Negende landstitel is de mooiste voor AZC Voor Danaiden een laatste kans Pernix terug op niveau LZ behoudt plaats Titelkansen HW Sterk Polar Bears komt net iets tekort Jong geleerd Titel KNS Weer enorme oogst voor LZ nu s Volleyballers toe aan paar dagen rust MAANDAG 22 MEI 1989 PAGINA 17 ALPHEN AAN DEN RIJN/EDE De troon van AZC/Tarvo, de waterpoloregent van het laatste decennium, is het afgelopen weekeinde ernstig aan het wankelen gebracht. Het aanstormende Polar Bears toonde in de afsluitende dubbel om het landskampioenschap, zowel in Alphen als in Ede, geen enkel ontzag voor de door velen benijdde, succesvolle veelvraat. Louter op basis van een beetje extra routine en klasse bleven de Alphe- naren in het kolkende water de en thousiaste en talentvolle Franken- molen-ploeg echter nog één keer de baas. En daarmee viel de kam pioensbokaal voor de negende keer in elf jaar in handen van de dit sei zoen door in- en externe strubbelin gen geplaagde AZC-ploeg. Héél AZC haalde na de remise (8- 8) van gisteren - zöterdag was door de 7-6 thuiswinst een punt voor sprong genomen - dan ook opge lucht adem. De klus was weer ge klaard, maar heeft dit keer heel wat meer zweetdruppels gevergd dan in voorgaande jaren, toen de Alphense ploeg vaak al ver voor de eindstreep tot kampioen gekroond werd. "We hebben het heel moeiljk gehad, maar we hebben de ploeg toch op een goed spoor gezet en de competi tie daarmee tot een goed einde ge bracht". vond interim-coach Gijs van der Leden, bij wie het zweet in het broeierige zwembad De Peppel nog van het voorhoofd gutste. Kiener AZC sloeg zijn kampioensslag in de slotfase van de return in Ede. In Al phen had de titelverdediger onder aanvoering van uitblinker Remco Pielstroom en Zoran Petrovic vrij wel steeds het voortouw genomen. Alleen in de derde fase, toen Piel stroom, Petrovic en Noordegraaf te gelijk aan de kant uitbliezen, bracht De Vries Polar Bears even aan de leiding (3-4). Maar dat afzak kertje werd toch redelijk eenvoudig rechtgetrokken. In de slotfase was het kienere AZC de Edese formatie te slim af. De geschiedenis herhaalde zich in Ede. Zij het dat de 'Beren' onder aanvoering van de uitstekende Ro bert van der Blaak nu het meeste zelfvertrouwen voortoverden. Een gelijkspel was voor AZC voldoende voor prolongatie, maar door het missen van veel opgelegde kansen - AZC benutte slechts drie van de elf overtalsituaties - was dat lange tijd een lastige opgave. In de derde pe riode vormden twee snelle treffers van Wico de Vries - afzegger voor Oranje - zelfs een bedreiging voor de Alphenaren. die met 7-5 achter kwamen. "Toen heb ik 'm echt wel even zit ten knijpen. Voor ons was de span ning ook groot. Maar we hadden ge lukkig nog tijd om die achterstand weer in te lopen", bekende Van der Leden sr. Pielstroom was namelijk hittebestendig. Terwijl het nerveu zer wordende Polar Bears nog drie keer een man-meer verprutste, be nutte de Alphense schutter koel zijn kansen. Op het beslissende mo ment in de play-offs demonstreerde de international zijn oude vorm en dat was dodelijk voor de thuisploeg. Die Aangeslagen naar Pielstrooms analyse mocht meeluisteren. "In de Europa Cup hebben we wel voor he tere vuren gestaan. Dit was ook een aardig vuurtje omdat we voor het eerst echt onder druk moesten spe len. Maar de routine heeft de door slag gegeven". Terwijl de afscheid nemende KN- ZB-secretaris Anthony AZC-aan- voerder Eric Noordegraaf de beker overhandigde, dreef Zoran Petrovic nog wat verloren rond in het water. De Joegoslaaf deed niet samen met zijn ploeggenoten mee aan het