TAD LEIDEN Bouw Zijloever start september LEIDSCH m DAGBLAD Meisje (16) overleden aan nekkramp Kapel van het Sint Anna Aalmoeshofje sinds eeuwen weer voor huwelijk gebruikt s MAANDAG 22 MEI 1989 Financiering bejaardenvoorziening rond LEIDEN - Het ziet er naar uit dan in september eindelijk kan worden begonnen met de bouw van de bejaardenvoorziening aan de Zijloever. Gemeente 1 medewerking weigerde. Daardoor kwam de gemeente een miljoen gul den tekort op de begroting. De laatste maanden werd het project nog eens grondig doorgelicht en werden op een groot aantal onder provincie hebben overeenstem- delen belangrijke besparingen ge- ming bereikt over de fmancie- vonden. ring en ook heeft de provincie zich bereid verklaard klaring van geen bezwaar af te Al met al heeft de verwezenlij king van een verzorgingshuis Zijloever veel langer geduurd dan geven. De gemeente verwacht werf verwacht. In'82 verklaarde de dat het project in september 1990 geopend kan worden. Wet- dat verzorgingshuis waar reeds vele jaren om werd gevraagd. houder De la Mar heeft dit de Toen nog hadden de initiatiefne- raadscommissie sociale zaken vandaag laten weten. de illusie dat de eerste paal i 83 zou worden geslagen. Met name door allerlei bezuinigingen bij de de 73 woningen met rijksoverheid werd het project zes 12 jaar vertraagd. De bouw| wijkaccommodaties gaat miljoen gulden kosten. Het project is inmiddels aanbesteed. Bestuur lijk moet er echter nog het één en ander geregeld worden. In afwach ting van een stichting die het cen trum gaat exploiteren, neemt de ge meente voorlopig de verantwoorde lijkheid voor de bouw op zich. Het is de bedoeling het komende jaar de stichting in het leven te roepen waarin ondermeer vertegenwoordi gers van bestaande verzorgingshui zen zitting hebben. Deze stichting krijgt waarschijn lijk ook een rol bij het beheer van de LEIDEN - De 16-jarige Leontine Wiggers uit Leiderdorp is zaterdag in het AZL overleden aan de gevol gen van nekkramp. Het meisje - 180 psycho-geriatrische bed- leerlinge van de Louise de Coligny provinciate werkgroep Scholengemeenschap - was een dag het ziekenhuis opgeno- Zij was net teruggekeerd uit Zweden waar zij had deelgenomen aan een basketbaltoernooi. Het is het achttiende geval van nekkramp in deze regio. Volgens de deel Basisgezondheidsdienst (BaGD) is Het er echter geen enkele reden voor on- |ech- gerustheid omdat het epidemisch karakter van de ziekte definitief Het bruidspaar op weg den die| aan Leiden heeft toegedacht. Mo- daarvoor menteel bestaat hiervoor geen en kele voorziening in de stad. Het is nog onduidelijk waar deze bedden worden ondergebracht. Mogelijk dat aan de Zijloever een fïieuwe ge bouw wordt neergezet om een deel van de bedden te huisvesten. Het bestuurlijk overleg daarover ter nog lang niet afgerond) De realisering van het project voorbij zou zijn. Wel wordt dé BGD Zijloever is lange tijd onzeker ge- veelvuldig geconfronteerd met on- weest omdat het rijk alle financiële geruste ouders die inlichtingen wil- len hebben. Daarvoor is het tel. nr. 071-146341 beschikbaar. Ouders en leerlingen van de scho lengemeenschap zijn door de schoolleiding op de hoogte gesteld. Aangeraden wordt' te voorkomen dat de kinderen oververmoeid ra ken. Speciale maatregelen op school acht de BaGD niet nodig. LEIDEN - Voor het eerst sinds doeld om het zieleheil van de be- werd het kapelletje van het woonsters van de 13 huisjes - 'arme de vroukes van guede faem' - in het 'oor hofje te bevorderen, een kerkelijk kerkelijk gebeuren gebruikt. In functie heeft het nooit echt gehad. St. Anna Aalmoeshofje Middelstegracht zaterdag v Hagenaar (23) na overval op bakkerij gepakt LEIDEN - Een 23-jarige Hagenaar is zaterdagmiddag rond half