Die adembenemende stilte. Doek valt voor PEC Zwolle Liverpool wint 'Hillsborough-Memorial Cup Final' ©VER DE GRENZEN' PAGINA 14 SPORT MAANDAG 22 MEI 1989 Twaalf fans aangehouden EINDHOVEN (ANP) - Voor, tijdens en na de voetbalwed strijd PSV-Utrecht heeft de po litie gistermiddag twaalf aan hangers van de bezoekende club aangehouden. Ze worden verdacht van onder andere ver nieling, baldadigheid, het slaan van een agent en plassen op straat. Een woordvoerder van de Eindhovense politie heeft dit meegedeeld. Ongeveer 50 supporters van Utrecht waren op eigen gelegen heid naar Eindhoven gekomen. Ze kochten bij het PSV stadion kaartjes voor de zittribune, waardoor ze terecht kwamen tussen supporters van PSV. De Eindhovense politie heeft vol gens de zegsman de hele wed strijd de handen vol gehad om beginnende vechtpartijen in de kiem te smoren. Afgezien van deze groep waren ook nog eens 150 supporters van Utrecht met een speciale trein naar Eindho ven gereisd. Zij waren in het be zit van een combi-kaart. FA in actie tegen hooligans LONDEN (Reuter) - De Engel se voetbalbond FA heeft be loofd actie te ondernemen tegen een groepje supporters. Het ge drag van de fans in Reykjavik vormde vrijdagavond een smet op de overwinning (2-0) van het Engelse nationale B-elftal tegen IJsland. Volgens een bondsofficial die het duel bijwoonde sloegen on geveer twintig supporters luid keels smerige taal uit en bele digden ze Engelands zwarte ver dediger Paul Parker. Er zou geen fysiek geweld gepleegd zijn. „Maar we zijn al bezig stappen te nemen", aldus FA-woord- voerder Glen Kirton. „Via hun vliegtickets kunnen we de men sen identificeren. Hun namen zullen op onze zwarte lijst te recht komen, voor zover ze daar nog niet op staan." „We spelen de namen ook door naar de regering. Hopelijk kan die voorkomen dat ze in het vervolg met Engeland naar het buitenland reizen." Kirton voeg de toe dat de identiteit van de hooligans doorgegeven wordt aan de Noorse autoriteiten. Van daag speelt het Engelse B-elftal in Stavanger tegen Noorwegen. Beckenbauer wil minder clubs in de Bundesliga BONN (SID) Franz Becken bauer heeft zich opnieuw sterk gemaakt voor een inkrimping van de Bundesliga. In een inter view met een Westduitse krant zei de teamchef: „De Bundesli ga is niet meer zo sterk en attrac tief als vroeger. Met achttien clubs wordt het aandeel van de grijze middelmaat te groot." De oud-international pleit voor een competitie met maxi maal zestien clubs. Ook is Bec kenbauer een voorstander van het invoeren van een play-off- systeem. Na een normale com petitie zouden dan de bovenste acht teams om de titel en de laatste acht clubs tegen de de gradatie moeten strijden. „Er moet gewoon beter voet bal worden gespeeld", zegt Der Kaiser in een reactie op de sterk teruglopende bezoekersaantal len in de Bundesliga. „Bij de topwedstrijden zijn de stadions nog altijd uitverkocht. De prijs van de kaartjes speelt geen en kele rol. De mensen zijn best be reid meer entreegeld te betalen, maar dan moeten ze wel verze kerd zijn van een aantrekkelijk duel." Oostenrijk en DDR delen: 1-1 LEIPZIG (DPA/AFP) - Het voetbalelftal van de DDR heeft zaterdag in Leipzig in een kwali ficatiewedstrijd voor de eind ronde om de wereldtitel (groep 3) 1-1 gespeeld tegen Oostenrijk. Het venijn van het duel zat in het begin en het eind. In de der de minuut gaf Polster de bezoe kers de leiding. Vier minuten voor het einde zorgde Kirsten voor de gelijkmaker. De Sovjetunie heeft de leiding in de groep met zeven punten uit vier wedstrijden. Turkije is tweede met vijf uit vijf en Oos tenrijk bezet de derde positie met drie uit drie. Schotse beker voor Celtic GLASGOW (RTR/AFP) - Cel tic Glasgow heeft zaterdag in het Hampden Parkstadion van Glasgow opnieuw de finale om de Schotse F.A. beker gewon nen. Rivaal Glasgow Rangers werd met 1-0 verslagen door een treffer van Joe Miller in de 43e minuut. Er waren 74.000 toe schouwers. Door dit resultaat verspeelde Glasgow Rangers, dat al eerder zeker was van de nationale titel, zijn kansen op een 'doublé'. Cel tic, dat ook vorig jaar de beker veroverde, trof voor de twaalfde maal Rangers in de finale. Ze ven keer was Celtic het sterkst. ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle keert na twee jaar terug naar de eerste divisie van het betaalde voetbal. De ploeg van trainer Theo Laseroms degradeerde gistermiddag, door op eigen veld te verliezen van Den Bosch (2-3). PEC had slechts bij winst een kans gehad Willem II te achterhalen. Ook vorig seizoen maakte PEC een moeilijk jaar door. De formatie handhaafde zich toen, door de laatste wedstrijd tegen Volendam gelijk te spelen (0-0). AZ, dat van de puntendeling het slachtoffer werd, vocht de uitslag - overigens tevergeefs - aan met gerechtelijke stappen. De Alkmaarse formatie be schuldigde PEC en Volendam van handjeklap. Beide ploegen waren gebaat bij een gelijk spel. PEC degradeerde eerder in 1985. Een jaar later keerde de ploeg, met dezelfde trainer Co Adriaanse, te rug naar de eredivisie. In de eerste divisie krijgt PEC volgend jaar een nieuwe staf. Trainer Laseroms en manager Van Ginkel vertrekken naar het Turkse Sariyer. De taken worden overgenomen door Theo de Jong (trainer) en Koen Nijmeijer (manager). BW Den Bosch kon de degrada tie van PEC Zwolle niet voorko men. De ploeg van trainer Theo de Jong, die vanwege de tegenstrijdige belangen zelf niet aanwezig was, legde PEC geen strobreed in de weg. Die handreiking was aan de Zwollenaren niet besteed. De fraai ste kansen liet de thuisclub liggen. Bovendien was PEC afhankelijk van het resultaat van Willem II, dat aan een gelijkspel tegen Ajax ge noeg zou hebben. Na twee jaar ere divisie zakt de Zwolse club terug naar de eerste divisie. En daar leek de ploeg al enkele weken vrede mee te hebben. Bestuurlijke chaos, rebellerende spelers, PEC heeft een seizoen ach ter de rug, dat als het meest drama tische uit het bestaan mag worden gekenschetst. Inmiddels is het hal ve bestuur opgestapt en wordt er achter de schermen hard gewerkt om PEC weer organisatorisch op de rails te krijgen. Zo stuurloos de Zwolse club dit seizoen buiten het veld heeft geope reerd, zo reddeloos was het spel van de Zwollenaren in het veld. Ook het duel tegen Den Bosch maakte daar op geen uitzondering. Na een dozijn zeer riante kansen lukte het Patrick pas in de 53e minuut de score open te breken, 1-0. Knoeiwerk Een kwartier hield die Zwolse voor sprong stand. Nadat Van Duren al twee maal alleen voor doelman Ab- ma de bal had naast geschoven, tik te hij in de 69e minuut het leer na een pass van Krüzen wel tegen de touwen. Maar hoeveel ruimte de Bossche defensie haar tegenstander ook gunde, PEC weigerde te scoren. Het knoeiwerk van de Zwollenaren be gon blijkbaar Den Bosch ook te ver velen. Het doelpunt van Brood in de 78e minuut werd door zijn mede spelers zo opzichtig gevierd, dat het bijna gênant was. Dat Van Ankeren zes minuten voor het einde nog de gelijkmaker inknalde bracht bij de 1250 toeschouwers nauwelijks eni ge emotie te weeg. Bij de spelers trouwens ook niet. Die hadden zich al veel eerder bij de degradatie neergelegd. Daarom was de winnende treffer van Blinker in de laatste minuut van de wedstrijd ook nauwelijks een verrassing. Europa Cup Uiteindelijk nestelde FC Twente zich net als vorig seizoen toch weer op de derde plaats in de eredivisie achter het onaantastbare duo PSV en Ajax. Het was daarom niet zo vreemd dat trainer Vonk zijn man schappen na de 3-0 winst op Volen dam en het definitief veiligstellen