vreugdedansje in het water én kon, na uitgez worn men te zijn, pas als laatste de felicitaties in ontvangst nemen. Petrovic leek daar nauwe lijks van onder de indruk. "Dat uit- zwemmen is voor mij een vorm van relaxen. Dat ben ik altijd zo ge wend. Maar ik ben ook nog niet echt blij. Natuurlijk hebben we dit kar wei met succes afgemaakt. Maar volgende week moeten we nog de bekerfinale tegen VZC spelen. En die moeten we ook winnen. Pas als je de dubbel hebt gepakt, ben je de echte kampioen. Dan zal ik geluk kig zijn, want dan heb ik mijn werk goed verricht", klonk het 'profes sioneel'. Met de komst van Petrovic veran derde AZC halverwege het seizoen van koers. De tot dan uitverkoren en prima spelende John Jansen ver dween van de midvoorplaats en moest op zoek naar zijn 'andere' rol van aangever. De veranderingen in het team - ook de Belg David Witte- boon kwam halverwege - hebben meer aanpassingsproblemen gege ven dan aanvankelijk verondersteld werd. "Vandaag heb ik een van mijn betere wedstrijden gespeeld. Maar als team hebben we een slecht sei zoen achter de rug. Ik was blij dat we onlangs van AZPC verloren, want we waren te arrogant en te ge makkelijk bezig. Het zaakje is bij tijds wakker geschud. Polar Bears komt wel dichterbij, maar we zijn nog net de terechte kampioen ge- worden. Daarom is dit voor mij ook >een van de mooiste titels van de af gelopen jaren", vond Jansen. Noordegraaf: "Dat we dit bereikt hebben, is een prestatie die je niet moet onderschatten. Daarom heb ik nu een zeer bevredigend gevoel. Toch moeten we er meer voor gaan doen. Het moment dat Polar Bears ons voorbijstreeft komt naderbij. Die ploeg steekt er meer energie in dan wij. Als we ons daar tegen wil len wapenen, dan moet er nog veel gebeuren". En dat geldt ook voor het Europa Cup-avontuur, waar AZC zich in september met volle overgave in wil storten. "Ik hoop dat binnenkort naar buiten komt wat we nu verder gaan doen. Kijk, Zoran is kritisch. Ik ben het me hem eens als hij vindt dat intern iedereen op één lijn moet zitten. Als we allemaal hetzelfde doel voor ogen hebben is er veel mogelijk", aldus de aanvoerder. Cijfers AZC - Polar Bears: 7-6. Ie periode: 1-0 Pielstroom, 2-0 Pielstroom. 2-1 Scherrenburg, 3-1 Petrovic. 2e periode: 3-2 De Vries, 3- 3 Scherrenburg. 3e periode: 3-4 De Vries (m.m.), 4-4 Pielstroom (strafw.), 5-4 Van Winsen (m.m.). 4e periode: 5-5 Scherrenburg, 6-5 Pe trovic, 7-5 Pielstroom (strafw.), 7-6 Van der Blaak. Arbiters: Hoepel- man/Bookelman, toeschouwers: 400. Polar Bears - AZC: 8-8 le periode: 0-1 Pielstroom (m.m.), 1-1 Van der Blaak (m.m.), 2-1 Van der Blaak, 3-1 De Vries, 3-2 Jansen (m.m.). 2e periode: 3-3 Petrovic, 4-3 Scherrenburg (strafw.), 4-4 Piel stroom (m.m.), 5-4 Nieuwenburg. 3e periode: 5-5 Jansen, 6-5 De Vries, 7- 5 De Vries, 7-6 Pielstroom. 4e perio de: 7-7 Van der Leden, 8-7 Piel stroom (strafw.), 8-8 De Vries (strafw.). Arbiters: Van Dorp/Van der Kolk, toeschouwers: 300. WIM VAN WANROOY LEIDEN - Het slot van de competi tie leverde voor LZ 1886 een happy end op. Zonder zelf nog in het water te komen bleef de ploeg in de hoofd klasse. Concurrent Rotterdam deed zichzelf de das om door met 11-9 van Het Ravijn te verliezen, waar door LZ ook het komend jaar op het hoogste niveau blijft acteren. De Zijl/LGB speelde tegen HZC/de Robben. Met voor het laatst Frits Welling op de kant werd twee keer verloren: 20-14 en 10-12. Opluchting bij LZ. Rotterdam be zweek onder de druk en verloor het eerst duel met Het Ravijn met 11-9 waardoor LZ zeker was van nog een jaar hoofdklasse. De tevreden coach