t? Futloos Unitas degradeert naar afdeling Van Poppel zet de teller alvast op één Leidenaars weggespeeld bij WIK: 5-1 Promotie Valken dichtbij Van Veenendaal wint etappe in Vredeskoers Leidse vrouwen niet succesvol Heerjansdam aan de leiding Hazerswoudse Boys haalt finale Tk-j Toernooiwinst Leidsche Boys ARC gaat met Angelslo in duel MAANDAG 22 MEI 1989 DEN HAAG - Met een harde klap ging gisteren de deur dicht voor Unitas. Het Haagse WIK was er verantwoordelijk voor dat de Leidenaars na een verblijf van en kele jaren in de vierde klasse KN VB weer op afdelingsniveau gaan voetballen. De ploeg van interim- coach Dick Siera werd in de de gradatiewedstrijd vernederd ge tuige de 5-1 eindstand. "Ver diend", sprak Siera na afloop. "Als je ziet hoe de jongens speel den dan hadden wij nergens recht op". Siera had gelijk. Zijn mannen leken in het Zuiderpark niet een degradatiewedstrijd, maar eerder een potje zomeravondvoetbal te spelen. WIK (Willen Is Kunnen) dacht daar anders over en troefde de Leidse ploeg op alle fronten af. "We zijn eigenlijk geen moment in de wedstrijd geweest. Het zelf vertrouwen was duidelijk niet aanwezig. Voor de wedstrijd had den we alles goed op een rijtje staan maar in de wedstrijd kon den de jongens het niet ken. WIK kon dat wel. Daarom verliezen we hier zeer terecht met 5-1", aldus Siera. WIK en Unitas begonnen met gelijke papieren aan de beslis singswedstrijd van de halve com petitie die de twee ploegen samen met Wassenaar uitvochten. Al leen de winnaar zou het vierde- klasseschap behouden. Wasse naar viel vorige week donderdag al af. Tijdens de rust was er nog volop hoop in het Leidse kamp. Een doelpunt in de blessuretijd van de verbaal zeer actieve, maar verder matig acterende aanvoerder Jan Kromwijk zorgde ervoor dat er met een 1-1 gelijke stand aan de thee genipt kon worden. Eerder in de wedstrijd zette WIK-spits Bart Lugters de thuisclub aan de leiding na op fraaie wijze Wim Wanrooy uitgespeeld te hebben. Voor Unitas in de extra-tijd op ge lijke hoogte kwam had de thuis ploeg al zeker kunnen zijn van een verlengd optreden in de vier de klasse KNVB. Hans Bakker zag een inzet van de lijn gehaald door Henk Brandt, een pegel van Rini Toet werd in twee instanties gepakt door doelman Nelis Blom, en Lugters zag nadat hij Blom had uitgespeeld zijn inzet geblok keerd door George Moesman. Unitas kon daar weinig tegenover stellen omdat de aanval geen be hoorlijke kans wist te creëren. Siera verdedigde zijn defensieve tactiek door te stellen dat er van wege zijn bijna bejaarde verdedi ging niet vol op de aanval ge speeld kon worden: "Het team moet zich aanpassen aan de de fensie die uit oudere spelers be staat. Daarom gaan we vanuit de verdediging voetballen. Doe je dat niet dan vallen er ontstellende gaten". Voorschot De tweede helft was nauwelijks enkele minuten oud of de thuis ploeg nam een voorschot op de overwinning. De zeer actieve Lugters gaf de bal van links voor op Jan Hazebroek die de kans niet liet liggen. De achterstand liet de Leidenaars kennelijk koud want er werd geen stap harder ge lopen. Deze onbegrijpelijke in stelling, die de gehele ploeg in zijn greep had, werd de ploeg uit eindelijk fataal. Een weggevertje van Robert Dros stelde Kees Toet in staat om de beslissing aan te te kenen. Luttele minuten later kwam een uittrap van WIK-doel- man Maretin Lorsheyde verkeerd op het hoofd van George Moes man terecht waardoor Lugters zijn tweede doelpunt kon aante kenen. Alsof het allemaal nog niet genoeg was tikte Martin Demeyer in de 50e minuut de bal achter Blom waardoor de 5-1 eindstand een feit was. "We moeten eerst maar eens af wachten of er spelers bij ons weg zullen gaan. Zoals de situatie nu is lijkt het mij verstandig om Uni tas grondig te gaan verjongen. We kunnen nu mooi een paar jaar in de afdeling gaan proberen om een nieuw team op te bouwen", blikte Siera in de