van Europees voetbal zo ongeveer de hemel in prees. „Als je onze spe lersgroep bekijkt en ziet hoeveel in vesteringen we hebben gedaan in vergelijking met de teams in onze buurt, dan kun je alleen maar zeg gen dat onze spelers het maximale uit zichzelf hebben geperst. Ieder een heeft tot zijn plafond moeten reiken om zover te komen. De orga nisatie is het hele jaar goed geweest, daar hebben we op geteerd, dat was de kracht van Twente." Maar Vonk is er evenzeer van doordrongen dat het huidige FC Twente aanvulling behoeft wil het eerste Europese avontuur sinds ne gen jaar niet op een mislukking uit lopen. „Hier en daar moet er wat bij", erkent Vonk, „dat kon je zelfs vandaag sen in de wedstrijd dat we helemaal op onze verdediging steunden. Ach terin staat het voorjaren goed, maar in de andere linies zal er wat bij moeten komen. Naast Peeper (die van Haarlem overstapt) zullen er nog twee of drie versterkingen ge haald moeten worden." Twente, dat ervan uit gaat dat Huistra nog tenminste een jaar in Enschede zal blijven spelen, gunde zondag de scheidende spelers Koopman en Balm publiekswissels. De eerste ontpopte zich tot uitblin ker op het middenveld waar de an der zich als altijd hard werkend maar anoniem presenteerde. Twen te lijkt daarnaast verder te gaan zon der Keur, die rond de winterstop nog een verhoogde aanbieding niet accepteerde en vervolgens een later aanbod als een gebrek aan erken ning ondervond. Stempel De Zandvoorter drukte desondanks ook in de laatste wedstrijd zijn stempel op de produktie van FC Twente. Keur, dit seizoen goed voor zestien treffers, produceerde de tweede (uit een strafschop) en derde goal nadat Koopman in de eerste helft de bal uit een verdwaalde voorzet van Scharmin ineens suc cesvol op de schoen had genomen: 3-0. Rutten speelt de eerste wed strijd in de nieuwe competitie niet mee vanwege zijn vijfde gele kaart dit seizoen. Dit gebeurde ook aan het begin van deze competitie. LONDEN (GPD) - Zestig seconden absolute stilte in een stadion gevuld met ruim 82.000 toeschouwers... Zes tig seconden. Stil. Kippevel. Af en toe een ontroerde kuch, betraande gezichten. Het wapperen van de half neergestreken vlaggen op het dak is hoorbaar. Een ver ontwaardigde reactie wan neer een dwaas toch zijn stem verheft. En dan weer die imponerende, adembe nemende stilte. De geesten van de 95 slachtoffers van de Hillsborough-tragedie lijken even door de sidderende are na te zweven. Wembley, en de vijfhonderd miljoen men sen die dit historische mo ment rechtstreeks via hun tv volgen, tonen hun laatste respect. Aan hen, de afwezi gen. De onverbiddelijke speaker maakt een abrupt, bijna onte- rend einde aan de massale tran ce. 'Thank you for remembe ring those who died...', 'dank voor de nagedachtenis aan de genen die omkwamen..'. Dui zenden kelen overstemmen de laatste woorden. De Liverpud lians, deze zaterdag massaal in Londen neergestreken voor de Engelse bekerfinale, ontladen hun emoties. De Cup Final, uit gevochten tussen de twee toon aangevende clubs uit de stad, Liverpool en Everton, had op geen beter moment kunnen ko men. Aan de gevoelens van treurnis, die de verpauperde stad sinds 15 april in rouw heeft ondergedompeld, moet eens een einde komen. Hetgeen geschiedt. De overwinning voor Liverpool (3-2, na verlenging) wordt na een lange, hete dag als een geschenk uit de hemel ervaren. De 'Hillsborough-Memorial Cup Final', bijgewoond door talloze verscheur de families, gaat naar de club die daar onder deze tragische omstan digheden het meest recht op heeft. Hoewel er na de 108ste Engelse be kerfinale nauwelijks van een win naar gesproken kan worden. Vreemd genoeg zijn het toch ook Liverpudlians, die voor het enige negatieve incident van de dag zor gen. Uit respect