Hans Parrel: „Je speelt het liefst op het hoogste niveau. De jon ge spelers leren ook meer in je hoofdklasse dan in de eerste klasse. Als we ons hoofd er maar bij hou den behoeven we ook niet bang te zijn voor degradatie". De Zijl/LGB kwam nog wel in actie. HZC/de Robben was twee keer de tegenstander. Beide malen was de ploeg uit Hilversum te sterk. In Hilversum werd het een doel- puntenfestival (20-14). Frits Welling die voor het laatst op de kant stond meende: „Veertien goals maken in Hilversum is natuurlijk niet slecht. Maar als je tweeëntwintig schoten krijgt te verwerken en dan twintig tegengoals krijgt is de nederlaag snel verklaard". Gisteren kon De Zijl de Hilversummers lang bij blij ven. Al in de tweede periode moest Mark van Belkum met vervanging uit het water omdat hij Koos Issart hinderde bij het nemen van een strafworp. Ondanks dit verlies, Van Belkum was zaterdag nog topscorer met acht treffers, bleef De Zijl tot aan het eind van de derde periode (7-8) in het kielzog van de Hilver- Een afscheidsgeschenk Frits Welling behoorde zeker nog tot de mogelijkheden. Toen echter in de beginfase van de vierde periode Anton Heide met drie per soonlijke fouten kon gaan douchen was het met de Leidse tegenstand gedaan. Te veel routine op de kant brak De Zijl/LGB op. Van 8-12 werd het nog wel 10-12 maar hierna was het op. De polocaps konden de kast weer in. Na afloop bloemen voor Frits Welling die voor het komend seizoen in een vergevorderd stadi um is met het Oegstgeestse Vivax, dat hij al eens eerder onder zijn hoe de had. Doelpunten zaterdag: Mark van Belkum 8. Marco Kerkvliet 2, Edo den Boef, John Kluivers, Eelco Parrel en Albert Spijker. Doelpun ten zondag: Mark van Belkum 2, Alex Verhoogh 2, Johan Kluivers 2, Anton Heiden. Edo den Boef, Al- bert Spijker en Eelco Parrel. DIRK KLOOS. ROTTERDAM (GPD) - Een vechtpartij tussen aanhangers van ADO en Ajax heeft zater dagmiddag op Woudestein een smet geworpen op het twee daagse aspiranten-toernooi van Excelsior. Een supporter van Ajax werd zo lelijk toegetakeld dat hij met bloedende verwon dingen naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Een Hagenaar had hem terwijl hij op de grond lag midden in het ge zicht geschopt. De politie arres teerde twee aanhangers van ADO. Na het incident trokken de twee elftallen van ADO een D- team en een E-team zich terug uit het toernooi. voor OEGSTGEEST - Door een 7-6 zege op Fluks is KNS zaterdag de afdelingskampioen van Rijn delfland geworden. Fluks, vol gend jaar getraind door Peter Nieuwenhuizen, had lang de lei ding. Door een goal van Peter Siebers kwam KNS langszij en kort voor tijd scoorde Sandra Ligtvoet de winnende treffer. KNS speelt op 3 juni in Ooster hout om NK voor afdelingskam pioenen. KATWIJK Na twee weken tus senpauze werd het afgelopen week einde in Katwijk de draad van de kringkampioenschappen weer op gepakt. Wederom waren het de zwemmers van LZ1886 die een groot deel van de medailles voor zich opeisten. Christian de Groot wist ten koste van zijn beide clubgenoten Mark en Dennis Schouten beslag te leggen op de eerste plaats van de 100 meter vlinderslag in 1.04,7. Dit was maar liefst 5,3 seconden onder de gestel de limiet voor de Nederlandse kam pioenschappen (NK). Mark werd tweede in 1.05,7 en Dennis tikte als derde aan in 1.07,9.Dezelfde jon gens stonden ook op het erepodium voor de 400 meter vrije slag. De win nende tijd van Mark was 4.46,1. De Groot was nu tweede in 4.48.0 en Dennis Schouten was ook nu derde in 4.48,4. Guydo Reyneveld (Zijl/LGB) wist zich op de 100 meter rugslag uitste