drie aan gehouden nadat hij enkele minuten eerder op de Stationsweg een bak kerij had overvallen. De man had even daardoor gepoogd een ham burgerzaak bij de Beestenmarkt te beroven. De Hagenaar was de hamburger winkel binnengegaan en had een vrouwelijke bediende een briefje overhandigd met de tekst: dit is een overval, vlug geld. De vrouw liep gewoon weg, waarna de overvaller het hazepad koos. Enkele minuten later probeerde hij het weer bij een bakkerij aan de Stationsweg. De man overhandigde in de lege winkel een medewerkster hetzelfde briefje. Zij dacht dat hij een grap maakte, totdat de man van onder zijn jack een pistool tevoor schijn haalde. Het meisje gaf hem de geldig, waaruit hij het papiergeld griste en ging ervandoor. Maar slechts luttele minuten later kon hij door de politie, inmiddels al om aanwezige vanwege de mislukte beroving op de hamburgerzaak, worden aangehouden bij het sta tion. De Hagenaar, die de met de be roving in één klap zijn schulden wil de aflossen, bleek in zijn broekband een luchtdrukpistoolo te hebben gestoken. De buit van de overval op de bakkerij, zo'n 300 gulden, had hij nog bij zich. 'Stof uit het Leidse verleden' LEIDEN - In de Vlietpanden van het gemeentearchief wordt vrijdag 26 mei de tentoonstelling Stof uit het Leids Verleden geopend door burgemeester Goekoop. De ten toonstelling geeft een beeld van de Leidse textielindustrie door de eeu wen heen. Dit wordt gedaan aan de hand van prenten, kaarten, foto's, teksten en voorwerpen. Zo worden voorstudies getoond het kapelletje zegende pater H, Breukelen het kerkelijk huwelijk in van Karin Stubbe en Joris Hoogslag die beiden in het hofje wonen. Het in 1492 door de Leidse bier brouwer Willem Claesz Doornick kapelletje gebouwde hofje is het enige in Lei- rochiekerk begaven, den dat over een kapelletje be schikt. Het kapelletje was vooral be- Het kerkcollege van St. Pancras was namelijk niet bijster ingeno- vinden, men met deze kapel. Zij vreesden een derving van inkomsten wan de parochianen zich naar het de pa- dat m het kapelletje geen missen je. Een huwelijk heeft er derhalve werden opgedragen, niet gebiecht nooit kunnen plaatsvinden. Het ka- mocht worden noch mocht er een pelletje werd veelvuldig door toe klokje in komen hangen. Toen dat risten inplaats van door kerkgan- alles geregeld was, kon op 19 febru- gers bezocht. De vrees voor leeg- 1509 de plechtige wijding plaats- stand bracht de regenten er echter toe de woningen ook open te stellen voor heren. Dat leidde afgelopen za- Tot acht jaar geleden woonden er terdag tot tot het eerste huwelijk in alleen vrouwen in het St. Annahof- het hofje en in het oude kapelletje. Sociale dienst wil 77.000 gulden van Leidenaar terug via rechter LEIDEN Via de rechter willen Burgemeester en Wethouders een bedrag van ruim 77.000 gul den terugvorderen van een inwo ner van Leiden. De man heeft bij na twee jaar lang ten onrechte een wwv-uitkering heeft gekregen. De man had het bedrag voor 1 ok tober 1988 moeten terugbetalen aan de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD), maar heeft dat niet gedaan. De Leidenaar kreeg van 27 au gustus 1981 tot 25 augustus 1983 een wwv-uitkering en daarna tot 1 oktober 1984 een rww-uitkering. Hij zou vanaf 1 oktober 1984 als zelfstandig aannemer aan de slag gaan. Uit onderzoek van een soci aal rechercheur van de GSD bleek echter dat de man al vanaf 1 oktober 1981 als zelfstandig nemer werkte. Dat heeft hij voor de sociale dienst verzwegen. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Op 2 augustus 1988 werd bepaald dat hij de ten on rechte verstrekte wwv-uitkering over de periode oktober 1981-au- gustus 1983 moest terugbetalen. Dat heeft hij niet gedaan; het be drag van ruim 77.000 moest voor 1 oktober 1988 zijn teruggestort. Inmiddels heeft de kantonrech ter de ten onrechte genoten rww- uitkering over de periode augus tus 1983 tot oktober 1984 door de kantonrechter vastgesteld. B en W stellen de raad nu voor een rechtsvordering in te stellen om dat het niet mogelijk is gebleken de zaak in den minne te schikken. Buslijnen Leidse regio aangepast LEIDEN - De NZH en Centraal Ne- derland voeren met ingang van zon dag 28 mei in de Leidse regio een nieuwe dienstregeling in. Een groot aantal lijnen is gewijzigd. Er is bo vendien een nieuwe dienstregeling uitgegeven die op diverse plaatsen te koop is. Op de voorkant staat een tekening van striptekenaar Willy van der Steen met als titel De Geu- Twee lijnen worden van een half uurdienst een uurdienst: lijn 13/14 (na 20.00 uur) en lijn 32 (op maandag tot en met zaterdag met uitzonde ring van de spitsuren). Lijn 40 en 42 krijgen op zaterdagavond een extra rit die vanuit Noordwijk om 01.00 uur vertrekt. Daarentegen vervalt de eerste rit op zondagochtend van lijn 43. 'Onder de hamer en onder de loupe' LEIDEN - De Lakenhal biedt be zoekers de gelegenheid om om be paalde voorwerpen van een kunst historisch commentaar te voorzien. Onder de titel 'Onder de hamer en onder de loupe' houdt C.P. de Jongh op dinsdag 30 mei een lezing in de Lakenhal aan de Oude Singel. Hij is directeur van Van Stockum's Kunst- en Antiekveilingen in Den Haag. Na een korte inleiding over het veilingbedrijf vertelt De Jongh over de kunstgeschiedenis aan de hand van door bezoekers meegebrachte voorwerpen. De Jongh zal onder meer aandacht besteden aan stijl kenmerken, periode, land van her komst en gebruiksaspecten. Hij tracht om alle stukken van een des kundig commentaar te voorzien en in een ruim kunsthistorisch kader te plaatsen. Schenkingen voor 'Vrouwen in de bijstand' LEIDEN - De gemeente Leiden en Links Leiden hebben respectieve lijk 500 en 400 gulden gegeven aan het team Vrouwen in de bijstand. De schenkingen werden gister avond bekendgemaakt tijdens een artiestengala waar geld werd inge zameld voor een vakantie in een Limburgs vormingscentrum. De opbrengst van de feestavond is nog niet bekend. Het is de bedoeling dat deze zo mer 60 een-oudergezinnen richting Limburg afreizen. Daarvoor was echter veel geld nodig. Het arties tengala in het Anthoniusclubhuis waaraan vele Leidse artiesten deel namen, moest voor dat geld zorgen. Volgens de organisatie is de avond succesvol is verlopen. Verschillen de artiesten hebben voor volgend jaar weer hun medewerking toege zegd. De gemeente Leiden heeft beslo ten de vakantie te ondersteunen met 500 gulden uit de pot initiatie ven uit de burgerij. Links Leiden geeft ook een bijdrage in de kosten. Namens de linkse partij overhan digde het raadslid Rob van Lint 400 gulden. LEIDEN - Een Landrover is in de nacht van vrijdag op zaterdag in de brand geraakt op de A4. De Leidse brand weer heeft het vuur gedoofd, maar de auto was volledig uitgebrand. Hoe het vuur ontstond, is onbekend. Hondebelasting Ik heb al vijf-en-half jaar een hond. In al die jaren heeft hij nog r Maar nu gaat de gemeente hussen (honde-uitlaatstroken) maken en worden er wildroosters aangelegd om honden uit parken te houden. Bovendien mag de hond niet loslo pen, want dan krijg je een boete. Het komt allemaal zo lekker sympa thiek over. trottoir zijn behoefte gedaan. Ik daan worden aan bepaalde schilderijen van Swanenburgh maak lange wandelingen waarbij waarden. Zo wil ik dat de maatrege- indruk gev ductieproces in de 17de to's van de fabriek krantz uit 1894 laten de 19de het pro- hij losloopt, maar altijd vlakbij mij is. Ik bezorg dus niemand overlast. Toch voel ik mij de laatste tijd e len ook gaan gelden voor