voor de nabestaan den heeft de FA alle hekken in het Wembley-stadion laten verwijde- i, ervan uitgaande dat niemand het in zijn botte hoofd zou halen op deze dag, tijdens dit duel het veld te betreden. Die handelwijze wordt op bizarre wijze afgestraft. Tot vijf keer toe bestormen aanhangers van beide clubs het speelveld, na afloop verhindert de massale toeloop zelfs het nemen van de traditionele foto i het winnende elftal met de cup. „Een schande", zo oordeelt de aan geslagen Liverpool-doelman Bruce Grobbelaar naderhand. „Nog afge- n van die foto, waren we bijna niet eens in staat de trappen te be treden om de beker op te halen. Het mag dan om een minderheid gaan, ar ze zijn volgens mij wel volsla gen gek om ziets op deze dag te doen". Als gevolg van de gebeurtenis- en, is de FA inmiddels razendsnel teruggekomen op zijn besluit. Mor genavond, wanneer het Engelse na tionale elftal op Wembley Chili ont moet, zijn de hekken weer opge trokken. Bovendien kondigde de directie van het stadion zaterdag aan dat de Cup Final van volgend jaar alleen vanaf (80.000) zitplaatsen bekeken kan worden. Nu al was de capaciteit van het bastion uit veilig heids- en verbouwings-overwegin- gen tot 82.000 plaatsen terugge- Dank voor de nagedachtenis aan de 95 supporters die omkwamen. Het spandoek gaf de sfeer zaterdag in Wem bley treffend weer. De Cup Final stond gisteren volledig in het teken van de ramp in Sheffield. (foto epa> bracht. Daarvan bestond nog een kwart uit de traditionele staanplaat- Toeloop De verwachte toeloop van suppor ters zonder geldig toegangsbewijs, de aanleiding tot de ramp in Shef field, bleef uit. De zwarte markt tier de weliswaar welig - de politie ver richtte zeventig arrestaties - maar vraag en aanbod was nauwelijks op elkaar afgestemd. De gemeente Li verpool, gealarmeerd door de pro blemen die zich vorig jaar voorde den rond de bekerfinale tussen Li verpool en Wimbledon, was 's och tends vroeg al met dertig ambtena ren aanwezig op de terreinen rond Wembley om de handel in zwarte kaarten te onderzoeken. „Het sys teem van de FA moet op de hel ling", aldus woordvoerster Peggy Marvin. „Voor dit jaar heeft men een uitzondering gemaakt bij de verdeling. Zowel Liverpool als Everton kreeg ieder 37.000 kaarten toegewezen. Normaal zijn dat er 22.500 per club. Maar nogmaals, dit is een uitzondering. Wij zijn hier om te kijken hoe iedereen aan zijn kaart is gekomen. De resultaten van dat onderzoek zullen we binnenkort bij de FA inleveren. We moeten naar de situatie toe waar de kaartenverde- ling wordt afgestemd op het gemid deld aantal bezoekers bij thuiswed strijden. Maar of de FA wil luiste ren, is natuurlijk een tweede. Het is John Aldrigde is blij met zijn eer ste treffer voor Liverpool, (foto epa> Dronken supporters Peggy Marvin en haar medewer kers hadden zaterdag geen makke lijke taak. Aanwezig vanaf half tien 's ochtends, waren het toch al vaak straalbezopen supporters die ze aansprak. Velen hadden zich in de bussen, die om zes uur uit Liverpool waren vertrokken, al tegoed gedaan aan blikken bier, whiskey en wijn, en waren ruim vijf uur voor de wed strijd nauwelijks meer aanspreek baar. Hinderlijk vond Marvin het niet. „Vergeet niet dat bijna ieder een wel iemand kende die in Shef field is omgekomen. En dan nog eens een Cup Final tussen de twee Merseyside-teams. Het is drinken om de emoties te verwerken. Echte problemen verwacht ik vandaag ook niet". Wat dat betreft kreeg ze gelijk. Rood en blauw ging volledig in el kaar op. Families, vader fan van Li verpool, moeder en kinderen sup porters van Everton, bussen gevuld met aanhangers van beide clubs, liepen, zaten, en lagen door elkaar heen. Omstreeks een uur 's mid dags, met nog twee uur te gaan voor de aanvang, waren alle