kend te weren tussen het geweld van de LZ-zwemmers want hij tikte keurig als derde aan in 1.11,5 wat slechts 0,5 seconden boven de NK- limiet was. Uiterst teleurgesteld na weer een vergeefse poging droop hij af naar de kleedkamer. Richard van Duyvenbode en Remco Singeling (beiden van LZ) waren de goudhaantjes van deze vierde ronde. Twee maal stonden zij ieder op de hoogste trede van het erepodium. Beiden wonnen zij de 100 meter rugslag en de 100 meter vlinderslag in hun leeftijdscatego rie. De tijd van Singeling op de rug slag was 1.24,3 terwijl de winnende tijd van Van Duyvenbode 1.16,7 was. Op de 100 meter vlinderslag lieten zij respectievelijk 1.21,3 en 1.16,8 noteren. Singeling werd op beide slagen gevolgd door Micha Prins (Zijl). Zijn tijd op de rugslag was 1.26,2 en hij deed de klok op de vlinderslag stilstaan op 1.21,8. Op de 200 meter vrije slag meisjes geboren 1974 lieten de LZ-zwem- sters Maaike Parrel en Nancy Kijk in de Vegte hun kans op eremetaal voorbij gaan. Zij dachten zich te sparen voor het estafettenummer 4 x 200 meter vrije slag om daarop de NK-limiet te halen. Het pakte ech ter anders uit. Het tweetal bleef ver boven hun persoonlijke tijden. Van Bianca Hoeks kon dat niet gezegd borden en juist zij had zich in het persoonlijke nummer niet ge spaard. De eindtijd van de estafette ploeg, 9.27,6. was 3,6 seconden bo ven de gestelde NK-limiet, maar le verde wel een kringtitel op. Het was een van de 15 titels die LZ kon toe voegen aan het toch al opzienbaren de aantal van 23. De Zijl wist het af gelopen weekeinde 6 kringtitels bij te schrijven en komt op een totaal van 10. NORA BAKKER LEIDEN Alleen voor De Danaï den was er gisteren uitstel van exe cutie. De ploeg van coach René Ver sloot verloor weliswaar van kam pioen Keizer Karei (14-7). maar mag nog een degradatieduel spelen te gen een eveneens verliezend PSV. Fides Pacta hield lang stand bij LDO, verloor eervol met 12-8, maar degradeerde niettemin. Tweede klasser Zuiderkwartier, met 9-7 ver liezend van Rozenburg, werd de zesde degradant in de Leidse regio. De rode lantaarn behoefde TOP niet mee te nemen naar de over gangsklasse. Het duel tegen Trek vogels werd met 13-4 gewonnen, waardoor de Rotterdammers als laatsten eindigden in de hoofdklas se B. Komt de zo gehavende Engel equipe weer op sterkte, bij Trekvo gels lijkt de uittocht begonnen. Coach Lammert Roetert is reeds enige weken geleden van het toneel verdwenen en in Sassenheim ont brak ook vedette Armand Gerrit- TOP had al vanaf het eerste fluit signaal een veldoverwicht, maar kwam moeizaam tot scoren. Na ne gentien minuten was het 2-0 door goals van Frank Nijenhuis en Karin Westerbeek, maar de volgende TOP-goals vielen pas na de rust (2- 2). „Er was weinig vaart in het spel", concludeerde vertrekkend coach Jasper Engel, „de tweede helft lag het tempo hoger en was de scherpte er ook weer". Eenmaal op gang geraakt, was de Sassenheimse trein niet meer te stoppen. Ria Nijenhuis'(2), Frank Nijenhuis, Paula Romsom, Gerco Langelaan en Diane van Nieuw koop zorgden in het eerste kwartier na de hervatting voor een 8-2 marge. Probleemloos speelde TOP vervol gens haar laatste hoofdklasseduel uit. Met opgeheven hoofd kon Fides Pacta in Terwispel het veld afstap pen. Tot een kwartier voor tijd was het verschil minimaal geweest. „LDO drong niet aan, maar bij 9-8 viel de goal aan de verkeerde kant". Daarmee viel het doek voor de Leid se overgangsklasser, die slechts bij winst kans maakte op lijfsbehoud. Bij de Leidenaars ontbrak het gis termiddag duidelijk aan een afma ker. Ook routinier Dick