toekomst. Mart Keere- weer, die dit jaar de Leidsche Boys onder zijn hoede had, is zijn opvolger terwijl Siera weer dienst zal doen als wedstrijdsecretaris. Ook voorzitter Jan Vermond vindt dat Unitas met de jongere garde aan het werk moet. "Er is een aantal spelers tussen de 20 en 24 die nu nog in het tweede en derde spelen maar volgend sei zoen in het eerste mee moeten kunnen draaien. Het probleem voor ons dit seizoen was dat Joop van de Krogt, de trainer met wie we onlangs braken, teveel vast hield aan een vaste kern. De rest telde voor hem niet. Het is nooit leuk om te degraderen maar aan de andere kant is het misschien wel goed. We hebben een tijdperk afgesloten en kunnen aan iets nieuws gaan bouwen". JAN BROUWER DE KONING VALKENBURG - De voetbal lende vrouwen van Valken'68 en Vlissingen hebben zich dankzij een 'herenakkoord' in het afgelo pen weekeinde vrijwel zeker ge steld van promotie naar de inter regionale klasse. In een matige en te warme ambiance werd de strijdbijl in dit duel al snel begra ven. Het resultaat was een 1-1 ge lijkspel. VROUWENVOETBAL Beide ploegen hadden bovendien nogal last van de zenuwen en bij Valken liet het gemis van linker spits Marlies van Egmond zich danig gelden. Caroline Roem, normaal een degelijke kracht op het middenveld, moest daardoor naar de frontlinie verhuizen. Dat ontkrachtte de middelste linie van de thuisclub enigszins en Vlissingen leek van de omzetting al snel te profiteren. Een schot van Tina Blokpoel verdween via de hak van doelvrouwe Yvette Snijders in het Valkenburgse doel waardoor Valken al na vijf minuten tegen een 0-1 achter stand aankeek. Een kwartier later werd de on volkomenheid echter weer glad gestreken toen Marian Bogerd een kunstige lob losliet waarop de Vlissingse doelvrouwe geen ant woord had. Na de 1-1 van Bogerd zakte het peil zienderogen. Na het uitvallen van Roem (knieblessure) en Snijders (gek neusde neus) schrok Valken nog even doordat Maringe Vogel nog op de paal kogelde. De 1-1 bleef echter in stand en toen moesten strafschoppen, die na afloop van de nacompetitie be palend zijn voor promotie, de be slissing brengen. Hierin bleken de bezoeksters duidelijk beter bij de les want zij schoten driemaal raak tegen Valken slechts één maal. Voor de Valkenburgse vrouwen is er echter geen man overboord want zowel Valken en Vlissingen hebben aan een gelijk spel tegen respectievelijk Pa- pendrecht en Excelsior Pernis voldoende om de twee beschik bare promotieplaatsen te pakken. De resterende duels zullen aan staande donderdag op neutraal terrein van Vlaardingen worden afgewerkt. Etappewinst in Giro CATANIA (AFP) - De Nederlander Jean-Paul van Poppel heeft gisteren in Catania (Sicilië) de eerste etappe van de Ronde van Ita lië gewonnen. De renner uit de ploeg van Peter Post was de snelste sprinter in het peloton na de etappe over 123 kilometer van Taor- mina naar Catania. De Italianen Fidanza en Baffi werden respec tievelijk tweede en derde. Van Poppel is met tellen begonnen. „Dat is één", klonk het in Catania aan het eind van de eerste etappe. De Bilthovense sprinter had maar gelijk toegeslagen. „Dat moest wel,' want hierna moeten wij een week in ons hok." Van Poppel straalde op de hobbe lige Via Etnea in de Sicilaanse ha venstad zo'n macht uit, dat het tel len weieens lang zal kunnen duren. Zelf stelde hij zich bescheiden op. „Als ik er nog eentje win, ben ik te vreden. Zo veel kansen zijn er niet voor de sprinters. Men roept wel ze ven of acht, maar ik zie er maar Bij de eerste de beste gelegenheid was het goed raak. Hij won en mocht zich bovendien in de rose trui hullen. Het was een herhalings oefening. Drie jaar geleden was Ca tania hem al gunstig gezind. Hij won toen ook de (tweede) etappe en trok tevens de leiderstrui aan. Champagne Van Poppel sproeide gistermiddag in broeierige warmte champagne over de hoofden van het wielervolk. De