Tumult na vonnis in spijsolie-affaire Brits verzet tegen monetaire unie Studenten China rekenen op steun van Zhao Ziyang Milde straffen voor Spaanse verdachten Regering Suriname bindt strijd aan met zwarthandel Sovjetpiloot vraagt asiel aan in VS Massabetoging in Moskou voor 'rebel' Boris Jeltsin Diplomatieke oorlog Moskou en Londen MAANDAG 22 MEI 1989 BUITENLAND PAGINA 5 MADRID (DPA/AFP/AP) Het 'Spaanse proces van de eeuw' over het schandaal van de giftige spijsolie liep zaterdag, na onverwacht milde straffen, op tumult in de rechtszaal uit. De rechtbank veroordeelde maar vijf van de acht verdachten tot gevangenisstraffen tus sen de vier en 20 jaar, terwijl de officier van justitie levenslang had geëist. Ómdat het pro ces bijna twee jaar duurde, hoeven nog maar twee van de vijf veroordeelden hun straf uit te zitten. PARAMARIBO - De Surinaamse regering zal voor de import van 'goederen die als noodzakelijk wor den beschouwd' een speciale wis selkoers invoeren, die tussen de of ficiële koers en de zwarte koers in ligt. Dit maakte vice-president Ar- ron zaterdag bekend aan het slot van een langdurig debat in de Natio nale Assemblée. De regering hoopt i hiermee de importen aan banden te breken om noodzakelijke importen leggen door handelaren die buiten- te financieren, landse valuta opkopen op de zwarte geldhandelaren markt en daardoor produkten op de gen. De exorbitante prijsstijgingen aan waarin steun werd betuigd aan het regeringsbeleid ten aanzien van de Nederlandse ontwikkelings hulp. De motie droeg een 'nationaal karakter', omdat ook Bouterse's NDP vóór stemde. Suriname ziet een Nederlands voorstel tot wijziging van de proce- maandelijks 16 kocht. De prijscontrole kon daar dureregels als het openbreken van Ijoen Nederlandse guldens ont- weinig tegen doen. omdat soms op schip'zwarte'en officiële aard- |zijn particuliere appelen tegelijkertijd binnenkwa- het gat gespron- men. Veel eigenaren van lege winkels Maar, omdat i 1975 afgesloten ontwikke lingsverdrag tussen Suriname en Nederland. De gewijzigde procedu re zal tot gevolg hebben dat de ont wikkelingshulp niet meer zal be- markt brengen die duurder zijn dan die het gevolg waren, hebben geleid hielden het hoofd boven water door staan uit regelmatige geldoverma- 'officieel' geïmporteerde goederen. door Marie Annet van Grunsven tot scherpe protesten weging. 'fi de vakbe- zoveel mogelijk levensmiddelen zwart door te verkopen aan kleine Een autoband zou bijvoorbeeld tussenhandelaren die ermee op de zou 'officieel' 60 gulden moeten markt gingen staan. Het is de vraag kosten. Een met zwart geld geïm- of de invoering van een 'tussen- porteerde band kost 600 gulden. De koers' tot een werkelijke prijsverla- laagste ambtenarensalarissen zijn ging zal leiden. Ook is nog niet be- 400 gulden per maand en het gemid- kend of de bestaande zwarthandela- Door de schaarste aan deviezen delde salaris is ongeveer 700 gul- wordt voor de Nederlandse gulden den. op de zwarte markt zeven Suri, Door de 'speciale wisselkoers'. guldens betaald. Bij de waaraan een stringente prijscontro- Nadat de eerste straffen uit- rechtszaal gesproken, brak onder 500 slachtof-, storm v; fers van de giftige spijsolie die anwezig akkoord zullen gaan met van overheidswege verlaagde zwar- te koers. Men kan in plaats van de __jo'noodzakelijk geachte goederen' Centrale Bank van Suriname wordt le wordt verbonden, moet het beta- ook luxe gebruiksgoederen gaan officiële koers gehanteerd lingsverkeer er overzichtelijker op importeren en zich niets aantrek- beroep 2 1 gaan ANKARA (AP) - Een kapitein de Sovjet-luchtmacht is zaterdag- binnen klommen, ochtend met een Mig-29 gevechts- 'erontwaardiding los. De offers vonden de rechters en de verdachten werden De officier kondigde uitgescholden en bedreigd en er werd vuurwerk afgestoken. De zaal werd daarop ontruimd door de poli tie die met de