Onderwa ter, een kwartier na rust ingevallen, kwam niet verder dan een enkele (8- 7) treffer. De Friese ploeg kon daar door de marge weer tot twee goals uitbreiden, hetgeen na de 9-8 van Ronald van der Velden nogmaals gebeurd. Met nog twaalf minuten te gaan was dat de beslissing. Gefor ceerd zocht Fides nog de aanslui ting, maar het gat werd alleen maar groter: 12-8. „Zelf had ik nog wel gerekend op een stunt", aldus René Versloot, coach van overgangsklasser De Da naïden, „maar de ploeg geloofde er niet meer in". Volstrekt kansloos (14-8) werd verloren van kampioen Keizer Karei, die destijds in Leiden nog het eerste punt verspeelde. Een overmaat aan plaatsfouten debet aan, dat in het laatste kwartier van de eerste helft het ver schil van 5-3 opliep tot 9-4. Wissels zette Versloot niet meer in. Alleen Hennie van der Top. met twee goals topscorer, Enrico Mud en Heiko Lo cher kwamen in de tweede helft nog tot scoren. Fiks hield Waterland bijna drie kwartier van scoren af en liep in die periode van 3-3 weg naar 3-11. De ploeg van Henny Piket, volgend jaar weer actief bij Fides Pacta, won het laatste duel met 5-11. Nico van Weizen scoorde driemaal. Met een 19-4 nederlaag nam De Algemene op trieste wijze afscheid van de tweede klasse. Het wegblij ven van Bart Verweij zorgde ervoor dat de ploeg van coach Cor Grave- kamp tegen Tjoba onvolledig bin nen de lijnen verscheen. Na het gelijkspel van concurrent ONDO(M) diende Zuiderkwartier van Rozenburg te winnen om nog een beslissingsduel af te dwingen. De Rotterdammers, nog een punt verwijderde van promotie, waren ook duidelijk een klasse sterker en het enige wat Zuiderkwartier restte, was trachtten aan te klampen. Op 7- 6 (Maikel Martens) en 8-7 (Martin Verhorik) waren er kansen op de ge lijkmaker, maar Rozenburg scoorde 9-7, Zuiderkwartier naar de derde klasse verwijzend. Velocitas nam met een 14-9 ne derlaag afscheid van de tweede klasse. Het duel stond echter vooral in het teken van het vertrek routi nier Jan Scheffers, die kort voor het einde werd vervangen door de aan stormende jeugd. Scheffers scoorde nog een laatste maal en miste tevens twee strafworpen. Crescendo maakte tegen Ooster park duidelijk de derde klasse ont groeid te zijn. Met Marlies Brou wers (2) als topscorer won de Leidse kampioen met 11-3. De lijdensweg van Ons Eiland in de derde klasse is ten einde. Tegen Bolnes leed de Leidse ploeg een laatste 5-12 nederlaag. Jolanda de Boer scoorde tweemaal voor de reeds geruime tijd gedegradeerde speeltuinploeg. Het korfbalseizoen leverde in de Leidse regio zelden reden tot vreugde op. Tegenover zes degradanten staan slechts twee kampioenen. Pernix keerde zaterdag terug in de overgangsklasse, vandaar de stralende gezichten. (toto Henk Bouwman) LEIDEN Na een afwezigheid van een jaar is Pernix volgend jaar weer present in de overgangsklasse. On danks het zaterdag bij KOAG (9-14) behaalde kampioenschap spreekt coach Rob van Dort van een verlo ren jaar. „We hebben niet veel van onze tegenstanders kunnen leren", luidt de conclusie van de oefen- meester uit Kudelstaart, die ook toen Pernix een maand geleden twee punten achterstond op Snel in de titelkansen bleef geloven. „Twee seizoenen geleden kwam Pernix. na in de promotieklasse op een vijfde plaats te zijn geëindigd in de overgangsklasse terecht. Het lag dus in de lijn der verwachting dat we het niet zouden redden", laat Van Dort zijn eerste seizoen in Lei den nogmaals de revu passeren. „Van de oude kern bleven toen al leen Lian Tieleman, Janneke Mul der, Carla en Peter Kuipers en Daan Vreeken over. Er