ploeg van (de afwezige) Peter Post vierde met recht een feestje. Voor de 123 kilometer tussen het schitterende panorama van Taormi- na en het stof van Catania over brugd waren, leek zich een drama te voltrekken. De plaatselijke ronden in de finishplaats waren gevaarlijk. Kopman Erik Breukink raakte een put en sloeg over de kop. De Neder landse kanshebber op de eindzege haalde zijn ellebogen open, scheur de broek en shirt, maar kon opge lucht doorrijden en met steun van de Zwitser Urs Freuler de aanslui ting met het peloton tot stand bren gen. „Ik mankeer niets", stelde Breukink vast. De woede-uitbarsting van bonds coach Piet Kuys na de eerste etappe van Olympia's Ronde van Neder land heeft zijn uitwerking gisteren niet gemist. Op de eerste dag van Nederlands langste etappewed strijd voor amateurs lieten de leden van de nationale selectie, voor het Prolongeren LEIDEN De Sassenheimse wie- Ieramateur Frank van Veenendaal heeft de twaalfde en laatste etappe van de Vredeskoers gewonnen. Van Veenendaal verwees in de rit Trut- nov naar Praag de Tsjechoslowaak Svorada en de Italiaan Destro naar de tweede en derde plaats. Van Vee nendaal was eerder deze week al uitblinker in de koninginnerit Mlada Boleslav naar Trutnov. Als eerste niet oostblokrenner behaalde hij een 17de plaats. Uwe Ampler uit de Democrati sche Republiek trok de eindzege naar zich toe. Voor de 24-jarige oud wereldkampioen is het de derde keer in succesie. Frank van'Veenen daal klom op naar de 41ste plaats. Hans van Egmond uit Rijns burg heeft er in de klassieke Ronde om de Haarlemmermeer (190 km) voor gezorgd dat Swift/Casba de eerste punten voor de promotie- competitie heeft behaald. Van Eg mond maakte deeluit van een kop groep van negen renners waaruit Patrick Kops (Heiloo), Bob Rijken- berg (Amsterdam) en Hennie Beyer (Zaandam) in de slotfase demma- reerde. Patrick Kops was de snelste van de drie. Op 30 seconden won Hans van Egmond verrassend de sprint om de vierde plaats voor Paauwe en Visser. In de Ronde van Standaardbui ten was de regio bij de nieuwelin gen sterk vertegenwoordigd. In de negenmans kopgroep zaten Mark Varkevisser (Rijnsburg), Mike Has- sing (Noordwijk) en Etienne Ver geer (Warmond). Varkevisser maak te ook nu een sterke indruk maar werd door twee lekke banden kans loos. In de eindsprint werd Etienne Vergeer (tweede) door Pascal de Bresser (Best) nog net verslagen. Mike Hassing werd achtste. Bij de junioren eindigde Robert Karre- mans (Sassenheim) op de zesde plaats. In Arnhem (Paasberg) waren Cees van Haastregt (6) en Hans Schoelink (9) strijdvaardig. Barry de Ruiter werd achtste in Schijndel. De liefhebbers kwamen in actie in Sloten. Pieter Evelein (7) en Piet Kralt (10) kwamen ook nu bij de eer ste tien. Aloys Goossen werd derde in Oud Beyerland. Angela van Smoorenburg uit Langeraar kwam tot dezelfde prestatie bij een vrou- wenkoers over 60 kilometer in Wouw. In hetzelfde Wouw werden Corina Ouwehand uit Katwijk en Henriëtte Vooys zaterdag respectie velijk zesde en zevepde. De twee vrouwen uit de juniorenselectie kwamen gisteren ook in Diessen aan de start bij de Omloop van het Molenheike. Vooys had een slechte dag, maar Ouwehand behaalde een tweede plaats in een wedstrijd van zes keer acht kilometer. In Diessen behaalde Petra Grimbergen zater dag een 14e plaats in een klassieker over 101 kilometer. Een dag later presteerde ze hetzelfde in een crite rium aldaar. In de Ronde van Oise voor profs begint Arjan Jagt weer in vorm te geraken. In de eerste etappe, ge wonnen door Jelle Nijdam, werd hij negentiende, een dag later zevende. eerst sinds lange tijd weer aanwezig in de ronde, zich verrassen door het offensief van de Oostduitser Bernd Dittèrt. De geslepen winnaar van 1986 droomde na de proloog en de eerste rit al van een nieuwe triomf, maar de wraakaktie van Kuys' jonge brigade gisteren overleefde hij ter