aanvoerwe- gen naar Wembley, de parkeerplaat sen, en de gazons rond het stadion gevuld met een door elkaar heen krioelende massa van Reds en Blues. Het 'You'll never walk alo ne', 'Ferry cross the Mersey' en pla ten van de Beatles schalden door de luidsprekers. Fans van beide kam pen vonden zich in één groot ver broederingsfeest. De ruim duizend agenten, en de 1300 mensen die het stadion zelf had ingezet, konden werkloos toezien hoe de stemming naar een vredelievend hoogtepunt toegroeide. In het stadion, waar de uit het Midden-Oosten overgevlo gen Gerry Marsden zijn 'You'll ne ver walk alone' opvoerde voor het grootste gehoor uit zijn zangerscar- Kenny Dalglish, de manager van Liverpool, had het in de dagen voor afgaande treffend gezegd: „Liver pool is de enige stad in de wereld, die zo op een ramp kan reageren". De oudere inwoners vergeleken het saamhorigheidsgevoel na Hills borough zelfs met de 'Blitz' uit de Tweede Wereldoorlog, toen Liver pool dagenlang door de Duitsers werd gebombardeerd. Bob Gill, de 57-jarige secretaris van de officiële supportersvereniging van Liver pool: „Ik heb er de afgelopen weken nog vaak aan gedacht. Dezelfde emoties, dezelfde binding. Dat is Li verpool". Dramatiek vooraf, maar zeker ook tijdens de wedstrijd die aanvanke lijk de indruk wekte als een nacht kaars uit te gaan. Al in de vierde mi nuut brak John Aldridge in zijn honderdste wedstrijd voor Liver pool de score open, en vanaf dat mo ment domineerde de ploeg op een manier die de status bevestigde: al driemaal eerder winnaar van de FA cup, zeventien keer landskampioen en voor het Heizel-drama in '85 vier keer winnaar van de Europa Cup 1. Everton leek gewillig mee te wer ken aan de Hillsborough-Memorial, maar werd wakker geschud door een withete fan die een minuut voor tijd op het veld wild gebarend op het belang voor zijn kamp wees. Luttele seconden later, 35 seconden voor het laatste fluitsignaal bracht invaller Stuart McCall beide teams weer naast elkaar. De buitenspelpo sitie waar Tony Cottee zich op dat moment in bevond ten spijt, moest Liverpool alsnog op voor dertig mi nuten verlenging. Met in het achter hoofd een mogelijke replay, waar mee het loodzware programma, ze ven wedstrijden in achttien dagen met nóg een duel uitgebreid zou worden. Zover liet de duurbetaalde selec tie van Dalglish - geschatte salaris- post rond de negen miljoen gulden per jaar - het niet komen. De voor publiekslieveling Aldridge ingeval len Ian Rush velde hoogstpersoon lijk het vonnis over Everton. Net als tijdens de finale van '86 nam hij de twee beslissende treffers voor zijn rekening, beide in de eerste helft van de verlenging. De invaller aan de andere kant, McCall, zorgde na de 2-1 weliswaar voor nog een ople ving onder de Blues-aanhang, maar de Rush-kopbal in de 114e minuut (3-2) bleek de genadeklap. Liverpool kan de Hillsborough- tragedie nu mogelijk met de 'dub bel', het winnen van de beker én de landstitel definitief afsluiten. Mor genavond speelt de ploeg zijn voor laatste duel van deze competitie te gen West Ham United, vrijdag avond volgt de klapper tegen run- ner-up Arsenal. Het zou voor de tweede keer in de geschiedenis van de club zijn dat beide hoofdprijzen in handen van de Reds vallen. Het geloof in het dubbele eerbe toon aan de 95 slachtoffers is heilig. Zoals ook het voetbal aan de Mer sey, waar luttele minuten na het laatste fluitsignaal in het Wembley- stadion al verse bloemen op de gra ven waren gelegd. Op de linten drie simpele, maar o zo veelzeggende woorden: 'We made it', we hebben het gehaald... KAREL JANSEN DUITSLAND Bayern München kan donderdag met een iets geruster hart naar Keulen afreizen, waar het voor de landstitel waarschijnlijk beslis sende duel tegen de plaatselijke Bundesliga-club