wapenstok de toe schouwers naar buiten joeg. Het grootste deel van de aanwezi gen op de tribune weigerde evenwel gehoor te geven aan de opdracht zich te verwijderen, waardoor de hulp van de oproerpolitie moest worden ingeroepen. Ook buiten de rechtszaal moest de politie in actie komen om te verhinderen dat hon derden slachtoffers en hun familie leden door gebroken ruiten naar justitie en advocaten voorde slacht- waarbij de Surinaamse gulden iets worden. Het gebeurde nu al vaak ken van de overheidsmaatregel, r waard is dan de Nederlandse- dat officieel geïmporteerde produk- gulden. ten voor de zwarte prijs werden ver- king, maar uit de levering van góe deren en diensten. Vice-president Arron: "Er mag geen komma veran derd worden in het verdrag". Intussen riep president Shankar in bedekte termen het leger op zich aan de grondwet te houden. De be vrijdingsactie van een militair uit een politiecel werd door hem als een 'incident' bestempeld. Binnens kamers was door de Assembléele- den van het Front voor Democratie en Ontwikkeling afgesproken dat tijdens het debat over de 'actuele politieke situatie' zo min mogelijk over de positie van het Nationaal Leger zou worden gesproken. De rechtbank achtte bewezen c toestel uit de Sovjetunie gevlucht de olie, die vergiftigd was met e en geland op Turks grondgebied, anilinehoudende verf en diende c De vluchteling, de 28-jarige kapi- ijzer schoon te maken, door de tein Alexander Zoejev, heeft Turk se autoriteiten laten weten dat hij politiek asiel in de Verenigde Sta ten wenst. Een woordvoerder van het Turk se ministerie van buitenlandse za ken zei dat Zoejev bij zijn vlucht van het Sovjet-vliegveld bij Batoe- mi, een stad aan de Zwarte Zee, aan de rechter arm was verwond. De piloot zette zijn toestel zater dagochtend omstreeks 5 grond op de luchthaven 1 de Zwarte Zee, aldus Batu. dachten was verkocht als olijfolie. Door de consumptie van de giftige olie kwamen in 1981 750 Spanjaar den om het leven en kregen 25.000 mensen last van vergiftigingsver schijnselen. De rechters veroordeelden echter alleen importeur Juan Miguel Ben- goechea uit San Sebastian, wegens een misdrijf tegen de völksgezond- de heid en bedrog tot 20 jaar gevange- Trab- nisstraf en een boete van ongeveer gulden. Zijn broer Fernando, Hij verklaarde dat het er alle schijn die in zijn bedrijf meewerkte, werd van had dat Zoejev was beschoten vrijgesproken, toen hij met zijn toestel was opge- De chef van het Madrileense ex- stegen. De piloot werd na aankomst portbedrijf Raelco. Ramon Ferrero, in Turkije onmiddellijk geopereerd die de olie als olijfolie op straat ver- l bevond zich in het academisch kocht, kreeg gehouden, bij het sportpark Loesj- afgevaardigde in het Congres, maar niki en de eerste die officieel werd werd zaterdag ontheven uit zijn toegestaan. Journalisten spraken functie als chef 1 Deze werd toegesproken eenheid van het openbaar ministe- b belast met de strijd tegen de ge organiseerde misdaad. Volgens het verscheidene 'dissidente' en 'rebel- persbureau Tass heeft e leden 1 het Volkscon- de Opperste Sovjet die een gres van 2250 leden dat donderdag onderzoek instelde naar de onder zoeksmethoden van Gdljan hiertoe besloten. Gdljan en zijn collega, de Volksaf gevaardigde van Leningrad, Ivan- ov, hadden in de verkiezingstrijd voor een zetel in het nieuwe Volks congres ernstige verdachtmakin- Onder de afgevaardigden die de gen geuit tegen hooggeplaatse par- menigte toespraken bevonden zich tijfunctionarissen, onder het eerst bijeenkomt uit het nieuwe, kleinere, maar per manente parlement of Opperste Sovjet van 542 leden moet voortko men. Thans komt het Sovjetparle- ment slechts eenmaal per jaar bij ziekenhuis van Trabzon. Zijn toe stand werd bevredigend genoemd. 