nauwernood. De gele leiderstrui mocht hij in Schijndel nog aantrek ken, maar het tricot dreigt van zijn brede schouders af te glijden. Hij hield acht seconden over op zijn voornaamste rivaal Van de Vin. De Oostduitsers hadden in de pro loog al aangeven de zege van vorig jaar (Dirk Meier) te willen prolonge ren. Blochwitz, .Dittert en Meier sloegen in de chronorit over ruim negen kilometer in Wóuw al een aar dig gat met de beste Nederlandse amateurs. In de middaguren gaf Dittert zijn voortreffelijke start ex tra glans. De 28-jarige baanrenner uit Cottbus, in Seoul beloond met de bronzen medaille op de achter volging, gooide het hele klassement door elkaar met twee simpele ont snappingspogingen. De wind op de Westbrabantse we gen zorgden in het criterium rond Wouw voor de eerste schifting in het peloton. Na ruim zeventig kilo meter reden tien renners weg uit de eerste groep. Alle topploegen, uit gezonderd de nationale selectie, wa ren in de kopgroep vertegenwoor digd. De formatie van Kuys slaagde er na een slopende achtervolging in twaalf kilometer voor de finish het gat dicht te rijden, maar vergaten bij de hergroepering op Dittert te let ten. De Oostduitser reed met de Fransman Magnin het gat naar de ontsnapte Mulder dicht. Het trio kreeg later versterking van drie ren ners en bleef tot de streep vooruit. Mulder won de rit, maar Dittert pak te naast de ruim dertig seconden voorsprong ook nog eens tien boni ficatieseconden. Voldoende om de leiderstrui strak om de schouders te trekken. de gewonnen bekerfinale tegen Papendrecht (2-1). Aanvoerder Floor van Duyn heeft de beker al KATWIJK - Voor het eerst in zijn bestaan stond Quick Boys in de finale van de dis trictsbeker en meteen nam de ploeg van Hans van der Zee de gelegenheid te baat om zich na het vrijwel mis lukte seizoen enigszins te re habiliteren. De Katwijkers, in de het afgelopen competi tie met een zesde plaats in de eindrangschikking slechts tot figuranten gedegradeerd, pakten na een enerverend duel tegen zondaghoofd klasser Papendrecht zeer te recht een 2-1 zege. Met zes districtsbekerwinnaars gaat de ploeg nu uitmaken wie er vol gend seizoen mag deelnemen aan de KNVB-bekercompetitie van de betaalde clubs. Drie van de zes clubs plaatsen zich daarvoor. Van der Zee was er na afloop vol van. "Natuurlijk speelt de geluksfactor een grote rol maar wij hebben bewe zen de beste cup-fighter te zijn. Nu kan je eenvoudig niet meer van een mislukt seizoen spreken want hier mee hebben we alles goedge maakt". Zeker het spel van zijn pu pillen in de eerste helft heeft de eerst zo geplaagde oefenmeester goed gedaan. "Quick Boys heeft zel den zo goed gespeeld als in die pe riode" stelde Van der Zee. Overwicht Arie van Duyn miste na een kwar tier een beste kans om de score open te breken maar de aanvalslei der liet zich door de aanwezigheid van twee Papendrechtse verdedi gers van de wijs brengen en schoot te snel. Ook Leen van der Plas, 'vastgeplakt' aan de rechterkalklijn, nam op aangeven van Floor van Duyn de bal te snel op de schoen waardoor zijn diagonale schot de juiste richting miste. Maar ook doelman Harold Ver- berkmoes leek in eerste instantie een onneembaar obstakel wat Gert Aandewiel kan beamen. Bij (weer) een knappe aanval die Aandewiel zelf inleidde retourneerde Leen v^n der Plas de bal loepzuiver op het hoofd van de Katwijkse middenvel der wiens kopstoot door Verberk- moes knap werd gepareerd. Smal Daar was volgens de Haagse trainer in Papendrechtse dienst, André Wetzel, vooral het ontbreken van de geschorste Peter Bouw debet aan. "Ik moest nu met twee spitsen spe len omdat ik maar een smalle selec tie heb. Onder druk wordt dan dui delijk dat een jongen als Eric Ver hoeven nog niet klaar is. Over Peter Keijzer kan ik beter niets zeggen". Verhoeven deed slechts één enkele keer van zich spreken toen hij vlak voor het rustsignaal Kees Ruis en Johan