wacht. De lijst aanvoerder revancheerde zich za terdag tegen St. Pauli (2-1) voor de smadelijke nederlaag (0-2) vo rige week tegen degradatiekandi daat Stuttgarter Kickers. Weg- mann en Pflügler brachten de doelpunten van Bayern op hun Het verrassende puntverlies (2- 2) van concurrent FC Köln bij hekkesluiter Hannover 96 werd in München uiteraard met ge juich begroet. Met nog vier wed strijden te gaan, heeft de ploeg van trainer Heynckes nu een voorsprong van twee punten op de naaste belager. Verliest Bayern donderdag in Keulen, dan is het niet ondenkbaar dat de strijd om het kampioenschap op doelsaldo wordt beslist. FC Köln, dat al zestien speelda gen ongeslagen is, mocht achteraf nog blij zijn met de puntendeling tegen het al zo goed als gedegra deerde Hannover. Twee minuten voor tijd leidde de thuisclub door doelpunten van Schatzschneider en Willmer (ex-FC Köln) nog met 2-1. Topschutter Klaus Allofs, die in de spannende slotminuten zijn zestiende treffer produceerde, redde voor de ploeg van trainer Daum een kostbaar puntje. Eer der in de doelpuntrijke tweede helft had libero Steiner FC Köln nog een voorsprong bezorgd. In de strijd om een plaatsje in het UEFA-Cuptoernooi maakten Werder Bremen (2-1 tegen FC Nürnberg), Borussia Mön- chengladbach (2-0 tegen VfL Bochum) en Borussia Dortmund (4-2 tegen Uerdingen) geen fout. VfB Stuttgart daarentegen bleek nog niet hersteld van de klap, die Napoli woensdag in de finale van het toernooi om de UEFA-Cup uitdeelde. De ploeg van trainer Haan leed een dure nederlaag (1- 2) tegen Hamburger SV en is daardoor nog geenzins verzekerd van een nieuw Europees avon tuur. SPANJE Atletico en Real Madrid hebben zaterdagavond in een bijzonder spectaculaire en sportieve derby de punten gedeeld (3-3). In het Calderon-stadion was de Brazi liaan Baltasar bijzonder op schot. Hij nam alle doelpunten van thuisclub Atletico voor zijn reke ning en voerde zijn produktie in dit seizoen op naar 33 treffers. De derby in het uitverkochte stadion (90.000 toeschouwers) werd met enige vrees tegemoet gezien. In Bernabeu was de eerste ontmoeting volledig uit de hand gelopen. Vooral doelman Buyo van Real vergat destijds zich zelf. Hij gaf Manoio een 'doodschop' en werd pas later na het zien van de televisiebeelden door de tucht- aangepakt. De return groeide uit tot een prachtige reclame voor het Spaanse voetbal. Baltasar liet At letico pauzeren met een voor sprong van 2-0. Hij opende de sco re in de 27e minuut en verdubbel de de marge twee minuten later. Kort na de rust halveerde Schus ter de achterstand (2-1). Tien mi nuten later stond Real met tien man in het veld. Verdediger Este- ban moest na twee gele kaarten van arbiter Gonzalez het veld rui- Met tien tegen elf, en zonder de geschorste topschutter Sanchez, speelde Real het klaar de achter stand van 2-1 om te buigen in een voorsprong van 3-2. Butragueno in de 72e en Losada in de 75e mi nuut stonden aan de basis van die operatie. Zes minuten voor het einde was het weer Baltasar, die raak schoot en de derby een voor alle partijen een bevredigend ein de verstrekte (3-3). BELGIË In de eerste wedstrijd voor de hal ve finales van het toernooi om de Belgische voetbalbeker heeft An- derlecht landskampioen KV Mechelen zaterdagavond in het eigen Astridpark afgetroefd (2-0). In de derby Standard - FC Luik zegevierden de bezoekers met 1- 0. De returns zijn dinsdag 23 mei en de finale zal op 10 juni in het Brusselse Heizelstadion worden gehouden. Anderlecht, dat volgend sei zoen trainer Aad de Mos van KV Mechelen in zijn staf heeft, was technisch superieur tegen Mechelen, dat weer kon beschik ken over Rutjes en Bosman, maar het moest stellen zonder Clysters en Den Boer. De bezoekers toon den wel een goede wil, maar dat alleen