moesten dus ze ven open plekken worden opge vuld". Redde de sterk verjongde ploeg het vorig jaar net niet (VEO bleek in een beslissingsduel te sterk) dit sei zoen in de eerste klasse bleken de oranjekragen duidelijk aan kracht te hebben gewonnen. Met name de junioren Karin Jongkind, Robin Ar- noldus en Casper de Rooij hebben dit seizoen een enorme groei door gemaakt. „Ze hebben toch het meest geleerd in de zaalcompeti tie", benadrukt Van Dort ten over vloede „toen ze in de overgangs klasse aan de bak moesten". Mentale kracht bleek uit de wijze waarop Pernix een misstap bij Mer- wede (5-4) verwerkte. De titel leek definitief buiten bereik te zijn ge raakt, zeker toen het duel tegen ko- loper Snel onbeslist eindigde. „Snel heeft daarna onder een enorme druk gespeeld", aldus aanvoerder Peter Kuipers. „Dat kon die ploeg dus duidelijk niet aan. Wij zijn over de hele tweede veldhelft de betere ploeg geweest en hebben na Snel geen punt meer verloren". „Pernix speelde ook het betere korfbal", vult Van Dort aan. „Ook al gaat wel eens wat mis, want onze manier van spelen vraagt erg veel, een combinatie van techniek en snelheid. Pernix is wel ploeg die als ze de hete adem van de tegenstan der in de nek voelt op moet passen". Zoals ook zaterdag bleek toen het een ruime voorsprong op KOAG opbouwde. Nadat Janneke Mul ders, Carla, Peter en Rutger Kui pers, Robin Arnoldus en Casper de Rooy voor een 2-8 stand hadden ge zorgd. kwam KOAG na rust (3-9) nog gevaarlijk terug. Na 5-11 werd het 8-11, een stand die ruim zes mi nuten ongewijzigd bleef. „Ik was er na rust ook niet gerust op", bekende Van Dort. „Maar na 8-11 kwam er een zekere verbetenheid over de ploeg. Men ging een goal forceren en kwam er weer bovenop". Carla Kuipers zorgde voor de verlossende 8-12 en in het resterende kwartier kon er weinig meer misgaan. Karin Jongkind en Casper de Rooy zorg den voor de laatste Leidse goals: 9- 14. „Ik ben blij dat we direct weer konden terugkomen in de over gangsklasse", aldus Rob van Dort. „Ik denk ook dat we daar volgend jaar zo weer mee kunnen draaien". BRAM VAN GENT LEIDEN De mannen van Satur- nus verloren in de landelijke eerste klasse na een voorsprong van 9-7 met 17-18 van het Haagse Wings. Voor de vrouwen van Satumus was er weinig eer te behalen tegen titelf- avoriet HW'70: 5-18. Kampioen kandidaat Olympia'72 verprutste haar kansen tegen de Meeuwen: 10- 14. Dat betekent dat er mogelijk ko mende week dubbel feest in Voor schoten kan worden gevierd. De mannen hebben maar een puntje nodig om zich kampioen te mogen noemen en dat kan al gebeuren te gen Snelwiek. In de veldhandbal- competitie krijgt Satumus dan ge zelschap van HW'70. Satumus is al bezig met de trai- ningsafbouw. „We hebben een pitti ge zaalcompetitie achter de rug en op het veld zullen we niet meer kun nen degraderen", aldus trainer Roy van Gurp, „dus experimenteren we maar wat. De scherpte is er af. Con ditioneel loopt het nu uiteraard ook terug. Maar we beginnen in juni de trainingsarbeid weer op te voeren. In augustus gaat iedereen met va kantie en dan krijgen ze huiswerk mee. Ik verwacht dat de conditione le achterstand in een maand weer zal zijn tenietgedaan". Het experiment was de 6-0 defen sie. Met de lengte die de ploeg nu heeft, Andre van Es en Rene Smit, is dat best een experiment waard. Daar ging gisteren de Leidse twee de divisionist ook niet op onderuit. Maar in de tweede helft wilden de benen niet meer zo best. Bij Wings wel. Op de breakout, nota bene het wapen waar de Leidenaars al heel lang het patent op lijken te hebben, haalden de