Jonker fopte maar de Kat wijkse doelwachter Tom van der Niet op zijn weg vond. De beloning voor het voortreffe lijke Katwijkse spel lag echter vlak na de hervatting, waarin Hans van der Plas een belangrijke rol speelde, te wachten. Nadat Papendrechter Rob Uitermarkt in eerste instantie een voorzet van de Katwijkse lin kerverdediger wist te voorkomen was hij bij de tweede poging kans loos. Evenals Verberkmoes overi gens die de koppende Arie van Duyn ditmaal wel voorbij moest la ten gaan (1-0). De verdiende voor sprong liet schijnbaar alle alarmbel len bij de ploeg van Wetzel afgaan want opeens toonde enkele Pa- pendrechters dat zij wel degelijk kunnen voetballen. Met name Jac- co Hessing maar vooral de uitblin kende Sjaak van Giersbergen pro beerden het voortouw te nemen en binnen een tijdsbestek van zes mi nuten na de openingstreffer kregen de bezoekers vier kansen. Zo knalde Henk Molenaar vol op de lat, schoot Van Giersbergen twee maal in de handen van Van der Niet en schoot Uitermarkt op aangeven van Keijzer huizenhoog over. Quick Boys loerde op de uitval en zocht daarbij voornamelijk naar de slim me Leen van der Plas wiens voor zetten echter te vaak niet uit het goede hout waren gesneden. De ge nadeslag werd uiteindelijk in de 73e minuut gegeven na een mislukte aanval waarbij een kopbal van Hans van der Plas door Verberkmoes on schadelijk was gemaakt. Omdat Quick Boys met Floor van Duyn in balbezit bleef omzeilde de verdediger buitenspel door buiten de lijnen om in het veld terug te ke ren en de bal van de Katwijkse aan voerder in ontvangst te nemen. Zijn voorzet bereikte Leen van der Plas die direct de geheel vrijstaande Aandewiel aanspeelde. Het doel treffende schot van Aandewiel (2-0) werd door Papendrecht hevig voor vermeend buitenspel aangevochten maar door arbiter Heil terecht niet gehonoreerd. Hoewel Marty Ver heem met nog zeven minuten zuive re speeltijd met een knap schot de spanning terugbracht (2-1) konden de Katwijkers niet meer kapot. De eerste beker voor Quick Boys, dat bovendien nog de finales van het Zilveren Molentoernooi en de Bol lenstreek heeft gehaald, is binnen. "En we zijn nog niet uitgeblust", be sloot Van der Zee. RUUD PATTIAPON LEIDEN - Het Leids voetbalteam is in de finales om het Nederlands kampioenschap in Zeist niet erg succesvol geweest. De Leidse afvaardiging eindigde van de vier deelnemende ploegen, waar van Noord-Brabant de sterkste bleek, op de laatste plaats. Over het geheel genomen is dat resultaat niet eens zo slecht aange zien twintig afdelingen in de voor rondes acte de présence gaven. De eindstrijd werd bij verrassing ge haald doordat de afdeling Dordrecht het in dé voorrondes liet afweten door tegen Den Haag gelijk te spelen. Op grond van een beter doelsaldo mochten de Leidse vrou wen daardoor het afgelopen week einde naar het KNVB-sportcen- trum afreizen. Helaas bleken de ploegen van Noord-Brabant, Gro ningen en Noord-Holland te sterk voor de Leidenaars die alle wed strijden verloren. De vierde plaats bleek derhalve uiteindelijk het hoogst haalbare. HEERJANSDAM (ANP) - Heer jansdam heeft de leiding genomen in de strijd om het nationale kam pioenschap bij de zaterdagama teurs door op eigen veld met 4-2 van Genemuiden te winnen. De thuis club kwam wat moeizaam op gang, raakte met 0-1 achter door een tref fer van Kin vlak voor rust, maar nog net voor de pauze zorgde Van de Putten voor de gelijkmaker. In de tweede periode speelde er maar één ploeg en dat was Heer jansdam. De Visser, Van der Weij- den en Van de Neut scoorden voor Heerjansdam, dat alleen nog een tweede treffer, weer uit een straf schop (ditmaal van Beens) moest toestaan. Scheidsrechter Dragt stuurde zeven minuten voor tijd Jan Rijke van Heerjansdam uit het veld wegens belediging na het toe kennen van de strafschop. Heerjansdam heeft nu na twee wedstrijden een punt voorsprong op Genemuiden, dat