1 twaalf jaar wegens nalatigheid 1 bedrog. De leider van het andere Sovjetunie wordt geretourneerd. straffen van vier jaar en geldboetes. Het persbureau Anatolia meldde Omdat het proces bijna twee jaar dat de Mig zaterdagochtend door de heeft geduurd, hoeven nog maar - dat twee van de vijf veroordeelden hun het straf uitzitten. Mvw ren. De rechtbank besliste dat de langdurige gesprekken met slachtoffers, die vaak 1 Turkse radar was opgemerkt de piloot was gemaand na Sovjet-luchtruim terug te keren. Ook na langdurige gesprekken mei Turkse functionarissen, via de Regering Israël wil isolatie van bezette gebieden JERUZALEM (AP/DPA) - In de door Israël bezette gebieden heb ben Israëlische soldaten gisteren het vuur geopend op Palestijnse be togers die hen met stenen bekogel- Groo't-Brittannie gaat het echter gelaten met 'activiteiten die niet elf Russische diplomaten en journa- aSÏZTteSK zhn dï^&el'pafcsüfnsltSners louter om een vergeldingsactie voor ctmken met hun status' oftewel listen nnrsnrnni^iiit Anonhunr Zijn genoor Zijn naam te scanderen zijn daarbij twee Palestijnse tieners Boze Spanjaarden proberen een dranghek omver te werpen nadat zaterdag de rechtbank in Madrid de hoofd verdachten in het Spaanse spijsolieschandaal door de rechter vrijgesproken werden van doodslag. In 1981 von den 700 mensen de dood nadat zij gerechten met aangelengde en giftige spijsolie hadden gegeten. (foto epa) LONDEN (AP) De Sovjetunie Een dag eerder was de Sóvjet-am- de tijd gekregen Batu zei voorts dat de Sovjet-am- exportbedrijf in Barcelona, Jorge Pich, kreeg tien jaar gevangenis en vc. een ook 1600 gulden boete. Twee WÊʧÊÊÊ 0 meegedeeld dat de Mig aan de andere hoofdverdachten kregen heeft elf Britten, acht diplomaten bassadeur in Londen op de hoogte land terug te keren. ook de ex-partijleider van Moskou, conservatieve Jeltsin en de enige tijd geleden uit gatsjov. interne verbanning ontslagen dissi- dent Andrej Sacharov. Jeltsin pleitte er namens de Mos- kouse afgevaardigden voor dat Sov jetleider Gorbatsjov voor het Con gres een balans opmaakt van vier jaar perstrojka. Jeltsin wil ook dat een nieuwe Sovjetpresident, zijnde de voorzitter van de Opperste Sov jet nieuwe stijl, pas gekozen wordt na een debat met de 2250 leden van het Volkscongres. Politburolid Li- i verminkt zijn, tussen 400.000 e boordradio, bleef de Sovjet-piloot 1,5 miljoen gulden schadevergoe- volhouden dat hij in Trabzon wilde dmi krijgen. Nabestaanden krijgen landen, aldus Anatolia. Het persbu- rond 250.000 gulden vergoed. Boze reau wist verder te melden dat in de familieleden klaagden buiten de cockpit van het toestel was gevonden. Het Sovjet-persbureau Tass meldde dat Zoejev de Mig had ge stolen en op het vliegveld Tscha- kaja een bewaker had verwond. Tass zëi dat Zoejev vanwege ge zondheidsredenen een vliegverbod dat de Sovjetunie drie journalisten, uitgewezen gesteld van het feit dat elf Sovjet- omdat zij zich schuldig zouden heb- burgers het land zouden moeten ben gemaakt aan spionage. Volgens verlaten, omdat zij zich hadden gaat het et' louter om een vergeldingsactie de Britse uitwijzing van acht diplo maten en drie journalisten uit de Sovjetunie. Britse ambassadeur Sir kers Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken XXCX1 i dat Londen de uitwijzing van de Toënlüj dit Er moeten ook andere kandida- n voor het presidentschap kun- worden gesteld, aldus Jeltsin. begonnen leden 1 had willen maken, alsnog te doen toen de, Britten Dpie voormalige stafmedewer- Moskou werden uitgewezen. de Sovjet-ambassade De woordvoerder vond het kou werd dan ook drie voormalige dent medewerkers van de Britse ambas- de elf Britten sade de toegang tot de Sovjetunie de Sovjetunie en Groot-Brittannië ontzegd. Allen hebben twee weken op het ogenblik goed zijn, x JZoals het n« Gorbatsjov via het Congres wel- haast automatisch zichzelf opvol gen. ten minste 25 anderen verwond. De Israëlische regering besprak ondertussen voorstellen om de be- Rodric Braithwaite werd