katten, want dat is toch ook een huisdier, bus ook wildroosters voor katten, katten alleen aangelijnd buiten la- Albert Heijn Door twee grootgrutters, Digros en Hoogvliet, is protest aangetekend tegen de komst van een derde 'su per', namelijk Albert Heijn. Worden de heren nu bang? Zijn de heren nu al weer vergeten dat ze overal hun best doen om de kleine middenstander het zo moei lijk mogelijk te maken, liefst onder het motto, 'ik ben groot en zij zijn 'Potenrammers' aangehouden bij Plantsoen LEIDEN - De Leidse politie heeft zaterdagmorgen rond half een twee 'potenrammers' aangehouden in de omgeving van het Plantsoen. De ar restatie volgde nadat een homo seksueel was geslagen door de twee Leidenaren van 16 en 17 jaar en en kele anderen die niet werden ge vonden. Er zou in ieder geval nog iemand zijn geslagen. De potenrammers zouden daarbij een honkbalknup pel hebben gebruikt. De mishandel de man heeft nog geen aangifte ge daan. Roemeense vlucht in vrachtwagen uit vaderland fabriekspro- beetje a-sociaal met mijn hond. En ductie zien. Uit de Lakenhal komen ik denk dat dat vooral komt door de ten, invoering van kattenbelasting enkele werktuigen zoals anti-hond benadering van de ge- en iedere kattebezitter krijgt schietspoelen, kaarde, wolkammen meente. Eerst een algemene folder gemeente dat Leiden weer schoon moet i tot den. Daarin staat uiteraard iets breimachine. De expositie loopt met 10 juni in de Vlietpanden hondepoep. Dat er gemeenten zijn de Vliet 45. De openingstijden die machines aanschaffen voor het tuin poepzak voor z'n kat thuisgestuurd. Het zal er niet van komen dus blijf ik de poep van buurtkatten uit klein'. Maar wij kleine middenstanders, „T wij vechten toch wel door, zonder LEIDEN - Een 32-jarige Roemeense protest, omdat de grootgrutters toch te groot zijn voor ons! LEIDEN - De Droomfabriék aan de Oude Singel besteedde zondagmid dag aandacht aan Afrika. Op het terras werd het publiek onder meer ver maakt met het getrommel van een viertal conga-spelers, (toto Henk b maandag tot en met zaterdag opruimen van hondepoep. Dan zijn i ga vervolgens Maardan opeens komt er een nog grotere broer voor de heren, ja, dan is Leiden en last. 10.30 tot 17.00 uur. Alleen Leiden beter bezig. Wij schaf- op vrijdag 2 juni is de tentoonstel- fen kunstwerken aan zoals langs de ling niet toegankelijk, omdat dan Zijl die worden betaald uit een apart werp wprdt gehouden. hetzelfde onder- potje. Volgens mij is dat van de hon debelasting. lange wandeling malden met mijn loslopende hond. Zoals ik dat al vijf- en-half jaar doe. G. Kleinpaste Bosrode 30 Leiden heeft zaterdagmiddag poli tiek asiel gevraagd bij de Leidse po litie. De vrouw was verstopt in een vrachtwagen haar vaderland ont vlucht. De vrachtwagen was via Ita lië en Frankrijk naar Nederland ge komen. Wat de reden van haar aaft voor een an- vlucht is, weet de Leidse politie nog niet. Voorlopig heeft de vrouw met Fam. Smit hulp van de Vereniging Vluchtelin- Lage Morsweg 18 genwerk Nederland onderdak ge- Leiden kregen in Leiden. Schoten en gegil, maar geen misdrijf... LEIDEN - Schoten, gegil en een bloedspoor. Kortom, alle ingrediën ten voor een vreselijk misdrijf wa ren aanwezig. Behalve de hoofdper- Erv i schoten gehoord en gegil. De politie rukte uit en trof in de Kooitunnel een vers bloedspoor aan, dat een stuk kon worden ge volgd in de richting van de Kooil- aan, maar toen hield het op. Een De feiten: rond half twee van mor- verder onderzoek leverde geen an- gen kreeg de politie een melding dere feiten op, zodat onduidelijk van omwonenden van de Kooitun- blijft wat er vanmorgen vroeg in de nel aan de Willem de Zwijgerlaan. Kooitunnel is gebeurd. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7