volgende week zaterdag op bezoek gaat bij het on- deraanstaande DOVO. HAARLEM - Hazerswoudse Boys heeft zich zaterdag geplaatst voor de de finale van NK op 17 en 18 juni in Zeist. De kampioen van de zater dagafdeling Leiden bleef in de hal ve finale-poule in Haarlem ongesla gen en haalde met vier overwinnin gen een honderd-procent-score. Zondagkampioen Kickers redde het niet. De Leimuidenaren kwa men in de poulewedstrijden niet verder dan een derde plaats. Hazerswoudse Boys opende het toernooi, op het terrein van vv Schoten, tegen Kic uit Haarlem. De afdelingkampioen uit Noord-Hol land werd door een treffer van Aad van Elleswijk met 1-0 verslagen. De tweede confrontatie, tegen het ster ke WJ uit Utrecht, verliep voor de Boys niet zo makkelijk. Na een spannende wedstrijd werd een hard bevochten overwinning behaald door opnieuw een goal van Van El leswijk: 1-0. De basis voor de toer nooizege werd gelegd in de derde wedstrijd. Het sterk geachte Hol- landia werd toch eenvoudig naar een 3-0 nederlaag gespeeld. Aad van Elleswijk, Jan Platteel en Rogier van Vliet waren de doelpuntenma kers. De vermoeidheid bij Hazers woudse Boys ging in de slotwed strijd een woordje meespreken. Het lastige Ajax bleef lang weerstand bieden, maar goaltjesdief Van El leswijk maakte aan alle onzeker heid een eind en gaf zijn ploeg de verdiende winst: 1-0. Eindstand: 1. Hazerswoudse Boys 4-8, 2. WJ 4-6, 3. Hollandia 4- 4, 4. Ajax 4-3, 5. Kic 4-0. Kickers De wedstrijden bij de de zondag kampioenen had gisteren een merk waardig verloop. Een matige orga nisatie en een slecht bespeelbaar veld waren voor de Haarlemse kam- pien Waterloo aanleiding om tij dens het toernooi de biezen te pak ken. Dit tot woede van onder meer Kickers. De ploeg van trainer Ton Marijt had in de openingsmatch van datzelfde Waterloo makkelijk ge- Peter van der Hoek en Ro nald de Rijk gaven de Leimuidena ren een goede start: 2-0. Voorwaarts uit Utrecht bleek in de volgende confrontatie net een maatje te groot: 0-1. Ook tegen de vertegen woordiger uit Noord-Holland kwam Kickers niet uit de verf. Om dat Go Ahead evenmin kon overtui gen bleef de brilstand op het score bord staan: 0-0. In de afsluitende wedstrijd tegen de latere toernooi- winnaar ZPC stond er voor de Lei muidenaren niets meer op het spel. Door de verwikkelingen van het toernooi konden beide teams het niet meer opbrengen om tot accep tabel voetbal te komen. Omdat ook de vermoeidheid tijdens de slotfase parten ging spelen namen de teams genoegen met een gelijkspel. Kic kers '69 kwam ieder geval met een kater terug uit Haarlem. Haarlem bij UVS LEIDEN - Het landelijke jeugdelf- tal van UVS speelt vanavond om 19.00 uur een wedstrijd in het teken van het 75-jarig bestaan. Na Ajax brengt nu de hoogste jeugd van Haarlem een bezoek aan de Kikker polder. FC Den Haag wordt de der de club in de reeks. LEIDEN Zondagafdelingsclub Leidsche Boys heeft zaterdag het tweede Dirk van der Neut-toernooi van VNA gewonnen. In de finale gaf de Boshuizerkadeclub zijn vertrek kende trainer Mat Keereweer nog een presentje door LDWS met 3-0 te verslaan. SEV veroverde de derde plaats. De Leidschendammers won nen met 2-0 van VNA. EMMEN ARC en Angelslo gaan zaterdag in Alphen uitmaken wie er volgend seizoen in de eerste klasse mag blijven uitkomen. Nadat de Alphenaren vorige week Oranje Wit al met 4-1 klopte, bleef Angelslo za terdag met 3-0 de baas over de nu uitgeschakelde Dordtse formatie. De Emmenaren hadden onder het spiedend oog van ARC-trainer Aad Koren de winst halverwege al op zak. "Het verbaasde me dat ze in de tweede helft niet echt risico's hebben genomen om nog een goal- tje te maken. Dan zouden ze bij ons aan een gelijkspel genoeg hebben. We staan nu weliswaar weer hele maal gelijk maar wij hebben het vertrouwen om zaterdag op de winst te spelen", weet Koren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15