zaterdag- den niet terug mogen keren. In Mos avond op het Sovjet-ministerie buitenlandse zaken ontboden, hem de uitwijzing werd meegedeeld. i de Turkse autoriteiten formeel S'AGARO - Door fel verzet om zijn uitlevering had verzocht. In Washington werd meegedeeld dat de Amerikaanse regering de zaak had gehad met Gemeenschap om te Groot-Brittannië en Denemarken zal dit jaar nog geen besluit kunnen ropese Commissie, worden genomen om de Europese kundigen, dat onder leiding stond menwerken en het Europees Mone- president Delors van de Eu- tair Stelsel wordt versterkt. Turkse autoriteiten. Nadere mede delingen werden niet gedaan, Tamils In Sri Lanka zijn zeker 51 guerrilla strijders gedood van twee Ta- milpartijen die met elkaar slaags waren geraakt. De botsing tussen leden van de Bevrijdingstijgers van Tamil Eelam (LTTE) en de Volksbe vrijdingsorganisatie van Tamil Eelam (PLOT) vond plaats in een dorpje in de noordelijke provincie. Volgens de zegsman sneuvelden ker veertig leden van PLOT en leden van LTTE. volwaardige economische Het uiteindelijke, tot een bereiken doel is een Europa het economisch en monetair beleid Maar de Britten voelen niets voor drie fasen te de overgang daarna naar de tweede en derde fase, waarin nu nog natio nale monetaire bevoegdheden taire unie. De tien andere EG-lan- centraal vanuit Brussel wordt ge- ten worden overgedragen den zijn het in grote lij: de wenselijkheid maar willen het uiterste doen om te ECU) die de nationale voorkomen dat de Britten en Denen vangt, afhaken. Dat zou immers neerko men op een breuk in de Gemeen schap". i Eu- cëntrale Europese ropese instellingen en Londen elke der te brengen. Maar Ruding gelooft dat die voor al door Frankrijk gewilde belasting niet helpt tegen belastingfraude en kapitaalvlucht. Een effectieve con trole is erop niet mogelijk en het zal de mensen er juist toe aanzetten hun (zwarte) geld buiten de EG on- Europese munt (de zeggenschap zou kwijtraken. .nten ver- Ook het plan voor een Europese belasting van 15 procent op de rente van spaargelden, kwam in S'Agaro de orde. Na de bijeenkomst Vooral de Britten verzetten zich door Hans de Bruijn tegen zulk centralisme, waarbij de de EG-ministers van financiën lidstaten zelf weinig meer te vertel len hebben over hun economisch en muntbeleid. Ook Denemarken en in mindere mate Luxemburg willen Vooral het Westduitse besluit c Ruding houdt vast aan het Neder landse systeem waarbij de banken hun rentegegevens aan de fiscus moeten opgeven. Maar zaterdag bleek dat de meeste andere EG-lan- den dat niet willen. Voorlopig komt van een gezamenlijk beleid dus niets terecht, gaf Ruding toe. Hij verweet de Europese Com- H ook niet bereid te zijn Sacharov, die ook veelvuldig ap- zette gebieden geheel van de bui tenwereld af te sluiten. Van Pales tijnse zijde werd de roep om harde re actievoering, eventueel met ge bruik van vuurwapens, luider. Het leger trok voor de Gaza-strook een uitgaansverbod in dat zes dagen ge- leden van kracht werd. Vele Palestijnen, die door het op heffen van de maatregel gisteren weer naar hun werk in Israël had den kunnen gaan, bleven echter thuis. Zij gaven gehoor aan een op roep tot een algemene staking van de ondergrondse leiders van de Pa lestijnse opstand. De staking was bedoeld om solidariteit te betuigen met de 6300 Palestijnen die in Israë- lische gevangenissen zitten. Mohammed Abbas, een vooraan staand PLO-leider, riep in een inter view met het Kuwaytse dagblad Al Watan op tot het gebruik van vuur wapens in de bezette gebieden door Palestijnse commando's. Tot dus ver is bij de opstand van Palestijnse I zijde geen gebruik van vuurwapens gemaakt en kregen de Palestijnse activisten alleen toestemming om stenen en brandbommen te hun souvereiniteit op die punten de bronbelasting op spaargeld af te einde te maken aan het bankgehein Alfonsin President Alfonsin jniet kwijt. De