was bij lange na niet vol doende. Slechts zelden kon KV Mechelen gevaarlijk worden. Voor circa 25.000 toeschouwers nam Anderlecht in de achttiende minuut een voorsprong door Krn- cevic, die doelman Preud'homme van dichtbij passeerde. Na een half uur was het al 2-0 door goed doorzetten van uitblinker Janko- vic, die diep in de tweede helft werd vervangen. Na de rust was Mechelen wat sterker dan ervoor zonder een echte vuist te kunnen maken. Al snel werd de nog niet geheel fitte Bosman vervangen door Wil mots, maar meer dan een paar mi nieme kansjes leverde dit niet op. In de rommelige slotfase werd aan.de score verder niets meer 'veranderd. Het winnende doelpunt in Luik viel al na een kwartier door Var- ga, die daarmee FC Luik in een riante uitgangspositie bracht. Ook hier waren ongeveer 25.000 toeschouwers aanwezig. FRANKRIJK Olympique Marseille heeft zich zaterdagavond verzekerd van de Franse voetbaltitel. Door een overwinning van 2-1 op eigen veld tegen subtopper Auxerre werd de marge met achtervolger Paris SG onoverbrugbaar: vier punten met nog slechts één duel te spelen. Paris SG kwam overi gens niet verder dan een roem loos gelijkspel zonder doelpun ten bij het al lang gedegradeerde Lens. Het is voor het eerst sedert 1972 dat OM zich weer kampioen van Frankrijk mag noemen. Daarvoor was Olympique titelhouder in 1937, 1948 en 1971. Aanvoerder Jean-Pierre Papin was de grote animator tegen Auxerre met tref fers in de 55e en 65e minuut. Het laatste doelpunt kwam uit een strafschop tot stand. Zeven minu ten voor het einde scoorde Otoko- ré tegen. Papin heeft nu 22 sei- zoensdoelpunten achter zijn naam staan. ITALIË In de competitie zette Milan's stadgenoot Inter de voorlaatste stap op weg naar de landstitel. Na de verpletterende 0-6-overwin- ning bij Bologna kan de ploeg van Trapattoni aankomend weekein de officieel de dertiende scudetto uit de clubhistorie veroveren. Winst tegen Napoli,'dat zelf Tori no met 4-1 versloeg (twee goals Careca), zou de stad Milaan dat woensdag ook de derde Europa Cup I van AC Milan tegemoet hoopt te zien, dus een historisch weekje kunnen bezorgen. Onderin deed Mario Been ein delijk weer eens van zich spre ken. Hij had een groot aandeel in de overwinning van zijn club Pisa tegen mededegradatiekandidaat Como. Na betrokkenheid bij de eerste twee doelpunten scoorde hij zelf vanaf elf meter Pisa's der de treffer. De Toscaanse club, die nog een minimale kans op overle ving in Serie A heeft, won met 3-1 en staat hog steeds laatste. Nu met vier punten achterstand op de laagste 'veilige plaats'. Er zijn nog vijf wedstrijden te gaan. Top scorer in Italië blijft Serena met 20 goals. Careca staat nu op 18. Ard Oosterlee naar Cambuur De topscorer van de Schiedamse club (met negen goals) tekende by de Friezen een tweejarige verbinte nis. Met de transactie van de 22-jari- ge Alphenaar is een bedrag van rond 150.000 gulden gemoeid. Bei de besturen bereikten zaterdag, na afloop van Cambuur-SW, overeen stemming. Oosterlee zelf was al eer der rond. Zijn eerste contacten met Cambuur, waar vroegere SW-trai- ner Sandor Popovics het voor het zeggen heeft, dateren al van okto ber. Oosterlee, die vóór hij naar SW ging bij ARC voetbalde, treedt er in dienst als full-prof en zal daar naast proberen zijn rechtenstudie te voltooien. Jerry Cooke gaat naar SW. De linkerspits van PEC Zwolle, dat gis teren degradeerde uit de eredivisie, tekende een contract voor twee jaar by de Schiedamse club. De 26-jari- ge voetballer kwam eerder uit voor FC Twente en De Graafschap. SW kocht bovendien Virgil Breetveld van Feyenoord. De rech terspits (21) voetbalde dit seizoen al op huurbasis bij de eerste divisie club. Hij tekende voor een jaar.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14