven, wilde de rechter weten. Best mogelijk, knikte de Leidenaar. De officier noemde het een merkwaardig verhaal: iemand anders die zoveel gegevens wist op te rammelen: voornamen, adres en postcode. Dat kwam haar erg ongeloofwaar dig voor. Rechter Wille besloot daarop de zaak aan te houden. "De conducteur moet er maar bij komen om de jongen al dan niet te identificeren", was de rechter het met de officier van justitie eens. "Misschien een beetje dure maatregel, maar de waarheid moet boven tafel". Poten kwijt Nog zo'n duur 'grapje': het aan houden van een zaak van een 43- jarige Leidse, die moest voorko men omdat ze in een rijdende trein was gesprongen. Zo luidde althans de verklaring van de con ducteur die op de bewuste dag dienst had. In deze verklaring stond dat de trein een snelheid van 20 kilometer per uur had, binnen sprong. "Onzin", aldus de vrouw. "Dan zat ik volgens die man zeker klem tussen de deuren. De deuren wa ren gewoon open, ik kon rustig instappen, samen met een andere passagier. Na vijf minuten stond die conducteur voor mijn neus; 'of ik mijn poten soms kwijt wil de'. Zoiets pik ik niet en toen hij daarna mijn naam en adres vroeg, heb ik die natuurlijk niet gege- vên. Ik had gewoon een kaartje en ik begrijp niet waarom ik moet voorkomen, bovendien heb ik die persoon die tegelijk met mij in stapte hier niet gezien". Onduidelijk bleef nog even of de vrouw in een rijdende of in een stilstaande trein was gestapt. Vol gens de vrouw 'stond de trein op het moment dat deze wilde ver trekken nog stil'. "Vreemd", zo concludeerde de kantonrecht' "Instappen in een stilstaande trein op het moment dat deze ver trekt, dat vind ik heel knap". Met deze uitspraak bracht rechter Wil le de vrouw wat in verwarring. Na wat gestamel bleek dat zij zich niet meer alles kon herinneren. "Feit is dat het hele voorval u nogal hoog zit", aldus de kanton rechter. "We zullen de conduc teur er dus maar bijhalen, wie weet was zijn uitspraak gewoon een wat vreemde manier om zijn bezorgdheid voor u te uiten". LEIDEN Een bestelauto kwam gistermiddag om 15.30 uur op zijn kant nadat het op de kruising Lammenschans- weg/Koning innelaan had moeten uitwijken voor een overstekende fietser. De fietser, een 82-jarige Leidenaar, hield aan zijn buiteling slechts enige kneuzingen over. De bejaarde man stak de Lammenschansweg in de richting van de Koning innelaan over zonder voorrang te verlenen aan een auto bestuurd door een 32-jarige Leidenaar. Deze probeerde een aanrijding te voorkomen door te remmen en het stuur om te gooien. Toch raakte hij de fiets nog aan de achterkant. De auto kwam terecht op de linkerkant, zodat die zijde en de voorzijde in de kreukels lag. De bestuurder bleef ongedeerd. (foto jan Holvast) Naar aanleiding van uw berichtge ving van dinsdag 9 mei en woens dag 10 mei over het neerschieten van de Zeppelin boven het stadhuis het volgende. Ik begrijp niet hoe u durft te sug gereren dat boze hondebezitters dit misschien hebben gedaan. Tot twee keer toe zegt u dat het niet bekend is of de Zeppeling is neergehaald door boze hondebezit ters. In een tweede artiekel begint u over het neerschieten van de Zep peling en dan een nieuwe alinea met: "Eerder deze week protesteer den hondebezitters...". Hoe rijmt u dit? Is er enig bewijs dat deze gege vens met elkaar te maken hebben? Behoorlijk suggestief dus! Voor een slechte lezer of een 'halve' lezer is de link gauw gelegd en wordt het een waarheid. Verder heb ik ook wat aanmer kingen op het taalgebruik in de krant. Je verwacht toch geen gram maticale fouten. Misschien kunt u uw computers programmeren om goed Nederlands te gebruiken. De werkwoorden zoveel mogelijk te handhaven en geen hulpwerkwoor den weg te laten of twee keer een persoonsvorm en geen voltooid deelwoord. Een beetje slordig. Het juist afkorten van woorden wordt opgeofferd aan rechte kant lijnen. Veel mensen hebben moeite met lezen, u bevordert dit niet. Voor de goede orde: ik ben geen hondebezitter Mevrouw M.M. Kervers Kort Galgewater 35 Leiden Er komt me nauwelijks een editie van het Leidsch Dagblad onder ogen of deze maakt melding van een aanranding. Er gaat geen avond voorbij dat je laat van een visite of zo naar huis gaat of je ziet jonge vrouwen of meisjes alleen door het duister op de fiets gaan. En cumula tief, je ziet ze dan alleen langs stille wegen of straten in het donker huis waarts gaan. Ze haasten zich wel, alsof ze denken: Mij kan zoiets niet gebeuren, of: Mij trekken ze niet van de fiets af, of: Ik waag het er maar op. Op uitgaansavonden maken deze quasi-onverschrokken meisjes het nog bonter: tussen 12 en 4 uur fiet sen ze 's nachts nog alleen langs be doelde stille straten en wegen. Ze vragen als het ware lichtvaardig om moeilijkheden. Zeker als zij dan nog met een heel kort rokje op de fiets zitten. Zouden ze dan niet be seffen dat er 's avonds laat en 's nachts altijd ergens ongure figuren rondwaren? Is het niet om in te bre ken, dan toch om aan te randen. Het laatste is veel gemakkelijker dan het eerste, want een jonge vrouw of meisje is gewoon weerloos tegen over hen. Zou bij een veel grotere voorzichtigheid als bovenbedoeld van jonge vrouwen en meisjes het aantal aanrandingen niet sterk te ruggebracht kunnen worden of zelfs tot nul teruggaan? A.J. van der Poel Langegracht 67c Leiden Medewerkster fietsenstalling krijgt klap LEIDEN - Een 21-jarige medewerk ster van de fietsenstalling onder het station heeft gisteravond van een onbekende dame een klap gekre gen. De vrouw wilde een fiets mee nemen maar had daarvan geen kaartje. Ze verklaarde die verloren te hebben. Er onstond een fikse woorden wisseling toen bleek dat de Leider- dorpse medewerkster haar niet wil de laten gaan zonder kaartje. Uitein delijk deelde de vrouw een klap uit en nam de fiets mee.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15