andere EG-landen willen de Monetaire Unie echter wel. De Ne- i Italië derlandse regering is er zelfs een i. Minister Ru ding heeft geen moeite met de over dracht van economische en mone taire bevoegdheden naar Brussel. Zaterdag bleek dat de Twaalf het alleen eens zijn over het begin Vooral Frankrijk, Spanje dringen aan op spoed, ondanks de groot voorstander ze- Britse bezwaren. Nederland en elf Westduitsland deden echter hun best om hen tot matiging te bewe gen om te voorkomen dat Londen al uit de boot zou vallen. De Economische en Monetaire de eerste, nog tamelijk vrijblijvende schaffen, heeft de doorslag gege- zoals dat onder andere in Luxem- ven. Het gevolg hiervan is wel dat er burg en Groot-Brittannië nog be- voorlopig geen sprake zal zijn van staat. Ruding noemde dat een wei een Europese aanpak van belasting- nig logische aanpak door de com- fraude met spaarrenten en kapitaal- missie, vlucht. Een groot aantal landen, waaron der Nederland, voelde niets vooi zo'n bronbelasting, die door de ban ken zou moeten worden ingehou- Ex-partijleider Boris Jeltsin spreekt tijdens een bijeenkomst in het sportpark Loesjniki. Hij pleitte ervoor dat president Gorbatsjov de gooien, balans opmaakt van vier jaar pe restrojka. (foto epai ARK VAN NOACH - De 'Ark Noach', een tot nu toe onbekende ment actiegroep heeft in Frankrijk financiën zijn nacht van zaterdag op zondag 100 De ministers wel tevreden met de gewijzigde proefdieren bevrijd. De dieren voorstellen van de Europese com- den onder andere gebruikt de harmonisering Intussen "heeft premier Shamir gisteren tegenstanders van zijn vre desinitiatief binnen zijn eigen partij gedreigd af te treden als zij zijn vre desplan niet steunen. Zijn dreige ment was een antwoord op de toe nemende druk van de rechtervleu gel van het Likud-blok het plan van Shamir onderuit te halen. raaggesprek met de Israë- zijn opvolger Carlos Menem r i gesprek met Unie (EMU) is aanbevolen door e comité van de presidenten van de 12 fase, waarin in 1990 het geldverkeer in de EG geheel vrij wordt, de lid- jaar hët kapitaalverkeer staten economisch meer gaan sa- volledig vrij wordt. den. De Europese Commissie wilde de BTW-tarieven en accijnzen, 'n bronbelasting, omdat volgend Daarbij komt dan wel [proeven in het kader van onderzoek lische radio waarschuwde Shamir naar aids. Volgens de onderzoekers zijn tegenstanders binnen het Li- bestaat er geen gevaar dat de bevrü- kud-blok dat hij niet verder kan gaan met deze regering, indien hij niet de steun krijgt van de partij. PEKING - Is China's partijleider Zhao Ziyang definitief van het poli verte dragen. Maar een r datum voor de regeringswisseling is nog niet afgesproken. Veiligheid Het Westduitse ministerie van bin nenlandse zaken heeft gewaar schuwd voor een verhoogd risico van terroristische aanslagen naar aanleiding van de veroordeling van TWA-kaper Mohammed Ali Hama- tieke toneel verdwenen na de coup dei. Volgens het Westduitse blad Bild am Sonntag had de minister van binnenlandse zaken, Schaeu- ble, verklaard dat het gevaar van terroristische aanslagen en kapin gen aanzienlijk was toegenomen. Dreigement President Najibullah heeft zaterdag de Afghaanse guerrillastrijders in Pakistan gewaarschuwd voor raket- aanvallen. In een redevoering tot de volksraad zei Najib dat hij een vre- descommissie zal benoemen die I speciaal tot taak krijgt onderhande lingen met de moslim-guerrillastrij ders te voeren. India India is met de geslaagde lancering van een zware ballistische raket toe getreden tot het selecte gezelschap van raketmogendheden. Op de lan ceerbasis Chandipur aan de Golf van Bengalen werd vandaag een ge slaagde proeflancering uitgevoerd. Als partijleider hoorde Zhao Ziyang, die bovendien vice-voorzit- ilitaire die de rechtse groep onder leiding daarbij aanwezig te zijn. De verga- van premier Li Peng afgelopen vrij- dering zou daarmee