Hagenaars de winst bin nen. Maar als Saturnus in de eerste helft niet zo kwistig met de kansen zou zijn omgesprongen zou Wings in de tweede helft voor een veel moeilijker opgave zijn geplaatst. In plaats van de magere 9-7 voor sprong bij rust had de marge zeker vijf treffers groter moeten zijn. Saturnus kun nen geen vuist meer maken. Tegen HVV'70 ging het in de eerste tien minuten echt niet zo slecht maar de aanvalllen werden pover afgerond en dat is tegen HW'70 met een over het algemeen goed verzorgde brea kout dodelijk. De tweede helft was een formaliteit voor beide ploegen. Het leed voor Saturnus was bij 5-18 geleden. Oase kreeg tegen UVG maar liefst negen strafworpen tegen en dat tastte de ploeg uit Oud Ade zo aan dat echt aantasten van de aan val vanuit de defensie er niet meer bij was. UVG, dat in de zaalcompeti- tie nog een verrassende nederlaag kreeg omdat juist de afstandschutters weinig ruimte kre gen voor het afvuren van hun scho ten, kon zodoende met een royale overwinning naar Schiedam terug keren. „.Ach", vond trainer Hans van Loen, „als we de pot met een of twee treffers verschil hadden verlo ren zou ik niet hebben geklaagd. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd. Maar nu ga ik wel erg teleur gesteld naar huis. Negen strafwor pen, ga daar maar eens tegen aan. Als je al een strafworp geeft als er een tegenstander gewoon naast je loopt waar blijf je dan?". Ook trainster Wil Geurds van Olympia'72 was niet gelukkig met de arbitrage. Bij 7-5 liep er bij een breakout een speelster van de Meeuwen gewoon door de cirkel zo dat de break alleen maar in een hoek kon worden geschoten. Daar stond de keepster van de Meeuwen natuurlijk klaar. Terwijl iedereen bij Olympia stond te wachten op een strafworp scoorde Meeuwen in de breakout. Die ene treffer en nog een handvol missers van de leiding waren niet de oorzaak van de neder laag. Drie strafworpen missen, geen defensieve opdrachten uitvoeren zoals goed aantasten van de hoe- kaanvalsters, te weinig inzet van de tweedelijn, dan verdien je het ook niet om kampioen te worden. Rust. 7-7, eindstand 10-14. FRANK BONTE NOVI SAD (ANP) - De volley ballers van het nationale team krijgen een paar dagen rust. Als ze vandaag uit Joegoslavië thuis komen, hoeven ze drie etmalen niet te trainen. Dat lijkt nodig, want de vermoeide discipelen van Arie Selinger gingen op de laatste dag van het vierlanden- toernooi in Novi Sad voor de tweede keer onderuit. In slechts 55 minuten tegen Joegoslavië haalde Nederland achttien pun ten: 0-3 (5-15, 4-15. 9-15). Nederland won alleen van Grie kenland. Op de openingsdag werd van Bulgarije verloren. De mannen van coach Selinger sloe gen tegen Griekenland alle frus- taties van zich af: 3-0. Na welge teld 54 minuten was het eenzijdi ge duel beslist. De setstanden wa ren 15-7. 15-9, 15-11). Welke spe lers Selinger ook de vloer op stuurde tegen Joegoslavië, het hielp allemaal weinig. De Ameri kaanse coach begon met Blangé, Posthuma, Buys, Boudrie, Zoodsma en Zwerver, een men geling van de basisopstelling en de reserves. Verschillende wis sels in het verloop van de wed strijd brachten geen verandering ten goede. Vandaar de rust. Vanaf 5 april volleybalde de ploeg 26 maal in wedstrijdverband. Tien keer meer dan de bedoeling, de reek sen tegen de Verenigde Staten werden toegevoegd. Donderdag begint de ploeg weer te trainen. Enkele dagen later vertrekt de nummer vijf van Seoul paar Friedrichshafen, waar kwalifica tie voor de Europese titelstrijd moet worden afgedwongen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17