niet legitiem dag tegen hem heeft uitgevoerd? Of zijn geweest. Tegen de studenten stelde Li Peng zich keihard op en tijdens de ontmoeting met de in het zieken huis opgenomen hongerstakers, wilde hij zo snel mogelijk weg. Ook op het Tiananmenplein leek hij niet zoveel zin te hebben om de honger- takers een hand te geven. Maar hij zou dat hebben moeten doen om te voorkomen dat niet alle sympathie naar Zhao zou gaan. Zhao moest zijn tranen bedwingen toen hijmiet heeft hij het vuile werk door pre mier Li Peng laten opknappen. Over deze vragen wordt in Peking, en niet alleen daar, druk gespecu leerd. door Bob Mantiri en wet te handhaven. Dat heeft hij gekomen dan ook gedaan met het afkondigen van de staat van beleg. Maar daarbij heeft hij volgens Chinese intellectu elen ook de grondregels van de par tij geschonden door slechts een ge- ook de| selecteerd gezelschap uit het Cen trale Comité van de partij en het Po-| litburo bij elkaar te roepen omj staat van beleg door te drukken. In de ogen van de studenten is Li Peng de 'kwaaie pier' die tegen poli tieke hervormingen is. Li Peng is poging de Deng heeft dat terecht ook zo aan- gevoeld. Want zonder zijn steun had ben van de studenten. Dat bleek Li Peng nooit de staat van beleg ook tijdens de demonstraties. 'Weg hebben kunnen afkondigen. Deng met Li Peng', 'Weg met Deng Xiao- heeft zich kennelijk van zijn proté- ping', 'Hoezee voor Zhao Ziyang', gé Zhao afgekee luiden de slogans in de straten. van het volk op f Iedereen vraagt zich nog steeds af Deng Xiaoping om te vertrekken, wat Zhao voor had toen hij tijdens wordt steeds groter. Volgens Russische journalisten die het bezoek van Gorbatsjov heb- ging op de positie van Deng Xiao- ben verslagen, koestert de Russi- ping. Hij zei dat hoewel Deng geen sche leider een warme genegenheid zitting heeft in het Politburo noch voor Zhao, omdat hij de enige was in het Centrale Comité, de partij die bereid bleek tot een gesprek met twee jaar geleden de belangrijke be- de studenten. Zijn besprekingen pan zijn twee politici, onder v slissing heeft genomen om Deng te met hem duurden ook veel langer adviseur van ex-premier Nakasone, blijven beschouwen als leider. Dit dan met Li Peng. De Russische aangeklaagd wegens rats was zó belangrijk dat de partij het journalisten die door Li Peng a jf nooit openbaar heeft gemaakt, zei Zhao tot Gorbatsjov. Hij voegde eraan toe, dat hij ei anderen hem regelmatig consul tïmatum aan de studenten uit te rei ken. terwijl er al een staat van beleg is afgekondigd. Voor het volk en het leger lijkt Zhao Ziyang nu het enige redelijke alternatief. Het is niet uitgesloten dat Zhao met zijn gemanouvreer uiteindelijk als overwinnaar uit het strijdperk zal treden. RECRUITSCHANDAAL - In Ja- steekpenningen. Dit heeft de den uïtgOTÓdïgVëm hém "Winter" Japanse televisie omroep NHK vandaag gemeld. Het is de eerste keer dat politici in staat van be- Li schuldiging zijn gesteld in het Re tt, bleven weg. Binnen het leger is ook grote i deeldheid over het besluit Zhao de verantwoordelijkheid Zhao Ziyang. (fotoEPA) de problemen met de studenten op afkondigen verhitte economie af te rem- Deng afgeschoven. Hij had daar- i, vele bouwprojecten heeft stil- entegen bepleit naast economische mee willen zeggen: "Ik had het ei- de gelegd waardoor bouwvakkers hun ook politieke hervormingen. Maar genlijk graag anders gewild, maai inkomens kwijtraakten. Zhao daar- daarin werd hij zowel in de partij als ja. Deng wilde dat niet". teerden. Door dat te vertellen, heeft Peng om de troepen in te zetten te- cruit-schandaaL Takao Fuji mivuuuigcii van uc iiuuuiucawiiu - het leger nog altijd niet in het gweer Pa"« Komeito zouden grote hoe- is gekomen, wordt als een bew„s veelheden geld en aandelen hebben aangenomen van het uitgevers- en telecommunicatieconcern Recruit.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5